Kqoïk o/t m'n ?no€e*i P.O.A. r Stad en Omgeving. DE VARA MAAKT PROPAGANDA Uitstekend cabaret in het Gulden Vlies AGENDA Jaarvergadering V.V.V. Groet-Camperduin HIER REN IK KOE A - J. SPREI JT HUIBERTS, Payglop De grote zaal van het Gulden Vlies was gisteravond tot de allerlaatste plaats bezet, toen de VARA daar een propa- ganda-avond hield met een cabaret- revue onder de titel „Onder de loupe". Alvorens het woord te geven aan het gezelschap heeft de vice-voorzitter van de afdeling Alkmaar van de Arbeiders- Radio-Omroep de aanwezigen hartelijk welkom geheten en de spreker van deze avond, de heer Jan Broeks, bij de aan wezigen ingeleid. De heer Broeks, de luisteraars wel bekend, heeft op zijn vlotte manier een korte, doch kernachtige propa- ganda-redevoering uitgesproken, die niet heeft nagelaten, op de toehoor ders indruk te maken, zoals het luide applaus aan het slot van zijn betoog wel bewees. t De heer Broeks betoogde onder meer, dat deze avonden niet alleen be doeld zijn als zuivere ontspanning, doch dat een der voornaamste doel stellingen is het leggen van nauwer contact met de luisteraars. Over en kele punten sprak de propagandist iets uitvoeriger. O.m. kwam naar vo ren, dat Nederland bij de golflengte verdeling, die dit jaar haar beslag heeft gekregen, mede door het ijveren van de omroepverenigingen, niet on gunstige resultaten heeft bereikt. Bei de golflengten bleven voor ons land behouden, al wordt dan de 415 meter 413 en de 301, 298. Spr. waarschuwde tegen het opnieuw dreigend geVaar van het instellen van een radio-con- trole-commissie, voor welke instelling op de begroting een post is uitgetrok ken. Gelukkig, aldus de heer Broeks, is het hog niet zo ver. Tenslotte sprak de heer Broeks over het uiteindelijk radio-bestel, baarbij hij duidelijk liet uitkomen, dat de Vara waar mogelijk samenwerking voorstaat, en ook op technisch terrein een zo groot moge lijke eenheid wil bereiken, doch de vereniging eist voör zich het recht op, haar programma's zelfstandig vast te stellen, zonder inmenging van en on afhankelijk van anderen. In 1950, aldus spr., viert de Vara haar 25-iarig bestaan. Spr. wekte zijn toehoorders op, ervoor te zorgen, dat het ledental dan de 200.000 zal hebben bereikt. Het cabaret. Vervolgens nam het cabaret-pro gramma een aanva-'.g, waaraan mede werkten Jan Vogel's Accordeon-or kest, Elly Rexon en Charles Aerts, Jan Oradi, imitator, Jan Lemaire en als conferencier Cees de Lange. Alle namen die via de luidspreker zo vele malen in de Nederlandse huiskamers hebben geklonken, dat men zou kun nen volstaan met de opmerking „Goede wijn behoeft geen krans". De zes man bezetting van Jan Vo gel's orkest hebben de zaal enthou siast gespeeld met un bekende num mers, Elly Rexon én Charles Aerts zongen, dat het een aard had, waarbij de -zangeres de microfoon wel eens een ogenblik uit het oog verloor, wat haar stem niet ten goede komt. Oradi was kostelijk in zijn imitaties van Ome Keesje en zijn complete gevolg. Jan Lemaire bracht op de hem eigen wijze enkele voordrachten, waarvan die van. Grootmoeder - wel de beste was en Cees de Lange praatte en Malaria en kinine Maandag 29 November J.l. hield het I. v. A. O. in het café Central een le zing over „Malaria" met een film over kinine cultures. De lezing en filmver toning werd verzorgd door de heer Dalmijer, deskundige van de Ned. Ki nine fabriek. In het openingswoord deelde* de voorzitter, de heer E. J. H. Schinkel, mede. dat oorspronkelijk, zoals in