r Stad en Omgeving AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN De NACO vierde 25-jarig bestaan Jaarverslag Cenir. Advies-Bureau KAB Laffe Silbertc Vele sprekers, w.o. Ir, F. Q. den Hollander De organisatie van de V.V.V Portret van de week „Citroen" rijden veilig rijden KEES KOSTER N.V. ALKMAARSE WASSERIJ JjigezcMden Tegen moorden* doodstraf gei Het was gistermiddag in Heiloo een abnormale drukte. Op de driesprong bij de Rustende Jager stond de Rijks politie het verkeer te regelen. Talloze luxe wagens en een groot aantal bus sen werden in de loop van de middag In de naaste omgeving van de Rusten de Jager geparkeerd en trein en bus diensten voerden daarnaast verschei dene vreemdelingen aan. Voor de toevallige voorbijganger was het duidelijk dat er iets bijzonders aan de hand was. Er was ook iets bij zonders aan de hand, want de Naco hield ter gelegenheid van het zilveren jubileum receptie, en met de Naco de heer Kistemaker die 25 jaar geleden te zamen met de heer De Raadt een autobusdienstje was begonnen. Noordholland kan niet zonder bussen. Dat een bedrijf een zilveren jubi leum viert is op zichzelf wellicht niets bijzonders. Inderdaad er zijn er vele die een 25-jarig bestaan mochten her denken. Als wij ons echter realiseren met welk een moeite in 1923 de heren Kistemaker en De Raadt te kampen hadden om een busdienst tussen Hoorn en Amsterdam op „poten" te zetten en als wij daarnaast bezien de positie die de Naco thans in 't personenvervoer in vrijwel geheel Noordholland inneemt, dan is dit zilveren jubileum wel iets bijzonders. De 20-persoons Ford waarmee de lijn HoornAmsterdam aanvankelijk werd onderhouden, is uitgegroeid tot 120 moderne bussen die maandelijks meer dan 700.000 km afleggen. In een van zijn speeches, die de heer Kistemaker op deze voor hem en zijn bedrijf zo belangrijke dag hield, zei hij dan ook niets te veel met de opmerking dat geheel Noordholland op zijn kop had gestaan als alle personeelsleden van 't bedrijf gistermiddag in de Rustende Jager te Heiloo aanwezig waren ge weest. De Naco is in het grootste deel van Noordholland onmisbaar gewor den. De Naco voorziet in een behoefte en daarom is het zo prettig te weten dat hier mensen aan het hoofd staan die het bedrijf willen perfectionneren en niet alleen ten behoeve van het be drijf of personeelsleden maar vooral ook ten behoeve van het publiek. Een bloementuin De grote zaal van de Rustende Jager was herschapen in een bloementuin. In deze zaal was naast de heer Kistema ker en Zijn vrouw de voltallige raad van commissarissen van de Nederland se Spoorwegen met aan het hoofd ir. Den Hollander. Alvorens de officiële receptie een aanvang nam, sprak de heer v. Rijs wijk hartelijke woorden namens het personeel en werden enkele cadeaux overhandigd. Naast de cadeaux die de heer en mevrouw Kistemaker ontvin gen, schonk het personeel een fraaie plaquette aan het bedrijf. Het is de bedoeling dat deze plaquette geplaatst zal worden in de hall van het nieuw te bouwen Naco-gebouw. Zoals be kend heeft de directie van de Naco de bedoeling dit gebouw in Alkmaar op te trekken, daar Alkmaar, als centrum van de busdiensten, hiervoor de meest aangewezen plaats is. Verschillende sprekers uit Purmer- end en omgeving, o.a. de burgemees ter van deze plaats, de heer Kooyman, spraken hierover hun spijt uit. Voor de middenstand in Purmerend zal dit dan ook een gevoelig verlies beteke nen en het is wel aan te nemen dat het gemeentebestuur van Alkmaar