PELS' Zaterdag POORTERS «M DE POL! ZUIVER WOLLEI SJAALS, B Stad «ju Omgeving. GEMEENTE REIKT DE INDUSTRIE DE HAND EEN ZITTEND LEVEN? Toewijzing van woningen Gerard Worm, Kaasdragers in „burger" AGENDA Strijd om „Alkmaarse Courant"-beker Heiloo Herfstbladeren ol herfstbloemen? Castricum Bergen IJmuiden Oude Jenever en Likeuren BOELHUIS Speciale aanbieding TAPIJTAFDELING SINT NICOLAAS MEUBILEER- INRICHTING MIENT6-8 ALKMAAR Telefoon 3452 Talloze grotere en kleinere bedrijven in onze stad, fabrieken, handelsonderne mingen, dagbladbedrijven en dergelijke, slaken onophoudelijk noodkreten om meer personeel. Zij zien mogelijkheden tot uitbreiding, als zij maar werkkrach ten konden vinden. En de arbeiders van hoofd en hand willen graag aan de slag. Maar steeds opnieuw stuiten de onderhandelingen af op dat ene allesomvattende vraagstuk, de kwestie van de woning. De eerste vraag, die een werknemer stelt, als hij komt solliciteren, is: „Staat er een woning te mijner beschikking?" En het enige antwoord, dat gegeven kan worden Is, dat men zijn best zal doen. Maar dat is de sollicitanten niet voldoende. Dat risioo wensen zfl niet te dragen, met het gevolg, dat zij de vacante betrekking niet aanvaarden en het bedrijf versto ken blijft van een gezonde aanwas van personeel en daarmee van de mogelijk heid tot uitbreiding. Dat hiermede het belang van Alk maar als industriestad ten zeerste ge schaad wordt, is duidelijk. In dit be wustzijn heeft thans het college van B. en W. het besluit genomen, de om uitbreiding schreeuwende industrie de helpende hand te reiken. Men heeft overwogen, hoe men in dit nijpend tekort kon voorzien en thans besloten, een gedeelte van de nieuwbouw aan de industrie toé te wijzen. Weliswaar, zo zeide ons de wethouder van volks huisvesting, de heer M. Coerts, is dit nog geen groot gebaar, maar toch wordt reeds aan tal van wensen tege moet gekomen. Momenteel zijn nog 129 woningen in aanbouw. Van deze 129 zijn er der tig toegewezen aan de gezamenlijke Alkmaarse industrie. Zij worden naar evenredigheid verdeeld over de be drijven. De toewijzing geschiedt als volgt: Nederlandse Machinefabriek 10, Ringers cacao- en chocoladefabriek 8, Dagblad voor Noord-Holland 2, firma Hs. Coster 1, Vrije Alkmaarder 1, Hoogenstraaten Co 2, fa S. Krom 1 (een woning werd reeds toegewezen), firma Nagengast 1 firma Eyssen 1, firma Grondsma 1 (een woning werd reeds toegewezen), Techn. Bureau De Vries 1 en firma De Wild 1. Hoe groot het gebrek aan woon ruimte is, wordt duidelijk geïllus treerd door het feit, dat b.v. de Alk maarse Ijzergieterij een honderd a honderdvijftig man kan plaatsen, als er maar huisvesting aanwezig was. De gemeente Alkmaar heeft bovendien een aanvrage lopen om beschikbaar stelling van een gedeelte van het in dustriecontingent, dat in ons land be schikbaar is. Inmiddels komen over drie, vier weken weer twintig huizen klaar van het complex van 129. Hier van worden dan de voorkeurswonin gen (rijks- en gemeente-ambtenaren) afgetrokken. Deze huizen staan aan de Cornelis Evertsenstraat. En één categorie mag in dit bestel zeker niet vergeten worden. De repa triërende militairen hebben zeker recht op onderdak, aldus de heer Coerts. Vruchtbare samenwerking be staat te dien aanzien tussen de Sociale Dienst van het Ministerie van Oorlog en het bureau voor huisvesting. En reeds werden verschillende gezinnen aan onderdak geholpen. Montagebouw. De gemeente zit niet stil. Iedere ge legenheid, om tot verruiming van het aantal beschikbare of te bouwen wo ningen te