het winterprogramma en de berichtgeving in de krant stond, dr. Kolk deze inleiding zou geven, maar de heer Dalmijer heeft een inleiding over malaria die aansloot bij de film die vertoond werd. zodat dr. Kolk zich voor deze lezing terugtrok Hij zegde echter toe, voor het instituut een lezing te zullen houden over de nieuwste geneesmiddelen zoals penicil line enz. en de toepassing hiervan. De heer Dalmijer bleek zijn onder werp uitstekend te beheersen, zodat het talrijk opgekomen publiek aan dachtig luisterde naar zijn duidelijke ■uiteenzettingen over de ziekte, die jaarlijks 2 millioen slachtoffers maakt over de wereld. Na de pauze moest de voorzitter het aantal vragenstellers aanmanen om het vragenstellen te be perken. Op de film was duidelijk te zien (duizenden malen vergroot) hoe de malaria mug (vrouwtje) gastvrouw is van de malariabacil en hoe deze zich vermenigvuldigen in het lichaam van de patiënt en zich te goed doet aan de rode bloedlichaampjes, met gevolg he vige koorts. Ook de cultures van de kinineboom op Java en Sumatra (waar van de bekende kininepillen worden vervaardigd) waren zeer interessant. De verwaarlozing der plantages tij dens de oorlog door de Japanners, werd duidelijk in beeld gebracht. Ne derland heeft 55 pet. van de wereld productie van kininepillen. Zij worden in grote hoeveelheid gratis aan de In landse hevoiMrw vere+rekt. Hoew"' hef e-e v e-tomrne film was bemerM» het „v i-,i tq p werd t^i'v'ei- per rni""e'o-,-,j «--„.-p.-, p)9 heer Dal mijer bes-hikte over zeer duidelijke z.g. microfoonstem. Het was een prach- - t'ge leerzame avond. Zeer hinderlijk was, dat in een andere -zaal gekegeld werd. Het bevreemdt ons dat de exploi tant daarmee met het verhuren van de zaal geen rekening heeft gehouden. zongtle nummers aan elkaar, die nog afgewisseld werden door enkele schet sen, door twee of drie der artisten ge zamenlijk gebracht. De Lange was veer uitstekend op dreef, alloen moet ons deze opmerking van het hart, dat hi- verstandig zou doen, wat variatie in zijn repertoire te brengen, zodat hij niet meer in herhalingen vervalt. Dat zou zijn optreden nog meer vervol maken. De volle zaal is niet karig geweest met applaus en na ^floop is een ieder voldaan naar huis gekeerd met de herinnering aan een goed geslaagde avond. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Ham let, 14 jaar; Victoria Theater, 2.30 en 8 uur Twee zusjes uit Boston, tot 14 jaar onder geleide; Cinema Americain, 2.30 en 8 uur: Onderwereld, 18 jaar. Har monie, kleine zaal, 8 uur: Nutsvoor- dracht over glaskunst. Centraal, Hof plein, 8 uur: Psychometrische séance. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Hamlet, 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Twee zus jes uit Boston, tot 14 j. .onder geleide; Cinema Americain, 8 u.: Onderwereld, 13 jaar. KOORN's KOFFIE GEURIG VERS Ouderavond van de Rochdaleschoot Onder zeer grote belangstelling werd Maandagavond da ouderavond gehou den van de Rochdaleschool. De voor zitter der oudercommissie, de heer J. Koster, verwelkomde de talrijke aan wezigen en sprak dè wens uit, dat de ze avond een goede ouderavond mocht worden. Hij gaf een kort overzicht van de stand van het schoolfonds en deelde mee, dat kortgeleden ook een nieuwe projectielantaarn was gekocht. Ook de eerste prijs van het bloemencorso bracht f 25 in de kas, terwijl de Japi ruim f 100 inbracht. Daarna nam het hoofd der school, de heer M. Slabbekoorn, het woord. Hij was erg dankbaar voor de