l Alkmaar; van en Stad en Omqevmq. Pessimistisch geluid op tuindersvergadering Belastingdruk te hoog voor Agrarische sector AGENDA Nieuwe avonturen van Pim, Pam en Pom Hoe Manus Oly varkens temde Egmond aan Zee Heer-Hugowaard I_aatsie N ieuws De Rijp Hensbroek Nachten van lijden - jaren van leed - door Rheumalische pijnen SchoorI Boys-del enen m In Alkmaar hield de vakgroep Tuin bouw van de Hollandse Mij. van Land bouw, district Noord- Holland, haar Provinciale jaarvergadering. De voorzitter, de heer A. Schermer, gaf in zijn openingswoord zijn visie weer over de stand van zaken in de Noordhollandse Tuinbouw. Het was allerminst een optimistisch geluid, dat de heer Schermer liet horen. Eerst re leveerde spreker de moeilijke toestand voor de oorlog waarin de tuinbouw ver keerde. De verdiensten in de vijf oor logsjaren waren volgens spr. in de meeste gevallen nodig om de geleden verliezen van vóór de oorlog te dek ken. Thans is het zover, vervolgde »pr„ dat de tuinder lang niet onbe vreesd de toekomst tegemoet kan zien, aan welke toestand de tuinder zelf niet debet is. Als oorzaak gaf spr. op het moordend belastingstelsel, dat hij de tuinder alle reserves opslokt. Wij zijn er van overtuigd, zei de heer Schermer, dat er zware belastin gen nodig zijn, daar Nederland ver armd uit de oorlog is gekomen, doch de druk die op het agrarisch volksdeel wordt gelegd, is te zwaar. Speciaal te gen de ondernemersbelasting nam spr. scherp stelling. De maatregelen die de regering neemt door het tuinbouwareaal te vergroten is volgens spr. niet doelma tig, daar de vooruitzichten t.a.v. het afzetgebied niet florisant zijn.' Wij wil len een verantwoord areaal, zodanig, dat bij een gemiddelde productie geen te groot surplus is te verwachten. Het systeem dat de regering de laatste ja ren volgt, kan aanleiding geven tot zeer grote, niet te plaatsen overschot ten, die binnen afzienbare tijd vele tuinders naar de afgrond zullen voeren. Op deze manier is 't perspectief voor de tuinder een lijdensweg, besloot de heer Schermer. De bestuursverkiezingen leverden op dat de heer T. Bouter in het Provin ciaal bestuur werd herkozen en de heer P. K. Volkers te Oudkarspel nam in dit bestuur de plaats in van het af tredende lid de heer L. Kalverdijk. Als plaatsvervangend lid in het Hoofdbe stuur werd de heer J. Langereis te Hensbroek gekozen. Hierna kwam een aantal voorstel len aan de beurt die wel het grootste deel van de vergadering in beslag na mén. De afdeling Hensbroek stelde voor, om met klem aan te dringen dat in de toekomst alle tuinbouproducten, w.o. ook het artikel uien uitsluitend via een veilingsvereniging zullen worden ver kocht. De vergadering sloot zich hier bij aan en men zal hierover in contact treden met het hoofdbestuur. Ook het voorstel van Warmenhuizen vond bijvak Men wilde namelijk pogen dat ook landbouwers, die niet bij een veiling zijn aangesloten, hun late con sumptieaardappelen kunnen laten vei len opdat ook in deze sector met succes een minimumprijzenfonds kan worden gesticht. De afdeling Andijk stelde voor het Districtsbestuur op te dragen via be voegde instanties de regering te bewe gen om bij de Benelux-overeenkomst Aanrijding op de Kennemerstraatweg Hedenmorgen negen uur vond op de Kennemerstraatweg, ter hoogte van garage Zendveld, een aanrijding plaats. De heer De H., die met zijn fiets de