Geen nieuwe actie van de Veiligheidsraad Zuiveringsacties op geheel Java Verliezen van T.N I zeer gering Dinsdag 28 Dec. 1948 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 145e Jaargang No. 305 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Resoluties van Rusland en Oekraine verworpen Nederlandse regering bestudeert bet besluit Pantserwagens vechten in Palestina Bioscoopbrand te Hoensbroek Sigaren en sigaretten duurder De Betuwe: Eén groot wapenarsenaal Nederland betreurt de stopzetting van Marshall hulp aan Indonesië Nederlandse verliezen thans 41 doden en 99 gewonden Egyptische Premier vermoord BUREAU ADMINISTRATIE REDACTIE Voordam 9 - Tel. 3320 Achterdam 20 - Telef. 2274 Postgiro 187294 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.per kwartaal plus incassokosten HOOFDREDACTEUR: A. KAPTEIN De behandeling van de Indonesische kwestie heeft gisteren niet tot verdere hesluiten van de Veiligheidsraad gevoerd, nadat zowel de V. S. als Engeland hadden aangekondigd, dat zij verdere informaties van Nederlandse zijde willen afwachten, vooraleer een oordeel te vellen over de vraag of de Nederlandse regering voldoet aan de eisen, welke in de resolutie van Vrijdag werden gesteld. Een aantal delegaties, zoals van de Sovjet-Unie, Oekraine. Syrië, China, Colum bia, en geïnteresseerde mogendheden als Australië en India, waren sneller in hun oordeel, en noemden de verklaring, door Dr. van Royen in naam van de Nederlandse regering afgelegd, kortweg een bevestiging, dat Nederland de reso lutie zonder meer naast zich heeft neergelegd. De resolutie van de Oekraine (terugtrekking van de Nederlandse troepen achter de bestandslijn) werd verworpen met 5 stemmen voor, nul stemmen tegen en zes onthoudingen. Vóór stemden: Rusland, de Oekraine, China, Syrië en Columbia. De Russische resolutie (het staken van de strijd 24 uur na aanneming' der resolutie) onderging hetzelfde lot met 4 stemmen vóór, nul stemmen tegen en 7 onthoudingen. Vóór stemden: Rusland, de Oekraine, China en Syrië. regering nog in studie is, noemde Ma lik „een excuus". Het feit, zeide hij, dat de Nederlandse regering zich van het besluit van de raad niets aantrekt, is wel bewezen. Ofschoon er volgens de Amerikaan se vertegenwoordiger in Van Royens verklaring voldoende leemten waren om haar onbevredigend te noemen, bestond er aan Amerikaanse zijde geen reiging om zich zonder meer aan te sluiten bij het standpunt der felste anti-Nederlandse delegaties, die meteen nieuwe stappen tegen Nederland wens ten te ondernemen. Deze houding was in overeenstemming met de reeds vóór de zitting door de officiële Amerikaan se woordvoerder afgelegde verklaring, Nadat de vergadering gisteren ge opend was, legde dr. v. Royen een ver klaring af. Na het aannemen van de resolutie heeft de regering (hoewel nog altijd van mening dat het geschil buiten de competentie van de Raad valt) deze in ernstige beschouwing genomen en o.a. advies gevraagd van de regering in In donesië. In afwachting van dit advies verklaart men thans reeds, dat geen vijandelijkheden op grote schaal zijn gevoerd, de operationele fase van de actie op Java vrijwel ten einde is en gebleken is dat de bevolking in de be trokken gebieden in noodtoestand ver keerde. Stappen om in eerste behoeften te voorzien zijn genomen. Het doel van de regering blijft onver anderlijk de vestiging van een federale interim-regering in overleg met alle gebieden van Indonesië, zonder uitzon dering. Daarna zullen zo spoedig moge lijk verkiezingen worden gehouden voor een vertegenwoordigend lichaam. Dit om via de Ver. Staten van Indonesië te komen tot de Ned. Indonesische Unie. Bovengenoemd overleg zal in volle vrijheid geschieden. Veertien vooraanstaande Republikeinen te I.atavia, wier vrijheid van beweging was beperkt, zijn