EEN RUIME SORTERING! Petten's Wandelbos met fraaie zitbank verrijkt Kunstzaal Boendermaker te Berger f in andere handen Als hulde aan oud-burgemeesier A. Eriks Noord-Scharwoude Lanqedijk Schoorldam Warmenhuizen Zuid-Scharwoude Hensbroek Contact blijft behouden Bergen aan Zee Kledingmagazijnen Langesfraat 20-22, Alkmaar Koedijk VRIJDAG 28 NOTEMBEK 194* Patten 1» weer een fraaie aanwlns* rijker geworden, n.I. een prachtige stenen iltbank aan de ingang van het wandelbos, op de plaats waar in 1915 de eerste dennen voor deze schitterende dennenaanleg werden geplant. Woensdagmid dag waren vele belangstellenden naar dit mooie plekje bij de ingang van het bes getogen om de officiële overdracht en aanvaarding voor de Gemeente Zjjpe door Burgemeester D. Breebaart b(J te wonen. Vóórdat de diverse sprekers en ipreeksters het woord voerden, werd de bank zelf, die door een doek voor bet oog verborgen was gebleven, zicht baar gemaakt. Het is werkelijk een keurig geheel geworden. De bank zelf 5,2 meter lang met een zitruimte van 4 meter, is gemaakt uit rode baksteen. In de rug van de bank staan de vol gende woorden in zandsteen: „Ter her nering aan A. Eriks, Burgemeester van petten". Op de rechterleuning in zand- iteen het jaartal 1915, met een afbeel ding van drie dennen; in de linker leuning: „Onthuld 1948". Als eerste trad mevr. Koster-Eriks jaar voren, dochter van de oud-bur gemeester A. Eriks, voor wiens nage dachtenis deze bank werd opgericht, jdevr. Koster vertelde hoe haar vader elk jaar naar de vergadering van de Nederlandse Heide Mij. ging en lang zamerhand bij hem het plan rijpte ook in Petten met een dennenaanleg te be ginnen. Door het Staatsbosbeheer wer den dergelijke beplantingen reeds aan gevangen bij Camperduin en Schoorl, waaraan ook Pettemers werkten. Hier kon dus bij Petten zelf een werkobject geschapen worden, wat voor het dorp zowel uit een oogpunt van werkver schaffing als uit aesthetiseh oogpunt zeer belangrijk zou zijn. Het kwam zo ver en mijn vader kon bij het planten van de eerste bomen nog aanwezig zijn. Dat was in 1915. Mijn man en ik besloten enkele jaren vóór de oorlog ter nage- nachtenis aan hem een bank te doen bouwen. De bezetting belette dit, maar na de oorlog rijpte het plan opnieuw en thans is het werkelijkheid gewor den. Ten slotte sprak mevr. Koster Eriks de hoop uit dat vele Pettemers vin deze mooie rustbank gebruik zou den mogen maken. Daarna nam de juist zijn twee en zeventigste verjaardag vierende oud burgemeester H. S. Eriks, zoon van de heer A. Eriks, het woord. Ook hij wees op de voorgeschiedenis van de bank en het Pettemer Bos. Van de eerste tien dennen uit 1915 zijn er nog drie, vlak achter de bank. overgebleven. Deze bank verhoogt de entrée van het bos en ls dus weer een aanwinst voor het nieuwe Petten, dat zo voorspoedig ver rijst mede dank zij de inspanning die B. en W. van de gemeente Zijpe zich daartoe getroosten. Ik geloof, aldus de heer Eriks, dat de Pettemers dank baar zullen zijn, dat deze bank hier is opgericht. Hij hoopte, dat de Gemeen te de bank wilde aanvaarden en het onderhoud ervan in de toekomst voor haar rekening zou willen nemen. Tenslotte voerde Burgemeester D. Breebaart het woord. Hij aanvaardde graag deze door mevr. Koster-Eriks geschonken bank, hoewel nog in prin cipe, daar goedkeuring van de Raad en Ged. Staten vereist is. Petten heeft 'n bewogen geschiedenis achter de rug, niet