Stad at Omgeving. Mevrouw Rutgers—van der Loeff overleden De Czardas vorstin AGENDA Kolffestijn te Binnenwijzend Uitgeest Gisteren is te Bergen op 71-jarige leeftijd overleden mevrouw R. Rutgers Van der LoeffMielziner. Met haar is een schilderes heenge gaan, die vooral door haar portretten van zich heeft doen spreken. Mevrouw Riftgers was een zeer levendige per soonlijkheid, die werkte, als zij geïn spireerd was. Dan sloot zij zich op en werkte zo intens, dat zij uitgeput raak te. Haar werk vestigde soms de in druk, dat men te doen had met een vrouw van een mannelijk karakter, die in- haar arbeid de stoere werklust van Volendamse en Zeeuwse vissers weer gaf. Niets echter was minder waar. Want als men met haar kennis maak te, logenstrafte mevrouw Rutgers deze indruk volkomen door haar beweeglij ke vitaliteit en haar vriendelijkheid. Mevrouw Rutgers kwam naar Ber gen als vrouw van de militaire com mandant kol. Rutgers Van der Loeff, en na de wapenstilstand vestigden de heer en mevrouw Rutgers zich voor goed in het dorp aan de duinrand, waar reeds zovele schilders tot arbeid geïinspireerd werden. Temidden van haar werk voelde me vrouw Rutgers zich gelukkig. Aan elk doek was voor haar een herinnering verbonden, een herinnering, die reeds in ver vervlogen jaren ontstond. Tus sen haar en de door haar uitgebeelde personen ontstond vaak een vriend schapsverhouding, die treffend tot uiting kwam in het gedicht, dat zij eens ontving van de echtgenote van de toenmalige loco-burg. van West- kapelle, van wie zij als jong meisje een portret had gemaakt. Mevrouw Rutgers kon zeer moeilijk afstand doen van haar werk. Als zij Zich een enkele maal liet verleiden tot het verkopen van één van haar schil derijen, had zij het gevoel iets onmis baars te zijn kwijt geraakt. Meermalen is het voorgekomen, dat zij de koper wist te bewegen haar het doek terug te verkopen. De sfeer van het land betekende veel voor mevrouw Rutgers. Zij heeft het stugge, grimmige volk van Westkapel- le en van Vglendam raak weten te ka rakteriseren. En men beluistert als het ware in haar werk haar grote liefde Mooi succes voor Danza Inderdaad de operettevereniging „Danza" heeft gisteravond voor een ge heel bezette zaal een verdiend succes behaald met de tweede opvoering van Emmerich Kalman's „Czardasvorstin". De zeer aantrekkelijke muziek werd door het Alkm. Amusements Or kest onder leiding van Jac.. Jansen op temperamentvolle wijze uitgevoerd en droeg veel tot het welslagen bij. De drie verschillende décors 'drie bedrij ven) van Theo Groothuizen, waren keurig verzorgd en ditzelfde mag ge zegd worden van de costumering. Het geheel kreeg daardoor kleur en fleur. Voor de balletten en de solodans komt Annemarie Kühne alle eer toe en de algehele toneelleiding bleek bii de hger Vóórhaar in uitstekende handen. Het koor zong bijzonder goed en bleek te gen het zware orkest voldoende opge wassen. Wat de persoonlijke prestaties der uitvoerenden betreft viel er in zang en spel zeer veel te waarderen. Truus Schot heeft de titelrol CSylva Varescu) uitstekend gezongen en zorg de voor tempo in de opvoering. Zij heeft een belangrijk aandeel gehad in het succes.» Zij had in Tom de Munk als Prins Edwin een partner die er zijn mocht. Van beide behoren deze vertol kingen tot het beste wat wij tot nu toe van hen gezien hebben. Een aanwinst was het optreden van Klaas Koomen, die in de rol van Boni uitblonk. Hij bewoog zich gemakkelijk en gaf zeer goed samenspel te zien. niet alleen met Edwin en Sylva maar vooral met Leni Overtoom, die zich opnieuw een bijzonder goede operettekracht toonde en