reeds vrijgelaten, o.a. de vertegenwoordigers var drs. Hatta. De Oekrainse vertegenwoordiger Ta- r ischenko zeide, dat Nederland zonder Amerikaanse wapenleveranties nooit hadden kunnen doen, wat het gedu rende drie jaar in Indonesië gedaan heeft. Hij noemde de actie onwettig en beschamend in het kader van 't hand vest en wilde de aanval vergelijken met die van het Hitleriaanse Duits land. De vertegenwoordiger van de Sovjet-Unie Malik was van oordeel, dat de verklaring van dr. v. Royen een rechtstreekse afwijzing betekent van 't stopzetten der actie. De verklaring, dat de resolutie van de Veiligheidsraad bij de Nederlandse Dr. Bunche, de waarnemende bemid- delaaar der V. N. in Palestina, heeft gister de Veiligheidsraad verslag uitge bracht over aanvallen van de .joodse land-, zee- en luchtstrijdkrachten in het Negeb-gebied van Palestina tijdens de afgelopen vier dagen. Hij zeide, dat de waarnemers der V. N. nog steeds niet in de gelegenheid werden gesteld het toneel van de strijd in ogenschouw te nemen. Een rapport van waarnemers in Gaza d.d. 24 December stelde vast, dat een Joodse aanval op een strategisch belangrijke heuvel op 23 December werd waargenomen, gevolgd d:o- con Egyptische tegenaanval, waarbij de heuvel werd heroverd. Aan beide zijden werden vele pantserwagens gebruikt. In een ander rapport werd medege deeld, dat Joodse schepen die in de nacht van 24 op 25 Dec. Ie kust in de buurt van Gaza aanvielen door Egyp tische kustbatterijen onder vuur geno men werden. Joodse vliegtuigen bom bardeerden tankeenheden op 23 Dec. aat de delegatie der Verenigde Staten in dit stadium nog geen verdere drang op Nederland via de Veiligheidsraad wenste uit te oefenen, aangezien de kwestie in diplomatieke kanalen ge vloeid was". De voorstellen van de Sovjet-Unie en de Oekraine werden daarop ver worpen. Hedenmiddag voortzetting? Het is te verwachten dat de Indone sische kwestie hedenmiddag weer ter tafel zal worden gebracht indien de raad tenminste in de voormiddag met de nieuwe uitbarsting in de Negeb ge reed komt. Het verdere verloop zal dan afhangen van de aanvullende in lichtingen die van Nederland geëist zijn. Het lijkt nog te vroeg om uit het verloop van gisteren af te leiden, dat een zekere matiging betracht wordt. Eerder kan men van uitstel van oor deel in afwachting van meer gedetail leerde gegevens spreken. Maar te Pa rijs wordt opgemerkt, dat reeds dit op zichzelf een matiging inhoudt tegen over het standpunt, dat Amerika en Engeland Vrijdag voorstonden. Ondanks het feit, dat het einde van de behandeling nog niet voorzien wordt, besloot de raad Maandag dat de laatste Parijse zitting onherroepelijk niet later dan Donderdagavond zal zijn, waarna de werkzaamheden een week onderbroken worden om het overbrengen van de organisatie naar het permanent hoofdkwartier te Lake- Success mogelijk te maken. In een Maandagavond te Batavia uitgegeven Nederlands legercommuniqué wordt gezegd, dat de verliezen aan republikeinse zijde bij de gevechten in Indonesië „zeer gering" zijn. Het communiqué, waarin een overzicht wordt gegeven van de vijandelijkheden in de afgelopen drie dagen, zegt: „Op zeer weinige uitzonderin gen na was de tegenstand zeer zwak. Het oponthoud bij bet oprukken van de Nederlandse strijdkrachten werd hoofdzakelijk veroorzaakt door ongunstige weersomstandigheden en de vernieling van wegen". In midden-Java zette de colonne, welke uit Demak oostwaarts oprukte, de opmars voort en bereikte na de be zetting van Rembang de plaats Blora. Vervolgens werd contact gemaakt met de mariniersbrigade, welke Tjepoe be zet had. De weerstand, welke hierbij ondervonden werd, was gering. De troepen, welke Djokja, Magelang en Solo bezetten, gingen reeds over tot zui veringsoperaties in de omgeving van deze steden en het