grote op komst, en wekte op tot een druk be zoek als de heer Edzes, van de ver keerspolitie een uitstekende lezing geeft met lichtbeelden. Spr. hoopte ech ter, dat uit deze nieuwsgierigheid en het contact belangstelling voor het on derwijs en de openbare school mogen groeien. Verder wees spr. erop wat samen werking tussen school en huis 'vermag. Met behulp van de ouders was er een compleet toneel met verschillende cou lissen gegroeid en dat in de tijd van 3 jaar. Daarna besprak spr. in het kort de reorganisatieplannen. Hij legde vnl. het accent op de voordelen van het plan. Een kind van 6 jaar dat nu naar school moet kan rustig de eerste 4 leerjaren op de school in de buurt le ren, daarna begint de opleiding op een speciale school met alleen 5de en 6e klassen. Daarheen gaan dan de beste leer lingen, uitgekozen door het hoofd der school en de betrokken onderwijzer, die in versneld tempo de uitgebreide leerstof doorlopen. Deze leerlingen kunnen dus evengoed in 6 jaar de la gere school doorlopen en klaar zijn voor de middelbare school. Leerlingen bestemd voor de Ulo en Nijverheids onderwijs kunnen gewoon de eigen school aflopen. Tot nu tot was het zo, dat verscheidene leerlingen van het begin af op de opleidingsschool gingen en later weer terug naar de school in eigen buurt kwamen, omdat ze het snellere tempo niet konden bijhouden. Nu wordt het zo, dat eerst het kind 4 jaar lang geobserveerd wordt en dat daarna ouders en leerkracht met el kaar gaan praten. Daarna waarschuwde spreker nog voor de z.g. beeldromans, die ook in Rochdale druk circuleren. Op school worden ze reeds lang in beslag geno men. Ook vroeg hij de ouders mede werking om het te laat komen en on geoorloofd verzuim te voorkomen. „De Prins van Sind", operette in 5 bedrijven werd" vervolgens door de kin deren vertoond onder leiding van de heer A. Pot en mej. A. Hagedoorn Keurig zongen de kinderen. De uit spraak was uitstekend verzorgd. Er waren goede solisten bij Het geheel maakte een verzorgde, indruk. De heer Pot had eer van zijn laatste operette. Na de pauze, waarin de ouders het werk bekeken, en thee werd gedron ken, werd een woord van afscheid ge sproken tot de heer Pot. die te Hei en Boecop als hoofd is benoemd. De heer Koster prees hem om zijn ijver en toewijding, terwijl hij door huisbe zoek het contact tussen schooi en huis hechter maakte. Hij bood hem namens de ouders een mooi boekwerk aan als herinnering en sprak dé wens uit. dat het hem goed moge gaan. Ook mevr. Pot werd niet vergeten. De heer Slabbekoorn sprak eon kort slotwoord en wekte de aanwezigen op steeds op de bres te blijven staan voor de Openbare school. BOTSING MET EEN VRACHTAUTO Flets gekraakt Chauffeur reed door Gistermiddag om 4 uur reed een dame cp onze gevaarlijke smalle Friese-brug naast een vrachtauto Zij reed achter een wielrijder, die plotseling remde, zodat de dame kwam te vallen Gelukkig kwam zij niet onder de auto, maar de fiets geraakte onder de wielen met het gevolg, dat er iets te voorschijn kwam, dat nog wat op een fiets leek, maar volkomen onberijdbaar was geworden De chauffeur van de vrachtauto stopte, klom uit zijn .cabine en keek hoofd schuddend naar het stoffelijk overschot van wat eens een goed lopend karretje ge weest was Hij stapte weer in en reed verder tot grote verontwaardiging van de gedupeerde dame Het auto-nummer is genoteerd en de chauffeur zal van deze aanrijding nog meer heren dan hem lief is SINT NICOLAAS EN DE SCHOLEN Driemaal zal Sint