Burgemeester Sutm kwart eeuw in functie an Meijer r-JWI De Schrik van Medemblik hoort twaalf jaar tegen zich eisen Feestelijke raadszitting te Heerhugowaard Drie inleidingen op de Zaadteeltdag Selectie-methoden uiterst belangrijk DONDERDAG 27 JANUARI 1949 Burgemeester Sutman Meyer te Heerhugowaard herdacht gisteren het feit, dat hi) 25 jaren het burgemeestersambt had bekleed. Na een gezongen H. Mis in de parochiekerk van de H. Dionisius vond er een buitengewone raadszitting plaats, waarbij naast de voltallige raad en de belde wethouders aanwezig waren de burgemeesters van Zype, Oude Niedorp, Oterleek, Hoogwoud, Nieuwe Niedorp, Oudorp, Ursem, Sint Pan- eras, Harenkarspel en «'armenhuizen, de beide gemeente-artsen, de ge meente-ontvanger, het secretarie- en gemeentepersoneel en de vorige ge meentesecretaris, de heer Van Herpen, thans te Gendringen. Na een kort ope ningswoord van de loco-burgemeester, wethouder Tromp, werd op zijn voor stel de burgemees ter met echtgeno te van de ambts woning afgehaald door het oudste en jongste raadslid, n.l. de heren Quant en De Groot. Nadat de heer en mevr. Sutman Me|jer in het ge zelschap hadden plaats genomen hield de heer Tromp een toe spraak, waarin hfl er o.m. op wees, dat de jubilaris 4 Januari 1924 in yjjn eerste stand plaats Oude Nie dorp tot burge meester werd be noemd. De benoe ming te Heerhugo waard volgde bjj K.B. d.d. 7 April 1934 en de Instal latie op 31 April d.a.v. De gemeente heeft gedurende 't bestuursbeleid van burgemeester een verhoging van in wonertal gekregen van 5956 op 6241. Deze bestuurspe riode is voor bur gemeester een zeer moeilijke geweest, o.m. met crisis, werkloosheid en nood lijdendheid, terwijl men thans geluk kig weer de zelfstandigheid heeft kunnen herwinnen. De gemeente is op velerlei terrein zeer verbeterd, wat volgens spr. in de eerste plaats te danken is aan het inzicht en door zettingsvermogen van de jubilaris. In wel zeer bijzondere mate schonk de burgemeester zijn zorgen aan de volksgezondheid en zo kon men over '48 constateren, dat het aantal ge boorten 215 edroeg tegen slechts 27 sterfgevallen. Ondergedoken. Een duistere dag werd de 2e Jan. 1944, toen de burgemeester, na de beide wethouders geraadpleegd te heb ben, zich genoodzaakt gevoelde om met z|(n gezin onder te duiken. Het was ongetwijfeld voor de fam. Sut man Meijer een moeilijke periode en bij terugkomst vond men de- prachtige woning misbruikt en het meubilair grotendeels ontvreemd. Mevrouw werd door spr. oprecht in de hulde, haar echtgenoot gebracht, betrokken. Als blijk van erkentelijkheid werd haar een prachtige bloemenmand aangebo den. Met de woorden „Dat Gij onder Gods zegen nog vele jaren moogt ar beiden aan de belangen van Heerhu gowaard" besloot wethouder Tromp zijn rede. Namens de raad en het personeel bood de heer Tromp hierna een teke ning aan van een ontwerp voor een uitvoering van glas in lood voor de serre-deuren in de ambtswoning, welk werk zo spoedig mogelijk zal worden uitgevoerd. Verschillende toespraken Hierna werd gesproken door de heer Quant namens de R. K. raadsfractie. Spr. liet de grote verantwoordelijkheid van het burgemeestersambt duidelijk uitkomen en memoreerde tot zijn grote vreugde dat de burgemeester dit ambt steeds als een vaderschap had be schouwd. Namens de Partij van de Arbeid sprak de heer Bruin een woord van hart tot hart, en prees de jubilaris om zijn rechtschapenheid, eerlijkheid en trouw. Het is een burgemeester voor de gehele