BAMBI Pandit Nehr Afd. Noordholland van „Het Ned. Trekpaard besluit tot 50 pet. contributieverhoging Residentie n Drukbezochte vergadering te Middenmeer Eén van de drie» Een tekenfilm van Walt Disney +frer te h&wrhaett: Bti rqqdsei BRIEVEN; AVONTUUR Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Men moei nie geweld volgt „Ontwakend Azie i uitgedaagd" Drukke dagen voor onze schaatsenrijden Weerbericht Na afloop der hengsten- en premie- keuring werd in Hotel Smit Woensdag een ledenvergadering gehouden door de afdeling Noord-Holland, onder voor zitterschap van de heer Ch. M. Rein- ders Folmer te Heemstede. Op deze vergadering was ook aanwezig de al gemeen voorzitter, tevens voorzitter van het dagelijks bestuur, Jonkheer J. van Vreedenburg te Capellen (Bel gië), die eveneens de keuring had bij gewoond. De voorzitter opende de vergade ring met een hartelijk welkomstwoord en memoreerde, dat dit de eerste ver gadering was, die in het pas aange vangen jaar gehouden werd. Hjj stond even stil b(j het gepasseerde jaar en haalde aan, dat daarin veel illusies ver loren zijn gegaan, zoals er ook minder prettige dingen en ervaringen zijn ge weest. Anderzijds waren er wel licht punten geweest, o.a. de troonsbestijging van onze jonge koningin en hjj zag het Bestuur in goede handen. Tot de alg. voorzitter. Jonkheer v. Vreedenburg, richtte hij een apart welkomstwoord. Ben jaar geleden was deze toch ernstig ziek, inmiddels was hij helemaal hersteld en had zijne werkzaamheden weer kunnen aanvan gen. Wij verheugen ons hier zeer over en kunnen onze alg. voorzitter niet missen, zeide spreker, waarna hij hem ten slotte nog feliciteerde met zijn ge lukkig herstel. De vergadering gaf door een krach tig applaus haar instemming met de woorden van de voorzitter te ken nen. De paardenfokkerij. Stilstaande bij de ontwikkeling van de paardenfokkerij, zei spreker, ge troffen te zijn door de waime belang stelling, die deze fokkerij ondanks het afgaand getij in den lande in het algemeen en hier krachtens het grote aantal der aanwezigen nog steeds geniet en hij beschouwde dit als een goede waarborg voor de toekomst. Wij moeten niet bij de pakken gaan neerzitten, doch ons integendeel op wekken een zo best mogelijk product 'te fokken. Ondanks de voortgaande mechanisatie in de landbouw, kunnen de paarden toch niet gemist worden en een goed gefokt product, afkomstig van prima voorouders, blijft altijd een betere prijs waard. Sprekende over de aangekondigde Paardenwet, zei spreker, dat volgens de opvatting van het hoofdbestuur de belangen van de fokkerij in het alge meen niet naar de volle waarde en erkenning der bereikte fokkerijresul taten, in het ontwerp, waren verze kerd en dat het hoofdbestuur nog doende was met stappen te nemen om hierin verandering te bereiken. Na nog een gelukwens te hebben uitgesproken op de vereniging voor het onlangs verkregen praedicaat „Ko ninklijke", verklaarde spreker de ver gadering voor geopend. Daarna volgden de mededelingen, waaruit bleek, dat de consulent ir. L. de Vries te Alkmaar, wegens verhin dering, vertegenwoordigd werd door zijn assistent. Het financieel verslag over 1948 en de begroting over 1949 schenen geen reden te geven tot enige opmerking, alhoewel volgens de opmerkingen van de heer H. de Graaf, bij zijn rapport over de boekencontröle over het boek jaar 1947, de financiële positie der af deling steeds minder werd. Overigens was het gehele financiële beheer keu rig in orde bevonden en stelde hij ook, mede namens zijn college-rapporteur, de heer Bruins, voor, onder dankzeg ging voor het buitengewoon accurate beeld der boekhouding, de secretaris penningmeester volledig te décharge- ren. Met aller instemming bekrachtigde de voorzitter met een harde klap op tafel dit voorstel en werd de secreta ris