rijweg overstak, werd gegrepen door een auto. Op het stenen weggedeelte tussen het rijwielpad en de hoofdweg stond een lange rij auto's geparkeerd. Het uitzicht van de heer de H„ die tussen de auto's doorliep, is hierdoor waarschijnlijk belemmerd, waardoor hij het verkeer op de Straatweg niet heeft zien aankomen. Het slachtoffer, dat een bloedneus kreeg en over pijn in de rug klaagde, werd zijn woning aan de Straatweg binnen gebracht. Het rijwiel werd beschadigd. TWEE ALKMAARDERS IN WESTELIJK ELFTAL. Aan de technische dag die 27 Febru ari wordt gehouden zal een Westelijk, elftal deelnemen waarin twee Alk-" maarders, t.w. Henk Kramer van Alk- maarse Boys en Henk Maasen van Alcm. Victrix zijn opgesteld. Uitver korenen houdt de Alkmaarse kleuren hoog". DIERENBESCHERMING Te Alkmaar is in de omgeving van de Tuinstraat een middelmfUig grote hond aangereden, kleur z.g. peper en zout (donker en wit gestippeld) Sinds enige weken zwerft te Alkmaar een witte Keeshond, pl.m. 1 y„ jaar. Adres: Inspecteur C. Verwer, Baan- straat te Alkmaar. SUCCESSEN ALKMAARSE WIELRENNERS Twee jeugdige Alkmaarse wielren ners namen Zondag deel aan een cycles-cross, die door de wielervereni ging „Olympia" georganiseerd werd. Het waren Haanraadts en de Bruin, die op uitstekende wijze de Alkmaarse kleuren verdedigden door in de juni orenklasse beslag op de eerste en tweede plaats te leggen. RAADSVERGADERING 24 FEBRUARI. OP Op Donderdag 24 Februari, des na middags te twee uur zal de raaR der gemeente Alkmaar in openbare verga dering bijeenkomen onder voorzitter schap van burgemeester mr. dr. H. J. Wytema. rekening te houden met de hier reeds bestaande bedrijfsmaatregelen en be scherming der verschillende cultures, aldus te waken, dat deze bij een over eenkomst behouden kunnen blijven en er op aan te dringen ze in Belgie en Luxemburg eveneens te doen invoe ren. Tevens meende men dat hierover contaet met de Belgen moest worden opgenomen hetgeen bij acclamatie werd besloten. De afdelingen Heerhugowaard en Grootebroek zagen liever een heffing voor de minimumprijzenfondsen pro- centsgewijze geschieden dan tegen een vast bedrag. De vergadering meende wel dat dit sociaal gezien rechtvaardiger is, doch >vas van mening de huidige regeling voor een jaar aan te zien. Tenslotte waren er nog een aantal voorstellen die inmiddels al waren uit gevoerd. zoals bijvoorbeeld het niet meer afgeven van bijzondere teeltver gunningen voor vroege aardappelen met nacultuur aan bedrijven boven de 5 ha., en enige die nog nadere bespre kingen verlangen. Met dank voor de aangename be sprekingen sloot voorzitter Schermer de vergadering. Uitstekend slot van „De HalterV' gouden feest Zo is dan de viering van het gouden jubileum van de AGV „De Halter" dan gisteravond in het Gulden Vlies voor een volle zaal besloten met de laatste opvoering van de Gouden Halterpara de. En het was inderdaad een slot, dat er zijn mocht. Wij hadden de voorstel ling nog niet gezien, maar toen een hoofdbestuurslid van een der grootste Zuidhollandse turnverenigin gen, die de Parade had bijgewoond ons vertelde, dat hij zeer vele uitvoeringen in diverse plaatsen had gezien, maar dat die van De Halter daaronder een ereplaats- inneemt, waren onze ver wachtingen hoog gespannen. En ze zijn zelfs nog overtroffen. Het was gister avond dan ook weer een daverend suc ces voor allen die, zonder