CITROEN Niet Ie overtreffen wegiiiiing ■e r Stad m Omge AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN Polder Heerhugowaard besluit tot verbetering der afwatering Drie Alkmaarders nemen deel aan Technische Dag Vrij onbelangrijke wedstrijden KEES KOSTER, Bergen, Te!. 2456 Portret van de week HARMONIE-THEATER „Het verborgen leven van Walter Mitty" VICTORIA-THEATER „Ik herinner me Moeder" CINEMA AMERICAIN „Missie naar China" Bergen Kosten f 195.000 N.V.ALKMAAR5E WASSERIJ JMQ&ZWdm DE WEEK VAN HET BOEK Hallo, Scheveningen-Radio! Gisteravond heeft de heer H. Th. Hylkema, ingenieur bij de Nederlandse Telegraafmaatschappij „Radio-Holland' in liet Wapen van Heemskerk een le zing gehouden over het onderwetp Hallo Scheveningen Radio". De avond, die georganiseerd was door de Alk- maarse Volksuniversiteit en geopend werd door de heer W. v.d. Vall, genoot s.echts een matige belangstelling. Zij, die zich de moeite getroostten naar de Breedstraat te komen, hebben echter kunnen genieten van een uiterst boeien de uiteenzetting over een onderwerp, waarover slechts enkelen iets afweten. De heer Hylkema heeft zijn toehoorders meegenofnen over de gehele wereld. Hij heeft hen verteld, op welke wijze het radio-verkeer met onze schepen wordt afgewikkeld, via het kuststa- tion Scheveningen-Radio. De zenders staan in Scheveningen, de ontvangers daarentegen in IJmuiden, waar ook de bediening zetelt. Thans echter is men bezig, het zendercomplex te moderni seren en over te brengen naar Koot wijk, zodat men binnenkort zal spre ken over Scheveningen-Radio, dat met Scheveningen niets meer te maken heeft. De heer Hylkema vertelde over het verschil tussen radio-telefonisch en ra dio-telegrafisch verkeer, zowel op korte en lange afstand. Hij illustreerde zijn verhaal met talrijke lantaarnp" aatjes en kruidde het geheel met kwinkslagen en anecdoten, die vaak duidelijk aan toonden, hoe gebrekkig de kennis van ons volk is over dit scheepsverkeer. Werden de aanwezigen al geboeid door de heldere uiteenzettingen van deze bij uitstek vakkundige technicus, de spanning steeg ten top, toen om streeks negen uur de telofoniste van Scheveningen-Radio zich meldde en verbinding werd gemaakt met twee schepen in volle zee. Het eerste gesprek was met een log ger „de Verwachting", waarvan de schipper vertelde, bar slecht te van gen en mededeelde, dat hij „de Volks universiteit" uitstekend kon verstaan. Dit gesprek werd gevolgd door een ge- dachtenwisseling met het kustvaartuig „Cum labori". De kapitein vertelde, on derweg te zijn van Great Yarmouth naar Rotterdam. Op het moment, dat Vier aanrijdingen Gistermiddag vonden er op vier ver schillende plaatsen in Alkmaar aan rijdingen plaats. Bij geen dezer deden zich persoonlijke ongelukken voor. Gistermiddag reed op de Laat een jeep van de B.P.M., die bestuurd werd door een Engelsman. De jeep moest uitwijken voor een tegenligger en kwam daardoor in botsing met een geparkeerde auto Beide wagens lie pen enige schade op, die onderling werd geregeld Op het Luttik Oudorp was gister middag een schipper bezig bussen verf te losSen Om kwart over drie werd een bus waarin zich 50 kilo loodwit bevond, door een vrachtauto omver gereden en vernield De schade, die 100.bedroeg, werd onderling ge regeld. Van een vrachtauto, die gistermid dag over de Achterweg reed, brak plotseling de splitpen. Hierdoor schoot de aanhangwagen, die met sinaas appels was geladen, los en reed tegen een hek van het Victoriepark. Het hek werd vrij ernstig beschadigd. Gisteravond om acht uur reed een auto over de Helderse weg in de rich ting van de stad. De chauffeur, die werd verblind door een tegenligger, zag niet, dat de overwegwachter juist de afsluitbomen liet dalen. Een der slagbomen kwam op de motorkap te gen het voorruit