UIT DE ALKMAARSE RAAD Dus; CITROEN Stad en Omgeving, In 1949 staan belangrijke werken op het programma AGENDA KEES KOSTER De Naco bouwt voort Boemerang N.V.ALKMAARSE WASSERIJ - U'% (H WAT Dl CINEMA-AM Crossfi c Wanneer de uitvoering van de ge projecteerde plannen geen stagnatie zal ondervinden, zullen in de loop van dit jaar voor het eerst sinds het uit breken van de oorlog grote werken tot stand komen, die tal van Alkmaar- Be werkkrachten geruime tijd arbeid zullen bieden. Allereerst zullen het Stationsplein en naaste omgeving een radicale veran dering ondergaan, wanneer het reeds veel besproken autobussenstation ge reed zal zijn gekomen, waardoor aan de onhoudbare toestand, dat er voor de wachtende reizigers geen enkele o\ erdekte wachtgelegenheid bestaat, een einde zal komen. De bescheiden plantsoenaanleg vóór liet station der Ned. Spoorwegen is daarmede tot verdwijnen gedoemd. Een tweede belangrijke wijziging die het stadsbeeld zal ondergaan, is de aanleg van een zogenaamd rondpoint ter hoogte van het knooppunt Kenne- mersingel, Varnebroek en Kennemer- straatweg, dat uit een verkeersoogpunt momenteel zeer gevaarlijk is. Het wegdek van asphaltblocs van de Langestraat, waarvan de feestelijke ingebruikneming zich velen onzer lezers nog goed zullen kunnen herin neren, blijkt het slechts ruim 20 jaar te hebben uitgehouden. Reeds jaren vertoonde het scheuren, verzak- kingen en trekkingen, terwijl hier en daar voorlopige voorzieningen met straatklinkers noodzakelijk bleken te zijn. De asphaltblocs zullen nu worden verwijderd om te worden vervangen door een grofdicht asphaltbetonweg- dek. De Laat op 15 Mei 1931 feestelijk in gebruik genomen blijkt het nog korter te hebben uitgehouden dan de Langestraat, hetgeen in zoverre kan worden verklaard, dat deze verkeers weg intensiever en met zwaarder ge laden voertuigen wordt bereden dan de Langestraat, die over te weinig af- voerwegen van voldoende breedte be schikt. Ook de Laat zal van een zelfde weg dek als de Langestraat worden voor zien. De vraag, waarom het Verdronken- oord tot dusverre niet zijn bomen heeft teruggekregen, wordt opgelost doordat zowel deze schilderachtige- gracht als de nabijgelegen Voormeer eerlang van nieuwe walmuren zullen moeten worden voorzien. Ook ten aan zien van de leeftijdsduur van de be staande walmuren van de Voormeer kan worden opgemerkt, dat deze ook van een zeer bescheiden aard blijkt te zijn geweest. Worden de evengenoemde walmuren voorlopig nog slechts geprojecteerd, anders staat het met die ter hoogte ran de,verdwenen zwemschool aan het Zeglis, die volkomen verzakt is en zo spoedig mogelijk zal fnoeten worden vernieuwd. Ook de rijweg daar ter plaatse zal gelijktijdig worden ver breed, hetgeen uit een verkeersoog punt ook dringend noodzakelijk is. Grote werken zullen ook ten be hoeve van het Grondbedrijf worden uitgevoerd, waarvoor f i 100.000 is uitgetrokken. De industrieterreinen achter de Noorderkade, het voormalige „land van Buren" tussen Nic. Beetskade en de spoorlijn alsmede een groot com plex landerijen in de poeder Overdie en Achtermeer tussen Dr. Schaepman- kade en de le Kanaalstraat zullen bouwrijp worden gemaakt, zodat bij gereedkomen daarvan zowel voor vestiging van industrie als voor wo ningbouw voorshands voldoende gron- c.en beschikbaar zullen zijn. Tenslotte is er ook een verbetering van de rijweg, trottoib en riolering van het Kennemerpark geprojecteerd, waar de toestand ook dringend voor ziening behoeft. Het sportparkbedrijf zal met de aan leg van vier nieuwe sporttereinen in Een sympathieke geste De heer P. Ranzijn, die onlangs van onze slagzinwedstrijd een prijs, groot I 10 won. heeft dit bedrag ter beschik king' gesteld van het Dr. Ten Kleij- fonds. Zeker een zeer mooie geste. De gedachte, waaruit