Geen onvoorwaardelijke aanvaarding van resolutie van de Veiligheidsraad Geen meningsverschil over Atlantisch Pact Dr. Beel niet van plan af te treden Kravchenko heefteen maagzweer Kort Bestek Donderdag 17 Febr. 1949 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 146e Jaargang No. 40 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN klippen Regering hoopt tussen de door te zeilen Aftreden van Mr. Sassen betreurd Veiligheidsraad verleent uitstel Weerbericht Gezagvoerder schudde 1200 handen Militaire situatie bevredigend Dagelijks contact met het B.F.O. Schager chauffeur verongelukt Dean Acheson op persconferentie Amerikanen blijven in Japan Manuscript komt op tafel BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel, 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHE CDU TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kwartaal plus incassokosten (Van onze parlementaire redacteur) De met grote spanning tegemoet geziene vergadering van de Tweede Kamer heeft Woensdagmiddag weinig of geen nieuws opgeleverd. Er was een grote belangstelling, niet alleen op de gereserveerde en de publieke tribunes en in de loges, maar ook in de Kamer zelf. Slechts weinig plaatsen waren onbezet. Het Kabinet was in zijn geheel aanwezig. De minister-president, dr. Drees, legde een verklaring af over het ontslag van de minister van Overzeese Gebiedsdelen, mr. E. M. J. A. Sassen, waarbij hjj herinnerde aan het feit, dat men niet tot overeenstemming is kunnen komen. Minister Sassen huldigde opvattingen op internationaal terrein die niet door de andere ministers werden gedeeld en waartegen men bepaalde bezwaren had. Dat leidde tot het aftreden van mr. Sassen. Dr. Drees betreurde deze gang van saken doch anderzijds zou het niet goed geweest zijn een schjjneenheid te bewaren. D.iokja zouden terugkeren, zou tevens de Republikeinse activiteit in geheel Indbnesie weer toenemen. De invrijheidstelling behoort niet tot de punten, waartegen <jr. van Royen bezwaar gemaakt heeft. Dat is evenwel geen maatstaf voor de houding, die de regering thans heeft aan te nemen. De enige maatstaf is onze verantwoorde lijkheid voor recht en orde in geheel Indonesië. Onaanvaardbaar acht de Nederlandse regering voorts, dat de Commissie uit de V.N. zich inlaat met de deelstaten, die reeds hun eigen regeringsvorm ge kozen hebben, die met Nederland wil len samenwerken en gezamenlijk met ons land Indonesië weer willen opbou wen. Mr. van Maarseveen sprak zelfs van een niet te dulden inmenging in onze interne souvereiniteit. Ons land ziet zich gesteld voor twee problemen: de voorkoming van een chaos in Indonesië en een volstrekte breuk met de Verenigde Naties. Een breuk met de V.N. is geenszins een voorwaarde voor de voorkoming van een chaos, maar aan de andere kant kan Nederland de resolutie ook niet onvoorwaardelijk aanvaarden. De regering wil trachten tussen de klippen door te zeilen. Zij laat Indone sië in geen geval aan zijn lot over; zij zal er een souvereine staat vormen, met Nederland in een Unie verbonden. Het blijkt dus, dat de regering aan de resolutie zo ver mogelijk tegemoet zal komen, doch aan haar verant woordelijkheid en haar souvereiniteit onvoorwaardelijk vasthoudt. Wel licht, dat wat haar uitvoering betreft, nog een weg gevonden kan worden, die een conflict met de V.N. voor komt. Met soepelheid aan beide kan ten is dat mogelijk. Het plan-Beel In dit verband was de mededeling van minister Van Maarseveen van be lang, dat de regering het zogenaamde plan-Beel aanvaardt. Het bevat twee belangrijke punten: de naam van de Verenigde Staten van Indonesië zal zijn Republiek van de Verenigde Staten van Indonesië en de souvereini- Er zijn reeds eerderspanningen in het kabinet geweest zo erkende de minister-president doch zij betroffen niet de beginselen, waardoor