Stad en Omgeving. In de tuin van Albions poëzie sABD!fSIROOPJ 1ste Oameskappi -Kapster OVEREEN AGENDA In Roemenie heelt het Westen afgedaan Uitstekend recital van Irene Brent For the missing af Arnhem Rijkslandbouwconsulent onder de wapenen Ir. Groendijk wnd. consulent Bergen Wermenhuizen 0UÓ6 WAAG Prijs per liter f 5.50 Peiten UET is in zekere zin een experiment geweest van het bestuur van het genootschap NederlandEngeland, om een avond te organiseren, gewijd aan de klassieke en moderne Engelse dicht kunst. Want men kan de Engelse taal beheersen, men kan interesse hebben voor alles, wat met Albion samenhangt, dit wil daarom nog niet zeggen, dat men in staat is, de Engelse poëzie te begrijpen en te doorvoelen. Miss Irene Brent, die gisteravond meer dan twee uur lang haar gehoor wist te boeien door haar levendige voordracht, is erin geslaagd de aanwe zigen iets mee te geven van haar ge voelens en ben binnen te leiden in de tuin der Engelse poëzie. Daarom noe men wij het experiment van ganser harte geslaagd. Voor een niet gering deel is dit te danken geweest aan de beminnelijke manier, waarop miss Brent haar visie op klassieken en tijdgenoten tot uiting bracht. Want altijd wist zij de stem ming te verlevendigen door een kwink slag die dan onmiddellijk weer aan sloot op een luchtig vers, als het char mante Jenny kissed me van Leigh Hunt of To the Gentleman in row E van Virginia Graham. De voordrachtskunstenares maakte in haar recital een onderscheid tussen le venden en klassieken. Een zeer per soonlijk standpunt, deze opvatting, want slechts enkele jaren geleden overleden dichters rekent zij zodoende onder de klassieken. Zij bepaalde zich tot de lyriek en dat had tot gevolg, dat namen els Byron bijvoorbeeld op het program ontbraken. Ook wijdde zij geen aan dacht aan werk van een T. S. Elliott en enderen, die zelf uit eigen werk voor dragen op de vele tournees die ze ma ken. Het residu dat overbleef was echter van een zo doorvoelde liefde voor de dichtkunst, dat men ademloos toeluis terde en geboeid werd door deze unieke voordracht. Miss Brent heeft zeker niet te hoog gegrepen, Zij heeft haar gehoor niet willen vermoeien met tchnische uiteen zettingen, zij heeft niet gesproken van versvoeten, van hexameters, van. dithy ramben, zij heeft slechts gewezen op de muziek, die de poëten in hun werk hebben gelegd, het kenmerk immers van de lyrisehe gedichten. En haar stem, in de aanvang wat hees, nam het timbre van die muziek over, totdat haar geluid temidden van het adem loze publiek stond en dóórklonk in de harten van de luisterenden. Longfellow's „Day is done", Keats' „A song about myself", het fijn-door voelde „Green candles" van Humbert Wolfe waren evenzovele hoogtepunten. Ongetwijfeld bereikte miss Brent voor de pauze de climax met Humbert Wol fe's magistrale „The Saint", het werk, gewijd aan Jeanne d'Arc, dat zelfs niet werd overtroffen door een fragment uit Shakespeare's „Cleopatra", waar men vooral in een dialoog toch altijd de entourage mist. Maar er behoort een zeer persoonlijke mening toe, om Wolfe te durven karak teriseren als een ambtenaar, die door zfjn baantje waarschijnlijk zoveel tijd had om te dichten, een mening, die de liehte toon die miss Brent in haar voor dracht legde, wel heel duidelijk aan het lieht stelt. Na de pauze waren de levende dich ters aan de beurt, waartussen John Ma- sefield's „West Wind" uitblonk. Mase- Burgerlijke Stand Geboren: Johanna S, dochrter van C Kok en H van Geenhuizen Albert R, zoon van R Reunis en .M L Savooij Ciuurtje, dochter van