zich zal beijveren voor dit bedrijf zo spoedig mogelijk de gelegenheid te scheppen zich geheel en al in deze stad te ves tigen. Geen holle phrasen Het is ondoenlijk al de prettige In de laatste bestuursvergadering van de plaatselijke VVV is een organi satieschema samengesteld. Het dage lijks bestuur, belast met de algemene leiding, kent nog steeds een vacature op de voorzitterszetel. Als eerste on der-voorzitter treedt de heer D. J. Scheffel op, 2e onder-voorzitter J. W. A. Heuseveldt, secretaris J. M. F. Arntz en penningmeester P. E. Doden huis. De dagelijkse leiding van het kan toor Waaggebouw berust bij de heer H. G. Rys, directeur-administrateur geassisteerd door mej. G. C. M. v. En gelen en met de heer J. J. Dinkelberg als alg. adviseur. Als vaste vertegen woordiger van het gemeentebestuur met adviserende stem fungeert de heer G. Th. J. de Munk. Alle financiële aangelegenheden en personeelszaken berusten bij de finan ciële commissie, samengesteld uil de heren P. E. Dodenhuis, voorzitter; J. W. A. Heuseveldt, G. Th. T. de Munk en J. H. Nijhuis. De Pers- en Propagan dacommissie bestaat uit de heren E. Mak, voorzitter; G. L. v. d. Post, G. Th. J. de Munk, J. J. Dinkelberg, M. v d. Ploeg, F. A. H. Otten, namens het Nd. Noordhollands Dagblad en W. Middelbeek, namens de Alkmaarsche Courant. De Commissie Kaasmarkt heeft tot taak de organisatie en het toezicht op kaasverkoop, ontvangst vreemdelingen, torenbteoek, rondvaar ten, excusies door Alkmaar en naar de omgeving etc. Deze taak is opgedragen aan de heren G. L. v. d. Post, voor zitter; J. M. F. Arntz, P. J. L. Joosten, J. J. Dinkelberg, W. Voorthuysen, Mr. Dr C. Berkhouwer en C. W. Keysper. De commissie voor de motorwedstrij den bestaat uit de heren W. Schmidt, voorzitter; E. Mak, P. Kokkes, G. Th. J. de Munk. C. G. M. Verwer, P. J. L. Joosten. J. Moejes. woorden, de herinneringen en ver wachtingen die de vele sprekers van deze middag uitspraken, weer te ge ven. Duidelijk was echter wel dat de woorden van hulde en dank, die o.a. door de heren ir. T. Q. den Hollander (president-directeur van de N.S.), ir. Jurrianse (dir. NZH), de directeur van de Cebuto, de heer Heyting (hoofd van de Rijksverkeersinspectie) en nog vele anderen werden uitgesproken, geen holle phrasen waren. In de lof die de heer Kistemaker en de Naco werd toe gezwaaid deelde ook mevrouw Kiste maker, en in niet mindere mat de heer De Raadt, de vroegere compag non van de jubilaris. Zo het al moeilijk is alle redevoe ringen te memoreren, moeilijker nog is op te noemen de namen van hen die van hun belangstelling blijk gaven. Wij willen volstaan met op te merken dat naast vele notabelen uit diverse gemeenten in Noordholland meerdere belangrijke figuren van het vervoers wezen in Nederland aanwezig waren. De receptie werd gevolgd door een officiële feestavond. Tafels en stoelen gingen langs de kant, het Naco-orkest speelde vlotte en prettige melodieën en tot laat in de avond schoven vele bezoekers met hun dames of met char mante conductrices over de vloer. Voor de heer Kistemaker en de zij nen is deze 7e Januari een dag gewor den die nog lang in de herinnering zal voortovert. 0 (Ontleend aan onze advertentie kolommen). ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 'uur: De strjjd om de atoombom (14 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Het huis in de Duicimerstraat (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: De slavin van Haroea (14 jaar). Het Wapen van Heemskerk: De Czardas Vorstin. Gulden Vlies, 8 uur: A.T.V. Ontwaakt „Djahin". ZONDAG Bioscopen aanvang om 2, 4.30, 7 en 9.30 uur. Gulden Vlies, 8 uur: De Kilima Hawaiïans. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: De strijd om de atoombom (14 jaar); Victoria Thea ter, 8 uur: Het huis in ds Duicimer straat (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De slavin van Haroea (14 jaar). -■ Gulden Vlies, 8 uur: De Lindeboom. ZONDAGSDIENSTEN DOKTOREN: J. Pot, arts, Kennemer- straatweg 65, telefoon 3117. C. J. Poortvliet, arts, Egmonderstraat 16, tel. 4282. V APOTHEKEN: Geopend de apotheek van mevr. de weduwe C. M. B. Wanna, Mient 11. BONNEN HALEN Alkmaar: K tot Koomen; Oterlcek: alle inwoners; Stompetoren: alle inwo ners. Slechts weinig Alkmaarders zullen de foto die wij deze week in „het portret van de week" opnamen, niet herkennen. Nimmer was de heer Wiedijk weliswaar een belangrijke figuur op maatschappelijk of sociaal terrein. Eenmaal slechts „beschul digde" men hem er van dat hij een heldendaad had verricht. Dat was toen hij jaren geleden als brand weerman bij brand in de Waagtoren met de heren Coppens en Erkamp midden in de nacht een riskante be klimming uitvoerde. „Maar", zo ver trouwde de heer Wiedijk ons toe, „ik was geen held, want toen ik de volgende morgen bij klaarlichte dag tegen de Waag opkeek, zou ik dat grapje niet nog eens hebben durven herhalen". Dit intermezzo in des heren Wie- dijks bestaan kan dus ook geen aan leiding zijn geweest belangstelling voor hem te vragen in dit portret van de week, evenmin als het vak van huisschilder dat hij uitoefent. De aanleiding is echter juist om dat hij binnenkort kwast en verfpot aan de kant wil zetten. Onmisken baar heeft de heer Wiedijk artistie ke ideeën en één daarvan is de „Break Plastic" Dit is een bijzondere manier om interieurs te beschilderen, waarmee hij reeds hier en daar proeven heeft genomen die een fraai resultaat opleverden. Zijn kennis van en inte resse voor Oudhollaandse interieurs en zijn aangeboren gave om wandschilde ringen te maken gaven hem in Alkmaar een goede naam. Ook als kunstschilder is Wiedijk geen onbekende. Hij pakt echter alleen zijn pallet aan als hij behoefte heeft om te schilderen en die behoefte is thans minder groot dan vóór en tijdens de eerste jaren van de oorlog. Zijn werken kenmerken zich door een moderne opvatting. Het is met Wiedijk echter niet zo dat hij zich „Ficasso-neigingen aanmeet" omdat zijn techni sche capaciteiten tekort zouden schieten, zoals bij vele zgn. modernen wel het geval is. Wij kunnen alleen maar hopen dat binnen niet al te lange tijd zijn pro ductiviteit weer groter zal worden en dat hij met de toepassing van zij'n „Break Plastic" succes zal hebben. ANDRé CARRELL WEER OP DE PLANKEN Gisteravond werd door verschei dene artisten onder leiding van Andre Carrell in het Gulden Vlies een avond ten bate voor de Stichting 1940-'45 gegeven. De heer J. Plas, voorzitter van de stichting in dit rayon, hield mede na mens de Alkmaarse propaganda-com- missie een korte inleiding. Hij dankte de spelers voor hun belangeloos optre den en de heer Mooi voor het gratis beschikbaar stellen van de zaal. Nadat een band het bonte program ma met enige vlotte nummertjes had geopend en Jan Stadig zijn ersstige en de twee Jantjes hun komische liedjes hadden gezongen, was het woord aan André Carrell, die na zijn tournee in Indonesië eerst weer wat aan het Hol landse toneel moest wennen. Hij week