alleen in het verre maar ook in het nabije verleden. Daarvan getuigt de gedenknaald in het nieuwe dorp. Men wil zo dikwijls spreken van de ramp, die Petten door de vernieling door de Duitsers getroffen heeft. In derdaad, men neemt niet graag af scheid van het oude, maar over dertig of veertig jaar zal men toch weer blij zijn dat zulke gerieflijk en aesthetiseh mooieere woningen zijn gebouwd. Met de aanplant in het nieuwe dorp is ook begonnen, maar dit is er. Het bos dan ken wij zeker aan de heer A. Eriks, wiens nagedachtenis deze bank geldt. Wanneer men op dit prachtige ge bied loopt, zou men zich ergens op de Veluwe wanen en niet denken in het Noordhollandse polderlandschap zijn. De Burgemeester sprak de wens uit, dat vele bewoners van Petten en ook vacantiegangers met plezier van deze bank gebruik zouden mogen ma ken. Hij dankte met een handdruk mevr. Koster en de heer Eriks. Ter wijl enkele aanwezigen de nieuwe bank op hun bruikbaarheid toetsten, werd nog eenige tijd gezellig nage praat. Onder de belangstellenden merkten wij nog op de gemeentesecretaris van de Zijpe, de heer De Boer, wethouder Ott, de ontwerper van de bank, de hoofdopzichter van de wederopbouw te Petten, de heer T. v. d. Meyden, de uitvoerder, de heer C. Vriesman en zijn personeel. Ook wij kunnen Petten met deze prachtige aanwinst van harte geluk wensen. Nadat Burgemeester D. Breebaart van de gemeente Zijpe de bank in het Pettemer Bos in dank had aanvaard, drukte hij mevr. KosterErikt (schenkster) en de heer H. S. Eriks (dochter en zoon van oud-burge meester A. Eriks) de hand. Links op de foto de zojuist onthulde rustbank. (foto Niestadt). Schaakmat In alle klassen neemt de spanning toe. Het gaat nu langzamerhand om de bovenste plaats te bezetten of de onderste plaats te ontlopen. In de eerste klas wordt tussen de heren W. Kaan en A. Slink een verbeten strijd gevoerd wie of ten slotte de leiding zal nemen. De heer W. Kaan bereikte nog geen definitieve resultaten tegen do heer D. Konijn, terwijl Slink ach tereenvolgens G. Keppel en J. Krijgs man' aan zfln zegekar bond. Voorts liep de strijd tussen belden candida tes voor de laatste plaats, de heren K. Bierman en G. Keppel zeer hoog, maar de partij moest worden afge broken. De uitslagen waren: P. SemeinsK. Bierman 10, G, KeppelA. Slink 01, J. Krijgsman W, Kaan 01, H. BouwensC, Langedjjk 01, D. KonijnC. Krijgs man afgebr., W. KaanD. Konijn af- gebr., A. SlinkJ. Krijgsman 10, K. BiermanG. Keppel afgebr. In de tweede klasse is W. P. Groot nu wel zeker van zijn promotie. De overige uitslagen waren: C. J. Glas—W. P. Groot Vs—Ys, D- Kroon—C. J. Glas 1—0, J. Klinkert— C. Witsmeer '/t, G. Goudsbloem- J. Leegwater J. J. Kroon3. Klinkert 10, J. BouwensC. Wits meer afgebr., J. LeegwaterW. P. Groot G. GoudsblomDr. J. de Wit De derde klas zal de heer N. Kaan waarschijnlijk niet meer zien terug keren, want de overwinningen, die hem zijn promotie bezorgd hebben, zijn zo overtuigend, dat hij zich in de tweede klas wel op zijn gemak zal voelen. De strijd verliep hier als volgt: G. v. LoenenN. Kaan 01, C. Koolaard P. Glas 10, C. GoemansJ. Outjes 01, J. KamperJ. Moeijes A. MemeniaP. Glas 01. In de vierde klas waren de uitsla gen: J. WagenaarJ. de Jager 10, J. Stoop—J. Bakker 0—1, S. Wits meer—J. G. Glas 0—1, C. Kliffen—H. Witsmeer 10. „RADIO-STERREN" IN CONCORDIA Het optreden van diverse radio-artisten in Concordia Is slechts in