Stad en Omgeving. Opa Van 't Hoff had een prachtig feest AGENDA r Spoct „Ik hel Massajeugd, als bedreiging van de volksgemeenschap laine imprimé Bijna heel Alkmaar kwam hem gelukwensen Opa feliciteerde Prinses Beatrix Overheid heeft bij de jeugdvorming een dienende taak Oudorp is vrij goed bij kas J Hensbroek St Panera: West - Graftdijk De Rijp Graft B Ranke me hun spc br Culture Opa van t Hoff is nu al weer honderd jaar en één dag. HU hoopt daaraan nog enkele jaren te kunnen toevoegen en is wat dat betreft zeker optimistisch gestemd. ZUn honderdste verjaardag is door hem gister op waarlijk glorieuze wUz« herdacht. Het is een feest geworden in optima forma, waarbij zeer velen Opa de hand zyn komen schudden en zeer velen hem onder aanbieding van stoffelijke gaven geluk wensten. Het leek wel of heel Alkmaar zich had opge maakt om die dag van Opa tot een verjaardag te maken die alle negen en negen tig vorige verjaardagen met stukken zou moeten slaan. En wü hebben Opa be wonderd zoals hü daar onvermoeid de gehele middag achter de versierde tafel in de feestzaal van het café De Graanhandel aan het Luttik Oudorp receptie hield, zoals hU voor velen een leuk woordje over had, ons o.a. vertelde dat hü zich nog wel zo vitaal voelde om als soldaat naar de Oost te trekken en daaren boven staande honderden handen had te schudden. Het is een heel drukke dag voor Opa geworden, die al in de vroege morgen begon met het bezoeken van een mis, die werd opgedragen in de St. Lauren- tius en waarbij een achterkleinkind van Opa als misdienaar optrad. Met ontroering luisterde Opa naar de zan gers, die daar voor hem het machtige Veni Creator zongen. Vandaar ging het naar De Graanhan. del waar het feest zou worden voort gezet. De zaal zag er stemmig uit en Opa nam daar plaats in een heerlijke armstoel om te midden met zijn vele kinderen, kleinkinderen, achterklein kinderen, nichten en neven in de eerste plaats een familiebijeenkomst te heb ben. Die familie van Opa is zeer groot. Men vertelde ons dat men het juiste aantal kinderen en kleinkinderen van Opa niet wist maar het er zeker 174 zijn, terwijl een schoondochter ergens in Belgie al weer een volgende ver wachti De oudste zoon, de drie-en-zeventig- jarige Machiel las gedurende dit samen zijn een felicitatie voor namens alle kinderen. Hij herinnerde er aan hoe zij als jongens Opa in de slagerij moesten helpen bij het hakblok, toen ze met hun neus nauwelijks boven de rand van het blok uitkwamen. Hoe Opa eens door stilstand van het bloed allen heel erg deed schrikken, maar later weer geheel herstelde, terwijl ook Moeder in gedachten bij dit feest van haar Man werd betrokken. - En 's middags was er de grote re ceptie, waarop honderden vrienden en kennissen, oud-collega's uit de slagers wereld en o.a. de heer Voorthuysen, directeur van 't slachthuis, de honderd- Opa dacht gister niet alleen aan zich zelf. Er was ook nog een andere jarige: H.K.H. Prinses Beatrix. Opa zond haar een tele gram van de volgende inhoud: Als oudste inwoner van Alk maar, die de eer geniet op Uw verjaardag honderd jaar te wor den, breng ik U eerbiedig mijn gelukwensen en hoop, dat U eveneens minstens honderd jaar van een gelukkig leven moogt genieten. De honderdjarige van Alkmaar, G. VAN 'T HOFF. ,,Soli Deo Gloria" en ,,De Lofstem" concerteerden De Christelijke muziekvereniging Soli Deo Gloria" vond voor het dona teursconcert in „Het Wapen van Heemskerk" een zéér grote belangstel ling. We hebben dit