onderscheid, can het programma hadden medege werkt, zowel op het toneel als er voor (de muziek). Mogen we alleen nog even noemen de „evenwichtsbalk", de nummers brug en rek van de heren, Hollands Glorie, II Bacio en Barca rolle, de baloefening., brug, rhytm. oefening, enz. van de dames, de mooie finale en de keurige verzorging van costuums en toneelaankleding. Na de luide bijvalsbetuigingen aan het slot nam de heer Keurslag, voor zitter van De Halter het woord om hartelijke woorden van dank te spre ken tot de uit vijf personen bestaande revue-commissie, tot de heer Boot, tot de heer Visser voor zijn Vele werk als muzikale begeleider, tot Tonny Wil lemhen en zijn mannen, tot de zes kra nige onvermoeide werkers achter de schermen, tot zijn wakkere Halterle den en tot de heer Loevens. De heer Boot. directeur, sprak nog zijn dank uit aan de voorzitter, voor alles wat hij in de laatste week, van receptie tot slotuitvoering, voor zijn vereniging De Haler had gedaan, met welke woorden allen onder luid applaus instemden. Hierna nog een opwekkingswoord van de voorzitter voor de lichamelijke op voeding en sluiting. Met volle zeilen gaat De Halter op het 60-jarig bestaan af! In het prachtige wintersportplaatsje St. Anton am. Arlberg genieten de twee oudste prinsesjes Beatrix en Irene van de skisport. Met hun ski leraar maakten zij een tocht op de 2500 M. hoge Gditzich. Klaar voor de afdaling DINSDAG Bioscopen als Maandag. Gulden Vlies 8 uur „Vogel, vlieg de wereld in". BONNEN HALEN. Bonnen voor werkkleding: Bergen A tot en met K; Langedijk idem. Worstelen Bij de Zaterdagavond te Zaandam gehouden worstelwedstrijden, waar de strijd ging tussen een zeer sterk samengestelde Zaanse ploeg en de Bondsploeg, is het de Alkmaarse worstelaar Arie van Lienen gelukt, na een technisch en sportief hoogstaande partij op touche te winnen van de zeer sterke Zaankanter D. Buhrs. Als be loning hiervoor ontving van Lienen een fraai vaantje, uitgevoerd in de Zaanse kleuren. Zondag a.s. gaat van Lienen naar Den Haag om deel te nemen aan de kampioenschappen van West-Nederland. Wij .wensen deze Alkmaarse athleet veel succes bij zijn pogingen om voor de tweede maal te trachten dit kam pioenschap in zijn bezit te krijgen. SPREEKUUR WETHONDER. De wethouder voor Volkshuisvesting is Woensdag 16 dezer verhinderd zijn spreekuur te houden. UIT RIJDENDE AUTO GESPRONGEN Gisteravond, omstreeks half zeven, reed een bestelwagen over de Helder- se weg in de richting van Alkmaar. Nabij de spoor overgang minderde de bestuurder vaart om een lifter, de 31- jarige Alkmaarse pakhuisknecht gelegenheid te geven om uit te stap4 pen. Voordat de wagen stil stond,- sprong S. al op straat. Hij viel met zijn achterhoofd op het plaveisel en verloor het bewustzijn. De man werd door de auto van de G. G. D. naar het St. Elizabethziekenhuis overgebracht. Mvd PAVERT KAMPIOEN VAN ALKMAAR TWEEDE KLAS LIBRE Zaterdag en Zondag zijn de wedstrijden om het tweede klas kampioenschap libre voortgezet en beëindigd en Mvd Pavert is op verdiende wijze dooi' constant spel kampioen geworden met 12 m p Op hem volgden Hoebe en Schot met 10 p, Doe- schot met 8 p5 Kamp en Middelbeek met 6 p, Kranenburg met 4 p en De Ruiter met 2 p De nieuwe kampioen werd gisteravond van verschillende zijden op hartelijke wijze gehuldigd onder andere door de heer Rolie, die ook vele