Israël heeft de macht in Palestina Nederlandse delegatie naar Indonesië Verenigde Naties maakten van hetiïi™ï,^Sïr°«.2 S probleem een onontwarbare janboel Joden stellen steeds hoge r eisen Egyptisch Koningspaar gescheiden Nieuwe Zondagswet aangekondigd Zaterdag 20 Nov. 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN H5ste Jaargang Na 274 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Weerbericht Ook het huwelijk van de Sjah van Perzië ontbonden Onmiddellijk gevaar voorNanking en Sjanghai geweken? Het Amerikaanse „Workingpaper" Illegale Poolse strijders veroordeeld Voor het tot stand brengen van een definitieve oplossing" Eiland Aran vraagt Spaanse glimlach BUREAU ADMINISTRATIE Voordafti 9 - Tel. 3320 REDACTIE Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeterFamilieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en Aanbod tot 15 woorden 1.—. elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, T 4.— per kwartaal plus incassokosten HOOFDREDACTEUR: A. KAPTEIN RAYONRED&.CTEUR: W. OLIEMANS (Van onze diplomatieke medewerker) ■TOEN DEZE WEEK de Palestijnse kwestie, waarvan de behandeling reeds ver- schillende malen was uitgesteld, eindelijk in de politieke commissie der Ver enigde Naties ter sprake kwam, bleek op een gegeven ogenblik, dat geen enkele vertegenwoordiger der grote mogendheden ook maar behoefte voelde om zijn licht op dit toch allerbelangrijkste vraagstuk te laten schijnen. Ten slotte merkte een gedelegeerde van een der kleine landen schuchter op, dat men er misschien beter aan zou doen, maar met de behandeling van de Koreaanse zaak te begin nen. Dit maakte voorzitter Spaak zo kwaad, dat hij de vergadering verdaagde en de aanwezigen toebeet: „Ik hoop, dat ten minste één van u vannacht opblijft en een rede schrijft". De Joden hebben dit bereikt, niet omdat zij de sterkste partij in het ge ding waren. Verre van dat. Het is hun eensgezindheid en hun weten-wat-men- wil tegenover de verdeeldheid der an deren tussen Engeland en Amerika, tussen Oost en West, tussen de Ameri kaanse president en zijn minister van HE ZWIJGZAAMHEID in deze kwes- tie van de anders toch zo praatgrage heren is niet moeilijk te begrijpen. De Verenigde Naties, of beter gezegd: de krachten, die in deze organisatie domi neren, hebben van het Palestijnse pro bleem een janboel gemaakt, waaruit men geen weg meer weet. De Veilig heidsraad, belast met de handhaving van de vrede, heeft ontelbare keren 'n wapenstilstand gelast, maar bij gebrek aan eensgezindheid niet kunnen ver hinderen, dat zich in het Heilige Land militaire gebeurtenissen voltrokken, die de Algemene Vergadering thans noodzaken haar oorspronkelijk verde lingsplan geheel te herzien. De origi nele resolutieröie de verdeling van Pa lestina aanbeval, gaf westelijk Galilea aan de Arabieren, de Negeb aan de Joden en maakte Jeruzalem tot een internationale enclave. Als resultaat van de door de Veiligheidsraad ver boden gevechten veroverden de Jo den het grootste deel van Galilea en verloren zij de Negeb, terwijl Jeruza lem was verdeeld tussen twee vijande lijke legers. De Joden bezetten ook Jaffa, dat de Algemene Vergadering aan de Arabieren had toegewezen. Dit was de situatie, toen de Veilig heidsraad er eindelijk in slaagde een weinig stabiele wapenstilstand te be werkstelligen en graaf Bernadotte naar Palestina zond om te bemiddelen. Na zijn aankomst stelde Bernadotte al spoe dig vast, dat het oorspronkelijke plan onder de nieuw geschapen omstandig- deen practisch onuitvoerbaar was en raadde in een rapport, dat hij kort vóór zijn dood opstelde, aan, de Joden Ga lilea en de Arabieren de Negeb te la ten. Jeruzalem moest een internatio naal territorium blijven. Bernadotte stelde tevens voor, dat het Arabische deel van Palestina bij Transjordanië zou worden gevoegd. Het rapport van Bernadotte is nu eindelijk