deze geste ontsproot, heeft de heer Ranzijn neergelegd in het volgende rijmpje: Is het leven eng en moeilijk Is het huis klein en benauwd, Is Uw kind na consultatié Zwak in long en teer gebouwd, Is er hulp en medeleven, In uw ziel voor 't zwakke kind, Denk dan aan 't Dr. Ten Kleij-fonds, Grootste, zwakke kind'ren vrind. de polder Overdie en Achtermeer zeer belangrijk worden uitgebreid, waarvan vooral de jeugd zal profiteren. Het ophalen van vuilnis zal volko men worden gemoderniseerd. Voor lopig zullen twee zogenaamde rol- trommelauto's worden aangeschaft, zoals ook in de grote steden worden gebruikt. Deze wagens, waarin het huisvuil geheel stofvrij kan worden gelost, worden automatisch geledigd. Bij deze auto's behoren uniforme en meestal genümmerde huisvuilemmers, die voorshands tot een bedrag van 25000 zullen worden aangeschaft en ter beschikking van de burgerij zul len kunnen worden gesteld. Het rollend materieel, in gebruik bij de diverse diensten en bedrijven, zal gedeeltelijk worden vervangen dan wel worden uitgebreid. Aan nieuwbouw, verbouwingen en uitbreidingen van gemeente-eigen dommen ontbreekt het evenmin. Wij komen hierop uitvoeriger terug bij de bespreking van de begroting, evenals op de daarvoor benodigde be dragen. Alzo zal er kunnen worden geconsta teerd, dat 1949 voor de uitvoering van openbare werken en voorzienirfgen een belangrijk jaar zal worden. Wanneer althans al deze plannen in dit jaar ook zullen worden uitgevoerd. Jaarvergadering H. M. v. L. te Alkmaar Op 12 Februari zal in Paviljoen Kinheim te Alkmaar de Provinciale Jaarvergadering worden gehouden van de Hollandse Maatschappij voor Land bouw, vakgroep tuinbouw, district Noord-Holland. Op deze vergadering zullen enkele nieuwe leden van het provinciaal bestuur worden gekozen, terwijl ook de verkiezing van een plaatsvervangend lid van het hoofd bestuur op de agenda staat. Voorts vermeldt de agenda zestien voorstellen, die besproken zullen, wor den. De voorstellen zijn ingediend door de afdelingen Wijdenes, Bever wijk, Langereis,-Hensbroek e.o., W ar menhuizen, Andijk, Heerhugowaard- Grootebroek, Langedijk, Koedijk, 's Gravenland-Kortenhoef, Anna Pau- lowna, Beemster en Avenhorn. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 urn-: Ditte, een mensenkind (18 jaar) (geprolon geerd); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: Verwoeste levens (18 jaar); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Crossfire (18 jaar. Gulden Vlies, 7.30 uur: Uitvoe ring Turnlust. ZONDAG Harmonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Ditte, een mensenkind (18 jaar) (gepr.); Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Verwoeste levens; Cinema Amerieain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Cross fire (18 jaar). Gulden Vlies, 7.30uur: Uitvoering Turnlust. MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Ditte, een mensenkind (18 jaar) (geprolongeerd); Victoria Theater, 8 uur: Verwoeste le vens (18 jaar);' Cinema Americain, 8 uur: Crossfir»! 18 jaar). BOTO4EN HALEN De Rüp: Alle inwoners. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN ALKMAAR. Luth. gem., half elf, ds. RisseladeBos van Den Haag. ZUID-SCHARWOUDE, herv. kerk, 10 uur, de heer Korndörffer. N.NIEDORP, doopsg. gem., avond half 8, da. FranckenLiefrinck. OUDE NIEDORP, herv. kerk, 10 uur. ds. Appel. GRAFT geen dienst. DE RIJP, 10 uur, ds. Kastein. GROOT SCHERMER, 10 uur, dg. heer Vanhof. VEILIG ZUINIG SNEL Levertijd 2 weken Bergen - Tel. 2456 STOFFELIJK OVERSCHOT VAN ALKMAARDER GEVONDEN Zoals men zich zal herinneren, werd enige tijd geleden de heer De Jong uit Alkmaar, die herstelwerkzaam heden verrichtte op de spoorbrug te Culemborg, door een passerende trein van de brug geslingerd. Het stoffelijk overschot