tussenliggende ge bied. Van Solo uit rukte een colonne oostwaarts op naar Madioen. Na enig oponthoud bij een vernielde brug en enkele wegversperringen in het be»g- terrein voor Sarangan bezette de co lonne op 25 December Madioen. Tijdens deze opmars werden achtereenvolgens bezet: Tawananggoe, Sarang, Plaosan en Magetan. In het gebied bezuiden Magelang werden rond de plaatsen Toeren en Dampi zuiveringsacties uit gevoerd. De mariniersbrigade zette haar opmars zuidwaarts voort en bezette de plaatsen Ngawi en Ploso, waarna con tact gemaakt werd met de bezetting van Madioen. Op 23 Dec. werd een actie tegen Ban tam ingezet waarbij zonder enige te genstand in enkele dagen het gehele Republikeinse autoriteiten naar hotels buiten Java Officieel wordt aan het ANP mede gedeeld, dat de regering van Indonesië, in afwachting van nader overleg met de regering in Den Haag, met het oog op de plicht om zo spoedig mogelijk rust en veiligheid in geheel Indonesië te herstellen, besloten heeft om een aantal der Republikeinse autoriteiten tijdelijk enige berghotels buiten Java als woonplaats aan te wijzen. Stad in Costa Rica in brand gestoken Uit Costaricaanse bron verluidt dat invailers „kennelijk uit Nicaragua za terdagavond bij verrassing het uit 64 man bestaande garnizoen van de Costa- ricaanase grensstad Port Seley hebben aangevallen en de stad in brand hebben gestoken. Tien man. die de enige overlevenden van het garnizoen zouden zijn, zijn naar San Jose overgebracht. Zij waren in de war en konden geen samenhangend verslag van de gebeurtenissen geven. Het garnizoen was met granaten en machinegeweren aangevallen en de aan vallers waren naar L-os Mojones terug getrokken na de stad in brand te heb ben gestoken. VOORRADEN NAAR MIDDEN JAVA Naar wij vernemen zal binnenkort een hoeveelheid van 8000 ton rijst en 20 millioen meter textiel vanuit West- Java naar Midden Java worden ver voerd en onder de bevolking worden gedistribueerd. gebied werd bezet. Na een week kon vrijwel op geheel Java worden overge gaan tot zuiveringsacties. Aangezien vrijwel geen tegenstand werd geboden zijn de verliezen van de TNI verhoudingsgewijze gering geble ven. Een groot aantal wapens van aller lei soort en kaliber is in beslag genomen of door de bevolking ingeleverd. Ook werden enige munitie-opslagplaatsen en wapenfabrieken aangetroffen. Vijandelijk vuur wordt met 2 inch-mortieren tot zwijgen gebracht. Djokjakarta, de republikeinse hoofdstad, is door de Nederlandse troepen bezet en er wordt opgerukt naar het volgende doel, Solo of Soerakarta. Een bren-schutter gebruikt een kilometerpaal als steun voor zijn wapen. Vijf personen gewond Zondagavond brak brand uit in de cabine van de Palace Bioscoop te Hoensbroek, vermoedelijk doordat de lopende film vlam had gevat. De brand bleef beperkt tot de cabine. Door vlam men, die door de deur en de raampjes van de cabine naar buiten sloegen, lie pen echter vijftien balconbezoekers brandwonden op. Vijf personen moesten naar het ziekenhuis te Heerlen worden gebracht. Van hen konden er drie, na verbonden te zijn, huiswaarts keren. De 'twee anderen werden in het ziekenhuis opgenomen. De ontruiming van de zaal geschiedde zonder paniek. De bioscoop exploitant en ziin zoon wisten met een slang op de waterleiding en met snel- blussers de brand spoedig te doven, zodat de brandweer practisch niets meer te doen had. m de „de ne- „Nederlanders zullen het betreuren" De Amerikaanse kranten geven de koppen van hun berichten over actie in Indonesië de indruk, dat Nederlanders de Veiligheidsraad geren". In een artikel van de Sundays New York Times werd gezegd, dat de resolutie van de raad bijna een Kerst geschenk genoemd kon worden. De Nederlandse beweging naar het repu blikeinse gebied was tactisch goed uit gedacht. In elk ander