Stad en Omgeving- Spontane huldiging van vijf Ringers-jubilarissen AGENDA Alkmaarsche Courant'-beker blijft in de Kaasstad FEESTELIJK JUBILEUM VAN „ZANG EN VRIENDSCHAP" n Kampioenswedstrijden in de Overdekte Waardering van alle zijden Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Heiloo Bergen Noord-Scharwoude Zuid'Scharwoude Honderden aanwezigen in de eivolle zaal van het Gulden Vlies z^jn Zater dagavond getuigen geweest van de hartelijke huldiging van vijf jubilaris sen. Vier van hen werden reeds twee weken geleden in intieme kring gehul digd, doch gisteravond was ook de vijfde, de heer J. Berkhout van de partij. Vijf jubilarissen bjj de Ringers Cacao- en chocoladefabrieken zaten daar te midden van hun collega's, hun ondergeschikten en hun superieuren, die allen tezomen het personeel en de directie van de Ringers' fabrieken uitmaken. Want inderdaad was daar het gehele personeel met de staf aanwezig. Geschenken en toespraken op geslaagde feestavond De beide oudste dirlcteuren de he ren H. Ringers en Th. Ringers, met hun toekomstige opvolgers, de heren Joh. Ringers en J. H, Ringers, afde lingschefs, vertegenwoordigers, verko pers, lager personeel, zj| allen vulden de grote zaal, vergezeld van hun echt genoten of verloofden. En ook de oud commandant van de brandweer, de heer F. H. Ringers, broeder van beide firmanten, gaf door zijn aanwezigheid blijk van zjjn verwantschap met de fa briek. Vele hartelijke woorden zijn gespro ken, vele fraaie cadeaux overhandigd. Het zou ons te ver voeren, alle ge schenken afzonderlijk op te sommen, want zij varieerden van haardfauteuils tot vulpotloden, van een gasfornuis tot wandborden. En vanzelfsprekend werden de echtgenoten, die hun man nen toch steeds tot grote steun wa ren, niet vergeten en in de bloemen gezet. Zo zaten daar de jubilarissen met glundere gezichten en luisterden naar da sprekers, die hun lof toe zwaaiden. Vijf-en-twintig jaar lang hebben de heren A. van Ameyde, J. Berkhout, P. Welker, H. A. M. van Wely en J. IJspeert him beste krach ten aan hun werk gewijd en zich in die tijd niet alleen de waardering van hun patroons en superieuren verwor ven, maar ook de achting en de vriend schap van hun collega's en onderge schikten. Daarvan getuigden wel de woorden, die door de heren H. en Th. Ringeors werden gesproken, de toe spraak van de heer Vellinga namens de bedrijfsleiding, die van de heer Bijl namens de verkoopafdeling, die van de heer Reymer namens het perso neel en die van de heer F. H. Ringers. En dankbaarheid sprak uit de ant woorden, die de jubilarissen kwamen geven, sommigen uitgebreid, anderen in korte, maar niet minder welspre kende volzinnen. In de allerbeste stem ming verliep zo het officiële gedeel te van de avond, waarmee een groot deel van de tijd verstreek. Maar men was nog lang niet aan het eind. Want nog was er veel in petto. Geestelijk voedsel in de vorm van een toneel stuk en zorg voor de inwendige mens, uitgereikt als welvoorziene pakketten, vergezeld van consumptiebonnen. En toen een gezellig bal de avond besloot, een bal, dat opgeluisterd werd door muziek van Tonny Willemsen's band, was het drie uur geworden, voor iemand er erg in had. Haar laatste wil. In „Haar laatste wil", een blijspel van v. d. Heiden en Henk Bakker, heeft de toneelgroep „Ringers" zich uitstekend geweerd. Waarlijk, wij za gen wel eens amateurtoneel, dat het peil van dit hardwerkende troepje niet kon benaderen. Tegen een eenvoudig, maar goed