Progress Stofzuiger F4GEBR.KAAL Woningbouw in Egmond aan Zee Voorlopig nog geen nieuwe woningen Raad van Bergen over kleine punten PELS' Wijnen en Gedistilleerd VANDAAG VOOR DE DERDE MAAL Raadsvergadering Nieuwe Niedorp RAD/O-TECHN. BUREA U De gemeenteraad van Egmond aan Zee vergaderde Donderdagavond 8 u. onder voorzitterschap van burgemees ter Niele. De voorzitter sprak woorden van hartelijke deelneming en waardering over de directeur der bedrijven, die 's middags ten grave was gedragen. Hij was een man van grote betekenis voor de gemeente. Men komt dan tot do overtuiging, dat hij heel veel voor de gemeente deed. Hij kwam hier in dertijd in een chaos, terwijl nu de be drijven in de puntjes verzorgd zijn, zo wel technisch als administratief, is alles met de uiterste accuratesse in orde gehouden. Ten teken van rouw nam de Raad hierna, op verzoek van de voorzitter, een minuut stilte in acht. Begroting 1949. B. en W. boden de begroting voor 1949 aan, die zonder steun van het Rijk sluitend gemaakt kon worden. Besloten werd deze begroting in de commissie te onderzoeken. Grondaankoop Hoebe. Besloten werd ten behoeve van de heer C. Hoebe, als oorlogsslachtoffer, een terrein aan te kopen aan het Pompplein. Grondaankoop voor woning bouw. Besloten werd tot aankoop van een terrein van ruim 1100 M2 tegen ƒ2600.tussen de Voorstraat en de Stationsstraat, ten dienste van de woningbouwvereniging. Deze zal daar op aan vóór- en achterkant, elk 2 zgn. duplex-woningen laten bouwen. In totaal komen er 11 van deze wo ningen, namelijk ook 7 aan de Wa- tertorenweg, op bouwterrein, dat reeds aan de gemeente behoort. Salarisregeling voor de gemeentesecretarissen. Ged. Staten zonden om advies een definitieve salarisregeling voor de ge meentesecretarissen. B. en W. acht ten het niet juist, dat daarin was op genomen, dat 2 gemeenten van 6000 zielen, zoals de Egmonden, beschouwd werden als 1 gemeente, zodat dus geen enkele extra-vergoeding gegeven werd voor het extra werk, dat toch onte genzeggelijk de administratie van twee gemeenten meebrengt. De Raad kon zich hiermede volkomen verenigen. Voorts achtten B. en W. het niet juist, de gemeenten alleen naar het zielental in klassen in te delen. Zjj stelden daarom voor, gezien de aard en ligging der Egmonden, die geen gewone plattelandsgemeenten zijn, deze in een hogere klasse te plaatsen. Ook hiermede kon de Raad zich vol komen verenigen. Ontslag F. L. v. d. Hagen. Op zijn verzoek werd eervol ont slag verleend aan de heer F. L. v. d. Hagen, als bedrijfsleider der waterlei ding, Ingaande 1 Februari 1949, we gens bereiken van de 65-jarige leef tijd. De heer v. d. Hagen heeft 34 jaar aan de waterleiding en 30 jaar voor het electriciteitsbedrijf gewerkt, aan beide bedrijven vanaf de oprichting en tot volle tevredenheid, waarvoor hem Djabin Voor een totaal uitverkocht huis gaf de Arbeiderstoneelvereniging „De Flie refluiters" een opvoering van het In dische toneelspel „Djahin" van Th. Hart. Dit stuk verplaatst ons op een sui kerfabriek in de Preanger Regent schappen, waar ten Kate Sr. de scepter zwaait. Deze beschouwt alles, wat niet volbloed Europeaan is, als minderwaar dig en hij toont, dit vooral tegenover zijn fabricage-chef Djahin-Holman, een Indo-Europeaan. Ten Kate Sr. wordt hierin bijgestaan door zijn zoon Willy. Djahin is een nobele figuur. Ondanks het fti, dat Willy hem •teeds zeer onheus had behandeld, redt hij hem. Willy vergeet dit niet, komt tot