Ronde Tafelconferentie over Indonesië op 12 Maart in Den Haag Kort Bestek Republikeinse leiders in vrijheid Bulgaarse predikanten „bekennen schuld" Europese Beweging keert zich tegen tyrannie van het Oosten Tuinbouw moet bestaande vasthouden aan regelingen Zaterdag 26 Febr. 1949 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 146e Jaargang No. 48 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Goede Boeken verrijken Uw Leven 1 Souvereiniteii wordt vervroegd over gedragen Unie komt tegelijkertijd tot stand Erger dan onder Hitier zegt Churchill Weerbericht Advies aan Stichting van de Landbouw Partijraad der K.V.P. kwam bijeen BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAARSCHE COURANT HEN HAAG, 26 Februari. (Officieel) In het regeringscommuniqué van Woensdag 23 dezer is medegedeeld dat bij het overleg tussen de Nederlandse regering en de Hoge Vertegenwoordiger van de Kroon gewichtige besluiten zijn genomen ten aanzien van de gedragslijn, welke terzake van bet Indonesisch vraagstuk zal worden gevolgd. De Nederlandse regering is er van overtuigd, dat voor een bevredigende op lossing van de hangende vraagstukken een vervroegde overdracht harer souve- relnitelt over Indonesië aan een representatieve Federale regering de aangewezen weg vormt. 7,ij heeft daarom het besluit genomen te trachten deze overdracht, welke over eenkomstig haar vroegere plannen in de resolutie van de Veiligheidsraad als een op uiterlijk 1 Juli 1950 te bereiken doel is gesteld, te doen plaats vinden op een aanmerkelijk vroeger tijdstip. welke alsdan voor hun vestiging aldaar nog moeten worden getroffen. Om tot een daadwerkelijk overleg te geraken heeft de regering besloten het initiatief te nemen tot het bijeenroepen van een rondetafelconferentie, welke zo spoedig mogelijk namelijk reeds op 12 Maart a.s. te 's-Gravenhage zal aanvangen. Op deze conferentie zal overleg zijn te plegen over de voor waarden en modaliteiten, waarop een zoveel mogelijk vervroegde souvereini- teits-overdracht in de zin als hierboven aangegeven, zou kunnen plaats vinden; over de gelijktijdige totstandkoming van de NederlandsIndonesische Unie, alsmede over voorzieningen voor de tussenliggende periode, waaronder de instelling van een Federale Interim Regering, zulks mede in het licht van deze vervroegde souvereiniteitsover- dracht. Uiteraard vereist de meest gewenste uitvoering van dit plan de oprechte en voortvarende samenwerking van alle partijen; de regering meent dat het door allen begeerde doel het vertrouwen wettigt, dat voor een dergelijke samenwerking ook bij allen bereidheid zal worden ge vonden. In verband met de wenselijkheid on verwijld een aanvang te kunnen maken met een overleg voor een spoedige tot standkoming van de souvereine Ver enigde Staten van Indonesië, en tenein de uitvoering te kunnen geven aan het ten aanzien van de vrijlating in de re solutie van de Veiligheidsraad gestelde, heeft de Nederlandse regering besloten om de beperkingen van de bewegings vrijheid van de Republikeinse leiders, voor zover zulks nog niet is geschied, op te heffen. Nader overleg met de be trokkenen zal worden gepleegd over de plaats, waar zij zich zullen wensen te vestigen en over de voorbereidingen, De Nederlandse regering is bereid in gemeen overleg met de betrokken par tijen elke door een dezer partijen ter conferentie voorgestelde oplossing op haar merites te onderzoeken en na te gaan in hoeverre deze met haar verant woordelijkheid overeen is te brengen. In deze geest zijn uitnodigingen ge richt tot alle betrokken partijen om deel te nemen aan bovengenoemde conferentie. Aan de UNCI is medege deeld, dat de Nederlandse regering haar aanwezigheid bij deze conferentie op prijs zal stellen, teneinde deze com missie in staat