dankwoorden sprak tot de deelnemers en tot de heer Venneker Tai van prijzen werden uitgereikt De uitslagen der laatste twee dagen waren: Schot Jr 150 28 27 5,35 Doeschot 131 28 29 4,67 Schot Jr 150 15 30 10 Kranenburg 85 15 12 5,67 Doeschot 150 28 14 5,34 Ruiter 116 28 14 4,08 L Hoebe 150 28 19 5,34 Middelbeek 134 28 16 4,73 D Kranenburg 150 26 23 5,76 J Ruiter 76 26 25 2,92 Mvd Pavert 150 27 35 5,55 P Kamp 98 27 20 3,62 G J Doeschot 150 28 12 5,35 G Middelbeek 145 28 35 5,17 Mvd Pavert 150 17 32 8,82 L Hoebe 73 17 24 4,29 (S/rV i 163. Pim, Pam ei) Pom weten niet, ciat ze op een autobaan terecht zijn ge komen, midden in een wedstrijd. En., ze weten ook niet, dat die autobaan in de rondte loopt, zodat ze straks weêr bij het beginpunt zullen uitkomen. De jeep raast nog steeds op topsnelheid 164. Maarze hebben iets te vroeg gejuicht. Plotseling bemerken onze vriendjes, dat ze weer bij hetzelfde punt uitkomen, waar het schot verd gelost. Met strakke ogen tuurt Pim voor zich uit. Hoe kan dat nu? En Pam begint te schreeuwen „Oh, Pim, daar voort en heeft de andere auto's 'n flink heb je die beer weer, die daarstraks eind achter zich gèlatèn. Tommie en geschoten heeft". „Omdraaien, Brommie juichen vrolijk omdat de an- toepen ze nu allemaal door aere wagens hen niet kur.nen bijhou- „Ga terug!" den. Pim!" elkaar. Burgerlijke Stand Geboren: Theodorus C} zoon van P Ket en P Tesselaar Peter J, zoon van J M Leijnse en E H de Jong Dirk, zoon van P Bakker en W Donker Ondertrouwd Hendrik C Kir- kenier en Elisabeth Rolff Getrouwd: Egbert Melching en Wiebergina B Datema Overleden: Pieter de Jager, 84 jaar, gehuwd met G van der Meer Ne eitje Bakker, 87 jaar, weduwe van J Jimmink Cornells J Kraakman 70 jaar Johanna Schuhmanj 60 jaar Een nader verhoor van de beruchte inbreker Manus Oly, die Vrijdag door de centrale recherche van de Amster damse politie is gearresteerd, heeft 'n nog duidelijker licht geworpen op vele misdaden, die deze „chauffeur" op zijn geweten heeft. Oly was op 11 Novem ber uit de strafgevangenis in Hoorn ontslagen tezamen met H. Osterman, bekend als „Revolver Henkie". Bij dit tweetal sloten zich tevens aan een ze kere Hoeksema en een vierde. Aanvankelijk werkten de heren ge zamenlijk, maar de moed en brutale wijze van optreden van Oly bracht tweespalt in het gezelschap. Oly eiste voor zichzelf het rayon Noordholland met als centrum Purmerend. Amster dam was hem te gevaarlijk, dat was het gebied van Hoeksema. Revolver- Henkie trok naar het Noorden van het land. De laatste twee werden enige weken gel,eden reeds gearresteerd. Oly, die door zijn inbraken in tal van plaatsen in de provincie te doen kreeg met de Rijkspolitie, wist zich steeds aan arrestaties te onttrekken. Het wa ren adjudant Webster en opperwacht meester Rodenhuis van de recherche District Rijkspolitie Amsterdam, die het grootste aandeel hebben gehad in het welslagen van de arrestatie. Zij waren het, die wisten waar Manus te vinden zou zijn. De grote brutaliteit van Manus Oly blijkt uit de veedief stallen. Hij had het vooral op varkens gemunt, die hij uit het land haalde Om de dieren het schreeuwen te belet ten had hij voor de gewoonte hen een stuk zeep in de bek te duwen en de bek dan met een stuk touw dicht te binden. Het schuim dat zich dan ontwikkelde, belette de dieren geluid te geven Berg en Geheime zender Gil De