Nicolaas zijn opwach ting maken voor de jeugd van de Alk- maarse openbare lagere scholen De -eerste en tweede klassen hebben hun traditionele Sinterklaasfeest op Vrij- aag 3 December om twee uur ih „Het Wapen van Heemskerk" Op dezelfde tijd zal op Dinsdag 7 December eveneens in „Het Wapen van Heemskerk" het feest gehouden worden voor alle derde en vier- d» klassen, waarna op Donderdag 9 De cember des avonds om half zeven de hoogste klassen aan de beurt zijn ST. NICOLAAS INPAKPAPIER ST. NICOLAAS LABELS ST. NICOLAAS ETIKETTEN PLAKBAND en TOUW. n.v.f Poyglop Wie mist een fiets? Een blijken altijd nog nonchalante mensen te zijn, die hun fiets buiten zetten en vergeten het. slot er op te doen. Een aantal .van hen heeft daarna kunnen constateren, dat de fiets ver dwenen was. Gelukkig had ditmaal de politie de karretjes meegenomen en zat men in afwachting van de eigenaars om met hen nog eens een gemoedelijk, maar toch ernstig woordje te spreken. Het zonderlinge van het geval doet zich evenwel voor, dat er nog ver scheidene rijwielen zijn, waarvan zich geen eigenaar gemeld heeft. Aange zien het politiebureau geen gratis fietsenstalling is, wordt deze nalati- gen in hun eigen belang aangeraden eens te komen praten. Huismoeders, haal de was binnen I Een goede huisvrouw hangt haar schoon gewassen goed in de tuin over een lijntje of legt het op een bleek- veldje.. Het zou daar ook 's nachts zonder bezwaar kunnen hangen of lig gen als er in de wereld alleen maar goede en betrouwbare mensen waren. Helaas is dat nog steeds niet het geval en dat ondervond ook een nij vere huismoeder, die hedenmorgen tot de ontdekking kwam, dat in deze tijd van textielschaarste ondergoed en vooral natuurlijk netjes gewassen on dergoed een begeerlijk bezit is. Het gehele lijntje was leeg'gestolen. De dievenfamilie loopt in schoon goed rond en de huisvrouw moet maar zien hoe ze haar kinderen weer in de hemden en broekjes kan steken. Daarom een ernstige waarschuwing: huismoeders haalt de boel binnen als het donker wordt. Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom 41. Pim, Pam en Pom weten niet wat ze zeggen moeten. „Hebben jullie dat gedaan" vraagt schilder Goed- bloed nog eens, terwijl hij naar het gebroken borstbeeld wijst. „Jawe wilden u zo graag helpen. We wilden een goede daad verrichten", zegt Pim eindelijk. 42. „Een goede daad verrichten? Oh, noemen jullie dat een goede daad verrichten", zegt de schilder honend. „Dat kostbare beeld aan stukken te gooien. Nu dat zal jullie een lieve duit kosten, als de eigenaar het hoort". Ook dat nog. Daar hebben Pim, Pam en Pom nog niet eens aan gedacht. ,Ja, maar we hebben toch óók nog iets goeds gedaan", zegt Pam terwijl hij met een trots gebaar naar het bu reau wijst. Maar nu rijzen de haren van schilder Goedbloed helemaal te berge „Ook dat nog!" roept hij op wanhopig» toon, ALKMAARSE BILJART-COMPETITIE Per 27 November waren de standen van de klasse A, C en D als volgt: Klasse At carb Brt Gen\ Pnt Drie Ruiten 3004 937 3,20 43 optimisten 3627 798 4,54 42 Exceltior 3179 730 3,35 41 Driesprong 2833 768 3,68 31 Gekroonde Valk 2630 856 3,07 31 Volharden 2857 733 3,89 25 Alcmaria Victrix 2197 758 2,89 25 onder Ons 2261 746 3,03 22 Klasse C: Alcmaria Victrix 2494 1190 2,09 61 Driesprong 2242 893 2,51 49 ZKKZ? 2507 1155 2,17 45 Lindenhoek 2068 1053 1,96 41 De Waag 2345 1129 2,07 29 Onder Ons 1722 1056 1,63 28 Gekroonde Valk 1783 963 1,85 23 Volharden 1382 825 1,67 20 Klasse D: Excelsior 2048 