f, Groet* Firma TM. KRAAKMAN ZOON Stad en Omgeving, Tetman de Vries met een nieuw cabaret AGENDA WITTE EN RODE PORTWIJN vanaf f 5.50 per fle* Raad Hensbroek heeft crifcek op P.W.B, I JAARLIJKSE FEESTAVOND VAN „HEILOOËR LUCHTPOST" Feestavond van Friso Het „rijdende postkantoor" Ook in Alkmaar ALKMAAR FaMa tandpasta tegen tandbederf Zuid-Scharwoude Marktberichten Gisteren was het de grote avond voor alle Friezinnen en Friezen uit Alkmaar en omgeving. Het was de avond van „I'riso" de Alkm. vereniging van zonen en dochteren van „It HeitelSn". En het bleek duidelijk dat deze vereniging zich in grote bloei mag verheugen, want de zaai in 't Gulden Vlies was bijna te klein om alle leden te plaat sen. Na de toepasselijke muziek van het duo SiewertsWillemse, nam tegen half negen de voorzitter van „Friso", de heer H. Brink, 't woord om allen hartelijk welkom te heten; niet alleen de leden, Maar ook de ereleden o.a. de heer Hamstra en de vereniging uit Lan- gedijk. Een bijzonder hartelijk woord richtte spr. ook tot de pers en tot het gezelschap uit Friesland dat deze avond zou optreden. Verder deed hij enige mededelingen de vereniging betreffende en vestigde speciaal de aandacht op de stand van Friese boeken van de heer Dokter, welke boeken aan de gelukkige bezitters van de juiste nummers zou den ten deel vallen. Onder luid applaus richtte spr. zich nog tot een twintigtal Friese soldaten, die op het balcon een plaats hadden gekregen. Het woord en de daad waren daarna aan het hier reeds zo populaire Friese cabaretgezelschap van Tetman de Vries, bestaande uit zes personen, broers en zusters, met een muzikale begeleider, alle afkomstig uit de omgeving van Stiens. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat dit gezelschap, dat wij voor de eerste kee# zagen en hoorden, een uit stekende indruk heeft gemaakt. De lei der Tetman de Vries mag terecht de ziel van het ensemble genoemd worden. Hij is leider-conferencier, speler, zan ger, auteur en.... alles uitstekend. Een zeldzaam vlotte conferencier, die de toeschouwers voortdurend boeit en die de gehele revue, ditmaal „Contrasten" geheten, kranig in elkaar had gezet. Er Was een voortdurende afwisseling van zang, schetsen enz. Wij noemen slechts contrasten, woningnood (vroeger en thans, de tijd staat niet stil), de aardige autobus-scène met de pittige conduc trice, het arbeidsbureau, waar de Friese boer kwam om een paar helpers op de boerderij en waarin de leider het kos telijke verhaal deed van de „draverij". Verder: In de vrije natuur, Herfst, Wintertijd, Tyrolerlied (zeer goed ge zongen), de „Makkum"-scene en het loflied op Friesland. De medewerkenden waren zowel in de speelscènes, als in do zangnummers zeer goed op dreef en Morgen, Donderdag 18 November, komt het „Rijdend Postkantoor" op zijn tournee door Nederland te Alk maar. Vermoedelijk wordt een bezoek gebracht aan enkele buitenwijken; 's middags heeft het standplaats op de Mient t.o. de Langestraat. Verkocht worden Kinderpostzegels en prent kaarten. Het rijdend postkantoor gebruikt een speciaal poststempel, zodat de post met kinderzegels gefrankeerd, hier van dit speciale stempel wordt voor zien. Voor de philatelisten is dit* een buitenkansje, dat zij vooral niet moe ten mislopen. Zij, voor wie de gang naar het post kantoor anders bezwaarlijk zou zijn, kunnen nu bij het „rijdend postkan toor" terecht. Laat deze gelegenheid niet ongebruikt voorbij gaan. Koopt kinderzegels en kaarten. Zij brengen geluk, u zelf èn de kinderen. I De tante uit Indië Gisteravond hield de buurtvereni ging „Rochdale-Oost", een van de wei nige verenigingen van deze soort, die nog zijn blijven bestaan, een feest avond in ,,'t Wapen van Heemskerk". Door de A.T.V. „Falkland" uit Heiloo werd het blijspel van H. van Wermes- kerken „De tante uit Indië" ten