terecht, waardoor de auto tot stilstand werd gebracht. Auto en slaagboom werden beschadig! Hef bakkersgilde sinds 1630 Voor de vereniging Oud Alkmaar hield de heer H. van Drunen in het Victory-hotel een lezing over het bak kersgilde. Bij ontstentenis van de voorzitter de heer Ringers opende dr. Hofstee de avond door allen welkom te heten. De heer van Drunen die hierna het woord kreeg begon met een parallel te trekken tussen het in 1630 opge richte gilde en de huidige vakorgani satie. Toentertijd ook stond men de eenheid van de bakkers voor om door bindende regeling de belangen van de bbkkers te beschermen en de rechten te, waarborgen. Deze regelingen ver- de kapitein"werd „opgebeld"'bevond hij sch'lden uiteraard niet veel met de zich ongeveer 63 mijl van de Waterweg, j Hjt gilde.kende wat Het daverend applaus, dat na beide'""' gesprekken in de zaal opklaterde, was aan boord van de schepen ongetwijfeld een bewijs, dat het publiek intens mee leefde met dit experiment. De woorden van dank, die de heer v. d. Vall na afloop tot de inleider richtte, waren de aanwezigen dan ook uit het hart gegrepen. Uitgezonderd het feit dat twee Alk maarders Zondag in het Westelijk elf tal en een Alkmaarder ln het Neder lands jeugdelftal uitkomen, staan er voor Alkmaar weinig belangrijke voetbalgebeurtenissen op het pro gramma. Met belangstelling zien wij de pres taties van Henk Haasen, Henk Kramer en Geri Metselaar tegemoet. De beide Henken spelen in het Westelijk elftal, terwijl Geri Metselaar in het jeugd elftal uitkomt. Wij wensen de drie spelers veel geluk en verwachten dat Zij de Alkmaarse kleuren hoog zullen houden. De enige Alkmaarse club die Zon dag speelt is RK AFC. De Westerweg- bewoners gaan naar Nieuwe Niedorp om hun op een na laatste wedstrijd te spelen. Op het Boys-terrein wordt de be slissingswedstrijd tussen ADO en BKC gespeeld. Het wil ons voorkomen dat de Heemskerkers de beste papieren bezitten. Als Spartaan van Volendam weet te winnen behouden deze Amsterdam mers nog een theoretische kans op het kampioenschap. Dezelfde kleine kans heeft Zaandijk om het spelen van de gradatiewedstrijden te ontlopen dooa WFC te verslaan. Overigens geven Wij maar zeer weinig voor deze kan sen. In 2 B kan Kennemers zich veilig stellen door van TOG ,te winnen en, 9>et klinke wellicht onwaarschijnlijk, wij geloven in een overwinning van <ie Beverwijkers. UVVRapiditas is van geen belang meer. Uitgezonderd de beslissingswedstrijd ADOBKC wordt er in de derde klas se van ons rayon niet meer gespeeld. Anders is het in 4 A. Vrone speelt een uitwedstrijd teeen Wieringer- waard en heeft aan één punt voldoen de om degradatie»evaar te ontlopen, zelfs als zou LSVV van Texel weten te winnen. HSV staat in 4 C nog niet geheel veilig en zal er goed aan doen RCZ zonder punten uit Heiloo te laten ver trekken. De overige wedstrijden in de vierde klasse zijn vrij onbelangrijk en wij verwijzen hiervoor dan ook naar programma. uiteindelijk zijn doelstellingen waren een prijsbeheersing, warenwet, de vestigings-eisen en de vakdiploma's. Systematisch die verplichtingen en rechten van de gildebroeders behande lende kwam de heer van Drunen tot interessante détails. Ter illustratie dienden het oorspronkelijke kasbr»-k en ledenregister van het gilde, beide daterende sinds 1630. Een volgens eeuwenoud recept gebakken koekje gaf de aanwezigen een zij het in beperkte mate indruk van wat overgrootouders zaliger genoten. Met dank aan de spreker sloot dr. Hofstee deze interessante avond. