BOEKHOUDER Ie klas Schilders m Maar slikte een moeilijk te verteren steen in Hooyberg's louringcarbedrijf Alkm. ïelegraaf-School GOUDEN HALTER PARADE 1949 Diplomatieke wereld werkt met ijver aan Atlantisch Pact Tweede Kamer heeft lof voor Minister Stikker BROUWER S WONINGINRICHTING Amerika nam Italië in systeem op MEN, ZAL ZICH in dit verband mis schien afvragen, waarom de onder handelingen over het Atlantisch pact, die reeds sinds December aan de gang zijn, zo veel tijd vergen, terwijl toch oorspronkelijk op goede gronden was aangenomen, dat ten minste het ont- werp-overeenkomst reeds in Januari gereed zou zijn. De oorzaak daarvan is gelegen in het feit, dat Washington min of meer onverwacht met de wens naar voren is gekomen, Italië van meet af aan in het Westerse defensiesysteem op te nemen. De Veiligheidsraad nam een resolutie aan... Indonesische kwestie wig tussen Azie en de V.S. Het probleem der oude bankbiljetten Prof. Gerbrandy wil optreden van democratische landen tegen de Sowjet-aggressie ervaren GEZINSVERZORGSTERS WITTE KRUIS gehuwde vrouwen of nette meisjes FLINKE VERKOOPSTER. Fa. IJ. KUIPER Zn., JONGE MANN. KANTOORBEDIENDE HOOYBERG's TOURS BEHANGEN J. HARMS, Schilder en Behanger Reparatie Dag- en Avondopleiding Positieve reactie op algewezen „vredesaanbod" (Van onze diplomatieke medewerker). rjAT OOK STALINS tweede stoot in het „vredesoffensief" het telegram aan Kingsbury Smith van het Ameri kaanse persagentschap „International News Service" een negatief resultaat heeft gehad, kan nauwelijks een won der heten. Het Witte Huls en de nieu we Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Dean Acheson, hebben bet duidelijk gemaakt, dat het Westen, zoals ik reeds in mijn overzicht van Woensdag uiteenzette, van Moskou thans daden en geen woorden wenst, om de doodeenvoudige reden, dat de Russen het vertrouwen, dat men kort na de oorlog nog in hen stelde, totaal verloren hebben. Wanneer Stalin zo gaarne vrede en vriendschap wil, zo redeneert men, staan hem alle diplo matieke kanalen ter beschikking en behoeft hij niet om doorzichtige pro pagandistische redenen gebruik te ma ken van een onofficiëel persagentschap. En wil Moskou het verloren gegane vertrouwe: herstellen, wel, dat biedt de opheffing van de nu al ruim zeven maanden durende blokkade van Ber lijn daartoe een unieke gelegenheid. Zoals de dingen op het ogenblik liggen, kan het Westen in de Russi sche actie niet anders zien dan een propaganda-manoeuvre. President Tru man denkt er niet over, de halve aard bol rond te reizen om als pion in dit Russische schaakspel mee te spelen. Het is overigens niet slechts een ne gatief resultaat, dat Stalins „vredes- aanbiedingen" hebben opgeleverd. Er is wel degelijk ook een positieve reac tie waar te nemen. Reeds enige malen heb ik er op gewezen, dat het huidige Russische optreden ten minste voor een deel een gevolg is van het échec, dat Ruslands buitenlandse politiek dor de toeneming in kracht van de democratische wereld geleden heeft. Op het ogenblik is Moskou bereid tot een soort toenadering, als het maar niet met concesles gespaard behoeft ta gaan. Wordt het Westen nog sterker, dan zal, raar men aannemen mag, de bereid heid tot tegemoetkomingen groeien. Het wordt met de dag duidelijker, dat de Westerse staatslieden uit deze veronderstelling zekerheid mag men bijna zeggen de juiste conclusie Mekken. En daarom werkt het Rus sische vredesoffensief, dat in het bij zonder ten doel heeft het Westen van het sluiten van een Atlantisch pact af te houden, juist als een spoorslag voor de Westerse diplomaten om ach ter de totstandkoming van dit defen sieve verdrag zoveel mogelijk spoed te zetten. Is het Atlantisch pact eenmaal wer kelijkheid, dan zal het Westen, wan neer het nog tot onderhandelingen met de Russen op hoog niveau komt, on eindig veel steviger in de schoenen staan dan op het ogenblik het geval is. Men kan er daarom op rekenen, dat een