het kabi net zich bij zijn Indonesische politiek laat leiden. Ook partijpolitieke tegen stellingen hebben het geschil niet be heerst. Er was alleen sprake van een verschil van mening over de te volgen tactiek en over de uitvoering. Dezelfde koers. Belangrijk maar allerminst ver rassend was hierna de verklaring van de minister van Overzeese Ge biedsdelen a.i., mr. J. H. van Maarse veen, dat de regering tegenover de re solutie van de Veiligheidsraad de ge dachte zal blijven volgen, die door dr. J. H. van Royen in de Veiligheidsraad is uiteengezet. In feite bestaan er tussen Nederland en de Veiligheidsraad geen verschillen over de doelstelling. Dat blijkt ook uit de aanbevelingen van de Veiligheids raad, die o.a. spreken van het onmid dellijk staken van het vuren, het sta ken door de Republiek van de guerril lastrijd en van de gezamenlijke vésti- ging van recht, orde en veiligheid in Indonesic. Wat dat laatste betreft, was van de Republiek niets te verwachten. Neder land moest aldus de minister de voorwaarden voor het herstel van recht en veiligheid scheppen. Ons leger heeft dat gedaan. Het verdient daar voor de dank van heel de wereld want het belang van geheel de wereld was ermede gediend. Helaas heeft men dat niet begrepen. Vandaar de scherpe cri- tiek, die op Nederland geoefend is. Plaats voor Republikeinen. Over de Republikeinse leiders zei de bewindsman, dat de regering bereid is hun een behoorlijke plaats in de fede rale regering aan te bieden. Van een bereidheid bij de Republikeinen om een zodanige plaats te aanvaarden is echter niets gebleken. De Republiek verlangt nu de onmiddellijke, volledige invrijheidstelling van haar voorman nen. Doch zolang deze de aanbeveling van de Veiligheidsraad om de guerril lastrijd te beëindigen niet wensen na te komen, is invrijheidstelling onmo gelijk. Als de Republikeinse leiders in De Veiligheidsraad heeft zonder stemming besloten het door de Com missie voor Indonesië verzochte uitstel te verlenen. De Egyptische afgevaardigde wees er op, dat de jongste ontwikkelingen in Den Haag, die het uitstel noodzake lijk hadden gemaakt, niet officieel ter kennis waren gebracht en zou slechts met grote tegenzin met een uitstel ac- coord gaan. De Sowjetrussisehe afgevaardigde, Malik, zei dat de Nederlandse regering in geen enkel opzicht had getoond de in Januari aangenomen resolutie van de Veiligheidsraad op te volgen. Sir Alexander Cadogan, de Engelse afgevaardigde, verklaarde zich voor stander van het gevraagde uitstel. De datum 15 Februari was geen tijdslimiet, die voor de Nederlandse egering was gesteld, doch betrof uitsluitend de commissie, zei hij. Canada was het hiermede eens. Malik zeide hierop, dat Sir Alexan der klaarblijkelijk niet geïnteresseerd was bij de tijdslimieten, die door de Veiligheidsraad voor Nederland waren gesteld. „Hij is altijd bereid de Neder landse aggressie te steunen", aldus Ma- lik. Verwachting geldig tot morgen avond. Voor het Noorden van het land: Vrijdag toenemende bewol king maar overwegend droog weer. Matige, later vooral langs de Waddeneilanden krachtige wind tussen Zuidwe"t en Zuid. In de namiddag iets minder zacht. teit zal eerder worden overgedragen dan aanvankelijk was vastgesteld. Dat betekent dus, dat zo snel mogelijk een federale interim-regering gevormd moet worden, waaraan de souverei niteit overgedragen kan worden, waar na een Rondetafelconferentie zal die nen te komen tot het Unie-statuut. Nederland is bereid de voorwaarden voor volle vrijheid en openhartigheid te scheppen en ook met de* Republiek tot overeenstemming te komen. Als bijvoorbeeld de Republikeinse leiders en de Commissie uit de V.N. naar Ne derland zouden kunnen komen, dan zal de regering gaarne onderhandelen! Heden gaat de regering overleg ple gen met dr. Beel. Die dag kunnen