afgewerkt décor speelde zich het stuk af, waarbij alle spelers en actrices zonder uitzondering hun beste beentje voorzetten. Het echt paar Snetselaar van P. Kingma en Martha Post had veel aantrekkelijks, mevrouw Groen was de snibbige Ke nau, goed uitgebeeld door Ria Duin- mayer, M. P. Schoen was een onver stoorbare huisknecht, uitstekend ter zijde gestaan door het kamermeisje Anna van mej. Koetsier. W. A. Punt gaf een raak-getypeerde varensgezel Vierkant, en Ria Kramer en T. Wij- nings speelden Tilly de Veer en de letterkundige Hans Alkema, welke laatste een enkel zwak moment had. FIRM OVER DIERENBESCHERMING De afd. Alkmaar van de Ned. Ver. voor Dierenbescherming geeft, zoals werd aangekondigd, Woensdag a.s. twee filmvoorstellingen. De eerste om 2 uur in het Wapen van Heemskerk voor kin deren en de tweede 's avonds om 7.30 uur voor volwassenen in de aula van het Gymnasium. De film zal toegelicht worden door de heer G. Nieuwenhui- zen, directeur van de pers- en propa- ganda-afdeling van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren. Allen die belang stellen in het vaak zo droevige lot van het weerloze dier en er aan willen medewerken in vele afschrikwekkende toestanden verande- ling te brengen, wordt dringend aan geraden deze voorstellingen bij te wo nen. DIERENBESCHERMING Zwervend is te Alkmaar aangetrof fen een klein cypers poesje (wit borstje, wit streepje op de neus) in de omgeving van de straatweg een wit keeshondje. Ter beschikking een boxer, reu, liefst voor liefhebbers buiten de gemeente Alkmaar. Adres inspecteur: C.^erwer, Baanstraat, Alkmaar. BENOEMING LID GEMEENTERAAD De voorzitter van het centraal stem bureau brengt ter algemene kennis dat het besluit, waarbii hij de heer J. J G. Wagenaar te Alkmaar heeft benoemd verklaard tot lid van de gemeenteraad in plaats van de heer H. Schouteri, voor een ieder ter inzage is nederge- legd. De voorzitter van het centraal stem bureau, Alkmaar, 5 November 1948. WYTEMA. Notaris Pennings met zijn beide kler ken Jansen en Drop waren bjj C. van Opstal en de heren Sariemijn en Bra- kenhoff in goede handen. Zij zorgden voor menig komisch moment. Maar bovenal willen wij noemen de krui denier Groen en C. Bek. Niet omdat wij daarmede de anderen te kort wil len doen, doch omdat Bek zich een acteur van het eerste plan toonde, waarvan de toneelgroep Ringers nog veel pleizier kan beleven. Want be halve het talent om te acteren heeft Bek ook een kostelijke mimiek. Zjjn „stille spel" verdient zeker de aan dacht. De opvoering van „Haar laat ste wil" is zeker niet de minste fac tor geweest, om bjj te dragen tot het grote succes van de feestavond. Dodelijk ongeluk te Huiswaard Hedennacht gebeurde te Huiswaard, onder de rook van Alkmaar, een dode lijk ongeluk. De zestig-jarige Antoon Kleef, pakhuisknecht te Alkmaar, begaf zich per rijwiel naar zijn schoonzuster in Huiswaard, toen hij bij Huiswaard door de laatste trein die van Alkmaar naar Den Helder rijdt, werd gegrepen. De machinist zag een lichtje op de baan en floot. Even later zag hij het licht niet meer, maar bij de overweg merkte hij, dat hij wat raakte. Hij rem de onmiddellijk en waarschuwde de blokwachter van blok 39, de heer de Korte. Deze begaf zich direct naar de politie, die evenals de G.G.D. spoedig ter plaatse was. Het bleek, dat het slachtoffer, dat ongehuwd was, 47 meter met de trein was meegesleurd. Kleef werd op slag gedood. De fiets werd totaal vernield. Ernstig ongeluk Zaterdagmiddag, kwart