VOLVET Stad en Omgeving. Gemeente ontvangt een geschenk AGENDA Een verrassing J. SPRUIJT '0FSTEDE Meeste paddenstoelen ongevaarlijk De Tweede Ronde KOFA MAGAZIJN Een pak vot SOP! Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Groot-5chermer Om te deqinnett Ursem Koedijk Schilderij van Graadt van Roggen aangeboden Het was een klein gezelschap, dat zich gistermiddag in de kamer van B. en W. in het Alkmaarse stadhuis ver zamelde. Daar waren in de eerste plaats de heer Graadt van Roggen, de een-en- tachtigjarige etser en kunstschilder vergezeld van zijn echtgenote, daar waren de leden van het comité mr. D. Bosscher, mr. E. H. J. Wynne en de heer Th. P. H. Wortel, gemeente-ar chivaris. De heer Peereboom, die even eens zitting heeft in het comité, was door ziekte verhinderd. Het gemeentebestuur was vertegen woordigd door mr. dr. H. J. Wytema en de wethouders mr. A. J. M. Lees berg, G. van Slingerland en M. Coerts, alsmede de gemeentesecretaris mr. R. Veendorp. Op deze intieme bijeenkomst heeft het comité het gemeentebestuur van Alkmaar een geschenk aangeboden, bestaande uit een door de heer Graadt van Roggen vervaardigd schilderij. Mr. Wynne heeft in een korte toe spraak de voorgeschiedenis van deze schenking geschetst. Toen verleden jaar een expositie vait het werk van de heer Graadt vanRo- gen werd georganiseerd, bleek de be langstelling dusdanig, dat na afloop het tentoonstellingscomité beschikte over een batig saldo. Men vroeg zich af, gezien de grote belangstelling, die uit alle lagen der bevolking voor het werk van de etser aan de dag was ge legd, hoe men deze gelden kon besteden. Besloten werd bij de uitgever Ad. Don ker te Rotterdam een boekje uit te ge ven in de serie Beeldende Kunstenaars, waarin speciaal het werk van Graadt van Roggen als grafisch kunstenaar werd besproken. Dit werkje is thans verschenen en een gebonden exemplaar bood mr. Wynne aan de burgemeester aan. Veertig procent van de opbrengst komt bij het comité terug en daar van zal men een fonds stichten, dat de naam „Graadt van Roggenfonds" zal dragen en waarvan men jonge kunste naars steun wil verlenen. Een geschenk. De recette van de expositie wasech ter dusdanig, dat men bovendien nog een bedrag overhield om op andere wijze te besteden. En toen, aldus mr. Wynne, is het besluit gevallen, een schilderij aan te kopen, en dat aan de gemeente Alkmaar ten geschenke aan te bieden. Oorspronkelijk had men gedacht aan de gemeente Bergen, daar toch de heer Graadt van Roggen in zijn hart Ber- genaar is en blijft. Slechts door de overmacht gedwongen verliet hij jijn home aan de Russenweg en vond on derdak op Nijenburgh, doch toen ook dat werd gevorderd heeft hij zich met zijn echtgenote in Huize Westerlicht gevestigd. Door de hulp van de direc teur van deze instelling is het moge lijk gebleken, op zolder een atelier in te richten, en vanuit het zolderraam heeft de kunstenaar zijn doek geschil derd. Het schilderij, dat een gezicht op de stad Alkmaar uitbeeldt, met de sneeuw op de landen en op de stad, LAAT DIT NIET VOORBIJGAAN! Cutex Nagellak 1,25 Plastic Zeepdozen 50 Tandenb. standaards 1,85 Am. Scheerkwasten 70 Gibbs Tandzeep! HUIBERTS FAYGLOP 23 TURNUITVOERING „DE HALTER'* De Alkmaarse Gymnastiekvereniging „De Halter" gaat Zaterdag haar winter seizoen beginnen. Nog niet met de op voering van de jaarlijkse grote revue doch met een non-stop turnprogramma. Voor de turnliefhebbers belooft het een uitstekende avond te worden. De resultaten van „De Halter" bij de na tionale verenigingskampioenschappen staan