tonele gebracht. Na een hartelijk welkomstwoord van de voorzitter, de heer Schouten, die 'n overzicht van de verrichtingen van de vereniging in het afgelopen jaar gaf en die alvast een tractatie en een nieuwe feestavond in het vooruitzicht stelde, begon Falkland met de afwerking van het dwaze toneelstuk. Een eenvoudige weduwe uit de 2e Jan Steenstraat, die een straatarme jonkheer op kamers had, kreeg op ze kere dag te horen, dat haar rijke zus ter in Indië was overleden. Zij kreeg nu de helft van het fortuin en de man van de overledene kreeg de andere helft. Het zijn sterke benen die de weelde kunnen dragen. De benen van de weduwe bleken ook niet sterk ge noeg te zijn en zij begon op alle ma nieren geld weg te gooien. De clou van het verhaal was natuurlijk, dat de zuster niet overleden was en tijdens een séance in levende lijve binnen kwam. De rol van de eenvoudige weduwe Dribbel, die later douairière Drie Bèl werd, werd op kostelijke manier door mevr. R. v. d. Burg vertolkt. Het is jammer, dat van WermeskerHen haar wel "eens wat erg platte dingen laat zeggen; zonder dat is het stuk werke lijk al leuk genoeg. De rol van de schuchere jonkheer Sloet van Overvoorde werd lang niet onverdVtistoUUr cosneeld door de re- gisse"- Jan Hoed. Het toneelstuk maa biizonder ge slaagd he+en: voo~al het vlotte spel van mevr. Smit-v d. Burg viel op. Na afloop konden de leden van deze le venslustige buurtvereniging nog tot twee uur op de dansvloer hun talent vertonen. mochten telkenmaal een luid applaus In ontvangst nemen.. Van de mede werksters trok een nieuwelinge door haar uitstekend spel bijzonder de aan dacht. Een kracht, die in 't gezelschap Tetman de Vries zeker haar plaats waard is. Dat aan 't slot het Friese gezelschap op zeer hartelijke wijze werd toegejuicht sprak, gezien het ge- bodene, van zelf. Een bijzonder woord van dank sprak de heer Brink, dan ook tot het gezel schap uit Stiens, dat zeker nog weer eens in Alkmaar zal terugkomen. Nadat velen gelukkig waren gemaakt met één der mooie Friese boeken, volgde nog een gezellig samenzijn (Af- ternei Donnsjen). Het geheel was voor „Friso" een zeer mooie avond. 1 G. „ZEG... HEE!" Dit is de titel van het nieuwe gro tesk cabaret, dat uitgebracht wordt door „Theater Plezier van Floris Me slier". Evenals vorig jaar vervult Toon Hermans wederom de hoofdrol, bijge staan door Wiesje Bouwmeester en Jan van Ees. Het gezelschap heeft 'n belangrijke uitbreiding ondergaan en zijn behalve enige solisten nog geëngageerd een uit 6 meisjes bestaan de zanggroep en een dansgroep, waar van de beroemde Hongaar Leslie Gonda de choreografie heeft. De mu zikale leiding is in handen van Freddy Salten. Alles speelt zich af met buiten gewone decors, naar ontwerp van Joop Geesink, en fraaie costuums van John nie Nieuwenhuizen. Zoals gewoonlijk brengt Toon Hermans zijn allernieuw ste liedjes en heel dwaze praatjes. De voorstellingen vinden plaats op Maan dag 22 en Dinsdag 23 November in 't Gulden Vlies. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Een moordenaar bekent, 18 jaar; Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Het huis der vrouwen, 18 jaar; Cinema Americaln, 2.30 en 8 uur: New York ontwaakt, 18 jaar. Waagplein e.o.: Schei-veemarkt. Gulden Vlies, 8 uur: Ab. voorstelling, •erie A: Abraham's vrouwen. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Een moor denaar bekent, 18 jr.; Victoria Theater, 8 uur: Het huis der vrouwen, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: New York ontwaakt, 18 jaar. BONNEN HALEN. Zij, wier familienaam begint met de letters P en Q moeten morgen, Don derdag 18 November hun nieuwe bon kaarten 901 afhalen aan het uitrei kingslokaal van de distrlbutiedienst. UITSPRAKEN MEERVOUDIGE KAMER Andreas A. T., Bergen, overtreding motor- en rijwielwet en wegensver keersregeling. 