bevolking, aldus spr. Spreker noemde als burgemeester's hobby ver fraaiing en verbetering. Soms ging de uitvoering van de plannen in deze richting ,de draagkracht van de ge meente te boven, maar ook dan was de burgemeester in staat de bakens te verzetten. deerde hij de spontaneïteit waarmede de bevolking voor de geschenken had zorggedragen. Met een dankwoord van wethouder Tromp werd deze bijzondere zitting gesloten en werden de burgemeester en mevrouw door de gehele raad uit geleide gedaan. Ongetwijfeld is het voor de heer en mevrouw Sutman Meijer een onverge telijk mooie dag geworden, die 's mid dags werd voortgezet met een receptie in de ambtswoning en 's avonds met een serenade van Hou en Trou en een samenzijn met raad en personeel. Uitgeest De jubilaris en zijn raadsleden. Burgemeester Bosman van Oude Niedorp, de vorige standplaats van burgemeester Sutman Meijer, herinner de aan de 10 jaren dat de jubilaris al daar de scepter had gezwaaid. Namens de vertegenwoordigende gemeentebe sturen bood burgemeester Bosma zijn hartelijke gelukwensen aan. Gemeentesecretaris Specker wees op de bekwame magistraat, waardoor de gemeente thans vele gemeenten tot voorbeeld kan zijn. Het gemeentelijk budget in 1934 400.000.is thans 900.000.de schulden zijn vermin derd van 200.000.tot 130.000. Spreker herinnerde aan verschillende moeilijke perioden, o.m. aan die der vluchtelingen uit Amersfoort, Den Hel der en Wieringermeer. Spreker besloot met te zeggen: bij uw afscheid dat nog ver in het verschiet ligt, kunnen we thans reeds voorspellen, dat dan bij een terugblik geen burgemeester van Heerhugowaard op een zo grote vooruitgang van de gemeente zal kun nen bogen als bij u het geval zal zijn. De heer A. Kooij bood namens de burgerij, uit vrij initiatief verzameld, een zilveren sigaren- en een dito siga rettendoos aan, met gouden vulpot lood, alsmede een bloemenmand. Bur gemeester en mevrouw voelden zich door dit huldeblijk zeer getroffen. Mr. D. Breebaart, burgemeester van Zijpe, sprak namens de vereniging van burgemeesters en secretarissen in Noordhollands Noorderkwartier en liet zich zeer waarderend over de capaci teiten van burgemeester Sutman Meij er uit. De vroegere gemeente-secretaris van Heerhugowaard, de heer Van Herpen, roemde de openhartige omgang van burgemeester. De jubilaris dankt. Spr. wees er op dat hij naar vermo gen zijn plicht heeft trachten te ver vullen. Hij was dank verschuldigd aan God, die hem reeds op 26 jarige leef tijd had opgeroepen het burgemeesters ambt te vervullen. Spr. kende geen schoner ambt. Hij was ook dank ver schuldigd aan zijn ouders en echtge note. De burgemeester prees ten zeer ste de goede verstandhouding op elk terrein en dat veel werk mogelijk is geweest, is naar zijn mening zeker voor een groot deel te danken aan de harmonieuze samenwerking. Spr. had ook steeds van de Landsregering en het Frov. Bestuur grote steun ondervon den. Zeer dankbaar toonde de burge meester zich voor de verschillende cadeaux en wel het allermeest waar- Molen aan de Lagedijk wordt gerestaureerd De Raad der gemeente Uitgeest zal Maandag 31 Januari, des avonds, om acht uur^ ten Gemeentehuize bijeen komen ter behandeling van een agenda van tien punten Naast enige voorstellen het on derwijs betreffende komt op de agenda voor een verzoek van de afdeling Uit geest van de Nederlandse Protestanten- Bond om subsidie voot de Gezinsverzor ging' over 1949 in het over dat jaar ge raamde nadelig saldo ad f 700,— Door B en