R Poorn en J Re- yuijnse JO?ef A, ?ooti van J J dc Moei en M Kreb Loujg A M, zoon van F A Koersen en D Bobheldijk Carla J A, dochter van j Grandiek en J Brakenhoff Mary, dochter van A Wolverg en G Seheffel Adriana, dochter van N Noom en J A van der Tas --*• Klaas, zoon van J Verwer en H Hiehle Ondertrouwd Fokke Fellema en Clasina J de Vries Jan Luik en Trijn tje Minnema Pieter Swidde en Elisa beth. a Spaans Reinder Baas en Aüda Oudeman Reurt J Houwing en Maria JS D Breeker Johannes de Wit en Jo hanna s b Kramer *- Jordanus A van der Vliet en Givetje de Jonge Getrouwd: Adrianus Loos en Anna F. Smit Nicoiaas A van Zutphen en Maria Rietveld Maarten Alders en Jo hanna WtijUnd Sikke Hoekstra en Clasina Koeten Overleden: Aaltje Kort, 73 jaar, gescheiden van J de Geus Jan Wouden berg, 81 jaar weduwnaar van M M van Dalfsen Walter C Bats 23 jaar, gehuwd mat H M Qtte DE TE WATER GEREDEN AUTO. Wij meldden gister het bericht, dat een Alkmaarse arts met zijn auto en kele honderden meters vóór de Hem- brug een ongelukje met zijn auto had, waardoor de wagen met de achterzij de in een wegsloot kwam. Door een toevallige samenloop van omstandigheden moest worden gecon stateerd, dat dit de auto van dokter de Wilde was, die 's morgens met zijn wagen naar Amsterdam was vertrok ken. Nader is evenwel gebleken, dat de bestuurder de Alkmaarse arts dok ter L. vd Wilk is geweest, DE VOGEL GAAT NU VLIEGEN. De wegens ziekte van Cor Ruys uit gestelde voorstelling vindt nu plaats op Dinsdag 15 Febr. 8 uur met een op voering van het aardige stuk: „Vogel vlieg de wereld in" met o.m. Cor Ruys en de weer herstelde Myra Ward in de hoofdrollen. UITREIKING BURGER IJSCLUB. Dg jaarlijkse uitreiking van de Bur ger IJsclub zal a.s. Maandagmiddag worden gehouden. field, Engelands „poet laureate" heeft wij zouden haast zeggen: ondanks deze eretitel, die veel verplichtingen oplegt een schier eenzame hoogte weten te bereiken, niet alleen in zijn proza maar ook en vooral in zijn poëzie. Virginia Graham's werk noemden wij reeds. Aparte vermelding verdient zeer zeker ook het sterke „Londen under bombardment" van Greta Briggs en „I sing" van Robert Armstrong, geschre ven voor miss Brent. Geïnspireerd door de tragedie van Arnhem (Uw Arnhem evenveel als ons Arnhem, zo zeide zij) componeerde miss Brent haar „For the missing at Arnhem". Insiders, die weten welk een groot persoonlijk verlies miss Brent door de woedende slag heeft geleden, zullen kunnen beseffen, welk een waarde dit gedicht heeft, voor een ieder, die bij de tragedie betrokken was. Wij meenden goed te doen, het gedicht in zijn geheel af te drukken. De avond bereikte ontegenzeglijk zijn elimax in de epiloog „This Eng land" o.a. met een fragment uit Richard XII, De bloemen en het warme applaus aan het slot waren voor miss Brent het bewijs, dat zij haar toehoorders iets geboden heeft, dat een diepe indruk op hen heeft gemaakt en dat zij ons de Engelse lyrisehe poëzie in al haar schakeringen veel nader heeft weten te brengen. We are weaving a coverlet- we who remember As soft as the light of the dawn in September As fragile as clouds in the heaven above Though its threads are as strong as our durable love It is woven of music whose delicate sound Will muffle your ears to the tumult around In texture translucent as pearls - on a string With the deep hugs of autumn, the clear hues of spring Its scent is the breath of the fields and the clover It closely enfolds as the arms of the lover It's endless as friendship and silver as light With the hopes of the daytime, the