luïspsrigiient Mm laar! nette VEI Reisstasser en Omgeving, Zal het Ben LIND Alkmaarse arrestant trachtte zelfmoord te plegen Zaandamse politieagent gewond Een Engelsman sprak-en de oorlog herleefde in al zijn verschrikking Negen jaar geëist tegen de „Schrik van de Marinewerf" P.OJL AGENDA OUÓ6 WAAG th. kRAAkqiAn zoon Major Coxall, ex-paratrooper, vertelt voor genootschap Nederland-Engeland A St&Ê vist uit tot ALKMAARS MEEST BETOVERENDE WINKEL 'TIS FABELACHTIG OM TE ZIEN DE GROOTSTE KEUS- DE LAAGSTE PRUS Sint Nicolaas in de Overdekte „PAUUÉKA" knapt het voor U op Marktberichten „Nooit heb ik geslagen" IJmuiden Heer-Hu go waard C.V. ALEX MEYE GULDEN VLIES St. NIC0LAASFEES Sint Nicolaas 1946 Zekere De G. uit Alkmaar werd door de Rijkspolitie gezocht wegens oplich ting op Schiphol en in Oterleek. De Alkmaarse politie trachtte deze gesig- Iialeèrde oplichter te arresteren, maar het bleek, dat hij in zijn auto de vlucht had genomen in de richting Heiloo. .In de loop van de nacht werd de po litie in Zaandam gewaarschuwd, die post vatte bij de Hembrug, waar de be wuste auto werd aangehouden. De G. werd gearresteerd en naar liet politiebureau in Zaandam over gebracht. Nadat het verhoor had plaatsgevon den, verzocht de arrestant even naar zijn wagen te mogen kijken, die op het plein achter het bureau geparkeerd was, omdat naar hij zeide ge vaar voor kortsluiting zou bestaan. Toen De G., onder bewaking, bij zijn auto stond, haalde hij plotseling een revolver uit de zak, die hij op zich zelf richtte met de bedoeling zelf moord te plegen. De agenten schoten toe met het ge volg, dat de kogel niet de arrestant maar de achter hem staande agent Hpvenstein in de bil trof. Opnieuw probeerde De G. de revol ver op zichzelf te richten. Er ontstond een worsteling, tijdens welke een tweede schot werd gelost, waarmede De G. zich in het been schoot. Daar- KALENDER DIERENBESCHERMING. De Nederlandse Vereniging tot be scherming van dieren heeft voor het volgend jaar weer een keurige kalen der uitgegeven waarvan het schild thans een normale afmeting heeft ge kregen, zodat de uitgave een practische wandkalender is geworden. Het schild toont thans in frisse kleu ren een jonge landbouwer die tegen een weidehek leunt en zijn rechterarm om de hals van een paard legt, terwijl de linkerhand de kop van een kalfje streelt. Zoals gewoonlijk is deze kalender weer tegen een geringe prijs verkrijg baar gesteld bij de inspecteur van de afdeling Alkmaar, de heer Verwer, in de Baanstraat, en bij de secretaresse mevr. Van Rossem. Juliana van Stol berglaan 16 te Alkmaar. r.a' kon de man overmeesterd worden. De agent Ravenstein is in het Ge meentelijk Ziekenhuis opgenomen. De G., wiens toestand minder ern stig lijkt, is in het politiebureau in Zaandam ingesloten. Nutsspaarbank te Alkmaar Maandoverzicht November 1948 In de loop van de maand November werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 392,183,21 (v j f 560,203,41) en terugbetaald f 258,179,43 (v j f 249,220,67), alzo meer in gelegd dan terugbetaald f 134,003,78 v j f 10,982,74,) Het aan de inleggers verschuldigde ka pitaal, bij de aanvang van het jaar f 10,396,293,63^ bedraagt thans f 10,675.539.22 (v j f 10,252,601,06) Het aantal in de loop van November nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 506 (v j 421), waaronder- 318 aan op school spa rende kinderen (v j 287) Ingetrokken werden 119 (v j 97) boekjes Het aantal in omloop zijnde boekjes^ .bij de aanvang van het jaar 25,606t bedraagt thans 26,427 (v j 25,598) Van dit aantal behoren 17,246 (v j 16,875) aan personen of instellingen te Alkmaar gevestigd; 6074 (v j 5613) aan personen of instellingen elders gevestigd en 3107 (v j '3110) aan sclioolspaarders Onder de in November nieuw uitgege