W wordt geadviseerd op dit verzoek goedgunstig te beschikken Ook zal wor den behandeld een verzoek van de ver eniging „De Hollandse Molen" te Amster dam om een subsidie te verlenen in de kosten van herstellingen van de molen aan de Lagedijk, eigenaar de heer C Deijle Deze subsidie zal nodig zijn om ook in aanmerking te kunnen komen voor een rijkssubsidie B en W stellen voor in de herstellingswerkzaamheden bij t6 dragen tot een bedrag van f 150,—, ten einde het Hollandse landschap zoveel mogelijk in stand te houden OVERTREDINGEN LOONREGELING WERDEN BERECHT Gisteren stond voor de bijzondere politierechter in Alkmaar, mr. Peere boom, Gerrit B. uit Uitgeest terecht. B. werd ten laste gelegd, dat hij als werk gever in he bloembollenbedrijf aan 'n tweetal arbeiders een te laag loon had uitgekeerd. De losse arbeider V. ver diende f 29,60 terwijl hij een brutoloon van f 44 had moeten hebben. 'De vaste arbeider S. K. kreeg f 31,20. Verdach te B. verklaarde, dat K. .niet meer loon had willen hebben; toen B. hem meer had aangeboden zou K. dit gewei gerd hebben Dit trok de officier, mr. dr. J. M. Vellinga sterk in twijfel. Een te hoog loon mag men niet uitbetalen, doch een te laag loon is een nog ern stiger overtreding, aldus mr. Vellinga. De eis was f 250 subs. 2 maanden. Mr. Peereboom veroordeelde B. tot f 200 subs. 2 mnd. Cornelis B. uit Uitgeest, die niet ter rechtzitting was verschenen, had aan een arbeider een te laag loon en aan een ander te veel betaald. De eis was f 200 subs. 2 maanden en de uitspraak f 150 subs. 6 weken. ZEER BRUTALE INBRAAK Ongewenste lieden hebben ingebroken in de woning van de heer K aan de Mid delweg Op brutale wijze is men des nachts de woning binnengedrongen door verbreking van een raam Een bedrag van f 100,— werd buit gemaakt Onbegrij pelijk is het dat niemand van de be woners iets heeff. gemerkt, temeer waar ook in de benedenverdieping slaapplaat sen zijn Door de politie is een nauwgezet onder zoek ingesteld^ waarbij de hulp werd in geroepen van 'een politie-hond Tot heden toe heeft het onderzoek geen resultaat op geleverd MILITAIR OP DE THUISREIS Ter secretarie ligt ter inzage een passa gierslijst van het troepentransportschip „Waterman" dat op 29 dezer te Rotter dam wordt verwacht Hierop komt voor de soldaat A G Roekens, Hogeweg 169 alhier behorende tot het 3e regiment Grenadiers, die repatrieert in verband met zijn afkeuring voor de tropendienst Casiricum TWEEMAAL PER WEEK VEILING Ingaande volgende week zal de Tuin- bouwvereniging „Ons Belang" de veiling cp Woensdag laten vervallen en derhalve alleen des Maandags en Woensdags vei ling houden WAT DE TUINDERS KREGEN Notering van de gisteren door „Ons Be lang" gehouden veiling: spruiten: A 52 89 en B 3049; peen: II 6,30, III 5,70 en IV 3,50; knollen 9; prei 141/?—I6V2; groene kool 10V2; kroten 4; boerenkool I8V2—20; witlof 34—38; uien 7Va Petten Nieuws van v.v. Petten Een telefoontje van Kolping Boys uit Oudorp, dat het terrein aldaar- wegens gladheid onbespeelbaar was, had ten gevolge dat Petten I een vrije Zondag had. Petten 2 heeft in een aardige wed strijd op eigen terrein de puntjes ge deeld met het bezoekende Kaagvogels 3. In de eerste helft had Petten de wind in de rug en maakte P. Koopman 2 doelpunten. Een penalty wegens hands werd door Kaagvogels ingescho ten, zodat de stand 21 werd. Petten, dat flink in de meerderheid was, heeft te weinig geprofiteerd van de tamelijk sterke wind. Schotloosheid was hiervan wel de oorzaak. Na