reeds verleden jaar gedaan, maar ook nu willen we nog eens nadrukkelijk 't accent leggen op het feit, dat juist dit amateursgezel schap er een écht donateursconcert van maakte, m.a.w. een muziekavond, waar het cliché-achtige amusement plus bal gelukkig ontbraken. De verjaardag van H.K.H. Prinses Beatrix drukte zijn stempel op de sfeer van deze avond. Door alle aanwezigen werd begonnen met het zingen van het Wilhelmus. Na een kort openings woord van de voorzitter, volgens de gebruikelijke formule, begon dirigent Schoen met het muzikale gedeelte. De Fantasie „De Vlammende Heide" van Rogister kwam er niet geheel feilloos door, maar in de Ouverture de Concours van Hezzeele bleek men beter op dreef te zijn. De bekende selectie uit de Vogelkoopman van Zei ler had uitstekende momenten en „Marching thru Georgia" van Miller bleek een uitstekend show-nummer voor de tamboers te zijn. Ook in de verdere orkeststukken viel veel te waarderen. Medewerking verleende het Christ. Mannenkoor „De Lofstem" van Broek op Langedijk o.l.v. Paul Kok. Dat dit koor zéér goed en mu zikaal zingt, is reeds lang bekend. Met dergelijk zéér goed materiaal moet men niet te lang in liedertafelstijl blij ven ronddraaien. Er werd o.m. uitge voerd „Domine salvam fac" van Gie- sen, ,,'t Geuzenvendel op de thuis- mars" van Roeske, ,,'t Schrijverke" van Wierts e.a. met verdiend succes. In de pauze werd een film over het Vorstenhuis gedraaid, vervaardigd door Z.K.H. Prins Bernhard. Mr. Schenkeveld bracht hulde aan het bestuur van Soli Deo Gloria voor de activiteit deze film te hebben be. machtigd en kwam met het voorstel namens allen op deze avond bijeen de Koninklijke Familie met Prinses Bea> trix te feliciteren en te danken voor de vertoning van deze film. Onder uitbundig applaus werd dit voorstel aanvaard. Een succesvol con cert van „Soli Deo Gloria". Ms. jarige kwamen gelukwensen en hun handtekening plaatsten op de presen- tièlijst. Een zeer gewaardeerde gast was die middag burgemeester Wytema, die de honderdjarige en oudste inwoner van zijn gemeente persoonlijk de hand kwam drukken, met hem een prettig praatje maakte en hem een prachtige bloemenmand en een kistje sigaren aanbood verpakt met een roodlint met het zegel van de stad. Aan het einde van de receptie was het aantal ontvangen cadeaux voor namelijk bestaande uit bloemen en fruitmanden, en rookwerk heel groot. Opa kan door deze dag nog heel lang van een smakelijk rokertje genieten. Behalve gelukwensen, die velen per soonlijk kwamen aanbieden deze mid dag, waren er nog vele tientallen schriftelijke in de vorm van gezellige brieven en hartelijke telegrammen bin nen gekomen. En 's avonds. Na de drukke receptie kreeg Opa even wat meer rust en toen kwam de grote en grootste serenade van de Alk- maarse muziekcorpsen die vrolijk spe lend door de stad togen naar het feest huis aan het Luttik Oudorp, waar Opa Van 't Hoff een serenade werd gebracht die klonk als een klok en die Opa na al die andere felicitaties zekerheel i eel goed heeft gedaan. Namens de vier corpsen werd Opa door de heer Kamp toegesproken, die hem daarbij namens alle corpsen een enveloppe met inhoud overhandigde, 's Morgens had den vierhonderd kleuters Opa ook al een zanghulde gebracht. Lang werd er nog door-gefeest. Ten slotte kwam ook daaraan een eind. Opa zal straks weer trouw te vinden zijn op zijn bankje bij de Hertenkamp in Ber gen, waar hij logeert en aldaar genie tend van zijn pijp nog dikwijls zal te- iugdenken