de fracties zich over de ministeriële ant woorden beraden en Vrijdagmorgen om elf uur beginnen de debatten, die zo nodig des avonds en Zaterdag wor den voortgezet. Wereldkampioenschap schaatsenrijden in gevaar De organisatoren van de wereldkam pioenschappen schaatsenrijden zitten met de handen in het haar. Men vreest namelijk dat het onmogelijk zal blij ken de wedstrijden op de officieel vastgestelde dagen Zaterdag 19 èn Zon dag 20 Februari te doen plaats vinden, tenzij het uitermate zachte weer van thans nog vóór Zaterdag omslaat. Indien er inderdaad niet op genoemde data kan worden gestart, zal men wachten tot de omstandigheden gun stig zijn, al zou dit midden in de week vallen. SchulteBoeyen aan de kop Na de sprints van 9 uur Woensdag avond luidde de stand in de zesdaagse te Gent: 1 SchulteBoeyen 103 p. Op een ronde: 2 StromArnold 109 p.; 3 AöriaenssensBruyland 106 p. Op twee renden: 4 BruheelDekuysscher 178 p. Op drie ronden: 5 OckersThyssen 215 p.; 6 KintVan Steenbergen 128 p. „Ik heb nog spierpijn van het handjes schudden", vertelde ge zagvoerder D. van Burken, die met het pelgrimsschip „Kota Agoeng" van de Kon. Rotterdam- sche Lloyd eindelijk in Nederland terugkeerde. „Ik had 1220 Hadji's, die een bedevaart naar Mekka achter de rug hadden, van Djed- dah naar Batavia teruggebracht en bij het ontschepen toonden ze zich allemaal zo tevreden, dat ze tegen alle gebruiken in erop ston den me een voor een de hand te komen drukken". De Constellation „Curacao" waarme de dr. Beel de overtocht van Batavia naar Nederland heeft gemaakt, is gis termiddag om 14 55 uur op Schiphol geland. Direct na aankomst heeft dr. Beel tegenover de journalisten een verkla ring afgelegd: „Ik ben naar Neder land gekomen voor besprekingen met de regering en kan dus moeilijk iets zeggen over de politieke situatie van dit ogenblik. Wanneer de resultaten van deze besprekingen zullen zijn wat ik er van verwacht, dan hoop ik in het hegin van de volgende week, vóór ik naar Batavia terugkeer, een be vredigender verklaring af te leggen." Nochtans gaf dr. Beel de gelegenheid enkele vragen te stellen. Het besluit van de UNO-commissie voor Indonesië om de Veiligheidsraad te adviseren de datum voor het instellen van een in terimregering te verschuiven van 15 Februari naar 1 Maart was hem nog niet bekend. Zijn commentaar was „zeer gunstig". „Wacht u maar af" Uiteraard werden dr. Beel vragen gesteld over de geruchten pmtrent zjjn ontslagaanvrage en de alom heersende begrippen over de stemming in Batavia Dr. Beel zei letterlijk: „Begrippen als „hopeloos" komen niet voor in mijn woordenboek. Zo er sprake zou zijn van mijn aftreden, dan was ik niet naar Ne derland gekomen voor besprekingen. Wacht u maar rustig af". Dr. Beel verklaarde, dat de militaire situatie bevredigend geacht kan wor den en zeide voorts, dagelijks overleg te plegen met de voorzitter van het B.F.O. Vlak vóór zijn vertrek was de heer Merle Cochran te Batavia gearriveerd. Mondeling overleg was niet meer mo gelijk geweest, maar wel had dr Beel schriftelijk contact gehad met de Ame rikaanse diplomaat. Men was overeen gekomen, uitvoerig van gedachten te wisselen zodra de heer Beel weer in Batavia zou zijn teruggekeerd. Het Bangka-incident is volgens de overtui ging van dr. Beel afgedaan. Ten slotte werd nog gevraagd of dr. Beel iets kon vertellen over het con tact met de Republikeinse leiders. Hier over wenste hij zich niet uit te laten. Dr. Beel zei slechts dat geregeld con tact bestaat tussen het B.F.O. en de Re publikeinen. Woensdagmiddag te precies 4 uur is de ongeveer 30-jarige P. G„ chauffeur van de firma P. Deutekom te Schagen, nabij Wassenaar, tengevolge van een auto-ongeval om het leven gekomen. De heer G. reed met een vrachtauto van zijn firma, geladen met sinaasap pelen op de Rijksweg van