opzicht was het een toppunt van dwaasheid, afgezien nog van de ernstige morele aspecten, zo schrijft het blad. Op een of andere dag zal Nederland misschien de Ver enigde Naties nodig hebben. De Ne derlanders zullen het bitter betreuren indien zij zich dan bewust worden, dat zijzelf de in discrediet gebrachte we reldorganisatie voor de vrede onder mijnd hebben. De op 1 Januari 1949 ingaande ac cijnsverhoging voor tabaksproducten ener-, de gestegen prijzen voor ruwe tabak anderzijds, hebben geleid tot vaststelling van maximumprijzen voor tabaksproducten op iets hoger peil. De verhoging luidt als volgt: Prijsklassen waarin verkocht wordt. Sigaren per stuk: 1948 11 tot 27 cent, 1949: 12 tot 30 cent; Senoritas per 10 stuks: 1948 88 tot 132 cents, 1949: 100 tot 130 cents. Sigaretten per 20 stuks 1948: 42 tot 96 cents, 1949: 45 tot 100 cent. Pijp-, shag- en pruimtabak per 50 gram 1948: 39)^ tot 67^ cent, 1949: 40 tot 80 cent. Door een verlaging van de accijns op .zwaar gesausde pruimrollen kunnen deze over enkele weken in prijs ver laagd worden van 37 tot 25 cent per stuk. 500 MILLIOEN DOLLAR VOOR JAPAN? Volgens goed ingelichte kringen zou generaal Mc Arthur hebben aanbevo len aan Japan credieten te verlenen ten bedrage van 500 millioen dollar voor 1949. Deze som zou het eerste deel zijn van een crediet ten bedrage r an 1500 millioen dollar, dat nodig is voor de uitvoering van het Japanse vijfjarenplan. In Japanse economische kringen is men van oordeel dat Japan in 1953 iedere Amerikaanse hulp zal kunnen missen en voldoende zal kunnen pro duceren voor de behoeften van Oost- Azië. Veefkind krijgt levenslang Levenslange gevangenisstraf en ont zetting uit de beide kiesrechten luidde gisteren de uitspraak van het Bijzon dere Gerechtshof te 's-Gravenhage in de za; k tegen de voormalige onder-inspec teur der staatsrecherche J. H. Veef- kind. V. trad in 1941 in dienst van de Sipo. Hij arresteerde een groot aantal landgenoten waarvan velen niet uit ge vangenschap terugkeerden. Voorts werd hij er van beschuldigd arrestanten te hebben geslagen om verklaringen af te dwingen. Schreieder zeide van deze man: „Ik gebruikte hem bij net Englandspiel, omdat ik hem vertrouwde en hij de Duitse zaak m.i. volkomen diende". De procureur-fiscaal had bij de be handeling van deze zaak slechts één straf rechtvaardig gevonden en wel de doodstraf. Weerbericht Verwachting geldig tot Woensdag avond. Half tot zwaar bewolkt met later plaatselijk enige sneeuw of regen en toenemende wind uit Zuidelijke richtingen. Vannacht op de meeste plaatsen nog lichte of matige vorst, overdag temperatuur om het vries punt. MËÊÈÊÊÊMmMMÊXmm &WS - Slechts hier en daar wordt door de Nederlandse troepen enige georgani seerde tegenstand van de republikeinse strijdkrachten ondervonden. Sinds enige weken wordt in de Be tuwe door de politie huis aan huis controle gehouden naar achtergeble ven explosieven. In de gemeente Bem- mel kon de politie beslag leggen op het volgende arsenaal: 78 gevulde gra naten. 60 mortiergranaten en een kist vol van deze gevaarlijke vleugelpro jectielen, 7 grote vliegtuigbommen, 3 raketbommen, 1 pantservuist, 122 hand granaten, 6 fosforgranaten, 1 piat, 3 mijnen, 3 mitrailleurs, 9 geweren, 1 re volver, ruim 3000 geweer- en mitrail leurpatronen 373 granaathulzen. Bo vendien werden door de bevolking 16 plaatsen aangewezen waar zich ge sneuvelde militairen bevonden. Men trof een massagraf aan waarin 7 Duit sers en 1 geallieerd militair werden gevonden De Nederlandse ambassadeur in de V.S. mr. dr. E. N. van Kleffens heeft in een schrijven aan de administrateur van het plan-Marshall, Paul Hoffman de teleurstelling van de regering uitge sproken over de stopzetting van de i hulp aan Indonesië. i De Nederlandse regering is overtuigd, dat de