op deze avond van de Stichting van zijn gewone programma af. Hij beschouw de het publiek in de zaal als zijn fa milie en vertelde hun op heel een voudige, doch soms onnavolgbaar gtcstige wijze van zijn optreden voor crze soldaten op de buitenposten. Ook zong hij enige liedjes, waarbij hij b'geleid werd door Gert van Twuyver. De Vier Morali's, die uit Den Helder waren overgekomen om in dit pro gramma te kunnen optreden, lieten hierna uitstekende acrobatiek zien. Het programma, dat zo spontaan door de artisten voor de Stichting werd gebracht, had zeker een volle zaai verdiend. Het is te hopen, dat men voor dergelijke avonden in de toekomst meer belangstelling zal tonen. DE ACTIE VOOR HET PAARD Nadat wij hadden bekend gemaakt, dat de gelegenheid, om bijdragen te storten voor het paard van schillen boer Swinkels was gesloten, hebben wij nog enkele giften ontvangen, die ons per giro werden overgemaakt en daardoor reeds enige dagen onderweg waren Deze bedragen eijn de volgende: d. 1. C. f 1; B v W f 2.50 H f 5; W 2.50; C S f 2, totaal 13 gulden. Met de reeds ontvangen Som van i 491.39 vormt dit dus een totaal van J 504.39. Dit bedrag zal door ons aan t e heer Swinkels worden overgemaakt. Wij maken er onze lezers nogmaals op attent, dat thans geen gelden meer worden geaccepteerd. zeer korte levertijd BERGEN (N H Telef. 2456 Dezer dagen is het jaarverslag klaar gekomen van het Adv. Bur. der KAB. Elke Vrijdag tussen 7 en 8 uur bestaat de gelegenheid bij dit bureau om za ken te bespreken, terwijl steeds schrif telijk zaken aanhangig gemaakt kun nen worden. Practisch alle plaatsen in de kop van Noord-Holland, boven Alk maar, behoren tot het district en dus kunnen zij een beroep doen op de ge salarieerde bestuurder, voor wie de behartiging van het bureau een onder deel van zijn taak is. Het bureau voorzag in een grote be hoefte, hetgeen wel bleek uit de vele zaken welke aan de orde gesteld wer den. Ruim 240 zaken vroegen de aan dacht, waarvan er ruim 200 werden af gewerkt, 40 kwesties zijn nog in behan deling. Met de 36 kwesties welke bij de afsluiting van het jaarverslag 1947 nog lopende waren en inmiddels opgelost werden, kan gezegd worden dat veel en vruchtbaar werk is verzet. Voorzover geld of geldswaarden werden ontvangen, *tverd een bedrag van f 8000 bereikt, veelal rechtstreeks aan het rechthebbende .lid uitbetaald, hoewel enkele malen het bureau als ircassokantoor dienst deed. De bete kenis van het werk is evenwel niet aangegeven met het bedrag aan gelds waarde. immers vele resultaten, wel ke niet aldus konden worden uitge drukt, zijn van oneindig meer beteke nis. B.v. verblijfsvergunning voor uit ons land uitgewezenen, naturalisatie, rehabilitatie, woningkwesties. Laatst genoemde zaken worden slechts bij uiterste noodzaak ter hand genomen. De betekenis van de financiële re sultaten is bovendien ook groter, naar mate men meer behoefte heeft aan de desbetreffende uitkering. Overwegen de dat het veelal betrekkelijk kleine bedragen betreft, maar juist in een tijd van moeilijkheden, zoals bij ziekte, ongeval, geboorte, sterfgeval enz. is het duidelijk, dat de resultaten dubbel groot zijn voor de betrokkenen. Met vele instanties werd overleg gepleegd, o.a. departementen, gemeen tebesturen, bedrijfsverenigingen enz. Over het algemeen werd veel mede werking ondervonden, slechts een en kele maal waren de besprekingen min der soepel. Het bureau stelt het op prijs de kwesties steeds objectief te beoordelen, als