Den Haag naar Leiden. Ter hoogte van het buurtschap Ker- kebuurt sprong de rechter voorband. De wagen zwenkte naar rechts en bot ste tegen een boom. De cabine werd zwaar beschadigd doordat de lading sinaasappelen naar voren schoof. G. raakte bekneld en moet op slag dood zijn geweest. Hij was gehuwd. Het postkantoor te Schagen, dat gistermorgen het doelwit was van een roof overval, waarbij f 10.000.werd ontvreemd. De Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Dean Acheson heeft ontkend, dat de Amerikaanse regering terugtrekking van de Amerikaanse troepen uit Japan nu of in enige oor log in de toekomst, overweegt. Acheson ontkende ook, dat de Amerikaanse re gering Japan als niet te verdedigen be schouwde in een toekomstige oorlog. De minister zeide, dat de Amerikaan se politiek t.a.v. Japan geen wijziging had ondergaan. Over het Atlantisch verdrag zeide Acheson er op te willen wijzen, dat er geen eigenlijk menings verschil bestaat betreffende de doel einden, die door de Amerikaanse re gering worden nagestreefd. Wij han delen volgens de principes, die duide lijk zijn bepaald en die, naar ik meen door iedereen goed begrepen worden. Hij hoopte, dat het weldra mogelijk zal zijn een openbare bespreking te wijden aan de tekst zelf. Toen de pers correspondenten hem vroegen of het juist was, dat de Verenigde Staten zich aan vaste en juiste verplichtingen ten opzichte van de Europese landen poog den te onttrekken, en of de Amerikaan se regering van oordeel was, dat zij in staat zou zijn afdoende maatregelen te nemen tegen een eventuele aanval ler, antwoordde Acheson, dat de tekst van het verdrag zou inhouden, dat de Israel en de Arabische Staten Uit gewoonlijk betrouwbare bron werd op Rhodos vernomen, dat, indien binnen de eerstvolgende dagen een overeenkomst tussen Israel en Egypte wordt gesloten hetgeen wordt ver- Wacht in het midden van de volgen de week wapenstilstandsbesprekingen zullen worden gevoerd tussen Israel en Transjordanie. STAKENDE BOOTWERKERS ONTSLAGEN. Twee honderd van de stakende bootwerkers, in dienst van een aantal scheepvaartbedrijven in de hoofdstaf zijn gisteren ontslagen, zo deelt de Scheepvaartvereniging Noord mede De directies der bedrijven hadden hun stakende personeelsleden per brief aangezegd, dat zij het werk moesten hervatten en zich als ont slagen moesten beschouwen zo zij wei gerden zich te melden. Verenigde Staten zich in geen geval wensen te onttrekken aan de verplich tingen, die voortspruiten uit de hoofd beginselen van hun buitenlandse be leid. Hij voegde er aan toe. dat hij geen nadere uitleg kon verstrekken omtrent de wijze, waarop de Verenigde Staten hun verbintenissen zouden na komen, daar dat, aldus spreker, de verwarring in deze nog zou vergroten. Anderzijds weigerde de minister nadere bijzonder heden te verstrekken over de aard van de besprekingen, die hij met de Noorse minister van Buitenlandse Za ken. Lange, betreffende de eventuele opneming van Scandinavië in het At lantische pact heeft gevoerd. De staats secretaris wees er nochtans op, dat de Amerikaanse regering niets heeft gedaan, dat een beletsel zou zijn voor de verwezenlijking van de wens <Jer Scandinavische landen om onderling tot de ondertekening van een afzon derlijk pact over te gaan. Kaas blijft op de bon Aan het feit, dat van 30 Januari af in verband met de tijdelijke verla ging van het vleesrantsoen het kaasrantsoen aanmerkelijk is ver ruimd, blijkt men hier en daar in han delskringen de conclusie te verbinden, dat de kaasrantsoenering en -distribu tie op korte termijn zal worden opge heven en dat dientengevolge aan het beheer van de distributiebescheiden geen zorg meer zou behoeven te wor den besteed. Het Ministerie van landbouw, visse rij en voedselvoorziening vestigt er evenwel de aandacht op, dat het niet in het