te stellen haar bijstand te verlenen. Massaal optreden van veldmuizen bedreigt de oogst De laatste maanden zijn voortdurend berichten binnengekomen over 't mas sale optreden van veldmuizen. Reeds zijn honderden hectaren winterkoren door toedoen van deze vraatzuchtige dieren vernietigd. Het lijdt geen twijfel meer, dat de plaag zich steeds verder zal uitbreiden De schade heeft ook betrekking op de vernieling van het gras- en 'hooi land en van vruchtbomen. De planten- ziektenkundige Dienst te Wageningen zal de bestrijding met ingang van 1 Maart ter hand nemen. Raket ging 400 km hoog Het Amerikaanse proefstation te White Sands (New Mexico) maakt bekend, dat een proefraket is afge schoten tot 400 kilometer boven de aarde. Het projectiel was een sa menstelling van een herbouwde Duitse V 2 en een kleinere raket naar Amerikaans ontwerp, dat weer door de V2 afgevuurd werd. De raket bereikte een maximum snelheid van 8.000 km. per uur, eveneens een record. De twee ra ketten waren tezamen 20 meter lang en wogen 15 ton. Volgens generaal Blackmore, lei der van het proefstation, kan op het ogenblik geen voorspelling gedaan worden over de mogelijk heid, een bepaald doel te raken. Inval in communistische gebouwen te Parijs De Parijse politie heeft gister een in val gedaan in de kantoren van drie communistische bladen en in het huis van een functionaris van het door de communisten geleide vakverbond CGT. Drie inspecteurs van politie haalden hem van zijn kantoor en namen hem mee naar zijn huis, opdat hij bij de huiszoeking tegenwoordig zou zijn. Februaristaking herdacht Op het Waterlooplein in de hoofd stad is gistermiddag bij monde van de burgemeester en twee vertegenwoor digers van het verzet, de heren A. D. Schoonenberg en Th. van Dorp, de roemruchte Februaristaking van 1941 herdacht. De belangstelling was bedui dend minder dan voorgaande jaren, daar de drie grote vakbonden hun le den hadden geadviseerd hieraan niet deel te nemen, omdat zij in deze her denking een politieke actie zagen van bepaalde zijde. Tot slot van de herden king werd het Wilhelmus gespeeld ter wijl deputaties kransen legden aan de voet van het tijdelijk monument. Proces te Sofia begonnen Het proces tegen de vijftien Bulgaar se predikanten, die beschuldigd wor den van verraad, spionnage en onwet tige handel in buitenlandse valuta, is te Sofia begonnen. Nadat de openbare aanklager, Georgiev, de tenlastelegging had voorgelezen, werd begonnen met het verhoor. Als eerste werd dominé Nikola Mi- hailof Naoumof verhoord, de 49-jarige president van de Opperste Raad der Ver. Evangelische Kerken en secreta ris van de Baptistische Kerkeraad. Naoumof bekende schuld en ver klaarde berouw te hebben. Tweemaal sloeg zijn stem over en hij had moeite zijn tranen te bedwingen. Een lid van het gezantschap der Ver. Staten zou hem hebben aangespoord zekere inlich tingen in te winnen. Hij werd er ech ter niet voor betaald. Hij meende, dat zijn actie het enige middel was om het communisme te bestrijden. Naoumof Gistermiddag is in het Paleis der Academie te Brussel de plechtige ope- ningsvergadering gehouden van de in ternationale Raad der Europese bewe ging. Precies drie uur betraden de beide ere-voorzitters der Europese Unie, Winston Churchill en Paul Henri Spaak, in het felle licht der schijnwer pers van de talryke fotografen de zaal. Aan de bestuurstafel zaten o.a. de Engelse oud-minster Duncan Sandys, de Franse oud-minister Bichet en de Nederlandse vice-voorzitter prof. dr. H. Brugmans. De Belgische premier Spaak opende de vergadering. Slechts wanneer Eu ropa zich aaneensluit, zal het zijn prestige in de wereld kunnen bewa ren en zal het verval, dat op het ogen blik is waar te nemen, tot stilstand komen, zo zeide hij. Vervolgens nam Winston