ontwikkelingen in Indonesië se dert het begin van de ECA-hulp aanto- nen, dat de goederen, welke zijn ver zonden en die welke verzonden zullen worden, er toe zullen bijdragen het eco nomische herstel in Indonesië te bevor deren, overeenkomstig het doel van de ECA. Naar haar mening wijzen de cijfers, die met betrekking tot de economische bedrijvigheid in dit gebied in de afge lopen maanden zijn gepubliceerd, in deze richting. De Nederlandse regering zal desge wenst zeer gaarne op korte termijn meer gespecifiëerde inlichtingen dien aangaande verschaffen. Zij maakt van deze gelegenheid reeds gebruik om er op te wijzen, dat, in geval de economi sche steun wordt voortgezet, deze ten dens zal voortduren, aangezien, overal waar de ECA-hulp tot dusverre haar gunstige invloed heeft doen gevoelen, generlei verslechtering van welke aard ook is voorgekomen. Nederlandse des kundigen staan, wanneer dit verlangd wordt, ter beschikking van hun Ameri kaanse collega's voor de bespreking van de technische vraagstukken, met be. trekking tot de punten door Hoffman in zijn brief naar voren gebracht. Zij zijn daartoe door de Nederlandse rege ring gemachtigd. Met voldoening werd nota genomen, dat in speciale gevallen de ECA bereid is uitzonderingen op haar besluit in overweging te nemen. Zes Amerikaanse soldaten door Sovjets gearresteerd Volgens het Duitse nieuwsagent schap Dena (Amerikaanse zone) heb ben Sovjetgrenswachten zes Ameri kaanse soldaten en «en Duitse politie agent gearresteerd toen zij Zondag bij vergissing de Sovjetrussische zöne- grens overschreden. De Amerikanen en de Duitser zouden naar Eisenach, ten zuid-oosten van Kassei gebracht zijn. Er zou geen gebruik van wapens ge maakt zijn bij de arrestatie. Later werd medegedeeld, dat de zes Amerikaanse soldaten en de Duitse grenswacht „ongedeerd" waren terug gekeerd. Volgens een Nederlands communi qué bedragen de Nederlandse verliezen sedert het begin van de actie in Indo nesië 41 doden en 99 gewonden. Vier vliegtuigen gingen verloren, waarvan twee waarschijnlijk werden neerge schoten door luchtafweergeschut, dat bediend werd door ongeveer 30 Japan- nezen. De zuiveringsacties in alle be zette gebieden werden voortgezet. De arrestatie van Kardinaal Mindszenty In aansluiting op ons bericht van gister over de arrestatie van de Hon gaarse kardinaal Mindszenky verne men wij nog het volgende: Vorige maand heeft Rakosi, plaats vervangend premier en secr-generaal van de communistische partij in Hon garije, gezegd dat de tijd gekomen was )m de „politiek van verdraagzaamheid" jegens kardinaal Mindszenty te beëin digen. Het „fascisme dient zich aan in het kleed van de katholieke kerk". President Szakasits zeide in een kerst boodschap: ..Grote massa's van 't Hon gaarse volk vragen de liquidatie van de anti-democratische reactie van de kliek rondom kardinaal Mindszenty De Hongaarse regering, die een volks regering is, doet alles wat in haar macht ligt om volgens de wens van het volk te handelen. Deze hindernis o"1 fle weg naar de ontwikkeling van de Hon gaarse volksdemocratie moet uit de v.-eg geruimd worden". Men verwacht, dat het Vaticaan een formeel protest zal uitbrengen tegen de arrestatie van kardinaal.Mindszenty Naar Reuter uit Cairo meldt, is de Egyptische minister-president, Nokrasji Pasja, heden vermoord. Zes revolverschoten maakten een einde aan zijn leven. Een jongeman werd gearresteerd. Communiqué van de E.V.C. De hoofdbesturen van de bij de EVC aangesloten bonden en de districtspro pagandisten, welke in Amsterdam in vergadering bijeen waren, hebben hun goedkeuring uitgesproken over een communiqué, waaruit wij het volgende aanhalen: Men hecht zijn goedkeuring aan stap pen, die het hoofdbestuur heeft onder nomen teneinde „een snelle beëindiging van de koloniale oorlog in