J. SPRUIJT NOOD Stad en Omgeving, Ziekenfonds komt twee ton tekort DE DROOM Ijatste N BOELHUIS AGENDA Diefstallen en verduisteringen Middenstand polil Prof. Berghoef zal nieuw kantoor bouwen I Progress Stofzuiger RADIO-TECHN. BUREA U FfGEBR.KAAL KOFA MAGAZIJN Officiële ontvangst ten stadhuize Donateurs-concert van St. Caecilia ieuws Binnenkort weer sinaasappelen Nederlandse ministersin Batavia aangekomen Iets Nieuws Vanaf heden DAGE LIJKS Alkmaarsche Courant „Het beleid he verhittere De nieuwe koer landbouwpo LAAR. Gisteravond werd in de Harmonie te Alkmaar de 44e algemene ledenverga dering gehouden van het Algemeen Afdelings Ziekenfonds „Alkmaar en Omstreken". In zfjn openingswoord heette de voorzitter dr. G. Sluymer de aanwezi gen welkom, in het bijzonder de twee nieuwe vertegenwoordigers, n.l. de he ren Stroomer uit Rustenburg en de heer Slot uit eerleek. Staande her dachten de aanwezigen de deze zomer overleden arts dr. H. J. ten Kley. De notulen van de vorige vergade ring, die verleden jaar in paviljoen Kinheim werd gehouden, werden on veranderd goedgekeurd. De heren Kruisinga, Louws en v. d. Sluis, die aan de beurt voor aftreden waren als bestuurslid, werden zonder hoofdelijke stemming herkozen, waar na de heer Riekwel (Koedijk) als op volger van de heer Engel tot lid van de kascommissie werd benoemd. Twee ton tekort. Aangaande het jaarverslag van de secretaris werden vanuit de vergade ring geen opmerkingen gemaakt. Slechts de voorzitter vestigde er de aandacht op. dat de afdeling vrijwil lig verzekerden een - tekort van twee ton aangaf op een contributie-ontvangst van het viervoudige van dit bedrag. Dit is oorzaak, aldus dr. Sluymer, dat wij onze zelfstandigheid voor een groot deel hebben verloren. Want het is nog zeer de vraag of het tekort uit de bij wetsvoorstel in het vooruitzicht ge stelde subsidie van 22 millioen, ge dekt zal kunnen worden. In verband met dit tekort is het no dig gebleken enkele verstrekkingen aan vrijwillig verzekerden te beknot ten. Te dien aanzien bestaan namelijk verschillen tussen de opvattingen van het Staatstoezicht op de ziekenfondsen en de fondsen zelf. Na 42 ligdagen houdt voor beide categorieën alle hulp op en zowel de verzekerden in de 40- als in die van de >50-cts klasse hebben het aanvullingsfonds nodig, om zich all-risk te verzekeren. Dit komt dus neer op een premiebetaling van 56 ct. per week. Na 1 November bleek deze regeling niet meer mogelijk. Daarom vraagt 't bestuur machtiging om zodanige maat regelen te nemen, dat een evenwichts toestand bereikt zal worden. Het be stuur kan deze hulp niet meer verle nen, omdat er geen verhaal op vergoe ding bestaat en een en ander komt neer op een beknotting der rechten van de verzekerden. Daarom heeft het fonds, dat zijn leden hierop wil wijzen hen 'n circulaire toegezonden, waarbij voorop stond, dat men de mensen wil de vrijlaten. Na uitgebreide discussies over dit belangrijke punt heeft de vergadering Vererende opdracht aan plaatselijke orgelbouwers De orgelbouwers B. Pels en zoon alhier hebben een opdracht van prof. dr. A. D. Fokker aangenomen, om een orgel te maken in de stemming# van Christiaan Huygens. Dit bijzondere or gel moet 1 Maart 1950 gereed ziin. Het zal geplaatst worden in het Teylers Museum in Haarlem en daar bespeel baar zijn. De stemming van Huygens is een middentoonstemming, die door een verfijning cyclisch gemaakt is. Een evenredige stemming met 31 vijfde-to nen