vereniging Paal 33 had Vrijdag avond in Hotel Prins Maurits te Ber gen aan Zee het voorrecht de heer Verhagen uit Scheveningen in haar midden te zien. de man, die in de be zettingstijd de geheime zender G 11 had bediend en nu zijn oude herinne ringen nog eens weer ophaalde. Hij wist op boeiende wijze het oude te doen herleven, zodat de aanwezigen geheel meeleefden met de dappere ploeg met de zender. Begin 1943 begon de G 11 te werken in de buurt van het station te Alkmaar, cm later te verhuizen naar een plaats ciicht bij de Ortscommandantur. Enige tijd werkte men ongestoord, tot de peilwagens wat te vaak in de buurt kwamen. Gelukkig kon men, doordat men tijdig gewaarschuwd werd. steeds ontdekking voorkomen. Intussen trok men zelf op verkenning uit en vond tussen Dirkshorn en Oudkarsnel het peilstation van de bezetters. Even een berichtje naar Engeland ende vol gende dag werd het station prompt van de kaart geveegd. Toch achtte men verplaatsing van de zender gewenst en verhuisde naar Wormerveer. waar men op verschillende adressen werkte en dikwijls veel moeilijkheden onder vond. Ook het peilstation Heemskerk onderging het lot van dat bij Oud karspel Tot Januari '45 werd in de Zaanstreek doorgewerkt, op het laatst in een oude fabriek. G 11 was de enig ste zender, die er overbleef van de 14: van de 32 man waarmee de ploeg be gon, mochten helaas slechts 14 het ein de beleven. Jaarvergadering Witte Kruis De afdeling Egmond aan Zee hield Donderdagavond een ledenvergadering in het wijkgebouw, onder voorzitter schap van pastoor J A J van Zanten, oie in het bijzonder het nieuwe be stuurslid dr. Helle welkom heette. Na lezing der notulen bracht de secretaris, de heer J. Koopman, het jaarverslag over 1948 uit. De toestand der vereniging is thans, na oorlog en evacuatie, eindelijk weder normaal te noemen. De oorlogsschade aan het wjjkgebouw werd volledig afgewikkeld Plannen werden gemaakt voor de bouw van een badhuis, dat ongeveer f 17000 moet kosten. De zuster bezocht niet minder dan 4615 patiënten. Aan con tributie werd ontvangen f 1361. Het ledental bedroeg op 1 Januari 1948 364. Voor de tbc-bestrijding werd f 1368 uitgegeven voor ziekenhuis- en sanatoriumverpleging, terwijl de zus ter daarvoor 155 huisbezoeken bracht. Het rijkssubsidie voor tbc bedroeg f 1160 (v.j. f 570). Namens de kascommissie bracht de hoer C. Broek verslag uit. Het tekort van de afdeling tbc-bestrijdmg daalde van f 2470 tot f 1909, terwijl het tekort der wijkverpleging steeg van I 826 tot f 2085. Daarentegen steeg het batig saldo van Het Witte Kruis van f 2430 tct f 3201. Per saldo bedroeg het te kort der vereniging over 1948 zodoen de f 793 tegen f 867 in 1947. Onder dank aan de penningmeester, mr. Spit, wc-rd aan deze décharge verleend. In de kascommissie werden gekozen de heren C. Broek en J. van der Schinkel. De voorzitter sprak hierna een woord van afscheid, naar aanleiding van het vertrek van het adviserend bestuurs lid, dokter Belonje, met wie het be stuur altijd op de prettigste wijze heeft samengewerkt. Zijn opvolger, dr. Hille, werd bereid gevonden zijn plaats in te nemen. Het bestuur van Het Witte Kruis bestaat uit leken en i? dus aangewezen op advies van een riedicus. Daarom verheugde het be stuur zich, dat dr. Helle als adviserend lid toetrad en hoopte, dat hij met de wijkverpleegster, zuster de Grood, die al