1163 1,76 59 Alcmaria Victrix 1802 1013 1,77 52 Drie Ruiten 1787 1016 1,75 43 Driesprong 1866 990 1,88 38 Gekroonde Valk 1611 1140 1,41 32 Harmonie 1566 1151 1,36 26 De Waag 1356 1132 1,20 26 Optimisten 1718 1357 1,26 22 Lindenhoek 1281 1233 1,03 20 Bergen - SCHILDERIJ AANGEKOCHT Van de kunstschilder Kees Jansen te Bergen aan Zee is door het Departe ment van Onderwijs, Kunsten e:i We tenschappen een schilderij aangekocht. Het is een bloemstuk met zonnebloe men. Tevens is de jonge kunstenaar door de organisatie NederlandIerland aan gezocht om in Dublin in de Wadding- ton-galerij te willen exposeren. Zeker een bewijs, dat zijn prestaties de aan dacht hebben getrokken en gewaar deerd worden. Alle Toiletzeep zonder bon. Parfumerieën volop. Grootste sortering. <tt Laagste prijzen. Er was grote belangstelling voor de onder voorzitterschap van de heer D. Duin Wz. gehouden algemene verga dering in café Hakof te Groet. De voorzitter wees er in zijn ope ningswoord op, dat Groet-Camperduin zich dit jaar in 30 pet. drukker bezoek had mogen verheugen dan in '47, on danks het minder gunstige weer. Spre ker noemde het nieuwe rijwielpad een uitkomst voor Groet. Er was besloten V.V.V. schildjes van de A.N.V.V. gratis ter beschikking te stellen van de leden. Zij zullen ech ter het eigendom blijven van de ver eniging. Te Camperduin zullen borden worden geplaatst met vermelding van hoog- en laagwaterstand. Het bestuur had zich tot de bevoegde autoriteiten gewend met het verzoek een publieke telefooncel te plaatsen te Camperduin, Aan de Oranje-vereniging was een bedrag van 200 toegezegd voor ver lichting en versiering bij feestelijke gelegenheden. Het aan de beurt van aftreden zijn de bestuurslid de heer S. Gutker werd met algemene stemmen herkozen. Het uitgebreide verslag van de bureauhouder meldde o.m„ dat er dit jaar 1287 schriftelijke aanvragen wa ren binnengekomen tegen 983 in '47. en. niet met lege handen! Behalve velerlei andere geschenken voor dames en kinderen, heli ik voor de heren een prachtige collectie moderne ALKMAAR Nieuwe Niedorp „Het Gouden Kalt" „Hierna Beter", de bekende to neelvereniging uit Zaandijk, was Zon dagavond de gast van het Nutsdepar- tement. De prestaties van H. B. ken nende, waren de verwachtingen hoog gespannen omtrent hun spel in „Het Gouden Kalf", geschreven door M. Jansen en G. Nielen. Het was voor het Nutspubliek e»n verrassing vele nieuwe gezichten in de Zaanse club te mogen zien optre den. Een verjongd H. B. heeft zijn best gedaan om het publiek een vro lijke avond te bezorgen met de zotte gegevens, welke in het stuk voorko men. Het was duidelijk merkbaar, dat verschillende onervaren toneelspelers (sters) aan het werk waren, die he laas het zo nodige tempo en rhythme van dergelijke stukken misten. Hun optreden werd dan ook geen daverend succes. Maar laten deze jongelui niet ontmoedigd zijn, daar is in het minst geen reden voor, want er schuilen voor de toekomst heel goede krachten in. Gedachtig hun naam hopen wg hierna beter! KERKELIJK NIEUWS. Als notabelen van de Ned. Herv. kerk werden herkozen de heren S. Kat en E. Brouwer. \oeaijk Propaganda-avond Zaterdagavond belegde de plaatse lijke afdeling van de Bond voor Staatspensionnering een propaganda- avond. De voorzitter kon een flink aantal aanwezigen welkom heten. Als eerste gaf hij daarna de propagandist van de bond, de heer Greeuw, het woord. Na zijn toespraak trad het Andijker Toneel voor het voetlicht met het bekende stuk van Anton