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Het verborgen leven van Walter Mitty, 14 jaar; Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: lk herinner me moeder, 14 jaar; Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Missie naar China, 18 jaar. Gulden Vlies, 8 uur: De zaak A.D., Ned. Ver. v. Fabrieks- arbeiders(sters). Wapen van Heems kerk: Bal masqué. ZONDAG Harmonie Theater, 2,4.30, 7 en 9.30 uur: Het verborgen leven van Walter Mitty, 14 jaar: Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: lk herinner me moeder, 14 jaar; Cinema Americain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Missie naar China, 18 jaar. Kapelkerk, 7 uur n.m., jeugddienst. ZONDAGSDIENSTEN Dit weekend hebben dienst de art sen: Dr. Degenaar, Emmastraat, tele foon 2310, 3303 of 2244, en dr. Grans- bergen, Geesterweg 11, telefoon 2294 of 2244. Apotheek: Dr. H. Hartong van Ark, Langestraat 1. Predikbeurten VOOR ZONDAG 27 FEBRUARI ALKMAAR, in de luth. kerk aan de Oudegracht, av. 7 uur, dienst voor jon geren van 1215 aar, uitgaande van de Alkmaarse Interkerkelijke Jeugd raad, voorgangster ds. Rappold. DRIEHUIZEN geen dienst. EGMOND-BINNEN, 11 uur, ds. Plug. GROOT SCHERMER, geen dienst. GRAFT, geen dienst. N.NIEDORP, 10 uur, ds. Appel. ZUID-SCHARW OUDE, 10 uur, de heer Korndörffer. Jubileum bij de spoorwegen Heden herdacht de heer H. G. Vos alhier de dag, dat hij 40 jaar als ma chinist bij de Spoorwegen in dienst is geweest. Het gedenkwaardige feit werd in besloten kring gevierd waarbij de ju bilaris, die bij de Spoorwegen een uit stekende staat van dienst heeft, op passende wijze werd gehuldigd. Vrouwen Wereldgebedsdag Op 4 Maart, de eerste Vrijdag in de Lijdensweken komen uit alle delen van ons gewest vrouwen bijeen. Zij willen God aanroepen in gezamenlijke aanbidding, schuldbelijdenis en dank zegging, Hem lof brengen en Zijn hulp vragen in deze wereld vol verwarring en nood. De bijeenkomst wordt des avonds 8 uur in „Waakt en Bidt" te Alkmaar gehouden. Persoonlijk kampioenschap Ie klas libre Ook gisteravond kwam de verrichtin gen in cafe Te Bos op enkele uitzonde ringen na^ niet boven het gemiddelde Alleen J Mors en C Haakmant die ge middelden wisten te noteren van 8,69 en 7,14, blonken uit terwijl L Heynis het twemaal tot 5,55 bracht J Bus verloor zijn eerste partij en wel van Heynis J Mors, J Adams en J Bus staan nu 1, 2 en 3, met elk 6 winstpunten waarop volgen Haakman, Heynis en De Vries met 4 winstpunten M de Haas en Th Schot Jr sluiten de rij De gedetailleerde uitslagen van Vrijdag waren: 200 49 24 4,08 49 20 3,67 200 36 16 5,55 36 16 4,08 28 25 7,14 28 18 4,25 30 29 5,55 36 32 4,52 43 20 4,65 43 19 4,32 23 24 8,69 23 19 3,26 Hedenavond en morgen de finales GESLAAGD Voor de examens Machineschrijven en Stenografie, die op 16 Februari te Alkmaar zijn afgenomen door de Ko ninklijk Goedgekeurde Vereniging van Leraren in Stenografie en Machine- schrijven, zijn de volgende dames en heren geslaagd: Machineschrijven: J. Postma, E. Ber- man, D. Barten, M. Schrooder, M. Bakkum, M. Honig, G. ter Buurkes, M Kramer, M. Slot, E. v. d. Wal, N. Bus, E. v. d. Elskamp en M. Steyn. Stenografie Nederlands: W. van Ag- gelen, R. Besse, J. Butter, R. Kramer, G. Kok, M. Schrooder. Stenografie Engels: E. van Breuke len, T. Klinkhamer en G. Wiersma. Zij werden opgeleid door Instituut „Globe", alhier. BENOEMD. Bij beschikking van de minister van Justitie is mr. J. Warnaer, inspecteur van 's Rijks belastingen, hoofd van de Inspectie der Registratie en Successie te Alkmaar, benoemd tot plaatsvervan. gend lid van de Kamer van Toezicht over de notarissen en candidaat-notaris- sen te Haarlem. SPREEKUUR WETHOUDER Men verzocht ons te melden, dat het spreekuur van de wethouder voor Volkshuisvesting Dinsdag van 2 tot 3 uur ten stadhuize zal worden gehou den. het Propaganda wandeltochten De afdeling Noord-Holland van de Nederlandse Wandelsport Bond orga niseert op Zaterdag 5 en Zondag 6 Maart de eerste wandeltochten van dit jaar onder het motto „Propaganda openingswandeltochterf" Op elf plaatsen