zoveel jaren Het Witte Kruis trouw d'ent, goed zou kunnen samenwerken. Ten slotte kwam nog de bouw van het badhuis ter sprake. Verwacht wordt, dat de bouw in 1949 niet zal kunnen beginnen, daar zulks zou moe ten geschieden in mindering van het bouwvolume der gemeente, dat be trekkelijk klein is en ten goede moet komen aan de oorlogsslachtoffers voor woningbouw. In zoverre is dat ook beter, omdat verwacht mag worden, dat intussen de riolering in de ge- inpente tot stand komt. Uitvoering Achilles De Egmondse gymnastiekvereniging Achilles" gaf Donderdag haar jaarlijk se uitvoering in de zaal van „De Ver gulde Valk" De voorzitter, de heer P Dekker, opende met een hartelijk woord van welkom in het bijzonder tot de burgemeester, als beschermheer der vereniging Ook de Alkmaarse vereniging „Turn- lust" mocht een hartelijk welkom in ont. vangst nemen De voorzitter merkte in zijn openingswoord op, dat deze uitvoe ring gegeven werd, zonder de adspirantjes De grote groei der vereniging maakte het onmogelijk de 180 adspirantjes ook nog te laten optreden Vóór de oorlog telde „Achilles" onge veer 96 leden, thans is deze vereniging gegroeid tot 238 leden Het is ondoenlijk om het uit 21 num mers bestaande programma stuk voor stuk na te gaan Laat h«t genoeg zijn, als wij vermelden, dat de uitblinkers, die bij ieder nummer waren een daverend applaus kregen Het was een zeer ge varieerd programma, dat wij te zien kre gen Naast de vrije oefeningen, brug en ringen, waarbij de meeste leden zeer goede oefeningen te zien gaven, kwam vlak voor de pauze het nummer „stan den", dat aan de acrobatiek grensde In de pauze kregen we het nummer rek, door de heren, waarbij Hopman en KI te Graaff de reuzenzwaai lieten zien gaven Het werken door de dames aan de brug wekte ook ieders bewondering Het pro gramma werd besloten met een rhythmi- sche oefening door de dames, die in hun keurige zelf-verzorgde costuumjes een lustt voor het oog waren KOMT ER EEN SPORTGEBOUW? In zijn toespraak aan het slot van de avond van de gymnastiekvereniging Achilles" deed de burgemeester mede deling van het plan van B en W om, indien het bouwvolume het toelaat, in Egmond aan Zee een sportjebouw op te richten SCHAKEN Het eerste tiental moet Woensdag 16 Februari thuis de strijd aanbinden tegen KTV III uit Enkhuizen, die onderaan op de ranglijst staat Dit leidt er gemakkelijk toe onze te genstanders te onderschatten Een club, die zo de strijd gaat is reeds voor drie kwart verloren De beste kansen staan op het spel dus alle spelers geven zich voor de volle 100 pet Het tweede tiental trekt Woensdag aan staande naar Edam Al mogen we geen winst verwachten, een „eervolle neder laag" is ai veel waard Beschouw het als een serieuze training voor de toekomst De uitslagen van Donderdag j 1 zijn: Eerste Afdeling: A v d Berg—J de Waal afgebroken; A Heere—G v d Brinke 1—0; J van Don—C Blok 1—0 Tweede Afdeling: E KonijnJ Groen 1—0; J VendelN Kraakman 01 EEN TWEEDE PRIJS. Op het internationale zangconcours te Hilversum behaalde de RK Ge mengde Zangvereniging „Huygen- waert' met 187 punten in de tweede afdeling een tweede prijs. NOORDERMARKTBOND, 14 Februari 20,000 kg uien 6,10—9; 82,000 kg rode kool 12,10—12,60; 21,000 kg gele kool 10,20—11,10; 130,000 kg witte kooi 8,90; 1700 kg bieten: I Ongecorrigeerd.) Deel van Russisch hoofd kwartier verlaat Berlijn De