ven boekjes zijn begrepen 26 (v j 19) voor jonggeborenen (op deze boekjes plaatst de Spaarbank een eerste inleg van f 1,— In November bedroeg het aantal posten van inleg 4599 (v j 3458), dat van terug betaling 2042 (v j 1662), tezamen 6641 (v j 5120) De lediging in de loo'p der maand November van 812 (v j 281) spaarbusjes leverde een bedrag van f 8,775,04 (v j f 3823,61) aan kleine gesparingen op Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van he^ jaar 3663, bedraagt thans 4510 (v j 3676) DERDE ABONNEMENTS VOORSTELLING SERIE A. Dinsdag 7 Dec. 8 uur wordt in 't Gulden Vlies de derde abonnements voorstelling van Serie A gegeven. Op gevoerd wordt „Mary, ik hou van je", blijspel in 3 bedrijven van Norman Krasna. Medewerkenden. Cees Laseur, Ida Wasserman, Jan Retél, Jos van Loop, Hent vd Horst. Pim Dikkers, Peter Holland, Lou Steenbergen, Elly Bakker en Charles Mögle. In de Ko ninklijke schouwburg te Den Haag heeft dit blijspel een enorm succes ge had. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Hamlet, 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Twee zus jes uit Boston, tot 14 j. .onder geleide; Cinema Americain, 8 u.: Onderwereld, 18 jaar. Het Wapen van Heemskerk, 8 uur: Professor 'Ravos, telepaath. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Anchors Aweigh. tot 14 jaar onder geleide; Vic toria Theater, 8 uur: Gifhandel in kin deren, 18 jaar; Cinema Americain, 2, uur: De witte duivel, 14 jaar. PLATTE STEENENBRUG ALKMAAR BURGERLIJKE STAND. Geboren: Gerardus N, zoon van C Kaal en C C A Morsch Dick, zoon van W Weel en I Timmer Anna M, doctfter van G N Leering en C M van de Kamer Louise B C, dochter van H A Haentjes en C Mulder Marijtje A, dochter van S Zuurbier en A A Wester Alida G, dochter van J Berkhout en G Feller Jaccba dochter van A Swinkels en G A Kaandorp Jan, zoon van J Kaper en G M Winkelaar Maria F, dochter van Th Wiering en C M Jansen Jaco bus H R M zoon van N Kuijper en M M Hollander Getrouwd: Simon H Koopman en Petronella Hcogeboom Jan J Dikke- boom en Elisabeth Reker Pieter de Boorder en Hendrika W Sonnevelt Klaas Schoen en Clasina A Ranzijn Sijtze Bouma en Allegonda G Vial Johannes D M Verberne am Adriana E Steeman Overleden Francois J H Netten- breijers, 81 jaar, gehuwd met H J Th Schoenmaker Jacoba D den Boer, 42 jaar, gehuwd met J Kommer Anna B M Welling, 70 jaar, weduwe van J A Ver burg Maria H J Schermer, 51 -jaar Uiterst boeiende lezing Millioenen over de gehele wereld hebben kennis genomen van de repor tages die Ernie Pyle schreef over zijn belevenissen aan het front, of dit front nu in Afrika lag of in Europa of in het Verre Oosten. Millioenen zijn ontroerd door Pyle's woorden, omdat Ernie's grote verdienste was, dat hij geen pathos gaf, maar menselijke woorden, van hart tot hart gesproken. Daarom raakte Pyle de ziel van de massa zoals wel licht geen ander oorlogscorrespondent. Daarom ook is hij de wereld al te vroeg ontvallen door een kogel ergens op 'n atol in de Pacific. Aan Pyle moesten wij denken, toen wij gisteravond gegrepen werden door de woorden, die Majoor N. Coxall. D. S.O., M.C., sprak op 'n lezing, uitgaan de van het Genootschap Nederland-En geland in het Victory-Hotel. Want ook Major Coxall bezit de kostbare gave van het woord. Hij vertelde grootse dingen, ontzaglijke belevenissen op 'n volmaakte wijze. In een lezing, die ge comprimeerd was in enkele uren heeft Major Coxall een overzicht gegeven van grote gebeurtenissen, waarover wij in de bezettingstijd reeds hoorden over onze clandestiene radio's,maar die wij nooit zo doorvoeld hebben als gisteravond. Want dit was geen lezing, dit was gesproken litteratuur met een compositie en een stofverdeling die meesterlijk was. Major Coxall heeft zijn aandachtig gehoor