in Noord-Holland wordt 's Zaterdags om 2.30 uur en Zondags tussen 10 en 12 uur gestart. In Alkmaar zal de tocht beginnen op het Luttik Oudorp vanaf café „De Graanhandel". De deelnemers boven de 16 jaar zullen 20 km en die van 10 tot en met 15 jaar 10 km lopen. Liefhebbers kunnen zich bij de heer G. Delling, Fnidsen 50 opgeven. Het is maar een mal verhaal dat Mc Leod regisseerde en waarin Danny Kaye de hoofdrol speelt. Wij bedoelen „Het verborgen leven van Walter Mit ty", de film die deze week in de Har monie draait. Walter Mitty, corrector bij een uit geversmaatschappij van sensatielectuur is een gevoelige ziel, een dromer. Ge ïnfecteerd door onzinnige verhalen die hij krijgt te corrigeren en overtuigd van zijn eigen onbelangrijkheid droomt hij zich een heel ander. Een Walter Mitty, die als kapitein van een schoener de wildste zeeën trot seert, de knappe chirurg Mitty, die door iedere verpleegster naar de ogen wordt gekeken, de handige couwboy, en de gevreesde piloot Mitty. Tussen al deze droombeelden door zien wij de verlegen Mitty die door zijn moeder ziekelijk wordt verwend en bedisseld. Dan laat Danny Kaye ons lachen, hartelijk en gezond. Niet door luidruchtige gooi- en smijtscènes, maar door de verbijsteren de manier waarop deze grote Ameri kaanse komiek ons de dingen van alle dag laat zien. „Het verborgen leven van Walter Mitty" is niet alleen een vreemd ver haal van een verlegen jongen die zo graag een flinke kerel wil zijn en die ons steeds tot lachen dwingt. Deze film is, als wij heel eerlijk zijn, een afspie geling van ons zelf. Wij hebben toch allemaal, de een meer de ander min der onze droombeelden, wij willen ook graag in de ogen van het meisje onzer dromen een flinke vent zijn en dan maken wij ons ook belachelijk, evenals Walter Mitty dat in deze rolprent doet. Misschien is deze film een parodie op vele Hollywood producten en een aanklacht tegen de muffe sensatielec tuur waarmee vele gevoelige naturen worden bedorven. Hoe het ook zij, als men Dan'ny Kaye in een knap door hem gespeelde film wil zien, moet men deze week een bezoek aan de Harmonie gaan brengen. ,.I remember Mama" aldus is de titel van het verhaal, dat door Katrin, de dochter uit het eenvoudige huishouden in San Francisco wordt geschreven en met 500 dollars wordt beloond. En let is niet anders dan een prachtig verhaal over het huisgezin, waarvan Katrin een deel uitmaakt en waarin de opmerke lijke figuur van de moeder domineeert. Hoe simpel is eigenlijk het verhaal en uelk een grote indruk maakt het. Men leeft alle belangrijke gebeurtenissen in dit zeer bijzondere gezin mee. Van de kinderen, de tante, die trouwen gaat, de ziekte van het jongste dochter tje, dat zo van dieren houdt, haar ver blijf in het ziekenhuis en de liefde van de moeder voor het zieke kind. Het optreden van de zonderlinge oom de geschiedenis van moeders broche, enz., enz. allemaal schijnbaar zulke eenvoudige dingen, maar die soms aan grijpend zijn. De teleurstelling van de dochter in haar pogingen iets goeds te schrijven en dan later cïe overwinning. Door haar sobere menselijke inhoud en het prachtige spel boeit deze film van het begin tot het einde. De ere palm gaat ditmaal naar Irene Dunne, die de moeder op voortreffelijke wijze heeft gespeeld, meermalen ontroerend. Maar ook Barbara Bel Geddes, als Katrin was uitstekend, een vertolking waarin de Noorse afkomst duidelijk uitkwam. Verder een goed getypeerde oom van Oscar Homolka, uit vroegere films geen onbekende en een kleine sobere rol van Philip Dorn (onze land genoot Frits van Dongen) als de vader. Het geheel, dat door twee mooie journaals wordt ingeleid, zal niet nala ten door spel en inhoud grote indrukte maken. Niettegenstaande zijn 48 jaren hij werd 1 Febr. 1901 te Cadix (Ohio) ge boren