penningmeester ontlast van zijn ver antwoording dragend beleid. Vervolgens werd een commissie be noemd voor boeken-onderzoek, boek jaar 1948, bestaande uit de heren Aartsen en Bijl. Contributie verhoogd. Daarna kwam in behandeling het bestuursvoorstel (van de afdeling) om ter verbetering van de financiële po sitie de ledencontributie van f 10 op 15 te brengen. De voorzitter zette in een gedocumenteerd betoog uiteen hoe het bestuur er toe gekomen was dit voorstel te doen en consta teerde, dat de harde realiteit hen tot dit voor hen ook onaangenaam voor stel had genoopt. Deze 50 pet contribu tie-verhoging heeft slechts de duur van een jaar, zodat de financiële posi tie het volgend jaar óf verbeterd moet z(in of anders een nieuw voorstel tot verhoging moet worden gedaan. Dit bestuursvoorstel lokte een le vendige discusie uit en alhoewel bij alle sprekers een ernstige wil aanwe zig was om het bestuur in deze te steunen, meenden velen dat het voor stel niet aan de gestelde verwachting zou beantwoorden, aangezien vele le den hun lidmaatschap zouden opzeg- gerf. De heer H. de Graaf, die het bestuur ook de verzekering gaf van de ernstig gemeende houding der vergadering, ordeelde dat, teneinde onder de veel heid van 's Konings onderdanen tevre denheid te houden, het voorstel van de heer Zadelhof, om het inschrijvings geld der ter keuring aangeboden paarden te verhogen, in ernstige over weging diende genomen te worden. De heer Zadelhof opperde ter uit breiding van zijn voorstel, de moge lijkheid ook de heffing op de gedekte merrien te verhogen, terwijl hij me dedeelde dit op antwoord op het ge zegde van de voorzitter, die mededeel de dat bij aanneming van het voorstel, de verhoging tegelijk met de contribu tie, zou geind worden dat de con- tributiekaart reeds was aangeboden en door hem voldaan, hetgeen bij vele le den het geval was. Over de verhoog de contributie moest dus weer apart worden beschikt en dit brengt weer aanmerkelijke kosten met zich mede. Midden in de overigens geanimeerde bespreking vroeg de heer van Strien laconiek: wat gebeurt er met de le den die de verhoging der contributie niet willen betalen? Zij hebben nu reeds zij het dan te lage contri butie betaald. Worden deze bij weige ring geroyeerd of niet? De voorzitter meende, dat bij een nog nader te nemen besluit hun hou ding hierbij bepaald diende te wor den. Nadat nog verschillende sprekers o.a. de heren Lammers, de Feyter, de Schutter en van Wesemael het woord hadden gevoerd, werd ten slotte met algemene stemmen het voorstel van het bestuur aangenomen, onder gehouden heid om tot nadere bestudering te gaan van de voorstellen van de heren Za delhof, de Graaf c.s. Bestuursverkiezing. Inzake het benoemen van een afde lingscommissaris bij het hoofdbestuur, periodiek aftredend was de heer K. J. Kaan te Anna Paulowna, werd op voorstel van de heer H. de Graaf bij acclamatie de aftredende opnieuw be noemd. Desgevraagd was de heer Kaan bereid deze benoeming aan te nemen en dankte, getroffep door deze blijken van waardering voor zijn werk, de vergadering voor het in hem gestelde vertrouwen. Eveneens trad de heer Kaan perio diek af (niet herkiesbaar) als jury-lid, 2e plaatsvervanger voor de keuring van merrien tot opname in het Keur- stamboek. Van het tweetal (de heren Bruins en Schutter) werd de laatste gekozen, doch deze wenste de benoe ming niet te accepteren, aangezien daar door afgeweken zou worden van de gebruikelijke methode en hij overi gens oordeelde dat de heer Bruins daar beter toe geschikt was, zodat hij de medewerking en toestemming van de vergadering vroeg om de benoeming aan de heer Bruins over te dragen. Na enige toelichtende besprekingen was de heer Bruins tenslotte hiertoe be reid enj ging de vergadering welge moed over naar het volgende punt