in het octaaf. Men zal op dit orgel in de stemming van Huygens om te beginnen de oude muziek van de zeventiende eeuw in haar eigen klank kunnen horen en bovendien nog toekomstmuziek met harmonische zevenden, aldus meldt het blad „Melodie en Mens". Insiders beschouwen de bouw van dit orgel als een der meest bijzondere opdrachten van de laatste tijd. Onze plaatselijke orgelbouwers staan voor een zeer moeilijke taak. Het feit, dat prof. dr. Fokker de fa. Pels en zoon de bouw van het orgel heeft toever trouwd, mag even verheugend als ver erend beschouwd worden. TabSet of Caebei Neem die welke U 't makkelijkst inneemt: Sanapirin (tablet) of Mijnhardtjes (cachet), bij Kou, Griep, Rheumatische pijnen, Hoofdpijn, Kiespijn of Zenuwpijnen. Verkrijgbaar in prijzen van 30—75 cent. zonder hoofdelijke stemming het be stuur de gevraagde machtiging ver leend. Nieuw kantoor. Wat betreft het nieuw te stichten kantoorgebouw op de hoek van de Costerstraat en de Emmastraat, deelde de heer Sluymer mee, dat men de Amsterdamse architect, prof. Berghoef heeft aangezocht de plannen te maken. Prof. Berghoef, hoogleraar te Delft, is tezamen met ir. Vegter prijswinnaar voor het ontwerp van het Amsterdam se stadhuis. Dure geneesmiddelen, zoals stepto- mycine, kunnen niet aan verzekerden worden verstrekt, daar op die manier de financiën te zwaar zouden worden belast. Na de rondvraag waarbij slechts enkele kleinere punten werden behandeld, sloot dr. Sluymer de bijeenkomst. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: De bruid had drie mannen, tot 14 jaar on der geleide; Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Op glad ijs, tot 14 jaar onder ge leide; Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: De banneling, tot 14 jaar onder geleide. - Sted. Museum: 10—12, 14—17 en 19— 21 uur: Tentoonstelling Leeszaal (laat ste dag). Gulden Vlies, 2.30 urn1: Le zing voor Ned. Ver. v. Huisvrouwen. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: De bruid had drie mannen, tot 14 jaar onder geleide; Victoria Theater, 8 uur: Op glad ijs, tot 14 jaar onder geleide; Cinema Ameri cain, 8 uur: De banneling, tot 14 jaar onder geleide. BONNEN HALEN. Zij, wier familienaam begint met de letters T, X, Y en Z, moeten morgen. Donderdag 25 November, hun nieuwe bonkaarten 901 afhalen aan het uitrei kingslokaal van de distributiedienst. Het was Dinsdag een ongewoon lan ge zitting van de Meervoudige Kamer te Alkmaar, die door mr. van Regteren Altena werd gepresideerd. Diefstallen en verduisteringen namen de grootste tijd in beslag, die vrijwel allen door Alkmaarders en omwonenden waren gepleegd. Een uitzondering. Alleen de verdachte Andreas Leo- nardus v. d. S. te Heiloo stond op het matje in verband met een verkeers overtreding. Op 26 Juni had verdachte op de straatweg door Limmen een dame aangereden die met een kindje op haar fiets de weg wilde overste ken. Uit de getuigenverklaringen bleek dat de vrouw de weg over wilde ste ken zonder in de richting van de na derende auto te hebben gekeken. Zij kwam achter een paar langs de weg geparkeerde auto's vandaan en de keer S. die met een snelheid van circa 65 km. kwam aangereden, zag geen kans meer de fietsrijdster te ontwij ken. De snelheid waarmee de bestuur der reed was te hoog. Het bord waar op de maxirftum snelheid staat aange geven, bleek vrij onduidelijk langs de weg te staan, zodat de verdachte en een der getuigen (die regelmatig door o'e gemeente