Churchill het woord. Vier jaren na de oorlog heeft de Europese beweging reeds be wezen steiker te zijn dan de gevoe lens van haat en vergelding, die de verschrikkelijke beledigingen, die wij elkaar hebben aangedaan, opriepen, zo zeide hij. Wij komen hier niet al- Weersverwachting geldig tot Zon dagavond. Gedurende de avond en nacht zwaar bewolkt met tij delijk enige regen. Morgen over dag wisselende bewolking met enkele verspreide buien, voorna melijk in het Noorden van het land, en iets kouder dan vandaag Matige tot krachtige, in het Noor den van het land tijdelijk harde wind tussen West en Noordwest. leen bijeen als geallieerden in een zelfde strijd, doch wij verwelkomen hier evenzeer als vrienden in ons midden de vertegenwoordigers van de staten, waartegen wij deze verschrik kelijke strijd hebben gevoerd. De En gelse staatsman verwelkomde hierna de vertegenwoordigers der Europese landen, „die zich op het ogenblik in de greep bevinden van een tyrannie, die vernietigender is dan die van Hitier. Ons einddoel is hun bevrijding", zo riep Churchill uit. Vervolgens sprak de Engelse oud minister Duncan Sandys. Met betrek king tot de oprichting van een Euro pese vergadering merkte hij op, dat de samenstelling hiervan dusdanig moet zijn. dat deze in staat is de Eu ropese volkeren leiding te geven en wijze raad te verstrekken aan de on derscheidene regeringen. Spreker wees er vervolgens op, dat er een belangrijk gebied is, waarop de actie der regeringen noodzakelijker wijze beperkingen zijn opgelegd. „Het betreft hier de verhouding tot de totalitaire staten van achter het gordijn, waarmede diplomatieke be trekkingen worden onderhouden. De Europese beweging, weike niet-offici- cel is en een onafhankelijk karakter draagt, behoeft zich in dit opzicht niet dezelfde beperkingen op te leggen. De Europese beweging heeft de plicht haar vastberadenheid tot uitdrukking te brengen alle Europese volkeren in vrijheid verenigd te zien." deelde het Hof mede, dat hij thans ge loofde, dat onder leiding van het com munisme „een nieuwe wereld wordt geboren, een wereld van rechtvaardig heid. Wanneer het sociale vraagstuk is opgelost, zal er meer plaats zijn voor het Christendom". Hij was de eerste, die na het voorle zen van de lange aanklacht onder- raagd werd. Ds. Ivanof achtte zich eveneens schuldig. Ook hij zeide onder Amerikaanse invloed te hebben ge staan. De zaai kan ongeveer 300 toe schouwers bevatten. De zitting werd bijgewoond door officiële Britse en Amerikaanse waarnemers. De 16 ver dedigers zijn op 2 na door de aange klaagden gekozen. Vijftien jaar geëist tegen ex-N.S.B.-er Huygen Gisteren stond de 51 jarige ex-secreta- ris-generaal der NSB, Ir. Carolus Jo- sephus Huygens, terecht voor 't Am sterdams Bijzonder Gerechtshof. Direct na voorlezing van de tenlaste legging vroeg de verdediger, mr. J. H. de Pont, 't woord om „in het belang van de rechtszekerheid" de geldigheid van de dagvaarding te bestrijden. Na in raadkamer te zijn geweest, deelde de President mede, dat het Hof de dag vaarding grotendeels geldig had be vonden. Huygen trad in 1933 tot de NSB toe. In September 1940 werd hij secre taris-generaal der N.S.B., doch genoot in die functie nimmer enig salaris. Huy gen werd voorts adviseur van H. M. C. Holdert „Welk advies kon u Holdert geven, die een geslepen en kundig za kenman was, terwjjl u toch niet be paald geslaagd, was als zakenman?" vroeg de President. H. antwoordde: „Ik reisde veel, ook in Duitsland. De zoon van Holdert dacht, dat ik door mijn relaties met de Duitsers hem van veel nut zou kunnen zijn". Aanvankelijk genoot Huygen als adviseur van Hol dert een salaris van 1000 gulden per maand, later werd het 1500 gulden. Ernst Voorhoeve, ex-propaganda-lei- öer der NSB, die als getuige optrad, schetste de afhankelijke positie van verdachte, hoewel het merendeel der .kameraden" hem als een der kopstuk ken zég. De proc.