overéén,vond een ernstig ongeluk plaats bij de spoor brug over het Noordhollands kanaal. De beide brugwachters draaiden de brug open, toen zij zagen dat een jongen op het uiteinde van de brug was gespron gen. Een der wachters riep hem, dat hij er af moest gaan. De jongen maakte een achterwaartse beweging en viel van de brug. Zijn rechter been raakte bekneld tussen de rails op het Iand- hoofd en de draaiende rails, zodat het ernstig werd gewond. De jongen, die dertien jaar was, werd naar het Cen traal Ziekenhuis overgebracht. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). MAANDAG. Harmonie Theater, 8 uur: Hellzapop- pin, tot 14 jaar onder geleide; Victoria Theater, 8 uur: Mildred Pierce, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Walt Disney's Fantasia, boven 14 jaar; Gulden Vlies, 8 uur: Ned. Volkstoneel; Loge-gebouw Nieuwesloot, 8 uur: Lezing over Vrij metselarij. DINSDAG. Harmonie Theater, 8 uur: Hellzapop- pin, tot 14 jaar onder geleide; Victoria- Theater, 8 uur: Mildred Pierce, 18 jaar: Cinema Americain, 8 uur: Walt Disney's Fantasia, boven 14 jaar. Hoofdklasse-competitie N.D.B. Gisteren speelde het sterke team van Jozef Blankenaar" uit Amsterdam in Alkmaar tegen DDD Da Alkmaarders wisten het in zeven partijen tot remise te brengen, doch moes ten drie partijen verliezen Aan het eerste bord was misschien een winst voor Alkmaar mogelijk geweest De partij werd echter remise De borden 2, 7 en 8 verloren De gedetailleerde uitslag was: L Rave- steyn—J Metz 1—1; J Schuit-B v d Sleen 0—2; N Oud—M Stahlberg 1—1; H Kruider—P Goezinne 1—1; C Mooyboer B Berk 11; M HemelsJ Brouwer 1—1; L Verver—J Muller 0—2; C de Bree A de Doop 0—2; G Woonijk—F Jonge- dijk 1—1; P J SmolenaarsA Rensen 1—1 De verzilverde wisselbeker, verleden jaar door de Alkmaarsche Courant ter beschikking gesteld en toen door Alkmaar voor de eerste maal veroverd, blijft ook dit jaar onder berusting van de Alkmaarse Reddingsbrigade. Niet, omdat de dames en heren van de A.R.B. de beker met succes hebben ver dedigd tegen andere gegadigden, doch daar er zich geen tegenstanders heb ben aangemeld uit het Noorderkwartier en dus de beker niet in het geding is geweest. Een voor de tweede maal winnen van de beker zou overigens nog meer roem hebben gebracht aan de actieve A.R.B., die gistermiddag weer een uitstekend figuur heeft geslagen bü de distpctskampioenschaps- wedstrjjden van de Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen, die in de Overdekte aan het Canadaplein te Alkmaar werden gehouden. kunnen bewegen als een hengelaar daar Alkmaarse Reddingsbrigade favoriet Onder grote belangstelling van het publiek (waarbfl de balans tussen de jeugd en de volwassenen nog wat te veel in het nadeel van de laatsten was) werd daar een programma van zestien nummers vlot afgewerkt. Het succes was niet alleen te danken aan het enthou siasme van de deelnemers, doch evenzeer aan het harde werken van jury, star ters, tijdwaarnemers en niet te vergeten het personeel van de Overdekte, dat geen middel onbeproefd liet, om de middag te doen slagen. En zeer terecht betrok de heer Wij burg, voorzitter van de Nederlandse Bond, in zijn dankwoord dan ook al diegenen, die hun steentje tot het welslagen hadden bijgedragen. Gekleed estafettezwemmen voor dames en heren, schoolslag gekleed, opduiken, sleep- estafette, vrije slag estafette, dat alles wisselde elkaar af en hield het publiek tot het uiterste in spanning. Onder de aanwezigen