Limmen komt) niet op de hoogte bleken van de maximum snelheid. Mr. Meischke eiste f 40 subs. 20 dagen. Kleren of kermis? De Alkmaarder Hendricus D. had op het terrein van de Nederlandse Spoorwegen een fiets weggenomen, die aan zijn vriend toebehoorde. Hij had geld nodig voor een pak beweer de deze jeugdige recidivist en daarom vas hij tot deze diefstal gekomen. De officier meende dat hij de opbrengst van de fiets, ad f 50, had besteed op de Alkmaarse kermis en eiste 8 maan den voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar. Door oorlog ontspoord. De verdediger van Jacob W. te Alk maar, schetste de moeilijke periode, welke zijn cliënt in en vlak na de oor log had moeten doormaken. Volgens verdediger was dit de oorzaak dat ver dachte uit het spoor was geraakt en rijn werkgever voor enkele honderden guldens had benadeeld. Mr. Meischke eiste 8 maanden gevangenisstraf met aftrek. Een doorstoken kaart? Een ambtenaar van de Schade-En- c;uette Commissie moest zich vervol gens verantwoorden. Het was Antonius H. O. uit IJmuiden die zijn positie had misbruikt om daardoor geldelijk voor deel te behalen. Een landbouwer uit de Egmonden had een formulier ingevuld waarop hij door bovengenoemde commissie f 17000 vergoed kreeg voor geleden schade. Verdachte, die het einde van zijn werkkring voelde naderen, maakte met deze landbouwer een praatje, waarbij werd voorgesteld dat een tweede verzoek tot schadeloosstelling zou worden ingediend. O. zou dan wel zorg dragen dat de eerste aanvrage op een of andere manier verdween, het geen hem natuurlijk enige winst moest .opleveren. De landbouwer scheen hier aanvan kelijk wel oren naar te hebben en ver zocht de ambtenaar bij hem aan huis te komen. Dit gebeurde. Ten huize van de landbouwer werd de zaak beklon ken en ontving verdachte f 500 De politie die van te voren door de landbouwer was gewaarschuwd, had de gehele transactie gevolgd en ver dachte werd op heterdaad betrapt. Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom 31. Verschrikt grijpen Pim en Pam elkaar beet. Wat is dat? Weer horen ze dat geluid. „Laat me eruit!" „Niet doen, niet doen", roept Pam bibberend, als Pim naar de lade wil toegaan „Niet doen! Het is vast een spook. Oh, ch, wat zijn we begonnen?" Kom, la ten we er vandoor gaan". „Onzin", bromt Pim. „Spoken bestaan niet. Dat weet je toch!" Maar ook zijn stem trilt een beetje. 32. Maar dan zwijgen ze verschrikt. De lade kraakt en gaat heel langzaam open„Oh, hij gaat open, het spook komt er direct uit", roept Pam half builend. „Help! Help!". „Wacht", fluis tert Pim, terwijl hij Pam beetgrijpt. ,Ik heb een idee. Zie je die verfpot hier? Pak hem beet. Als die geest er uit komt, gooi jij hem die verfpot over zijn hoofd. Oh zo". Hier was de eis 9 maanden met af trek. Zwart-Wit. De twee volgende verdachten waren weer Alkmaarders. Het was de aangehouden zaak tegen Johannes Jacobus R. en Piet P „die enige maanden geleden een voedings kabel en een aantal koperen staven bij hun werkgever hadden ontvreemd. Het rapport dat voor R. was aange vraagd was vrij ongunstig, terwijl dat van P. voldoende perspectieven tot re classering open liet. Tegen laatstgenoemde eiste mr. Meischke dan ook 8 maanden voor- waardlijk en tegen R. 8 maanden ge vangenisstraf met aftrek. Compagnon of werknemer? De Heilooër Jan H. V. had geldbe dragen voor zijn werkgever geïnd en te eigen bate aangewend. Tiidens de zitting werd niet geheel en al