erkenning, dat die zo geminachte Indo, in wezen superieur is en sluit vriendschap. Djahin aanvaardt dit gaarne. Ook ten Kate Sr. wijzigt zijn houding. In dit stuk wordt aangetoond dat het rassenverschil uit de boze is en uit deze zo verwarde wereld moet weggevaagd worden. De dominerende figuur in dit stuk ls stellig Djahin. op voortreffelijke wijze vertolkt door de heer J. Speur. Hij beeldde de rol van halfbloed goed uit en sprak bijna, zoals een halfbloed spreekt. Hij is een goede aanwinst voor De Flierefluiters. Emmy, de dochter van ten Kate Sr.. vertolkt door mej. A. Hartog, werd zeer goed uitgebeeld. De heer Joh. de Vries, in zijn rol van ten Kate Sr., was goed op dreef. De heer C. Groen, als Willy, was, zoals wij dat van hem ge wend waren. De onsympathieke rol van Georg Ezerman werd vooral in het laatste bedrijf zeer goed vertolkt door de heer R. Zwemmer, terwijl op viel de rol van mej. A. Kap als Sari na, een inlandse vrouw. De rollen van Ria en Sidin konden de toets der cri- tiek doorstaan. De heer Jan Huijgen, de regisseur van „De Flierefluiters" met zijn echt genote kregen van het publiek een hartelijke ovatie. Tijdens de pauze werd de traditio nele verloting gehouden, waaraan de Egmondse winkeliers weer spontaan hun medewerking hadden verleend. Een gezellig bal besloot de zeer ge slaagde avond. B en W hebben als 2de ambtenaar ter secretarie in vaste dienst, Ingaande 1 Januari 1949 aangesteld de heer A J Blaaubcer Jr alhier Met het oog op de tijdige voorberei dingen voor het bad=-e'zoen 1949, stellen B en W tot 1 Februari 1949 een ieder, die voor enige exploitatie op het strand in aanmerking wil komen, in de gelegenheid daarvan opgave te doen en hun wensen kenbaar te maken B en W hebben met de directie der gemeente-bedrijven tijdelijk belast de heer G Herman te Hilversum, oud-directeur <ler gasfabriek te Hogezand bij monde van de voorzitter grote er kentelijkheid betuigd werd. Herziening A.P.V. De alg. politieverordening was van Ged. Staten terug gekomen met ver schillende aanmerkingen. O.a. zag 't college verboden plaatselijke protec tie in een ventverbod, alleen voor niet- ingezetenen en achtte men het niet juist cafébezoek door gesteunden te verbieden, terwijl de max. snelheid niet verder dan tot 40 km. beperkt diende te worden. De Raad gaf aan de wen ken gehoor, behalve t.a.v. de gewens te bepalingen met betreffende tot het kamperen. Rekening 1947. De gemeenterekening over 1947 werd door B. en W. aangeboden, slui tend met een nadelig saldo, inclusief dat van vorige jaren groot rond 52.000.Waar deze rekening met een nadelig saldo van 72.000.be gon, gaf de dienst 1947 dus op zich zelf een overschot van rond 10.000. Loontoeslag secretarissen en ontvangers. Juist vóór de vergadering was nog ingekomen een verzoek van Ged. Staten om advies inzake toekenning van ƒ1.per week loontoeslag voor de secretarissen en ontvangers. De Raad verenigde zich met het voorstel van B. en W. om gunstig te adviseren. Rondvraag. De heer Gl. Groen informeerde of inderdaad 11 duplex-woningen ge bouwd zullen worden. De voorzitter kon dit beamen, als tenminste bouwvolume wordt gege ven. De plannen worden door archi tect Hosemans gemaakt en alles wordt in het werk gesteld om deze wonin gen te krijgen. Voorts bepleitte de heer Groen de plannen voor een speeltuin, die h$ van groot belang achtte. B. en W. zegden alle medewerking toe. Ten slotte informeerde hij naar de stand van zaken t.a.v. de