-fiscaal mr. Drabbe noemde H. een ijdel mens, die in de maatschappij was mislukt. Hij leverde zijn aandeel in het „indruppelen van 't gif van de rassenhaat" bij het Neder landse volk. Hij eiste 15 jaar met aftrek en ontzetting uit de politieke rechten. Gesneuveld in Indonesië De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de volgende verliezen in Indonesië zijn gerapporteerd: Kon. landmacht: serg. B. Groeneveld, Vlaardingen; sold. Ie kl. K. W. van den Berg, Amsterdam-O; serg. D. Hiemstra, Leeuwarden; sold. L. Koning, Leens (Gr.); sold. Ie kl. J. Bosmann, Arnhem; sold. Ie kl. H. Dekker, Amsterdam: huzaar le kl. A. T. G. Haring, Schiplui den; korp. G. v. Zwieten Amsterdam- West; sold. J. M. Versteeg, Utrecht; sol daat B. J. H Wassink, Bathem (O.); solo. W. F. Dernison, Haarlem; sold. H. Kroes, Blija (Fr.); sold. M. J. Zuur- hout, Vreeswijk; sold. P. M. Verstraten, Badhoevedorp (gem. Haarlemmermeer). Kon. Ned. Ind. Leger: Serg. pantser troepen D. J. Udink, Deventer en 17 Indonesiërs. Gisteren werd in Krasnapolsky te Am sterdam de algemene vergadering ge houden van het Koninklijk Neder lands Landbouwcomité (afd. tuinbouw), onder leiding van de heer W. J. van Kampen. In zijn openingswoord gaf de heer Van Kampen een overzicht van de werkzaamheden van het comité en prees hij de samenwerking met de zusterorganisaties. Hij wees in het bijzonder op de cur sussen van de Volkshogeschool te Ber gen, welke voor de tuinbouwers van grote waarde zijn. Met klem bracht de heer Van Kampen het standpunt van de tuinbouw naar voren ten aanzien van de door de regering bevorderde uitbreiding van het tuinbouwmateriaal. Dit geschiedde tegen het advies der standsorganisaties in en de regering zal daarvan de volle consequenties moeten dragen. De fondsvorming, welke werkt als een fundament in de prijs heeft, zoals gebleken is, een grote waarde voor de Doodstraf geëist tegen oorlogsmisdadiger De advocaat-fiscaal bij de Rotterdam se kamer van het Haagse Bijzondere Hof heeft gister de doodstraf geëist te gen de Duitser Kohlen, voormalig Kri- minalskretar en S.S.-Sturmscharfuh- rer, die in het laatste bezettingsjaar werkzaam was bij de Aussenstelle te Rotterdam. Hij heeft een groot aantal moorden op zijn geweten. De illegale werker H. Douma, onderwijzer te Lei den werd zonder vorm van proces voor de klas weggehaald en buiten de stad neergeschoten. De burgemeester van Warmond de heer A. Ketelaar werd door hem met een nekschot gedood. Verscheidene getuigen vertelden van de onmenselijke folteringen welke K. bij de verhoren op zijn slachtoffers toe paste. De geboeide gevangenen werden soms opgesloten in een klein celletje zonder enige accommodatie en soms 36 uur lang zonder eten en drinken. De cel kreeg de bijnaam van „staande doodkist". DE MINISTER-CONFERENTIE VAN BENELUX De minister-conferentie van dè Be nelux, die op 10, 11 en 12 Maart in ons land gehouden zal worden, komt bijeen in het gebouw van de Eerste Kamer. tuinbouw. Zonder fondsvorming zouden de prijzen niet langer beheerst kunnen worden. Zowel de consument als de producent zijn bij deze regelingen ge baat. Wat de sociale positie betreft, de mogelijkheden daarvan zijn afhanke lijk van internationale voorwaarden. In verband met de export sprak de heer Van Kampen over de Benelux. De Belgische tuinbouw staat ver bij de onze ten achter. Indien dus de Benelux- gedachte verder wordt doorgevoerd zal de Nederlandse tuinbouw onwrikbaar moeten vasthouden aan de bestaande regelingen. Vervolgens kwam aan de orde een voorstel van het hoofdbestuur waarbij men, via de Stichting van de Land bouw, er bij de regering op wil aan