ontmoeting tussen Truman en Sta lin door Washington in geen geval in overweging genomen zal worden, vóór dat het pact der Westelijke landen on dertekend is. Dit laatste zal vermoede lijk in het begin van de lente geschie den. Het vond daarbij Frankrijk aan zijn zijde en Engeland en de Beneluxlanden tegenover zich. De Britten en de Lage Landen baseerden hun tegenstand op de volgende motieven: 1. Het is waarschijnlijk veiliger, het Atlantisch pact pas tot een zo Zuidelijk land als Italië uit te breiden, wanneer de oorspronkelijke leden de gelegenheid hebben gehad, hun legers op te bouwen. 2. Het Italiaanse vredesverdrag heeft aan de defensie van dat land zulke be perkingen opgelegd, dat er aan getwij feld moet worden, of het lidmaatschap Scheepvaartberichien Algenib, 3-2 van Rio de Grande naar San Francisco Aagtekerk, 3-2 van R'- dam naar Hamburg Aldabi, 3-2 van R'dam naar Antwerpen Aludra, 4-2 van R'dam te Hamburg Bonaire. 3-2 van Paramaribo naar Demarara Eem- dijk 4-2 van Houston te R'dam Groo- tebeer, A'damJava, passeerde 3-2 Oues- sant Ittersum, 4-2 van Freetown te Ta- coradi Maasland, 4-2 van A'dam te Buenos Aires Nijkerk A'dam—Mar seille, passeerde 3-2 Kaap St Vincen, Salland, A'dam—Buenos Aires, 3-2 bij Casablanca Sibajak R'damJava 3-2 van Suez Stuyvesant, 4-2 van Barbados te Azoren Triton, 3-2 van New York naar Guanta Prins Willem V, 4-2 van R'dam naar Valencia Prins Johan Wil lem Friso, 3-2 van Haifa te R'dam Abbekerk Brisbane—R'dam, passeerde 8-2 Messina Amstelstad, 3-2 van Bata via naar Soerabaja Bengkalis, New York—Java, 3-2 van Aden Britsum. 3-2 van Djibouti naar Majorca Delfshaven, 3-2 van Duinkerken naar Le Havre Gordias, R'dam—Ceuta. passeerde 1-2 Fi- nisterre Jaarstroom*. 3-2 van Takoradi naar Lome Johan van Oldenbarnevelt, 3-2 van Batavia naar Semarang Jupi ter 3-2 van Messina te Napels Linge, R'dam—Monrovia, passeerde 3-2 Dakar Loosdrecht, Singapore—R'dam, 3-2 in Suezkanaai Maaskerk. 3-2 van Monro via naar Por, Bouet Meerkerk. 4-2 'van Hongkong te Manilla Poelau Laut. 2-2 van Makassar naar Batavia Polyphe mus 3-2 van Liverpool naar R'dam van Italië wel aanstonds profijt zal op leveren. Daartegenover hebben de Verenigde Staten en Frankrijk met succes be toogd, dat de strategische positie van Italië aan de Middellandse Zee het van vitaal belang maakt, dat het land n- middellijk bij de verdedigingsplannen van het Westen wordt ingeschakeld. Het nieuws van de gewijzigde houding ten aanzien van Italië is op het ogen blik, dat ik deze regels schrijf, nog niet officiëel aan de Italiaanse regering medegedeeld. Dit zal eerst geschieden, nadat de Europese onderhandelaars een ontmoeting hebben gehad met de se cretary of State Dean Acheson. Deze bijeenkomst zal reeds hebben plaats gehad, wanneer deze beschouwing in druk verschijnt Waarschijnlijk zal de uitnodiging aan Italië begin volgende week worden verzonden, tezamen met de uitnodigingen aan Portugal, Ierland, Usland, Noorwegen en misschien De nemarken. Overbevissing van Noordzee fataal Op het Visserij-weekend, dat gister en Zaterdag op de Volkshogeschool te Bergen wordt gehouden, hield de di recteur der visserijen, ir. G J Lienesch, een inleiding over het biologisch vis serij-onderzoek, dat nader werd uitge werkt door dr. B Havenga. Deze zeide cm.: Er is reeds sprake van over bevissing op de Noordzee, die binnen kort fatale gevolgen zou kunnen heb ben voor het visserijbedrijf voor alle landen, die op de Noordzee vissen. Hij propageerde een internationale regeling tussen de hierbij betrokken landen terzake de vangstbeperking en een spoedig bindende afkondiging voor de maaswijdte der netten en de maten van de vis. Dit is een kwestie, die reeds in het begin dezer eeuw in de visserijwereld naar voren is gekomen, doch door de onderlinge meningsver- school der verschillende landen nim mer tot een definitieve oplossing heeft kunnen leiden. Roosendaal heeft weer een representabel stationsgebouw. Het