riolering. De voorzitter kon mededelen, dat de opmetingen ter plaatse reeds zijn geschied en aanbesteding zo spoedig mogelijk zal plaats hebben. Uitvoering zal niet in DUW-verband geschieden, omdat de gemeente de kosten zelf kan dekken. De heer Stam informeerde of de classificatie voor de gemeentesecre tarissen ook voor de arbeiders van be lang was. De voorzitter lichtte toe, dat dit alleen indirect van belang kon zijn. De heer Koeman wees op de onbil lijkheid, dat b.v. arbeiders uit Alk maar in Egmond hoger loon verdie nen dan de Egmondse arbeiders. Om gekeerd is voor een Egmondse indus trie fnuikend, dat de arbeiders, als zij voor dezelfde industrie in Alkmaar werken, hoger loon krijgen. Na uitvoerige discussie werd tenslotte besloten stappen te ondernemen, dat Egmond aan Zee van de 4de naar de 3de loonklasse wordt overgeplaatst, ge zien de hogere levensstandaard als bad plaats. Tenslotte werd nog uitvoerig gedis cussieerd over het sportpark. De voet balvereniging Egmondia acht zich be nadeeld door de beslissing van B. en W., dat alleen het eerste elftal er spe len mag, terwijl voor de lagere elftal len slechts tot 1 November vergunning is gegeven, zodat daarvoor nu een an der terrein moet worden gehuurd. B. en W. waren echter huiverig, dat het terrein, dat thans schitterend in orde is, door teveel bespelen verwaarloosd zou worden. Dan zou ook Egmondia zelf daarvan de dupe kunnen worden, in geval het terrein door teveel bespe len misschien weer jaren onbruikbaar zou worden. De raad kon zich hier mede volkomen verenigen en billijkte het standpunt van B. en W. Hierna sloot de voorzitter de verga dering met dank voor de aangename discussies. Gastvrijheid en Glazen Alkmaar, Tel. 2585 Hensbroek EINDELIJK BOMEN LANGS DE YVEG. Het is dan thans zover gekomen dat de eerste voorbereidende werkzaamhe den worden uitgevoerd om te komen tot de aanplant van wegbomen. Reeds sinds meer dan een jaar is de beplan ting herhaalde malen in de raad ter sprake gebracht, en is er tussen het gemeentebestuur en het Hoogheemraad schap, bij wie de weg in eigendom is, verschillende keren gecorrespondeerd. Ongetwijfeld zal een en ander zeer tot verfraaiing van ons dorp bijdragen. Donderdag 2 December a.s. zal er gelegenheid worden gegeven voor kos teloze inenting n.m. van 12 uur ten huize van de gemeentegeneesheer, dr. Cohen, Hensbroek. Het is noodzakelijk trouwboekje of geboortebewijs mede te nemen. Zuid-Scharwoude GESLAAGD. Bij het, de vorige week gehouden examen te Den Haag, slaagde o.m. onze plaatsgenoot P. de Vries, voor de Bur gerlijke en Utiliteitsbouw Ursem Momenteel is menaan de Noord- dijk bezig met het leggen van een on dergrondse electriciteitskabel, langs de weg. Onze wedstrijd Gewone prijs I 10.- Hoofdprijs f 50.- Reeds twee St. Nicolaasnummers boden U gelegenheid Uw rijm- en dichtkunst, alsmede het maken van een goede slagzin, te demonstreren. In beide gevallen viel het op hoe- velen onzer abonné's de kunst ver staan om zo'n aardig gedichtje of pakkende slagzin te maken. We geloven dan ook stellig er goed aan te doen deze wedstrijd voort te\ zetten. En zo begint vandaag DE DERDE RONDE in het leveren van een pakkende reclame op de een of andere zaak, uit de in dit nummer voorkomende advertenties. De beste inzending wordt ook ditmaal weer bekroond met een prijs van 10 gulden. De voorwaarden zijn U thans wel bekend; we praten dus niet lan ger over allerlei bijkomstigheden, maar raden U