dei- agenda, waarbij zij volledig instemde met het voorstel van het bestuur, om wegens buitengewone staat van ver dienste, de burgemeester van 's-Her- togenbosch, het ere-lidmaatschap der afdeling aan te bieden. Als afgevaardigden naar de algeme ne ledenvergadering te houden op 11 iiaart in Den Haag werden benoemd de heren Gehrels en Drost van Texel. Nadat bij de rondvraag nog een en ander besproken was inzake de Paar denwet, Jonkheer van Vreedenburg de voorzitter dank bracht voor zijn be kwame leiding en de vergadering voor de pretige toon die er bij alle gesprek ken heerste, sloot de voorzitter de vruchtbare vergadering. naar persoonlijke smaak, wane alle drie zijn goed tegen ruwe rode banden en schrale huid: Purol (balsem) - Hamea (crème) Hamea (gelei)- In prijzen v, 30-75ct Vandaag ga ik jullie iets vertellen over een prachtige tekenfilm van Walt Disney. De naam Walt Disney zullen jullie waarschijnlijk allemaal wel eens gehoord lebben. Over de gehele we reld heeft die naam grote bekendheid gekregen door de tekenfilms. Denk maar eens aan Mickey Mouse, de grap pige, kleine muis, die wij hu en dan nog wel eens afgebeeld zien. De film „Sneeuwwitje" was de eerste grote tekeniflm, die als hoofdfilm in de bioscopen werd gedraaid. Misschien hebben jullie die film gezien en er net zo van genoten als ik. Vóór de oorlog kwam er een nieuwe, grote tekenfilm gereed. Het was de film „Bambi"; het leven van een hert je. De oorlog was er de oorzaak van dat wij deze film nu pas in ons land kun nen bewonderen. Maar mijn inleiding is al lang ge noeg geweest. Laat ik jullie nu de ge schiedenis van Bambi vertellen: In een groot woud wordt Bambi ge boren en dicht tegen zijn moeder aan gedrukt, slaapt het kleine hertje tot het eerste morgenlicht aanbreekt. Dan opent hij zijn grote, donkere oogjes en kijkt verbaasd rond. Dat is geen wonder, want alle dieren in de omtrek hebben elkaar het blijde nieuws verteld dat er 's nachts een klein hertje is geboren. Een nieuw prinsje van het woud. Van alle kanten trekken zij op om de kleine Bambi te gaan bewonderen. Moeder konijn heeft al haar kleintjes meegenomen en zelfs de oude uil, die overdag niet graag in zijn slaapje ge stoord wil worden, heeft zich laten wekken en brengt een bezoekje aan de kleine prins. Het is grappig om te zien hoe al die nieuwsgierige gezichtjes van de dieren het nieuwe bosbewonertje aanstaren. Het hertje doet pogingen om op zijn pootjes te staan, maar hij brengt er nog niet veel van terecht en een klein konijntje lacht hem hartelijk uit. „Stamper" heet dat kleine konijntje en die naam heeft hij gekregen omdat hij geregeld met zijn pootje op de grond stampt wanneer hij wat gewich tig wil doen. Bambi en Stamper worden al spoedig vriendjes. Voor Bambi is het grote woud nog vol wonderbaarlijke dingen, maar Stampertje leert hem 'de namen van de dieren en de bloemen. Onbe daarlijk kan het kleine konijntje lachen als Bambi de konijnenkindertjes na wil doen en allerlei dwaze sprongen maakt, wanneer hij over een greppel of een boomstronk wil springen. Bambi geniet van alles wat hij tegen komt, maar als hij vrolijk speelt met zijn konijnenvriendje, wordt de lucht plotseling donker en in de verte klinkt een zwak gerommel. Stampertje wordt een beetje wit om zijn konijnenneusje en hij zegt dat hij nu toch maar liever naar zijn moeder gaat. Met grote sprongen hupt hij weg en Bambi. die alleen is achtergebleven, zoekt nu ook maar zijn moeder op. Het is net op tijd, want het begint dikke droppels te regenen en er klinken dreunende donderslagen. Angstig drukt Bambi zich tegen zijn moeder aan. Het is het eerste onweer dat hij meemaakt. Maar ook aan het onweer komt een eind. De zon breekt weer door en het leven in het bos herneemt z'n gewone, genoegelijke gangetje. Spoedig is Bambi