Maison JOH. KALKSMÜ Stad en Omgeving. [_aatste N i f j HAARWERKEN Gewaardeerde uitvoering van Nico Akkermans koorklassen AGENDA Goede bediening. Koopt bij onze adverteerders!! Ri Mefr een kindertransport' naar Wenen Amerika zwijgt over Nederlands plan Rundveef vergad DAGBLAD RECLAME Anton Bruin, PETIT FOURS CANOS ZANDSCHELPEN Een zeer i veevoedt S.O.S.-seinen Noorc AVONTUUR Verheuaend arote Verheugend grote belangstelling Het onder goede leiding zingen van kinderen is van niet geringe betekenis, niet in de eerste plaats omdat het op zichzelf zo prettig en charmant is, maar omdat het een uitstekende voor bereiding kan zijn voor een eventueel later verdere studie in de muziek. Daarom was het deze avond een ver heugend verschijnsel, dat niet alleen veel kinderen op het podium stonden, maar ook dat de grote zaal van 't Gul den Vlies tot aan het laatste plaatsje toe was bezet. Een rijk gevarieerd programma werd de luisteraars geboden, waarvan echter de tijdsduur wel wat te lang was. Zui ver en beschaafde kinderzang viel er te consateren. Het was een goede ge dachte van Nico Akkerman, de liedjes, althans een gedeelte daarvan, eerst door een jongen of meisje te laten de clameren alvorens het werd gezongen. Dit draagt ongetwijfeld bij tot een be ter tekstbegrip. Iets meer vitaliteit in de voordracht zowel bij de liederen van onze Neder landse componisten als in de Oud-Ne derlandse volksliederen had de zang over 't geheel een nog vitaler bezieling verleend. Het aangename werd ook met het nuttige verbonden, zodat ook Speelliedjes o.a. van Dalcroze op het programma een plaats vonden. Zij had den veel succes. Ter afwisseling wer- Een der Alkmaarse dames, die het transport der teruggekeerde Oosten rijkse kinderen begeleidde, schreef ons daarover het volgende: Daar gingen ze dan weer, de kinde ren uit Oostenrijk, die drie maanden liefderijk ondergebracht zijn geweest bij hun Hollandse pleegouders! Ze zien er gezond en welvarend uit. De pleeg ouders deden hen uitgeleide naar het station, en velen maakten de reis mee tot Amsterdam, waar dan afscheid werd genomen. Er werd veel gewuifd en gegroet, en toen klonk het sein tot vertrek! De pleegouders keerden huis waarts, en de kinderen zaten stil in de trein, waar menige traan rolde, niet van verlangen naar huis, maar van weemoed over het verlaten van Hol land, wat hun in deze maanden zo dierbaar was geworden, omdat ze het hier zo veel beter hadden dan in We nen. Het was drie uur toen we in Venlo aankwamen, waar de douane de passen controleerde. Verder ging het. In Kaldenkïrchen weer douane. Dit maal duurde de controle bijna een uur, waardoor de kinderen wat onrustig werden, doch er werden versjes ge zongen en spelletjes gedaan en dit hielp de tijd verkorten. Eindelijk zette de trein zich in beweging en passeer den we München-Gladbaeh en kwamen daarna om 5 45 in het zeer verwoeste Keulen, waar ter weerszijden van de Rijn het standbeeld van Bismarc onge schonden is blijven staan. Voort ging het weer van Wurtsburg naar Passau, waar we de grote tunnel doorgingen en het enige minuten aardedonker was in de trein, wat de kinderen natuurlijk met geloei begroetten. Nu werd het langzaamaan tijd om te eten. Allen kregen een grote beker warme thee. Toen hebben wij inmiddels de dekens gespreid zodat allen te rusten werden gelegd. Het slapen ging wel niet zo vlot, maar om ongeveer half tien was alles in diepe rust. Daarna liepen wij om beurten onze wacht. De volgende morgen het zelfde pro gramma; dekens vouwen, eten, thee drinken en dan maar weer uitkijken. De reis duurde lang,. Wij troffen het bijzonder, want er waren maar zeer weinig kinderen treinziek. Om 12.45 „De Ensbruche", waaronder met donderend geraas het zeer heldere water stroomt. Aan de ene zijde was er controle der Russen, aan de andere der Amerikanen. We passeerden nog enige tunnels, kwamen voorbij Linsi Amstet- ten, St. Pölten en eindelijk om 4.30 uur in Wenen, waar de dames van verschil lende comité's aanwezig waren om de kinderen af te halen. En zo gingen ze dan weer de grote stad in, die zo ont zettend veel verschilt met het lichte Holland! Wanneer men zo'n woonbun- lcer bekijkt, waar vader, moeder en kinderen allen in één vertrek op wat