voornemen ligt de kaasrantsoe nering op korte termijn op te heffen. Berlijners op de zwarte lijst Professor Ernst Reuter, de „Weste lijke burgemeester Van Berlijn, die de zer dagen te horen kreeg, dat hij vooraan stond op een lijst van elf „oorlogsmisdadigers", die is opgesteld door het door de Sowjets gesteunde „comité tegen oorlogsophitsing", heeft verklaard, dat hij van plan was „zich van de hele kwestie niets aan te trek ken". Op de „lijst van oorlogsmisdadigers" komen behalve professor Reuter ook voor: dr. Ferdinand Friedensburg, plaatsvervangend burgemeester, dr. Otto Suhr, voorzitter van de „Weste lijke" gemeenteraad. Franz Neumann en Kurt Mattick van de Christelijk- Democratische Unie. Hubert Schwen- nicke, voorzitter van de Vrije Demo cratische partij en vier personen uit Westerse journalistieke kringen. Op de zitting van het proces Krav chenko van Woensdag deelde mr. Izard mede, dat Kravchenko, die aan een maagzweer lijdt, niet aanwezig kon zijn. Mr. Nordmann zeide, dat de verdedi ging afzag van het doen horen van ver schillende getuigen, onder wie Russen en Fransen, die in Rusland hebben ver bleven. „De getuigen betreffende het manuscript, aldus zeide hij, kunnen wij pas doen voorkomen, wanneer het ma nuscript aan de rechtbank is over gelegd." Mr. Izard verklaarde, dat het manuscript op het einde van de week aan de rechtbank zou worden bezorgd. Tijdens de zitting protesteerden mr. Izard en mr. Heiszmann krachtig tegen de herhaalde beweringen van de verde- Geen vijfdaagse werkweek In verband met een actie om te ko men tot invoering van een werkweek van vijf dagen, met behoud van het normale werkmaximum van 48 uren, deelt het ministerie van Sociale Zaken mede, dat de hoog nodige arbeidspro ductiviteit deze arbeidstijd ongewenst doet zijn. Zij mag daarom niet worden toegepast en het ligt ook niet in de be doeling hierin voorshands verandering te brengen. T)rie Maastrichtenaren molesteerden op 30 Mei van het vorig jaar, na een langdurige offerdienst aan afgod Bols te hebben geleid, een Amerikaan se journaliste, die zij in een walm van jeneverlucht voor een spionnerende bolsjewiekse aanzagen. Gisteren ston den ze voor meneertje en hoorden een maand en twee maanden voorwaarde lijk eisen. Het is nu eenmaal verboden de vloer aan te vegen met Amerikaanse vrouwen. Ook al werken ze voor kran ten. De wereldkampioen middenge wicht boksen Cerdan heeft ruzie ge kregen met zijn manager Roupp, aan wie hij contractueel zit verbonden. Dat contract gaat hij nu vrijkopen voor acht millioen francs. Spieren zijn meer waard dan hersens, vrienden. In Texas reed een trein een koe dood. Een stier, die kwam toeschieten, heeft sinds dien de wacht gehouden bij het stoffe lijk overschot en bedreigde iedereen die naderbij kwam. Hij weigerde alle voedsel dat hem werd toegeworpen en is van honger gestorven. Ook een stier heeft een hart. Jn Essen is de 41-jarlge Johann Gast, die door het geven van bloed ruim 1200 mensen het leven redde en die deswege bekend stond als „de bloed- tank van Europa", dood op zijn kamer gevonden. Hij ga' in zijn leven 560 liter bloed voor medemensen en ik vind dht 1:[llllUWll1IUIIMHIIIlllllHI]IIIUIIIIIIIIIC!llllllllllllltlllïlllUllllillllllUlt!IMIIII1llllllliUJlllllUtllII ze een standbeeld voor hem moeten oprichten. Over zenuwscheuten ge sproken! In Frankfort kwam de voor malige Pool Mendelwege op een politie bureau om een formulier af te halen. De hoge ambtenaar, die het hem over handigde, kwam hem bekend voor. Hij keek en hij keeken liep naar de pliesiecommissaris. Een kwartier later zat de hoge ambtenaar in de cel. Het was de voormalige SS-kampbeul Her mann Dietz, die in Polen als een beest tekeer ging. Op een rijnaak, die zachtkens van Antwerpen naar Bazel voer, heeft de politie 28 millioen „zwar te" sigaretten