groot genoeg om met zijn moeder naar de weide te trek ken, waar de andere herten leven. Daar leert hij zijn vader kennen; een groot en statig dier. waar alle andere herten respect voor hebben. Ook maakt Bambi kennis met Feline, een jong hertje.dat even klein is als hij, maar hij is wat verlegen voor haar en durft niet met haar te spelen. Veel te vlug gaat de mooie zomer voorbij. De herfstwind rukt aan de bla deren van de bomen en al spoedig breekt de lange wintertijd aan. De weide is met sneeuw bedekt en er is voor de herten geen grassprietje meer te vinden. Zij 'trekken het woud in en voeden zich met schors, die zij in re pen van de boomstammen trekken. De kleine Bambi vindt dat de win ter wel erg lang duurt. Alles ziet er zo triest uit. Hij verlangt echt naar de lente. Maar op een morgen wijst zijn moeder hem op een plekje, waar de sneeuw is weggesmolten. Daar komen de eerste, sappige voorjaarsgrasjes uit de grond en gulzig hapt het kleintje in het frisse groen. Het is ook op die dag dat Bambi voor het eerst van mensen hoort. Er knallen schoten in het bos en Bambi's moeder wordt door de jagers getroffen. Klage lijk roept Bambi om zijn moeder, tot plotseling zijn vader voor hem staat en zich over het kleine hertje ontfermt. Als het bos getooid is met een lente kleed van groen en bloemen en de vo gels hun mooiste liédjes zingen, zien wij Bambi weer. Hij lijkt niet veel meer op het kleine, verlegen hertje dat zulke grappige, dwaze sprongen kon maken. Zijn stem is nu zwaarder ge worden en op zijn kop prijkt al het be gin van een gewei. Zo ziet hij zijn vriendje Stamper weer terug en ze ontmoeten de oude uil, die hen haast niet meer herkent. Ja, kleine kindertjes worden groot. Er is nog een hertekind dat gegroeid is. Het is Feline, het hertje dat Bam bi op de weide had ontmoet föen hij nog klein was. Bambi en Feline ontmoeten elkaar weer en zij gaan veel van elkaar hou den. De mensen zijn weer de oorzaak dat de gelukkige tijd plotseling verstoord wordt. Door hun onvoorzichtigheid met een kampvuur, breekt er een bosbrand uit, waarvoor alle dieren in grote angst moeten vluchten. Ook Bambi en Feline kunnen zich -redden en op een mooie lentemorgen is er weer een geheimzin nig gefluister in het bos. Stampertje, het konijn, heeft" zowaar een hele rij kleine Stampertjes gekregen en met al dat kleine grut achter zich aan, gaat hij de oude, mopperige Uil wekken, want er is weer groot nieuws te vertel len: Bambi en Feline hebben twee snoezige, kleine hertenlcindertjes ge kregen, die, evenals Bambi het jaar daarvoor, met grote, verwonderde oog jes de wereld inkijken. Hoog boven op een begroeide rots. staat Bambi en houdt de wacht over Feline en de twee kleine prinsjes van het woud. Deze film is onvergetelijk mooi. Ik vertelde jullie nu in het kort de in houd maar wanneer je in de gelegen heid komt om de film te gaan zien, zul je er van genieten hoe grappig de ver schillende dieren zijn getekend en hoe mooi de natuur op de achtergrond is. Al deze dingen moet je zelf eens zien, want die kan ik je helaas niet beschrij ven. TANTE IET. Het spreekwoord dat jullie de vorige keer door middel van de cijfers moes ten vinden was. ARBEID ADELT. De woordjes die jullie bij de oplos sing konden helpen waren: Bad Bedelaar Til. Er waren zeer veel goede oplossingen, deze week en zoals gewoonlijk moet het lot maar weer bellissen wie de geluk kigen zouden worden. Het zijn Minke de Vries, Kleine Noord 31, Hoorn. Carol Smolders, Van Hogendorpstraat 52, Den Helder. Annie Jonker, Achterweg 37 A, Alk maar. Alphons Schermer, Koedijk 320. Piet van den Burg, Graafwijkstraat 3, Beverwijk. Gefeliciteerd. De boeken worden toe gezonden. Onze mededelingen Weer was er voor het corresponden tie-hoekje een briefje van een onbe kende. Wie heeft er schaatsen