aan het zeldzame en mooie feest, dat hij heeft mogen vieren. (Ontleend aan onze advertentie kolommen). DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur pitte, een mensenkind (18 jaar) (geprolongeerd); Victoria Theater, 9 uur: Verwoeste le vens (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Crossfire (18 jaar). Gulden Vlies, 8 uur: "Wirn Kan'S ABC-cabaret. WOENSDAG Harmonie Theater, 2,30 en 8 uur: Ditte, een mensenkind (19 jaar( (geprolon geerd); Victoria Theater, 2,30 en 8 uur: Verwoeste levens (18 jaar); Cinema Americain, 2,30 en 8 uur: Crossfire (18 jaar). Mej Schrier was verhinderd H. Hoogland en J. Feeke spelen. Mej. L. Schrier, de biljartkampioe nen, zou gisteravond spelen in café Schermerhorn aan het Waagplein. Eeh griepaanval stak ook hier een spaak in het wiel en zij moest te elfder ure bericht van verhindering sturen. Maar de liefhebbers, die gekomen waren, behoefden niet teleurgesteld te worden: H. Hoogland en J. Feeke werden be reid gevonden een partij van 500 car. te spelen en dit kwam eigenlijk met een goed uit, omdat Féeke vorige week van Hoogland met flinke cijfers had verloren. En zo werd het een interes sante revanchepartij, waarbij het dit maal bij Hoogland minder wilde vlpt- ten, terwijl Feeke juist best op dreef was. Na 18 en 59 maakte hij in de vierde beurt een fraaie serie van 191, toen volgden vijf magere beurten, maar in de tiende beurt kwam weer een serie van 148 en drie beurten later werd met een serie van 42 de party door Feeke beëindigd. Hoogland speel de niet 'fortuinlijk hij kreeg veel moei lijke situaties op te lossen wat hij soms meesterlijk deed, maar de vlotte serie wilde maar niet komen, iets waaraan de beste biljarter niet kan ontkomen. Hoogland bleef ten slotte op 184 staan. De avond werd geopend en gesloten door de heer M. de Haas, voorzitter van „Onder Ons", die de spelers har telijk dank bracht voor hun sportieve bereidwilligheid en aan het slot beide spelers een aardige prijs uitreikte. De gedetailleerde uitslag was: J. Feeke 500 13 b. hs 191 gem. 38.46 II Hoogland 184 132 b. hs 37 gem. 14.15. Burgerlijke Stand -1 Geboren: Jacobus J., z. van A. P. G van Meeteren en S. Duijn. Johan, z. van J. H. T. Kuipers en R. E. Tim merman. Josephus E., z. van E. Ibink en A. G. Schagen. Lambertus P. M. J., z. van L. Wetsteijn en S, J". van Veen. 's-v Overleden: Jan N. Smit, wedr. van J. van der Wiele, 73 jaar. r- Om het Groot Chauffeurs Diploma De schouwburgzaal van het Gulden Vlies was gister weer eens omgetoverd in een examenhal, waar een vier-en- dertig chauffeurs achter evenzovele tafeltjes trachten een antwoord te ge ven op een hele serie vragen als: Wat gebeurt er in de carburateur? Wat is het voordeel van synchro-mesh ver snellingsbakken? of Waarom is sterke afkoeling van de motor schadelijk? Naast het schriftelijke gedeelte was er een mondeling, waarbij vooral een onderzoek werd ingesteld naar de ken nis van de candidaat van de motor, de electrische installatie, chassis en ver- keersvoorschriften. Tenslotte hadden de chauffeurs, ondanks het feit, dat zij reeds in het bezit zijn van een rij bewijs en dikwijls vele jaren ervaring hebben, zich te onderwerpen aan een z.g. practisch gedeelte, waarbij 'o.a. het rijden met een trekker met opleg ger of aanhangwagen en het keren en achteruit binnenrijden in een denk beeldige garage. Deze examens worden georganiseerd door de Organisaties van werkgevers en werknemers in het Transportbe drijf. Vele