komen, zal worden aange grepen. Men overweegt bijvoorbeeld, over te gaan tot montagebouw. Monta ge-woningen worden uitgevoerd o.a. volgens het Airy-systeem in staalcon structie met betonelementen. In Eindhoven en Breda voldoen deze huizen, die als permanent bedoeld zijn, uitstekend. De woningen hebben een volume van 280 m3, en ze zijn iets duurder dan gewone huizen. Daarte genover staat, dat de bouw veel snel ler gaat, en dat men met aanzienlijk minder geschoold personeel kan wer ken. Een ander groot voordeel is, dat de gemeente, die overgaat tot montage bouw, mag beschikken over 1/4 meer bouwvolume. Dat scheelt dus op elke vier huizen één woning. Een niet te onderschatten factor in deze tijd, waar in elk huis er één is. De woningbouwverenigingen zullen worden ingeschakeld bij de exploitatie van deze montagewoningen, als men mocht besluiten tot de bouw over te gaan. Cijfers. In 1949 zullen meer woningen wor den gebouwd dan in dit jaar, aldus de heer Coerts, en Alkmaar zal zeker zijn deel in deze vermeerdering toegewezen Politieberichten Gistermiddag omstreeks 5 uur reed een melkauto met aanhangwagen over de Helderse weg in de richting van de stad. Hoewel de slagbomen van de spoorwegovergang al naar beneden gingen, wilde de haastige chauffeur toch nog proberen de overgang te passeren. Hij botste tegen de noorde lijke slagboom aan, die, evenals de auto, ernstige schade opliep. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor en het treinverkeer ondervond geen vertraging. Door de N.S. werd proces-verbaal opgemaakt. Nadat van de week al twee onge lukken zijn gebeurd bij onvoorzichtig oversteken, is gisteren het derde en naar wij hopen het laatste geschied. Een wielrijder, die uit de Emmastraat kwam, verleende bij het oversteken van de Straatweg geen voorrang aan een automobilist, waardoor hij met deze in botsing kwam. Het ongeluk liep heel goed af; hoewel de fiets be schadigd werd, kwam de wielrijder met de schrik vrij. Gistermiddag wierp een baldadige jongen een steen naar iemand, die op de Heilooërbrug wandelde. De man kreeg een bloedende wonde aan do slaap en moest op het bureau van politie verbonden worden. De knaap koos het hazenpad. krijgen. Dit jaar werden in ons land 30.000 woningen gebouwd. In 1949 zul len dit er 37 k 38.000 zijn waarmede een bedrag van f 400.000.0000 is gemoeid. Toch is dit nog te weinig om de be volkingsaanwas op te vangen. En toen toch eenmaal de cijfers ter sprake kwamen, deelde de heer Coerts mede, dat Alkmaar 'n bouwvolume mag Iverwerken van pl.m. 24.00 m3 p. jaar. Des zomers komt men daarboven, doch in de winter bereikt men dit kwantum niet. Het getal blijft constant. Wat er gebouwd wordt, mag weer worden aan gevuld met nieuwe projecten. Zo wordt binnenkort het bouwrijp ma ken van het terrein in Overdie en Achtermeer gegund Voorts zal men over niet al te lange tijd overgaan tot het bouwen van zes middenstandswo ningen aan de Bergerweg. Deze huizen zullen worden gebouwd volgens de fi nancieringsregeling. Deze regeling laat aan het particulier initiatief genoeg ruimte over en de heer Coerts noemde het een opmerkelijk en betreurens waardig verschijnsel, dat men van dat initiatief in Alkmaar zo weinig merkt. In ieder geval is wel komen vast te staan, dat van gemeentewege alles wordt gedaan, om tot een oplossing te geraken van dit allesbeheersend pro bleem, al zullen er jaren overheen gaan, eer die oplossing eenmaal be reikt zal zijn. Maar de hulp aan de industrie is reeds een stap in de goe de richting, die het algemeen belang