bij de Verenigde Naties in behandeling. Reeds eerder hadden de regeringen van Engeland, Frankrijk en Amerika er in principe hun steun aan beloofd, maar tijdens zijn verkiezings- tournée herriep Truman deze toezeg ging en greep terug op het originele verdelingsplan. Desondanks zou het plan van de Zweed waarschijnlijk door de Algemene Vergadering zijn aan vaard, indien de onmachtige Veilig heidsraad in Palestina geen dingen had laten gebeuren, die de situatie op nieuw geheel wijzigden. Op 14 October werd het bestand weer eens verbroken ditmaal door de Arabieren, maar er bestaat weinig twijfel aan, dat Israël op deze gelegen heid had zitten wachten en in een korte, scherpe veldtocht veroverden de Joden de gehele Negeb en bovendien nog 500 vierkante kilometer van Ara bisch Galilea. Toen de gevechten voor bij waren, stond er tussen de Joden en de verovering van geheel Palestina practisch niets meer. nE VERENIGDE NATIES zien zich thans tegenover de volgende situatie gesteld: aanvaarden zij toch 't rapport van Bernadotte, dan moeten de Joden uit de Negeb verdwijnen; geven zg echter hun steun aan het oorspronke lijke verdelingsplan, dan moet Israël Galilea prijsgeven. Tel Aviv wenst noch het een, noch het ander te doen. In tegendeel. In een bijna brutaal open hartige redevoering voor de politieke commissie heeft de Israëlische minister van buitenlandse zaken, Mosje Sje tok, onomwonden te kennen gegeven, dat de Joodse eisen nog verder gaan: Is raël wenst het permanente bezit van de nieuwe stad van Jeruzalem en een corridor, welke deze met het kernland van de Joodse staat verbindt. Sjertok's rede, die in feite .iets minder was dan een klap in het gezicht der Verenigde Naties, bewijst, dat er op het ogenblik maar één macht in Palestina is, die de wetten stellen kan Israël. Verwachting, geldig tot heden avond: Zwaar bewolkt met nu en dan lichte motregen of regen Matige en aan de kust tijdelijk krachtige wind tussen Zuid- en Zuidwest. Aanhoudend zacht weer. stige positie heeft verschaft. Inderdaad kunnen de Verenigde Naties niet ver gen, dat zij deze thans opgeven. Maar de oorlog in Palestina kan niet eeuwig duren. Er moet een weg naar de vrede gevonden worden. Een Canadese resolutie, bij de Veiligheidsraad inge diend en aandringende op directe on derhandelingen tussen de Joden en alle Arabische partijen, opent daartoe de mogelijkheid. Ongetwijfeld legt een dergelijke procedure een zware ver antwoordelijkheid op de Joden, daar immers zij het zijn, die hun voorwaar den kunnen dicteren. Overvragen zij hun overwinningsroes maakt dit psy chologisch mogelijk dan bestaat er alle kans, dat een afgedwongen vrede in de toekomst op lemen voeten zal blijken te rusten. Tonen zij zich daar entegen gematigd, dan kan de vijand van heden wellicht in de vriend van morgen worden veranderd, zulks tot heil van het gehele Nabije Oosten. Te Cairo is officieel medegedeeld, dat Koning Faroek van Egypte en Koningin Farida gescheiden zijn. Officieel wordt medegedeeld, dat ook de zuster van de Egyptische koning, prinses Fawzia, gescheiden is. Haar gemaal was de Sjah van Perzië. De officiële mededeling over de scheiding van koning Faroek en konin gin Farida zegt: „God heeft in zijn hoge wijsheid gewild, dat de banden, die de twee edele vorstelijke personen verenigden, verbroken worden. Hij heeft de koning en de koningin het verlangen ingegeven te scheiden hoe zeer zij het ook betreuren". Het huwelijk tussen koning Faroek en koningin Farida werd op 20 Januari 1938 gesloten. Bruid en bruidegom wa ren toen beide 17 jaar oud. De bruid, die de narm_Sasi Naz Zoel- ficar droeg, was niet van koninklijke bloede. Zij was de dochter van Joessoef Bey Zoel'ficar, rechter in de gemengde rechtbank van Alexandrië. Haar moe der was de dochter van de voormalige Egyptische premier Mohammed Said Pasja. In aansluiting