aan; Gaat aan de slag en met spoed, want de inzending sluit op Zaterdag 4 December a.s. Wij koesteren slechts één hoop, n.l.: dat onze brievenbus ditmaal te klein zal zijn om de stroom van inzendingen te verwerken. Eerst dan zijn we tevreden! Daarom: DINGT MEE OM DE PRIJS!!! Vrijdag kwam de Raad onder voor zitterschap van burgemeester Baken bijeen. Alle leden waren aanwezig. Er was van Ged. Staten bericht bin nen gekomen, dat zij hun goedkeuring konden hechten aan het uitbreidings plan, vernieuwing Dorpsstraat, defi nitieve salarisregeling van het ge meentepersoneel, de voorgestelde 10% loonsverhoging v.h. gemeentepersoneel, werd door Ged. Staten als kennisge ving aangenomen. Verslag kasopname bij de gemeen te-ontvanger en bij de penningmees ter van Maatschappelijk Hulpbetoon ging vlot onder de hamer door. Een voorstel tot het aangaan van een geldlening van 20.800.werd goedgekeurd. Dit bedrag is al besteed aan de vernieuwing van de Dorps straat. De Raad machtigde voorts B. en W. tot het aangaan van kasgeldleningen in 1949 tot een maximum van 100.000 naar behoefte op te nemen. De heer Koorn vroeg hoe ver het stond met de plannen voor het bou wen van zes nieuwe woningen. De voorzitter antwoordde, dat door bijzondere omstandigheden de plannen nog niet in behandeling waren geno men door het Rijk. Zij moeten nu weer opnieuw worden ingediend. Spr. stelde voor om over deze materie na de ver gadering van gedachten te wisselen. Het legaat van de wed. Aagje ZanderKoogman, groot 400. werd door de Raad aanvaard met de daarbij gestelde voorwaarden. Er was nog een verzoek binnen ge komen van de bewoners van de Lan- In de Maandagavond onder voorzit terschap van Burgemeester Dr. Huy- gens gehouden openbare vergadering verleende de raad aan het historisch genootschap „Oud West-Friesland" een bijdrage van 25 in verband met de komende herdenking van het 25-jarig bestaan van het genootschap. Aan de vereniging „Pro Juventute" werd voor het jaar '48 een subsidie verleend van 25. Aan het request van het bureau „Esperanto bij het onderwijs" aan de minister van O., K. en W. inzake ver plichte invoering van het esperanto op de kweekscholen, besloot de raad overeenkomstig het voorstel van B. en W. geen adhaesie te betuigen. Kostenvervoer schoolkinderen. B. en W. stelden voor om gedurende het tijdvak van October tot en met Maart aan D. Vlaar 2/3 der kosten te vergoeden van vervoer van kinderen naar de school, aan mevr. M. J. Moens de totale kosten over genoemd tijdvak en aan J. A. Serpentl de totale kosten gedurende het gehele jaar met u'tzondering van de vacanties. De raad had hiertegen geen bezwaar. Aanschaffing leermiddelen. Van de St. Adelbertusschool was in gekomen een verzoek om medewer king voor de aanschaffing van cate chismusboekjes. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloot de raad de gevraagde medewerking te ver lenen. Kasgeldleningen De raad ging accoord met het voor stel van B. en W. tot het aangaan van kasgeldleningen voor de dienst 1949 tot een bedrag van ten hoogste 950.000. Sneeuwploeg Voor het sneeuwvrij houden van het bijna 100 km. lange wegennet in deze gemeente achtten B. en W. de aanschaf fing van een sneeuwploeg noodzake lijk en het uittrekken van het daar voor nodige bedrag van 2250 verant woord. De raad besloot tot aankoop. Financiering Woningbouw De raad hechtte zijn goedkeuring aan het voorstel om aan de heer J. Houtenbos een geldlening te ver strekken van 1219 onder verband van tweede hypotheek, op de voet van de financieringsregeling woningbouw 1947. Huurovereenkomst De raad ging ten slotte nog accoord met het voorstel tot het aangaan van een huurovereenkomst met het rijk, te rekenen van 1 Maart '43 af. voor het aan de gemeente in eigendom toe behorende perceel Karei de Grote laan 17, in gebruik bij de rijkspolitie als groepsbureau met dienst-boven- woning, tegen een huurprijs van 840 per jaar. Heer-Hugowaard Het protest S.R.C.