gereden met een klein broertje en werd door een politieagent van het ijs gejaagd. De briefschrijfster (of schrijver) had een goed Kerstrapport. Mevr. Paling in Haarlem, hartelijk dank voor Uw postzegels en zilverpa pier. Wij zijn er heel blij mee. Nog even is het nodig om iets over de prijsraadsels te zeggen. De kinderen van 8 tot 12 jaar lossen vaak het pijijs- raadsel van de oudere jongens en meis jes op en hopen daarmee een prijs te winnen. Dit gaat echter niet. Zij kunnen alleen een prijs winnen met het prijs raadsel voor hun eigen leeftijdsgroep. Ook wordt vaak vergeten om de leef tijd te vermelden, bij het inzenden van de prijsraadsels. Daar moeten jullie wel om denken hoor. Nelly Schrieken, Wognumschebuurt 16, Alkmaar, vraagt een corresponden tie-vriendinnetje. Nelly houdt veel van zwemmen en gymnastiek. Ook naaien doet zij graag. Zij is 10 jaar oud en zit op school in de vijfde klas. Kerhaling prijsraadsel Voor jongens en meisjes boven 12 jaar en tot 16 jaar. Dirk en Kees waren bij de Padvin derij. Op een middag moest de groep van Dirk en Kees ongemerkt door het bos trachten te komen dat bezet was door een andere groep jongens. Dirk werd door Kees als spion uit gestuurd, maar Jan, een van de vijan den die in het bos lag, had Dirk opge merkt en gevangen genomen. Gelukkig slaagde Dirk er, in om een briefje te schrijven. Hij bevestigde het aan de halsband van de hond van Kees, die met hem was meegelopen en er eigenlijk de schuld van was dat hij ontdekt werd. De hond rende terug naar zijn jonge baas en zo kreeg Kees het briefje in handen. Het was in ge heimschrift gesteld, maar Kees kon het best lezen. Hij wist nu ook waar, en door wie Dirk gevangen werd ge houden, zodat hij hem gemakkelijk kon bevrijden. Kunnen jullie het briefje van Dirk ook lezen? Ieder cijfer stelt een letter voor en dezelfde letters worden steeds voor dezelfde cijfers gebruikt. Hier volgt het briefje. 1 4 18 19 4 10 4 4 16 9 0 13 7 4 4 5 19 12 24 6 4 21 0 13 6 4 13 6 4 13 14 12 4 13 8 10 25 8 19 8 13 7 4 19 19 20 8 13 7 20 8 18 9 4 10 14 12 9 4 12 4 1 4 21 17 24 3 4 13? 3 8 17 10 De oplossingen kunnen vóór Zondag, 23 Januari worden gezonden naar het bureau van dit blad. Onder de goede oplossers worden boeken verloot. 1. Bestuurder van een vliegtuig. 2. Een bekende zwemvogel meteen waggelende gang. (Je ziet hem vaak in parkvijvers en in weilandsloten). 3. Een kleur. 4. De bovenste verdieping van een huis, die vaak tot bergplaats dient. 5. Een dief, die iets uit een huis wegsteelt. 6. Een stop, die dient om een fles te sluiten. Wanneer de zes namen goed zijn in gevuld, vormen de eerste letters, van boven naar beneden gelezen, de naam van een heerlijke, sappige vrucht. De oplossingen, waarbij je ook je leeftijd moet vermelden, worden vóór Zondag, 30 Januari ingewacht aan het bureau van dit blad. Wij steken vandaag maar dadelijk van wal met het briefje van Nelly Schrie ken. Kijk maar eens onder de mededelingen, Nelly. Daar heb ik een corres pondentie-vriendinnetje voor je gevraagd. Ik vind het prettig dat je met ons mee gaat doen. -- Kosaa Vercauteren, wat heerlijk dat je nu al zo lang op mag zijn. Het is aam dat de kinderen op school ook zo goed om je gedacht hebben. Groeten aan - -aria en Jan. Annie Jonker, je vroeg mij of je welkom bent in de Jeugdkoerier. Natuurlijk meisje, je bent van harte welkom. Je was een beetje ziek, schreef je mij. Hoe gaat het er nu mee? Beterschap gewenst hoor! Jaap Zwaan, gelukkig dat Piet het goed maakt. Het schrijfpapier is uitstekend hoor Jaap! Guusjc Minnes, prettig dat je ook met ons mee gaat doen. Het raadsel was keurig opgelost, Guusje. Ben je een jongen of een meisje? Anny Prins, nu sta je dan ook in ons hoekje. Wat had je een uitstekend rapport, zeg! Ja, van het meisjesclubje heb ik al meer