toestanden en personen geschilderd niet alleen, maar hen tot leven gebracht. Daar stond niet de para-trooper Coxall, daar sprak niet de menselijke stem, maar daar klonk het bruut geweld van de grote men senslachting en daar werd de ellaide, de hitte, de pijn tot een haast physie- ke bewustwording. Nooit konden wij heseffen wat stil te in de woestijn betekent, de stilte, die mannen in de kracht van hun leven krankzinnig maakte, nooit konden wij bevroeden, wat de bezetting van To- hroek moejt doormaken, die maanden lang verstoken was van vuur, van warm voedsel, van ontspanning. De bewondering voor deze vechters, die uit Major Coxall's woorden sprak, drong door tot in de harten van zijn luisteraars. Ook zij voelden de angst, die de Duitsers koesterden voor de Ghurka's met hun vlijmscherpe mes sen. Ook zij werden geraakt door warme vreugde en tegelijk ergernis, toen Rommels Afrikacorps de zee was ingejaagd. Ook zij konden zich ver plaatsen in de teleurstelling van het Achtste Leger, toen de Amerikanen, die de laatste twintig mijl voor hun reke ning namen, na een jacht der Engel sen over het hondervoudige van die afstand, de eer voor zich wilden op eisen. Namen als die van Brigadier Camp bell V.C., van Captain Davidson, zijn voor degenen, die deze lezing bijwoon den geen namen meer, maar levende begrippen. Montgomery stond daar ten voeten uit. Een droge persoonlijkheid, maar een vechter, een generaal als geen ander. Eerst 'nu zegt het offensief van El Ala- mein ons iets, waar bij het spervuur in enkele uren voor vijftien millioen gul den aan munitie werd verschoten, eerst thans hebben wij begrip voor de op mars over tweeduizend mijl, met een snelheid, die gemiddeld achttien mijl per uur bedroeg. Major Coxall bepaalde zich niet tot het front. Hij. sprak over het vader land, over de zelfopoffering der vrou- vvep, die overdag in de fabrieken werk ten, des nachts in schuilkelders de nieuwe dag afwachtten, om dan op - nieuw parachutes te gaan maken, of tanks te gaan lassen, in een jarenlange spanning en met een onverwoestbare wil tot overwinnen. Na de pauze verplaatste Major Goxail zijn toehoorders naar het Europese oorlogstoneel. En steeds verder bouwde hij zijn rede op, soms de spanning door brekend met een kwinkslag. Hij bracht de luisteraars in die ondergrondse ka mer in Londen, waar bonkaarten en persoonsbewijzen voor ieder land op de gehele wereld op aanvraag waren te verkrijgen. Hij liet hen als het ware de sensatie van een parachutesprong aan der- lijve voelen, van vijftig voet, maar ook van vijftienduizend voet hoogte, hij voerde hén mee naar de onder grondse grotten van Lourdes, waar vijfduizend Fransen de bevrijding wachtten, verstoken van alle elemen taire behoeften. En hij deed het drama van Arnhem herleven waaraan voor hem zo bittere herinneringen zijn ver bonden door het sneuvelen van zijn twee broeders, nadat zijn zuster in Londen reeds door een bom was ge dood. En tot besluit van zijn rede bracht Major Coxall zijn toehoorders naar Birma, waar het veertiende leger ontzaglijke ontberingen leed in het „jungle fighting" en waar vierduizend wat gij heden doen kunt. Aarzelt dan ook niet tijdig Uw oogen te laten controleeren; zij zijn Uw teerste bezit. Voor de juiste bril kiest U den vakopticien. LANGESTRAAT 59 ALKMAAR gesneuvelden tol betaalden aan het kli maat en aan JapanSe kogels. De enkele seconden stilte, die de luisteraars aan het slot in acht namen als eerbewijs aan de doden van de laatste oorlog, zijn nooit zo doorvoeld geweest, nooit zo oprecht en eerlijk, als na deze rede van een jonge man, die aan de hei van Arnhem ontkwamen, te zamen met een lotgenoot en die daar vijfduizend kameraden moest achter laten. De aankomst van St, Nicolaas Vrijdagmiddag half twee hoopt