een alleraardighte Stasi was. Verder mogen nog genoemd een zeer goed ge typeerde Feri van Ed Bilars, een goede vorst van Piet Kleef, de vorstin van mevr. Kleen en van Ronsdorf van Joop Martens. Aan het slot (het was inmiddels reeds Maandag geworden) viel de uitvoeren den zowel op als vóór hettoneel een verdiende ovatie ten deel, waarvoor op muzikale wijze dank werd gebracht Nadat nog enkele bloemstukken waren overhandigd sloot de heer de Munk met enige hartelijke woorden. Danza mag met recht zeer tevreden zijn over het succes met „De Czardas vorstin" behaald. G. Voor het kind Een nieuwe wereldburger op komst? Reeds vóór de nieuwe wereldburger het levenslicht aanschouwt, ligt alles voor hem gereed. Ook de sierlijke kaartjes met de ken- nesgeving, bestemd voor familie en vrienden. Maar wat een koud en zake lijk gezicht, die doodgewone postzegel op de enveloppe! Dat kan toch anders tn beter. Toe, koopt een blad Kinder zegels in vrolijke kleuren en geeft de geboorte-kennisgeving ook van buiten een feestelijk aanzien. Of schaft U deze keer eens een paar dozijn Kinderkaarten aan en laat deze met Uw kennisgeving bedrukken. Een proef, hiermee genomen het vorig jaar, had een geweldig succes. Uw verwanten en bekenden zullen met te meer vreugd0 Uw bericht in ontvangst nemen en U zelf geeft het de voldoening bij de geboorte van Uw kind al aanstonds een goede daad te mogen verrichten door licht en vreug de te brengen in het leven van het mis- deeldè kind. Daarom Koopt Kinderzegels en kaar- vele kinderen. voor deze mensen met hun sterk Gods vertrouwen. Haar bloemstukken ge tuigden van haar rijk talent, maar haar sterkste zijde was toch de mens, die zij met felle hartstocht uitbeeldde. Mevrouw Rutgers werd in Duitsland geboren. Haar vader was een Deen, haar moeder Italiaanse. Zij studeerde in Kopenhagen, heeft vijftien jaar in Brussel voor zichzelf gewerkt en later nog eens tien jaar in Middelburg, waar haar echtgenoot kapitein van de staf was. Tien jaar van haar leven bracht zij in Venlo door, toen haar man der waarts werd overgeplaatst. Met de schilderes mevrouw Rutgers van der Loeff is de kunst een groot talent ontvallen. Propaganda-avond van Autoi Es men Zaterdagavond hield de Gymnasias- tenvereniging Autoi-Esmim in de Aula van het Murmelliusgymnasium een propaganda-avond, die zoals de praeses Jetta de Lange, in haar ope ningswoord zeide, geheel gewijd was aan Frankrijks cultuur. Grietje Hornstra (piano) speelde Debussy's Arabasque nr. 1 op verdien stelijke wijze, waarna het zangkoor Flos Alcmariae, onder leiding van Ada Kleymeer twee liedjes van Jaques Dalcroze ten gehore bracht. Opmerkelijk was de vertolking van een tweetal fabels van De la Fon taine. De voordracht geschiedde beurtelings door Janny en Grietje Hornstra in een vertaling van Jan Prins en in het Frans. De Amourette Anno 1780, naar een gegeven van mevrouw Holzmuller en ingestudeerd door mevr. Pranger, oogstte zoveel succes, dat de vertol king nog een keer herhaald werd. Het volgende nummer bracht een virtuoze vertolking op de piano door A. J. Berman van een werkje van Cl. Daqufn en van een nocturne en wals van Fr. Chopin. Een leraar, een curator en een leer ling (dr. H. Bolkestein, B. J. Leeu wenberg en A. J. Ingenhousz), aan de piano begeleid door Grietje Hornstra, brachten twee nummers voor drie fluiten van Michel Corrette en Jaques Le Crochet. A. J. Berman begeleidde vervolgens Hankie Struyck bij haar weergave van drie Franse liedjes, waarna pauze werd gehouden. Het leeuwendeel van het program ma werd na de pauze gevormd door een opvoering van Molière's Les Pre- cieuses