tears of the night And warm with the heartbeats that doom cannot sever This mantle of peace shall enfold you for ever IRENE BRENT. Hoogheemraadschap Noordh. Noorderkwartier Ged. Staten stellen Prov. Staten voor in het Reglement van bestuur voor het hoogheemraadschap Noordholl. Noor- derkwarier in no. 58 van het Prov. blad aan het slot van het eerste lid van artikel 161 toe te voegen: Met in gang van 1 Januari 1949 vervallen de bijdragen, volgens staat B verschul digd door de daarop vermelde verza melingen percelen; deze verzamelingen percelen worden over de jaren 1949. 1950 en 1951 aangeslagen voor het be drag, vermeld op een bij dit Reglement behorende staat, gemerkt B 1. Deze staat vermeldt de schuldplichtigen aan de voormalige Noorder IJ- en Zeedijk met de per jaar verschuldigde bedragen over 1949 tot en met 1951. Ged. Staten stellen voor: A. in te trekken het besluit van de gewezen Commissaris der Provincie, tot nadere wijziging van het Reglement van bestuur voor 't hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. B. het Reglement van bestuur voor het hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier nader te wijzigen. Bij besluit van 2 Sept. 1948 besloten Prov. Staten tot de oprichting van een provinciaal studiefonds ten behoeve van kinderen van leden van het pro vinciaal personeel. Bij het aangehaalde besluit werd te vens reeds een bedrag van f 5000 be schikbaar gesteld ten behoeve van de op te richten stichting. Ten aanzien van het beheer en be stuur der stichting werden Ged. Staten uitgenodigd daaromtrent een nader voorstel te doen. Naar aanleiding van dit verzoek bie den Prov.. Staten thans een ontwerp- stichtingsreglement ter vaststelling Spanning tussen gemeente- en rijkspolitie Het is nu zeker dat een van de twee Alkmaarse politie-elftallen de victorie in de politie-voetbalcompetitie zal be halen. Het elftal van de rijkspolitie heeft twee punten meer dan dit van de gemeentepolitie, doch laatstgenoem de heeft een wedstrijd minder gespeeld. De prestaties van beide elftallen zijn gezien het doelgemiddelde, vrijwel ge lijk en het zal dus nog spannend wor den tussen rijks- en gemeentepolitie. Wij zullen echter hopen dat het niet zo zal worden dat er extra politiever- sterking moet worden gevraagd bij de nog te spelen wedstrijden. De stand ziet er als volgt uit: Alkmaar R.P. 12 10 0 2 20 47—12 Alkmaar 11 8 2 1 18 4611 Purmerend 13 5 2 6 12 3333 Bloemendaal 13 3 5 5 11 1819 Beverwijk 12 4 3 5 11 2333 Haarlem 2 9 4 1 4 9 17—17 Den Helder 11 3 2 6 8 13—22 Heemstede 11 2 3 6 7 1434 Zandvoort 12 2 2 8 6 1848 onderlinge competitie w d o Gisteravond werden de danswedstrij den van de onderlinge competitie W D O in hotel „Ceres" voortgezet in drie groepen De resultaten waren: Groep I: J Hartog—P Veer 1—1; H Kruider—C Dammen 3—0; A Burgert—E Hofman 1—1; J Kast—H J Toepoel Groep II: J Schipper Sr—D Davelaar 2—0; W Vroling—R Zaadnoordljk 0—2; J Veerman—A Bosman 02 Groep III: J Schipper Jr—J Oosten- broek 2—0; Gvd Kuyt—J Oostenbroek 2—0 Naar wij vernemen, zal de Rijksland bouwconsulent in dit deel der provin cie, ir. Dijkema, die met ingang van 14 Februari onder de wapenen is ge roepen, zijn functie als zodanig tijde lijk neerleggen. Tot waarnemend Rijkslandbouwcon sulent is benoemd ir. Tj. Groendijk te Alkmaar, thans ingenieur bij de Land- bouwvoorlichtingsdienst. Persoonlijke kampioenschappen 2e kl. libre L Hoebe toonde zich gisteravond bij de wedstrijden om bovengenoemd kampioen schap in uitstekende vorm Hij moest twee partijen spelen, won beide en