chauffeurs, die dagelijks met hun vrachtwagens op de weg zit ten, hebben bitter weinig kennis van de motor en de wagen, die zij beman nen. Dit is zeker afkeurenswaardig. In de eerste plaats uit een oogpunt van veiligheid, in de tweede plaats omdat hij dikwijls voor grote kapitalen (lading) verantwoordelijk is. Ook met het oog op de toekomst en het groeiende internationale wegverkeer, moet de Hollandse chauffeur kunnen concurreren met het buitenland. Hun Franse, Engelse en Duitse collega's zijn in deze in vele opzichten beter geïnstrueerd. Nederland moet niet achter blijven. Het stellen van het Groot Chauffeurs Diploma A en B. biedt daartoe een grote stumilans, waarvan reeds een groeiend gebruik wordt gemaakt. Deze week worden er in geheel Nederland honderdtachtig personen geëxamineerd. De aanmelding is echter zo groot, dat men in plaats van om het half jaar weldra elk kwartaal examens zal gaan houden. De examencommissie, die o.a. bestond uit de heren Prof. J. Mollinger van de Technische Hogeschool te Delft, Ir. P. Winckel van het laboratorium van dezelfde school, de heer N. van den Brink van de Chr. Bond van Transport en Fabrieksarbeiders en de heer Bak ker leraar N. O. had van de candidaten eert prettige indruk. De uitslagen van deze dag hopen wij binnenkort bekend te maken. Duizend gulden voor hef Kaasmarkffonds De commissie, welke zich heeft be last met de verkoop van beschuiten met kaas in het Waaggebouw waar van er zoals gemeld deze zomer 40000 verkocht zijn heeft een bedrag van f 1000 geschonken aan de Stichting „Fonds tot behoud der Kaasmarkt" te Alkmaar. MARKTBERICHT ALKMAAR, 31 Januari Opgave van het aangevoerde vee: 30 vette koeien en 44 nuchtere kalveren; beide voor de Cen trale Het orgel van de St. Janskerk in Roosendaal, één der grootste van Noord- Brabant, is door de firma Vermeulen uit Alkmaar dusdanig verbouwd, dat het geschikt is alle werken uit de,.bestaande orgelliteratuur te verklanken. De Mechelse organist Flor Peeters heeft voor de verbouwing de technische richtlijnen aangegeven. Onder voorzitterschap van de heer K. de Wilde kwam de Alkmaarse Jeugdgemeenschap gisteravond in het Paviljoen Kinheim bijeen om te luis teren naar de heer Oosterlee, hoofd van de afdeling „Vorming buiten schoolverband". Mede aanwezig waren dc wethouder van sociale zaken van Alkmaar de heer R. Bakker en de kin derrechter Mr. J. N. Alblas. Nadat de voorzitter er ter inleiding op had ge wezen hoe belangryk en noodzakelijk het is, dat de regering daadwerkelijk steun verleent aan het jeugdwerk, gaf hy het woord aan de spreker. Na de bevrijding realiseerde de over heid zich eerst goed de belangrijkheid van de vorming van de jeugd in het z.g. derde milieu. Vroeger meende men maar al te dikwijls, dat vrije jeugd vorming slechts een aardige vulling was van de vrije tijd. In en door de oorlog zag men echter de greep van de overheid op de jeugd. (Duitsland. Ita lië). Men begreep, dat de overheid een andere verantwoordelijkheid kreeg te draden dan voorheen. Vóór 1940 had men de Centrale Jeugdraad, die de overheid in jeugdzaken adviseerde. Deze raad h. d door beperkte middelen weinig invloed naar buiten. De raad verrichtte overigens voortreffelijk werk. Hij maakte het terrein gereed voor een beter begrip van de jeugd. Het minis terie werd gereorganiseerd in drie af delingen: Onderwijs, Kunsten en We tenschappen en als derde de afdeling Vorming buiten schoolverband. Bij het eerste gezicht zou men deze richting enigszins