op het bericht dat de Chinese regeringstroepen een „grote overwinning" behaald hadden bij Hsoetsjou, de sterkte op 320 km ten noorden van Nanking, wordt uit pro- regeringsgezinde bron bericht, dat de strijd van tien dagen bij Hsoetsjou „al gehele verijdeling" tengevolge gehad heeft van „de pogingen der door de communisten geleide legers om Nan king en Sjanghai te benaderen". Generaal Tsjioe Tsjing Yoean, wiens legergroep de nederlaag- der tegenstan ders bij Hsoetsjou bewerkstelligd zou hebben, is onderscheiden met de me daille van „de blauwe lucht en witte zon" en ..heeft een geldelijke beloning ontvangen van tweehonderdduizend gouden yoean. Ook de regeringsstrijdkrachten van generaal Lioe Sjin, commandant van 't regeringshoofdkwartier te Hsoets-jou, is een geldelijke beloning toegekend van een millioen gouden yoean. Volgens officiële schatting, aange haald door de pers, zouden de totale verliezen van de door de communisten geleide troepen meer dan tweehonderd duizend man bedragen. Naar schatting zou het aantal der bij Hsoetsjou in het veld gekomen manschappen onder communistische leiding ongeveer vijf honderdduizend bedragen. Van gezaghebbende Nederlandse zijde werd op een vraag van Aneta naar aan leiding van de mededeling op de pers conferentie van de C.V.G.D. van Don derdag (n.l. dat het Amerikaanse voor stel van de heer Cochran „on record" is geplaatst en thans de status heeft van „working paper") verklaard dat zulks betekent, dat de „oral note" van de heer Cochran en de Nederlandse amendementen daarop, welke stukken tot nu toe informele stukken waren, thans formele stukken geworden zijn. Indien de onderhandelingen onder auspiciën van de C.V.G.D. zouden wor den hervat zouden de delegaties met deze stukken „werken", aldus werd daaraan toegevoegd. KONING FAROEK KONINGIN FARIDA Uit het huwelijk tussen koning Fa- reek en koningin Farida zijn drie doch ters geboren. Ook zuster van Egyptische koning gescheiden. In de officiële mededeling over de scheiding van keizerin Fawzia, de ge malin van de Sjah van Perzië, wordt verklaard: „Hare Majesteit moest twee en een half jaar geleden op doktersadvies een reis naar Egypte maken voor behande ling en verandering van klimaat. De dckters hebben uitgemaakt, dat het klimaat van Teheran niet goed voor haar is en dat verblijf van de keizerin in Perzië gevaarlijk zou zijn voor haar gezondheid. Daarom is bij wederzijdse overeenstemming besloten volgens de Sjarai-wet tot scheiding over te -gaan. Deze echtscheiding zal op geen enkele wijze de vriendschappelijke betrekkin gen tussen Perzië en Egypte aantasten, en de gevoelens van hoogachting voor de grote leiders' van deze twee landen vormen een waarborg voor voortduring van de goede betrekkingen, welke nog meer dan in het verleden verstevigd zullen worden tot het welzijn van de twee landen". Auto in Damsterdiep Gistermorgen om half elf reed een auto, een luxe-wagen gemerkt A 1914 tussen Garmerwolde en Ten Boer (Gr.) in het Damsterdiep. De twee inzittenden zijn daarbij verdronken. Een ervan was de le vensverzekeringsagent Sikkema uit Uithuizermeeden. In de auto, die in de richting Gro ningen reed, zat voorts de 42-jarige ver zekeringsagent H. Smidt te Appinge- dam. Ongeveer vijf kilometer buiten Appingedam moest een vrachtauto ge passeerd worden. Waarschijnlijk door het gladde wegdek en de zachte berm slipte de wagen tijdens het inhalen van de vrachtauto, sloeg over de Ijop en belandde daarna in het Damsterdiep. De chauffeur van de vrachtauto zag 't ongeluk gebeuren via zijn auto-spiegel en riep onmiddellijk de hulp in van omwonenden. Doordat de wagen onder steboven in het water terecht was ge komen, werden de reddingspogingen ten zeerste bemoeilijkt. Door de car rosserie te verbrijzelen slaagde men er echter in na veel moeite de beide in zittenden op het droge te brengen. De