Ridicules in de vertaling van dr. H. J. Premsela. In het bijzonder willen wij noemen Jetta de Lange en Hans Cloeck, die een gave vertolking brachten van Leen en Too. Mascarille werd gespeeld door F. M. F. Fels, C. Th. Soest bracht de pseudo-graaf Jodelet, Z. A. van Soest had de zeer zwatre rol van Gorgibus, die op verdienstelijke wijze voor het voetlicht werd gebracht. Verder werkten nog mede H. Swier als Lagrange, K. v. d. Sterre als Du- croisy, Anneke Alblas als de dienst bode en Ph. Mees als de lakei Al- manzor. Les Précieuses Ridicules is tot een groot succes geworden en als geheel een prestatie, waarop Autoi Esmen met voldoening kan terugzien. De avond werd besloten met een geanimeerd bal onder leiding van The New-Rhythme Kids. Vier jaar geëist tegen oud-inspecteur Zoll M. Zoll, voorheen inspecteur van po litie te Alkmaar, in »de bezettingstijd commissaris van de recherche afdeling van de gemeentepolitie in Arnhem had zich Vrijdag te verantwoorden voor het Bijzonder Gerechtshof in Arnhem. Hij werd er van beschuldigd in 1943 de distributieambtenaar G. A. Hoest te Eist en enige anderen in handen van de S. D. te hebben gespeeld. Hoest werd naar een Duits concentra tiekamp overgebracht en is daar over leden. De eis was 4 jaar met aftrek en ont zetting van het recht om bij de politie te dienen. ALKM. BILJARTCOMPETITIE In de cadre-klasse worden thans de eerste, tweede en derde plaats bezet door Optimisten, ZEKZ? en Excelsior met de volgende cijfers: 1. Optimisten 3051 341 8.91 25 p. 2 Z E.K.Z.? 244° 303 8.06 23 p. 3. Elcelsior 28bt> 281 10.17 20 p. In de A -klasse is de stand aan de kop: 1. Excelsior 3179 730 4.35 41 p. 2. Optimisten 3116 683 4.56 36 p. 3. Drie Ruiten 2539 793 3.20 35 p Voor klasse D. staan voor heden op het programma: HarmonieAlcm. Vic- trix; Drie RuitenLindenschool; de WaagDriesprong, OptimistenExcel sior. EEN NIEUWE GIDS VOOR SOCIAAL WERK Het bestuur van de Sociale Raad heeft een nieuwe gids voor sociaal werk uitgegeven. Waar het ambtsgebied van de Sociale Raad zich thans uitstrekt over 34 gemeenten zijn de instellingenn uit al deze gemeenten in de Gids op genomen. Een boekje dat zeer zeker in een be hoefte voorzien zal. Oiïdorp BONNEN HALEN Zelfverzorgers in Oudorp moeten morgen, Dinsdag 23 November, nieuwe bonkaarten 901 afhalen. hun MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: De bruid had drie mannen, tot 14 jaar onder geleide; Victoria Theater, 8 uur: Op gladijs,tot 14 jaar onder geleide; Cinema Ameri- cain, 8 uur: De banneling, tot 14 jaar onder geleide. Gulden Vlies, 8 uur: Cabaret-revue „Zeghéé" met Toon Hermans. Sted. Museum: 1012, 14 —17 en 1921 uur: Tentoonstelling Leeszaal. Centraal, Hofplein, 8 uur: Lezing Christendom en Bellamy. DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: De bruid had drie mannen, tot 14 jaar onder geleide; Victoria Theater, 8 uur: Op glad ijs, tot 14 jaar onder geleide; Cinema Ameri- cain, 8 uur: De banneling, tot 14 jaar onder geleide. Gulden Vlies, 8 uur: Cabaret-revue „Zeghéé" met Toon Hermans. Sted. Museum: 1012, 14 —17 en 1921 uur: Tentoonstelling Leeszaal. Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Donateursconcert St. Caecilia. BONNEN HALEN Zij, wier familielaam begint met de letters U en V moeten morgen, Dins dag 23 November, hun nieuwe bon kaarten 901 afhalen aan het uitreikings lokaal van de distributiedienstt. Worst en aristocratie Zaterdagavond werd door de buurt vereniging Roliea een feestavond ge houden in het Wapen van Heemskerk. Door de toneelclub van Roliea werd het toneelstuk „Worst en Aristocratie" opgevoerd. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer Jongkind, allen hartelijk welkom. Spreker feliciteerde het in de zaal aanwezige echtpaar Lijns- veld dat Vrijdag zijn 35-jarig huwelijks feest vierde. Hierna was het woord aan de to neelgroep Roliea. In het stuk werd uitgebeeld, hoe een eenvoudige slagersdochter en een jonk heer verliefd en verloofd waren. Met die liefde liep het nog wel los, want het was de bedoeling van de arme jonkheer slechts om geld los te trog gelen van de rijke slager. Daar de sla gersdochter op het laatst genoeg kreeg van de lessen, hoe een aristocrate zich Kegelen voor de jongens overzee De Niwin kegelwedstrijden, welke vo rig jaar zo'n enorm succes opleverden en waarbij het bestuur van de Alkm. Kegelbond ongeveer duizend gulden beschikbaar kon stellen voor de jongens overzee, zullen ook dit jaar wederom plaats vinden op de zes ke gelbanen van gebouw „de Unie". Hedenavond te half acht zullen deze wedstrijden geopend worden door de burgemeester van Alkmaar mr. dr. H. J. Wytema en het bestuur van de Alkm. kegelbond zal het zeer op prijs stellen, indien de dames en heren ke gelaars van hun belangstelling doen blijken door vanavond bij de ope- in Alkmaar getuige te zijn. Ook de dames en heren niet-kege- laars zijn van harte welkom en kun nen van de steeds bloeiende kegelsport in Alkmaar getuigen zijn. Tevens kunnen zij meedoen aan de propaganda vrije baanwedstrijd op baan. Baan 2 is bestemd voor de per soonlijke Niwin wedstrijd, dus leden van de Alkm kegelbond. Op baan 5 en 6 zal de korpswedstrijd plaats vinden, terwijl tevens alle banen zijn aange wezen voor vrije baan dames en heren. De banen zijn geopend direct na de opening tot 12 uur n.m. Zondag 28 Nov. a.s. 12 uur n.m. Sluiting der wed strijden. Dames en heren kegelaars, wij verwachten deze week een massa le opkomst en wensen U veel succes toe. D.S.J.V. „NIEUWE KOERS" BIJEEN Op Zaterdagavond j.L hield Jan de Leede, H B-lid der „Nieuwe Koers' een inleiding in het ABB-gebouw voor een aantal aandachtig luisterende jonge mensen. Als onderwerp had spreker het karakter der organisatie zelf gekozen en na de opening kwam hij als direct op de beginselen terecht. Naast de democratische doelstellingen aanvaardt dé N.K. het personalistne, hetgeen inhoudt, dat de mens als hoogste waarde beschouwd dient te worden en hieruit volgt, dat de mens in het economisch leven niet als doel gebruikt mag worden. Als een der voornaamste redenen voor oprichting dezer organisatie vermeldde spreker o.a. de doorbraak. Zodoende is er ook een grote verscheidenheid van leden op kerkelqk en sociaal gebied. Het scholingswerk, de politieke vorming vorming neemt een grote plaats in. Dat ook ontspanning niet vegeten wordt, schetste spreker als volgt met de zinsnede, dat de scholing de pap vormt en dat het culturreel en ont spanningswerk de onontbeerlijke sui ker is. De verhouding tot de P. v. d.A. werd duidelijk uiteengezet, en wij namen hieruit over, dat de P.v.d.A. het de mocratisch socialisme daadwerkelijk en practisch ten uitvoer brengt, ter wijl de N.K. de scholing dezer begin selen ter hand neemt. Omdat de N. KK. het dem. soc. aanvaardt, steunt zij de P.v.d.A. Zij is echter niet verant woordelijk voor de practische politiek dezer partij en zij oefent dan ook zo nodig critiek hierop uit. Reünie der kolihroeders Wegens het veertigjarig bestaan van de sociëteit „De Roos" worden momen teel te Binnenwijzend in de aloude herberg „De Zeven Groene Bomen" nationale kolfwedstrijden gehouden, moet gedragen, ging het stel uit el- waaraan zeer veel „kolfbroeders" uit kaar, nadat de jonkheer