merkten wij o.a. op de heer Rijpma, hoofdinspecteur van po litie en een vertegenwoordiger van het Alkmaarse garnizoen. Ter afwisseling werd een vossenjacht gehouden, waar bij de geblinddoekte deelnemers hun uiterste best deden, de bellende vos te pakken te krijgen, en onder grote hilarfr teit toonde de parmantige zesjarige Anneke van Es aan een sullige politie agent, hoe je je in het water hoort te Er heerste een gezellige en feestelijke sfeer in „Het Wapen van Heems kerk", waar het dubbel mannenkwartet „Zang en Vriendschap" Zaterdag avond zijn 80-jarig bestaan onder grote belangstelling herdacht. Op de rand van het podium prijkten talrjjke fraaie bloemstukken. Na een kort wel komstwoord van de voorzitter A. Haasbroek betraden dirigent Pranger en zijn zangers onder veel applaus het toneel om een voor alle luisteraars zeer welluidend en aantrekkelijk programma te gaan uitvoeren. Haasbroek namens de dames de heren van het kwartet ieder een mooi sier- bord aangeboden. De heer F. Boxem bood drie heren, die dertig jaar lid van het kwartet waren, resp. de gebr. Haasbroek en Bol een potlood met in scriptie aan. Verder werd er gespro ken o.a. namens vele plaatselijke ver enigingen, welke tevens bloemen had den gezonden „Mannenkoor „Orpheus", Alkm. Klein Orkest, Bergens Man nenkoor, Muziekver. „Excelsior", ver. Nazorg, Operettever. Odeon, Schoori's Gem koor en van particulieren. Schrif telijke felicitaties waren binnengeko men van burgemeester Wytema, de oud-dirigent Corn. Jonker, Posthar- monie, Brandweer e.a. Met een zeer geanimeerd feesthal werd dit jubileum van „Zang en Vriendschap" besloten. Zo zal deze avond voor dirigent en kwartet wel tot de onvergetelijke gaan behoren en tevens stimuleren de trouwe beoefening van de adele zangkunst. Ms. Wanneer we uit de kwartetpresta ties een keuze doen uit het muzikaal het best geslaagde gedeelte van de avond, waarin de voordracht vitaal en het ensemble homogeen was, dan zijn dit n.1. het „Soldatenkoor" uit de opera Faust van Gounod en het Jager-chor van Carl Maria von Weber. Humor en een tikje sentimen von den ook een plaatsje op dit feestpro- gram, n.l. met de overbekende Jansen- cantate van Claessens en „De oude Waagtoren" van Pranger, waarbij een dameskoortje medewerkte. Pranger schreef hiermede een werkje dat bijv. in populariteit het „Nonnenkoor" zou kunnen evenaren. Men had bij de aan wezigen hiermede een groot succes. Als solisten traden op de sopraan mevr. Nely de Bock uit Haarlem en de heer P. Dalenberg, bas, Alkmaar. De zangeres zong zéér verdienstelijk een tweetal werken van Mozart en een Aria van Handel. Dat zij nu en dan detoneerde, was de minder gelukkige kant van dit optreden. De bas deed vocaal uitstekende dingen, maar dit alléén is niet voldoende om liederen van Brahms te zingen. De voordracht kunst, het gedicht gestalte verlenen, is cok een onderdeel. In deze zaken zal de zanger zich nog meer moeten gaan verdiepen. Beide solisten werden aan de vleugel door dirigent Pranger slagvaardig bijge staan. Het publiek toonde zich voor de muzikale prestaties van kwartet en solisten zeer erkentelijk en liet het aan veel en gul applaus niet ontbre ken. De huldiging. Van de gelegenheid tot feliciteren werd een zeer ruim gebruik gemaakt. Wij kunnen niet alle sprekers noemen, doch moeten ons beperken tot slechts enkele. De rij van sprekers werd ge opend door de beschermheer van het kwartet mr. C. J. de Lange. Mr. de Lange prees het kwartet in een