in de oorlog verwoeste gedeelte is geheel door nieuwbouw vervangen en zal volgende maand in gebruik worden gesteld. Officieren der Mariniers beëdigd Gistermorgen werd in het kamp Woestduin te Doorn een twaalftal re serve-officieren der mariniers beëdigd. De plechtigheid stond onder bevel van de majoor der mariniers L. J. Pronk en werd opgeluisterd door de Mari nierskapel. De commandant der mariniers, lui tenant-kolonel H. Lieftinck, zette de betekenis en de ernst van de eed uit een en nam daarna de jonge officieren de eed af. Ds. C M M Ferguson en pa ter E A J Kamerbeek, resp. vloot- predikant en vlootaalmoezenier, spra ken het gebed en de zegen uit. De nieuwbenoemde officieren zijn: C G Sybrandy, E H Heideman, H H W Greenholds, L A Troost, J Kranendonk, B P Wateier, N Muller, J Kleefman. E C I nesburg, J M J Post, C v Dijk en A J Bracht. De plechtigheid werd besloten met een parade, waaraan het gehele batal jon deelnam. CANDID A ATSTETXTNG OP 10 MEI. De oandidaatstelling voor de dit jaar te houden gemeenteraadsverkiezingen zal op 10 Mei geschieden. Binnen 75 dagen na die datum moe ten in het hele land de verkiezingen plaats vinden. (Van onze correspondent te Lake Succes) UET IS MERKWAARDIG TE ZIEN, HOE HET perspectief van een willekeurig plan verschilt vóór en na het door een w'ereldforum als dat te Lake Success is bediscussieerd en bekrachtigd. Dit geldt ook voor de zg. viermogendheden- resolutie betreffende Indonésie. Toen het document werd opgesteld had het duidelijk het karakter van een „motie van wantrouwen" aan het adres van Den Haag. Daarbij getuigde de Veiligheidsraad opnieuw van een grote mate van van theoretische sympathie tegenover de Republiek. Thans zijn we een stap verder. De resolutie is aanvaard. De Republiek is er maar matig door bevredigd en heeft alle voorbehoud gemaakt voorzover betreft haar medewerking aan de verwezenlijking van de in het document genoemde plannen. Nederland heeft evenmin zijn oordeel over het ontwerp onder stoelen of banken gestoken. En na enige dagen van overdenking, in het licht van de nieuwste gebeurtenissen in West-Europa, is men te Lake Success tot conclusies gekomen, die aanzienlijk afwijken van de geest van de onderhavige resolutie. twee vijandige kampen te De Veiligheidsraad heeft een steen doorgeslikt, die moeilijk te verteren zal blijken, „aldus merkte men in ge matigde en bij het conflictt niet be trokken kringen op. Als „motie van wantrouwen" laat de resolutie geen twijfel. Maar in werkelijkheid is het een onding, waarover men hier nog maanden in theorie kan verder praten, zonder tot de kern van de zaak de competentie-kwestie door te drin gen. In feite heeft de resolutie alle aanleiding gegeven tot iets, dat het State Department tot elke prijs heeft getracht te voorkomen: een dieper- gaand meningsverschil met de landen van het Aziatische blok, in oprichting. Het nieuwe programma van Truman voor steunverlening aan minder ont wikkelde volkeren (v.n.l. in Azie) is een logisch gevolg van het streven der V.S. naar moreel leiderschap op en in Azie. Maar doorkruist de Indonesische re solutie dit pad niet? In theorie zeker niet. Toch vreest men, dat het dit in de praktijk wel zal doen. Er zullen wellicht landen zijn, die uit sympa thie voor de Aziatische volkeren, de Veiligheidsraad weer bijeen willen roepen over de Indonesische kwestie. Men zal wellicht sancties tegen ons land willen of beperking van de Mar shall-hulp aan Nederland. Voor beide suggesties zal Amerika wel -iet *e vinden zijn. Men kan dit niet doen, omdat het hier een bondgenoot geldt in de Europese constellatie en een a.s. deelgenoot in hot Noordatlantisch Pact. Van de Amerikaanse delegatie in de Veiligheidsraad kan men derhalve slechts verwachten, dat zij een spoe dige vergadering omtrent Indonesië zal trachten te verhinderen. Of het lukt? Amerika vergeet Azie Niet alleen door de situatie in Indo nesië dreigt een verwijdering tussen