van de heer De Jong is gisteren bij Vreeswijk uit de rivier opgehaald. Het Combinatie Cadre- tournooi begonnen Gisteren is in Hotel „De Nachte gaal" het door de A.B.V. „De Opti misten" georganiseerde combinatie cadrè tournooi begonnen. Er waren reeds djrect verrassende uitslagen. Wijkhuizen toonde tegen Buisman goed in vorm te zjjn. Spelend met 8.33 gem. won hij met 200 tegen 132. J. Smit behaalde een nuttige overwinning op J. Burger (200156) en speelde met 6.66. De nederlaag van P. Schouten was een verrassing. Hij bleef beneden zijn kunnen wat het gem. ook uit wijst. A. Vink versloeg hem met 200 171. Watertor speelde tegen De Haas'en wist zijn eerste overwinning te behalen. En een goed begin niet waar? De gedetailleerde uitslagen waren: Wijkhuizen 200 24 24 8.33 Buisman 132 24 20 5.50 Watertor 200 35 24 5.71 De Haas 160 35 45 4.57 Vink 200 37 36 5.40 Schouten 171 37 20 4.62 Smit 200 30 30 6.66 Burger 155 30 34 5.16 Heden wordt het tournooi voortge zet 's middags en 's avonds o.a. met de partijen WatertorVink, Wijkhui zenBurger, SchoutenDe Haas, BuismanBurger. PERSOONLIJK-KAMPIOENSCHAP DERDE KLASSE LIBRE De stand in de eindstrijd om dit kam pioenschap is momenteel als volgt: D Weissenborn 475 135 3,51 8 p uit 5 J- Schouten 554 159 3,48 8 p uit 6 P Kamp 470 126 3,73 6 p Uit 5 J de Ruiter 425 119 3,57 6 p uit 5 Aid Dekker 446 112 3,65 5 p uit 5 T Bellekom 436 121 3,60 5 p uit 5 J Poetskoke 351 98 3,58 2 p uit 4 Verwer 344 144 2,38 0 p uit 5 In verband met diverse omstandightden ijn. de wedstrijden voor de laatste twee ronden als volgt vastgesteld: Zaterdag: Dekker—Poetskoket Bellekom —Verwer, Weissenborn—Dekker' en Poets koke—Verwer Zondagmiddag: Kamp—De Ruiter en Schouten—Poetskoke Zondagavond: Bellekom—De Ruiter en WeissenbornKamp Het bedrijf van de NACO ,dat na de oorlog mede door aanschaffing van een bijna geheel nieuw wagenpark zulk een grote vlucht heeft genomen, bouwt ook voort aan de noodzakelijke vergro ting der bedrijfsruimte. Voor vele bussen had men in Alk maar geen onderdak meer. Ook 's nacht moesten zij buiten gestald worden zoals rondom het Stations plein. Ten einde dit euvel althans ten dele te kunnen opvangen, heeft men achter de reeds bestaande garage aan de Kanaalkade enkele oude percelen aangekocht. Op de vrijgekomen grond is een uitbreiding gebouwd van de reeds bestaande ruimte, zodat de thans in sneltrein-tempo gereedgekomen nieuwe garage van de Kanaalkade naar de Dijk loopt. Dit alleen al ver gemakkelijkt ten zeerste het manoeu vreren bij in- en uitrijden met de grote wagens. De garage, die eerst 10 bussen kon bergen heeft nu ruimte voor 16 bussen. Bovendien is een z.g. werkkuil ingebouwd, waarboven twee bussen kunnen worden gerepareerd. En ook dit is van betekenis, daar de wagens steeds hun periodieke con- tröle moeten ondergaan. De uitbrei ding bevordert ook hier een vlottere gang van zaken. Ten slotte zij opge merkt, dat de rooilijn van de Dijk door de nieuwe gevel zeker flink is opge knapt. En dat alles in afwachting, tot daj straks hier in Alkmaar het grote NACO-huis kan verrijzen, waar in. veel gecentraliseerd zal worden, het huis, een bouwplan van drie milli- oen gulden, dat ten voordele zal strek ken niet alleen van NACO en passa giersvervoer, maar ook van de econo mische situatie van deze gemeente. R.A.O. ORGANISEERDE BALAVOND De soldaten die gistermorgen geruime i tijd stram in de houding moesten staan kregen gisteravond volop de gelegen heid de spieren los te maken. De R.A.O. organiseerde namelijk een balavond in de bovenzaal van 't café van de heer Scharlewi. The Rhythm Fans, met re freinzang van Willy White, hebben er voor gezorgd dat de spieren inderdaad los kwamen en het was zeker niet met aller instemming, toen om elf uur de laatste noten klonken. INBREKER