van de stad Alkmaar ten goede zal ko men. vanaf f 4.50 in de Houttil Herenmodes - Herenhoeden Herenkleding De kaasmarkt bood hedenmorgen een heel ander aspect, dan we gewend zijn. De kaasdragers hadden hun witte pakjes thuis gelaten en liepen nu in overhemd of colbertje te sjouwen. Van de fel gekleurde hoeden hadden ze echter nog geen afscheid kunnen ne men. Bij wijze van afwisseling was deze kledij ook wel aardig. Er waren nog verscheidene vreem delingen, die Alkmaar en dus de kaas markt, bezochten. Een Zuid-Limburgs paartje op de huwelijksreis en enige Fransen en Engelsen behoorden tot de belangstellenden. De aanvoer bedroeg 16.500 kg, waar van 3 stapels kleine fabriekskaas k f 77.50 per 50 kg, 9 stapels kleine boerenkaas a f 78.50 en 1 stapel com missiekaas a f 79.50 per 50 kg. Verdwijnend Oud-AI|<maar Het laat zich wel aanzien, dat de situatie ter hoogte van de spoorweg-, overgang aan de Bergerweg eerlang wel geheel zal worden gewijzigd. Terwijl de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met de door de gemeente raad daarvoor genoteerde f 3000 een tunnelplan te ontwerpen, zal nog vóór dat de toekomstige tunnel gereed zal zijn, de omgeving een ander aanzien krijgen. Het kleine arbeidershuisje, welks be woner het vorig jaar zo droevig ver ongelukte, en dat eertijds tot de daar gestaan hebbende boerderij van de fa milie Buren behoorde, zal zeer binnen kort het lot dezer boerderij delen en derhalve afgebroken worden. De omliggende gronden zullen wor den opgehoogd en volgens de plannen bebouwd worden. Neemt de raad de onderwijsplannen aan, dan zal daar o.a. een school verrijzen, waarmede de bewoners van h,et Bergerwegkwartier wel zeer zullen zijn gediend. BURGERLIJKE STAND Geboren. Herman J. J. G., zoon van A. Leek en M. M. Rijkenberg. Gehuwd: Sijtze Knijpstra en Hiltje van der Veer. Ondertrouwd: Jan Beets, 63 jaar en Anna van Drunen, 37 jaar. Gijsbert M. de Swart, 25 jaar en Geertje Evers, 25 jaar. Jan O. Huiberts, 24 jaar en Hendrika M. de Wit, 22 jaar. Jan van den Berg, 30 jaar en Hendrika F. M. Homborg, 27 jaar. WAARSCHUWING Er zijn op het bureau van politie weer verscheidene klachten binnen gekomen over kinderen, die de rijksweg als speelplaats gebruiken. Ook autopeds zijn gevaarlijk tussen het snelverkeer. Wij maken er de ouders en onder wijzers nogmaals op attent, dat auto mobilisten niet altijd een ongeluk kun nen voorkomen. (Ontleend aan onze advertentie rubriek) VRIJDAG Harmonie-Theater, 8 uur: Hellzapoppin, tot 14 jaar o.g.; Victoria-Theater, 8 u.: Mildred Pierce, 18 jaar; Cinema Ame- ricain, 8 uur: Walt Disney's Fantasia, boven 14 jaar. Galden Vlies, 8.30 uur: Covoto, Huis Clos. ZATERDAG Harmonie-Theater, 7 en 9.30 uur: Hellzapoppin, tot 14 jaar o.g.; Victo ria-Theater, 7 en 9.30 uur: Mildred Pierce, 18 jaar; Cinema Amerlcain, 7 en 9.30 uur: Walt Disney's Fantasia, boven 14 jaar. Geef geen signaal, Houd liever inl BONNEN HALEN. Zij, wier familienaam begint met de letter B tot Blom, moeten morgen. Zaterdag 6 November, hun nieuwe bonkaarten 901 afhalen aan het uitrei kingslokaal van de distributledienst. Jaarlijkse wedstrijd van de A. R. B. Zondag 7 November a.s. o^aniseert de Alkmaarse Reddingsbrigade de jaarlijkse wedstrijden in 't zwemmend redden, waarbij tevens de kampioen- schapswedstrjjden van de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelin- lingen, district Noord-Brabant, zullen gen, district Noord-Holland, zullen worden gehouden. Het laat zich aanzien dat deze wed strijden, waarvoor de brigades uit Amsterdam, Haarlem, IJmuiden