één opzicht minder geslaagd Dat was, wat betreft de publieke belangstelling, want die liet veel te wensen over Dat was te meer te be treuren, omdat de bonte-avond, die onder de titel „Starten maar'- gebracht werd, van een allezins aanvaardbare inhoud was Jack Stadt bracht er met goede confé rences de stemming in Jos Carpay bleek een goed accordeonist en bovendien een pianist die waardering verdient Aan Cor- ry Beek werd een toegift gevraagd en dat was alleszins terecht Als geheel was het een zeer goede avond en als deze artlsten niet voctr de rest van hun leven een heilige afschrik voor de Langedijk gekregen hebben, zullen wij hen (raag nog eens zien opreden DE PRIJSWINNAARS Natuurlijk waren de leden van „Nut en Sport" niet alleen vertegenwoor digd op de Nationale Pluimveetentoon stelling te Alkmaar, maar zij wonnen er nog prijzen ook. Een respectabel lijstje zelfs. Grote hoenders; Jan van Gulik met „Langkam", resp. een eer ste en een tweede prijs. Kleine hoen ders Sabelpoot: Fl. Keizer le prijs met Haan. roodbont en een tweede prijs met hen dito, beiden roodbont. Sa belpoot Geelbont: E. Vonkeman: le pr. met Haan (oud) en le prijs met Hen {oud); Hen (jong) le prijs. Blauwbont. Haan (jong) le prijs; Hen dito le prijs. Zwart: Hen (jong) le prijs. Purcelein Hen (oud) le prijs. Leghorn Krielen Patrijs: Haan (jong) E. Vonkeman le prijs; Hen dito le prijs. Leghorn Krie len (wit, trio) le prijs. Antwerpse Baardkrielen, zwarte trio (jong) le piijs Jan van Gulik, dito wit (jong) le prijs E. Vonkeman. Konijnen: VI. reuzen (wit) prijs E. Vonkeman. Fr. Hangoren, grijs, le prijs J. van Dort. Blauwe Weners: 2 eerste prijzen J. Weil; Witte Weners 3e eerste prijzen Jan van Gulik; Witte Weners le prijs J. Weil. Zilvervos, zwart, 2 eerste prijzen W. Rentenaar. ANGST, BLIJDE VERRASSING EN PEPERNOTEN Zelfs de ouderen, die reeds lang aan de dagen hnner jeugd ontgroeid zijn, hebben Dinsdag- en Woensdagmiddag naastig hun consciëntie onderzocht. Want een ontmoeting met de bisschop van Myra heeft altijd in ethisch op zicht een opwekkende invloed. En de kinderen dobberden tussen angst en Dijde verrassing. Welke stemmingen door met milde hand verstrekte pe pernoten zeer beïnvloed werden. St. Nicolaas is als vanouds door de Langedijkers met warme hulde ont vangen, maar om nog even de leden van het ontvangst-comité te betitelen: indien men een wat kleinere wagen had genomen, zou dat beter zijn ge weest. Want waarlijk, het past een Eminentie niet, dat zijn belangrijke persoonlijkheid in de schaduw wordt gesteld door de afmetingen van een doodgewonevrachtauto WELKOM IN HOLLAND Dat werd Maandagmiddag door de heer Körndoffer gezegd tot een 35-tal Oosten rijkse kinderen, die enige tijd aan de Langedijk zullen vertoeven Deze kin deren, afkomstig uit Wenen, zijn door het overleg van het Interkerkelijk Bureau bij tijdelijke pleegouders ondergebracht In de vergaderzaal van het Betaalkan- toor werd over en weer kennis gemaakt en gingen de kinderen langs de bascule Onmiddellijk werd daarna met de ver- sterkingskuur een aanvang gemaakt, waartoe stukken speculaas en glazen melk werden uitgereikt Bij de ontvangst was o m burgemeester Schelhaas aanwezig STATIONSTRAAT ONDERGAAT GROTE VERANDERING. Met de afgravingen aan de Stations straat is men thans druk bezig en deze ondergaat hierdoor een grote verande ring. De kluft wordt afgegraven tot een diepte van maximum 45 cm. over