hiervoor borg. Het programma wordt met schetsjes en zang opgevuld, zodat niet de gehele avond met turnen zal worden gevuld. De hoofdschotel zal natuurlijk bestaan uit de keurploegen van de Halter, die zowel wat de dames als heren betreft op hoog peil staan. Zoals gebruikelijk, wordt de avond met een bal besloten, zodat deze avond zowel aan sport- als dansliefhebbers zeker kan worden aanbevolen. NIEUWE AANWINST VOOR ALKMAAR Gistermiddag werd op de Laat, hoek Brillesteeg, de showroom van de fir ma IJ. Minks uit Leeuwarden geopend. Deze winkel, waarin men alle soorten winkelinstallaties kan krijgen, is boven het IJ enig in zijn soort. Letterlijk van alles, wat een winkelier zoal nodig heeft, is hier te verkrijgen. Weegscha len zijn in alle maten leverbaar, van de kleinste schaal tot weegbruggen toe. Kasregisters, snijmachines en niet te vergeten de twee toonbanken, die de trots van de winkel zijn, zijn hier bijeen gebracht. Het is een goede gedachte geweest van de firma Minks in Alkmaar een showroom te openen. Het zal vele win keliers een reis naar Amsterdam be sparen als zij iets nodig hebben voor hun zaak. Uitslag 8 October-vereniging De uitslag' van de 8 October-wed- strijd de vraag hoeveel levende we zens er in de optocht meeliepen is als volgt: Het juiste aantal was 533 en is door twee personen precies geraden. De prijzen zijn, na loting, als volgt toege kend: le pr mej Mien Siezen, Emma- straat 105, Alkmaar (f 25); 2e pr. de heer Jb. de Vries, Hensbroek A 83 (f 15); 3e pr. de heer J. Hoffsteatter, Verdronkenoord 56 Cf 5). De prijzen zijn inmiddels aan de win naars toegezonden. Is prachtig van toon en heeft een fijne kleurenval. En men was van oordeel, dat het doek nergens beter op zijn plaats zou zijn, dan in Alkmaar. Nadat de aanwezigen het schilderij hadden bewonderd, waarbij men zijn waardering niet onder stoelen of ban ken stak, heeft de burgemeester het doek namens de gemeente aanvaard onder het uitspreken van een harte lijk dankwoord voor de geste, die hij op hoge prijs stelde. Mr. dr. Wytema achtte het schilderij in Alkmaar meer op zijn plaats dan waar ook ter we reld en beloofde dat het een waardige plaats zou krijgen in het aloude stad huis. De heer Wortel heeft zich belast met de zorg voor het doek. De aanbieding en aanvaarding van het geschenk is zowel voor de kunste naar Graadt van Roggen als voor het gemeentebestuur een moment gewor den, waard om in de annalen te wor den vermeld. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: De bruid had drie mannen, tot 14 jaar onder geleide; Victoria Theater, 8 uur: Op glad ijs, tot 14 jaar onder geleide; Cinema Ameri cain, 8 uur: De banneling, tot 14 jaar onder geleide. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Hamlet, 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Twee zus jes uit Boston, tot 14 jaar onder geleide; Cinema Americain, 8 u.: Onderwereld, 18 jaar. Gulden Vlies, 7.30 uur: Con cert H.O.V. Waakt en Bidt, 8 uur: Jubileum-avond „De macht van het kleine". RIJWIELBERGPLAATS IN R.K. MEISJESSCHOLEN B. en W. vragen machtiging tot het maken van een overdekte rijwielberg plaats voor stalling van 24 rijwielen en 't maken van 3 closets in 't gebouw het maken van 3 closets in het gebouw der St. Josephschool. De uitgaven zullen t.z.t. nader bij suppletoire begroting worden geregeld. Huisvrouwen horen een expert Gistermiddag hield dr. G. D. Swa- nenburg de Veye in het Gulden Vlies voor de Ned. Vereniging van Huis vrouwen een lezing over paddenstoelen. De voorzitster, mevr. Swanenburg de VeyeMulder, drong