maakte ge middelden van 0,37 en. 6,— Kranenburg bracht het in deze laatste tot 131 (5,24) Verder wonnen v d pavert (5,35) en Mid, delbeek (4,05) De gedetailleerde uitslagen waren; M v d Pavert 150 28 42 5,35 G J DoeschOt 112 28 12 4,— C Middelbeek 150 37 22 4,05 J Ruiter 103 37 24 2,7e L Hoebe 150 IS 34 0,37 P Kamp 36 16 12 2,25 L Hoebe 150 25 25 6,— D Kranenburg 131 25 23 5,21 DE „VANDERSTENG" BLIJFT AAN DE BIERKADE. Het contaetvaartuig „Vandersteng" van het comité „Onze Marine" mocht zich ook gisteravond weer in een gro te belangstelling verheugen. In tegen stelling tot de aanvankelijke bedoe ling, blijft het schip nu toch aan de Bierkade bij de Aecijnstoren liggen. GESLAAGD. Onze stadgenoot, sergeant Iiootsma, thans gedetacheerd te Den Haag. is geslaagd voor het practijk-examen boekhouden. .Gezonfj Haar! Droog breekbaar haar weer stevig' en elastisch dooi 2 minuten per dag gebruik van Regolm.ilig, dóch zuinig gebruiken Jubileum bij N.V. Krom Het was Ijedenmorgen een ongewone drukte in de cantine van de wasserij van de N.V. Krom. Directie en perso neel waren bij elkaar gekomen om mej. E. van Wijk, die 25 jaar als kan toorbediende bij deze N.V. in dienst is, te huldigen. Van verschillende zijde werd de jubilaresse toegesproken en in de bloemetjes gezet. Hier bleef het echter niet bij, daar zowel directie als personeel 'enkele fraaie geschenken overhandigden. Tevens werd haar een diploma aangeboden dat door de vak groep werd ingesteld. VRIJDAG Harmonie Theater,. 8 uur: The Jolson story, tot 14 jaar o.g.; Victoria Theater, 8 uur: De ellendigen, 14 jaar; Cinema Amerieain, 8 uur: The Climax, 18 jaar. ZATERDAG Harmonie Theater. 7 en 9.30 uur: The Jolson story, tot 14 jaar o.g.; Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De ellendigen, 14 jaar; Cinema Amerieain, 7 en 9.30 uur: The Climax, 18 jaar. Arbeider verminkt' in Walserij te Velsen De handlanger van de Walserij te Velsen, C. F. uit Oudorp, is gfedurende een der voorgaande nachten met zijn linkerhand bekneld geraakt tussen de meshouder en het frame van de strip» pen schaar. Hierbij werd dit lichaams» deel zodanig verwond, dat het op de duim en een gedeelte van de handpalm na, in het Rode Kruisziekenhuis geam» puteerd moest worden. „Comedia" voor de Berger Kunstkring De toneelgroep Comedia trad Don derdagavond in De Rustende Jager voor De Kunstkring Bergen op met „De herbergierster", een blijspel in drie bedrijven van Carlo Goldoni, een 18e eeuws Italiaans toneelschrijver. Met een feestelijk décor van Nico Wijnberg speelde zich een spel van liefde en jalouzie af. Mirandello, de herbergierster, speelde met de harten van haar adellijke aanbidders, een markies, een verwaande armoedzaaier, een graaf, die haar overlaadde met kostbare geschenken en een ridder, een vrouwenhater, die tenslotte via veel vleierij, een lekker hapje en een flauwte ten val kwam. Het was alles buitengewoon amusant. Tenslotte moes ten alle aanbidders het veld ruimen voor Fabrizo, de trouwe kellner. Prachtig werden de verschillende rollen vertolkt: Mimi Boesnach was de charmante herbergierster, die de spot dreef met haar aanbidders, HansBentz vd Berg de ten val gebrachte ridder, Lucas Wensing de markies, Jules Ver- straete de graaf, Fons Rademakers, de aan het eind tot echtgenoot gepromo veerde kellner en,,,, last but not least Cor Hermus, met zijn onnavolg bare mimiek de bediende van de rid der. Het amusante stuk en de prach tige vertolking waren zeker een gang naar de Rustende Jager waard en het publiek gaf dan ook op ondubbelzin nige wijze