Amerika en de Aziatische staten. In vele delen der V.S. is een sterke op positie tegen het Noordatlantisch Pact. „De V.S.", zo zegt men, „geven hier door blijk uitsluitend bezorgd te zijn voor de beveiliging van West-Europa en het Westelijk Halfrond. Voor de volkeren van Azie betekent dit, dat zij mm of meer in de steek gelaten worden. Een overeenkomst als het Noord atlantisch Pact zal in de praktijk de Sowjetunie er toe drijven haar in vloedsfeer uit te breiden tot die Azia tische staten. De V.S. werken derhalve zelef er toe mee, de splitsing van onze wereld verscherpen. Precies het tegendeel van wat men wil bereiken. Deze vrees is ook de oorzaak van het „gematigd optimisme", waarmee men te Lake Success kennis heeft genomen van het besluit tot het instellen van een Raad van Europa. Het wordt ge zien als een eerste stap om over de enge grenzen heen te zeilen en prac- tische internationale samenwerking van ideaal tot werkelijkheid te maken. Er is vreugde nu het idee der Fede ralisten door de regeringen is over genomen en er in het gebouw van sen wereldregering nu werkelijk enig schot komt. Men koestert echter vooralsnog de vrees, dat een intensieve blokvorming van het Westen, juist in de huidige phase, een practische samenwerking der betrokken landen met niet-leden van het blok zal bemoeilijken. Want kant behoefte heeft aan een geografi- terwijl onze maatschappij aan de ene sche groepering in het Westen, die een zo machtige eenheid vormt dat agres sie van buiten niet meer lopend is (waardoor de wereldvrede wordt be vorderd), koestert emn toch nog enige angst, dat een te enge groepering op korte termijn een wereldbrand kan verhaasten, indien die landen, die geen deelgenoten aan het nieuwe blok zijn, te bruusk worden afgestoten en zich vr de weromstuit gaan verenigen. Er is te Lake Success alle erkenning, dat de vrees voor dit laatste het eer ste niet kan en mag vertragen. De vele positieve gedachten, die aan een Raad van Europa ten grondslag liggen, ma ken de instelling van dit lichaam tot een historische gebeurtenis van de eerste orde. Daarover klinkt de juich kreet van Lake Success door tot ver over de Oceanen. GESCHOOLDE ONDERHANDELAARS Volgens de correspondent te Wash ington van de New Yok Times wil president Truman een speciaal corps van geschoolde onderhandelaars instel len om de Verenigde Staten te verte genwoordigen op internationale con ferenties. Truman wil Dan Acheson, de minister van Buitenlandse Zaken, ge legenheid geven in Washington te blijven om de topleiding in handen te houden op zijn departement inplaats van veel tijd overzee te moeten beste den. Als evr«tuele leden van het on derhandelaars-corps worden genoemd Robert Lovett, Philip Jessup, William Clayton, James Byrnes en Archibald Macleish. Nog steeds gevoelen vele bonafide bezitters der oude bankbiljetten van f. 500 en f 1000, die krachtens een op 13 Maart 1943 genomen besluit der be zetters moesten worden ingewisseld, zich gedupeerd, omdat zij ook thans bijna vier jaren na de bevrijding door de Nederlandse Staat niet schade loos zijn gesteld. Het zijn vooral die Nederlanders, die met opzet of noodgedwongen (Joden en andere on derduikers) geen gehoor hebben gegeven aan deze Duitse maatregel, omdat zij er principieel aan vasthiel den iedere Duitse „Verordnung" zo veel mogelijk te saboteren. Na de bevrijding werden bij Konink lijk Besluit van 10 Juli 1945 de be wuste bankbiljetten waardeloos ver klaard. In dit K.B. werd voorts voor bezitters der biljetten, voorzover zij ten genoege van de minister aan be paalde voorwaaren voldoen, de moge lijkheid opengesteld om schadeloos stelling te ontvangen. Volgens een mededeling van de minister van Finan ciën, hebben 18.000 bezitters ra de be vrijding opgegeven over een totaal van omstreeks 60 millioen gulden aan deze biljetten te beschikken. Klachten over afdoening. Naar de bewering van de Stichting ..500 en 1000", verleden jaar te