duide lijk in hoeverre verdachte werkgever dan wel compagnon van benadeelde was, doch het O.M. meende, dat ver duistering wel was bewezen en eiste 6 maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met 3 proefjaren. Een half jaar gratie In 1947 werd de jeugdige Alkmaar der Cornelis M. wegens een serie dief stallen tot 2 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Het half jaar gratie dat M. kreeg was oorzaak dat hij dit jaar reeds weer op_ vrije voeten kwam. Nu stond hij weer voor twee andere dief stallen terecht die hij in Bergen had gepleegd. Op de Kruisweg had hij een kistje met sieraden ontvreemd en er gens anders een fiets „geleend" om zichzelf en de opbrengst van deze diefstal naar Alkmaar te vervoeren. Verdachte vertelde dat zijn vrouw hem hiertoe had aangezet, evenals in de andere gevallen. De eis van de officier was l'A jaar gevangenisstraf. In al deze zaken zal over 14 dagen uitspraak volgen. («■■Maj Voor 10 gulden per maand I kunt U in het bezit komen van een De machine met de grootste zuigkracht t -l"'"y1-. -v ALKMAAR HOUTTIL 52 TEL.K2200-4144 Ondervoede Oostenrijkse kinderen in Alkmaar In het kader van de verzorging van ondervoede buitenlandse kinderen kwamen Maandag in Alkmaar onge veer veertig Oostenrijkse kinderen uit Wenen. Door de goede zorgen van de sociale werkster der Herv. Gemeente, zuster Meijer, werden de kinderen met wel willend afgestane particuliere auto's naar hun pleegouders gebracht. Een tiental zijn hier onder de auspiciën van dc Ger. Gemeente en een dertigtal on der die van de Ned Herv. kerk. De kinderen zullen hier ongeveer 3 maanden blijven. Wanneer men iets voor de verzorging van deze onder voede kleinen wil afstaan, zal dat dankbaar in ontvangst worden geno men door Zuster Meijer (Prins Hendrikstraat 52) of Ds. A. G. van Wijk (Paul Krugerstraat 9). Burgerlijke stand Geboren Maria A C, dochter van A E Pronk en M Th Beentjes Overleden: Johanna V W Gorter, 79 jaar Lourens Admiraal, 83 jaar, weduwnaar van M E Schocmewil Bre- gitta Denker, 82 jaar weduwe van J Ko men Johanna Pannekeet, 56 jaar, ge huwd met J Beers GOEDKEURINGEN VAN REKENINGEN B. en W. bieden ter goedkeuring aan de rekeningen van de Armenraad al hier over 1945 in ontvang en uitgaaf tot een bedrag van f 12.353,91 en over 1946 in ontvang en uitgaaf tot een be drag van f 19.586.04 BENOEMING. De heer T. R. Mulder alhier, docto randus indologie, is in de gister ge houden gemeenteraadsvergadering te Hoorn benoemd tot conservator van 't Westfries museum en tevens tot archi varis aldaar. Politieberichten Gisteren werden door de politie een man en een vrouw uit Amsterdam aangehouden, die met bussen wrijfwas ventten. Ze verkochten de bussen voor f 4,60i terwijl de vastgestelde prijs f 2,40 is. Er werd proces-verbaal opge maakt, wegens overtreding van de prijsvoorschriften. Gisteren werd een 59-jarige man aangehouden wegens het overtreden van artikel 247. van ieder kind 'n echte Poppenwagen Ze zijn er weer, die mooie Poppen wagens, in verchroomde uitvoe ring, met spatbord en regenzeiltje. In 8 modellen en kleuren vanaf f 44,59 Gistermorgen vond in de raadszaal van het Alkmaarse stadhuis 'n officiële ontvangst plaats, waarbij de leden van dc Bond van Hoofden van Openbare Werken in de provincie Noord-Holland door burgemeester en wethouders wer den verwelkomd. De vereniging hield in Alkmaar haar feestelijke vergadering ter gelegenheid van haar dertigjarig bestaan. Het be