blijk van zijn waardering, WERK OPGEDRAGEN Door de Genie werd aan onze plaats genoot de heer J. Sietsma opgedragen het jaarlijks onderhoud van de gebou wen en werken van deze dienst te Alk maar, Heiloo en Bergen voor de som van f 12.700. Schoorl BURGERLIJKE STAND Geboren Petrus C., z. van A. Kooijman en C. Sijs. Johannes V. A., z. van A. P, J. Besteman en M. A. Buur. Getrouwd: W. Ruis en C. A. Snip, J. Z. Blanket en A. Stoelenga. P. Timmerman en W. G. Lovink. Overleden: M. Stam, zes maan den. J. Leijen, 86 jaar, weduwe van P Breed. Veel belangstelling voor restauratie kerk Er bestaat voor de restauratie van de St. Ursula kerk te Warmenhuizen grote belangstelling in geheel Noord- Holland. Het bestuur van de stichting, die voor de uitvoering van deze res tauratie is gevormd, heeft een circu laire verzonden, waarin wordt opge wekt financiële bijdragen voor dit culturele werk beschikbaar te stellen. Als bijzondere attractie werd daarbij aan intekenaren voor een bedrag van minstens f 10 het boek over de ge schiedenis van deze kerk, samenge steld door de heren Lutjeharms en Westra, in uitzicht gesteld. De resultaten van deze oproep zijn boven verwachting. Notaris Pinxter te Schoorldam, de penningmeester van de stichting, heeft in de vergadering, die Woensdagmid dag is gehouden, verslag gedaan van de ontvangen gelden. Er gaat practisch geen dag voorbij of er komen bedra gen binnen. Er is echter veel geld nodig. Daar om doet men nog gaarne een beroep op de Noord-Hollanders, wie het be houd van de karakteristieke gebou wen in ons gewest ter harte gaat, niet langer te wachten, maar notaris Pinx ter een bijdrage te doen toekomen. VERKEERSVERBETERING Nabij de Oosterbrug is men overge gaan tot het achteruit zetten van een aantal hekken van verschillende per celen. Hierdoor wordt de verkeers- breedte weer even beter. Een uitste kende verbetering die op verschillen de andere plaatsen in onze gemeente nog kan worden toegepast. i RECHTZETTEN BETONSCHOEIING De firma K. Westra is momenteel bezig met het rechtzetten van de voor over gevallen betonschoeiïng langs de Dorpsweg. De scheepvaart ondervindt hierdoor op bepaalde tijden enige ver traging. BINNENKORT AANBESTEDING Namens het Stichtingsbestuur voor de restauratie van het Ned. Herv. kerkgebouw met toren werd Woens dagmorgen door de architect aanwijs gehouden met de uitgen. aannemers Binnenkort hoopt men het eerste ge deelte van de restauratie te kunnen aanbesteden. Heer-Hagowaard Dubbele eerste prijs Op een dezer dagen te Hoorn gehou den kapconcours. onder de cursisten van de Utrechtse vakschool behaalde onze plaatsgenoot de heer N. J. Doode- man Jr. de eerste prijs van de jury. Ook aan het publiek werd de ge legenheid gegeven hun stem uit te brengen op het mooiste kapsel. Ook van hen ontving hij de eerste prijs. Vermeldenswaard is nog dat op deze vakschool allemaal kappers tegenwoor dig waren uit geheel West-Friesland. Doodeman was de jongste der leerlin gen. Een felicitatie heeft deze jonge man zeker wel verdiend. NIEUWE WONING Door de architecten Reyendam en Hermans werd aan onze plaatsgenoot de heer J. Beers opgedragen het bou wen van een eengezinswoning alhier. Lezing voor Vereniging Nederland-Frankrijk KAASMARKT ALKMAAR, li Febr. Aanvoer 766 kg, 2 stapels boeren kaas 72.50 per 50 kg. Handel vlug. De heer Serge Lainé sprak Woens dagavond over zijn verblijf in Roeme nie, 19461948, voor de vereniging Ne derland-Frankrijk. Spreker zei, dat het moeilijk is een land in revolutie te beschrijven; h(j zou het eenvoudigweg doen. zonder