-Hugo Boys In de wedstrijd S R C ult Schagen tegen Hugo Boys werd door de vereniging SRC geprotesteerd tegen het ongeldig verkla ren door de scheidsrechter van één doel punt Dit protest nu werd door de pro test-commissie toegewezen, waardoor de wedstrijd in een gelijkspel eindigde Deze toewijzing van het protest bevredigt nu eenmaal het rechtsgevoel niet van onze jongens aangezien zich de feiten anders schijnen voorgedaan te hebben dan voor de protest-commissie naar voren werd ge bracht De scheidsrechter, die zich eerst niets scheen te herinneren bleek enige dagen later het geval geheel te weten en meerdere feiten zijn aan het licht gekomen Naar aanleiding daarvan heeft onze ver eniging gemeend zich tot de protest-com missie te moeten wenden met mededeling dezer n'euwe feiten en met verzoek naar aanleiding daarvan hun beslissing te wl- len herzien BONNEN HALEN. Alle inwoners van Heerhugowaard Zuid, wier familienaam begint met de letters L tot en met Z moeten rr.or- gen. Woensdag 1 December hun nieu we bonkaarten 901 afhalen. Legesrechten. De voorgestelde verordening op de heffing van rechten onder de naam van leges werd na enige discussie aan genomen. Rondvraag. De heer Ellis informeert naar het vliegveld. De voorzitter kan alleen antwoor den, dat de belangstelling hiervoor de laatste tijd toeneemt. De heer Sluis vraagt naar de stand van de kwestie autosloperij. De pro vinciale verordening verbiedt in lan delijke gedeelten het opslaan, ber gen enz. van afbraak, puin enz. enz. Het door Alkmaar aangeboden terrein werd door aanvragers niet geaccep teerd. De heer Broersma vestigt de aan dacht op de gebrekkige verlichting van de Groeneweg bij de Bergerweg en van de Noordlaan. De heer den Das geeft de raads leden de raad van eventueel te hunner kennis gekomen gebreken even kennis te geven aan het G.E.B. Hierna ging de raad in comité. Berger tram met economischer tractie Eén van Stephenson's schoonste na zaten, de Berger Oriëntexpress, u weet wel, dat 19de eeuwse brokken tramme tje, dat van Bergen naar Alkmaar gaand eerst enige kilometers „Oriënt- waarts" rijdt, alvorens zich snuivend en hijgend naar Alkmaar te wenden, heeft een belangrijke modernisering ondergaan. Luistert u maar: Gistermiddag werd deze tram naar Bergen aan Zee dan voor 't eerst ge trokken door een „nieuwe" twee-assige tenderlocomotief, waarover wij reeds eerder schreven. Nieuw is eigenlijk niet het juiste woord, maar wel: moderner, comfortabeler. De locomotief, genum merd 75 (dus niet van de ser\e 6200 zoals wij abusievelijk vermeldden), heeft evenals de andere drie, die nog volgen zullen, een oververhitter. Dit houdt een belangrijke kolenbesparing in. Voorts is het machinistenhuis com fortabeler (schuifraampjes en de ko len niet meer „zo maar" op de vloer). De maximaal bereikbare snelheid ligt echter zeer zeker niet boven de 45 km, gezien de kleine afmetingen der wie len. Voorts is het de vraag, of de nieuwe Bello's in de zomer dienst kunnen