250.subs. 50 dagen en voor de tijd van een jaar intrek king van rijbewijs. Dirk J. G. S., Den Helder, diefstal, 4 maanden gevangenisstraf met aftrek en 4 maanden voorw. met 3 proef jaren.1 Liekele B., De Kooy, zedendelict; 6 maanden met aftrek en 6 maanden voorw. met 3 proefjaren. Johannes H., Veenhuizen, diefstal. 6 maanden voorw., met 3 proefjaren. Gerrit K„ Hoek van Holland, over treding wegenverkeersregeling, 25. subs. 5 dagen. PLATTE STENENBRUG 104 V Scheiden doet lijden Scheiden doet lijden, zegt een senti menteel liedje, dat via de radio ge kweeld pleegt te worden dOor Willy Derby of anderen En als er ergens een stemming van scheiden hing, dan was dat wel vandaag op de schei veemarkt, die in Alkmaar werd gehou- den. Ook de. koeien gingen gebukt onder de wëemoéd van dit afscheid. Zij lieten de koppen hangen en voelden de mis troostige motregen neersiepelen op hun ruggen, zodat de dekkleden, die het zwart of het boni; bedekten, doorweek ten. Ja, die regen, die was wel de schuld van deze gedrukte stemming. Éen grijs waas overhuifde de stad en bij de vuile nattigheid, die een vee markt nu eenmaal altijd meebrengt, kwam vanmorgen nog de miezerige motregen. Gevolg, om negen uur al spoten de veehouders en de kooplusti gen tot de enkels door de bagger. En fin, U kunt dat, het oude liedje. Reeds aan de peripherie der stad deed de markt invloed gelden. Wel was het lang niet zo druk als op de na- jaarsmarkt, enige tijd geleden, maar de Handelskade was toch voor het ver keer gesloten. Stevige agenten, in leren jassen gehuld, beletten de auto's, die geen hoodschap hadden by het lossen van het vee, de toegang en ook op an dere punten van de stad stonden ae mannen met een band om de arm, waarop de zwarte letters „Marktcon- tróle". Overigens was het beeld hetzelfde als bij iedere markt, pratende handelaars, kletsende handen," stevige borrels. En tot besluit de weer wegrijdende vee wagens, met als laatste geluid nog een klaaglijk geloei uit de zwarte duister nis daarbinnen. Neen, een scheiveemarkt in een drui lerige motregen biedt geen opgewekt beeld. St. Nicolaas' vraagt om hulp Het feest van de Zwarte Pieten en hun meester St Nicolaas staat weer voor de deur. Langzamerhand nadert de vijfde De cember en de Openbare Scholen ma' ken zich op de goede man uit Spanje hartelijk te verwelkomen. Want is niet de Sint, die aan de Bierkade aan land stapt na een vermoeiende reis uit het land van druiven en citroenen, de vriend aller kinderen? Zo enkele dagen vóór zijn verjaar dag, omstreeks één of twee December, mogelijk nog een dag later, als de stoomboot wat vertraging mocht on dervinden, arriveert de oude heilige met zijn milde gaven. Er is maar één moeilijkheid. Oqk Sint Nicolaas heeft te kampen met de- viezènbepalingen en die zwarigheid dreigt af te stralen op het feest. Met andere woorden, er is geld no- dig.om alle leerlingen van alle Open bare en Kleuterscholen een onvergete lijke dag te bezorgen. Dit geld zal door middel van een collecte worden verzameld, want U weet, het Openbaar Onderwijs is nu eenmaal niet rijk. Raar, maar waar! Zij, die willen meehelpen aan deze collecte, die gehouden zal worden op Zaterdag 20 November a.s., kunnen zich vervoegen bij mej. A. Holle, Vrou wenstraat 1. en bij de heren D. Borst, Frans Halsstraat 32, en K. Oudes, Gees- tersingel 31. Daar staan nog lege col lectebussen genoeg. Sint Nicolaas re kent erop, dat zij a.s. Zaterdag tot de rand toe vol komen! Kampioenschappen van de Postduivenvereniging „Alcmaria Victrix" De postduivenvereniging Alcm. Vic trix heeft ook dit jaar met succes aan de diverse vluchten deelgenomen. De eindresultaten zijn: Algeiheen kampioen 1948: oude en jonge duiven: C. C. Huiberts met 503.1 ounten. Vitesse: 1. C. Al 340.4; N. IJpma 297.7; 3. M. Pronk 258.7; 