gevaarlijk vinden, maar het is zó, dat de overheid hier zeker niet zelf optreedt. De ouders zijn in de eerste plaats verantwoordelijk voor de opvoeding van hun kinderen, dan komt de school en daarna het uit gebreide terrein daarbuiten: het reeds eerder genoemde derde milieu. De controle gaat nooit verder dan naar het gebruik van de subsidies, welke door de overheid worden verstrekt, het verdere blijft in handen van het par ticuliere initiatief. De afdeling Vorming buiten schóól- verban-. is verdeeld in vier bureaux: Jeugdzaken, Documentatie, Algemene Zaken en Lichamelijke opvoeding en Sport. Vervolgens lichtte de heer Oosterlee uitvoerig toe hoe deze vier bureaux hun taken hebben verdeeld en opge vat. De afdeling Lichamelijke Opvoe ding en Sport .stichtte vorig jaar in Overveen een Centrale sportschool, waaraan sportleiders, brandweerlieden, leiders van groepen in fabrieken ver der in deze richting worden gevormd. Het bureau Algemene Zaken subsidi eert o.a.de Centrale vereniging van openbare leeszalen en bibliotheken, de Stichting van Volkshogescholen, Ge meenschapsoorden, etc. Het documen- tatiebureau heeft ook een belangrijke taak. Er is o.a. een aanzienlijke collec tie literatuur verzameld op het gebied van jeugd en' jeugdbeweging."Hét bui tenland krijgt voorlichting en er wordt maandelijks een documentatieblad uit gegeven. Tenslotte behandelde de spreker de werkzaamheden van het bureau Jeugd zaken, daarbij een en ander met boei ende voorbeelden illustrerend. Subsi dies worden gegeven aan de Centrale apparaten van landelijke verenigingen en aan de ongeorganiseerde of massa jeugd De structuur van de massajeugd is nog --Ü onbekend en het is wel zeer nodig, dat hier een onderzoek wordt ingesteld. Het probleem van de massajeugd is een van de belangrükste van deze tüd. Deze jeugd mist dikwijls elke binding met gezin, kerk en jeugdbeweging. Men typeert ze wel eens met de term „asfaltjeugd", doelend op het ver schijnsel in de steden. Maar ook op het platteland dringt hetzelfde vraagstuk meer en meer naar voren. Deze jeugd vervalt door genoemde oorzaken tot een volslagen nihilisme. Opgegroeid wordt dit deel van onze gemeensehap een gemakkelüke prooi juist van die leerstellingen, welke onze democratie ondermünen. En dit is een groot ge vaar, dat onze volksgemeenschap be dreigt. Hier moet opgetreden worden. Enke le maanden geleden is een wetenschap pelijke commissie in samenwerking met sociologische en psychologische institu te.. gevormd om een beter overzicht te krijgen van de structuur van de massa jeugd. Aan het werk onder de massa jeugd werd van particuliere zijde in 1948 een bedrag van vier en een half millioen gulden uitgegeven. Het rijk subsidieert met anderhalf millioen. Nadat de heer Oosterlee nog even was ingegaan op de organisatie van de kampen voor baldadige jeugd, de schippersjeugd en de inleidende be sprekingen over een mogelijk komende jeugdwet. besloot hij zijn boeiende toe spraak. waarvoor hem door de heer De Wilde hartelijk dank werd gebracht. DE HEER TESSELAAR VRIJGESPROKEN. Onlangs werd de heer Tesselaar, postzegelhandelaar alhier, door de rechtbank te Alkmaar wegens schuld- heling bij de aankoop van een ver zameling postzegels veroordeeld tot een boete van 300. Zijn verdediger tekende voor hem hoger beroep aan. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft thans deze zaak behandeld en de heer T. vrijgesproken, daar gebleken was, dat hij geheel te goeder trouw had ge handeld. ALKMAARSE SCHAAKCLUB V.V.V. Gongwedstrijd. In het Wapen van Heemskerk had gisteravond onder grote belangstelling bij V.V.V. een gong wedstrijd plaats. Om de 20 sec. moest men zetten, het geen dikwijls zonderlinge combinaties en stellingen te voorschijn bracht. Er waren aardige prijzen beschikbaar ge- rteld en door de wedstrijdleider, de heer H. Schoonhoven, een fraaie me daille voor degene, die zijn tegenstan der in de laatste rond het eerst mat kon zetten. Deze medaille met een 2e prijs werd gewonnen door de heer A. Holtes uit Heiloo. Hier volgen de eerste prijswinnaars uit de elf groepen van vier: Groep I: P. Seewald. Groep II: A. W. Beemsterboer. Groep III: A. Vis. Groep IV: D. Oudes. Groep V: G. F. v. Brenk. Groep VI: R. Pijning. Groep VII: J. C. de Ruiter. Groep VIII: H. Coppens. Groep IX: J. Vink. Groep X: J. Meiboom. Groep XI: J. Veis. De raad behandelde de begroting Gisteravond kwam de raad van Oudorp in het gemeentehuis aldaar in vergadering bijeen. Slechts de heer Groot (KVP) was afwezig. Nadat de burgemeester, de heer A. J. Bakker, de vergadering met enkele woorden had geopend kwam het voor stel van B. en W. tot vaststelling van de Legesverordening aan de orde. Het voorstel werd, zonder dat hierover van gedachte was gewisseld, aangenomen. Ook het voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 1948 werd aange nomen. Bij de behandeling van de be groting Burgerlijk Armbestuur 1949 deelde de burgemeester mede, dat de subsidie van de gemeente, f 7500, vrij wel glijk is aan die van verleden jaar. De totale inkomsten en uitgaven wer den geraamd op f 8100. Bij de begroting Woningbedrijf 1949 bleek, dat de schuld over de tien ge bouwde woningen f 54000 bedraagi. In het onderhoudsfonds mag maar f 26 per woning worden gestort, terwijl dit bedrag voor de nieuw te bouwen wo ningen f 48 bedraagt. De burgemees ter zei te hopen, dat de minister als nog zal besluiten voor de gebouwde huizen hetzelfde bedrag vast te stel len, daar f 26 te weinig is. De begroting van de gemeente voor het dienstjaar 1949 nam meer tijd in beslag. De heer Buisman (KVP) wilde de jaarwedde van de beide wethouders van f 150 tot f 200 verhoogd zien. Dit voorstel werd, evenals het voorstel tot verhoging van de rijwieltoelage voor de gemeentebode, van f 10 op f 30, aan genomen. De subsidie van de gemeente voor de krankzinnigen werd bepaald op f 3400. De personele belasting werd ge raamd op f 5900. de ondernemingsbe lasting op f 9300, de algemene uitke ringen op f 28410, de belastinguitke- -ring op f 6200. De sluitpost voor on voorzien komt op f 4634. De gemeente is vrij behoorlijk bij kas. Daar geen der raadsleden meer iets op te merken had, werd de begroting aldus vastgesteld. De burgemeester dankte de ontvanger, de heer Vis, voor het goede werk dat hij geleverd heeft. Daar de rondvraag niets opleverde, kon burgemeester Bakker hierna tot sluiting overgaan, waarbij hij de verjaardag van H. K. H. Prinses Beatrix memoreerde. een bedrukte soepele wollen voorjaarsstof in 6 vrolijke kleuren He vanaf beden geëtaleerd in tel. 4326 langestraat 93 sjs rood - fraise - marine - lichtblauw - zeegroen - lindebloesem BURGEMEESTER LEGDE EERSTE STEEN Maandagmorgen j.l. om 11 uur heeft Burgemeester Kroonenburg, in tegen woordigheid van het bestuur van de Sportvereniging „Vrone", de gemeen te-opzichter Bruin en belangstellenden, de eerste steen gelegd van het ver kleedlokaal van voornoemde vereni ging. De voorzitter van Vrone, de