sensatie. Een reiziger uit het Westen komt in een geheel andere wereld; vroeger was er al een groot verschil tussen Nederland en Roeme nie, maar nu, sinds het IJzeren Gor dijn gevallen is, is dat verschil nog veel groter. Het is uiterst moeilijk om b.v. van Parijs naar Bukarést te reizen. Midde len van vervoer zijn er genoeg: vlieg tuig, trein, boot, auto, maar er zijn zo veel papieren en visa nodig, die men zeer moeilijk krijgt. Een reis per trein duurt 2 dagen en 3 nachten; 6 of 7 keer per nacht wordt men gewekt voor controle als de reis door Sowjet-gebied gaat. Het IJzeren Gordijn passeert men in Oostenrijk tijdens het „rijden over een brug; aan iedere zijde van de brug natuurlijk één uur of meer oponthoud. Aan de Westkant staan tot de tanden toe gewapende Amerikanen; er zijn goede barakken, de vlag in top. Aan de Oostkant staan goedmoedige Rus sen, slechte barakken, geen vlag. Wat nog volstrekt geen bewijs is van meer of mindere paraatheid op militair ge bied. Voorbij Weenen begint de nieu we wereld al: slechte wegen, hutten, troepen haveloze kinderen. Een tocht per auto door de Hongaarse poesta is iets ergs: geen bomen, dus soms vrese lijke hitte, geen mensen, geen ande re auto's. In geval van panne moet men zich zelf helpen. Aan de grens is een zorgvuldige visiatie; phototoestel, de mocratische couranten zijn verboden. De tocht gaat dan verder Roemenie in. Alle gebouwen zijn vuil en slecht on derhouden, maar van onder tot bo ven beplakt met enorme portretten uit de Sow jet wereld. Bukarest is merkwaardig, maar niet mooi met zijn bochtige, nauwe straten, vervallen huizen, waar opeens een pa leis tussen staat van een vroegere Bo jaar, of een modern blok lelijke hui zen. 's Zomers zijn de straten vol stof. 's winters zijn het poelen. De univer siteit is het enige gebouw van werke lijk Roemeense stijl. Toch heeft de stad ook boulevards en een park, dat te vergelijken is met het Bois de Bou logne. Geen geld De winkels bevatten niets bijzonders meer; wel de Staatswinkels, waarin massa's etenswaren liggen tegen niet te hoge prijzen. Ook de antiquiteiten winkels zijn goed voorzien met de rijkdommen van Bojaren en burgers. Er wordt weinig gekocht, want nie mand heeft meer geld. De prijzen zijn lager dan in het Westen, maar de sa larissen zijn nog veel lager. In de stad ziet men de lange optoch ten met rode vaandels en spandoeken met slogans, verder zigeuners, bede laars, net als vroeger, courantenver kopers. De verschillende couranten lijken precies op elkaar, daar hun nauwkeurig wordt voorgeschreven wat er in moet staan, De Roemeense me nigte spreekt luid, gesticuleert bezoekt café's en gaat naar de bioscoop als er een Franse film wordt vertoond, wat een enkele keer nog wel eens gebeurt. Het is een vrij oppervlakkig volk, toch sympathiek en z«r gastvrij. Het land heeft ontzettend geleden eerst tijdens de oorlog toen er in het Noorden gro te pogroms waren en moorden op communisten en liberalen. Daarna door de Russische bezetting, maar ook door 2 jaren van grote droogte wat hongers nood veroorzaakte, door inflatie en nu weer door de laatste revolutie. Deze revolutie heeft de Franse invloed, die zeer groot was in Roemenie, langzaam aan dood gedrukt. De communistische staat doet dit langzaam, maar zeker. Iedereen, van 10 jaar af, moet de ver gaderingen, meetingen enz. van zijn werkgroep bijwonen, lezen wat voor geschreven is. In '48 zijn de laatste Fransen uit Roemenie vertrokken. Het Westen heeft er afgedaan. Hierna dankte de vice-voorzitter, Dr. Kamerbeek, de spreker hartelijk