in haar ope ningswoord aan op bezuiniging van water, daar gebleken is dat nog heel wat mensen niet op een paar litertjes meer of minder letten. Hierna ging de heer Swanenburg de Veye over tot de lezing, getiteld „Op stap door het wondere rijk der pad denstoelen". Spr. wees er op, dat door het ongeval, dat een paar maanden ge leden door het eten van paddenstoelen plaats vond, deze interessante planten bij velen in discrediet zijn gekomen. Dit is echter in 't geheel niet nodig. Paddenstoelen behoren tot de lager ontwikkelde planten. Bladgroen ont breekt, waardoor zij dus niet kunnen assimileren; ze zijn derhalve aange wezen op andere wezens, dood of le vend plantaardig of dierlijk materiaal. De paddenstoel is verborgen onder de grond; slechts aan de vruchten, die boven de grond komen, kunnen we de planten herkennen. Dat men zich reeds lang voor het onderzoek van paddenstoelen interesseert, blijkt wel uit het feit, dat er 300 jaar vóór Chris tus een in het Grieks gesteld geschrift was, dat over dit onderwerp handelde. Na deze uiteenzetting ging men over tot het vertonen van fraaie lichtbeel den over deze eigenaardige planten. De eerste plaatjes toonden de groene knolzwam, die ook in wit en lichtgeel voorkomt, en die de enige dodelijke vergiftige zwam is. Er is nog een soort, Dwang of vrijheid Gistermiddag verzamelden zich de leden van het Departement Alkmaar der Nederlandse Maatschappij voor Nijver heid en Handel aan een lunch in het Victory-Hotel, waar ir. H. I. Keus, di recteur van de N.V. Heemaf te Hengelo, sprak over het onderwerp: „Dwang of Vrijheid" en waar burgemeester mr. dr. Wytema als gast aanzat. Aan het slot van de uitstekend ver zorgde maaltijd, heeft ir. Keus, na inge leid te zijn door de voorzitter van het Alkmaarse departement, de heer J. F. le Blansch, zijn belangwekkende rede uitgesproken. De directeur der Heemaf-fabrieken ging in zijn inleiding uit van Colbert, in wiens tijd het mercantilisme, evenals nu, hoogtij vierde. Steeds opnieuw, al dus spr., zien wij, hoe de geschiedenis zich herhaalt. Thans wordt ons als ver nieuwing opgediend, wat reeds na de eerste oorlog bestond en al in Colbert's tijd werd weggevaagd. Reeds eerder be pleitte men continentale samenwerking, doch, aldus ir. Keus, onze vernieuwers willen middel tot doel verheffen. Spr. noemde de bilaterale verdragen een be dreiging van de welvaart. In de dagen van Colbert zo vervolgde hij was economie nog geen wetenschap, maar toch wist de econoom Colbert, dat de arbeid van een land meer waard is dan een naar dat land toevloeiende goud stroom. Nu tracht 'men door allerlei maatregelen een prijs-eb te veroorza ken, tegelijk met een welvaartsvloed. Ir. Keus noemde dit streven de kwa dratuur van de cirkel. Rusland heeft bewezen, zo zeide hij, dat geleide econo mie zonder inflationistische politiek niet mogelijk is. Spr. gaf als zijn mening te kennen, dat door de geleide economie de kapitaalschaarste wordt gecamou fleerd. Bovendien gaat het met de mo raal bergaf. Kwade trouw wordt aan genomen, goede trouw moet tegenwoor dig bewezen worden! Ir. Keus besprak de overtollige bu reaucratie en het zwarte leger, die zich onttrekt aan de productie. Op deze manier is iedere hulp nutteloos, ook die van Amerika in de vorm van het Mar shall-plan. Als wij de koers niet wijzigen, komen wij achterop, zo riep spr. uit. En hij be sloot zijn rede met de woorden: „Or dent zelf, opdat gij niet geordend wordt!" De talrijke aanwezigen hebben de inleiding met de grootste aandacht ge volgd en een ruim gebruik gemaakt