en Winkel met hun beste krachten hebben ingeschreven, zeer interessant zullen worden, zodat op het .gebied van zwemmend redden iets geboden zal worden zoals Alkmaar nog niet ge zien heeft. Het belooft een zeer spannende kamp te worden. Vooral door de deel name van de Haarlemse Reddingbriga de zal het uiterste van de Alkmaar- ders gevergd worden. Bij de laatst te Utrecht gehouden kampioenschappen van Nederland heeft Haarlem het hoogst aantal punten behaald, zij ein digde op diverse nummers als eerste. Toch geven de tijden, die op de oefenavonden voor verschillende leden van de Alkmaarse Reddingbrigade zijn genoteerd, de zekerheid dat Alkmaar niet kansloos Is en mogelijk nog voor een aangename verrassing kan zorg dragen. Op de Alkmaarders rust tevens de plicht om dit jaar de in 1947 voor het eprst gewonnen wisselheker van de Alkmaarsche Courant te verdedigen. De wedstrijden vangen precies te 14 uur aan. Geruchten om Bello Bello, het steunende, stampende, gierende en sissende ijzeren paardje, dat zijn eentonig leven ziet verglijden met antiek aandoende tramwagentjes naar Bergen en soms naar Bergen aan Zee en terug te trekken behoort tot de laatste der Bello-Mohikanen. Vroeger trokken soms vierkante Bello's dergelijke tramwagentjes naar Egmond aan Zee. Schagen en Broek op Langedijk en zelfs ook naar Haarlem en Amsterdam. Maar ze zijn alle, de een na de ander aan de tijd ten offer gevallen, waarbij de Bello's in de smeltkroes gingen en de baan op gebroken werd, uitgezonderd dan die naar Broek op Langedijk en het ge deelte Alkmaar-Warmenhuizen. Maar een dergelijk lot schijnt thans ook de laatst overgebleven Bello te bedreigen, al kon men ons in Utrecht daarvan nog geen officiële bevesti ging geven. Een feit is echter, dat het traject Alkmaar-Bergen aan Zee hoogstens 3 maanden per jaar enigszins rendabel is. In de overige 9 maanden wordt de lijn evengoed bereden, waarvoor uiter aard materieel alsmede rijdend- en stationspersoneel nodig is, de baan on derhouden dient te worden doch waarbij slechts de befaamde anderhal ve man met een paardekop worden vervoerd. Een onderzoek heeft uitgewezen, dal het niet verantwoordelijk is het tra ject Alkmaar-Bergen aan Zee te elec- trificeren allereerst om het kapitaal dat hiermede gemoeid is, terwijl geen zekerheid verkregen wordt, dat het passagiersvervoer in de negen niet- rendabele maanden zal toenemen. Bovendien bestaan er bezwaren van technische aard. Er bestaan evenwel plannen om 't traject Alkmaar-Bergen aan Zee met bussen te gaan berijden en dat betekent bij verwezenlijking de doodsteek voor Bello. Zover is het op dit moment nog niet, doch wie het meewarig steunen van Bello beluistert, begrijpt, dat zijn levensavond schielijk ten einde spoedt en hij binnen afzienbare tijd na meer dan 42 jaar trouw zijn plicht te heb ben gedaan, tot de verleden tijd zal behoren. Propaganda-avond van Jong Holland Gisteravond werd in het Gulden Vlies door de Christelijke Sportver eniging Jong Holland een propaganda avond gehouden. Na gezang en gebed werd de avond geopend door de secretaris, de heer Jansen, die allen hartelijk welkom heette. Spreker memoreerde ups en downs van de vereniging in dit jaar. Hierna ging men over tot de af' werking van een gevarieerd program ma, dat de aanwezigen tot laat in de nacht gezellig bezig hield. Vóór de pauze werd de revue „Rond om de Accijnstoren" vertoond. Een mooi décor was de achtergrond van de schetsjes. De proloog was al direct goed; een visser die alle attributen van een sportvereniging