Sowjet-autoriteiten treffen maat regelen om het hoofdkwartier de „Karlshorst" aan de buitenrand van Berlijn gelegen, gedeeltelijk over te plaatsen naar Müncheberg, twintig mijl teil Oosten van de stad, meldt het met Britse licentie werkende blad „Montags Echo". Dit zou, aldus het blad, de eerste faze zijn van het te rugtrekken der Sowjetrussen naar een meer naar achteren gelegen linie, toe te schrijven aan „de mislukking der Sowjet-politiek in Berlijn". Kravchenko dient protest-exploit in Tegen het exploit, dat op verzoek van de advocaten Morgan en Wurmser door een deurwaarder tegen Kravchen ko was betekend, en waarin geëist wordt, dat hij hun binnen 24 uren de integrale tekst van het handschrift van „Ik verkoos de vrijheid" ter hand stelt, heeft Kravchenko een protest- exploit ingediend. In het protest wordt gezegd, dat in dien Kravchenko wil bewijzen zonder daartoe te worden gedwongen, dat hij persoonlijk zijn werk heeft geschreven en herzien, hij het zal doen om het ernstige karakter van aantasting van zijn eer aan te tonen op de manier, dia hem het doeltreffendst zal voorko men teneinde de critiek van zijn vij anden te ontzenuwen en op een ogen blik dat hem het best zal passen. TERUG UIT DE WEST. Met het stoomschip „Stuyvesant" arriveerde onze plaatsgenoot Emiel Riteco Donderdagavond in Amsterdam vanuit Aruba in West Indie. Fris in een blakende gezondheid en zo bruin als een vacantieganger, die het wat zon betreft heel goed getrof fen had. Hij heeft vier dienstjaren ach ter de rug waarvan twee in West-In- die. 12 October 1945 trad Emiel als vrijwilliger in dienst en vertrok 4 Fe bruari 1947 naar de West. Emiel is de enige Rijper die dienst gedaan heeft in West-Indië. BIL J ARTWED STRIJDEN. De Hensbroeker Biljartclub hield V/oensdag eèn wedstrijd onder haar le den. De uitslagen luidden als volgt: A. Dignum le prijs, tevens wissel- prijs, terwijl hij eveneens een prijs ontving wegens het minste aantal poe dels; A. Mak, 2e prijs; A. van Leyen Kz. 3e prijs; D. Kooy 4e prijs; A. Ko men behaalde de prijs voor de hoogste serie (d.w. 23). P. Wit behaalde de prijs voor het hoogste aantal poedels (d.w. 26). En dat, terwijl toch voor velen de af doende remedie voor 't grijpen l'gt: Kra- schen Salts! De meeste rheumatlsche aandoeningen komen voort uit onzuiver bJoed. Daar brengt de bloedzuiverende Kruschen-kuur uitkomst De zes minerale zouten waaruit Kruschen is samengesteld hebben regelmatig gebruikt een weldadig aansporende werking op lever nieren en ingewanden De kleine dage lijkse dosis Kruschen spoort ze aan to» krachtiger werking; onzuiverheden ln het bloed worden afgevoerd, ln plaats van zich vast te zetten in spieren en gewrich ten waar ze anders oorzaak zouden wor den van die ondragelijke pijn Volg het voorbeeld van die talloze Rheumatiek- lijders over de hele wereld voor wie het leven weer kleur kreeg, nu zij vrij zijn van die tergende, slopende pijn Vraag Kruschen bij Uw Apotheker of Drogist. Hef Nieuwe Schouwtoneel bracht „De Wachter" Floor Koens Toneelgroep „Het Nieu we Schouwtoneel" trad Zaterdagavond in De Rustende Jager op met „De Wachter", naar de gelijknamige roman van J. Visser Roosendaal, voor het to neel bewerkt door Ad. de Munk en Floor Koen. Reeds dagen te voren was de zaal geheel uitverkocht: die belangstelling ging wel voor een groot deel uit naar een der medespeelsters, een