van de geboden gelegenheid tot het stellen van vragen, die door ir. Keus tot aller tevredenheid beantwoord werden. De heer le Blansch heeft de inleider dank gezegd voor zijn rede en hem als aardige attentie een Alkmaars kaasje aangeboden, een geste. die door Heemaf's directeur op hoge prijs werd gesteld. dat heel gevaarlijk is, maar die komt zelden in ons land voor. Hieruit blijkt dus, dat van de 1600 1700 soorten paddenstoelen er maar twee soorten werkelijk gevaarlijk zijn. Zestig tot zeventig soorten zijn eetbaar. Nog vele soorten prachtige padden stoelen passeerden de revue. Door de natuurgetrouwe weergave was de een rog mooier dan de ander. De dames van de afdeling Alkmaar van de Vereniging van Huisvrouwen en de leerlingen van de Huishoud school, die ook tegenwoordig waren, zullen zeker van de afkeer tot het eten van paddenstoelen, die zij moge lijk aanvankelijk hadden, wel genezen zijn na de boeiende lezing van dr. Swanenburg de Veye, die op het ge bied van deze planten een expert is. VOOR UW KLEINE MEID, EEN GESCHENK DAT ALTIJD NIEUW BLIJFT.... Deze POPPENWIEG als afbeelding kost 9.75 In royaal model 12.50 Prachtig bekleed ƒ14.75 U ziet, de prijs is geen bezwaar meer. ES EEN RHENUS PRODUCE ONTHEFFING WINKELSLUITING Burgemeester en wethouders van Alkmaar hebben besloten op grond van de beschikking van de minister van Economische Zaken d.d. 16 No vember 1948 nr. 54408 M.W. van het verbod, vervat in artikel 2, eerste lid, van het Winkelsluitingsbesluit 1941 tot het voor het publiek geopend hebben van een winkel na 18 uur, ontheffing te verlenen tot uiterlijk 20 uur voor de tijdvakken 1 t.m. 4 en 22 t.m. 23 Decem ber 1948. HERVORMDE GEMEENTE In een gisteravond in de consistorie der Grote Kerk gehouden vergadering van het Kiescollege der Herv. Ge meente zijn als ouderlingen herkozen de heren H. Lind, S. Marwitz en C. W. Hardijzer en als diaken de he ren C. Termaat, Klerk en J. Wiese. In de vacature-v. d. Esch (die niet herko zen wenste te worden) werd tot ou derling gekozen de heer W. Hiehle. De voorzitter van de Kerkeraad, ds. van Wijk, sprak een woord van dank tot de heer P. v. d. Esch voor de vele diensten in zijn veeljarige dienst in kerkelijk verband aan de Herv. Ge meente bewezen. De Raad over onderwijskwesties Verplaatsingskosten onderwij zend personeel. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot vaststelling van een ver ordening regelende de toekenning van een tegemoetkoming in de kosten van verhuizing, pension en (of) reiskosten aan nieuwbenoemde leerkrachten bij het gem. openbaar L.O. Deze tege moetkoming moet ook worden toege kend aan het personeel der hier ge vestigde bijzondere scholen voor ge woon-, voortgezet gewoon- en uitge breid lager onderwijs. De regeling zal dan ingaan vanaf 1 Juli 1948. B. en W. zouden ook het onderwijzend perso neel der openbare school voor buiten gewoon L.O. daarin willen betrekken. De regeling is niet van overeenkom stige toepassing voor het bijzonder buitengewoon lager onderwijs, omdat de financiële gelijkstelling tussen open baar en bijzonder L.O. nog niet tot stand is gekomen. Wijziging commissie van toezicht op het L.O. Het plaatselijk toezicht op het onder wijs wordt uitgeoefend door B. en W. Daarnaast bestaat hier de Commissie van toezicht op het L.O. De verorde ning daarop moet gewijzigd worden. De commissie mag volgens de L.O.