ingepikt. Ik weet nog een achterdeurtje in Schagen. Van het dagelijks beschavingsrap port: Amerika gaat een proef- terrein aanleggen voor het afschieten van bestuurbare projectielen. Het wordt 4800 kilometer lang en kost 75 millioen dollar. Op 25 Februari komt Chur chill naar Brussel voor een vergadering van de Europese beweging. Wat nu volgt zal een pak van veler hart lich ten. Minister In 't Veld heeft onlangs gezegd, dat er meer huizen zouden ge bouwd worden, als we deviezen spaar den door minder borreltjes te nuttigen. Zijn eigen departement heeft het nage rekend, kwam tot de conclusie dat je never geen deviezen kost en verspreidt thans via het ANP het bericht, dat we gerust een beetje kunnen doordrinken. £)r. Ansley Moore, predikant van de Presbyteriaanse kerk te Pitts burg, die verleden jaar de conferentie van de Wereldraad der kerken te Am sterdam heeft bijgewoond, heeft ver klaard, dat „stinkend rijke Amerikanen hedentendage in Europa een vloek werpen op het kapitalisme en de demo cratie". Hij had „luidruchtig beschonken Amerikanen op vulgaire wijze met hun rijkdom zien pronken te midden van armoede in Europa". Dr. Moore ver klaarde het eens te zijn met de in een Londens theater gehoorde opmerking, dat „Amerikanen beschaving missen". diging, waarbij alle verplaatste perso nen, getuigen van Kravchenko, bestem peld worden als „verraders en colla borateurs van de Duitsers". Mr. Izard: „Wij zijn er van overtuigd, dat alle Russische burgers, die de vrij heid hebben gekozen, voorkomen op de Sowjetlijst der oorlogsmisdadigers". Nadat de zitting was hervat werd o.m. Basil Lunza, een Oekrainse slo tenmaker, die thans in Duitsland woont, als getuige gehoord. Hij weidde eerst uit over zijn jeugd, die hij doorbracht bij zijn ouders, die een kleine hoeve met 7 ha land hadden. „In 1930 werden wij naar Volagda gedeporteerd, en er opgesloten in een kamer, die niet groter was dan deze hier, maar waarin zich zesmaal meer mensen bevonden. Onze kinderen zijn dood. Wij hadden niets anders te eten dan berkensap en denne- naalden. Ik ben ontsnapt en heb de Oekraine kunnen bereiken. Daar heb ik een verschrikkelijke hongersnood beleefd en gezien hoe mensenvlees werd gegeten en boeren gefusilleerd werden, omdat zij het vlees aten van een paard, dat zij hadden opgegraven. Kort vóór de oorlog werd ik aangehou den in verband met een samenzwering die het opblazen van de electriciteits- fabriek van Krivoirog op het oog had. In werkelijkheid had ik aan geen en kele samenzwering deelgenomen en nu nog weet ik niet, waar zich die fabriek bevindt. Intussen brak de oorlog uit en trad ik in dienst bij de spoorwegen". De getuige legde dan uit hoe hij door de Duitse invasie werd verrast en in 1943 naar Duitsland werd gezonden. „Het Sowjetregime", zo roept hij uit, heeft ons de vrede beloofd en heeft ons brood geroofd en bracht ons honger. Het beloofde ons werk en gaf ons con centratiekampen Het is nog veel slech ter dan wat Kravchenko heeft geschre ven Eén tyran is gevallen. Hitier, en het volk heeft gezien wat Dachau en Buchenwald was. In Rusland bestaan nog honderden Dachau's en Buchen- walds". Mevr. O'Keefe gaaf procederen De advocaten van mevr. O'Keefe hebben te Melbourne een geding aan hangig gemaakt, waarin zij van het hof een verklaring vragen, dat mevr. O'Keefe zowel Brits onderdaan is als ingezetene van Australië en dat dien tengevolge minister Caiwell geen be voegdheid heeft om haar te deporte ren. Mevr. O'Keefe tracht 'n uitspraak te verkrijgen, dat de haar gegeven or der, om niet later dan 23 Februari het gemenebest te verlaten, van onwaarde is. Er zijn thans ter ondersteuning van mevr. O'Keefe twee fondsen gevormd. Eén der fondsen is thans, drie dagen na de oprichting, 400 Austr. ponden groot.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1