dus een der leden ten onrechte een vordering wil stellen, wordt geen medewerking verleend. Door het innemen van dit standpunt kweekte het bureau bij de vele in stanties vertrouwen, hetwelk van zeer grote betekenis is. Advies wordt steeds kosteloos ver strekt aan de leden, slechts in enkele gevallen werden administratiekosten c d. in rekening gebracht, daar hier voor gerede aanleiding bestond. Gerechtskosten e.d. worden niet ge dragen door het bureau, maar er werd meerdere malen zorg gedragen dat deze kosten voor de desbetreffende leden tot een minimum werden be perkt. Alleen kwesties van algemene aard werden behandeld, dus geerf zaken be treffende de afzonderlijke beroepen, hiervoor moet men zich wenden tot de vakorganisatie. Het jaarverslag vermeldt van de ter hand genomen zaken o.m. alle sociale wetten, voorzover behorende onder 't bovenafgebakende terrein, vervolgens erfrecht, alimentatie, verzekeringen, schadevergoedingen, kostwinnersver goedingen, consumentencrediet. belas tingzaken enz. DIERENBESCHERMING. Zwervend zijn te Alkmaar aangetrof fen een bruine bastaard, herder (ruige kop) en een donker gestroomde herder, pl.m. 1 jaar oud. Adres inspecteur'. C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHANDELING Direct na aankomst op het vlieg veld Kemajoran met de K.L.M. Constellation „Delft" begaf Dr. Drees zich naar het paleis Ko ningsplein, alwaar hij door de hoge vertegenwoordiger van de Kroon, Dr. Beel, werd ontvangen. Van links naar rechts: Jhr. Michiels van Verduynen, Dr. W. Drees, Gieben, de Hoge vertegenwoor diger van de Kroon, Dr. Beel en Hussein Djajadiningrat Santoso. (Radiografisch overgebrachte foto) ALKMAAR, 7 Jan. 1949. (Alkm. Ex- poi'tveiling). Witlof- I 3242, II 2030; Bloemkool 35; Rode kool 8.2013; Sa- voye kool 6.90—9; Groene kool 8.20 17, Spruitkool I 38—50, II 20—28; Boe- rekool 1118; Andijvie 2864; Rode bieten 6; Winterpeen 4.607.60; Was- peen 10—13; Uien 4.20—6.80; Prei 7—14; Knolsoepselderij; per 100 3.505.50 en bos 2.506.50. Appels: Cox Pomona 85; Goudreinetten 5685; Jacques Lebel 48 56; Jonathan 7286; Laxton Superbe 7298. Peren: Gieser Wildeman 7986; Winterjan 6678; IJsbout 7578. NOORDERMARKTBOND, 8 Jan. '49. 65000 kg rode kool 8.20—11.60; 44000 kg gele kool 6.908.30; 36000 kg witte kool 5.906.20; 14000 kg groene kool 9.10 13.40; 23000 kg uien 5—8; 12000 kg peen II 5.70 en III 5.40—5.50. HARMONIE THEATER De strijd om de atoombom Na de bevrijding werd de wereld- filmmarkt overstroomd met pseudo- verzetsfiims van een dusdanige preten tieloosheid, dat het praedicaat verzets- film de interesse van het publiek niet meer vermag op te wekken. Naar authentieke gegevens compo neerde een Noors-Franse filmcombina tie echter een verzetsfilm van werke lijk uiitstekend formaat, zodat zij on- getunjfeld het vertrouwen van het pu bliek in waarlijk goede oorlogsfilms naar wij hopen doet terugkeren. Een film waarin geen sterren hun rou tine op het celluloid gelegd hebben, maar een warm-menselijke rolprent, waarin de personen die in de jaren 1939'44 hun „echte" rol speelden hier in een natuurgetrouwe copy leverden van wat er in die jaren plaats greep. Z. E. Raoul Dautry, de atoomgeleer den Joliot-Curie, Halban, Kowarski, de Noorse militaire compagnie Lingé, en de Noorse vrijkorpsen Swallow en Gunnerside weten het gegeven tot een dusdanige uitstekende documentaire op te bouwen, dat het alleszins gerecht vaardigd is deze film met als een der beste verzetsfilms te betitelen. Al mag