stro slapen, en in dezelfde ruimte moeten eten en wonen, dan begrijpt men dat de kinderen niet naar huis verlangden, maar terug dachten aan de heerlijke tijd die ze in Holland heb ben doorgebracht. Er staan bij het Ned, Rode Kruis nog vele transporten op de lijst, maar dit kost zeer veel geld en dat zal er komen met uw aller mede werking opdat daardoor nog vele kleintjes gezondheid en levenslust in Holland kunnen vinden. WEER EEN NIEUWE KLAVERJASCLUB. Het aantal klaverjasverenigingen in Alkmaar is weer uitgebreid. Dezer da gen vond in het café 't Vosje aan de Bierkade de oprichting plaats van „Ik". Ogenschijnlijk een weinig bescheiden naam doch als men weet dat dit de afkorting is van „In 't Klein" wordt die schijn toch direct weggenomen. Dat er in Alkmaar veel animo voor het klaverjassen bestaat bewijst wel het feit dat „Ik" op het ogenblik geen leden meer kan aannemen. Reeds een dag na de oprichting was het be stuur van de pas geboren klaverj as- club genoodzaakt enkele liefhebbers op de wachtlijst te zetten. den door mej. Marijke Jonker o.a. en kele stukken van Kemp en Potgieter gedeclameerd. Zij wist hiermede sfeer te scheppen en haar gehoor te boeien. Mej. Anne Marie Kühne had weer veel succes met een Bloemendans door haar ingestudeerd. Voorts werden twee overbekende werken, het Schimmenspel van Hendri- !:a van Tussenbroek en de Cantate de Schoonste Feestdag van Cath. v. Ren- nes, waarin Tom v. d. Peet de sopraan solo zong, uitgevoerd. Piet Tabak zorg de voor een goede piano-begeleiding. De schimmen waren ontworpen door de heer D. Nap. Het publiek liet het aan veel waardering op deze avond niet ontbreken erf dit zal voor Nico Akkerman wel een sterke stimulans zijn met onverflauwde ijver te blijven werken in het belang van de zo scho ne en algemeen geliefde kinderzang. Ms. De heer Dalenberg 25 jaar bij de politie Vijfentwintig jaar bij de politie is een lange tijd. En na het afsluiten van die kwart eeuw is er zeker reden, dit niet ongemerkt te laten voorbijgaan. De Alkmaarse hoofdagent van politie J. Dalenberg beleefde gisteren die dag en daarbij rekenen wij dan nog niet eens de tijd, die hij doorbracht bij de militaire politie. De belangstelling, die de heer Dalen- berg mocht ondervinden tijdens 'n re ceptie in het gebouw van de Vrijzinnig Hervormden aan de Heul was een be wijs, dat zijn arbeid bij de politie en zijn werkzaamheid ook op ander ter rein in brede kringen waardering vindt. 'Want niet alleen als politieman is de heer Dalenberg een geziene figuur, ook in de wereld van de muziek heeft hij zijn sporen verdient!. Even lang als van de politie maakt de heer Dalen berg deel uit van de Hervormde Orato rium Vereniging, waarvan hij thans voorzitter is. De eerste, die hem en zijn familie kwam complimenteren was ds. A. G. van Wijk. Het bezoek van de voorgan ger der gemeente was voor de heer Da lenberg van grote waarde. Het stem mingsvolle woord, dat ds. Van Wijk ae jubilaris op deze dag meegaf, zal bij hem in onvergetelijke herinnering blij ven voortleven. Later op de morgen heeft een dele gatie van het politiekorps een bezoek gebracht aan het zaaltje op de Heul en het was de hoofdinspecteur van politie, de heer W. C. Rijpma, die bij ontstente nis van de commissaris de heer Dreeuws, de gevoelens vertolkte van de Alkmaarse politie. De heer Rijpma heeft het grootste gedeelte van de afge lopen vijfentwintig jaar samengewerkt met de heer Dalenberg en hem in die tijd leren kennen als een „pittig" poli tieman met 'n gezond gevoel voor dis cipline, die steeds de juiste vorm heeft weten te vinden. Vol energie heeft de jubilaris, aldus de heer Rijpma, zich steeds aan zijn taak gewijd. Haalde hij niet nog vorig jaar het politiediploma met aantekening. Alleen ingewijden kunnen beseffen, wat dit betekent. Spr. hoopte, dat de heer Dalenberg bin nen niet al te lange tijd de vruchten van zijn studie zou mogen plukken. Een speciaal woord van hulde bracht spr. aan mevrouw Dalenberg, die haar man tot grote steun is geweest en nog is. Als voorzitter van de „commissie van ge ede diensten" uit het politiecorps heeft de heer Rijpma de jubilaris een „lichtpunt om de schaduwen te verdrij ven" aangeboden, bestaande uit een traaie lampekap met