St. Nicolaas per boot aan de Bierkade te arriveren. De leerlingen van de open bare scholen zullen hem daar ont vangen. Voorafgegaan door de mu ziek begeeft men zich dan langs het stadhuis, waar de burgemeester Sint Nicolaas welkom zal heten, naar het Wapen van Heemskerk om daar het feest te vieren. Voor de 38e maal wordt dat door de St. Nicolaascommissie van de Ned. Onderwijzersvereniging geor ganiseerd. Sint Nicolaas is een merkwaardig man. Op de ISeftijd der sterken schroomt hij niet onversaagd docr te gaan met zijn goede gaven onder de jeugd. En hierbij heeft hij Alkmaar niet vergeten. De goede man is overal tegelijk. Nu eens duikt hij hier op, dan V/eer daar, soms trekt hij voor een paar dagen naar buiten om ook in de omgeving met milde hand te geven, maar altijd weer keert hij terug naar de kaasstad. Dit jaar is de Sint wel wat heel vroeg gearriveerd. Geen mens dacht nog aan zijn verjaardag, toen hij reeds zijn intrek nam in het gebouw van V. en D. Waarschijnlijk heeft hij daar bij gevreesd, dat andere, minder bona fide Sinten hem vóór zouden zijn maar toch schuilt er een gevaar in dat vroege komen. Hoe dat ook zij, gistermiddag heeft de goedheiligman in de Overdekte Zweminrichting zijn intocht gehouden ten aanschouwe van honderden kleine zwemmers en zwemsters, die, in bad pakjes gekleed op de kanten gezeten waren en vol ontzag keken naar 'de zetel, die aan de korte zijde van het bassin was opgesteld, en van waaruit sint Nicolaas enkele zondaars en zon daressen tot zich riep. om hen op milde wijze de les te lezen. Hier be wees de heilige man overduidelijk, cat hij geen boeman is, doch een groot .kindervriend, want ook zij, die katte- kwaad hadden uitgehaald, werden met een klein geschenk bedacht. In vele kinderogen stond het ont zag te lezen, vele nageltjes moesten het ontgelden, uit eerbied en een beetje angst ook voor de vriendelijke, tnaar ook strenge, waardige Sint, die, geflankeerd door twee diepzwarte Pieten, rustig zijn gang ging. De heer Van der Grient, die de kin dervriend welkom heette, heeft met het organiseren van dit Sint Nicolaas- feest een goed werk gedaan. En Sint Nicolaas zelf bleek doordrongen van de noodzaak, dat alle kinderen kunnen zwemmen. Hij bracht dat dan ook tel kens in zijn toespraak naar voren en hij heeft ook een paar uitblinkertjes de gelegenheid gegeven, hun kunnen te tonen. Zoals de vijfjarige Nonnie Plomp, die onvervaard de hoge plank beklom en met een plomp, in de plomp Verdween. Hét lawaai groeide allengs aan en het valt dan ook te begrijpen, dat Sint Nicolaas, die ook zo jong niet meer is, zich terug trok, toen de wedstrijden begonnen, waaraan alle kleinen kon den deelnemen en waarvoor tal van prijsjes in de vorm van marsepein, taai en suikergoed beschikbaar wa ren. De honderden kinderen, die gisteren in de Overdekte Sint Nicolaas hebben begroet, hebben een onvergetelijke middag gehad. Militairen en Kerstfeest De kornet W. M. Herrebout, RAO- óff. kamp Rochdale te Alkmaar deelt ons mede dat een groot aantal militai ren tijdens het Kerstverlof in de stad moet blijven. Hij doet daarom een be roep op de gastvrijheid der Alkmaarse burgers. De jongens hebben vooral tij dens het Kerstverlof behoefte aan ge zelligheid. Misschien zijn er gezinnen die op één of beide Kerstdagen genegen zijn een soldaat in de familiekring op te nemen. Opgaven kunnen geschieden bij de bovengenoemde RAO-officier in het Rochdale-kamp te Alkmaar. Schoutenstr. 20, Tei 4255 Sint Nicolaas in de lighallen Ondanks de grote drukte, waarmede de Goede Sint te kampen heeft, bracht Hij Woensdagmiddag een bezoek aan de patiënten van de Lighallen. Omstreeks drie uur stonden alle patiënten opge steld om de groote Bisschop te verwel komen. Dr. Kolk, voorzitter der Alkm. t.b.c.