IN DE KRAAG GEPAKT. Een beruchte inbreker afkomstig uit Bergum (Fr.) werd kortgeleden in de late avond door de Rijkspolitie te Ak- krum aangehouden. De J. was in het bezit van vele inbrekerswerktuigen. Zijn aanhouding zal tot opheldering van vele inbraken leiden. Hij werd behalve door de politie te Leeuwar den en Wassenaar ook door de Alk- maarse politie gezocht. BURGEMEESTER BESCHERMHEER VAN „DE HALTER" Ter gelegenheid van het 50-jarig be staan van de gymnastiekvereniging „De Halter" deed het bestuur van deze vereniging enige weken geleden het verzoek aan burgemeester Wytema als beschermheer te willen optreden. De zer dagen ontving het bestuur van „De Halter" de verheugende mededeling dat de burgemeester het beschermheer schap heeft aanvaard. Ons Raadhuis is niet alleen het ge bouw waarlangs zo nu en dan wél eens soldaten paraderen. Ook binnen dit historische bouw werk wordt eens per jaar een grote parade gehouden, een wapenschouw, waar, onder regie van de burgemees ter, alle belangrijke gebeurtenissen uit het afgelopen jaar de revue pas seren. Voorap gaan de dierbare doden en zeer terecht heeft de burgemeester dit jaar ook een extra woord van deel neming gesproken tot de nabestaanden van twee Alkmaarse families, die hun naar Indonesië vertrokken jongens niet zullen terugzien. Voor onze gemeente is 1948 geen slecht jaar geweest. De gezondheids toestand der bevolking wordt gunstig genoemd en vanzelfsprekend heeft de burgemeester de hoop geuit, dat onze beroemde kaasmarkt ook dit jaar weer een brandpunt voor het vreemdelin genverkeer zal worden. Ja, voor die kaasmarkt mogen we nog wel eens even de bijzondere aan dacht vragen, want als die er het vo rig jaar niet geweest was, zou Alk maar het bezoek van 130.000 vreem delingen gemist hebben. In deze pro zaïsche wereld komt helaas alleen maar het eigenbelang om de hoek kij ken. Hoe meer vreemdelingen des te meer klanten voor café's en winkels, des te meer winst voor de lucratieve beschuit-onderneming in ons Waag gebouw en des te meer echte Alk maarse Edammers al lijkt deze woordcombinatie inderdaad een beetje vreemd over onze grenzen gaan. Dat verschaft ons niet alleen kost bare deviezen, maar ook een onver vangbare reclame voor ons bij uitstek nationaal product. V Over de bevolkingsaanwas kunnen we minder enthousiast zijn. Wij staan al jaren op de uitkijk naar de 40.000ste Alkmaarder, maar ons inwonertal blijkt in het afgelopen jaar slechts met 1.41% gestegen tegen 2.13% in 1947. Ook de ooievaar heeft ons een beetje links Jaten liggen, hoewel hij of zij hier toch iets invoert, dat geen waardevolle deviezen kan kosten. Gelukkig is het sterftecijfer belang rijk afgenomen, maar er vertrokken meer personen dan zich hier hebben gevestigd de spaarbank zou zeg gen: er werd meer teruggevraagd dan er werd ingelegd en dat is nooit een gunstig teken, al kunnen we de oorzaak daarvan voorlopig gelukkig wel op de woningnood schrijven. Slechts Zeist heeft onder de gelijk waardige gemeenten een hoger sterf- tegemiddelde van oudere mensen. Men kan in zo'n geval constateren, dat het hier voor die chtegorie buitengewoon ongezond is, maar de burgemeester bekijkt de kwestie veel eleganter door de mededeling, dat er zich in onze stad een groot aantal ouden van da gen bevinden. Met het vestigen van nieuwe indus trieën wil het hier nog niet erg, maar B. en W. zijn bezig een snoekvisje uit te werpen om er een kabeljauw mee te kunnen vangen. Wij zijn bereid duur terrein voor een prikje te verkopen mits de gegadigden voor de toekomst van belang voor onze schatkist kun nen zijn. Wij kunnen ons verheugen in het vooruitzicht van een autobusstation, directe verbindingen met Haarlem en een grenswijziging waardoor we nog meer op een grote gemeente zullen lijken. Dat we