heer P. Modder, opende met een korte toespraak, waarna hij het woord gaf aan de Burgemeester. Deze vestigde de aandacht op de uitstekende wijze van samenwerking tussen de Sportvereni ging en het gemeentebestuur en het grote nut van het komende gebouwtje. De toestand was onhoudbaar en hierin zal door de bouw van dit kleedlokaal een grondige verandering komen. Spr. sprak de wens uit, dat de bouw tevens een stimulans voor de vereniging zal betekenen en dat Vrone in de wijde omgeving haar naam altijd hoog zal houden. Hierna hanteerde de burgemeester de troffel en de specie en legde de hoeksteen. Het werk wordt uitgevoerd door de fa. S. Zeegers en Zonen, uit Sint Pancras. EEN MERKWAARDIGE CÏCLAME Bij een cyclame ontspruit de bloem stengel uit de bol Een cyclame van de heer J Bas, Hensbroek, denkt het anders te doen De plant staat volop In bloei, doch de bloemen komen uit de blad stengels JEUGD ZONDER PLANKENKOORTS De afdeling Jeugdtoneel van de toneel vereniging ,,'t Viooltje" alhier gaf Zon dag haar debuut De heer E de Jong «prak het welkom Voor een geheel gevulde zaal werden met succes opgevoerd ,Eèn suikeroom blijft een suikeroom",' een klucht in één bedrijf door Leo Nagel en „Hoera, wij erven", een blijspel ln drie bedrijven door Tob Maër De rolkennis was goed, terwijl het spel zeker veel goeds voor de toekomst in houdt De heer N Aay heeft een hartelijk dank woord gesproken, waarna een gezellig bal volgde PROPAGANDA-AVOND BOND VOOR STAATSPENSIONNERING Zondag 30 Januari hield de afdeling West-Graftdijk van de Bond voor Staats- pensionnering haar Jaarlijkse propaganda- avond in het lokaal van de heer J Schoon Toen de voorzitter om 8 uur de avond opende, kon hij zijn genoegen uiten over de goed bezette zaal He gezelschap „Onder eigen vlag" van Alkmaar liet zich van zijn beste zijde zien en wist he^ publiek goed te verma ken Het resultaat van de avond was, dat hoewel reeds ongeveer 25 pet van het zielen-aantal onzer plaats lid van ds bond was, de afdeling toch nog enkele nieuwe leden wist te boeken Een gezellig bal besloot deze mooie avond BURGERLIJKE STAND Geboren: Gerardus M„ z. van N. P. de Wolf en A. M. Konijn. Onder trouwd: Dirk Kok en Geertje M. Rot. BURGERLIJKE STAND Geboren: Elisabeth M„ d. van A, Grasboer en E. M. Schilder. Marga- retha, d. van D. Klerk en G. Smit. ALKMAAR, 31 Jan. 1949. (Alkm. Ex portveiling)Witlof I 30—38, II 15—27; Rode kool 714; Witte kool 5; Savoye kool 6.508; Groene kool 6.60-22; Spruitköol .extra, 3842, I 3036, H 12- 28; Boerenkool 1330; Andijvie 8036; Winterpeen 5.506.70; Waspeen 813; Uien 88.50; Prei 712; Knolsoep 1.50 6.50 en Soepgroenten 1011. Appels: Bramley Seedling 48; Goudreinetten 60 —79. WARMENHUIZEN, 31 Jan. 1949. 5300 kg Rode kool 10.70—11.70; 11400 kg Gele kool f 9; 1800 kg D. witte kool 7 90: 1100 kg Groene kool 8—17.90; 3400 kg Bieten 6.40. Ab v. d. Velde, kampioen van Noord-Holland Bij de gehouden bokswedstrijden te Amsterdam om het kampioenschap van Noord-Holland wist onze stadgenoot A. v. d. Velde de titel in het bezit te krijgen voor 1949 in de zwaargewicht- k'asse. De eerste wedstrijd won hij aoor niet opkomen van Bakker (Den Helder). Diezelfde avond moest hij toen tegen de winnaar van de andere partij. Dat was Willemsen (Corbett, Amsterdam). Deze was genoodzaakt te gen v. d. Velde op te geven en onze stadgenoot kwam daardoor in de finale. Twee dagen later kwam hij in de ung tegen Post (Den Helder) om de titel. Het verschil in gewicht was ln het voordeel van de man uit Den Helder. In de eerste ronde reeds zag Post dat daar maar niet zo gauw van gewonnen was. Hij moest al di rect een rechtse incasseren die hem aan het wankelen bracht. Ook deze partij werd door v. d. Velde overtui gend gewonnen en zo kon Alkmaar een kampioen begroeten. 