gehoord. Erna Schweizer, ik ben blij dat je van de verhale» geniet. Doet je zusje ook met ons mee? Tineke van Leeuwen, heb je een prettig feest gehad? Coba Kaas, ja, Annie is nu ook een nichtje van mij geworden. Leuk hè! Dat was een groot feest toen de meester afscheid nam. Nee, Coba, ik heb geen „Flipjes" van de jampotten voor je. Alphons Schermer, ik ben blij dat jij ook eens schrijft, jongen. Kunnen Truusje en jij niet allebei- schrijven en de briefjes in één enveloppe sluiten? Je hebt leuk post papier, Alphons. Truusje Schermer, ja, dat „Boek voor de jeugd" is prach tig. Je zult je er niet spoedig mee vervelen, denk ik. Wat aardig dat je er een versje voor mij uit overschreef. Anton Mol, hartelijk gefeliciteerd met je verjaardag. Ik ben wel een beetje te vroeg met mijn felicitatie, maar de volgen de keer zou het te laat zijn. Ik hoop dat je een gezellige dag zult hebben, beste vriend. Sia van Voorst, wat heb je de oplossing weer prachtig versierd, meisje. Jij kunt er iets moois van maken hoor! Wii je Joost Daalder van mij groeten? Geerdina Kappen, je hebt erg mooi postpapier, met die vlinders er op. Kan Roelfje al tegen je lachen, of is hij daar nog te klein voor? Cees Blom, wil je mij nog eens schrijven hoe oud of je bent, want je nam aan twee prijsraadsels deel. Ik weet nu niet bij -welke groep je behoort en daarom kon je nu niet met de kinderen van jouw groep meeloten. Wim de Wit, aardig van je dat je aan 't sparen bent voor onze zieken. Wij zullen maar hopen dat het prijsraadsel de volgende keer beter lukt, Wim. Piet van den Burg, het was keurig op tijd hoor! Jettie Scheuer, het lijkt mij een leuk idee om gezamen lijk een kussen te maken, maar hoe moeten jullie daar nu allemaal aan werken, Jettie? Ik help je hopen dat de eitjes van de maanvissen nu eens uitkomen. Ik heb wel eens kleine stekeltjes gehad aie in een aquarium uit de eitjes kwamen. Dat was erg leuk. Grieta van der Waal, aardig is die tekening van Jaap de groenteman Bedankt meisje. De oplossing die je inzond was best. Jos Kra mer, je vader heeft wel gelijk, maar als je niet weet hoe je de raadsels op moet lossen, mag je het gerust aan hem vragen hoor! Joop de Ruiter, Robbie Bak ker, Gretha Somers, H. Alders, Marianne Wiese, en Neeii van Westerop, jullie losten het prijsraadsel voor de jongelui boven elf jaar op. Daar kunnen jullie geen prijs mee winnen. Doen jullie de volgende keer weer met het raadsel voor de kinderen van 6 tot 12 jaar mee? Jantje van der Waal, en Elly Bakker, welkom bij ons. Lezen jullie eens wat ik aan Cees Blom heb geschreven? Josje Gerritse, Piet v. d. Laan, Corrie Vriesman, Lientje Scheffers, Wilma van Bucren, Jacq. v. d. Schot. Jenny Nijmeyer, Klaas Schipper, Gitta Vingerling, Gerda Zonneveld, Cees Perk, Trijnie Band. en Henny Koreman, ook jullie zijn welkom bij ons. De volgende Jeugdkoerier voor jongens en meisjes van 6 tot 12 jaar, komt over 14 dagen in de krant. De briefjes verwacht ik graag vóór Zondag 30 Januari. Dag allemaal! Hartelijke groeten van TANTE IET. IN DE DOOR TJEERD ADEMA „Volkomen", antwoordde Steensma geïnteresseerd. „Maar waarom kan hij mijn handschoenen hebben weggenO' men? Dat had toch geen enkel doel?" „Dat weet ik nog niet", antwoordde de onbekende. „Het kon een middel zijn om contact met u te zoeken nadat hij uw adres had uitgevonden. Uw plotselinge terugkomst deed hem zo uit zijn rol vallen, dat hij de hand schoenen overreikte. Trouwens, er bleef hem geen andere keus, want u zou natuurlijk gezocht hebben en de portier en de man van de garderobe zouden hem onmiddellijk voor de dief hebben gehouden. Dat risico mocht hij niet lopen". „En nu zijn we hem toch nog ont snapt". zei ir. Steensma tevreden „Dat zou al heel dom van hem zijn", antwoordde zijn metgezel. „Zelfs al heeft hij het vermoeden, dat