inderdaad geen ville morte zijn bewijzen trouwens niet al leen het half millioen buspassagiers, die hier jaarlijks aankomen en ver trekken, maar ook de 185.800 Alk- maarders, die van de stadsbus gebruik maakten. Het is alleen maar te hopen, dat het tarief daarvan eens verlaagd wordt, daar men in steden als Amers foort, Hilversum en Leiden over veel grotere afstanden voor een dubbeltje per stadsbus vervoerd wordt. Wjj zullen thans niet dieper op de vergelijkingscijfers van dit jaarover zicht ingaan, daar tijd en ruimte daar voor ontbreken. Er is tijdens de raadsvergadering uitvoerig gedebatteerd over de vraag of men het niet vergoeden van atlas sen en woordenboeken voor de katho lieke school al dan niet rechtvaardig kan noemen. B. en W. waren van mening, dat het hier boeken betreft, die de leer lingen zelf moeten kopen om ze ook na hun schooljaren te kunnen gebrui ken, terwyl van katholieke zijde be toogd werd, dat er geen enkele reden was waarom de gemeente die boeken niet voor de school zou aanschaffen. Het ging hier, zoals de burgemees ter opmerkte, eigenlijk niet zozeer om de knikkers dan wel om het spel en omdat men wel eens precies wil we ten welk standpunt men tegenover alle scholen moet innemen, werd be sloten de aanvrage te weigeren waar na het schoolbestuur tot in hoogste instantie zal protesteren. De Inspecteur van het L.O. had hoewel aarzelend B. en W. in het gelijk gesteld, maar het is mogelijk, dat hij zijn knikkertijd al zo lang ach ter de rug heeft, dat hij de regels van het spel een beetje heeft vergeten. Uitvoerig is gediscussieerd over de vraag of arbeidscontractanten bijver diensten mogen zoeken. Men vreesde, dat zij kleine zelfstandigen zouden be concurreren, maar anderzijds werd be grepen, dat zij door hun kort dienst verband het recht hebben naar an dere bronen van inkomsten uit te kij ker* Waar een zeer soepele regeling voor de ambtenaren geldt, werd de verwachting uitgesproken, dat B. en W. de arbeidscontractanten slechts dan een vergunning zullen weigeren als de dienst door hun bijwerk ge schaad wordt. Het is duidelijk, dat men belasting- cijfers bij voorkeur niet moet laten optellen door een man, die een hele nacht op een saxofoon heeft zitten bla zen. Dat het gas door de stijging der kolenprijzen duurder is geworden is betreurenswaardig. Sinds elke ge meente zich steeds meer als een han deldrijvende onderneming ontpopt, wordt allereerst naar winst en ver lies en daarna pas naar het algemeen belang gekeken. Helaas is ook het gas bedrijf geen philantropische instelling zodat we noodgedwongen dieper in de beurs moeten tasten, wat inderdaad „de kleine man" wel het zwaarste zal treffen. Het gebeurt niet alle dagen, dat men een wethouder van financiën een bloemstukje cadeau doet. De tijd, dat wethouder Thomson clandestien ste nen spaarvarkentjes fokte, die de raadszaal binnenwaggelden als er eens extra geld nodig was, ligt al ver achter ons. Wethouder Van Slingerland heeft na de oorlogsjaren op de meest on dankbare post gestaan. Zijn hoofd is moe geworden van het „neen"-schud- den, zijn stem is vermoeid van het uit leggen waarom er van zovele mooie plannen niets kon komen. Hij heeft om te bewijzen, dat er niets meer in zat zo dikwijls zijn zakken bin nenste buiten gekeerd, dat de voering ervan versleten is. Des te meer moet het hem een vol doening zijn geweest uit de handen van een onzer bekoorlijke vroede moe deren een bloemstukje te aanvaarden, omdat onze begroting voor het eerst weer met eigen middelen sluitend werd gemaakt en Alkmaar dus niet langer tot de noodjjjdende gemeenten wordt gerekend. Ons stadsscheepje is weer vlot ge komen. Laten we hopen, dat het nooit meer zal stranden. Ad. Onze plaatselijke collegae van „liet Vrije Volk" en „Het Nieuw Noordhol lands