-wet niet meer uit 11 leden bestaan. Zij moet bestaan uit ten minste 5 leden en van elke 5 leden moet één lid tot een met name genoemde categorie behoren. Het aantal leden moet steeds een vijf voud bedragen. B. en W. zouden het aantal hier op 10 willen stellen, wat mogelijk is, omdat er een vacature is en thans juist twee leden van elke categorie zitting hebben. Invoering „Esperanto" op Kweek scholen. B. en W. stellen voor niet over te gaan tot het betuigen van adhaesie aan het request van het bestuur van het Bureau „Esperanto bij het Onderwijs" te Amsterdam, dat de minister van Onderwijs gevraagd heeft het Espe ranto zo spoedig mogelijk als verplicht leervak op het onderwijsprogramma van alle kweekscholen voor onderwij zers in te voeren. Het is, volgens het college, niet ge bruikelijk, dat de raad adhaesie be tuigt aan adressen gericht tot hogere autoriteiten over zaken, waarover hij niet heeft te beslissen. Bovendien .is in bijzondere gevallen voor het gev.en van adhaesie-betuigingen de Ver. van Ned. Gem. de geëigende instantie. B. en W. stellen voor het voor ken nisgeving aan te nemen. Burgerlijke stand Geboren: Menno L., z. van G. Hoeksema én C. C. den Adel. Maria A., d. van B. J. Stadegaard en A. Stam. Gehuwd: Franciscus J. Peters en Johanna F. P. Genefaas. Johannes W. Koppe en Christina G. F. J. van Munster. Wilhelm Minneboo en En - gelina M. Jonker. Jan van den Berg en Hendrika F. M. Homborg. Overleden: Gerben van Dijk, ge huwd met W. Talma, 58 jaar. Simon Pool, gehuwd met N. A. Banning, 63 jaar. van onze wedstrijd begint morgen VRIJDAG 26 NOV. Wederom wordt een prijs van f 10.beschikbaar gesteld. Zorgt dat U er bij bent! 33. Terwijl Pim en Pam staan te be raadslagen wat ze het beste kunnen doen, is de lade langzaam verder open gegaan. Een pootje is over de rand verschenen. Maar Pam staat al klaar met zijn verfpot, al bibberen zijn poten ook verdacht en achter hem staat Pim, die fluisterend instructies geeft. „Nu", roept hij plotseling en geeft Pam een duw. En deze gooit met een fikse zwaai de verfpot precies over het hoofd van d» onbekende indringer. 34. Het spook of wat het dan wel zijn mag, geeft een gil. Een gesmoorde gil weliswaar, want de verfpot is over zijn hoofd heengezakt. Pim en Pam kij ken angstig toe, hoe de geest onder zijn verfpot staat te trappelen. Ze kunnen alleen maar een paar beentjes zien. En ze horen gesmoorde geluiden, die niet te verstaan zijn. „Wat nu?" fluistert Pim. BENOEMING LEDENCOMMISSIES EN BESTUREN Voor twee leden van het college van curatoren van het Murmellius-gym- nasium worden door curatoren aan bevolen: in de vacature Prof. Mr. Koelma: 1. Mr. Dr. H. J. Wytema, 2. Mr. A. F. Kamp; in de vacature Mr. F. G. G. Boemchter: 1. Mr. F. G. G. Boerrichter (aftr.), 2. Mr. J. N. Alblas. B. en W. bevelen aan in de vacature, voor lid van het College van toezicht op het M.O. de heren: 1. Dr. H. J. M. Hofstee (aftr.), 2. P. C. Pels. Voor lidin de Comm. van Toezicht op het Nijverheidsonderwijs worden aanbevolen: 1 Dr. H. J. M. Hofstee (aftr.), 2 P. C. Pels. Voor 2 leden in de Comm. van Toe zicht op het L.O. luidt de aanbeveling: I. 1. mevrouw S. G. Bulthuis-de Vries, 2. mevrouw T. Mijlhoff-Zorgman; II. l.