Amster dam opgericht met het doel „de talrij ke gedupeerden recht te verschaffen en schadeloos te stellen", hebben slechts weinigefl uitbetaling verkregen Naar haar mening zijn mogelijk een aantal zwarte handelaren door het ter zake gevoerde beleid der na-oorlogse regering terecht van schadeloosstelling irtgesloten. doch ongeveer twee derden der bonafide eigenaars zijn daarvai ten onrechte het slachtoffer geworden. De adviseur der stichting, mr. J C L Zuyderhoff heeft contact met de mi nister opgenomen, die daarop een be spreking heeft gearrangeerd tussen het bestuur der stichting er een hoofd ambtenaar van het departement, in de hr.op langs de weg der onderhandeling alsnog een bevredigende oplossing van het probleem te vinden. De leiding van ons buitenlands be leid stelt tegenwoordig hoge eisen aan de minister, die ermede belast is. De functionnaris moet niet alleen over een uitgebreide kennis van zaken beschik ken, maar tevens over veel energie en doorzettingsvermogen. In mr. D. IJ. Stikker bezit ons land een bewindsman van Buitenlandse Za ken, die over de eigenschappen be schikt, die hem voor zijn verantwoor delijke positie uitstekend geschikt maken. Drs. H. A. Korthals (WD) toonde zich in de Donderdagmiddag gehouden vergadering van de Tweede Kamer, i waarin de behandeling van de begro ting van Buitenlandse Zaken werd voortgezet, verheugd over de capacitei ten, die mr. Stikker heeft gedemon- streerd. De bewindsman kent de bin nenlandse politieke kwesties, zo zeide hij. Deze minister komt niet uit de carrière voort, maar hij zal zeker sla gen. Geen wonder, dat drs. Korthals zo veel vriendelijke woorden voor de mi nister over had, zou men kunnen zeg gen. Zijn exclamaties betroffen 'n par tijgenoot. Maar dan zegt het toch wel voldoen de, dat ook de fractievoorzitter van de P.v.d.A., mr. M. van der Goes van Na- ters, die zich bij de samenstelling van het tegenwoordige kabinet aanvanke lijk sterk tegen de opneming van een liberaal bewindsman in de regering verzette, het volledige vertrouwen van hem en zijn fractie in mr. Stikker uit sprak. De minister heeft veel goeds voor ons land gedaan, erkende de soci alistische afgevaardigde. Ook prof. mr. P. S. Gerbrandy (AR) en de heer C. J. I. M. Welter (Kath. Comité van Actie) gaven blijk van ver trouwen In mr. Stikker. Prof. Gerbrandy tegen Moskou. Prof. mr. P. S. Gerbrandy (AR), duchtte van de tocht van de heer Vor- rink naar Noorwegen het gevaar van partij-politieke inmenging in het bui tenlands be id. Het gebeurde in Hongarije met kar dinaal Mindszenty gaf deze afgevaar digde aanleiding aan te sporen tot een gemeenschappelijk optreden van de democratische staten tegen de geraffi neerde Sovjet-Russische agressie. Hij achtte daarvoor zelfs een nieuwe or ganisatie nodig naast de UNO. Daarmede kwam hij in zekere zin in strijd met zijn partijgenot dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot (AR), die juist de aan dacht vestigde op de vele ingewikkel de constructies, waarin Nederland reeds betrokken is de NederlandsIndone sische Unie, de verhouding tot de Ne derlandse Antillen, de Benelux, de W. Europese Unie, het Zestienmogendhe- denverdrag, z. en de minister op het hart drukte de consequenties daar van goed te overdenken. In tegenstelling tot de vorige spreker bleek mr. Van der Goes van Naters een groot voorstander van de federale sa menwerking. Zijn rede was er dan ook veel minder op gericht, dat Federalisme te propage ren dan de wegen aan te geven waar langs men tot vervolmaking van de in ternationale samenwerking kan komen. Met name wenste hjj, dat de volksin vloed in de Federatie versterkt zou worden en wel door de leden van ds Consultatieve Raad uitsluitend te doen verkiezen uit de leden van de parle menten van de deelnemende landen. Deze leden kunnen namelijk door hun eigen Kam, ter verantwoording ge roepen worden. Drs. H. A. thals WD) verheug de zich evenals de andere sprekers in de