Indonesië te bevorderen". Geoordeeld wordt, dat loonsverhogingen niet alleen het wel vaartspeil verbeteren zullen, maar te gelijk „een directe en doorslaggevende strijd betekenen tegen de machten van het koloniale imperialisme". Men zendt zijn „broederlijke groeten aan de In donesische --beidersklasse". Nota van Arabische Liga inzake Nederlandse vliegtuigen De Arabische Liga bestudeert thans een nota, die aan alle ledenstaten van de Liga zal worden gezonden. Hierin wordt gevraagd aan Nederlandse vlieg tuigen toegang op hun vliegvelden te weigeren als reactie op de Nederlandse „agressie" tegen Indonesië De bijzon dere situatie van de Nederlandse sche pen, die varen door het Suezkanaal, wordt eveneens bestudeerd. Dertien millioen gevangenen in Sovjet Unie De Amerikaanse minister van Defen sie, Kenneth Royall, heeft verklaard, dat de Sovjets meer dan 13 millioen gevangenen waaronder vrouwen en enkele kinderen, in concentratiekam pen in de Sovjet-Unie vasthouden. Twee millioen Duitse burgers en krijgs gevangenen, die zich nog in de Sovjet- Unie bevonden, waren hieronder niet begrepen, zo zeide Royall. Negen mil lioen van de bewoners van de kampen waren Russen twee millioen Duitsers en de rest Polen, Tsjechoslowaken en onderdanen yan tal van andere landen. Royall zeide deze cijfers te baseren op „een hoogst betrouwbaar onderzoek van de geheime dienst dat op mijn ver zoek over een periode van enkele maan den werd verricht". I 50.500.voor herstel Palels te Den Haag De schade, welke door de hevige brand werd toegebracht aan het ko ninklijk paleis aan het Noordeinde te Den Haag, is provisorisch hersteld. Men heeft zich beperkt tot het treffen van noodvoorzieningen en het sober in richten van enige vertrekken. Thans is bij de Tweede Kamer een ontwerp van wet tot wijziging van het eerste hoofd stuk der rijksbegroting ingediend, waarin een bedrag van f 50.500 wordt aangevraagd, zijnde de kosten van ge noemd herstel. NEDERLANDSE VLAG TE BOMBAY NEERGEHAALD Communistische studenten hebben de vlag van het Nederlandse consulaat te Bombay neergehaald. Zij wilden deze in zee gooien, doch de politie kwam tussenbeide. Bij de vechtpartij die ont stond, werden 4 studenten en een poli- tie-agent gewond. Ook kwam het tot demonstraties bij het Nederlandse schip „Streefkerk" dat in de haven gelost werd. Bloedige strijd in China De Chinese regering heeft gister het verlies van de steden Tsaoyang en Sceihsiem, ten noorden van Hankou, toegegeven. Uit regeringsgezinde bron verluidt, lat de regeringsstrijdkrachten na bloe dige gevechten de spoorwegstad Hsin- ho, vlak ten noorden van Tangkoe, heb ben heroverd. Na het terugtrekken der communisten, aldus deze berichten, ge leek het slagveld „een zee van bloed". KINDJE IN DEKEN GESTIKT Vrijdagmiddag werd de 11 maanden oude Maria G. D„ wonende aan de Ho- ningerdijk te Rotterdam door haar moeder dood in haar ledikantje aange troffen. Vermoedelijk is het kindje in een moltondeken, waar het aan heeft liggen zuigen, gestikt. VERKLARING VAN TJSIANG KAI SJEK Generalissimus Tsjiang Kai Sjek heeft gister verklaard, dat de zeven dagen oude regering van dr. Soen Fo de oor log tegen de communisten „grondig en tot het einde toe" zou voortzetten. Dr. Woe Teh Tsjen, vice-premier en minister van buitenlandse zaken, heeft verklaard, dat de regering alle beschik bare mensen en materiaal mobiliseert orn haar fronten te versterken. De mi nister verwierp de mogelijkheid van een wijziging der buitenlandse politiek :n zei dat China nog steeds op hulp var Amerika hoopte. Met ingang van 1 Januari 1949 zijn benoemd tot onderdirecteuren van de Koninklijke Luchtvaartmaatschappij de heren H. Fuchs en Ir. J. Luymes, resp. hoofd „general operations" en hoofd technisch bedrijf der KLM.

Alkmaarsche Courant | 1948 | | pagina 1