Dagblad" zijn boos. Op zichzelf zou dit niet vermeldenswaard zijn, ware het niet, dat zij gemeend heb ben hun ergernis in hun bladen te moeten spuien. Zij spreken hun ver ontwaardiging uit over het feit, dat wij eergisteren reeds de Nieuwjaars rede van de burgemeester gepubliceerd hebben en beschuldigen ons er van deze publicatie te hebben doen plaats vinden, voordat de burgemeester de rede in de raad had uitgesproken. Deze beschuldiging is echter bezijden de waarheid. Onze eourantenbezorgers hebben de gedrukte courant niet eer der ontvangen, dan nadat mr. Wytema was uitgesproken. Wij kunnen dan ook het verwijt van H.V.V. en het N.N.D. naast ons neerleggen en onze handen in onschuld wassen. Erger wordt het, als onze ambtsbroe der van het Nieuw Noordhollands Dagblad de gemeentelijke autoriteiten aanvalt met de bewering als zouden zij met het verstrekken van de rede hun voorkeur voor ons blad bewezen hebben. Ook op dit punt begeeft men zich op het gevaarlijke en duistere pad der insinuatie. Neen, vrienden van de Laat, de gemeente heeft ons de rede niet zomaar gegeven. Wij heb ben er oudergewoonte om gevraagd. Als u wat meer activiteit betoond had, zoudt u op verzoek ook een afschrift hebben kunnen laten halen. Zo gij dit nog niet wist, staan wij u hierbij de tip gaarne en gratis af. De samenwer king tussen overheid en pers is in Alkmaar te goed, om door dergelijk onverantwoordelijk geschrijf in gevaar gebracht te worden. En dan geachte rayon-redacteur van het N.N.D., herinneren wij ons goed, dan hebben wij enige weken geleden samen in uw blad de rede zitten lezen, welke de voorzitter van de Kamer van Koophandel op het punt was uit te spreken. Hebt u toen ook uw bezorgers vastgehouden tot het tijdstip waarop de rede reeds was uitgesproken? Het anwoord kunnen wij na controle zelf geven. Het bestaat uit vier letters en luidt vierkant: Neen! Waarlijk, Pater de Greeve heeft ge lijk als hij zegt: Verbeter de wereld en begip bij u zelf. WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHAN DELING Dierenbescherming In de ofhgeving Landstraat zwerft sinds enige dagen een jachthond (bruin grijs). Te Heerhugowaard is bij dr. Herckenrath, tel. 212, Heerenweg 133, komen aanlopen een grote zwarte hond. Ter beschikking is een aardig hond je, pl.m. 8 maanden oud, reu, zinde lijk. Indien niet voor Maandagmorgen gehaald wordt het dier afgemaakt. Adres inspecteur C. Verwer, Baan- straat, Alkmaar. OP STRAAT OVERLEDEN. Gistern werd de politie gewaar schuwd, dat op de Schelphoek een 74- jarige vrouw was gevallen en waar schijnlijk een toeval had. Toen de po litie arriveerde waren de levensgees ten vermoedelijk al geweken. De vrouw werd overgebracht naar het Centraal Ziekenhuis, waar bleek dat het slachtoffer inderdaad was over leden. VOOR GUITARISTEN In Augustus 1948 werd de Vereniging van Guitaristen „Constantyn Huygens" opgerichtmet als doel: het klassieke guitaarspel uit zijn verval op te heffen. Zondag 30 "Januari, om half drie, or ganiseert deze vereniging in studio „Comofoon", Oudegracht 245, een pro- pagandamiddag, waaraan bekende gui taristen mede zullen werken. KOPERS EN VERKOPERS GEVERBALISEERD. Door de politie zijn drie personen uit Den Haag aangehouden, die in on ze gemeente aan de deur karpetten verkochten. Hoewel de vastgestelde prijs voor de karpetten f 69 is, vroe gen en kregen de mannen er f 200 tot 300 voor. Zowel tegen de kopers als tegen de verkopers werd proces-ver baal opgemaakt wegens overtreding van de prijsvoorschriften. De karpet ten, die de scharrelaars nog in hun bezit hadden, werden in beslag geno men. fvr i i 'Pp jyü -1- Alkmaar stond gisteren in het teken van de beëdigingsplechtigheid van tien officieren. Met de linkerhand op de vuurmond zweert een der officieren trouw aan de