8 en 9 Februari bokst v. d. Velde mee om de titel in de B klasse Hugo Boys—H.O.S.V. Op een tamelijk goed bespeelbaar veld en met de wind in de rug begon Hugo Boys deze wedstrijd. Direct viel de hechte HOSV-verdediging op en de Hugo Boys voorhoede had veel moei te om hier doorheen te glippen. Doch na een half uur spelen krijgt Hugo Boys- een corner toegewezen en deze wordt door de spil P. de Wit genomen Het schot is goed en het is voor de linksbinnen Groot een kleine kans om in te schieten. Vóór de rust was er niet veel spanning in de wedstrijd maar na de rust was het anders. We zagen in de voorhoede Kager schitte rend kopwerk verrichten. De HOSV- midvoor treedt af en toe doortastend en snel op, zodat het voor de Hugo Boys-achterhoede uitkijken is. De Heerhugowaarders kwamen deze Zondag met een geheel nieuw elftal in het veld, dat tamelijk goed voldeed. Het HOSV-team was best op schot, maar desondanks konden zij in deze wedstrijd geen enkele tegenpuntje sco ren, alhoewel zij het steeds weer probeerden. De leiding was bij scheids rechter Dekker uit Obdam in goede handen. Met deze wedstrijd be haalde Hugo Boys dan ook de eer ste twee punten voor de Gouden Kruis wedstrijden. IAOOR DE NIE KUkduin, de vreemde bromsl gry'zige Noordze blauwe bazalt lange de afgebi men op 't bovei plaatst. Een uil herhaling wach die vanmiddag Vier uur acl hier op zijn ve leen is hij niet. ontvang- en zem met al diegener of met vaste ko bestemming vai Doch op het binnen komen blijft er die ee want voor men beginnen, zyn e op de mens b andere als van: Want welk e heeft men in d plekje hoog bo' ders! Al zwijg spreker, al is d geschakeld, cc rondom is er t Het meest in ding van de Nc op de stenen schuimende kt een brede zoon land scheidt vi weeglij ke watei jesteitelijk is h< boven de branc spitse vleugels c hoo zij zonder weging pijlsnel vlak bij het w weer omhoogst tie, welk een kracht ook gaal Van waar kon: doel? Zij trek! de onzichtbare „Een uur mi staat de organi; naam op vele i lagere scholen twaalf en een werd zeer vee! den kinderen te brengen ov van hen wete maken tussen devolle en n Doelbewust bi welks bestuur van Beinum, d prof. dr. Brunc ben, de strijd dervende amus kort komt d fonist Siqurd 1 York om in h< ziek" voor d dat dit prachti uitgevonden in dere dan de' worden bespee komt Rascher Zaterdag 5 Deveze, eerste Internationale Scheveningen sterdam Beet Bach en Debus De bekende bevindt zich Moritz, waar z Zes jongei groepsverband NI WIN optrad zeischap gevi groepje, waai Gilhuys en 1 onder artistie Brusse staat, Kleine Comed ren" voor de e licht. Nog steeds tern" ontdekt, dat ons nooit i komt. Ditmaal dorp in de wc door Velazque terend uit het In Londen worden gebou zijn goedkeurs toe benodigd pond sterling bekende geze theater gaan Heeft Londi dam,' straks 1 stad, wil niet damse Kunst ingediend voo muziekcentrui benodigde gro millioen guide komt een co sen en vele kl voordrachtkur Tevens zijn teerd een bios een hotel, fla' bouwkosten z tig millioen j Tenslotte n cineasten Ted kamp hebben maakt, getiti Dc muziek is dt- Groot, de door Guus V film voor hel disch Institui

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2