hij door zien is, dan mag hij nog niet het risico lopen uw adres te zullen missen". „Maar waarom juist mijn adres?" vroeg Steensma. „Omdat hij het mijne al kent", ant woordde zijn metgezel. „Ik vrees, me neer, dat ik u al in een gevaarlijk par ket gebracht heb. Ik weet nog niet of u buitengewoon moedig of alleen maar onnadenkend is". „Hoezo?" vroeg Steensma verbaasd. „Omdat u zich onmiddellijk in dit avontuur heeft begeven", zei de on bekende. „Het kan zijn, dat u elk ge vaar tart, het kan ook zijn en dat moet ik wel aannemen dat u er geen besef van heeft hoe precair de situatie is. Wie zegt u trouwens, dat u op het ogenblik niet naast een misdadiger zit en mede floor de politie achtervolgd wordt?" „Er is een derde mogelijkheid", be dacht Steensma. „U kunt aannemen, dat ik zeer sterk naar een avontuur verlangde". „Dat weet ik", zei de man in het duister. „U moet begrijpen, dat ik een deel van het gesprek, dat u met uw vrienden voerde, heb afgeluisterd. Uw zucht naar avontuur en ook de om standigheid, dat wij een opvallende gelijkenis vertonen is oorzaak geweest, dat ik u in deze voor u nog onbe grijpelijke geschiedenis heb betrok ken. Men zal mijn huis nu zeker in het oog houden, want ik ben ervan overtuigd, dat men vanavond alle moeite zal doen uw adres uit te vin den". „Dan zou men lelijk achter het net vissen", zei Steensma, „wanneer u mij nu rechtstreeks naar mijn huis reed". „Voor zover ik mijn tegenstanders ken", zei de onbekende, „mag ik niet veronderstellen, dat zij een grove fout zouden maken door met deze moge lijkheid geen rekening te houden", Hij schoof het gordijntje, lat voor de achterruit was gehangen wa' om boog en gluurde er onderdoor. „Overtuig u zelf", zei hij. Ii. Steensma zag door de r.pleet van liet gordijn de gedimde koplichten van een achter de taxi rijdende auto. ,.U heeft gelijk, meneer", zei hij op gewonden, „we worden gevolgd. Maar hoe.... hoe heeft die man zo gauw een taxi gekregen?" Zijn wagen stond natuurlijk de ge hele avond gereed", zei de onbekende. „Wij zijn er nu bijna, meneer. N u kunt u controleren of onze achtervol ger mijn adres kent. Hij moet er reke ning mee houden, dat wij hier zullen stoppen en dus op enige afstand blij ven". De onbekende lichtte opnieuw het gordijntje omhoog. „Let op!" zei hij, „onze chauffeur rijdt nog met dezelfde snelheid, maar onze achtervolger begint al te minde ren. Ziet u wel, dat zijn lichten al verder weg zijn? Hij mag niet het ri sico lopen mijn wagen hier voorbij te moeten rijden". Op hetzelfde moment stopte vrij plotseling de taxi. De chauffeur stapte uit en deed het portier open en de onbekende maakte de voordeur van zijn woning open, liet Steensma binnengaan, drukte dé chauffeur een geldstuk in de hand en volgde zijn gast nadat hij de buiten deur met een zware slag in het slot had laten vallen ..Laten we even luisteren", zei hij. In de drie minuten, dat zij in do donkere gang stonden, was slechts het geluid van één auto hoorbaar. Het was dat van hun eigen taxi waarmede de chauffeur weer was weg gereden. (Wordt vervolgd) Md 123. „Oh, als ik maar wist, waar die drie deugnieten van mij waren", roept Moeder Woeffie. „Dan ging ik er dadelijk heen!" „Oh, maar ik weet wel waar ze zijn", antwoordt Wetsna vel. „We hebben vanmiddag vergade ring in or.s clubhuis. Het clubhuis van de padvinders. Daar zullen ze wel zijn. Ik moet er ook nog heen!" 124. „Dat komt dan goed uit", zegt Moeder Woeffie weer. „Vlieg er zo snel mogelijk heen. Dan kun je hun alles vertellen. Van de veldwachter en zo. Zeg hun ook, dat ze dadelijk thuis moeten komen!" „Het komt in orde", belooft Wetsnavel en slaat daarop met een zijn .vleugels uit om zo vlug mo gelijk naar het Zandpad toe te vlie gen. BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK „Laat ons in