oud- plaatsgenote, die na het onderwijs aan de Toneelschool te Amsterdam te heb ben gevolgd, deze avond met Het Nieuwe Schouwtoneel voor het eerst 7ou optreden in haar oude woonplaats. Een profeet is in zijn vaderland niet geëerd!? Marijke Jonker ondervond wel anders: haar oud-dorpsgenoten hebben baar uitbundig toegejuicht en verder met bloemen uiting gegeven aan hun gevoelens. Prachtig werden de verschillende fi guren uitgebeeld: Marijke was de arge loze prooi van Paul, de jonge vrouw, die zoveel leed ondervond en veroor zaakte, Floor Koen was de stugge, on verzettelijke mulder, Ans Maekenbach z'n vrouw, Jan Bronk, de goeie Teun, die z'n liefde niet beantwoord zag. Ad. de Munk, de strenge vader van Paul, Henk Jacobs was Paul, die zoveel leed veroorzaakte. Voor de vrolijke noot zorgde Simon, die moeilijk kon schel den van zijn glaasje en Lya Vos, die eerst voor Rita speelde en later van gedaante veranderde en suiker en an dere nuttige dingen verkocht. Ook Floor Koen onderging een ge daanteverwisseling, eerst de stugge mo lenaar, later de goeie Jan van Rhijn, die Eva nog geluk zou brengen. Het geheel werd een uitvoering, die schitterend slaagde en veel stof gaf tot bezinning. Het kranige Boys-elftal, H.R.C. gelijk te spelen. Kramer, De Ley, Blok, v. D In een enerverende wed: HRC gelijk te spelen, een kampioenschap van 3B bra eerste jaar in de derde klas ploeg dan ook veel succes i meeuwen en IVV zeker ei nemen. Het is in deze afd( waaraan aanvankelijk DEM slotte zijn climax vond in d( gen. Ook de laatste compet lange tijd was de uitslag oi kampioenschap scheidde m het feit, dat de Alkmaarde verdediging met aan het hc Was van geen wijken wis Hoe belangrijk dit ene voor de Boys ook is, belang vinden wij de andere winsl verenigingen in deze wedst ten. Deze winst was wel dat, i zeer belangrijke wedstrijd e wen waar beide ploegen las den, de strijd op een enkel een zeer sportief karakter dr er werd fors gespeeld, ma: is nu eenmaal geen sport dames. Met h< dat in strijd i viel be het Kramei BAKKER .eerste goal.. KRAMER ..hinderpaal andere (normale) sublieme wijze af. De Boys nemen De wedstrijd werd door bezoekers, waarvan 1200 uil bijgewoond en er was geer die zich een moment he ven te vervelen. De eer len waren voor HRC, doch behoefde Kramer nog niet op te treden. Het waren di de eerste corner kregen maar konden hieruit geen ken. Twee mens r De op Haan de snel de bal en nig club de leiding te geven, meer toevallige doelpunt zeer veel voor de gastheren voor de taak doelpunten te moeten een kans op het hebben, Dit was niet zo daar de Boys-defensie zeer passeren was. Bovendien hoede van de Alkmaarders rust minstens zo actief als HRC, en hoewel de heiligdom van doelman de dernomen, niet direct ren, kreeg de Alkmaarse steeds de gelegenheid om komen. De eerste helft was half uur oud toen de HRC- enkele Boys-verdedigers seerde. en met een keihard schot Kramer het nakijken De Alkmaarse Boys kennelijk een voorzet hij zich niet meer op tijd len. Hierna kwam er weer HRC-supporters, doch dat de Boys-spelers meer storm van en regelmatig ten aanval De rust ging echter in stand, maar zij die dachten in tempo zou verslappen drogen uit, want snelle Zoon met zijn de Boys-hèlft, waar backs, evenals doelman handen vol kregen. Het duurde niet lang of

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2