Koningin, gehoorzaamheid aan de. wetten en onderwerping aan de krijgstucht. De beëdiging werd gevolgd door een défilé. Voor het historische stadhuis in de Langestraat stonden talrijke militaire en burgerlijke autoriteiten opge steld om het voorbijtrekken van de troepen gade te slaan. De Luchtdoel- «rtjUfrt» p«w«rfc. MH - mm De militairen maakten een keurige indruk. Vooral de drumband van de •Luchtdoelartillerie te Schalkhaar en het korps van de territoriale troepen te Haarlem trokken veel belangstelling. De Haarlemmers op de Bergerbrug, I 5X Als soldaten na eei blijf aan het front, v him vijand en hun v den, naar huis terugl er problemen en mo regeringen hebben sinds het tijdstip, wa: oorlogen begonnen. H werp, waarvoor geen en redevoeringen een iien velden, omdat de den moet worden dooi soldaat zelf. Dat Holl met deze levensproble: is verheugend. Crossfi: voorbeeld. Het is et welke evenwel meer 1 spannende-crime-story, aanssnijdt, waarvoor afdoende oplossing maar die helder en k stelt, waartoe een me beroep van doder ge komen. De drie Robei chum en Ryan zijn de film beheersen en oni hand van de regisseu creatie in een menseli Dit is wel de grootste Crossfire. In het voorprograrr tekenfilm en het derd Suriname-film, waaro eerder waarderend scl VICTORIA-T Verwoeste Een film met Joan C hoofdrol is nog altijc attractie. Hoe men oo] filmactrice mag denke een aparte figuur op die als geen ander d liefde, haat, jaloezie den. In „Verwoeste L tie zeer zware rol va; op buitengewoon kna tolkt. Als zij in te Los Angelds lijdei stoornissen wordt opg spoedig het hele verb die in het huis van diens vrouw Pauline ze toestand is gekoi naamste oorzaak is d< liefde, die zij heeft David Sutton, haar ling, haar jalousie als blijkt op Carol, de d Alg. Ned. Grafi hield haar fe< Donderdagavond wei van Heemskerk" een houden, waaraan med verleend door het c van Bob Nelson met c „Spijkers met koppen", huisgenoten zullen van spijt hebben gehad, wi zich drie uur lang ongi nen amuseren met een gramma. De voorzitter, Kaagman, sprak een woord, in 't bijzonder t liet cabaretgezelschap, de afdelingen Schage Scharwoude en de spr avond, de adjunct-hoof heer J. Dop. Voorts we iets te geven ten bate v fonds. Het was een b van kleinkunst in veler Deze artisten trekken tournee van afdeling t( deed prettig aan, te m Nelson en zijn drie mede Murray, Wim Bosch er voortdurend bewust w; typografenbond op te t Beppy waren in hun d goed op dreef. Het opt en Bob in „Pret en jolij ouwe .tijd" deed het goi ties in de zaal bleek we laire liedjes en dansen eeuw geleden nog niet ii waren geraakt. De jeu) hebben, dat pret en jolijt behoeven voor te kome schap van hot en swing Vóór de pauze hield kort propagandistisch w er op hoe in 't verleden tracht werd om tot betf Waarden te komen. Sindi we een collectieve komst. Veel is er dat wordt klaar gemaakt, z leden er iets van merk op welke verbeteringen tot stand waren gekom vacatitie heeft nu vrijwi nemer. Er is jaren ges worden om enkele dag« Door de veranderde stri; ae leden niet denken, d bestuur het nu alleen v de op stapel staande pu bedrijfsorganisatie geer papier worden, dan zulle meer dan ooit voor het moeten gaan interesserei Hierna werd het cab verder afgewerkt. De be lator Balsamo goochelde Bewondering. De aci pianist Wim Bosch gooc wijze ook, eveneens met Aan het slot dankte de gezelschap voor het geb hun een tot weerziens to< Bond kan op een zeer g terugzien. BOTSING Op de hoek van het 2 de Molenbuurt vond gis half één een botsing pla vrachtauto en een persoi moest stoppen voor een i ne. De vrachtauto reed wachten iets achteruit, botsing kwam met een achteren staande luxe w terzijde van de personen ernstig beschadigd. Er. is opgemaakt.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2