4. C, D. Hui berts 252.8; 5. L. v. Vuure 229.3. Generaal oud: 1. N. IJpma 373.4; 2. Cor Al 372.3; 3. M. Pronk 340.6; 4. C. D. Huiberts 311.5; 5. Vrasdonk-Oldenburg 263.3. Generaal oud en jong: 1. C. D. Hui berts 503.1; 2. Co Al 457.1; S. N. IJpma 430.2; 4. M. Pronk 406.2; 5. A. Haring 397.6. Fond: 1. J. Somers 115.4; 2. M. Pronk 81.9; 3. N. IJpma 75.7; 4. Herm. Schip per 71.5; 5. Vrasdonk-Oldenburg 68.2. Jonge duiven: 1. C. G. de Nijs 221.8; 2. J. M. Schipper 211.5; 3. Jn. Huiberts 210; 4. C. D. Huiberts 191.6; 5. N. J. Meijer 190.2. Navlucht: 1. C. de Waard 220.1; 2. Jn. Huiberts 217.6; 3. G. P. Hartland 180; 4. Herm. Schipper 161.9; 5. C. D. HuibertS 155.3. Kampioen duiven: Vitesse: H 47, 627943, met 196.6 punt. Eig. Co Al. Fond: 546878, met 81.9 punt, eig. M. G. Pronk. Jonge duiven: H 48, 328643, met 183 punten, eig. Jn. Huiberts. Winnaar Caarls beker: C. G. de Nijs met de H 48 327905. Eerste prijs *win- naars op de fondvluchten zijn: Chateu- raux: Kaper-Termaat; Limoges: N. IJpma; Orleans: L. van Vuure; Bor deaux: J. J. v. d. Elskamp. Uw tanden erfi mond stralend-wit en gezond! bevat vitamine C fluorsilicaat sulfonamide ALKMAARSE BILJARTCOMPETITIE De uitslagen in klasse D waren Maandag: Alc. VictrixDrie Ruiten 64; ExcelsiorDe Waag 91; Har monieOptimisten 64. In klasse B werden Dinsdagavond de volgende resultaten behaald: Lin- denhoekExcelsior A 64; Optimisten ZEKZ? 4—6; Excelsior B—Drie Rui- tei) 82. DE NACHTGEZICHTEN VAN ZACHARIA Te beginnen met a.s. Donderdag houdt de heer van Oostveen in de grote zaal van het gebouw Waakt en Bidt een reeks lezingen over de Nacht gezichten van de profeet Zacharia. Zulks mede in verband met het her stel van het volk van Israël en de be tekenis hiervan voor onze tijd. Elke lezing vormt een afgerond geheel. De bijeenkomsten, die om half acht begin nen, zijn voor ieder toegankelijk. 17 November 1944 herdacht Het was maar een klein groepje nabestaanden en verzetsmannen, dat zich vanmorgen omstreeks 10 uur in de Wilhelnjinalaan verzamelde bij het voorlopig monument voor de gesneu velde illegale werkers, Pieter van Vel- zen, Frans van der Zeijden, Marinus Post, Arie Kapitein en Pieter Booy, die vier jaar geleden door de Duitsers werden vermoord. De jaarlijkse kranslegging behoeft geen grootse betoging te zijn van Jan en alleman, die door nieuwsgierigheid gedreven naar de Wilhelminalaan ko men. De kameraden uit het verzet echter hadden wfl daar wel verwacht. Namens de bond van illegale wer kers legde de heer H. Kirpestein een krans, terwijl nog een aantal nabe staanden bloemen rond de gedenk plaat legde. Stil èn triest was het op dat moment in de Wilhelminalaan en het viel niet moeilijk te raden waar de ge dachten van het kleine gezelschap ver toefden. Volgend jaar zullen zij daar weer zijn, misschien in nog kleiner getale, maar er zal een kern blijven, die de gevallenen nimmer zal vergeten. „KUNST NA ARBEID'* CONCERTEERDE Het is niet voor een leder weggelegd om op zulk een wijze gehuldigd te wor den als de heer Kist dezer dagen ten beurt viel Men had in verband met deze huldiging een concert aangekondigd, waaraan ,,De Lofstem", het beroemde Mannenkoor te Broek op Langendijk me dewerking zou verlenen Het concert heeft in geen enkel opzicht de verwachtingen beschaamd en beide verenigingen hebben hun reputatie alle eer aangedaan Bij de huldiging heeft o m de voorzitter van Kunst na Arbeid, de heer Kist toe gesproken Een halve eeuw een actief werkend lid te zijn van een muziekver eniging is geen sinecure, aldus de voor zitter die ook mevrouw Kist in de hul diging betrok De heer Kist ontving als een herinnering aan dit niet alledaags jubileum, een polshorloge ten geschenke, terwijLdóor bloemen een tijdelijke luister aan mt jubileum werd bijgezet UITSLAGEN „OP MAAT" De onderlinge wedstrijden van „Op Maat" hebben veel kolvers in de baan gebracht Db gedetailleeerde uitslagen luidden: p Molenaar 153 pnt; J Schoenmaker 150 pnt; P Toepoel 145 pnt; P van der Welle 145 pnt; C de Vries 144 pnt; K de Boer 138 pnt; P Glas 138 pnt; C Keulen 135 pnt; K Kout 135 pnt; C Berkhout (sajet) 132 pnt De twaalvenprijs veroverde Aris Berk hout met vijf twaalven, de tienenprijs werd met vijf tienen eigendom van J du Burch, terwijl J Reyne ook al met vijf zessen de zessenprijs verwierf NOORDERMARKTBOND, 17 Nov. '48. 