-J. Nieboer, 2. J. Groot. Voor 3 leden van het College van regenten voor het burger weeshuis heeft het college van regenten aanbe volen: I. 1. mevrouw J. M. Boersma- Van Abshoven (aftr.), 2. mevrouw M. Kroeskop- Alteveer; II. 1. J. de Groot (aftr.), 2. J. H. Besijn; III. in de vacature van mevrouw L. Koelma-Boerman: 1. mevrouw Kroeskop-Alteveer, 2. mevrouw Kaarsemaker- Van de Vegte. Benoemd moeten worden 5 raads leden voor het onderzoek der ge meenterekening dienst 1945 en één persoon volgens de verordening in zake subsidiëring bijzondere bewaar scholen voor de zittingsduur van de Raad in de vacature van prof. mr. A. Koelma. WIJZIGING LEGES-VERORDENING. Ingetrokken is het in bezettingstijd vastgestelde legesbesluit bevolkingsre gister dat het geven van inlichtingen uit het bevolkingsregister of het ver- blijfregister en de heffing van rechten terzake regelde. Het is noodzakelijk de heffing bij plaatselijke verordening te regelen en men kan ze opnemen in de legesver ordening. Aan kerkgenootschappen, be drijven van openbare lichamen enz. mag hoogstens 5 cent per inlichting (minder bij abonnement) in rekening worden gebracht, eveneens voor een wetenschappelijk of philantropisch doel. Aan diverse gemeentediensten en de belastingen worden wekelijks op gaven van alle ingekomen, vertrokken of verhuisde personen verstrekt. Het is niet bezwaarlijk daarvan voor an dere gegadigden wat extra exempla ren te laten maken. Voor losse inlich tingen wordt het tarief van f 0.50 ge handhaafd. Het is gewenst het uurta rief over te nemen. B. en W. stellen voor de legesveror dening in deze geest te wijzigen. „DE MOF" IN HET GULDEN VLIES Zondag a.s. brengen, de Komedian ten in het Gulden Vlies het nieuwe successtuk van Jaap v. d. Pol „De Mof". Johan Kaart zal de hoofdrol, Herr Bammert, de even verwaande als domme Nazi, vertolken. bijgestaan door de bekende actrice Magda Jans- sens als de hospita, die haar brallende gast geen kamp geeft. Nelly Ernst. Matthieu v. Eijsden, Iwan Raskolnikof en Mimi Lintvelt treden naast hem op. In Amsterdam is het stuk met veel bijval ontvangen. De verwerkingsinrichting te Schagen Medio Juni van dit jaar gingen er wonderlijke geruchten door Schagen en omgeving. Het bleef niet bij geruchten, daar een deel van de in Noord Holland verschij nende dagbladen de kolommen open stelde voor deze geruchten, die daardoor spoedig algemeen als waar werden gekenmerkt. Er zouden op de verwerkingsinrichting te Schagen ern stige onregelmatigheden hebben plaats gehad waarvoor de directeur de veearts B. te Schagen verantwoordelijk zou zijn. Door zijn handelingen zou hij de volks gezondheid van Schagen en omgeving ernstig in gevaar hebben gebracht, ter wijl hij 'door deze handelingen belang rijke financiële voordelen zou hebben gehad. Deze zaak diende Woensdag voor de Economische Politierechter te Alkmaar, mr. Stoffels, waarbij duidelijk bleek, dat, zoals wij reeds in Juni schre ven, een en ander schromelijk was overdreven. Wel bleek dat de directeur met de ambtelijke bepalingen slordig was om gesprongen en dat zijn toezicht niet serieus genoeg was geweest. Dit echter niet ten aanzien van de keuringen cn verkoop van afgekeurd vlees. Integen deel, zijn handelingen als veearts wa ren volkomen oirbaar. Hij voorzag het personeel wekelijks van 7 ons vet, het geen geschiedde om diefstal te voor komen. De verkoop van vrijbankvlees zou ook hiet op de juiste manier zijn geschied, terwijl hij gelegenheid had gegeven tot het slachten van wat vee op de inrichting. Mr. Stoffels veroor deelde verdachte tot een boete van f 1500 subs. 2 maanden, terwijl de noodslachter H., die wel behoorlijk aan zijD handelingen bij de vrijbank had verdiend, tot 4000 subs. 3 maanden werd veroordeeld. Vergadering Witte Kruis In Café Kaij vergaderde de vereni ging „Het Witte Kruis". Van de 180 leden waren 7 aanwezig, het bestuur inbegrepen. De voorzitter, de heer Pascha, heette allen welkom en gat een duidelijke toelichting over het ene punt der agenda, n.m. opheffing „Vereniging Wijkverpleging". Spr. zeide, dat aan deze vergadering een andere is voorafgegaan van bestu ren der 5 Witte Kruis-verenigingen uit de omtrek'*en het bestuur van de ver eniging tot wijkverpleging „Schermer eiland". Reden van dit alles is, de pensioenen der wijkszusters op 55-jarige leeftijd te brengen van 600 jaars op 1200. In andere provincies is dit ook ge beurd en men tracht dit ook in N.