een lengte van ongeveer 130 meter, dit is tot 28 meter over de brug bij Nannes. Deze brug komt te vervallen en de sloot wordt gedempt. De aan deze straat gelegen percelen geven nu een vreem de aanblik, daar zij op een zogenaamde terp komen te liggen. Voor het verkeer zal het ongetwijfeld veel verbetering brengen, voor de be woners en eigenaars zal de toekomst het leren. Het werk wordt uitgevoerd door de heer W. Buiter, alhier, aan wie door de gemeente het werk onderhands is uit besteed. VERKOPING. Dinsdag j.l. had in café P. de Heer te Schoorldam, ten overstaan van notaris Pinxter aldaar, een openbare verko ping plaats van een huis en erf gele gen aan de Westfr. dijk 38 te Schoorl dam en een perceel bouwland in de Greebpolder, groot 10.20 Are, eigendom van de heer Jb. de Graaf te Schoorl dam. Koper werd van het huis de heer Petrus Quax, wonende te Bergen aan Zee, voor de somma van f 1440. Van het bouwland werd koper heer H. Klok te Schoorldam, voor somma van f 100. AANBESTEDING NOORDERBRUG. Maandag jl. had de aanbesteding plaats van het veranderen van de Noorderbrug met bijkomstige werken. Drie inschrijvingsbiljetten waren in gekomen. Laagste inschrijver was P. Dekker Pzn., alhier, voor de somma van f 8380, vermeerderd met f 500 ^voor het aanleggen van een noodbrug. KERKELIJKE VERKIEZINGEN Tot notabelen bij de Ned. Herv. Ge meente zijn herkozen de heren C. de Beer Cz. en Jb. van Twuyver, terwijl een tweede stemming zal moeten be slissen tussen de heren H. Kroeze en W. Vennik. KERKRESTAURATIE Van gemeentewege wordt thans de toren van de Ned. Herv. Kerk geres taureerd. De Kerkvoogdij meende, dat het daarom een geschikt ogenblik was om ook het kerkgebouw zelf op te doen knappen. Zo worden er nieuwe glas-in-lood-ramen aangebracht en eni ge andere maatregelen getroffen. UITVOERING 't VIOOLTJE. De plaatselijke toneelvereniging ,,'t Viooltje" te Hensbroek gaf Zondag- en Woensdagavond in café Kossen zijn eerste opvoeringen in dit seizoen, tel kens voor een geheel gevulde zaal. Gebracht werd „Johnny" een klucht van Jac. Braun. Om de verschillende vermakelijke scènes werd vaak harte lijk gelachen. Het tweede stuks „Ach ter de wolken schijnt toch de zon", n toneelspel in 3 bedrijven van Kees Spierings en R. Feenstra, vormde de hoofdschotel van de avond. Voor de heer K. Naastepad, de hoofdrolvertol ker, een compliment voor zijn door leefd en zuiver spel. De aanwezigen toonden zich bijzon der voldaan. Burgemeester Kooiman heeft hartelijke dankwoorden gespro ken. Mevrouw BartGroot, voorzitster van ,,'t Viooltje" sprak 't slotwoord. De bekende kunststal Boendermaker, watrover de laatste jaren mevrouw Boendermaker de scepter voerde, is overgegaan In handen van de'architect A. J. Rata, uit Amsterdam. De naam Boendermaker was niet alleen voor Bergen, maar ook ver daar buiten een begrip geworden door de aan deae naam verbonden grote verzame ling schilderijen, in het bijzonder van de Bergense School. De kunstzaal aan de Loudelsweg te Bergen werd in 1928 gebouwd en heeft van toen af doorlopend werken bevat van Leo Gestel, Colnót, Filarski, Char ley Toorop, Matthieu Wiegman, Piet Wiegman, "Germ, de "Jong en ontelbare anderen, die niet iii Bergen woonden als Jan Sluyters, Maks, Hordijk. i Wijlen de heer P. Boendermaker en zün vropw zijn voor de Bergense schilders geweest, wat in vorige eeu wen vorsten waren 'voor musici: de be schermers en de prikkel tot