18000 kg Rode kool 7—7.60; 3000 kg Gele kool 6—6.60; 12500 kg Groene kool 2.50—5, Succes 5—6; 3000 kg Uien 7.60— 8.70; 7000 kg Peen II 5.50 en III 4.50; 8000 kg Andijvie 44.20; 2500 kg Blau we Eigenheimers 66.30. LANG. GROENTENCENTR. 17 Nov. 1500 kg Aardappelen: Blauwe Eigenhei mers 6.206.40; 24000 kg Rode kool 6 7.70; 25000 kg Gele kool 6—6.30; 32000 kg Groene kool 67.40; 48000 kg Witte kool 56; 17000 kg Andijvie 4; 3000 kg Peen II 5.50 en III 4.80; 3000 kg Uien 7.20—8.60. De raad der gemeente Hensbroek kwam dezer dagen onder voorzitter' schap van burgemeester Kooiman in openbare vergadering bijeen. Voorzitter deelde mede dat de plan nen tot restauratie van de raadszaal nog geen definitieve vorm hebben aangenomen, doch zo spoedig moge lijk ter tafel gebracht zullen worden. Een verzoek van de heer P. van Baar om een bijdrage in de kosten van vervoer van een kind dat de school te Spierdijk bezoekt, werd toe gestaan op f 75 voor het lopende jaar. Verzoeken van P. Veul en P. Beers, eveneens om bijdrage in de kosten van vervoer van kinderen werden aangehouden. Er bestond bij de raad geen be zwaar tegen het verhoogde contribu tiebedrag van de Ver. van Ned. Ge meenten met betrekking tot contribu tieverhoging ingaande 1 Jan. 1949. Zo ook met de verhoging van het Verifi catiebureau met 25 pet. Ingekomen was de rekening van het destructordistrict West-Friesland over 1947. Contra P.W.B. Het Prov. Waterleidingbedrijf gaf een berekening van de niet rendabele aansluiting te Wogmeer. Ook een der belanghebbenden had een schrijven gezonden, waarin mededeling werd gedaan dat men genegen is een ge deelte der kosten te dragen. Volgens de heer den Das past het FWB in z'n huidige vorm niet meer in de tegenwoordige tijd. Naar spre kers mening zouden hier geen bezwa ren zijn als er villa's inplaats van ar beiderswoningen moesten worden aan gesloten. De voorzitter wilde belanghebben den niet laten bijdragen en van ge meentewege volle medewerking ver lenen. Mocht materiaalschaarste aan sluiting voorshands onmogelijk ma ken, dan diende naar spr. oordeel een noodkraan aan de weg te worden ge maakt. Met algemene stemmen werd sldus besloten. Let op de kleintjes. De eigenaresse van een verbrande boerderij verzocht om vrijstelling van de onverdiende straatbelasting. Met de meeste bereidwilligheid werd deze verleend en wel tot een bedrag van niet meer of minder dan f 1.65. De afd. Hoogwoud van het N.O.V. kreeg een gunstige beschikking op zijn verzoek om medewerking voor 't verstrekken van verplaatsingskosten van onderwijzend personeel, gelijk de regeling voor rijksambtenaren. Besloten werd enige subsidie-aan vragen bij de begroting 1949 te be handelen. De heer F. van Duin werd met in gang yan 1 Jan. a.s. aangewezen als leerkracht voor het v.g.l.o. Torenrestauratie. Voor het onderzoek van de bodem gesteldheid ten behoeve van restaura tie der kerktoren, eigendom Van de gemeente, werd f 170 gevoteerd. Te vens zal een verzoek aan de Provincie gericht worden om subsidie voor'deze ïestauratie. Voordeliger. Daar dit voor de gemeente voor deliger kan zijn, werden regelen ^vast gesteld omtrent toepassing van art. 1 aer Woonruimtewet 1947. De subsidie voor de kinderfeesten Dezer dagen kwam de postduiven vereniging Heilooër Luchtpost in feest- vergadeiing bijeen in De Rustende