nog een gro te som geld had gekregen. De beste toneelspeler toonde zich de heer G. Hogeling in zijn slagersrol. Ook de jonkheer, Jb. de Nijs, deed geen onverdienstelijk werk, al haper de hij wel eens wat. Er werd door deze amateurs over het algemeen aardig spel te zien ge geven. Na afloop kon de heer Jongkind dan ook terecht dank brengen aan al le medewerkenden en de dames bo vendien met een bloemetje verrassen. Hierna volgde tot twee uur een ge animeerd bal onder leiding van de ABC-band. Uil het politierapport Zaterdag zijn vier heren aange houden die verdacht worden van dief stal van betonijzer ten nadele van een Alkmaarse firma. Het ijzer moest ge smeed worden op een bepaalde maat, waarvan zij zich het overschot hebben toegeëigend. Ze zijn alle vier in bewa ring gesteld. Zondagmorgen werd in het Noord- Hollands kanaal een zeilboot drijvende gevonden, die in zinkende toestand verkeerde. De eigenaar kan zich om inlichtingen bij de politie melden. Zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur reed op het Kerkplein een motor carrier die zo hoog beladen was dat de bestuurder niet voor zich uit kon zien. Dientengevolge werd een voet ganger aangereden die aan de hand een fiets met zich meevoerde waar op de bagagedrager een 4-jarig jongetje zat. Allen kwamen te vallen maar er de den zich geen persoonlijke ongeluk ken voor, alleen aan kleding en rijwiel werd schade toegebracht. Tegen de be stuurder werd proces-verbaal opge maakt. ALKMAARSCHE KAMERMUZIK- VERENIGING Vrijdag 26 November a.s. geeft de Alkmaarse Kamermuziek-Vereniging haar eerste concert in „Het Gulden Vlies". Op die avond zal optreden het Concertgebouw-Kwintet, bestaande uit de heren Hubert Bahrwasser, fluit; Haa kon Stotijn, hobo; Bram de Wilde, cla rinet; Jan Bos, hoorn; en Thom de Klerk, fagot. Het Kwintet dat in 1940 op instiga tie van de fluitist Bahrwasser werd Op gericht, stelde zich ten doel de traditie van het vermaarde Concertgebouw sextet voort te zetten. Het geperfectioneerde ensemble der eerste blazers wist zich in zéér korte tijd een vooraanstaande plaats in het Nederlandse concertleven te veroveren; cok in het buitenland Engeland, Frankrijk, België, Zwitserland en De nemarken verwierf het Kwintet zich een uitstekende naam. alle delen der provincie deelnemen. Het zijn weer hoogtijdagen voor deze Oudhollandse sport, die moeilijk, maar Burgemeester Essing van Westwoud heeft gister de wedstrijden officieel geopend. Hij sprak een woord van fe licitatie tot te jubilerende vereniging en zei, dat men van overheidswege niet genoeg kan doen om de kolfsport te behouden» Het kolven dateert, voor zover men kan nagaan, uit de viertiende eeuw en de beoefening van het, edele spel is van geslacht op geslacht overgegaan. Het kolven is een sport die een vaste hand en een scherp oog kweekt en ver der is het een sport waarin alle hoe danigheden van kameraadschap en broederschap tot uitdrukking komen. En wat kunnen we in deze tijd meer verlangen dan broeders te zijn?! Spreker hoopte, dat „De Roos" nog lar zal bloeien en dat de wedstrijd dagen zullen slagen. Voorts memoreer de de burgemeester dat van de op richters der sociëteit de heren P. Rui ter en P. Boot nog in leven zijn. De heer Ruiter is nog steeds lid. De voorzitter van „De Roos", de heer IJmuiden VISSERIJBESOMMINGEN Er werden Zaterdag aan de Rijks- visafslag 8418 kisten vis aangevoerd, als volgt verdeeld over de verschil lende soorten: 4943 kisten haring, 1600 makreel, 750 schelvis, 200 wijting, 115 kabeljauw, 200 koolvis, 40 tong en taf- bot, 20 haai, 40 poon, 150 schar, 320 schol en 50 kisten