-vereniging, heette de Heilige Man van harte welkom en bracht dank dat Hij de patiënten een bezoek wilde brengen. Na het zingen van diverse St. Nicolaasliederen. begeleid door een band, ging de Goede Sint over tothet uitreiken van zijn milde gaven, waartoe hij door de Alkmaarse Middenstand in staat was gesteld. Diverse vermaningen werden uitgedeeld aan de patiënten, teneinde hun volle gezondheid weer spoedig te herkrijgen. De Sint bracht dank aan het bestuur, tifetwelk voltallig aanwezig was, en niet minder aan de verpleegsters, die met grote ijver haar taak in de Lighallen - vervullen. Ten slotte dankte de hoofdverpleegster, zus ter Idema, de Heilige Man voor het ge brachte bezoek en hoopte de Sint het volgende jaar weder te mogen zien, want de patiënten hadden een prach tige middag gehad. Daarna keerden allen beladen met de prachtige cadeaux huiswaarts. „EXCELSIOR" CONCERTEERT IN DE GEVANGENIS Op Maandag 6 December a.s. zal door de muziekvereniging „Excelsior" we derom een concert worden gegeven in de gevangenis. Reeds meerdere malen mocht zij hier concerteren, en dat het gebpdene op prijs wordt gesteld, blijkt wel uit het feit, dat er wederom een verzoek was binnengekomen. Excelsior hoopt hier mede een klein steentje bij te dragen bij de pogingen de gedetineerden weer op het goede pad te brengen. Op het programma staan naast enige marsen o a. Ouverture ..De Stomme van-. Portici", Bloemenwals en Ouverture Tempelwijding. Dit zijn ook de nummers, welke uitge voerd zullen worden op de donateurs- avonden op 11 en 18 December a.s. in „Het Wapen van Heemskerk". NOORDERMARKTBOND, 2 Dec. Aanvoer 40000 kg aardappelen. Beve landers 4.804.90; 58000 kg rode kool 711.60; 13000 kg groene kool 77.90; 15000 kg gele kool 6—7.70; 77000 kg Deense witte kool 56.20, Succes 5; 11000 kg uien 6.808.30, drielingen 5.305.60; 800 kg peen II 5.50, peen III T; 2400 kg bieten I 6, bieten II 24,50. Tomaten A 5276, witlof 1852, bloem kool 9—29, rode kool 712, savoye kool 59, groene kool 7—9, spruitkool 1252, boerekool 712, sla 57.50, andijvie 4 12, Goudreinetten 5266, gare bieten 6, winterpeen 618, waspeen 4.505.50, uien 8—19, driel. 67, druiven (Alicant) 711.35, Zwijndrechtse wijnpeer 4252. De schrik van de „Werf", zo noemde de procureur-fiscaal van de 8ste Kamer van het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam de Alkmaarder Constant J. Kusch, die Woensdag terecht stond. Het Openbaar Ministerie had hem ten laste gelegd, dat hij als lid van de Duitse Werfpolitie arrestanten van die Werf- politie met voorbedachte rade zwaar had mishandeld. Een vijftal getuigenverklaringen le verden volgens de procureur-fiscaal vol doende bewijs voor zijn ten laste leg ging en rekening houdende met de eisen die in soortgelijke gevallen waren ge steld, eiste hij tegen verdachte negen jaar gevangenisstraf. Alvorens het verhoren der getuigen aanving, informeerde de president of Kusch de ten laste gelegde feiten bekende, waarop deze, enigszins hape rend meedeelde dat hij alle feiten die het O.M. hem aanrekende, ontkende. De eerste getuige was de verbali sant, een brigadier van politie uit Haarlem, die slechts behoefde te ver klaren dat hij het onderzoek had ge leid en het proces-verbaal tegen de verdachte had opgemaakt. Getuige de Boer had in 1943 een pistool van de Duitse Wehrmacbt „ge organiseerd". Hij werd verraden en door de Werfpolitie van de Rijkswerf gearresteerd. Aanvankelijk kon de Boer zich van de domrrïe houden, doch nadat hij drie uur lang door de Werfpolitie was verhoord, viel hij door de mand. Ge tuige verklaarde dat J. eerst door de Duitser Freitag in het gezicht was ge slagen. Zijn handen had men achter zijn knieën geboeid. Kusch had hem, nadat hij was ge vallen overeind getrokken waarna de Duitser