Jager. De heer J. Hoed, voorzitter, hield een kort openingswoord, waarin hij dank bracht aan de functionnaris- sen voor hun vele en vaak moeilijke werk. Dank werd ook gebracht aan de heren Co Feijen voor het belangeloos beschikbaar stellen van zijn werk plaats als inkorflokaliteit en aan de heer J. van Leerdam voor het in orde brengen van de manden. De heer H. Eakker had eveneens woorden van er kentelijkheid in ontvangst te nemen voor het vervoer van de duivenman- den naar het station. Al deze dank woorden gingen vergezeld van een aardige verrassing. Hierna ging de voorzitter over tot de uitreiking van de kampioensprijzen en -diploma's. De behaalde kampioenschappen werden als volgt behaald: Jonge duiven; 1. J. F. Hoed en P. H. de Vries 148.83 p.; 2. M. A. Pater en J. de Geus 144.26 p.; 3. R. Middelburg 135.65 p.; 4. H. Bakker 130.72 p.; 5. N. W. Groot 104.31 p. Duif H'48 - 329202 van M. A. Pater en J. de Geus. Generaal (oude en jonge duiven) 1. J. F. Hoed en P. H. de Vries 362.51 p.; 2. M. A. Pater en J de Geus 332.71 p.; 3 H. Bakker 224,43 p.; 4. R. Middel burg 214.50 p.; 5. W. M. Groot 155.57 p. Navlucht (oude en jonge duiven): 1. M. A. Pater en J. de Geus 101.83 p.; 2. L. J. S. Leertouwer 101.60 p:; 3. J. F. Hoed en P. H. de Vries 90.35 p. Duif H'46 - 622979 van J. A. Mannes. Oude duiven: Vitesse 1. J. F. Hoed en P. H. de Vries 162.08 p.; 2. M. A. Pater en J. de Geus 143.78 p.; 3. H. Bakker 93.71 p™ 4. J. A. Mannes 86.05 p. Duif H. 41 - 298533 van J. F. Hoed en P. H. de Vries. Fond: 1. J. F. Hoed en P. H. de Vries 51.60 p.; 3. M. A. Pater en J. de Geus 44.67 p.; 3. W. M. Groot 19.54 p. Duif H. 46 - 248506 van J. F. Hoed en P. H. de Vries. Totaal: 1. J. F. Hoed en P. H. de Vries met 213.68 p.; 2. M. A. Pater en J. de Geus met 188.45 p.; 3. H. Bak ker met 93.71 p.; 4. J. A. Mannes met 93.05 p. Kampioenschappen A.C.C.: Oude dui ven, Vitesse: 2. J. F. Hoek en P. H. de Vries, 5. M. A. Pater en J. de Geus; Oude duiven, Fond: 4. M. A. Pater en J. de Geus; Oude duiven, Generaal: 1. J. F. Hoek en P. H. de Vries, 3. M. A. Pater en J. de Geus; Jonge duiven: 1 R. Middelburg; Generaal oude- en jonge duiven: 1. J. F. Hoed en P. H. de Vries, 3. M. A. Pater en J. de Geus; Navlucht: 3. M. A. Pater en J. de Geus. Kampioenschappen rayon: Oude dui ven, Vitesse: 4. J. F. Hoed en P. H. de Vries, 5. M. A. Pater en J. de Geus; Oude duiven. Fond: 1. J. F. Hoed en P. H. de Vries, 4. M. A. Pater en J. de Geus; Oude duiven, Generaal: 1. J. F. Hoed en P. H. de Vries, 2. M. A. Pater en J. de Geus; Jonge duiven; 1. R Middelburg; Oude- en jonge duiven: 1. J. F. Hoed en P. H. de Vries 2. M. A. Pater en J. de Geus; Generaal: 1. J. F. Hoed en P. H. de Vries; 2. M. A. P.-ter en J. de Geus. Kampioenschappen afdeling: Oude duiven, Vitesse: 8. J. F. Hoed en P. H. de Vries; Oude duiven, Generaal: 7. J. F. Hoed en P. H. de Vries; Jonge dui ven: 8. H. Middelburg: Oude- en jonge duiven: 7. J. F. Hoed en P. H. de Vries, 9. M. A. Pater en J. de Geus; Navlucht: 7. M. A. Pater en J. de Geus; Generaal: 6. M. A. Pater eft J. de Geus, 10. J. F. Hoed en P. H. de Vries. De uitreiking van de potten en pan nen, gewonnen op de wedvlucht vanaf Mons (jonge duiven) was in volgorde: 1. H. Bakker; 2. W. M. Groot; 3. J. Peute; 4. R. Middelburg; 5. Pater-de Geus; 6. Hoed-de Vries; 7. J. v. Leer dam; 8. J. A. Mannes: 9. J. v. d. Veen; 10. L. Leertouwer: 11. J. W. Schmersal; 12. B. B. v. Tricht. Na al deze uitreikingen van prijzen ging men over tot het feestelijke ge deelte van de avond. Dat daar nog menigmaal het lied gezongen wérd van: „Zit ik op mijn duivenplatje" en de heer Sombroek uit Alkmaar met zijn accordeon, piano-muziek, zang en begeleiding nog vele uren de aanwe zigen tot een dansje uitnodigde rond de welvoorziene tafels, behoeft geen betoog, wanneer men de reputatie