vaak zéér geestige toespraak en besloot zijn meti nhoud, onder het motto, dat ge schenken de vriendschap onderhou den. De heer v. d. Goes sprak namens de oud-leden van het kwartet en me moreerde, dat hier steeds de vriend schap de boventoon bleef voeren. Ter blijvende herinnering werd door mevr. Demonstreer niet Uw slecht humeur door onnodig te toeteren om hulp roept. Een aardige propaganda voor het werk van de bond. Tot besluit van de middag werden in de koffie kamer de prijzen uitgereikt door de heer Wijburg, waarna het zwemfeest werd gesloten door de Alkmaarse voorzitter, de heer J. W. Mol. De resultaten. De volledige uitslagen luiden als volgt: A. 25 meter gekleed estafette (dames) 1. Alkmaar I, 1.8.8 (legpenning); 2. Am sterdam 1,1.12.2 (medaille); 3. IJmuiden, 1.17.2. B. Idem heren:.!. Alkmaar I, 1.6.2 (leg penning); 2. Amsterdam I, 1.7 (me daille); 3. Haarlem II, 1.13. C. 25 meter schoolslag, opduiken, 25 meter drenkeling vervoeren (dames): 1. Th. Turkenburg (Haarlem) 1.16 (me daille); 2. E. Koenen, Alkmaar 1.18.2 'medaille); 3. J. Schuurman (Alkmaar) 1.19.8. D. idem (heren): 1. B. van Schagen (Haarlem) 1.13 (medaille); 2. G. Spren- ger (Amsterdam) 1.19 (medaille); 3. C. Stork (Alkmaar) 1.19.8. E. 25 meter schoolslag en 25 meter tugslag voor adspiranten meisjes: 1. Th. Timmermans Haarlem) 51.6 (medaille); 2 R. Koeman (IJmuiden) 52.4 (medail le) 3. H. Bontëbal (IJmuiden) 54.0 (me daille) F. Idem voor jongens: 1. 'G. Zut (Alk maar) 45.8 (medaille); 2. C. Hietberg (Zaandam) 47.0 (medaille); 3. P. van Niekerken (IJmuiden) 49.2 (medaille). G. 4 x 25 meter sleepestafette dames gekleed: 1. IJmuiden 2.37.8 (legpen ning); 2. Alkmaar 2.40.0 (medaille); 3. Haarlem 2.40.8. H. Idem heren: 1. Alkmaar 2.21.4 (leg penning); 2. Amsterdam 2.28.8 (medail le); 3. Haarlem 2.41.3. I. Vossenjacht voor meisjes (buiten de wedstrijden): 1. E. v. 't Jonker (IJmuiden) (fles limonade); 2. Veld (IJmuiden) (doos bonbons). J. Idem voor jongens: 1. v. Elswijk, Alkmaar (broekriem); 2. Broekhuizen (Alkmaar) (Thermometer). K. 100 meter schoolslag dames ge kleed: 1. Th. Turkenburg (Haarlem) 1.53.7 (medaille); 2. N. Kint (IJmuiden) 2.2.8 (medaille); 3. J. Piersma (Alk maar) 2.6.4 (paar kousen). L. Idem heren: 1. A. v. d. Grient (Alkmaar) 1.41.6 (medaille); 2. J. Sche pers (Haarlem) 1.58.4 (medaille); 3. G. Sprenger (Alkmaar) 2.17.4 (Fles Ver mouth). M. 50 meter rugslag dames gekleed: 1. E. Koenen (Alkmaar) 1.0.4 (medaille); 2. H. Cremers (Amsterdam) 1.8.6 (bad- costuum)3. Th. Turkenburg (Haarlem) 1.11.23. N. Idem heren: 1. J. Schepers (Haar lem) 1.00.0 (medaille); 2. J. Dekker (Haarlem) 1.07.2 (badcostuum)3. C. Zut (Alkmaar) 1.08.0 (riem). O. 10 x 25 meter estafette dames: 1. Haarlem 3.13.4 (standaard); 2. IJmuiden 3.19.8 (medaille); 3. Alkmaar 2.22.4. P. Idem heren: 1. Alkmaar 2.51.6 (stan daard); 2. Haarlem 3.09.3 (medaille); 3. IJmuiden 3.14. Het totaal aantal behaalde punten was voor de deelnemende brigades als volgt: 1. Alkmaar 74; 2. Haarlem 64; 3. IJmui den 35; 4. Amsterdam 28. Met dit totaal is de Alkmaarse Red dingsbrigade kampioen van het district geworden en heeft de daarvoor uitge loofde beker gewonnen. 