dringen bij het vestigen van nieuwe industrieën in Nederland rekening te houden met de belangen van de tuin bouw. Gevreesd wordt namelijk een gebrek aan import van Duitse indus trieproducten, gepaard gaande met een gelijktijdige inkrimping van de Hol landse tuinbouwexport. Na enige discussie werd dit voorstel bij acclamatie aangenomen. Afdelingsvoorstellen De afdelingen Andijk, Heer-Hugo- waard en Langedijk hebben aangedron gen op verandering van het huidige systeem van financiering. Zij willen een procentsgewijze heffing en een in deling in grotere groepen. In zijn prae-advies zeide het bestuur, dat bundeling moet worden bevorderd. Hogere minimumprijzen stimuleren de teelt van minder gewenste producten en zijn dus schadelijk voor de tuin bouw. Zolang de overheid nog bijzon dere teeltverguningen uitgeeft, moet zij ook haar deel in de lasten dragen. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Door de afdeling Koedijk werd voor-* gesteld een standpunt in te nemen ten aanzien van de werkwijze van het U.C.B. en de verhouding tussen de amb tenaren van dit instituut en de veiling keurmeesters. De afdeling meent, dat de U.C.B.- controleurs te ver van de practijk af staan. De grote concentratie van deze controleurs heeft bijvoorbeeld aan de Langendijk v-el wrevel gewekt. De er varing heeft geleerd, dat men in ver schillende districten met verschillende keuringsmaten meet. Besloten werd te trachten door over leg tot een oplossing te komen. (Zie vervolg pagina 3). Wordt1 Thorex vervolgd? Te Parijs wordt vernomen, dat de rechter van instructie, Jadin, een on derzoek instelt uit hoofde van „provo catie tot deelneming aan een poging tot demoralisatie van het leger en de natie". Onlangs heeft de communist Maurice Thorez tijdens een manifesta tie verklaard: „Het Franse volk zal nooit oorlog voeren tegen de Sowjet- unia." OVERVAL IN NOORD-VIETNAM De gouverneur van Noord-Vietnam heeft medegedeeld dat tijdens 'n over val door Vietminh-elementen op het Katholieke dorp Laite 29 personen wer den gedood, w.o. 13 vrouwen, 2 oude mannen en 6 kinderen. Te Stroet reed een NACO-bus van de lijn Schagen—-Alkmaar v.v. de slaap kamer van een woonhuis binnen. Hoe de zaak er uit zag, nadat het ongeval was gebeurd, geeft de foto duidelijk weer. £)UITSERS HOUDEN nou eenmaal van krasse argumentering. Neem het die man in Hamburg dan ook niet kwalijk dat hij haring of kuit wilde zien. Maar laten we bij het begin be ginnen. Zijn voorraad brandhout werd al te snel kleiner. Grote middelen wa ren noodzakelijk. Hij holde een stuk hout uit, vulde het gat met springstof en legde het toen weer boven op de stapel. De volgende ochtend ontplofte de kachel van zijn buurman, j-j Er zijn ook Duitsers van voorzichtiger karak ter. De gemeenteraad van Dassell (bij Bonn) verwierp een voorstel tot het bouwen van een gemeentelijk badhuis. Want, zeiden ze, de ouwe Heinz Franck is 89 jaar en oudste inwoner van Das sell en hij heeft z'n leven lang nog geen bad genorien. Mocht u be hoefte hebben aan een orsjinele Friese staartklok, doe het dan nu! De broers Nanne en Sikke de Vries in Joure zijn de laatste onvervalse Friese klokken makers. Na hen zal er geen meer zijn, die de echte staartstukken kan maken. QNZE WETGEVING loopt achter bij de vliegensvlugge ontwikkeling der luchtvaart. Vorig jaar November liet de chauffeur van een helicopter zijn draaimolen landen op een geite weitje bij Nieuwer Amstel om even koffie te drinken bij een college. Gis- zouden we minstens 10 milliard kunnen besparen op de oorlogsuitgaven". Voor lopig houden ze 't maar bij de atoom knotsen. teren vroeg de Amsterdamse kadi 25 gulden boete. Geiteweitjes zijn niet voor vliegtuigen. Vijf meisjes (lam- pettistjes en kassanymfen) van een Amsterdamse bioscoop zijn