stuur bestaat thans uit de heren ir. N. A. Felix, directeur van gemeentewer ken te Hilversum (en tevens voorzitter van de Nederlandse Ver. van Brand weercommandanten), de heer P. van Walbeek uit Krommenie (secretaris), de heer B. T. Denik uit Naarden (pen ningmeester), terwijl als erelid aanwe zig was ir. Gerber oud-directeur van Openbare Werken te Bussum, thans hoofdingenieur van de Wederopbouw op Walcheren. Burgemeester mr. dr. H. J. Wytema heeft in een hartelijke speech de leden die van hun dames vergezeld varen, welkom geheten en de betékenis van het ambt, vooral in het licht van het verleden, naar voren gebracht. Vroeger, toen in 1562 de stadstimmer- werf werd gebouwd, had men werk meesters, die f 6 's jaars verdienden en het technisch beheer werd gevoerd !door leken, die er eigenlijk geen ver stand van hadden. Thans echter zijn de voorschriften en omstandigheden veel ipgewikkelder en moet men beschik- kén over vakmensen. Burgemeester Wytema zeide, dat, wie aan de weg timmert, veel bekijks heeft, en deze ambtenaren timmeren in de meest letterlijke zin van het woord aan de weg. Dus staan zij bloot aan cri- tiek. Zonder deze zouden zij echter niet gelukkig zijn en zij groeien dan ook tegen de verdrukking in. Spr. hoopte, het gezelschap bij het veertigjarig jubileum opnieuw in deze zaal te mogen begroeten. Ir. Felix, die de rede van de burge meester beantwoordde, memoreerde, hoe dertig jaar geleden ook op deze zelfde plaats de vereniging werd opge richt. Het zilveren jubileum werd ech ter niet gevierd in verband met de tijdsomstandigheden. In een vaak hu moristische toespraak sprak de heer Felix zijn v - dering uit voor de sa menwerking', cue nooit te wensen over liet en hij hoopte, dat de aangename verhouding tot in lengte van dagen bestendigd zou mogen blijven. Nadat de herén Margadant en Wortel een technische uiteenzetting hadden gegeven over de architectuur van het Alkmaarse stadhuis, heeft het gezel schap het fraaie gebouw bezichtigd. Na de lunch hebben de dames en heren een bezoek gebracht aan de chocolade fabriek van de firma Ringers, waar het bedrijf met de grootste belangstelling werd bezichtigd. De eerste van de drie avonden, welke nodig zijn om alle donateurs van dit harmoniecorps in de gelegen-t heid te stellen het jaarlijkse pro gram te beluisteren, vond plaats in de grote zaal van 't Wapen van Heemskerk. De voorzitter, de heer Groot, die allen dankte voor de ondervonden steun, liet optimistische geluiden ho ren, die hierop neerkwamen, dat de vereniging er zakelijk niet slecht voor- stamt. Voornamelijk vroeg hij aan dacht voor de opleidingsschool, die jeugdige muziekliefhebbers in de ge legenheid stelt zich op de taak van muzikant behoorlijk te kunnen voor bereiden. Hierna begon dirigent Joo- sen onmiddellijk met de afwerking van het muzikale gedeelte van deze avond Het begon met wat veel effect „Are de Triomphe", mars van Dooyen, die in werkelijkheid een demonstratie is van tamboers en hoornblazers. Toen kwam „de muziek". Twee nummers van Suppé vormden het voornaamste gedeelte van het programma. En hier :onden we tot ons genoegen vaststel len, dat er bij dit corps iets aan het gebeuren is, waar we al lang naar hebben uitgezien, n.l. de techniek be gint zich geleidelijk aan meer te perfectionneren, zodat zich in de toe komst de muzikale voordracht nog vrijer kan demonstreren. We willen dus een compliment niet achterwege laten voor de clarinetten, die