voor zijn intressante lezing over een land. dat wij, Hollanders, te weinig kennen. Th. kRaakman zoor» STE6NENIRUG ALKMAAR Predikbeurten VOOR ZONDAG 13 FEBRUARI ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur dt. Van Wijk; Woensdagavond half 8 tot 8 uur oecumenische avondwijding, vrij toegang. Kapelkerk, 10 uur, ds. Den Oudsten (H. Doop); 5 u. ds. Wesseldijk, Rem. geref. gem., half elf ds. Rap- pold. Luth. kerk (Oudegracht), half elf, ds. Brandt van Haarlem. Doopc- gez. kerk, av. 7 uur, ds. Van der Sluis (jeugddag; coll. jeugdwerk). Geref. kerk, 10 uur ds. Von Meijen- feldt; 5 uur dr. Polman. Geref. kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 u. preeklezen; half 6 ds. Van der Lingen. Coll. theol. school. Baptisten-gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur, evangelHt Hofhuis; half ;8 jongeliedensamenkomst. Oud-kath. kerk geen dienst. Her steld Ap. Gem., Toussaintstraat, half 10 en 4 uur en Woensdagav, 8 uur dienst Ned. Chr. Gem.schapsb., in W. en B., 3 uur jeugdsamenkomst; Donderdagav. half 8 evangeliesamenkomst, de heer Dammuller; Dinsdagavond half 8 bij belkring Houtweg 14. Leger des Heils, Limmerhoek 40, 10 uur heili- gingsdienst; 12 uur Zondagsschool; 8 uur verlossingsbijeenkomst. Ned. Le ger des Heils, Hekelstraat, 10 uur wij- dingsdienst; 3 uur jeugdsamenkomst; 8 uur openbare samenkomst; Woensdag avond 8 uur soldateninzegening. Kerk van Jezus Christus van de heili gen der laatste dagen (in Valk's lunch room), half elf Zondagsschool; 5 uur godsdienstbijeenkomst. Rozekrui- sersgenootschap, Oudegracht 114, half elf, tempeldienst, spreker de heer M. C. v. d. Stople. Ver. van spiritisten Harmonia, half elf, hotel Central, spre ker de heer R. Berghuis. OMGEVING AKERSLOOT, half 10 ds. Van Santen, MARKEN-BINNEN, elf uur, ds. Van Santen (Akerslootse dienst). BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur ds. Bekius. Geref. kerk, 10 en 5 uur ds. Telkamp. Maranatha, half elf ds. Bremer. BROEK OP LANGENDIJK, herv. gem., half 10 en 3 uur ds. Hoek van Amsterdam. Geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Donner. Geref. kerk (Art. 31), 10 en 3 uur ds. Van der Lingen. Chr. geref. kerk. half 10 en 3 uur ds. Hen stra. Doopsgez. kerk, 10 uur, da. Schepman. DE RIJP, 10 uur, ds. Kastein. DIRKSHORN, herv. kerk, 10 uur, ds. Post. Geref. kerk, half 10 en 2.15 uur ds. Van der Sluis. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Geref. kerk. 10 uur dr. Polman; half 5 leesdienst. Oud- kath. kerk. voorm. 8 en 10 uur en av. 7 uur, dienst. EGMOND BINNEN, 10 uur, dt. Plug. GRAFT geen dienst, GROET. 10 uur ds. de Jong, HEILOO, herv. gem., 10 uur, ds. Bloemhoff. Geref. kerk in evang.- gebouw aan de Kerklaan), half 9 dr. Polman; 4 uur ds. Von Meijenfeldt. HEERHUGOWAARD, herv. gem., 10 uur, ds. Den Oudsten. Geref. kerk, half 10 leesdienst; half 3 ds. Middel- koon HENSBROEK, 10 uur, cand. Meij- boom. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. LIMMEN, 10 uur, ds. Wesseldijk van Alkmaar. NOORD SCHARWOUDE. herv. gem. 10 uur ds. Schmidt (coll. studiekas). Geref. kerk, 10 en 4 uur, ds. Haitsma. OUDORP. 10 uur. ds, Bosch. SCHERMERHORN. herv. gem., 10 u., ds. Leendertz, Geref. kerk, 10 uur (H.Avondmaal) en 3 uur (H.Avondmaal en dankz.) ds. Visser. SCHOORL, zie Groet. SINT-PANCRAS. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Keja, - Evangelisatie. 