stoffelijke overschotten werden naar een naburige boerderij vervoerd. Zes leiders van een Poolse anti-Sov- jetrussische ondergrondse groep zijn door een militaire rechtbank te War schau veroordeeld tot gevangenisstraf fen variërend van vijf tot tien jaar. Zij werden er van beschuldigd een com plot te hebben gesmeed, dat omverwer ping van de regering ten doel had. Hun bezittingen werden in beslag genomen. De aanklager zei, dat de mildheid van de opgelegde straffen er een bewijs van was, dat „de macht van de jonge Pool se staat toeneemt. Het is een bewijs van de geweldige kracht van de wer kende klasse op de zegevierende weg naar het socialisme" Spaak wil niet langer premier zijn De Belgische eerste minister en mi nister van buitenlandse zaken Spaak zou het voornemen te kennen hebben gegeven zijn functie van eerste mi nister neer te leggen teneinde zich geheel te kunnen wijden aan de taak, die het ministerie van buitenlandse zaken met zich brengt. Reeds bij de vorige regeringscrisis had Spaak doen weten, dat de dubbele functie van pre mier en minister van buitenlandse zaken te veel inspanning vereiste, doch hij is toen niettemin gezwicht voor de aandrang die van katholieke en socia listische zijde op hem werd geoefend om aan te blijven. HATTA TE BOEKITTINGGI Volgens de radiozender te djocja is uit Boekittinggi, de republikeinse hoofdstad van Sumatra, bericht ont vangen, dat de republikeinse vice-pre sident, Moh. Hatta met zijn gezelschap aldaar is aangekomen ito---?; ,v-w - v.-•-1 De Ned. Herv. Kerk te Zelhem, die door oorlogshandelingen groten deels werd verwoest, zal worden herbouwd. Men hoopt over onge veer twee jaar met het herstel gereed te zijn. Tojo zal geen zelfmoord plegen In een laatste boodschap, tot zijn ad vocaat gericht, verzoekt Tojo om een spoedige uitvoering van het doodvon nis dat tegen hem door de internatio nale rechtbank is uitgesproken. Voorts weigert hij nogmaals een verzoek om gratie bij Mac Arthur in te dienen. Hij verklaart zich bereid te sterven door de handen van de beul en belooft geen poging tot zelfmoord te zullen doen. Hij herhaalt dat hij de volledige verantwoordelijkheid voor de oorlog in de Stille Oceaan op zich neemt en eindigt met een woord van dank voor zijn advocaten, omdat zij zijn instruc ties zo nauwkeurig zijn nagekomen. Officieel wordt medegedeeld: De Nederlandse Regering heeft een uitvoerige en diepgaande studie gemaakt van het door Minister Stikker gedane verslag der door hem inIndonesië gevoerde besprekingen. Het kabinet is daarbij tot de conclusie gekomen, dat er wellicht nog mogelijkheden zijn, om op de grondslag van de gedragslijn, welke door de regering is vastgesteld, op korte termijn de geschilpunten tussen de regering van het Koninkrijk der Nederlanden en die van de Republiek Indonesië langs de weg der onderhandelingen op te lossen. Derhalve heeft het kabinet de minister van Overzeese Gebiedsdelen, Mr. N. J M. A. Sassen, de minister van Buitenlandse Zaken, Mr. D. U. Stikker en de gedelegeerde van het opperbestuur L. Neher aangewezen als delegatie, teneinde in Indonesië besprekingen te gaan voeren, zowel met de regering van de Re publiek als met de Federalistische Nationalisten, voor het tot stand brengen van een definitieve oplossing. De delegatie zal worden bijgestaan door enige vooraanstaande leden der Staten-Generaal als waarnemers en enige deskundigen uit Nederland, ter wijl in Indonesië, in overleg met de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon, zodanige andere deskundigen zullen worden toegevoegd als noodzakelijk zal zijn. Deze delegatie zal zeer binnenkort vertrekken. Nu de Federalistische Nationalisten op uitnodiging der Nederlandse Rege ring enige maanden geleden naar Den Haag zijn gekomen voor het voeren van overleg, dat tot verheugende resul taten heeft geleid, meent de delegatie