Freitag en de Rijksduitser Kusch, die zijn gehele leven in Alk maar heeft gewoond, hem op ergerlij ke wijze trapten en sloegen. Getuige werd de dag daarop naar de Weteringschans overgebracht en had daar een maand doorgebracht tot men hem op Dolle Dinsdag weer in vrijheid stelde. Hij keerde terug in den Helder, maar de Werfpolitie was van mening dat hij was ontvlucht en arres teerde hem voor de tweede maal. Op transport naar Duitsland wist getuige de Boer te ontkomen waarna hij de laatste maandqn van de oorlog wijse lijk is ondergedoken. „Het is niet waar". De president: „Nu wat zegt U daar op". Kusch: „Het is niet waar. Ik weet wel dat „heer de Boer geslagen is, maar ik heb het niet gedaan". De matroos bij de sleepdienst van de Rijkswerf, G. Wijker had in 1943 wat vetkolen op het terrein van de werf verzameld. Hiervoor moest hij zich bij Kusch verantwoorden, die hem ontving met een klap in het gelaat, hetgeen getuige Wijker twee tanden kostte. „Het is niet waar. Edelachtbare, zei verdachte op deze verklaring. Het moet beslist een ander zijn geweest die Wij ker een klap heeft toegebracht. De woorden die getuige Wijker hier op de verdachte naar hét hoofd slin-j gerde, lenen zich niet om in dit ver slag op te noemen. In ieder geval wa ren het woorden een matroos van een sleper waardig. Ware het niet dat twee parketwachters ijlings toeschoten, het zou niet bij woorden zijn gebleven en Kusch zou vermoedlijk niet onbescha digd de rechtszaal hebben verlaten. Ook getuige van Kleef vertelde van mishandelingen. De Duitse politie was in de omgeving van Anna Paulo^Jna op zoek naar een zekere „Louis". In verband hiermee werden een aantal personen gearresteerd en in een wa gen gestopt. Kusch' en Freitag onder vroegen de arrestanten op de naar Duit se maatstaven gerekend, gebruikelijke manier en getuige kreeg hier ook zijn deel van. „Ik weet dat er in de wagen geslagen is", antwoordde Kusch op deze verkla ring, „maar ik ben niet in de wagen geweest. Nooit van zijn levensdagen heb ik iemand geslagen en als ik het wel gedaan zou hebben, zou ik daar voor door mijn superieuren zijn ge straft. Een en ander vond de president nog al ongeloofwaardig en hij vroeg aan sMjÜfr- verdachte of deze soms wel eens had gehoord van de methodes die de SD en andere Duitse politie-instanties toepas ten om arrestanten tot een bekentenis te dwingen. „Nu weet ik dat wel", zei Kusch, „maar het klinkt wellicht dom, als ik toen had geweten wat ik nu wist, was ik er nooit aan begonnen". Via SS naar Werfpolitie. Verdachte, die in Nederland was ge boren uit Duitse ouders, verklaarde steeds „Duits" te hebben gevoeld. Dit was aanleiding tot een breuk tussen zijn ouders die vóór en in de oorlog een anti-Duitse houding hadden aangeno men. In 1940 was K. tot de SS toegetreden doch in 1942 werd hij voor deze dienst na een ongeval afgekeurd. Enige tijd werd hij in het Marine Lazaret te Hei loo verpleegd, doch na zijn ontslag nam hij dienst bij de Werfpolitie te Den Helaer. De procureur-fiscaal merkte op dat men -enerzijds had de ontkennende ver dachte en anderzijds de pertinente ver klaringen van de getuigen'. Naar de mening van het O.M. ontkende ver dachte alles in de vage hoop dat daar door het bewijs niet geleverd kan - -or den. Dat was een ijdele hoop volgens de procureur die het wettig en over tuigend bewijs wel. bewezen achtte en meende dat verdachte tot negen jaar gevangenisstraf moest worden veroor deeld. Volgens verdediger was het be wijs niet geletterd en deze verzocht 't Hof indien men verdachte schuldig be vond, gentle t. ST. NICOLAAS BEZOEKT BRIDGECLUB „KLAVER VIER". Aan de Alkm. bridgeclub „Klaver Vier" viel gisteravond een bijzondere eer te beurt. Nadat de leden met gro te animo gedurende enige uren „ge