zowel in „Piqué Dame" en „Cavalerie Le gére" van Suppé vaak brillant passa- gespel ten gehore brachten. De mars Graaf Zeppelin vormde de overgang naar het karakteristieke werkje „La Housarde" van L. Ganne. Zéér ge nuanceerd gespeeld, het koper had voortreffelijke momenten. En daar kwam alweer „de Vogelkoopman" van Zeiler voor de zoveelste maal om de hoek kijken, maar er stond dan ook bij (op verzoek) en St. Caecilia is er niet het korps naar verzoeken te wei geren. Al wordt dit stuk de laatste ijtd tè veel gespeeld, het werd weer goed gebracht. Met de Skymaster Mars van Sennema werd het muzi kaal geslaagd gedeelte succesvol be sloten. Hierna was het de beurt aan Van Delden's Cabaret- en Revuegezelschap om de aanwezigen eens recht hartelijk tc laten lachen en hierin is dit groepje met succes geslaagd. Verder comple teerde een gezellig samenzijn met goede muziek van het ensemble John ny Eijs het feestelh'k gedeelte. Ms. Rond „Oud-Alkmaar Voor de vereniging „Oud-Alkmaar" hield gisteravond dr. H. J. M. Hofstee een lezing met lichtbeelden over de polders rond Alkmaar. De voorzaal van Hotel „Victory" was bijna te klein om de belangstel lenden te bergen, hetgeen uiteraard een verheugend teken is, doch voor de laatkomende was 't minder prettig. Allereerst gaf spreker een overzicht van de polders rond Alkmaar en wij moeten bekennen, dat het aantal ons volkomen verraste. Vóór de pauze maakte de heer Th. P. M. Wortel propaganda voor de Speelwagen, een cultureel maandblad voor Noord-Holland boven het IJ. Na de pauze liet dr. Hofstee een grote serie lichtbeelden zien, die tot da' doel door het beeldeninstituut wa len afgestaan. Er waren beelden bi] an eeuwen geleden. Het gaat niet aan hiervan een overzicht te geven, doch een aardige bijzonderheid willen wij r.og even vermelden. Er was namelijk 'n door Leeghwater eigenhandig ge tekende beeltenis bij. De bijeenkomst Werd door de heer II. Ringers geopend en gesloten. Heiloo Mr. Peeman gemeente secretaris te Hoorn Mr. J. H. Peeman, hoofdambtenaar ter secrearie alhier, is mtet 9 van de 14 uitgebrachte stemmen benoemd tot gemeente-seertaris van de gemeente Hoorn. De heer Peeman, die ter plaat se een zeer geziene persoonlijkheid is en steeds ieder ter wille was, zullen wij node Heiloo zien verlaten, hoewel v/ij hem zijn promotie van harte gun- Oudorp BONNEN HALEN Niet-zelfverzorgerst woonachtig in Oudorp, moeten morgen, Donderdag 25 November, hun nieuwe bonkaarten 901 afhalen Ongecorrigeerd Binnenkort zulen weer sinaasappe len beschikbaar worden gesteld. Ter verkrijging daarvan moet men de bon nen 414 en 420 algemeen uiterlijk 4 December a.s. bij een handelaar in groente en/of fruit inleveren. Bon 414 algemeen (voor houders van A-, B- en C-kaarten) geeft recht op 500 gram, bon 420 algemeen (voor houders van D- en E-kaarten) op één kilogram si naasappelen. Naar mate de aanvoer van overzee voortgang heeft, zal op de ingeleverde bonnen kunnen worden afgeleverd. Er wordt dus geen aparte koopbon aan gewezen. Het is nog niet zeker of deze distri- butie-op-bon bestendigd zal blijven of mettertijd tot vrije consumptie kan worden overgegaan. De beslissing hierover is o.a. afhan kelijk van de mate, waarop ons land sinaasappelen zal kunnen betrekken uit het buitenland. De vooruitzichten zijn niet somber. Citroenen zullen zonder bon in de handel worden gebracht. „Wij kunnen beginnen", zegt mr. Sassen. De Constellation met de Nederlandse ministers