het geheel foto-technisch niet geheel volmaakt zijn hier en daar zelfs onduidelijk dit wordt ruimschoots vergoed door de tot grote hoogte opge voerde spanning, die ten slotte haar uitweg vindt in de ondergang van de veerboot die het noodzakelijke mate riaal voor de vervaardiging van de atoombom het zware water ver voert. Interessant binnen- en buitenlands nieuws en een grappig tekenfilmpje completeren het geheel. VICTORIA-THEATER Het huis in de Duicimerstraat Het huis in de Duicimerstraat is 'n ge woon huis, met een wat naargeestige gevel, wat somber en wat vervallen. En de mensen die het huis bewonen, zijn gewone mensen met menselijke te kortkomingen, met kleine zorgen, klei ne vreugden. In dat huis in de Dulcir merstraat worden kamers verhuurd, door een weduwe, die haar jaren zag heenvliegen in het grauwe bestaan van alledag, die haar troost zoekt in het spiritisme, om nog een boodschap van haar gestorven echtgenoot te-horen. En de pensiongasten, vogels van diverse pluimage, leven in deze film hun le ven. Percy Boon, de automonteur, dro mend van grote daden en heen en weer geslingerd in de dromen van zijn pu berteit. Percy's moeder, vol liefde voor haar zoon, vol vertrouwen ook, een vertrouwen, 'dat beschaamd wordt. Maar haar sterk geborgen zijn in God doet haar vergeven en geeft haar groot se woorden in de mond. Het gepensionneerde boekhoudertje en zijn gezin, hij, zijn vrouw en zijn dochter Doris. Connie, dametje van wat wufte levenswandel, de heer Squ- ales, luguber en kleverig en o, zo sluw. Zo leven zij daar in het mistroostige huis, ieder in zijn eigen wereldje. Bui ten is de grote wereld, buiten is de metropool Londen, waar oom Henry ronddwaalt op zijn fiets, ontevreden met zijn omgeving, maar vooral onte vreden met zichzelf. Londen behoort mij, zo droomt Per cy en dat wordt zijn noodlot. Want och, wat wil een automonteur begin nen. Het noodlot slaat toe in de. vorm van Londense bobby's en een reus van een detective. En hoe klein wordt zo'n monteurtje tegenover de waardige pruik van de Old-Bailey rechters, hoe nietig voelt hij zich tussen twee kaart spelende agenten. En welk een vak manschap tonen opnieuw de Britten, om deze mensen uit te beelden, juist zoals zij zijn. Met precies genoeg ac cent op hun hebbelijkheden, om een glimlach bij de bezoekers te voorschijn te roepen of om hen te ontroeren door de tragiek van deze levens. En al is het verhaal dan wat gezwollen, de men sen, die het maken, zijn mensen van vlees en bloed. Daarom moet U niet vergeten, het huis in de Duicimerstraat eens te gaan bezoeken. Want zulke hui zen met zulke mensen hebben wij ook. Alleen is er een film voor nodig, om hen ons te tonen. De film „London be longs to me", Het huis in de Duicimer straat. Van Cadiclub tot Kadizetc In het Uniegebouw waar vóór dt '1 oorlog intellectuelen hun gezellige so- cieteitsbijeenkomsten hielden en na da bevrijding jonge mannen zich ali OVW-er konden opgeven, waar toen het Cadiclub was geworden militai ren van alle rangen vertier zochten en vonden, daar zal binnenkort de kan tonrechter zetelen. Het Gerechtsgebouw aan de Geester- singel kan sinds geruime tijd niet alle 4 takken van de justitiële dienst mee: omvatten en men besloot daarom vanl het gebouw De Unie gebruik te ma- ken, dat eigendom is van „Het Hoog Huys". Drie weken geleden is een tweeta firma's met de verbouwing begonnc: De firma P. Waal heeft met vijf matl de benedenverdieping onder handel' genomen. De zittingzaal van