diversen. Besommingen: 2 trawlers te zamen f 60,200; IJM 8 „En Avant" f 15.900; .98 .Libra" f 7720; 19 „Adelante" f 23,340; KW 277 f5100; 175 f9080; 107 f2610; 54 f6938; 21 f827; IJM 207 f5 212 f78; 202 f 19; 237 f6; 316 f76; 11 f1715; 230 f69; 27 f1869 201 f1716 240 f630; UK 169 f227; 1 f789; 272 f58 De Rijp BURGERLIJKE STAND Geboren: Jannie, dochter van D. Muntjewerff en M. Beets. Frede- rik D, zoonn van D. B. A. Appel en W. B. Wagtenndonk. Beemster BURGERLIJKE STAND Geboren: Anna C G, dochter van C. de Lange en C. J. van Etten. Laurentius G. A„ zoon van J. S. A. Duijn en G. Schilder. Neeltje G, dochter van J. Spaans en A. de Boer. Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom 27. Hè, hè, eindelijk kan het spel dan gaan beginnen. Pim, Pam en Pom hebben nu elk 'n kwast en een pot verf. Nu is er nog één moeilijkheid. De potten verf zijn van verschillende kleur. Er is een pot met rode en één met gele verf, terwijl Pom een groene heeft. Welke kleur moeten ze nu kie zen? 28. De drie broertjei krijgen bijna weer ruzie. „Rood moeten we nemen", roept Pim. „Nee, groen is veel mooier", roept Pom, terwijl hij op zijn verfpot wijst. Gelukkig, Pam weet een oplos sing. „Weet je wat we doen?" roept hij opgewonden over het prachtige idee. „We schilderen het bureau in verschillende kleuren. Dat is veel mooier!" Ja, daar zijn ze h"et alle drie over eens. K. Laan, sprak ook een kernachtig woord, waarin hij de heer Jb. Zwager man, een der promotors van de kolf sport in West-Friesland, een, spoedig herstel van zijn ziekte toewenste. De voorzitter van de Nederlandse Kolfbond, de heer Mallenkote, wees er in een enthousiaste speech op, dat het kolven niet dood is. 't Is een eigenaar dige sport, aldus de heer Mallenkote, want ze wordt beoefend door persohen van meestal rijpere leeftijd, die zich de inspanningen van de echte jeugdspor- ten als voetbal en hockey niet meer kunnen getroosten. Dat is een veeg te ken, want als de rijen kolvers niet., worden aangevuld dan is de sport spoedig ten gronde. Daarom moet er allerwege propaganda gemaakt wor den voor het schone kolfspel. De broe derband is zeer sterk tussen de kol vers, getuige de grote wedstrijden die niet het karakter - van „strijd" dragen maar van een reünie. Er werd daarna een heildronk op de kolfsport uitgebracht. De wedstrijden waren officieus reeds Zaterdag begon nen. Dertig spelers zijn toen in de baan geweest. In de eerste klasse werd het hoogste aantal punten geslagen door mr. H. de Boer uit Hoogwoud. In de tweede klas se was het de heer J. Blom uit Bar- singerhorn die met 135 punten aan de spits ging, in de derde klasse lag de heer Benit uit Hoogwoud met 138 pun ten aan de kop. Bergen BURGERLIJKE STAND Geboren: Geertruida J. C„ doch ter van P. J. M. Hopman en E. W. Bak ker Johanna P., dochter van G. Blee- ker en H. M. Kroes Agatha, doch ter van W. van Kouwen en W. C. Ba- retta. Getrouwd: Wilhelmus J. Bunnik en Pieternella J. van den Ende. Lourens Paauwels Reeuwyk en Aga tha M. Hoeben. Overleden Geertruida Water drinker, 60 jaar, echtgenote van A. van der Sluis. Johan Schut,71 jaar, echtgenoot van M. Timmer. Be- rendina J. ten Bruggencate, weduwe van H. van der Raenaard, 74 jaar. De politie meldt Gedurende het tijdvak van 12 tot en met 19 November werden aan het Politie-bureau te Bergen de navol gende voorwerpen als gevonden aangegeven: lederen portemonnaie; schakelarmband; sleuteltje; t wollen kinderwanten; wollen want; halsket tinkje; wollen kinderwanten; kinder wantje; sleutels; voetbal; roe porte monnaie met inhoud. De lijst van verloren voorwer pen over bovengenoemd tijdvak ver meldt: zilveren kettinkje met medail le; tasje, inh. o.a. een busabonne ment; kinderwantje; portemonnaie (sportmodel); blauw alpinopetje; le deren Nappa handschoen; groen huurboekje met 5 bankbiljetten van f 10,bruin mét wit gebreide kin- derwant; beige portemonnaie met 'ritssluiting, inh. 2 muntbiljetten van f2,50 en enig klein geld; kinderkrui- wagentje; zwarte ceintuur met valle tje; hond; gebreide want (wit); rode portemonnaie, inh. 5 4 6 gulden. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grootelaan 17; telefoon 2144, elke wrkdag tussen 10 en 11 uur v.m. INBRAAK. In de nacht van Vrijdag op Zater dag werd er naar wij vernemen uit de garage van de wasserij De Lelie een auto met wasgoed ontvreemd. De auto is intussen teruggevonden, maar van dader (s) en wasgoed geen spoor. Casiricum De z.g. pijltjesdag die is gehouden ten bate van het katholieke jeugdwerk, heeft pl.m f 100.— opgebracht. Woensdag aanstaande treedt in „De Rustende Jager" op de telepaath en hel derziende prof Henry Davos POLITIE HAD HET DRUK 'V De rijkspolitie van Uitgeest heeft weer een druk week-end gehad. Een groepje Heemskerkers reed na afloop van eeri fuif in een café te Uitgeest met een paard en wagen in het donker zonder licht op onverantwoordelijke wijze over de Mid. delweg De politie nam paard en wagen in beslag en deponeerde de drie feest, vierders in de cel. Het paard werd bij een boer gestald. De drie feestelingen werden na ontnuchtering ontslagen om plaats te maken voor enige rijwieldieven die vóór het hotel „De Ooievaar" een rijwiel ontvreemden, doch door enige om. standers gegrepen werden Zij zijn ter beschikking van de Justitie gesteld INBRAAK IN WONING AAN DE LANGEBUURT In de nacht van Zaterdag op Zondag werd ingebroken bij de familie Z in de Langebuurt De dieven werden in hun werk gestoord en moesten de benen ne. men Zij verdwenen in het donker, ech. ter met medeneming van vier bonkaar, ten en f 50,— aan geld Van de daders ontbreekt nog allefcpoor A.M.H.C., boekt successen in bekerwedstrijden Hoewel Alkmaar met twee invallers ten strijde trok tegen de Schiedamse promotie-klasser Asvion .wisten zij toch een overwinning te behalen. Zowel in de eerste als in de tweede helft, was Alkmaar voortdurend in de aanval. Voor rust wisten zij geen doelpunten te maken, door te slordig spel in de voorhoede. Uit een door braak wist Asvion de score te openen. Direct na de rust zette Alkmaar enkele goede aanvallen op. De voorhoede was er nu beter in; verscheidene ma len ontsnapte het doel van Asvion ter nauwernood aan doorboring, door goed werk van keeper en backs. Ongeveer zes minuten voor tijd had J. Eyssen succes met een schot uit een kluwen spelers, 11. Met deze stand kwam het einde, zodat met twee keer 7l/2 minuut verlengd moest worden. Na de eerste verlenging was nog geen verandering in deze stand gekomen, hoewel door eer, sterk overwicht van. Alkmaar, zeker een 21 voorsprong verdiend zou zijn. Na vier minuten spelen wist F. Beek na mooi samenspel met een hard schot het winnende doelpunt te scoren, 21. Met deze stand kwam spoedig het einde van deze aardige en in de beste verstandhouding gespeelde ontmoeting, die door Alkmaar verdiend werd ge wonnen. Door deze overwinning heeit dit elftal zich geplaatst in de volgende ronde van de Amsterdam-beker, die op 19 December a.s. gespeeld zal worden. De tweede overwinning. Hoewel de dames, vooral in de eerste helft, ver beneden hun kunnen speel den, werd toch gewonnen. Dit is voor.il te danken aan het vele en goede werk, dat door de achterhoede werd verzet. In de eerste helft wist Ijsvogels al spoedig