doen, dubieus als het is, of zij een ne gental beladen rijtuigen wel tegen „de helling" op kunnen krijgen! Fluit en bel (ja zeker! Er is speciaal voor Bergen een stoombelletje op ge monteerd) en voorts de afmetingen van het speelgoedlocomotief je wekken sterk de herinnering op aan tijden van de cennia her. toen Nederland nog door kruist werd met „Gooise moordenaars" e.d. Hoe het ook zij, voor Bergen be tekenen de machines die blijkens een o de 75 nog zichtbaar opschrift voor heen bij de NTM (Friesland) reden een vooruitgang. Vanwege het zuinige ko- lengebruik en het snelle optrekken, weet u! Maar zet er geen Amerikaanse bus naast, want dan schiet u in de lach! GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN Gedurende het tijdvak wan 19 tot en met 25 November werden aan het politie bureau te Bergen de navolgende voor werpen als gevonden aangegeven: lin ker (tricot) dameshandschoen; bruine le deren handschoen; wollen dameswant, rood mej blauw; hoofddoek met rode rand en bloemen; zwarte damesschoenen; grijze jas met blauw-grijs gestreepte broek; muntbiljet; sleutel De lijst van verloren voorwerpen over bovenbedoeld tijdvak vermeld: al pino met grijze kwast; zwarte dames handtas; witte want met naam aan de binnenkant; hulssleutel; wollen want (wit); heren-polshorloge; bruine portemonnaie, inhoudende ongeveer f 136,— en 2 textiel- kaarten; zwarte vulpen Inlichtingen te bekomen aan het Groeps bureau der Rijkspolitie, Karei de Grocrte- laan 17, telefoon 2444t elke werkdag des voormiddags tutsan Id an 11 uur gereis en Terdiek om meer verlichting aan te brengen. Op Terdiek kunnen nu de gaslam pen van het dorp worden aangebracht. De voorzitter had meer van dergelijke verzoeken ontvangen en zegde de Raad toe het grondig te bestuderen. De nieuwe verlichting in het dorp doet het goed. Iets sterkere lampen zouden geen overbodige luxe zen. De lampen blfivcn nu voortaan tot 's nachts 12 uur branden. Op vier pun ten in de Doipsstraat zullen de lam pen de genelc nacht doorbranden. Ec:i \tre»dening op de heffiij var ecu eUafhelastirig wtrd door (Ie Rati vastgesteld. De raming van de op brengst van deze verordening werd geschat op ƒ4000.dit is pl.m. 7% der bebouwde eigendommen. Twee huizen aan de Langereis, resp. voorheen bewoond door Trijntje Ap pelman en J. J. de Klippelaar, warden onbewoonbaar verklaard. De ongehuwde gemeenteambtenaren krijgen een meevallertje. De 5% af trek komt te vervallen. Ook de kin derbijslagverordening werd gewijzigd. De toekenning van een gratifica tie aan het gemeentepersoneel werd met dien verstande gewijzigd, dat geen verschil zal worden gemaakt tussen gehuwden en ongehuwden. Ook de veelbesproken gulden zal het gemeen tepersoneel worden toegekend, in ver band met de prijsverhoging van een aantal levensmiddelen. De Raad ging accoord met het rap port Ubink, inzake het ontwerp be zoldigingsbesluit voor gemeentesecre tarissen. Het salaris van onze gem.secr. zal dan worden tussen 3500.en ƒ4400.