Coo- len „Kinderen van ons volk". Er werd goed gespeeld en de tonelisten kregen na afloop een daverend applaus. De afdeling, die ongeveer honderd leden telde, boekte op deze avond een winst van zeventig nieuwe leden. De mid- stand had gezorgd voor een versna pering, wat vanzelfsprekend heel welkom was. Na afloop werden de oudjes door de heer Dissel per auto veilig thuis „afgeleverd". Obda m NIEUWE BOMEN De Lutkedijk was tengevolge van de brandstoffennood tijdens 't laatste be zettingsjaar geheel boomloos geworden. Spoedig werd er met nieuwe aanplant begonnen, doch deze mislukte nagenoeg volkomen. Men heeft de dode bomen nog ee jaar laten taan, in de hoop dat zich nog levenstekenen zouden voordoen. Het resultaat was echter zo gering dat thans alles door frisse jonge bomen wordt vervangen. OUDSTE INWOONSTER OVERLEDEN De oudste inwoonster van Obdam, mevr. de wed. J. Bakker-Hoek, is Maandagmiddag op 98-jarige leeftijd overleden. Zij was steeds zeer „kras" en het had er bij haar verjaardag in Augustus alle schijn van dat ze de honderd wel zou vol maken. Hensoroek Er is een fusie tot stand gekomen tussen het jeugdtoneel en de plaatse lijke toneelvereniging ,,'t Viooltje". In Januari zal het Jeugdtoneel nog een uitvoering geven, geheel uitgaande van de vereniging zelf. Oudkarspel BONNEN HALEN Alle inwoners van Oudkarspel moe- tc morgen, Donderdag 2 December hun nieuwe bonkaarten 901 afhalen. Ursem BONNEN HALEN Alle inwoners van Ursem moeten morgen, Donderdag 2 December, hun nieuwe bonkaarten 901 afhalen. LANGEDIJKER GROENTEN VEILING, 1 December 7500 kg rode kool 710,80; 23,000 kg gele kooi 87,10; 54,000 kg groene kool 7—7,80; 56,000 kg witte kool 6—6,10; 3400 kg andijvie 8,90—15,60; 3200 bieten 1 6—6,20; 2400 kg peen: II 5,50 en III 4,90—5,10; 2500 kg uien 7,10—7,40; 300 kg witlof: I 50 en II 37 NOORDERMARKTBOND, 30 November 7000 kg rode kool 79,80; 110,000 kg Deense witte kool 56,10; succes witte kool 5—6; 16,000 kg groene kool 6—7,00; 4000 kg gele kool 6—6,40; 2600 kg andijvie 4—7,10; 3500 kg bieten: I 66,30 en n 4,50, 1000 kg uien 7—7,20; 700 kg peen III 4,50 W ARMENHUIZEN, 30 November —60,000 kg rode kool 7—0,30; 2300 kg gele kool 6—6,10; 600 kg groene kool 7,50; 9300 kg peen: III 4,50 en II 5,50; 3700 kg andijvie 9,00—13,40 Van de deelnemers aan de N.H. stem- peltochten hadden 300 hier hun boekje laten afstempelen. In het verslag werd de klacht geuit, dat in 't begin van het seizoen de vreemdelingen vaak niet de op bonnen verkrijgbare waren konden betrekken van de winkeliers alhier wegensonvoldoende bevoorrading. De verlotingscommissie deelde mee, dat er 1500 loten waren verkocht. De verloting had een saldo van 500 op geleverd. De strandfeestcommissie rapporteer de, dat de ontvangsten 567,45 en de Riitgaven 536,23 hadden bedragen. Voor het resterende bedrag van 31,22 zal een eigen vlag worden aangeschaft. Dank werd gebracht aan de heren Koomen en Cosbu voor het beschikbaar stellen van fraaie prijzen. De animo voor de tuipwedstrijd had groter kunnen zijn. Voor de burger woningen waren prijzen toegekend aan H Nottelman, W. Snip en J. Nottel man, voor de boerderijen aan Jb. v. d. Oord, C. Duin en G. Bakker. Uit het verslag van de duinwande lingcommissie bleek, dat voor de in Juli en Augustus gehouden wandelin gen veel belangstelling bestond: 75 tot 150 wandelaars genoten van deze toch ten. De commissie bracht een woord van dank aan de heren Jansen, bos wachter S.B.B., Snip van Jb. Bouwen en G. Dalenberg en