voortschrijding van de internatio nale samenwerking. Hij ijverde voor de benoeming i functionnarig- sen buiten de camière ln de diploma tieke dienst en drong aan op een doel treffende voorlichting in het buiten land. Nederland mag V.N. niet verlaten. Vrijdagmiddag is de Kamer opnieuw bijeen geweest. Minister Stikker heeft zijn Donderdag afgebroken rede ver volgd. Na eerst aandacht te hebben go- wijd aan de organisatie van zijn depar tement, kwam de minister te spreken over het algemeen Buitenlands beleid der regering. De bewindsman voerde aan, dat wat voor de oorlog geweest ie, niet terug kan keren. Daaruit zijn con sequenties getrokken voor het buiten lands beleid. De volkengemeenschap moet geilen worden uit *n oogpunt van politiek en machtsverhoudingen. Wanneer een Vei ligheidsraad zijn competentie verre overschrijdt heeft een klein land tot taak niet voor die politiek te huigen, maar zijn positie vastberaden te hand haven. Het zou onjuist zijn, ons than* gegriefd uit de V.N. terug te trekken. De regering hoopt, aldus minister Stikker, dat vele landen zich bij het Atlantische pact zullen aansluiten. Toe uittreding uit de V.N. Ten aanzien van treding tot dit pact betekent geenszin» het federalisme toonde de bewindsman zich verheugd over de te Londen geno men stappen. Ditzelfde werd uitgedrukt in een door de heer v. d. Goes van Na ters en enkele anderen ingediende mo tie. Na replieken werd de verdere be handeling tot volgende week geschorst. Tenslotte werd het wetsontwerp tot wijziging van de wet afwikkeling geld- zuivering zonder stemming goedge keurd. POKKEN-EPIDEMIE TE BATAVIA. De pokken-epidemie te Batavia en omgeving, die waarschijnlijk uit het Bantamse naar Oostelijke richting ta overgeslagen, breidt zich nog steeds uit. Sterfgevallen zijn hoofdzakelijk in de benedenstad van Batavia gecon stateerd. Van officiële zijde zijn nog geen gegevens verkrijgbaar over het aantal dier sterfgevallen, doch het ia wel bekend, dat het reeds aanzienlijk is. Per 1 Maart a.s. of eerder gevraagd: bij voorkeur bekend met fabrieksadministratie. Alleen SERIEUZE KRACHTEN gelieven te reflecteren Behoorlijke salariëring. v Brieven onder no. A 477, bureau van dit blad. De afd. ALKMAAR van het Witte Kruis vraagt boven 18 jaar, die bereid zijn als gezinsverzorgster op te treden, voorlopig gedurende 3 maanden. Indiensttreding zo spoedig mogelijk. Aanmelding: Mevr. C. SPAANSSAAL, Kenne- merpark 4. Wegens huwelijk van één onzer verkoopsters vragen wij voor zeer spoedige indiensttreding Bekendheid met het vak gewenst. Persoonlijke of schriftelijke aanmelding L. H. BULT HUIS, tricotages, wollen garens, Langestraat 98. BADHUISSTRAAT 9 KOOG AAN DE ZAAN, vraagt Na overeenkomst vast werk. Tevens SCHILDERSLEERLING gevraagd. Telefoon 3084. 8, 9,10,12 en 13 Febr. in Gulden Vlies Aanv. 7,30 Alie avonden uitverkocht gevraagd. Leeftijd pl.m. 20 jaar. Bij voorkeur met einddiploma Middelbare Handelsschool, of anders vol doende bekend met boekhouden. Salaris volgens de bindende regeling van salarissen voor jeugdig admi nistratief personeel (Staatse. 1 Juli 1948 No. 126). Sollicitaties onder no. A 474, bur. van dit blad. Bespreekt uw reizen voor het a.s. seizoen met Prima zittende reiswagens van 30, 34 en 40 personen. Vraagt ons inlichtingen. Wij zijn overal te ontbieden zonder prijsverhoging. DE RIJP TELEF. 16. LAAT NU UW KAMER De nieuwste stalen voorradig. U zult verstaan staan over prijs en uitvoering. METTUSSTRAAT 1 ALKMAAR. aan uw beklede meubelen, clubs, divans en stoelen wordt door ons vakkundig uitgevoerd. Ook bedden en matrassen vernieuwen en vullen wij bij met prima Javak Kapok. Laat 183 (t.o. R.K. kerk), Alkmaar, Telef. 2747 tot radiotelegrafist op zee of bij de luchtvaart. Opgeleid wordt voor het Rijkscertificaat le of 2e klasse. Inlichtingen en aangifte nieuwe leerlingen bij: J. D. LUTTEROT, B. Bottemannestraat 28, Alkmaar.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 4