10 uur de heer Van de Kaay van Amsterdam. URSEM geen dienst. WARMENHUIZEN. half 3 ds. Post. ZUID SCHERMER, av. half 8, ds. Keja. j Heiloo Burgerlijke Sfand Geboren Nicoiaas zoon van P Smit en C R Gomes Johannes Mi zoon van T C Pepping en G Jongkind Jacobus C, zoon van J Schouten en C M Sander Adrianus G J, zoon van A G Bakker en MAC IJpma Getrouwd: Pieter Blom en Jan- neke C du Burck Petrus Aarden en Johanna P Rentenaar Overleden: Josephina 6 maan den dochter van C Th Vreeker Pieter Vierkant^ 77 Jaar, gehuwd met M B Boll ONDERHOUD PETTEMER ZEEWERING Dezer dagen werd door de Hoofd- Ing. Directeur van de Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het éénjaar- lijke onderhoud van de Pettemer zee wering. Laagste inschrijver werd de voor ons dorp geen onbekende aanne mer de fa. P. Broeken uit Breda voor de som van f 62.200. Heden ging van heen, rustig en za onze lieve Moeder, huwd-, Groot- en O' grootmoeder, Mevro NEELTJE BAKK1 wed. van Jan Jlmml in de hoge oudere van 87 jaar. Haar leven was arb< Namens de famill Wed. W. KROON JIMMi: en kleinkinderen. Alkmaar, 10 Febr. Veerstraat 1. Condoleantie-adres Tesselschadestr. 8bis De teraardebesteili zal plaats hebt Maandag 14 Febr. i om 3 uur op de C meente Begraafpla: te Alkmaar. Vertrek vanaf „H van Sonoy" 2.30 ui Aanvang rouwdienst uur. Voor de zeer vele bij van deelneming, die mochten ondervinden het overlijden van beate Vader, BehU' Groot- en Overgrootva de Heer LAMBERTUS MART) betuigen wij hiermede oprechte dank. Uit aller naam, A. J. MART Alkmaar, Febr. 1949. Voor direct gevraagd: NET MEISJE. Mevr. POPPEN, Beetskade 41, Alkmaar. GEVRAAGD: HUIBERTS, Payglop 23 Tel, 87 Alkmaar. Reeds vele jaren bestae de handelszaak, gevesti te Alkmaar, zoekt FLINKE JONGEMAN om tegen vergoeding v; salaris en provisie de vt koop harer artikelen in I Holland benoorden h Noordzeekanaal ter hand nemen. Br. onder no. a498, bi V8U1 dit blad. WONINGRUIL. Aangeb. flink woonhui 2 k., 2 sl.k., keuken enz. Oudkarspel voor woonhu te Alkmaar. Br. onder no. 10 aan HEERTJES, boekhande Oudkarspel. WÓNINGRUIL SCHOORLALKMAAR. Ambtenaar wil zijn wc nlng te Schoorl ruilen, bei 2 w.k., serre, 3 sl.k., ket ken en douchecel, gehci vrij huis aan grote weg i bos. Huur ƒ30.— p. mnd voor flinke vrije woning t Alkmaar. Hüur tot 35.- per maand. Br. onder no. A499, bui van dft blad. RIJWIELHANDElT brengt it een zeer uitge breide collectie DAMES- EN HERENRIJWIELEN Tevens gerevideerde heren dames-, sport- en kinder- ryvvielen. Vraagt inlichtingen. Moffel- en reparatie-inrichtxnj Breestraat 29-31, Tel. 3100 alkmaar. Ds. van Dorp ter aar besteld Het stoffelijk overschot van Dorp, in leven Ned.-herv. pred Londen, die enkele dagen ge] 6! -jarige leeftijd overleed, is dag bij de kerk van St. Chickney, een dorp bi j Henl Sussex, ter aarde besteld. Het kerkhof, dat om deze ker tiende eeuw is gelegen, ligt hoogte boven het golvende begrafenis had hier plaats op van de overledene, die zich als liefhebber en schilder tijdens z jarig verblijf in Engeland altijd kerk aangetrokken had gevoeld ging hij in Chickney Springs wc De uitvaartdienst werd doi echtgenote, dochter en broer v oond. Nadat ds. R. A. van Apc die de dienst leidde, zich tot i wezigen had gericht, spraken d Rende personen een woord van ken: dr. A. F. Calkoen namens derlandse ambassadeur te I kolonel A. T. W. de Kluis nan Nederlandse minister van defens vriend prof. Lindeboom -uit Grc voor de Nederlandse radio, T. Meestei-, Nederlands consul-gene Londen voor de Nederlandse ging van liefdadigheid, graaf W vso Limburg Stirum voor de 1 I Ri,nR „Neerlandia", J. Noest Vo< i Nederlands zeeliedentehuis en Doeschate voor de synode der herv. kerk.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2