de kar, tonrechter komt beneden aan de ac terkant van het gebouw. Het zaaltje 3 wordt hoger en breder dan dat aan dij Geestersingel gemaakt. De wandel worden tot een hoogte van 2.44 m vaal hardboard en daarboven van zacht-| board. De voorkant van het gebouw is voor de administratie bestemd en er is| ruimte uitgespaard voor een wacht-j kamertje waar verdachten en getuigen zich op hun verhoor kunnen voorbe-j reiden. De bovenverdieping ondergaat even-1 eens een grote verandering. Onder lei ding van de firma Badenhuyzen en Zo nen is men energiek bezig op de plaats waar vroeger danslessen werden ge geven en later militairen hun toneel stukken instudeerden, een kamer vooii het archief in te richten. Verder ko- men daar drie kamers voor het kan toorpersoneel en een, welke voorlopi! door het tribunaal in gebruik wordl j genomen. Over een drietal wekta hoopt men met de verbouwing geresi te zijn. Als dan de groene bekledint gearriveerd is zal mr. Boerrigter zij, nieuwe home in -gebruik kunnen r,i-| men. Waar eens burgers en militairen oj de maat van dansmuziek over de par ketvloer schuifelden, zal spoedig 4 aparte sfeer heersen, die zo kenmer kend is voor onze rechtsspraak. CINEMA AMERICAIN De slavin van Haroea Deze in fraaie kleuren opgenomen film, brengt geen diepzinnige proble men, maar een buitengewoon prettige entspanning. En bovendien is er nog een grote aantrekkingskracht in deze vol Oosterse sfeer opgenomen geschie denis, n.l. het spel van de steeds aan trekkelijke Maria Montez, die zich dit maal weer in gezelschap van Jon Hall cn Turhan Bey in haar element toont en de film bijzomler attractief maakt. Het verhaal is ook nu weer aardig ge vonden. Maar wat het meest trekt is de sfeer, de rijkdom van kleuren en «le avonturen en het spel der hoofdfiguren, die de toeschouwer enkele uren in de sfeer der romantiek brengen. Een film die met het inleidend pro gramma zeker een druk bezoek mag verwachten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie)| Horloges blijven schaars Geachte heer redacteur, Naar aanleiding van het laatste nieuws in de Alkmaarsche Cour an: van Vrijdag, waarin wordt medege- - deeld, dat horloges, uurwerken en -1! zelfs stop-watches van de bon zijn en vrij moeten worden verkocht, meen ttj dat ook het volgende onder de aan dacht van uw lezers moet worden ge' bracht. De horlogemakers hebben inderdaad die circulaire ontvangen, echter me de volgende opmerking: Denk niet, dat het vrijkomen va» de horloges betekent, dat u naar har telust zult kunnen kopen. Handelsbe sprekingen, die in 1948 plaats vonden, hadden tot resultaat, dat Nederland het eerste halfjaar 1949 van het oor spronkelijke vastgestelde toen {oct al niet overmatig grote import-con tingent slechts twee-derde zal invoe ren. Op dit punt' wil ik vooral de aan- dacht vestigen. In 1948 werd een heel bescheidenj aantal horloges geïmporteerd. Dit ge ringe aantal werd ook voor 1949 aan-l genomen, doch verminderd met een-, derde, zodat er ondanks het vrij-M1]! nog minder mensen aan een goe uurwerk |eholpen kunnen worden. Aan het' publiek en ook aan ons dit veel teleurstelling geven, vooral fljji een en ander als „laatste nieuws" wemj gelanceerd. Dankend voor de plaatsruimte, SCHOONHOVEN, Fnidsen Hl (van onze speciale vcrsl De laaghartige moord, dl tus 1944 de vijftig-jarige h bels te Deemster uit zijn rukte, is gisteren in een zitting van het Bijzonder hof te Amsterdam behande De beide verdachten, de W. A. Polak te Utrecht e maiige