Sassen en Stikker en de heer Neher is heden op het vliegveld van Batavia aangekomen: De hoge bezoe kers werden o.m. verwelkomd door de leden van de Commissie van Goede Diensten. Tegenover de pers herhaalde minister Sassen zijn verklaring, die hij bi| zijn vertrek uit Nederland had af gelegd. De minister verklaarde verder, dat voor zover het de overweldigende meerderheid der Indonesische volkeren en voorzover het de Nederlandse rege ring betreft, men onmiddellijk met de uitvoering van het programma kan be ginnen. En, aldus minister Sassen, wy ziin bijzonder verlangend dit te doen. „Wij zullen hier voor korte tijd zijn. Daarna gaan wij terug om rapport uit te brengen aan onze regering". Op het paleis op het Koningsplein ontving dr. Beel in gezelschap van alle leden van de voorlopige federale rege ring in besloten bijeenkomst de aange komen ministers. TELEGRAM AAN ENGELSE KONING H.M. Koningin Juliana en Prins Bernhard hebben gisteren een tele gram met het bewijs van medeleven en de wens voor zijn spoedig volledig herstel gezonden aan de Engelse koning. Een telegram van dank daarvoor is op het koninklijk paleis Soestdijk ont vangen. Berg en Over de grenzen Voor een behoorlijk bezette Ruïne- kerk is Maandagavond de film van het Ned. Bijbelgenootschap, onder bovenstaande titel, gedraaid. Ds. Bremer vertelde in een inleidend woord iets over het machtige werk van 't genootschap, dat in 1814 werd opgericht, doch tot voor 20 j. practisch nog geen bekendheid had. omdat het weinig in het openbaar trad. Na die tijd heeft men de wenselijkheid inge zien om grotere bekendheid aan dit werk te geven, opdat meerderen nog het Boek der Boeken in handen zou den krijgen. Momenteel is het in meer dan 1000 talen vertaald en in mil- lioenen exemplaren over geheel de wereld verspreid. De film, door Profilty samengesteld, geeft een goed beeld van het omvang rijke werk van dit genootschap, 't Is rer> technisch knappe film en het ge sproken woord licht het levende beeld toe. Met aandacht volgden de aanwezi gen het vertoonde. In de pauze gaven zich ongeveer dertig nieuwe leden en donateurs op. WARMENHUIZEN, 23 November —10,800 kg rode kool 7—7,80: 16,500 kg gele kool C6,20: 20,500 kg witte kool 6; 700 kg u:en: 7,20, idem nep II 5,50 en III 4,50; 9050 kg peen; 1300 kg andijvie 9,3011,70 NOORDER-MARKTBOND, 23 November 1350 kg Aardappelen: bevelanders 4,60; 10.000 kg rode kooi 7—7,70: 16,000 kg groene kool 68,20: 137.000 kg witte kool 5, succes witte kool 56; 6000 kg bieten: I 6 en II 4,50; 1400 kg uien 6,80—7,40; 15,000 kg andijvie 9,90—16,20 te HEILOO op Maandag 29 Nov. a.s. v.m, 10 u. in Café „De Nachtegaal" van de heer P. ROZING, Rijksstraatweg aldaar, van enige nette INBOEDELS w.o. div. ameubl., slaap- kamer-ameubl., dressoir, kasten, ledikanten, stoelen, AGA-fornuis, haarden, kachels, enz. Inbrenggelegenheid van nette goederen tot en met Vrijdag 26 Nov. Kijkdag Zondag 28 Nov. 24 uur. Roudenburg Amoureus, deurwaarders, Alkmaar. Geesterweg 16, telef. 3994. Heer vr. slaapkamer z. pension. Br m. pr. p. week o. no. A 193 bur. v. d. bl. WONINGRUIL. Aangeb. in Amsterdam-O. 2 kamers, keuk., zolder. Huur 4.90 p. wk. in ruil I~~™ voor woning te Alk maar Br. BURGERS, Mesdagstr. 