ontslagen en door de politie verhoord omdat ze gebruikte kaartjes opnieuw verkochten. De opbrengst was voor nylonkousen en lippenstift. Amerika's vice-president heeft een verzuchting geslaakt. „Als we eens konden vertrouwen op de vrede lievende woorden van alle naties., dan IK neb teveel ooeKen geiezen over Tartan. JN RIJSSEL vergaderde de „Hecto- club". De leuze dier lieden is: „minstens 100 kilo wegen, goed eten en niet vermageren". Zij wensen gans het volk door hun voorbeeld aan te sporen om „zoveel mogelijk te eten om werk loosheid en overproductie te voorko men". Aan het feestmaal bewezen ze, dat het hun ernst is met het program van actie. In Tokio werken bekwa me wevers aan een rijkgeborduurd ge waad, dat de Paus zal werden aangebo - den bij zijn 50-jarig priesterjubileum. Een secte in Mannheim bereidt zich met bidden en vasten en het zingen van treurige liederen voor op het einde der wereld. Het komt tussen 10 en 20 Maart. Ze hebben het uitgekiend op grond van geheimzinnige stemmen uit bomen en het nog geheimzinniger ge schreeuw van een tweejarige ge castreerde kater. De „grote draak" van de lugubere Klu Klux Klan, de sombere heer Samuel Green, heeft in Zuid-Carolina verklaard dat zijn ben de tot de laatste druppel bloed zal vechten voor het behoud van de blanke heerschappij in de Zuidelijke Staten. Hij zal wel de laatste druppel neger- bloed bedoelen. De Partijraad van de Katholieke Volkspartij hield in het Jaarbeursres taurant te Utrecht zijn negende verga dering. De voorzitter de heer W. J. Andriessen stond in zijn openings rede uitvoerig stil bij „het gruwelijk drama van Boedapest, waar een prins der Katholieke Kerk, kardinaal Minds- zenty, zogenaamd is berecht". Wijzend op de waarde van een juiste staatsleer merkte spr. op, „dat in Hon garije opnieuw blijkt, waarheen wij gaan, indien de staat wordt verheven tot de autonome bron van het recht". Vervolgens maakt spreker een enke le opmerking over de klacht, welke in de pers is geuit, over het gemis aan „de grote lijn" welke bij de parlemen taire werkzaamheden der KVP-fractie te constateren viel. Zij, die hierop cri- tiek oefenen, zo zeide hij, verliezen te veel uit het oog, dat de naoorlogse tijd talloze vraagstukken heeft doen ont staan, waarbij de belangen van indivi duen en groepen in zeer sterke mate zijn betrokken. Hier is wisselwerking. Vraagt die na-oorlogse tijd enerzijds brede visies en het trekken van grote lijnen, anderzijds eist ze veel meer dan voorheen, aandacht voor wat men dan „klein goed" pleegt te noemen. De sociale ontwikkeling is nog aller minst voltooid, doch het is wel 'n feit, dat de staatkundige problemen, welke met deze en andere ontwikkelingen van na de oorlog zo nauw samenhan gen, alle aandacht vragen. Prins Bernhard Fonds subsidieert1 Noordhollandse instellingen Het meer en meer bekend wordende Prins Bernhardfonds blijkt een prach tige steun te worden voor het culturele leven in Nederland. Het parool: „Van het volk, voor het volk" blijkt zeker uit de navolgende subsidies, welke thans o.a. in onze provincie zijn ver leend: 500 voor het Stedelijk Muziek korps te Den Helder; 500 voor een muziektent te Medemblik; 300 voor het Chr. gemengd koor te IJmuiden; 500 voor de R.K. jeugdbeweging te IJmuiden; 500 voor een muziektent te Langedijk; 500 voor de Stichting Jeugdbelangen te Enkhuizen en 300 voor de leeszalen in de Wieringermeer. Het districtsbestuur voor Noord-Hol land is als volgt samengesteld: mr. dr. R. H. de Vos van Steenwijk, Commis saris der Koningin, voorzitter; mr. J. A. Vaillant; jhr. dr. J. S. Witsen Elias; G. H. Hoytink; ir. P. C. van der Hey- den; M. J. Hille; mr. Franken, secreta ris; bestuurslid p.b.f. moet nog worden aangewezen.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1