kent, die deze vereniging heeft hoog gehouden. Dat de heer J. Hoed niet alleen voorzitter, doch ook een uitste kend zanger is, bewees hij eveneens, alsmede de „spraakwaterval", die tus sen alles door door enkele dames en heren werd tentoongespreid. Het was een succesvolle avond, die mede door de prettige bediening en goede verzor ging van de eigenaar van de Rustende ■Jager op sublieme wijze is geslaagd. ter gelegenheid van 't Regeringsjubi. leum Sktc. \4-erd verhoogd van f 0.30 op f 0.50 per leerling. Dé opcenten Personele Belasting werden opnieuw op 150 bepaald. ^Sen suppletoire begroting 1949 werd goedgekeurd. Weinig coulance. Bij de rondvraag informeerde de heer de Boer naar de wegbeplanting door'het Hoogheemraadschap. De voor zitter deelde mede, dat begin Septem ber voor de zoveelste maal een schrij ven tot deze instantie is gericht, doch daarop tot zijn ontstemming, tot op heden nog geen bericht is ontvangen. SCHOORSTEENBRAND Ten huize van de heer M de Wit, Hens. broek ontstond gisteren schoorsteenbrand, die men gelukkig tijdig ontdekte In sa^ menwerking met buren, klauterende op het dak, wist men erger te voorkomen Warmenhuizen De Restauratie-commissie vergaderde Het bestuur van de Stichting tot restauratie van het Ned. Herv. kerk gebouw Sint Ursula te Warmenhuizen met toren, was een dezer dagen in vergadering bijeen in de consistorie kamer van genoemd kerkgebouw on der voorzitterschap van de heer K. Wit. De voorzitter opende de vergade ring met een woord van welkom en deelde mede, dat de heren Th. Wor tel, Dr. van Hesteren en M. Kuiper bericht van verhindering hadden ge zonden. De notulen werden daarop voorgelezen en onveranderd vastge steld. Uit de ingekomen stukken vermel den we de voornaamste en wel enige Missive's van Z.E. de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen, waarbij het Rijk 60 van de restauratiekosten zal bijdragen. De heer Nobel uit Lutjewinkel, voorzitter van het Historisch Genoot schap Oud Westfriesland, zeide met belangstelling een en ander te hebben aangehoord en we kunnen ons felici teren. Een bijzonder compliment ver dient de secretaris voor al zijn arbeid. Tegen viel de werkwijze van de archi tect. Burgemeester Nolet zeide, dat enige tijd geleden, toen de Commis saris der Koningin onze gemeente be zocht, deze onder de indruk was ved het gebouw. Da. Klein Wassink Jat vervolgens een uiteenzetting ov>," de werkwijze, die thans voor het kerk bestuur noodzakelijk is in verband met deze subsidieverlening. De vergadering besloot voorts om de geschiedenis van deze oude kerk in druk uit te geven. Deze geschiede nis begint in de vroege middeleeuwen en eindigt op heden. Het zal een fiaai boekwerk worden met möoie band en verlucht met talrijke foto's en teJcenihgén.Indieh men mede Wil gteunen en een tre'drag van tenminste 10 op postrekening van de penning meester, Notaris Pinxter te Schoorl- dam, No. 42606, stort, krijgt men dit fraaie werk als herinnering toegezon den. Wil mén het boekwerk alleen hebben, dan werd de prijs vastgesteld op 3.90. De oplage zal echter be perkt blijven, zodat spoedig bericht gewenst is. De gewijzigde stichtingsacte zal vermoedelijk thans worden gepasseerd op 2 December 1948 en wordt op die datum tevens de volgende vergadering gehouden. Hierop kon de voorzitter sluiten onder dankzegging voor de aangename en vruchtbare besprekin gen. VERNIEUWING SCHOEIïNGEN De schoeiïng langs de Dorpsstraat dienonde tot grondkering van de tegen woordig nogal drukke weg vertoonde zo hier en daar merkbare uitwijkin gen, waardoor verzakkingen voorkwa men, die èn voor het scheepvaartver keer èn voor het verkeer te land hin der zou kunnen doen ontstaan. De schoeiïng zal thans geheel worden na gezien, welk werk, naar men ons mededeelde, werd opgedragen aan de firma Westra, alhier. ALS EEN