de rust kwam Petten met een gewijzigde opstelling in het veld, en inderdaad ging het toen veel beter. Hoewel Kaagvogels na on geveer 10 minuten spelen de stand on gelijke voet bracht, zat de oorzaak dat er niet méér doelpunten kwamen, ze ker niet bij de Pettemers, maar ver dient de doelman van Kaagvogels een mooie pluim voor z'n prima werk. Hij was het, die zijn club behoedde voor een nederlaag. De eindstand van deze onder zwakke leiding gespeelde wed strijd kwam dan ook in een 22 gelijk spel. In „de Witte Engel" te Hoorn werd Woensdag door de Algemene Vereni ging van Tuinzaadtelers in Noord-Hol land de jaarlijkse zaadteeltdag gehou den, waarvoor van telers zijde matig goede belangstelling bestond. Een drietal inleiders behandelde enige be langwekkende onderwerpen. De voorzitter, de heer N. Groot Jzn. uit Enkhuizen sprak een kort ope ningswoord en deed enige medede lingen omtrent de praatavonden, die zich in een grote belangstelling mogen verheugen. De heer Tichelaar behandelde daar na de Groenbemesting en haar waar de voor zaadtelers. Er zijn verschillende oorzaken, die de opbrengst van de grond doen ver minderen. Onze gronden gaan achter uit in wat men noemt organische stof. We krijgen een z.g. dode grond. Onontbeerlijk voor een goede oogst is volgens de inleider een intensief bacterie-leven in de grond. En verder moet de winterhuishouding in orde zijn. Deze, en meerdere factoren, zul len door stalmest, bagger en compost verbeterd kunnen worden. Deze hulp middelen zijn echter duur en betrek kelijk moeilijk te bewerken. Door de prijs moet men zich echter niet altijd laten afschrikken. Gaat het evenwel niet, dan is er nog de mogelijkheid van groenbemesting. De heer Tiche laar gaf een technische uiteenzetting waar en hoe men de groenbemesters kan gebruiken. Een aparte bespreking van enige der belangrijkste bemesters liet de inlei der daarop volgen. Het nuttigste effect van een groen- bemester krijgt men als ze onderge werkt werd. De waarde van de groen bemesting ziet men in de tuinbouw alle dagen en ook de tuinzaadtelers zullen er hun voordeel mee kunnen doen. Er ontspon zich naar aanleiding van deze inleiding nog een interes sante gedachtenwisseling. Selecte-methoden. 's Middags kwamen de tuinzaadte lers weer bijeen om een inleiding te beluisteren over „Selectie-methoden van groentezaadgewassen en hun practische betekenis". De Nederlandse Caritas Missie zal 500 bejaarde vrouwen en mannen van Berlijn gedurende drie maanden dagelijks een warme maaltijd verstrekken. Links: „Kijk eens, buurman, dat heeft de Caritas voor ons gekookt". Rechts: Uitreiking in de Peter Roseggerstrasse. Wethouder Tromp overhandigt de jubilerende burgemeester Sutman Meijer het geschenk van de gemeente* Talloze plunderingen in Medemblik verricht De getuigenbanken in de zaal, waar het Bijzonder Gerechtshof Woensdag zit ting hield, waren tot de laatste plaats bezet met personen die kwamen getuigen dat Willy Frans Emille Fischer zich niet voor niets de bijnaam van de „Schrik van Medemblik" had verworven. De procureur-fiscaal mr. Rohling merkte bij de aanvang van zijn requisitoir op dat h|j lang niet alle getuigen had gedag vaard die bezwarende verklaringen ten aanzien van Fischer konden geven, zodat men dus nog slechts een gedeelte van diens activiteit kon beluisteren. In October 1944 was verdachte van Bergen aan Zee naar Medemblik als com mandant van de Zollgrenzschutz overgeplaatst, waar h|j tot aan de bevrijding talloze huiszoekingen