ophaalt, afgewis seld door een rattenstand van de klein tjes. Verder vermelden wij nog Wum- pert van de Langedijk, de scène van de woonschuit en last but not least 'n ballet, ingestudeerd door de dames Hartijzer, die hiervoor met bloemen werden bedankt. Na de pauze werd een blijspel in twee bedrijven „Mijn vriend Leonard' opgevoerd; een aardig stuk, dat door deze amateurs vlot werd gespeeld. Een advocaat, die de nacht op een politiebureau moet doorbrengen, moet bij thuiskomst allerlei uitvluchtjes verzinnen voor zijn vrouw. Voor een advocaat doet hij dit bijzonder slecht. Op het juiste ogenblik wordt hij ech ter geholpen door een cliënt, die de liefde van de vrouw van de advocaat wint en met geen stuk meer is weg te krijgen. Natuurlijk eindigt alles, zjals het moet eindigen. Alle medespelenden deden hun uiter ste best en kenden hun rollen goed. Aan het einde van de avond kon de voorzitter van Jong Holland, de heer C. Knaap, dan ook terecht dank zeg gen aan alle medewerkenden. BOUWRIJP MAKEN TERREIN WONINGBOUW. Ten einde het volgend jaar voldoende terrein gereed te hebben voor de bouw van arbeiderswoningen is het dringend noodzaklijk dat een terrein in de pol der Overdie en Achtermeer gedeelte lijk bouwrijp wordt gemaakt. Dit werk is op 15 October openbaar aanbesteed en B. en W. zijn voorne mens het te gunnen voor f 172.870. Het bedoelde terrein is gelegen tussen de le Kanaalstraat en de Dr. Schaepman- kade. B. en W. vragen thans een crediet tot een bedrag van f 172.870. Het be sluit zal t.z.t. nader bij suppletoire be groting geregeld worden DE ALKMAARSE BILJART OVERWINNING In de eindstrijd om de W. Webeling- Beker werden de volgende resultaten behaald door de Alkmaarse winnende ploeg. J. Feeke 400 11 115 36,36 G. Wijdeveld 325 11 134 29,54 G. Wessels 300 18 90 16,66 A. Niessen 282 18 63 15,66 N. Venneker 250 12 67 20,83 C. Essen 78 12 25 6,50 A. de Wit 169 35 34 4,82 P. Broer 250 35 40 7 14 A. v. Lingen 250 17 50 14,70 A. Bos 44 17 10 2,58 Na afloop werden hartelijke woorden gesproken door de voorzitter van de organiserende vereniging, die ter ere van één in de bezetting verloren lid W. Webeling een beker had beschik baar gesteld. De Alkmaarders ontvingen niet al leen de beker, maar ook elk een mooi vaantje als herinnering aan deze wed strijd. De heer Rolie dankte namens Alk maar en kreeg ook een aandenken. Competitie. Voor de cadre-klasse werd gister avond gespeeld Onder OnsOptimis ten. De Optimisten wonnen met 53. De uitslagen waren: Watertor 67 11 21 6,09 Wessels 200 11 60 18,18 Schouten 115 17 25 6.76 V. Lingen 110 17 18 6,47 M. de Haas 76 14 18 5,42 C. Boendermaker 130 14 40 9,28 Vink (105) 105 19 17 5,52 J. Burger 125 19 29 6,57 In de C-klasse waren de uitslagen: Alcm. VictrixOnder Ons 91; Lin- denhoekGekroonde Valk 46; ZEKZ? Driesprong 46; Volharden-De Waag 8—2. Hedenavond is de A-klasse weer aan de beurt: Drie RuitenDriesprong; Gekroonde ValkExcelsior; Volhar denOptimisten; Onder OnsAlcmaria Victrix. ALKMAARSE DAMCLUB W.D.O. In de onderlinge competitie werden gister avond de volgende resultaten behaald; Afd. I: H. J. ToepoelH. Kruider afgebr.; E. HofmanA. Burgert 20; J. v. BeekumC. Booy 20; J. Kaal P. Veer 02; J. HartogC. Dammer 0—2. Afd. II: D, DavelaarJ. Bosman 2—0; ZaadnoordijkP. Schipper 11; P. NoomW. Vroling 02. Afd. Ill: J. HommaJ. Oostenbroek 20; A. DeichmannG. v. d. Kuyt 0-2. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Willem Bralt Cornelis .zoon van W. Breeuwer en K. Bakker. Monica Catharina Margaretha Maria, dochter van W. F. Th. Cedee en C. E. Krkens. Agatha Theresia Maria, dochter van H Th. Pronk en A. M. de Wit. Overleden: Jannetje Weijmer, oud 58 Karskens. Agatha Theresia Maria, jaar, wed. van Arie Edens. Trijn- Pieter Vlaar. Theodora Gijsbertha v. Dijk, oud 47 jaar, gehuwd met A. van Oosterom, overladen te Alkmaar. De kou- en pijnverdrijvende tablet In buisjes van 40 en 75 ct. Athletieksuccessen van DOVES DOVES heeft met een 15-tal lopers deelgenomen aan de bekende Muiier- veldloop te Velsen. Het was voor de meeste Boves-athleten hun vuurproef. Hoewel geen uitzonderlijke prestaties werden verricht, was het gemiddelde resultaat van de ploeg bijzonder goed. Alle lopers liepen de wedstrijd uit, zelfs eindigden bijna allemaal in de voorste helft van het totaal aantal deelnemers. Onze crack KI. Blok, die we een goede kans op een van de eer ste plaatsen gaven, kon niet „los" ko men en eindigde als 22e. Wat niet weg nam, dat de juniorenploeg toch als tweede eindigde. Dit resultaat werd bereikt door N. Jongejan, V. Huisman en M. Hoog- schagen, die resp. als 10e, 12e en 16e eindigden. Jongejan en Hoogschagen liepen hun eerste wedstrijd. Er waren hier 60 deelnemers. De afstand was ongeveer 1200 meter. Het verenigings klassement luidde: 1 VI. en Kr, Harlingen; 2 DOVES, Heiloo; 3 Suomi, Velsen; 4 Lycurgus, Krommenie; 5 Olympus, Alkmaar; 6 De Bataven. Leiden; 7 De Meteoor, Amsterdam; 8 F. L. Jahn, Edam; 10 DEM, Beverwijk. Ook de Senioren van D.O.V.E.S. lie pen een goede wedstrijd, pl.m. 4000 meter, uit een veld van pl.m. 90 lopers werd Theo Hopman 13 en G. Wit 21e, Voor verschillende jongens was het tevens een uitstekende training. Zo bleek het, dat Henneman het bijv. op de kortere afstand zal moeten zoeken, terwijl de Gebr. Hopman en J. Hoog schagen de 5000 meter en langere af standen hun beter zal liggen. Vermoedelijk is dit de laatste veld loop in Noord-Holland in dit seizoen geweest. D.O.V.E.S gaat zich nu weer geheel instellen op de wintertraining in het Heilooër Bos, afgewisseld door een enkele' duintraining te Egmond en Bergen. En dat er serieus geoefend wordt, daar kunt U zich Zondagsmor gens tussen 10 en 12 uur van over tuigen. BURGERLIJKE STAND Geboren: Geertruida M, dochter van E van de Velde en C E Engerlngh, Torenstraat.69 Maria B, dochter van A Zoontjes en M M Mosch, Beverwijkerstr- weg 180 Louise M H Cf dochter van A Toepoel en A Orij, Bakkummerstraat 46 Jan, zoon van W Harms en A M Vos kamp, Stetweg 14 Cornelia B M, doch ter van N Hollenberg en A C van der Vliet Cornelis A J, zoon van J Twisk en J J Th Wassenaar, Heereweg 87 René p, zoon van W van Broekhoven en C van Vlaanderent Tetburgstraat 10 Ondertrouwd: Theodorus P Lief- ting en Cornelia C Degeling Getrouwd: Henri A Naber en An- tonia M Hoogsteder O v e r 1 e de n Geeske Geus, 77 jaar, wonende te Haarlem Theunis H A Leitner, 4 weken PADVINDSTERS SPELEN REPELSTEELTJE. De gezamenlijke padvindsters en ka bouters van het NPG, afd. Castricum, geven Zaterdag a.s. in de zaal van ca fé Roozendaal een opvoering van Re pelsteeltje van Joh. Veth. „WEEST EEN ZEGEN". De Stichting Kindertehuizen „Weest een Zegen" zal op Dinsdag 9 Novem ber a.s. met een geluidswagen een propaganda-tocht door Bergen maken. Bij deze gelegenheid zullen propa- ganda-boekjes worden verkocht ten behoeve van de arbeid der stichting. In het bijzonder zal de verkoop ge schieden ten bate van een op te rich ten „Jeugddorp", dat in de buurt van Amsterdam zal verrijzen. Daar de Stichting zich bezig houdt met de arbeid onder de verwaarloosde jeugd, mag zij