dat het ditmaal op haar weg ligt in In donesië te gaan onderhandelen. QVER HET EILAND Aran (dertig mijl uit de Westkust van Ier land) hangt een waas van droefenis en eenzaamheid. Omdat de meisjes het leven tussen de vissers ontvluchten en in Ierse steden op zoek gaan naar toe komst. De laatste maanden zijn er 85 huwbaarheidjes vertrokken en de jongelingschap ziet de kansen op een hu welijk alsmaar krimpen. Tal van Ara- nezen slijten hun dagen als bedrukte vrijgezellen. En van schellevis vangen alléén wordt een man óók niet geluk kig, laat ons reëel zijn, vrienden. Daar om heeft de 65-jarige burgemeester Pat Muilen een campagne op touw gezet voor de import van maagden. Hij heeft aan Franco geschreven: Stuur ons Spaanse vrouwen. En aan de regering: Als u niet zorgt dat er vrouwen komen leeft hier over 50 jaar niemand meer. Met ander probleem hebben de fa brieksdirecteuren in Engeland té kam pen. Krijgen geen .vrouwelijk personeel meer. Meisjes zeggen: een overall flat teert zo weinig, vinden de jongens niets aan. En ze gaan naar kantoren en winkels, waar ze minder verdienen. Hindert niet, 't gezicht wil ook wat. Eva cijfert niet, Eva poedert. f)e twee Abessijnse prinsessen, die voor de Londense televisie dans ten, hebben het nuttige met het aan gename verenigd en zijn maar direct in het huwelijk gestapt. Prinses Menen (22 jaar) met een radio-omroeper en prinses Desta .(23 jaar) met een ballet danser. Intussen heeft de legatie van de Negus verklaard, dat de dames geen prinsessen zijn, tenzij dan keukenprin- sessen. Een Duits krijgsgevangene in moest de tekst van houden toespraak priester, die als Rusland verbleef, een door hem te aan de Russische censor voorleggen. In deze toespraak haalde hij de brief van Paulus aan de Corinthiërs aan. De volgende dag ont ving de geestelijke een mededeling van de censor: „Generaal Von Paulus bevindt zich in Moskou. Zijn brief moet onmiddellijk worden voorgelegd aan het hoofdkwartier". Het vorig jaar hebben de Amerikanen 19 milliard stukjes kauwgum weggewerkt. Mocht er iemand het onbenullige idee krijgen al die stukjes naast elkaar te leggen dan zou hij 23 maal de equator langs moeten. Iets voor Kotalla? Driehon derd meisjes namen in Philadelphia deel aan een wedstrijd in langhuilen. May Broncs won met een gekrijt dat zeven uur duurde. Daar zult ge mee getrouwd zijn, mannen! Als die eens 'n dure mantel wil hebben gilt ze de ramen uit de sponningen. DOBBY IS TERECHT! Een maand geleden ging Bobby Stins 12 jaar oud en net een hoofd vol plannen, uit Amsterdam weg om zich een toe komst op te bouwen in de wijde wijde wereld. Aan de kapitein van een sleep boot vertelde hij, dat zijn ouders door een auto waren doodgereden en dat hij nu in huis was bij een tante met haar op d'r tanden. Dé kapitein nam de jon gen mee, maar schreef een briefje aan de „tante". Bobby had het adres van zijn (springlevende) ouders opgegeven en die hebben nu gevraagd zoon lief met de eerste gelegenheid naar huis te zenden. De sleepboot ligt er gens in België en thuis staat de mat tenklopper klaar. De Haagse politie arresteerde de 76-jarige weduwe D., die bekende de laatste maanden 25 maal met succes haar postje te hebben verdiend met zakkenrollen. Zij kwam in Mei van dit jaar uit de nor, waar zij had gezeten voorzakkenrollen. Vele jaren bracht zij in gevangenissen door en altijd voor rollerij. Haar eerste vonnis kreeg zij 48 jaar geleden. Voor zakkenrollerij. De rechercheurs verho ren haar met de handen op hun porte- monnaie! j_|et komt 'alweer van een professor en 't zal wel waar zijn. De hooggeleerde dr. l. Barth (Ameri ka) heeft vastgesteld dat in de v.s. 32 procent der jonggehuwden elkaar in de auto leerden kennen, 28 procent in de woning van het meisjes, 18 procent in park of bos of op straat, 11 procent in een vacantieoord, 6 procent bij het dansen en 4 