is Clark Gable nog steeds de he-man van Hollywood en het idool van millioenen meisjes op dit ondermaanse. Talrijk zijn de „manlijke" rollen, waar in Gable heeft geschitterd en waarmede hij stap voor stap zijn reputatie en po pulariteit heeft gevestigd. Wij noemen slechts de film „Test-piloot" en zijn Fletcher Christian in „Muiterij op de Bounty". In „Missie naar China" is hij oorlogs correspondent, zet zijn hoofdredacteur in minder dan diens Jansen en Tilanus, wordt verliefd op het meisje van zijn broer, waarschuwt zijn lezers voor de dreigende aanval op Pearl Harbour, en trekt al schrijvende en „zoenende" langs het front op Manilla. Tegenover Clark Gable pleegt men een der schoonste meiskes uit de Ame rikaanse filmwereld te plaatsen, die on der de critische blik van het vrouwe lijk bioscooppubliek haar grote liefde moet veroveren. Of Lana Turner hierin ten volle slaagde, betwijfelen wij. „Missie naar China" de Ameri kaanse titel „Somewhere I'll find you" geeft de inhoud beter weer is welis waar geen grootse film, maar toch een product, dat ver boven de middelmaat ligt. In het voorprogramma een aardig filmpje van Rudi Hornecker „Achter de schermen van het warenhuis", waarin men een inzicht krijgt in het veelom vattende werk van de etaleur. De nieuwe stationschef Tot haltechef te Bergen-Binnen is benoemd de heer J. D. H. Klein, als opvolger van de heer C. Coevert, die wegens doofheid is afgekeurd. De heer Coevert was sinds 1935 haltechef (de laatste jaren haltechef eerste klas) in Bergen; voordien o.m. 15 jaar lang te Egmond aan Zee. De nieuwe chef, de heer Klein, die dezer dagen zijn ambtswoning boven het stationsgebouw betrokken heeft, was zo vriendelijk, ons een en ander uit zijn loopbaan bij de spoorwegen te vertellen. Op 16-jarige leeftijd begon hij als loopjongen op het Station in zijn ge boorteplaats: Bergen op Zoom. Na twee jaar werd hij leerling-assistent en ver volgens assistent. Wegens zijn jeugdige leeftijd mocht hij toen alleen de z.g.n. binnendienst vervullen. Bij zijn meer derjarig worden ook de buitendienst. De heer Klein ging toen naar Zeven bergen. Sinds 1926 was Eindhoven zijn standplaats. Van stationsambtenaar (sinds 1926) werd de heer Klein in 1941 adjunct-commissies en op 1 Janu ari 1948 commissies-titulair. De heer Klein is thans 47 jaar oud. In Eindhoven bekleedde hij jaren lang de zeer verantwoordelijke post van treindienstleider, wat op een uit gebreid emplacement met een zo groot goederenvervoer als te Eindhoven, geen sinecure is. Over zijn nieuwe functie van halte chef te Bergen zeide ons de heer Klein, dat hij niet van plan was hier nu zijn verdere diensttijd te slijten, te raeer daar de positie van het tram lijntje nog steeds onzeker is. „Maar", zc besloot de heer Klein het onder houd, „ik denk hier wel een jaar of vijf te kunnen blijven; althans voor zo ver ik heb kunnen nagaan, zal de tramlijn binnen die tijd wel niet opge heven worden". Laten wij het hopen! Oogst van de weg Gedurende het tijdvak van 18 tot en met 25 Febr. werden aan het politie bureau te Bergen de navolgende voor werpen aangegeven: Gevonden: Airdale terrier bruin met zwart dek; blauwe want met rode stréepjes; twee ballen; hoes voor de kap van een auto (donkerbruin); kin- derwant wit met rood figuur; autoped (zonder luchtbanden); witte sok; munt biljet van f 2.50; kinderbrilletje (stalen montuur); een paar wanten geel met bruin; een paar wanten blauw met grijs; zilveren schakelarmband; Lips- sleutel; kinderwantje; kinderwanfje (wit met blauwe rand); portemonnaie De foto hiernaast is die van de pas benoemde directeur van het Gemeentelijk Sportpark, de heer G. Th. J. de Munk. Gistermiddag zijn wjj een praatje gaan maken bij de heer De Munk, die voor kort een zeer bijzondere functie ver vulde. Eertijds