de dames Stoop en Vriendjes, die op de rust plaatsen de wandelaars met een geu rig kopje thee verrasten. De begroting werd in ontvangsten en uitgaven vastgesteld op 1780 met een post onvoorzien van 110. Rondvraag Bij de rondvraag kwamen heel wat verlanglijstjes voor de dag. J. Vriend jes vroeg om een lichtpunt bij de Munnikenweg te Camperduin, A. H. Koomen informeerde naar de moge lijkheid van verhuring van de bunker, P. Kos zou 't van belang vinden, als er ook op Zondag v„n Camperduin een bus vertrok vóór negen uur, J. Meedendorp zou het voor velen een gemak vinden, als er een brievenbus werd geplaatst tussen Catrijp en Groet. De heer P. Kos achtte de legeskos- tc-n, die kampeerders en kampeerter reinhouders hebben te betalen een willekeurige en onrechtvaardige belas ting; de heer Vos wees er op, dat ta Schoorl tweemaal per week en te Groet maar éénmaal vuilnis werd op gehaald en v. d. Garde Jr. had de klacht vernomen, dat honden het strand bevuilden. Het bestuur beloofde van alle wen sen en klachten goede nota te zullen nemen. Elck wat wils Als het Groeter Cabaretgezelschap „Elck wat wils" de trom roert, dan lo pt heel Groet uit en verzamelt zich in het zaaltje van Jan Hakof om daar samengeperst in de kleine ruimte de dorpsgenoten toe te juichen. De speel ruimte moge zeer beperkt zijn, bij de aankleding van 't toneel de grootste so berheid betracht, zonder fraaie decors t.i schitterende belichting, het is de sfeer die onweerstaanbaar trekt, de niet te beschrijven en voor een bui tenstaander niet te voelen Groeter sfeer. Met een liedje, vrolijk, ernstig en soms ondeugend, een schetsje enz. we ten de Elck-wat.-wifc-spelers, die hun pappenheimers kennen, de aanwezigen te boeien, al lukt het de ene keer ook wat beter dan de andere. Voor het eerst had 't gezelschap op deze avond mede werking van buiten ingeroepen. Het nummer, waarop velen zich gespitst hadden, een poppenkastvertoning, nu niet als in '46 met levende poppen, die met hun onnavolgbare mimiek en ge baren nog niet vergeten zijn, maar met levenloze marionetten, waarvoor een kunstenaar de koppen had vervaardigd, moest helaas vervallen en nu zou Emil Moretti de opengevallen plaats vullen. Deze duivelskunstenaar slaagde daarin volkomen en vertoonde verbluffende staaltjes van zij- goochelkunst. De rasechte Groeter C. Hoogvorst was in het pakje van een Amsterdam se vuilnisman gekropen en hanteerde de bezem als een oud-gediende bij het opruimen van het kleine vuil. Het vreugdevuur laaide hoog op, toen A. Nottelman zich als huishoudster kwam presenteren bij twee ouwe vrijgezel len, prachtig vertolkt door Druyven en C. Gutker, die beu van piepersj assen en bordenwassen en met van die klus jes. uitzagen naar een vrouw. Van heel andere aard was het laatste nummer vóór de pauze, een stukje zeemans leven in de stamkroeg, waar de ma trozen bij Trijntje en wijntje hun vrije tijd doden. Het zeer gevarieerde pro gramma werd besloten met een één- actertje „Meneer de inspecteur". Der traditie getrouw was het natuurlijk „bal na". IJmuiaen Visserij-besommingen De aanvoer bestond gisteren uit 1000 kis ten makreel, 332 haring, 300 schelvis^ 10 leng^ 125 wijting, 60 kabeljauw, 15o kool- vis, 160 schér, 60 pocm, 5 bot 35 haai, 5 tarbot en 30 kisten diversen Besommingen: IJM 96 „Vios IV" f 9450; 25 „Flamingo" f18,170; 73 „De Hoop" f 12,960; GOG 89 f 480; KW 56 f 1530; 22 f1150; IJM 230 f 689; HD 245 f 615; 14 i 720

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2