arbeid, leeds van 1918 af toen zij zich in Ber gen vestigden, in Huize De Klomp. Nieuw* plannen voor vliegveld In hét voorlopig verslag van de Ma rinebegroting hebben enige Kamer leden het plan geopperd de inrichting van een niéuw marinevliegveld te overwegen. Zjj achtten het beter, dat het huidige marine-vliegveld Valken burg als' luchthaven van de leger- luchtmacht gebruiktwordt. Voor wat de plaats van een eventueel marine vliegveld aangaat, dachten deze leden aan Bergen, dat voor de marine met het oog op Den Helder bij uitstek gunstig gelegen is en waar terreinen in rflkseigendom beschikbaar zijn, om dat reeds vóór 1940 tot de aanleg van een militair vliegveld te Bergen was besloten. Gemeente kocht schilderij van Jaap Min D« gemeente Bergen heeft enige tijd ge leden een bedrag uitgetrokken voor de aankoop van een schilderij van een Ber gens «childer Wij vernemen, dat he^ be stuur van het Kunstenaarscentrum uit een groot aantal ingezonden werken een viertal heeft voorgedragen en wel ir volgorde van voorkeur van Jaap Min, David Kouwenaar, Dirk Vis en Kamstra Hedenmorgen heeft het college van B en W in overeensteming met het advies gekozen het schilderij „Freule" ven Jaap Min Op de achtergrond van di^ stuk is afgebeeld het bekende „Kranenburgh' aan de Hoflaan Vorig jaar kon men het werk op de tentoonstelling in het Stedelijk1 Museum ta Alkmaar bewonderen BEGRAFENIS MEVROUW RUTGERS VAN DER LOBFF Op de Algemene Begraafplaats alhier is gistermiddag het stoffelijk overschot van da schilderes mevr Frieda Rutgers van der Loeff—Mielziner onder grote be langstelling ter aariie besteld Haar echt genoot «chetste de betekenis van haar leven en herinnerde eraan, hoe zij zich door het schilderachtige costuum tot< de bevolking van Walcheren en Volendam voelde aangetrokken en hoe zij erin slaagde in haar werk de ziel van dit volk bioot te leggen Namens het Kunstenaarscentrum Ber gen sprak de heer J Roggeveen, die dank baar in herinnering bracht, dat de over ledene de eerste was, die het K C B in staat stelde door aankoop van werk van jonga Bergense schilders een collecte aan te leggen De heer Rutgers van der Loeff dankte j voor de belangstelling De crisis van 1930 heeft de Boender makers een slag toegebracht waarvan zij, zich niet meer hebben kunnen herstellen, materieel wel te verstaan, want de goede geest is gebleven. Mevrouw Boendermaker heeft het thans de tijd gevonden de kunstzaal aan anderen toe te vertrouwen, opdat zij een welverdiende rust kan gaan genieten. Zij zou in het nieuw te bou wen woonblok aan de Berkenlaan gaan wonen. De nieuwe eigenaar, architect Rats, hoewel geen verzamelaar, heeft toch een fraai kunstbezit. Omtrent de plan nen die hij ten opzichte van de kunst- zaal Boendermaker heeft, kon hij ons op het ogenblik nog niet inlichten. De feitelijke overdracht geschiedt trou wens pas over een paar maanden. Overigens erkent de heer Rats dat bet, voor de Bergense schilders in het bijzónder, van belang is dat t.z.t. het contact, dat zolang door de Boender makers is onderhouden, ook met hem wordt opgenomen. De kunst in woord en beeld Prof. Dr. J. Q. van Regteren Altena, Hoogleraar Kunstgeschiedenis te Am sterdam, hield Dinsdagavond in de dacing van De Rustende Jager voor leden van het K.C.B. een causerie met lichtbeelden, waarvoor grote belang stelling bestond. De voorzitter van het K.C.B., Mr. Kamp, heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de