bestond er name lijk een sportcommissie, waarvan de nieuwe directeur secretaris was. In die functie voerde hij het beheer over het sportpark, maar toen de commissie reeds lang ter ziele was bleef de heer De Munk secretaris. Hoe het zij, deze secretaris van een overleden commissie, was voor de gebruikers en bezoekers van het sportpark al lang geen onbekende meer en iedere sportliefhebber zal zich hebben verheugd over het bericht, dat de gemeenteraad het gelukkige besluit heeft genomen hem aan te stellen tot directeur. Wij troffen de heer De Munk aan, toen hij voor de overdekte tribune stond en zijn oog liet gaan over de sintelbaan waarop dezer dagen juist een nieuwe toplaag was aangebracht. Straks zullen DE HEER G. TH. J. DE MUNK daarover weer de motoren daveren en de paarden rennen, terwijl de tussen deze baan gelegen voetbalvelden weer enige tijd rust zullen krij gen. Het is namelijk zo, dat twee van de vier voetbalvelden, die in de Overdiepolder met bekwame spoed aangelegd worden, naar alle waar schijnlijkheid in Mei gereed zullen komen. Dit zal nodig zijn ook, omdat de thans beschikbare velden overbelast zijn. Zo'n voetbalveld heeft heel wat te lijden en niet alleen tijdens een voetbalwedstrijd. Het gebeurt maar al te vaak, dat het publiek na afloop van een wedstrijd het veld oversteekt en men heeft er geen idee van hoeveel de grasmat heeft te lijden als er een paar duizend voeten over heen gaan. Wij waren nieuwsgierig of de exploitatie van het sportvelden-complex rendabel is. Dat is, volgens de heer De Munk, thans nog niet het geval. Wel tracht men de begroting zoveel mogelijk kloppend te krijgen, doch primair zijn de belangen van de lichamelijke opvoeding. Moge dan de exploitatie-rekening van het Gemeentelijk Sportpark een nadelig saldo opleveren, de gemeente lijdt desondanks geen schade. Het is namelijk zo, dat de inkomsten van de vermakelijkheidsbelasting, die ook van de sportgebeurtenissen, in de gemeentekas vloeit, hoger zijn dan het ver lies dat de exploitatierekening geeft, Op de vraag of er nog plannen voor de toekomst bestaan, kregen wjj te horen, dat die er natuurlijk zijn. In het algemeen streeft men er naar om van Alkmaar het sportcentrum voor een groot deel van onze provin cie te maken. Als wij ons niet vergissen is men hiermee reeds goed op weg. Met een directeur, die zijn hart aan de sport heeft verpand en een gemeentebestuur, dat de noodzaak van sportbeoefening inziet, zal het zeker gelukken. Het college van dijkgraaf, heemraden en hoofdingelanden van de polder van Heerhugowaard kwam Donderdagmid dag onder voorzitterschap van dijkgraaf Tromp in openbare vergadering bijeen. Tegen de gewoonte in was de publieke tribune dicht bezet. Het waren landbou wers, die ten nauwste betrokken waren bij de besluiten, die deze middag geno men zouden worden, n.I. om te komen tot het zoveel omstreden punt met be trekking tot verbetering van afwate ring in de polder. Voorzitter gaf hierbij een uitvoeri ge toelichting, waaruit we aanhalen dat in April 1947 door hoofdingelanden aan het dagelijks bestuur werd opgedragen om aan de Ned. Heide Mij een kosten berekening op te vragen t.a.v. verbete ring der afwatering. Nadat deze be rekening was binnengekomen werd April 1948 het voorstel door de ver gadering verworpen met 611 stem men, wegens te hoge kosten. Naderhand werd bekend dat belangrijke subsidies op het uit te voeren werk verstrekt zouden kunnen worden. Na de subsi die-aanvragen werd door de cultuur technische Dienst het werk gesplitst in achterstallig onderhoudswerk voor een bedrag van 195.000, waarop pl.m. 75 pet. subsidie kon worden verstrekt, en verbetering der afwatering tot 550.000, waarvan 44 pet subsidie. Bij het eerste plan zouden de kosten voor de polder alzo belopen 49.500. Voorts