Rijksambtenaar bij sche Zaken, B. Slop te hoorden de doodstraf tegen Tijdens de verhoren kws staan dat beide verdachtei ker hebben geweten of de bels en de andere mensen ben vermoord, ook maar i ken hadden met de v< waartegen de Duitsers wilden nemen. Hoogstens van de veronderstelling uil wel de daders zouden zijn' vooral dit punt dat de pre E. H. F. W. Schaeck M zwaar aanrekende. Op de fatale datum was Euterpestraat te Amste: luxe auto vertrokken. Hie den zich de Duitsers E. F Franz, in gezelschap van lander3 Polak en Slop, Ied< Sonderncommando Feldm Beemster hadden zij zich boerenjongen de boerderij laten aanwijzen. Franz en ren bij de auto gebleven. Slop begaven zich naar voet van de Oostdijk geleg rij. De inleiding tot het 1 sprek, dat de heer Ubbels voerd, was een vraag ove: veeboekje. De beide moorde timeerden zich n.l. als s van de C.C.D. Hiertoe hadd ningen van deze dienst in Moord In het bjjzi kind. Volgens de dagvaarding heer Ubbels, toen zijn b overtuigd hadden de hun offer aangewezene vóór ziel ben, zonder vorm van pr geschoten. Op dat ogenblik vierjarig kleinzoontje var moorde naast hem hebbei De verdachten ontkenden konden leden van de faml die zich op de publieke tribi den, zich niet meer beheer: den met overslaande stem t „Je liegt het, schoft, je 1 Ook de zinsnede in het proc dat het jongetje tegen zi; gezegd had: „Die mannen doodmaakten, hebben eers boter gevraagd," werd door denaars als onwaar betiteld Bergens Harmoi concerteerde Bergen's Harmonie gaf om van haar dirigent, de heer 1 een concert in De Ruste vooreen nauwelijks ha zaal. Het was een droevig die lege stoelen. „Was muzir er niet, het leven had geer Gelden deze woorden niet gen? Bergen's Harmonie, voorzitter in zijn welkomst dankbaar voor de materiële zij in zo ruime mate van do anderen mag ondervinden, i voor de lof, die haar bij gelegenheden, als zij haar z deerde medewerking verlee: toegezwaaid, maar „morel heeft ook een niet licht te ten waarde. Van al die le gaat niet veel bezielende kr; Intussen werd het weer eert, waarmee hét gezelschaj inlegde, het werd een avon< concentreerd muziekmaken e nen luisteren. De verschille mers werden prachtig uitge met een gul applaus beantw opend werd met een pittige P-isselink, gevolgd door Alc v. Gluck. In de Fantasie-R van Montagne, een huwelijl heid, werd voor het eerst gi maakt van het klokkenspel, geleden door B.H. werd a de klokken kondigden de aan. De fantasie Zomeravond, c dieuze schepping van onze noot J. c. Beekman, ontket extra applaus voor de comp In de Pastorale van Sing een der leden, de heer C. 1 ais clarinet-solist, een taak, hij zich schitterend kweet. Na de pauze werd nog e composities vertolkt, waaron van Verdi, selection uit De 1 man van Zeiler en fragm Nabuchodonosor van Verdi, a bekenden door de zomercoi de muziektuin. Met een mars werd het i zichte geslaa^ie concert be: de oogst van de v Gevonden: tennisracket wollen muts; zwarte wollen v sleutel voor hangslot; een huis rode wollen das; een paar kin blauw gestreepte vulpen Verloren: gouden broei mlddelenkaart (KD): damesbrl blé montuur in geel bruin lec portemonnaie: zakmes; bruine gevoerde glacé dameshandschoe blauwe kinderhandschoentje- ceintuur; gele gebloemde grijs geruite pet; zilveren oort dameshandschoen: padvinders! Weggelopen- bruln-wit doktersdienst op zo Morgen, Zondag 9 Januari doktersdienst in Bergen u'tgéo dokter Van Gelder, .telefoon 2

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2