—. De huur van de ambtswoning van de gemeentesecretaris en die van de on derwijzer, de heer Schutte, werd be paald op 351.per jaar, de kosten der waterleiding niet inbegrepen. Een voorstel tot vaststelling van een verplaatsingskostenverordening voor het onderwijzend personeel werd eveneens goedgekeurd. Dit voorstel houdt in, dat een onderwijzer(es), die binnen de twee jaar zjjn (haar) ont slag aanvraagt, de verhuiskosten ge maakt by indiensttreding en betaald door de gemeente, weer zal moeten terugbetalen. NW 2—WINKEL 2 2—4. Nu de wedstrijd BerdosNW werd afgelast, waren aller ogen gericht op 't tweede elftal dat de strijd moest aan binden tegen Winkel 2. In een matig gespeelde wedstrijd moesten de Nie- ruppers de vlag strijken voor hun broe ders uit Winkel; met 42 bleef Winkel 2 de baas. Een lelijke streep door de rekening van NW 2, die door deze ne derlaag hun kampioenskansen wel aan de kapstok kunnen hangen. Het derde behaalde in eigen home 'n eervol gelijk sr 1 (1-1) tegen Tuitje- horn. Toch hebben we van het derde wel betere wedstrijden gezien. EEN GEVOELIGE NEDERLAAG Het tweede dameshandbalelftal leed een gevoelige 61 nederlaag in Cal- lantsoog. Het was voor de dames van het tweede een zware opgave, maar die zes tegen is te erg. Evenwel niet bij de pakken gaan neerzitten en zorgt vol gende week, bij wijze van St Nicolaas- surprise, voor een klinkende overwin ning! 10 gulden per maand I kunt U in het bezit komen van een I De machine met de I grootste zuigkracht ALKMAAR HOUTT/L 52 TH. K2200-4544 Casfricum WAT DE TUINDERS KRËGEN Bij de Veilingvereniging „Ons Belang" kregen de tuinders gisteren de volgende prijzen voor hun producten: spruitkool A 50—90; spruitkool B 3048; andijvie 2,40 10,50; bospeen 8; witlof 40; peen II 5,50; peen III 4,80; boerenkool lBVft groene kool 9; rode kool 91/*; uien 7,20; waspeen 12 ST NICOLAAS OP BEZOEK In café Kuilman was Zondagmiddag voor de kleine kinderen gelegenheid een bezoek te brengen bij Sint Nicolaas- Vele moeders me^ kinderen maakten hiervan ge bruik Voor ieder kind had de Sint een aardig woordje Er werd gezongen en gesnoept Na deze receptie ging de Sint met zijn knecht naar de „St Antonius Kolonie", waar hij met vreugde werd ontvangen FILM VAN BIJBELGENOOTSCHAP Donderdag 16 December zal in het Corso Theater de nieuwe film „Geen grenzen meer" van het Nederlands Bijbelgenoot schap worden vertoemd -i- Aan de F A Borst en De Jong is voor rekening van de gemeente Haarlem een rioleringswerk gegund van f 132,000 De fa Borst en De Jong was op één na de laagste inschrijver BURGERLIJKE STAND Geboren: Alida C, dochter van J G Kemp en M H Koops At je, dochter van B Karsten en B Nijp Robert, zoon van J Mulder en J Zaadnoordijk Getrouwd: Cornelis Putter en Hil- If-gonda Hollenberg (te Alkmaar) Overleden: Frieda Mielziner, 71 jaar, echtgenote van M Rutgers van der LQ9it OOK IM VOClSTEL'JKE HUWtL'JKEN] i 5 NIET ALLES ROZENGEUREN - MANESCHIJN. KONING FAÖOEK EN KONINGIN fARlDAZUNGtSCHEl. DEN. i ÏUNGZAAM i WORDT DUIDfc- f L'JK W5AROM HET !N PALE5- TlNAGtST. HET DAGHET IN HET OOS TEN/ IN DE NEGE& 1$ OLIE AANWEZK». S'JONSIS de SUI KER VAN OE ©ON EN NU MERKEN VÊ Of? EENS DATWfc 70.000TON TE KORT KOMEN,. D6 DISTRIBUTIE- AMBTENAREN KRDGEN NIEUWE HOOP.. DE HOOP PIÊ EEN ORGANISATIE. VAN OUD M.S.B.ERS IN AM STERDAM KOESTERDE, BLEEK EEN UD&LE..OÈ.POLITIE ROLDE MET ZAAKJE NETJES OP. STRAAT-SCHENDE* f?i)oorzaak; drank. doel'. WETENSCHAPPELIJK ONDER ZOEK GEVOLG,KAT 6R AMSTERDAMSE POLITIE MANNEN REISDEN NAAR BANGKOK EN HELDERDEN DÊ. K-L.M. JUWELEN DIEFSTAL OP. 2D REISDEN MÊT D6 VÓ.L.M.DIE EEN TIKJE AFGUNSTIG IS OP DAAR HKFI iNELSTE VLIEGTUIG menger wildman propageer de OPEEN SCHOOL in stafford De L'JFELUKE straf eH srach t z un js pullen plo spaanse rietjes) meë.zlw rede. inspireerde. db Schooljeugd dermate, dat wildman óefuifd weroop een koekje van zdn et<5en deeg. PS*

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 6