procent door brieven- schrijverij. En dat is geen reclame voor de schriftelijke cursussen. En hier een zer ïwflodder: De Amerikaanse sena tor Flanders heeft het idee geopperd de Sovjet-Unie met behulp van draad loos bestuurde vliegtuigen te bombar deren met strooibiljetten teneinde haar tot bezinning te brengen. Draadloos idee. In Italië is het ook alles geen koek en el. Bij huiszoekingen nam de pliesie vorige maand in beslag: 7 mor tieren, 63 mitrailleurs, 256 machine geweren, 985 geweren, 800 handgrana ten, 14.500 granaten en grote hoeveel- hec andere ammunitie en spring stoffen. Aan de technische hogeschool te Stockholm is men doende met het construeren van een electronische re kenmachine, die de ingewikkeldste mathematische problemen zal kunnen oplossen. Iets voor huisvrouwen? Vol gens radio-Moskou neemt het percen tage huwelijken in de Sovjet-Unie toe en daalt het aantal echtscheidingen voortdurend. De kruiser „Aurora", wiens kanonsalvo's op 25 October 1917 het begin van de bolsjewistische revo lutie aangaven, heeft een permanente ligplaats gekregen aan de kade te Le ningrad, als herinnering aan de revo lutie. De jongste volkstelling in Israel heeft uitgewezen, dat de bevolking van deze staat en van de door het Israëlisch gezag gecontroleerde streken 782.000 zielen telt, van wie 713 000 Joden en de rest Arabieren. CORRESPONDENTIE. Mevrouw M. E. te A. vraagt hoe professor Clark in Oxford aan die apenschedel kan zien dat het dier 30 millioen jaar geleden leefde en of hij zich niet een paar jaar kan vergissen. Antwoord: De leeftijd is af te lezen aan de ouwelijke trek ken rond de mond. Vergissen is uitge sloten want er is in de calculatie re kening gehouden met schrikkeljaren en koninginnedagen. De aap was op Woensdag jarig en daar telt men dan gewoon 30 millioen jaar bij. (Denk om Pasen en Pinksteren!) In een bonte mengeling passeerden bij de behandeling van de begroting van Binnenlandse Zaken in de Tweede Kamer talrijke onderwerpen de revue: de zedenverwildering, de provinciale en de gemeentelijke autonomie, de sa menvoeging en de samenwerking van gemeenten, de gemeentelijke bedrijven de benoeming van burgemeesters, de Zondagswet en de Begrafeniswet, de toewijzing van woonruimte, de verant woordingsplicht van B. en W. en nog vele andere. Minister mr. J. H. van Maarseveen deelde mede, dat voor een nieuwe Zon dagswet de tegenwoordige is van 1815 aan talrijke kerken advies is gevraagd. Geen adviezen zijn ingewon nen bij culturele organisaties, sportver enigingen, enz. Niet, dat de regering him oordeel niet belangrijk acht, maar de kerken staan geestelijk op een ho ger plan. Voorts is de bewindsman voornemens een commissie in het leven te roepen voor de herziening van de Begrafenis wet. Daarin zullen zowel voor- als te genstanders van de crematie zitting hebben. Hij hoopte daarna spoedig met een wetsontwerp te kunnen komen. Wat de zedenverwildering aangaat, herinnerde hij aan de enquête, die op het ogenblik onder de commissarissen der Koningin gehouden wordt over de toestanden in hun provincies. Als de antwoorden binnen zijn en zij gaven daar aanleiding toe. dan zal hij - niet schromen maatregelen te treffen. Hij zal bovendien nagaan, of de wetgever op het gebied van het kamperen een taak te vervullen heeft, hoewel hij op het standpunt staat dat hier in de eer ste plaats een taak voor de gemeente besturen is weggelegd. Een wetsontwerp op de winkel-bi bliotheken is op het departement van Binnenlandse Zaken gereed gekomen en om advies naar de Raad van State gezonden. FRANSE REGERING &TELT VERTROUWENSKWESTIE De Franse regering-Queuille heeft be sloten, naar aanleiding van het kamer debat over de mijnstaking en de be weerde hulp van het Comintorm aan de Franse mijnwerkers, de kwestie van vertrouwen te stellen.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1