- Holland te bewerkén. Dit kan alleen vanuit het Witte Kruis, onze Zusters worden Witte Kruis-Zusters. En uit de besturen van de Witte Kruisvereni ging wordt dan een Commissie van Wijkverpleging gekozen. -Practisch komt het dus hier op neer, dat wan neer men lid is van Het Witte Kruis 'men het ook is van Wijkverpleging. Voor Driehuizen is er de moeilijk heid, dat hier geen „Witte Kruis"-ver- eniging is, maar het „Onderling Hulp betoon". Op voorstel van de heer Ouweltjes zal getracht worden eens met het be stuur te vergaderen, daar het in de toekomst zeer wenselijk is, dat alles straks onder het „Witte Kruis" komt. Door gezamenlijk werk kan meer tot stand komen. Ook is het eenvoudiger met verhuizing, daar dan gewoon kan v/orden overgeschreven. Tct commissieleden werden weder om benoemd Burg. Driessen en de heer J. Ouweltjes. Als afgevaardigde voor de algemene vergadering van het „Witte Kruis" in Amsterdam werd de heer» Koster gekozen. Er zal nu binnenkort een vergade ring worden gehouden van de Wijk verpleging. Het is te wensen, dat dan voor een zo belangrijke vergadering meer belangstelling zal bestaan. stapt U voor een goede bril natuurlijk naar een vertrouwd adres. U weet dat Uw oogen Uw teerste bezit zijn, dus raad pleegt U de vakopticien: LANGESTRAAT 59 ALKMAAR BILJARTCOMPETITIE „ROND DE SCHERMER" Afdeling A: Grasboei^ De Rijp, vier wedstrijden, 24; Kaij, Groot-Schermer, vier wedstrijden, 24; Zwart, Stompeto^ ren} drie wedstrijden, 20; Zomerdijk, De Rijp, drie wedstrijden^ 18; Treiture, Scher- merhorn, drie wedstrijden 14; Schoon, Graftdijk, drie wedstrijden, 12; De Graaf, Ursem, drie wedstrijden 8 Afdeling B: Treiture, Schermerhorn, drie wedstrijden, 16; Slooten, Driehuizen, drie wedstrijden, 16; Zwart, Stompetoren, twee wedstrijden, 14; Grasboer, De Rijp, drie wedstrijden, 14; De Graaf, Ürsenl, drie wedstrijden, 12 Afdeling C: Grasboer, De Rijp, drie wedstrijden, 24; Kaij, Groot-Schermer, drie wedstrijden 22; Schoon, Graftdijk; twee wedstrijden, 12; Zwart, Stompeto ren, drie wedstrijden, 8; De Graaf, Ur sem, drie wedstrijden, 4 LEZING OVER HARINGVISSERIJ De waarnemende voorzitter, Maarten Rijnders, sprak het welkomstwoord daar de voorzitter afwezig was Spreker deel de mede, dat vijf nieuwe leden waren- toegetreden Een bijzonder woord van welkom richtte spreker tot de drie ver tegenwoordigers van de gezendheidsraad, die een film zouden vertonen over de Haringvisserij Deze film ging uit van de Vakgroep Groothandel van Vis De heer Kolkman, hoofd afdeling Vis van het Voorlichtigsbureau Voedingsraad IJmuiden, besprak de grote belangrijkheid van de trawlervisserij Voor de oorlog,' aldus spreker, bestond de vloot uit 441 schepen Door het weggappen van de Duitsers, enz was het aantal op de dag der bevrijding 46 Thans varen er weer ruim 300 Tot afwisseling van de Visserijfilm werd een pracht kleurenfilm vertoond Het was een mooie avond De afdeling van 't Niit tract eerde in dé pauze op een heerlijke zoute haring, waar rijkelijk gebruik van werd gemaakt De waarnemende voorzitter "dankte de heren voor deze mooie avond en in bij zonder de heer Kolkman voor' zijn leer zame toelichtingen

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2