spreker van deze avond. Vervolgens wijdde hij enige gevoel volle woorden aan de nagedachtenis van mevr. Rutgers van der Loeff, van wie het K.C.B. zoveel steun had mo gen ondervinden. Aan de hand van fraaie lichtbeelden maakten de aanwezigen hierna kennis met verschillende stromingen in de schilderkunst van de laatste honderd jaar. Een nieuw stadium ging de kunst ir. met Manet, die de dingen niet wou schilderen, zoals zij waren, maar zoals ze zich aan zijn oog voordeden. Manet en anderen baanden verder de weg. naar het impressionnisme. Genoemd werden verder Degas, Gebr. Maris e.a. Dan openbaart zich een reactie tegen het impressionnisme. Men wil vaster opbouw en naar uitdrukking van gees telijke waarden. Namens als Seurat, Gauguin, Paul Cezanne, Vincent van Gogh, Matisse, Jan Toorop volgen en dan komen op het witte doek voor beelden van het cubisme, waarbij de voorstellingen als uit kristallen zijn opgebouwd. Het „harnasmens" van Léger toont, hoe armen en benen zijn gereduceerd tot grondvormen, de vor men Worden verbrokkeld. De stroom gaat verder. Pablo Picasso geeft de dingen niet meer in hun driedimen sionale gedaante weer, de aanhangers van absolute kunst als Kandinsky ver breken elke band met de werkelijk heid, drukken hun ontroeringen uit in abstracte lijnen, vlakken en kleuren. De abstrate kunst wil de wetten van de perspectief laten vallen. Na de pauze wees de spreker aan de hand van een bladzijde uit een der oudste boeken er op, hoe de abstracte kunst van nu, aansluit bij die uit lang vervlogen tijd Ook werden nog naast elkaar gezet twee clowns van Cézanne en van Picasso. Nadat spreker tenslotte nog enkele vragen had beantwoord, was Mr. Kamp de tolk van de aanwezigen door Prof. Dr. van Regteren Altena harte lijk dank te zeggen voor zijn interes sante causerie. Ouderavond der Berger Schoolvereniging In „Het Wapen van Bergen" hield één dezer dagen de heer G. P. Vrij burg, oud-inspecteur van het L. O. te Amsterdam, een causerie voor de ouders van de leerlingen der Oplei dingsschool van de Berger Schoolver eniging. Nadat de heer A. M. de Lange als voorzitter der Vereniging de aanwezi gen had begroet, begon de heer Vrij burg zijn lezing, die hij had genoemd: Ouders en School". Men bedenke, aldus spr., dat de school slechts een gedeelte der opvoe ding heeft, slechts 26 uren per week is het kind op school, de overige thuis. Daarom is een goede samenwerking tussen school en gezin een eerste ver eiste. Waar het grootste deel der op voeding bij het gezin ligt, vraagt spre ker de aanwezigen, of zij zich wel met alle inspanning, met nauwgezetheid en zelfonderzoek daaraan wijden. Zo graag wordt de school voor een mis lukking verantwoordelijk gesteld. Spreker ontwikkelt in zijn betoogde volgende „op-tijds": 1 Op tijd naar school, 2 op tijd naar huis, 3 op tijd aan het werk, 4 op tijd ontspanning, 5 op tijd naar bed. Binnenkort zal de nieuwe school be trokken worden, wat de werkmoge- lijkheden nog aanzienlijk zal bevorde ren. Met een gedicht van Mr. P. J. Troelstra op het Ouderhuis besloot de heer Vrijburg zijn van rijp inzicht ge tuigende lezing. Ouderavond Chr. School Gisteravond werd in een der lokalen van de school voor Chr. Nat. School onderwijs, een ouderavond gehouden, die druk bezocht was. Het Hoofd der school, de heer A. v. Soest, hield een lezing, over: „moei lijkheden bij de oudere kinderen". In zijn