3. Moeder Woeffie heeft van de di recteur van de grote mensenkrant 'n schrijven ontvangen, waarin hij vraagt, of Pim, Pam en Pom nog niet eens 'n avontuur hebben beleefd. Maar de drie hondjes die nu al weer een hele tijd op school gaan, hebben geen tijd meer voor avonturen. Tenminste.... dat beweren, ze. 4. Vooral Pim doet een beetje uit de hoogte. „Ik vind eigenlijk, dat we al wat te groot geworden zjjn voor dat kinderachtige gedoe", zegt hij, terwijl hij. een groot boek te voorschijn haalt. „Bovendien heb ik 't op het ogenblik te druk met studeren". „Ja, wat lees je daar eigenlijk?" vraagt Pomnleuws- «JaEifc Burgerlijke Stand Geboren: Josephus E T zoon van G J Ibink «n G A Dolle Marianne, dochter van H Boekwinkel en E Lagard Maria J, dochter van J Jonkman en M J Schouten Cornells F, zoem van J Kuilboer en F K Mangelaars Catha- rina W J Mf dochter van A A van Cam- pen en M G Konijn Jan G N M, zoon van N Nooy en J R Rits Sijtje G, doch ter van J B Donker en D van Rijswijk Peter, zoon van P van Zanten en G G Wilkens Johannes Jf zoon van M J Hoogland en G Koppes Anna M, doch ter van J Schouten en A Pronk Overleden: Andries van Dijk, 24 jr BONNEN HALEN Zij, wier familienaam begint met de letters L t/m Z moeten morgen, Dins dag 9 November hun nieuwe bonkaar ten 901 afhalen. Installatie en intrede Ds. A. Beekuis Een grote schare was Zondagmorgen op do hoogtijdag van de nieuwe voorganger van de Nederlandse Hervormde Gemeente aanwezig in de Ruïnekerk Ds E A J Plug van Egmond aan den Hoef hield zijn instaUatie-rede naar aan leiding van Jesaja 52 vs 7 Spreker wees er op hoe hier In het jaar 691 was geland Willebrord en in dit land van de Kanlne- faten „het goede had geboodschapt" Veel is er sedert veranderd, maar de Kerke lijke gemeente bleef, de fakkel van het geloof werd verder gedragen Thans, al dus eindigde deze prediker, staat de nieuwe voorganger klaar om de blijde boodschap verder door te geven, ontvangt deze dienaar met alle blijdschap 's Namiddags bij installatie en intrede was geen plaatsje onbezet in het bede huis Ook vertegenwoordigers van kerke lijke gemeente in de omtrek en van de burgerlijk gemeenten Bergen en Koedijk gaven blij. van hun belangstelling Voor ganger was weer ds Plug Na Psalm 100 volgde schriftlezing uit Efezlërs 6 vs 10 enz en eert korte uitleg van het predik ambt in bijbelwoorden Toen was het grote ogenblik gekomen voor predikant en gemeente: met een „ja, ik van ganser harte" als antwoord op de installatie- formule, was de band gelegd tussen de nieuwe voorganger en de gemeente Het nieuwe avontuur was begonnen, zoals ds Bekius, die hierna de kansel had beste gen, het uitdrukte, het nieuwe avontuur: hoe zal het gaan, zullen de stijl van gemeente en predikant overeenstemmen? Voorop sta, da, beide moeten samen werken en dat het daarbij niet gaat om predikant of gemeente, maarom de eer van God De nieuwe herder wekte allen op om samen biddende het werk te beginnen Van de hierna geboden gelegenheid om in he, Dorpshuls de heer en mevrouw Bekius te begroeten werd druk gebruik gemaakt BURGERLIJKE STAND Geboren: Cornelia A, dochter van J Ranzijn en M Bloetjes Johannes, zoon van A Wolf en D van Vegten Maarten, zoon van J Mulder en T Nieu- wenhuizen Cafharina M, dochter van p Kool en A Groothuizen Onder trouwd: Pieter van Hooff en Catharina Bijwaard Cornells Putter (te Alkmaar) en Hillegonda Hollenberg Laurens Faauwels (te Alkmaar) en Aga tha M Hoeben Getrouwd: Auke de Jong en Cor nelia J Kuiper Overleden: Gerrlt Bleijenberg, 86 jaar, echtgenoot van Dlna Grinvis Berger Kunstkring huldigt Paul Steenbergen De Haagse Comedie trad Donderdag avond in De Rustende Jager op met een spel in 3 bedrijven van Ayn Rand, getiteld „De nacht van de 16e Januari." Er was grote belangstelling voor het