streden" hadden om de fraaie prijzen, die voor deze wedstrijd beschikbaar waren, stapte plotseling St. Nicolaas in groot ornaat binnen. Namens de ver raste leden heette de voorzitter van Klaver Vier, de heer Brandon Bravo, de Sint hartelijk welkom en zei het een grote eer te vinden zulk een hoge gast welkom te mogen heten. Hierna nam de Sint zelf het woord en richtte zich in een „magistrale"-rede, van het be gin tot het einde raak en geestig tot de bridgers. Voor vele had hij een woord van dank, maar ook enige welgeplaat ste vriendschappelijk bedoelde terecht- wijzigingen ontbraken niet. De Sint bleek met vele bijzonderheden, ook wat het bridge-spel betreft, goed op de hoogte te zijn. Met veel genoegen ging hij daarna over tot het uitreiken der prijzen, waarvoor de leden achter eenvolgens bij hem moesten komen en na een hartelijk woord, dankbaar hun plaats weer opzochten. Toen ieder be dacht was verklaarde de Sint dat hij de uitnodiging om nog een tijdje ge zellig te midden der bridgers te blij ven, gaarne accepteerde. En toen werd het een zeer geanimeerd besluit. Vrolijke muziek klonk weldra op in het, 'café van de heer Beemster aan het Waagplein en aan het slot verklaarde de Sint spontaan dat hij nog niet dik wijls zo'n „zeer geslaagde St. Nicolaas- bridge-avand" had meegemaakt. ST. NICOLAAS INPAKPAPIER ST. NICOLAAS LABELS ST. NICOLAAS ETIKETTEN PLAKBAND EN TOUW n.v. PAYGL0P VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer was gisteren 660 kisten ma kreel, 500 schar, 130 schelvis, 15 poon, S haai, 4 fijnvis, 40 schol, 10 bot, 75 wijting, 25 koovls, 15 kabeljauw, 35 haring en 10 kisten diversen, toaal 1527 kisten Besommingen: 1 trawler f 18,970; IJM 276 f 1060; 23 f 1290; 240 f710; 230 f430; 220 f 460; 318 f167; VD 9 f 247; UK 154 f179; 77 f140; 47 f 280; 75 f170; 199 f 279; 4 f 349; 215 f170; 19 f 240; 185 f96; 215 f140; 46 1220; 99 f 243; 72 f 169 BONNEN HALEN Alle inwoners van Heer-Hugowaard- Noord moeten morgen, Vrijdag 3 De cember, hun nieuwebonkaarten 901 afhalen. Wesf - Graftdijk BONNEN HALEN Alle inwoners van West-Graftdijk moeten morgen, Vrijdag 3 December, •A--_ l?h,«a qie.uwa bonkaarten 901 afhalen, Zal het Berger vliegveld Na de bevrijding zijn hier geruchten in omloop gew< in de zomer van het vorige raad der gemeente Bergen beroep op de toenmalige c Marinestaf, vice-admiraal Holthen de mededeling w dat het vliegveld er niet althans voorlopig niet. Er heerste destijds in de raad een soort feeststemnr raads voorzitter werd dan plimenteerd met het bereikt n.L dat van herrijzing van veld practisch geen sprake Wij hebben die vreugde kunnen begrijpen. De bed geweest, dat het vroegere vl worden vergroot tot het gi bij de Luchtvaartdienst van i lijke Marine in gebruik zou waarop minstens 1500 officie officieren en mansch&ppc worden gestationneerd. Deze bezetting zou voor d< se en Bergense middenstand te voordelen hebben meegel wijl bij de exploitatie van ee groot vliegveld wellicht do kingen de mogelijkheid z< zijn geschapen om een gedi van voor gabruik door hi luchtverkeer te reserveren. Bergen, Alkmaar, zelfs 1 ACkI LEVEN SMIDDELENBEI voor spoedige indiensttre; Pers. aanm. LANGE! DINSDAG 7 DEC. 8 uu 3e Abonnementsvoorst. Serie A. De Haagsche Comedie Dir. CEES LASEl MARY, IK HOU VAN Blijspel van Norman Krasna. Hoofdrollen:, Cees Lase Ida Wasserman en J Retèl. Uit de Pers: Een schi mend en tintelend stuk een schuimende en tinl lende voorstelling. Nog enkele kaarten v< krijgbaar. voor leerlingen oud-leerlingen van scholierenclubs op VRIJDAG 3 DEC. a.s. begint reeds om half Voor de overige clu op ZATERDAG 4 DEC., aanvang 8 uur. Geen kaarten aan zaal. LANGESTRAAT 48. TEL. 3750. Telefoon 2474 Herenstr, 5, Alkmaai

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 2