de leiding te nemen, kort voor de rust bracht L. Rolff de partijen weer op gelijke voet. Na de hervatting Was de achterhoede weer verre de baas over dq aanval van Ijsvogels, zodat doelpunten uitbleven. De voorhoede van Alkmaar miste enkele mooie kan sen voor doel. Eerst na twintig minuten spelen wist P. de Wolff Peereboom het overwicht van Alkmaar in een doel punt uit te drukken. Ook de dames spelen nu op Zondag 19 December mee in de tweede ronde. De „oudjes" deden het goed. Het veteranenelftal deed niets voor de twee andere teams onder. Ook hier werd een overwinning geboekt. Daar de Alkmaarders beter op elkaar waren ingespeeld, dan hun Amsterdamse col lega's, waren zij meer in de aanval. Wel beschikte Pinoke over enkele, indivi dueel, zeer goede spelers, maar een beter ploegverband gaf hier toch de doorslag. Beide goals, één voor en één na rust, werden gescoord door II. Schuurman uit strafcorners. De Welpencompetitie De welpencompetitie begint langza merhand te vorderen en het is wel eens aardig te kijken hoe onze jeugd- dige voetballers er voor staan. Afdeling A: Alkm. Boys RKHSV Alcmaria RKAFC Kolp. Boys. Bergen a Berdos Randers Vrone a Afdeling B: Alkm. Boys b Alcmaria b AFC b Alcmaria c Foresters a AFC c HSV b Koedijk a Randers b Afdeling C: AFC d Alcmaria d Alkm. Boys c Alcmaria e AFC e AFC f Alcmaria f Alkm. Boys d 6 5 0 0 25—1 12 7 5 1 1 17—8 11 6 4 1 1 14—8 9 8 3 1 4 9—14 7 6 3 0 3 13—6 6 6 1 2 3 3—9 4 5 1 1 3 2—8 3 6 0 2 4 1—14 2 1 0 5 218 2 7 6 0 1 30—5 12 7 6 0 1 28—6 12 8 4 2 2 15—6 10 7 4 1 2 8—8 9 5 2 0 3 4—8 4 7 1 1 5 3—20 3 3 1 0 2 4—6 2 5 0 2 3 2—20 2 7- -0 2 5 2—17 2 5 5 0 0 12—2 10 5 3 0 2 9—4 6 5 3 0 2 7—6 6 4 1 .0 3 1—10 2 5 0 0 3 2—10 0 NOORDER MARKTBOND, 22 Nov. Aanvoer 2500 kg aardappelen. Beve landers 4.90; blauwe eigenheimers 5.80 —6.40; 25000 kg rode kool 7—7.70; 6000 kg gele kool 6; 1400 kg groene kool 6 —7; 150000 kg witte kool 2.505; succes 5—6; 3700 kg uien 7—7.70; 3700 kg bie ten 6; 3300 kg peen II 5.50; peen III 4.50—4.60; 2800 kg andijvie 10.50—11.20. L.G CENTRALE, 22 Nov. 20000 kg rode kool 5—7.70; 56000 kg gele kool 6: 20000 kg groene kool 7.20 —8.50; 37000 kg witte kool 5—6; 10000 kg andijvie 9.80—13.80: 3000 kg biet 6 —6.30; 4500 kg uien 7—7.20; grove uien 8—8.30. Pa» zeven m van de derby d< voor de oranje-» ten dreunde het kreten van de i Moerdijk waren chauvinistische de switch met nuten lang de I Het werd noji punt afkeurde zagen het niet o wilden er niets trachtte in de Duivel» nog eei pal en vooral c braading. Het was wee technisch bete: echter nog ste doelpunten te de wedstrijd i doelpunten, die derheid tot uit» gen. Daarom s verklaren, dat de tribune de het veld op min uitdrukking bra speidoelpunt w< SCHA/ De aanvalslin opereerde zonde verstek laten g; breuk en Schaaj Xerxes-motor t« Schaap is hie daar Rijvers oo peil speelde en sjouwer, nu te mist, was de slechts sporadii Belgische defei Lenstra en C Fries, waren di se harten in sp hetgeen dan oo doelpunt res d» keuze-comi greep gedaan 4' Wellicht ware op de plaats va van der Tuijn zeker dat dan gevaar zou zijn middag het gev De middenlir en van Stoffel* van zijn taak rust was het v peloos terwijl laatstgenoemde passief, slecht: in de bewak vleugelspelers. Bovendien v» Raalte een wa zeggen een „v ger voor Kraa Soepeler dan Vrjj spoedi een uit ba bouw. Boven waarop twee beeld waren, vragen waar leeds de der het meisje i „Dit is het Sleutels", ar de vraag, dl wees haar d» derwit voors derdanig kw een blik in blonk en gl» een kamer volgde de 1 naar de eer: waard, zoals i

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2