54 I, A'dam- Zuid. Te koop gevraagd PENSION op goede stand Alkmaar of omgeving. Spoedig te aanvaarden. Br. no. A 194 bureau van dit blad. WONINGRUIL. Nette woning 5.50 p. w: voor grotere woning van 7.tot 9.per week. Brieven onder no. A 192 Bureau van dit blad. vers gekookte snijboontjes GEBR. WOKKE Boterstraat 7, ALKMAAR Gevraagd een NETTE JONGEN, pim. 16 jaar, voor bakkerij en loopwerk. H. L. SCHIPPER, bakker, G. v. Assendelftstraat 18, Heemskerk. HUISPERMANENT? BEDORVEN HAAR!!! PAULJEKA knapt 't voor U op SCHOUTENSTRAAT 20 - TELEFOON 4255 Koopkrachtige Lezers Er zit niet alleen stijging in ons abonnemen ten- aantal, maar ook de Handeldrijvende Middenstand ziet zijn belang en ad verteert in steeds toenemende mate in de (Van onze «peclale ver Nog steeds draagt Ro uiterlijke kentekenen van in deze zwaargeteisterde Maandag de Koninklijke Middenstandsbond bijeen teren tegen de huidige lo politiek van de regering, vonden in andere plaatsei protestvergaderingen plaa confessionele bonden. De algemeen voorzitter de heer L. de Groot, me betrekkelijk geringe opkoi was aan de nood die reed gestegen, waardoor de n dia enkele dubbeltjes meer betalen kon. Een be noemde spr. de stapel met adhaesie-betuigingen. In het kort zette de hee doel van de vergadering betoogde daarna welk b standdeel de middenstand derlandse volk uitmaakt zes milliard gulden, d.i. nationale inkomen over van de middenstander wordt. Achtereenvolgens besj De Groot de vele maatri de oorlog door de regeri werden en welke door de der soms morrend ren, omdat ze kwamen v landse regering. „Men mag nu niet van ten, dat we deemoedig oi gen, als er ons onrecht daan", zet de heer De Gr: ben u bijeengeroepen on sanctie moeten hebben on ren bij de minister-presid ene gulden is de druppe emmer deed overlopen". De heer Zwagerman, van de KNMB, zette da: meer technisch betoog de deze protest-actie uiteen „Het hele beleid van d: de oorlog heeft ons verbi heer Zwagerman, die vei te, dat „de middenstander been in de gevangenis sta: andere boven de afgrond „De CCD vecht tegen maar 't beleid van de re overtreders!". Spr. wees de moedige houding van Het hoofdbestuur van voor de Landbouw heeft over de nieuwe richting ring, zoals minister Man behandeling van de Landbouw, Visserij en ziening in de Tweede medegedeeld, met haar v/il inslaan. Zoals men bedoeling het stelsel va pen van de overheid i voering van de lanc richt- en basisprijzen i ven, te verlaten en da plaats aan de boeren ee van zelfstandigheid, vrijr antwoordelijkheid te ver: leen door marktordenend len zal de overheid, v nodig is, bescherming Het hoofdbestuur v: voor de Landbouw kw clusie, dat dit nieuwe strijd behoeft te zijn m van bestaanszekerheid, landbouw is aanvaard, sloot men zich er niet tegen te verzetten, doel lijke oordeel op te sehc Studie-commissie voor landbouwpolitiek haar over heeft gegeven en practljk is gebleken, hi systeem zal werken. Tekort aan gebru Er is enige ongerui over de omvang, die de bruikspaarden heeft as landbouwkringen vree daarbij met de omvs paardenstapel onvoldoend gehouden. Indien de vera de paardenstapel doorgaa wijze als in de laatste komt, is het gevaar r dat Nederland binnen tekort aan gebruikspaarc ben. 1 door F. Copp „In Amsterdam.... hem kan ik onmogelijk alleen, dat hij naar Bo: liever, dat weet ik zek neef van de reder, die voor onze passage wil Alleen weet hij niets baarse methode". Collin keek haar „Meent u werkelijk, van op de hoogte is? een kind. Is hij koopm: „Neen, hij studeert „Dan weet hij er si antwoordde Collin en niet hoe ironisch zijn „En u ziet toch wel landgenoten niet aan overlaten?"

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2