verrichtte of liet verrichten. B|j deze huiszoekingen ver dwenen regelmatig de eigendommen van de slachtoffers, zelfs als de huis zoeking geen bezwarende voorwerpen opleverde. Categorisch trachtte Fischer de verklaringen van de dertien getuigen die waren opgeroepen te ontkennen. „Es 1st nicht wahr, herr prasident" of „Ich kann es mich nicht erinnern" en natuur lijk ook het „Befehl ist befehl" klonk ettelijke keren en slechts sporadisch werd een of ander voorval door verdachte toegegeven. Het was zoals mr. Rohling het uitdrukte: „Verdachte tracht zich achter een muur van ontkentenissen te ver schansen", hetgeen niet kon verhinderen dat de procureur-fiscaal twaalf jaar gevangenisstraf tegen hem eiste. discipelen huiszoeking doen naar ver borgen radiotoestellen, onderduikers, illegale blaadjes of zwarte handel. Deze huiszoekingen wei-den meestentijds verricht op anonieme mededelingen, zoals Fischer verklaarde. Levensmiddelen, lijfgoed, meubilair, belangrijke geldsbedragen, sieraden, rijwielen en motorrijtuigen werden bij deze huiszoekingen in beslag genomen. Het maakte niet uit of een en ander al dan niet bezwarend voor de slacht offers van deze huiszoekingen was, want als er iets werd gevonden wat van de gading van de „heren" huis zoekers was werd er prompt een ar restatie verricht en het huis werd ge plunderd. Eigenaardig was dat vrijwel alle getuigen die verklaarden dat zij gearresteerd waren geweest, binnen enkele dagen gelegenheid tot ontvluch ten hadden gekregen. Misschien was dit ook wel niet zo eigenaardig want deze personen moesten dan natuurlijk onderduiken en verhaal op het in- beslaggenomene was daardoor dus on mogelijk. Zo verklaarde een getuige dat op een kwade dag Fischer haar sigarenwinkel was binnen gestoven met de beschuldi ging dat zij ondergedoken spoorweg personeel verzorgde. De huiszoeking „Het z|jn dit soort Duitsers die het leven voor de Nederlandse bevolking welhaast ondragelijk hebben gemaakt", ving mr. Rohling zijn requisitoir aan. De Duitse politie die hier in Neder land was gestationneerd had de taak orde en rust te bewaren. Dat kunnen en mogen w|j hen niet kwalijk nemen. Wel nemen wij hen kwalijk de manier waarop dit geschiedde. Deze verdachte heeft zich als een roverhoofdman ge dragen en ik ben van mening dat het ten laste gelegde, plundering van par ticuliere eigendommen, is bewezen. De periode dat Fischer in Medemblik verbleef, zo vervolgde de requirant, was voor in- en omwoners van deze gemeente een ondragelijke. Hij heeft daar geroofd en geplunderd maar van enig berouw of inzicht is tijdens het onderzoek en tijdens de zitting niets gebleken. Wij moeten deze Duitser veroordelen naar Nederlandse maatsta ven en ik meen dat 12 jaar gevangenis straf in verhouding is tot de ernst van zijn misdrijven en noodzakelijk is om hem aan het verstand te brengen wat hij heeft misdreven, zo besloot mr. Rohling. De getuigenverklaringen kwamen alle vrijwel op het zelfde neer. Het ging zo: Eischer kwam met enige van zijn leverde hiervan geen enkel bewijs op, maar wel sigaren, sigaretten en een bedrag aan geld ad 15.000.en nog enkele andere voor de bezetters bege renswaardige artikelen. Getuige Werd gearresteerd ©n het geld en de andere artikelen werden in beslag genomen. Nadat getuige drie dagen had vast gezeten kwam Fischer bij haar en liet enkele illegale blaadjes zien. Deze zou den volgens hem bij getuige zijn ge vonden hetgeen echter onmogelijk was. Getuige werd hierna los gelaten, doch