deed voor zitter de mededeling dat beide plannen niet tegelijk mogen worden uitgevoerd. Bij het tweede plan komen de kosten voor de polder op 308.000. Volgens de voorzitter zal voor het uitvoeren van de achterstallige onderhoudswerken moeilijk geld te verkrijgen zijn. Voor zitter uitte zijn bezwaren tegen het grote plan o.m. op grond van zijn me ning dat de financiële resultaten der tuin- en landbouwbedrijven in de pol der in de nabije toekomst een minder gunstig beeld zullen opleveren. Hierom was hij er dan ook voor om eerst het kleine plan, en naderhand het grote plan te laten uitvoeren. Verschillende meningen Vele leden voerden vervolgens het woord over deze zeer belangrijke aan gelegenheid. De heer Kostelijk wees er op dat bei de plannen verenigbaar zijn. Hij meen de dat men door het kleine plan van het dagelijks bestuur te steunen, op een hellend vlak kwam te staan. Spreker achtte het grote plan niet duur en wenste ten spoedigste tot uitvoering van dit plan te komen. Volgens de heer Stuit zou niet aller belang zijn gediend bij aanvaarding van het grote plan, vooral de weiland gebruikers niet. Naar zijn mening was het onmogelijk om 'e polder in vier af delingen te splitsen, zoals de bedoeling is. Wat de groeibevordering betreft, wees spreker er op, dat deskundigen het hierover niet eens zijn. Ook hij achtte financiële bezwaren aanwezig en zou gaarne zien dat voor- en tegen standers wederzijds iets toegaven. De heer Kostelijk repliceerde dat door de bevolkingsaanwas Heerhugo waard steeds meer een tuinbouwcen trum zou worden en daardoor hogere productiviteit noodzakelijk was. Op de zeer grote voordelen die ter plaatse gemoderniseerde bedrijven on dervinden van een juiste afwatering, wees de heer Van Graft. De hoge on kosten zouden volgens spreker binnen enkele jaren door de hogere productie zijn verdiend. Tenslotte werd het voorstel van het dagelijks bestuur, dus tot uitvoering van het kleine plan ad. 195.000 met 118 stemmen aanvaard. Voorts werd nog besloten de heffing op gebouwde eigendommen ad 3 pet, voor een nieuw tijdvak van 5 jaren on gewijzigd te handhaven. 1 inh. 51 cent; groene sjaal met beige noppen. Verloren: groen, wit en zwarte Noorse gebreide want; breiwerk met pennen, in een hoofddoek gewikkeld; sigaren aansteker; armbandhorloge (Pontiak); blauwe dameshandschoen met kap; blauw lederen beursje met ritssluiting, inh. f 1 f 1.50 aan klein geld; hoofddoek (zandkleurig); een bruin-lederen portefeuille inh. f 57, een pas en enige rekeningen: porte monnaie annex portefeuille inh. ta- bakskaart, kleingeld en postzegels; por temonnaie inh. f 4 en tabakskaart; een donkerbruine glacé handschoen; ther mometer in metalen huls; zadeldekje (zandkleurig); étui, inh. f 29.50. Inlichtingen te bekomen aan het groepsbureau der rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elke werk dag tussen 10 en 11 uur. DOKTERSDIENST OP ZONDAG Morgen, Zondag 27 Febr., wordt de doktersdienst te Bergen uitgeoefend door dokter De Vos (waarnemer voor dokter Lugten) telefoon 2700. W ARMENHUIZEN, 25 Febr. 1949. 130700 kg Rode kool 12.80—13.60; 15.000 kg Gele kool f 10.80—f 11.30; 22300 kg D. witt« kool 9.40; 3000 kg Uien 9.40. m WE5TERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHANDELING (Buiten verantwoordelijkheid der redactie) DE ONTWATERING VAN DE STEYNSTRAAT. Geachte redactie. In uw raadsverslag van Vrijdag staat, dat wethouder Coerts beweert, dat alle bewoners van de Steijnstraat een schrij ven over de ontwateringskwestie heb ben gekregen, maar dat er geen en kel antwoord is binnengekomen. Ondergetekende, noch andere bewo ners door hem ondervraagd, hebben tot dusver bedoeld schrijven ont vangen. Hoe zit dat? D. vd BERG, Steijnstraat 10. i

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2