deze wereld, die vuld is van haat en conflicten, sai werken ter bevordering van de v door te streven naar verdraagzaam en vrijheid. Wij zullen in onze m niet slagen, als wij de weg van hei weid volgen of pogen, in de wi nog meer verdeeldheid te zaaien. Gandhi zei eens: riet is niet haat, geweld of onverdraagzaam! dat de volkeren vorm kunnen gi aan de verkregen vrijheid. Deze w den sprak Pandit Nehru, de tot v zitter gekozen initiatiefnemer van gister geopende conferentie te Delhi. De te voeren besprekingen zijn doeld om de Veiligheidsraad voor len aan te bieden, welke terstond vrede in Indonesië zullen herste en de volkeren van Indonesië de legenheid zullen bieden spoedig vrijheid werkelijk te doen worden. De conferentie zal, aldus Pandit K ru, ook aan de Veiligheidsraad vi stellen moeten doen over hetgeen daan moet worden wanneer een partijen in kwestie in gebreke b overeenkomstig de aanbevelingen de Veiligheidsraad te handelen. Ook zal gesproken worden over manier, waarop de negentien betr ken regeringen met elkander ten a zien van de Indonesische kwestie contact moeten blijven. Na gezegd te hebben, dat deze c ferentie niet gaarne iets zou doen de schijn zou opwekken, het gezag' de Ver. Naties te verzwakken, ze Pandit Nehru: „Deze bijeenkomst ls een binnen het raam der V. N. en dachtig aan de edele woorden van handvest. Dezeconferentie komt niet bijeen een geest van vijandigheid jegens ge natie of groep van naties. De afgevaardigden zijn bijeenge men. omdat de vrijheid van een li in gevaar is en het stervende k( Bialisme uit een afgelopen tijdperk hoofd opnieuw heeft opgestoken een uitdaging heeft gericht tot krachten, die pogen, de wereld nieuwe banen te leiden. Deze uit ging heeft een diepere betekenis men oppervlakkig zou denken, w het is een uitdaging aan een ontwa Azie, dat zo langdurig heeft gelei onder de verschillende vormen het kolonialisme. De V. N. zijn bes en haar resoluties zijn veronac Twee weken na de Europese k; pioenschappen te Davos worden Oslo, op 19 en 20 Februari, de were kampioenschappen in het hardriji gehouden. Men mag aannemen, enkele Nederlandse rijders, die op ogenblik te Davos vertoeven, door KNSB naar de wedstrijden om de leldtitel zullen worden uitgezond Voorwaarde is evenwel, dat Broe man, Langedijk, Huiskes en Van c Voort in het klassement over de v afstanden te Davos onder de eer twaalf zullen behoren. Van de Vo en Langedijk bevinden zich in goe conditie en vooral de eerste b)i reeds goed in vorm te zijn. Met Hv kes is het niet zo goed gegaan, om hij last heeft gehad van een griej hetgeen niet bepaald bevorderlijk geweest voor zijn vorm. Van Vrijdag is ook Broekman in Davos en dan het viertal onder leiding van dr. A. F. van der Scheer de training voc zetten. Een week na de wereldkampioi schappen worden te Helsinki interr tionale wedstrijden gehouden op u r.odiging over de vier klassieke standen. Broekman heeft hiervoor e invitatie gekregen en naar wij ven men zal hij op 26 en 27 Februari in Finse hoofdstad aan de start versch nen. Verder is de mogelijkheid gre dat hij op 5 en 6 Maart voor de lai sie maal in Noorwegen zal rijden, r melijk te Brandbu, het stadje wa Liaklev vandaan komt. die hem hei uitgenodigd de strijd aan te binden het „eigen terrein" van de Noor. WAPENSTILSTAND TUSSEN ISRAEL EN LIBANON In Israelietische militaire kring wordt hier bevestigd, dat Woensd: met Libanese vertegenwoordige overeenstemming is bereikt over ei wapenstilstandsovereenkomst. Verwachting, geldig tot Zaterdag avond: Wisselend bewolkt met voornamelijk in het Noorden van het land nog plaatselijk enkele buien. Krachtige tot matige, langs de Waddenkust nog tijdelijk stormachtige Noordwestelijke wind. Weinig verandering van temperatuur. 1

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 6