ondanks het feit dat Fischer ver telde dat hij bij haar illegale blaadjes had gevonden werden tegen haar geen maatregelen genomen. Zij kreeg „zelfs" na enige tijd 3000 terug. Een huisslachtingsvarken, 50 eieren en een half pondje boter waren vol doende om een andere getuige te ar resteren, terwijl natuurlijk het varken, de eieren en het beetje boter naar an dere oorden verhuisden. Deze getuige ontvluchtte, dook onder en was na tuurlijk zijn spulletjes kwijt. Zo vertelde de ene getuige na de andere een triest verhaal van inbeslag name, arrestatie en ontvluchting, maar er was er geen, die kon verklaren dat hij zijn eigendommen had terug ge kregen. Zelfs was er geen die een be wijs had ontvangen dat bij hem goe deren in beslag waren genomen. Als Fischer zich per ongeluk iets herinnerde, dan had hij steeds in op dracht van superieuren in Alkmaar ge handeld en de in beslag genomen goede ren werden daarna naar die superieu ren opgestuurd. Overigens stond hij daar in de beklaagdenbank als een on schuldige die naar eer en geweten als politieman had gehandeld, zoals hij zelf vertelde. Dit ging de president te ver en hij waarschuwde verdachte niet te spotten met het Hof. „Het was daar bij jullie een grote dievenbende," zei de presi dent, „en als u nu denkt dat wij ge loven dat u de enige onschuldige in die bende was dan hebt u het mis". Hierna trachtte verdachte nog enkele mishandelingen goed te praten. Deze zouden op misverstanden hebben be rust en hij had slechts met de vlakke hand geslagen. Of het Hof al zijn ex cuses, zijn onwetendheid en zijn ont kenningen accepteert zal op 3 Februari blijken De heer Wiebosch wilde een alge meen inzicht geven in de plantenver edeling. De selectie-methoden richtten zich rechtstreeks op de economische voordelen, en daarnaast stelt men bij de selectie als doel de veredeling van bepaalde kenmerken van een ras. In de eerste plaats denkt men daar bij aan de opbrengst en de kwaliteit, maar bovendien aan de oogstzekerheid. Er moet, volgens de inleider niet een zijdig geselecteerd worden en altijd moet het hoofddoel zijn het gunstigste compromis tussen opbrengst en kwali teit te vinden. Selectie wil zeggen zowel uitzoeken als de nieuw gevonden variëteit be houden. Hulpmiddelen bij het selecte ren zijn het oog en de exacte bepaling (langs natuur- en scheikundige weg) van kwantiteit en kwaliteit. Dit laatste is vrij moeilijk. Het is mogelijk om de z.g. nega tieve selectie toe te passen, en daar naast bestaat de individuele selectie. De eerste is vooral om de rassen te verbeteren. Voor het onderzoeken van de erfelijkheids-verschijnselen valt te verkiezen de stamselectie en bij zelf- en kruisbestuivers resp. de lijn- en familie-selectie. Uitvoerig besprak de heer Wiebosch het schema, dat prof. Wellensieck heeft opgesteld voor de selectie-methoden van meermalen en slechts éénmaal vruchtdragende planten. Bij het toepassen van selectie-metho den moet men wel degelijk het ge stelde doel in het oog houden en dit laatste niet voorbijstreven. O.m. merkte de heer Stavenuiter en ook de voorzitter nog op, dat de te lers bij het nemen van proeven se rieus moeten meewerken omdat het in hun eigen belang is. Vegetatieve vermeerdering van spruitkool. De heer J. Betzema sprak in aan sluiting op het onderwerp van de heer Wiebosch over „De vegetatieve ver meerdering van spruitkool". De spruitkool in deze streken heeft een zeer heterogene samenstelling. Op voorstel van ir. Rietsema ging men er toe