KWARTEL. Zondagavond gaf de toneelvereni ging VOP een uitvoering in zaal Slik ker. De opkomst was zeer bevredigend. Ten tonele werd gebracht „Als een Kwartel", blijspel in drie bedrijven van Henk Bakker en Ed. van Teu- lingen, regie de heer D. Pastoor. Het was een aardig stuk; van begin tot het einde een geldkwestie. Va der gokte op de beurs en mooie meis jes. zoon Frits studeerde in de medi cijnen, was een boemelaar en, evenals zijn vader, ook geen vrouwenhater. Dit alles ging op kosten van Tante Leen- tje. Steeds zaten beiden weer in geld nood en altijd werd een beroep gedaan op tante, de redder in nood. Deze tante was om de drommel niet achterlijk en besloot voortaan zich stokdoof te houden, met welke simula tie zij volkomen slaagde. Op deze wij ze kwam -zij achter de waarheid op welke manier haar centjes werden ver brast. Eindelijk was het haar genoeg en hoe vermakelijk was de ontknoping! Voor de familie was het geen op- frisser. Door de spelers is goed werk geleverd; ook de twee nieuwe krach ten waren goed. Toneelaankleding en grimèring waren prima verzorgd; VOP kan op een goed geslaagde avond te rug zien. Schoorl BONNEN HALEN Alle inwoners van Schoorl moeten morgen, Donderdag 18 Nov., hun nieu we bonkaarten 901 afhalen. MARKTBERICHT TEXEL Aangevoerd werden: 14 koeien f 400 tot f 650; 17 pinken f 240 tot f 300; 8 gl askalveren f 160 tot f 200; 24 biggen f 35 tot f 65 en 3 schapen f 40 tot f 70. Voor de levering werden aangevoerd 12 nuchtere kalveren en 11 koeien. I DIENSTPL. KORPO! C. W. WATERDR! De allerbeste wense: 1949 en een behouder komst. Zijn OUDERS, I ZUS en KINDEK Heer-Hugowaard. DPL. SOLDAAT HARRY WATERLA Gods beste zegen vo nieuwe jaar en ee houden terugkeer i gezin. JE MC Beverwijk, Hoflander huzaar c.h.l. J. WEB1 Alles wat goed is wen je voor 1949 en een den thuisvaart. Je MOEDER, ZU en BROERS. SOLDAAT M. WEBI Alles wat goed is wen: je voor 1949 en een den thuisvaart. MOEDER. ZU! en BROERS. SERGEANT le KLAS L. VAN WE Wij hopen je in 1949 gezond te ontmoeten. Je liefhebbende VI Kinderen en v Familie. SOLDAAT le KLAS H. V. d. Voor het nieuwe jaar sen we je in het verri gezondheid en sterkte. PA, MOE, COR1 JANNY. Heemskerk. DPL. KORP. J. v. d. Voor het nieuwe jaar sen we je in het vern gezondheid en sterkte. Je MOEDER en Vi Beverwijk, Noorderwijkweg 13. SOLD. JAN DIRK Een goede gezondheic goede thuisvaart en goede Werkkring vooi nieuwe jaar. C. WEIJ en Echtg Familie en Verlool Moerbeek C 53, N.-Nit SERGT. S. WIGGEL Gotjp beste zegen voo nieuwe jaar en een b den terugkeer in ons i j. B. WIGGELAA en Echtgi Hoorn. JAN P. WIGB MARN. Ilje KL. Z.M. Alles wat goed is wense je voor 1949 en een bi den thuisvaart. VADER, MOEDE! en BRC v. Hengelenstr. 8, Wieri DPL. KORPORAAL Y. W. DE WI Voor het nieuwe jaar sen we je in het verre gezondheid en sterkte. Je OUDERS, AL1 en OPA. Beverwijk, Noorderwijkweg 33. SERGT.-MAJ. d. MARE W. WILL Gods beste zegen voor nieuwe jaar en een houden terugkeer in gezin. Fam. B. WILL! Alkmaar. DPL. SERGEANT J. DE 1 Fam. DE 1 Wieringerwaard. jaap de 1 Voor het nieuwe jaar sen we je in het verre gezondheid en sterkte. Van allen thuis en A Scharwoude. HOFM. Ille KLAS K.M. J. J. Een goede gezondheid veel geluk in 1949. P. VERMEULEN. T. VAN TRUIJEN C. VAN TRUIJEN. St. Pancras. GREN. J. WITS Voor het nieuwe jaar sen we je in het verre gezondheid en sterkte. C. WITSEN. D. J. WITSEN— CLEMI Alkmaar. wachtmeester! Th. J. WITTENBE Alles wat goed is wensen je voor 1949 en een bel den thuisvaart. Je OUDERS, BRC ZUSTERS en Fam WACHTM. FOURIER M. A. WOLZ Gods beste zegen voor nieuwe jaar en een houden terugkeer in gezin. Je OUDERS en BROI MIL. J. v. d. WOU Voor het nieuwe jaar v en we je in het verre I ;ezondheid en sterkte. Vader, Moeder, Joop Grootouders.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2