proces tegen Karen Andre, verdacht van moord op haar patroon, de ban kier Björn Faulkner, die in de nacht van 16 Januari op mysterieuze wijze cm het leven kwam. De tot publieke tribune dienende zaal van De Rustende Jager was tot het laatste plaatsje bezet, en de aan dacht bleef gespannen tot het laatste moment. Was hier sprake van moord, was er sprake van zelfmoord? De verklaringen van de getuigen k charge wezen op het eerste, de ge tuigenissen van de getuigen déchar ge deden 't andere vermoeden. Het was buitengewoon raadselachtig. De officier van justitie vroeg schuldigver klaring aan moord met voorbedachten rade, de verdediger wees de jury op gebrek aan bewijzen en op 't niet aan wezig zijn van enig motief tot moord. De jury sprak tenslotte het hiet- schuldig uit. Het publiek gaf op ondubbelzinnige wijze blijk van zijn waardering voor deze opvoering. De voorzitter van de Berger Kunst kring, de heer Haakman, huldigde aan het slot Paul Steenbergen, die dezer dagen de avond herdacht, dat hij 25 jaren geleden voor het eerst de plan ken betrad en die deze avond schit terde als verdediger van de jonge vrouw en bood hem als herinnering aan deze avond een boekwerk aan. 2 Dec. komt De Haagse Comedie terug en wel met het blijspel „Mary, ik hou van je". AANBESTEDING Door B en W van Bergen werd Donder dagmorgen ten Raadhuize aanbesteed het plaatsen en inrichten van een houten kan- tGorbarak aan de Karei de Grotelaan Inschrijvers waren: G Borsjes Jr te Schermerhorn f 6736,—; Jac van Exter te Bergen f 6400,—; Fa A Rijkenberg te Alk maar f 6996,—; Fa A Peperkamp te Alk maar f 8200,—; J Ory te Alkmaar f 8120,—; Gebr Opdam te Heiloo f7919,Th Bak- kum te Alkmaar f 7500,—; G Zut te Rur- gerbrug f 7686,—; P Buis te Oudorp f 7620,—; D Langedijk te Heiloo f 7217,—; Gebr Schuit te Egmond aan den Hoef f 7250,—; D Beeldman te Bergen f6995, Gunning volgt later NIEUWE BERGERWEG AFGESLOTEN In verband met asphalteringswerkzaam- heden is het nieuwe Bergerweg-gedeelte rdoor Oostdorp voor alle verkeer afge sloten GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gedurende het tijdvak van 29 October tot en met 5 November wérden aan het Politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangege. ven: 1 paar zeemlederen handschoenen 1 ketting van een armband; bruine alp^ nomuts; zilveren rozenkrans; naamkaar. tje met label (leder); licht geel hondje; tuinhark; sokje (gekleurd); gouden ring; blauw gebloemde shawl De lijst tfan verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: blauwe ceintuur (stoffen); armband met blauw steentje; bonkaart; vilten dames, tasje, sluitende met een rood bandje inh kam-étuitje, spiegeltje en zakdoek; portemonnaie, inh abonnement op debus, geld en een danskaart; zwarte vulpen; heren-polshorloge met zwart lederen band. je; witte kinderwant; blauwe portemon. naie; gebreide muts (rood en blauw); por. temonnaie, inh f0,90 en 2 sleutels; bruine tas, inh 2 tram-abonnementen^ gymschoe. nen en schriften; étui, inh vulpen ,,Wa. terman'» en 2 potloden; 1 paar gebreide wanten; donkerblauwe geruite cape Inlichtingen te bekomen aan hetGroeps. bureau der Rijkspolitie Karei de Groote. laan 17, Telefoon 2444, elke werkdag tus. sen 10 en 11 uur vm PHILATELICA. De laatste vergadering had een flin ke belangstelling. Uit de mededelingen bleek, dat voor de leden de jubileum- serie der Overzeese Gebiedsdelen mei speciale afstempeling beschikbaar zal worden gesteld. Door de heer Tuyn werd verslag