over het door prof. Wel lensieck opgestelde schema van vege tatieve voortplanting bij kruisbestui vers toe te passen. Uitvoerig beschreef de inleider de resultaten van de proeven, die in het afgelopen jaar genomen waren met spruiten en worteltakken van een aan tal spruitkoolplanten uit de Beemster. De wortels werden uitgeplant op een proeftablet, evenals de spruiten wel ke laatste zeer moeilijk rotvrij waren te houden. Daarbij bleek, dat het wortelstek practisch niet bloeide, maar de spruit- stek zeer sterke bloei vertoonde. Overigens merkte de heer Rietzema op, dat men nog slechts in het begin stadium van deze selectie-proeven is. Een uitvoerige gedachtenwisseling volgde nog over dit onderwerp, waar bij ervaringen werden uitgewisseld. De heer N. Groot Jzn. besloot deze Zaadteeltdag met een dankwoord aan de inleiders. 5t Pancras GEMEENTE WINT GEDING Onze plaatsgenoten, de heren A. S. Jr. en Sr. z|jn, naar wij vernemen beiden veroordeeld tot f 3.wegens over treding van de Woonruimte-wet. IJmuiden VISSERIJ-BESOMMINGEN Gisteren verden aangevoerd 1100 kis ten haring, 140 makreel, 100 schar, 10 bot, 5 leng, 20 schol, 120 kabeljauw, 220 schelvis, 10 fijnvis, 10 haai, 25 kabel jauw, 25 poon, 20 diversen. Besommin gen: 2 trawlers, f 16.800; KW 29, f 1660; 1JM 316, f 643; 237, f 100; UK 145, f 146; 194, f 111; 120, f 140; 69, f 119; 119, f 108; 9.'. f 163; 90, f 197; 114, f 163; 86, f 153; 19, f 180; 125, f 144; 43, f 182; 48, f 118; 258, f 114. Scheepvaartberichten Aldabi, Buenos AiresR'dam, passeerde 25-1. 12,30 uur. Ouessant Alderamin, 25-1 van Antwerpen naar Hamburg -- Algho- rab, Basra—R'dam, 24-1 van Muscat Aiphard Porto AlegreR'dam passeerde 25-1 Sf Pauls Rock Alwaki, New York —Antwerpen, 25-1 100 mijl west van de Scillies Amstelkerk, DakarA'dam 26-1 te Havre Berkel MonroviaA'dam pas seerde 25-1 Ouessant Clavella' (t) Las PiedrasR'dam 25-1 dwars van Beachy Head Jacob Cats, 26-1 van Narvik te R'dam Jupiter, 25-1 van New York naar Alexandrië Kota Gede, Batavia— New York, passeerde 25-1 10 uur, Kaap Bon Linge, R'damMonrovia, passeer de 25-1 Finisterre Lissekerk 25-1 van Basra te R'dam Malvina (t) Miri— Pladjoe, 25-1 375 mijl noord-oost van Pa- lembang Modjokerto, R'dam—Java, pas seerde 25-1, 3 uur Kaap de Goede Hoop Nieuw-Amsterdam, 25-1 van Kaap Haitien te Portorico Papendrecht (t), Abadan—Hamble, passeerde 25-1 Finisterre Prins Frederik Hendrik 25-1 van Va lencia te R'dam Said ja. 25-1 van Sin gapore naar Miri Schie, 25-1 van Ham burg op de Schelde naar Antwerpen Singkep, A'dam—Batavia, 25-1 ten anker bij Goeree Sibajak. R'damJava, pas seerde 26-1, 2 uur, Finisterre Soest- dijk, New Orleans—Java. 25-1 van Singa pore Stad Dordrecht. 25-1 van R'dam naar Immingham Stad Haarlem, 25-1 van R'dam te Bagnoli Talisse 25-1 n m van Bremen te A'dam Tjipanas, ver moedelijk 25-1 van Basra, wordt 1-2 te Bombay verwacht Van 't Hoff Ma kassar—R'dam, 29-1 te Aden verwacht Veendam, 26-1 van New York te R'dam Waterman. Java—R'dam, passeerde 25-1, 7 uur, Gibraltar Waterland A'dam Buenos Aires, 25-1 van Bahia Win- sum. LibrevilleA'dam, passeerde 26-1 Ca- narische eilanden Abbedijk, 25-1 van Trinidad naar Re cife Albireo, R'Üam—Buenos Aires 25-1 van Bahia Alhena 25-1 van Rio La Plata naar Montevideo Breda, 26-1 van Buena ventura te Callao Lutterkerk. Perzi sche Golf—R'dam, 26-1 van Casablanca Stuyvesant 25-1 van Barbados naar Azo- ren Telamon, 25-1 van Paramaribo naar Trinidad

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5