zeker aanspraak maken op aller 'sympathie en steun. Wij vertrouwen dat dè propaganda- actie een flink resultaat zal opleveren. Ook In Castricum zal de geluidswa gen op Dinsdag verschijnen. Visserij-besommingen De aanvoer aan de Rijksvisafslag be stond gisteren uit 5675 kisten, tw: 5160 haring, 150 schar, 120 schol, 100 makreel, 65 wijting, 10 tong en tarbot, 10 kabel jauw, 20 haai, 20 bot en 20 kisten mefc diverse vissoorten Besommingen: 1 trawler f 12450; ÏJM 25 „Flamingo" f 22418; KW 10 f 10270; KW 99 f 10470; 5 f 2085; 38 f4200; SCHEV 7 f16121; 1,1 M 249 f 322; 215 f247; 213 f83; 230 f72; 316 f 1689; UK 194 f376; 19 f558; 31 f480; 36 f 436; 162 f 1909; 4 f397; 86 f 344; 46 1 360; 196 f 502; VD 60 f331; 9 f548 Iedere dag worden de dagen korter flonkeren in de glazen Kille duisternis buiten, Gezellige sfeer binnen. ALKMAAR - TELEF. 2585 LANG. GROENTENCENTR., 5 Nov. 3300 kg aardappelen; Blauwe Eigen heimers 6.30 en Bevelanders 5.20; 45000 kg Rode kool 6.10—9.40; 27000 kg Gele kool 5—5.80; 24000 kg Groene kool 5.30—7.50; 1600000 kg Witte kool 4 —6; 3800 kg Andijvie 4—4.10; 2000 kg Peen; II 5.60 en III 4.90; 4600 kg Bieten 6.80—7.10; 6500 kg Uien 7.80. NOORDERMARKTBOND, 5 Nov. '48. 8000 kg Aardappelen: Bevelanders 5.10, Bintje 5.20 en Eigenheimers 4.30; 17000 kg Rode kool 6—8.80; 2000 kg G''e kool 5—6.20; 2500 kg Groene kool 5—6; 360000 kg Witte kool 4.50; Succes witte kool 4-6; 6000 kg Uien 78.50, drielingen 5 en nep 8.90; 3500 kg Bie tenI 6 en II 4.50; 1400 kg Andijvie 4—4.50; 200Ö kg Peen III 4.20—4.50 en IV 4. SCHAGEN, 4 Nov. 1948. 8 Paarden f 300f 700; 40 Tijdkoeien f 445— f 600; 49 Geldekoeien (magere! f 400— f 550; 20 kalfkoeien f 600f825; 14 Vaarzen f 350f 475; 40 Schapen (ma gere) f 85—f 110; 57 Overhouders f 40 f 60; 2 Bokken en geiten f 10f 30; 66 Biggen f 35—f 60; 27 Konijnen f 2— f 10; 57 Kippen f 3f 5; 20 Hennen f 6.50—f 13. Voor de Centrale aangevoerd; 2 stie ren, 122 geldekoeien (vette), 1 pink, 1 graskalf, 53 nuchtere kalveren en 136 vette schapen. te ALKMAAR op Maandag 8 Nov. 10 uur, in het Vellin bouw „De Waag", Zij no. 6, van enige nette INBOEDELS w.0. mah. salon-ame div. ameubl., dressoirs, ten, ledikanten, bed commode, divan, stoi gers, barkrukken, R biljart, prima vleessntj chine, electr. gehaktm 1 p.k„ piano, pickup, t< bank m. opstand en v ne, haarden, kachels, wielen, pakkisten, enz. Kijkdag Zaterdag 6 25 uur. Inbreng volgende vei vanaf 9 November. Inl. en opg. bjj J. DIJK, Veilinggebouw, 2484 en bfl Koudenburg Amoure deurwrs., Alkmaar. HUISKAMER AMEUBLEMENTEN bestaande uit: dresso tafel, 2 fauteuils, 4 stc len, compleet met div< se stoffering 495.00, 595.00, 645.0 DAMESFAUTEUILS in diverse uitvoering) 84.00, 37.50, 47.50, 65.6 ROOKTAFELS, koper, verchroomd mi rookstel, compleet 45.00. THEE-DRESSOIRS, THEEWAGENS, SALONTAFELS, SPIEGELS etc. voor extra lage prijzei TAFELKLEDEN handweef, zuiver wol met bijpas sende schoorsteen- en Dressoirlopers vanaf 6.10. PARAPLUIEBAKKEN koper verchroomd 25.70 ETAGE-NAAITAFELS diverse modellen vanaf 27.50 IN ONZE HANDWEEFSTOF vanaf 8.70 VITRAGE per stel en per Meter. FANTASIEKLEEDES 11.26 WOLLEN DEKENS grote sortering, vanaf 13.50 Doet nu reeds Uw inkopen voor de a.s. Het is Uw voordeel. JL Voorkomt, dat Uw figuur slap en krachteloos wordt. Een BRUINBROOD van VAN DE POL. Het staélt de spieren en heft de nadelen van een zit tend leven op. Neemt U een proef, ook met het kostelijk witbrood, met de brosse, bruin knappende beschuit. ET ER ROOD AKT

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2