uitgebracht over de alg. vergadering, welke te Amsterdam was gehouden. De contributie is daar be paald op f 5, waarvan f 1 aan de af deling zal worden afgedragen, terwijl de gratis verloting is afgeschaft. De heer Luttik nam afscheid, daar hü weer naar Velsen vertrekt. Ali hoofd van het rondzendverkeer werd hem dank gebracht en in deze functie zal de heer Tuyn nu weer optreden. Een geslaagde ruilavond besloot de bij eenkomst. De eerstvolgende vergade ring vindt plaats op de eerste Woens dag in December. SCHAAKMAT In de eerste klasse werden twee par tijen gespeeld, waarvan de eerste, C. J. KrijgsmanG. Keppel, op remise uit liep. Het duel tussen de gebroeders J. C en C. J. Krijgsman eindigde met ver lies voor de laatste. In de tweede klas zag J. Klinkert zich weer een stuk van zijn verwach tingen ontnomen door van G. Gouds blom te verliezen, terwijl de partij C. J. GlasW. P. Groot afgebroken moest worden. Jn. Bouwens trok tegen Jn. Leegwater aan het kortste eind. J. J. Kroon wilde de volle winst en verloor daardoor van C. P. Witsmeer. In de derde klas moest N. Kaan zijn eerste nederlaag accepteren en wel tegen Jn. Moeijes. Jn. Ootjers herstelde zich verder, nu ten koste van Jn. Kam per. C. H. Koölaard zag kans om, C. Góemains een punt afhandig te maken. P Glas zag zich een punt ontnomen door A. Menema. De partij Kliffen- Stoop eindigde met winst voor de eer ste speler, maar die wordt niet in Cij fers uitgedrukt, want het ging buiten de competitie om. J. Bakker verstevig de nog weer zijn positie ten koste van C Wagenaar. G. Toren wist op het nip. pertje te winnen van Jn. Wagenaar. DAMLUST De deze week gespeelde ronde van de competitie is een zeer belangrijke ge weest, daar hierin de beide damcracks van de Langedijk, de heren Beers en De Haas tegen elkaar uitkwamen. Het werd remise. Fr. Slot kon het niet bolwerken".tegen N. Jol, die grote voornemens schijnt te koesteren. De gedetailleerde uitslagen duiden: P Beers Th. de Haas N. Jol A. Goudsblom A v. d. Welle Fr. Slot Joh. Huytema C. Schuffeleh J. Zijp 4 3 4 2 In de tweede klas heeft P. v. d. Mo len de leiding, terwijl Jac. Grootjes en H. Engeringh nog geen kans zagen een puntje te verovereen. De stand is hier: P. v. d. Molen P. Schuffelen P. Balder G. Vroling P. Mienis H. Engeringh Jac. Grootjes In de derde klasse incasseerde Jac. Weel zijn eerste nederlaag. P. Bekker wist zijn eerste winst op Arn. der Hartigh te behalen. De cijfers zijn in deze klasse: J. Weel P. Kramer Jac. Berkhout J. Pluister W. Hoedjes P. Bekker A. den Hartigh J. Engeruigh FOND VOOR STAATSPENSIONNERING In café Kramer had Vrijdag 'n vergade ring plaats, waar de heer A Greeuw Sr uit Heiloo, voorzitter van de Provinciale Bond van Staatspensionnering, het woord voerde Na een duidelijke uiteenzetting gaven alle aanwezigen zich op als lid en werden de volgende personen in het be stuur gekozen: p Valkers, voorzitter, Zufd-Scharwoude; K Kaas, secretaris, Broek op Langendijk; Jn Rutten, pen ningmeester, Zuid-Scharwoude; A Dirk- maat en P de Vries, leden Met de heroprichting van deze afdeling is de gehele Langedijk thans aangeslo ten Deze winter zal er een propaganda- avond gehouden worden, het zal een aan gename zijn, aldus de voorzitter, nadat hij de heer A Greeuw Sr hartelijk dank had gebracht voor zijn juiste uiteenzetting, en dan weer in ons midden te zien Besloten werd de maandbladen huis aan hula per post te laten bezorgen

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2