inleiding stond de heer v. Sc est uitvoerig stil bij de vraag van ele ouders: „wat moet mijn kind worden?" Aan de hand van practische voorbeelden uit het schoolleven gaf spr. aan welke kinderen wel, en welke niet geschikt waren voor voortgezet onderwijs, waarbij in deze de uitzon deringen ook weer de regel bevesti gen. Spr. wees er op welke moeilijkheden er op een bepaalde leeftijd voorkomen als normaal verschijnsel van de gees telijke en lichamelijke ontwikkeling van het kind. Alleen ouders, die deze verschijnselen in het leven van hun kind onderkennen en die weten, dat dit uitingen zijn van de ontwikkeling der persoonlijkheid, zullen zich hier over niet ongerust maken en met tact tegen hun kinderen optreden. Met in zicht en liefde voorkomt men vele bot singen. Na een pauze, waarin verversingen werden uitgedeeld en waarin de ouders het werk van hun kinderen konden zien en met het onderwijzend perso neel over hun pupillen spreken, wer den verschillende vfagen aan inleider gesteld. Ds. Bremer opende en sloot deze in teressante en leerzame ouderavond. De SCHAAKCLUB „TREIN 7,28" uitslagen van de eerste competitie van de op 6 October 1948 in Bergen aan Zee opgerichte schaakvereniging „Trein i,2i" zijn als volgt: Klasse I; le W Blsen en E de Boer; 2e D Mosk Klasse II: B Boersma Jr; B Boersma Sr; J ter Burg De nieuwe competitie zal binnenkort aanvangen en nieuwe leden kunnen zich op Vrijdagavond 3 December om 7,30 uur vervoegen in de lunchroom van de heer Hopman te Bergen aan Zee Niet alleen in over hemden, maar ook in alle andere mo de-artikelen bieden wij nu een prach tige keuze. BOND VOOR STAATSPENSIONNERING Zaterdag heeft in café Schuit een openb. propaganda-vergadering plaats van de afdeling Koedijk van boven genoemde bond. De heer A. Greeuw uit Heiloo zal komen spreken, terwijl verder het Andijker Toneel „Kinderen van ons Volk" zal opvoeren. GOED GESLAAGDE BAZAR VAN DORCAS De bazar van de Ned. Herv. Vrou-i wenvereniging „Dorcas", gehouden op Vrijdag- en Zaterdagavond j.l. is zeer goed geslaagd door ruim bezoek op beide avonden. De stands zagen er keurig uit en een mooie collectie handwerken, jumpers, vesten, kinder pakjes, shawls, wanten, kleedjes enz. viel te bewonderen enzonder pun ten te koop. Een goed geleide thee* tuin zorgde voor een kopje thee en koekje. De laatste avond zorgde voor de gelukkige winnaars van de tex- tielgoederen en de raders naar het aantal bonen in een fles. le pMijs mevr. wed. G. Hart, 2e pr. mevr. wed. P. Prins, 3e pr. mw. C. VriesGeus. De naam van de pop was „Anna Ma rie". Het gelukkige kind was Maria van Loenen Nd. De grote verloting met als eerste prjjs een keukenuitrus ting werd gewonnen door mw. Bol- dewflnStam. Mevr. Koey, voorzitster van „Dor cas", toonde zich zeer verheugd over het goede succes van deze beide avon den, de verwachting uitsprekende, dat de financiële uitkomst ook wel meeval len. Zij bedankte allen, die hebben mee gewerkt aan dit welslagen en in het bij zonder burgemeester Schellinger met zijn echtgenote voor hunne medewer king. De vereniging „Dorcas" kan terug zien op een goed geslaagde actie voor de kerk. LANGEDIJKER GROENTENCENTRALt 95,000 kg rode kool 7—8,80; 70,000 kg gele kool 6—6,20; 35,000 kg groene kool 7—8,10; 18,000 kg witte kool 5-6; 34,000 kg andijvie 9,60—15,90; 8000 kg bleten 6,30—6,40; 7000 kg peera D 6,50 en U* 4*9

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 9