garnituur. Des namiddags hebben velen uit de wereld van de muziek hun opwachting gemaakt om de jubilaris te complimen teren met deze voor hem en zijn gezin onvergetelijke dag. Vele fraaie bloem stukken onderstreepten de daarbij op wellende gevoelens. Zilveren jubilaris op Ijzergieterij De personeelsvereniging van de Alk maarse Ijzer- en Metaalgieterij huldig de gisteravond het personeelslid, de heer M. Zwart, in verband met diens 25 jarig dienstjubileum. Dit was de eerste maal dat de personeelsvereni ging een dergelijk initiatief had geno men. In een van de grote tekenkamers van het bedrijf waren de tekenborden aan kant gezet om plaats te maken voor stoelen en banken waarop om streeks 7 uur een groot deel van het personeel had plaats genomen. De Povay-band. een groepje musici uit 't bedrijf, speelden een vrolijke mars toen de jubilaris met zijn vrouw binnentra den. De voorzitter van Povay, dit is de naam van de personeelsvereniging, sprak en kele hartelijke woorden. Tevens deelde hij mede, dat het de bedoeling was in het vervolg de jubilarissen in het be drijf op een dergelijke manier te hul digen. Namens het gehele personeel werd een fraaie fauteuil aangeboden. De personeelsvereniging voegde hier een kist sigaren en bloemen aan toe. Eerder op de dag was de heer Zwart in kleiner kring reeds gehuldigd. Bij deze gelegenheid had de directie van het bedrijf een envelop met inhoud aangeboden. BENOEMING BIJ DE NED. KEGELBOND. Doör het bestuur van de Nederl. Kegelbond is benoemd tot vice-voor- zitter de heer Gerard Oostinga te Alk maar, voorheen secretaris van voor melde bond. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Het verborgen leven van Walter Mitty", 14 jaar. Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Ik herinner me moeder, 14 jaar; Cine ma Americain, 8 uur: Missie naar China (18 jaar). Gerechtsgebouw, 16.30 u.: ledenvergadering „Pro JuVentute" BONNEN HALEN. ALKMAAR, 2 Maart: B. van Blom tot einde B. ST. PANCRAS: Alle inwoners. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het verbor gen leven van Walter Mitty", 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Ik herinner me moeder (14 jaar); Cinema Ameri cain. 8 uur: Missie naar China (18 jr.) Gulden Vlies, 7.30 uur: Gymnastiek- uitvoering „Jong Holland". BONNEN HALEN ALKMAAR, 3 Maart: H. van Helder tot einde H. OBDAM: Alle inwoners. Uurdienst Haarlem-Alkmaar Bij informatie bij de Nederlandse Spoor wegen te Utrecht vernemen wij, dat de rechtstreekse treinen tussen Haarlem en Alkmaar welke bij de ingang van de zo merdienstregeling, 15 Mei, worden inge legd, ieder uur zullen lopen Volgens de voorlopige dienstregeling is het vertrek van Haarlem in de regel één minuut voor he^ hele uur en de aan komst te Alkmaar 17 minuten vóór het daaropvolgende hele uur Het vertrek uit Alkmaar is om één minuut over het halve uur Fock verloor op punten In Krasnapolsky te Amsterdam wer den gisteravond de finales van de amateur-kampioenschappen van 't dis trict Noord- Holland van de Nederlandse Boksbond verwerkt. De Alkmaarder Fock (SSS) had kans gezien tot de fi nales door te dringen. Hier ontmoette bij de Amsterdammer de Ruyter van school Groothuis. In een spannende vlugge partij verloor Fock met miniem verschil op punten. Desondanks is het voor de Alkmaar der een uitstekende prestatie om in dit sterke gezelschap een dergelijk resul taat te boeken. Wij zijn ervan over tuigd dat hij nog meer kan bereiken als hij bij zijn training sterkere tegenstan ders kan ontmoeten. STADSBUS IN BOTSING MET MELKWAGEN. Op de hoek van de Ridderstraat en de Oudegracht vond gistermiddag, omstreeks zes uur, een aanrijding plaats tussen de stadsbus van de Naco en een melkwagen. De Nacobus, die de Oudegracht wil de oversteken in de richting van de Zilverstraat, werd aan de rechtervoor- kant vrij ernstig beschadigd. Ook de melkwagen beliep ernstige schade. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. JUBILEUM BIJ HET PWN. De heer C. de Vet, fitter-meteropne- mer aan het districtskantoor van de waterleiding alhier, zal Zaterdag 5 Maart a.s. de dag herdenken dat hij vóór 25 jaar bij het PWN in dienst trad. De jubilaris zal Zaterdagmorgen door directie en personeel gehuldigd worden en zal stellig van vele zijden belangstelling ondervinden, temeer daar hij niet alleen bij zijn collega's goed staat aangeschreven, maar ook in kringen van de wandelsport een ge ziene figuur is. Heiloo Doves-nieuws Op de te Amsterdam gehouden ver gadering van de Kon. Ned. Athletiek Unie werd de populaire trainer van de athletiekvereniging DOVES, alhier, de heer Dirk Koelemeij, in het bestuur gekozen voor het -district Noord-Hol land. In het clubblad van bovenge noemde vereniging vermeldt men met voldoening deze benoeming en vindt men het prettig, dat de vereniging, welke thans een athletiekcentrum vormt voor een groot gedeelte van Noord-Holland, nu ook een vertegen woordiger in het hoofdbestuur heeft. In ditzelfde clubblad lezen we. dat men voornemens is met verschillende verenigingen een competitie te hou den, welke wedstrijden op de Zater dagmiddagen zullen worden gehou den. Voor de athleten van ons district dus weer mooie vooruitzichten. DE „KATTENBERG" GEHAVEND. Een der prachtige bomen die op de .Kattenberg" stonden is door de jong ste storm gesneuveld. Velen zullen dit betreuren, omdat het aanzien van deze mooie omgeving er niet door wordt verfraaid. Ook vele andere bomen in de omgeving zijn het slachtoffer ge worden. Zware bomen werden met wortel en al uit de grond gerukt, ter wijl andere op mans-hoogte finaal in tweeën knanten. Heer-Haqowaard VEEL SCHADE DOOR DE STORM. Te Heerhugowaard heeft de storm zeer grote schade aangericht. Zo is o.m. uit de woning van de boerderij van de heer W. Appelman aan de Rus- tenburgerweg de voorgevel gewaaid en het dak werd geheel door de storm weggenomen. De R. K. kerk aan Het Kruis is panloos geworden. Een woon huis in de buurt moest een zijgeyel missen. De veestalling van de heer P Wijnker aan de Westdijk werd met de grond gelijk gemaakt. Er is in het gehele dorp een onoverzienbare scha de aan dakpannen. De Rijp BURGERLIJKE STAND. Overleden: Geertruida Hille, echtg. van .P. Heijnis, oud 78 jaren. Stompetoren Plattelandsvrouwen en Hol!. Mij. vergaderden Tezamen met de Bond van Platte landsvrouwen had de Hollandse Mij. van Landbouw Dinsdagavond een ont spanningsavond georganiseerd. Door de heer dr. A. F. J. Portielje werd een lezing met lichtbeelden gehouden over: „Omgang met dieren". De presidente van de „Bond", mevr. A. GrootGroenewoud Kramer riep de aanwezigen het welkom toe. Ondanks het slechte weer was de opkomst be vredigend. Medegedeeld werd dat twee cursussen voor plattelandsvrouwen worden gegeven in Meridon in Frank rijk. Hierna vertelde dr. Portielje een en ander over het leven der dieren in Artis en over de reacties van dieren bij omgang met de mens. Scherpe licht beelden werden ons getoond waar wij dr. Portielje vertrouwelijk zagen om gaan met de meest onhandelbare die ren. Spreker nodigde de aanwezigen uit Artis te komen bezoeken, waar hij hen dan zou rondleiden. De heer J. Blaauw, voorzitter van de afd. Schermer der Holl. Mij. v. Landb. sprak tot slot een hartelijk woord van dank aan de directeur van Artis voor deze interessante lezing. Na afloop van deze avond werd een korte vergadering gehouden van de af deling der Holl. Mij. v. L. Als bestuurs leden waren aan de beurt van aftreden de heren A. J. Barendrecht en Wijb. Schermerhorn. In deze vacatures wer den gekozen de heren Jb. Plaisier en G. J. Borst. DE STORM De storm heeft ook in de Schermer zijn sporen geducht nagelaten. Van een van de ringmolens onder Schermer horn, bewoond door de heer Konijn, werden twee zijden afgerukt. Zwaar moesten de boerderijen van J. Bruyn aan de Zuidervaart en S. Kalverboer aan de Noordervaart het ontgelden, waar enorme gaten in de daken zijn gewaaid. Talrijke bomen sneuvelden in onze door de iepziekte reeds zo zwaar geteisterde polder. Egmond aan Zee Burgerlijke Stand Geboren: Petronella J dochter van A Visser en K C Heere Petrus B P, zoem van P L L de Wit en M E Verberne Jansje F A, dochter van E van Pel en G Visser Petrus C A, zoon van A C P Kager en A B de Jong Anna CC doch ter van P Wijker en K Glas Getrouwd: Marinus Dekker en Eli sabeth A Brouwer (te Egmond-Binnen) Jan Harder (te Alkmaar) en Gerarda J Visser Hans de Vries (te Alkmaar) en Hendrika C Wolters Overleden: Sjoerd Jansen, 75 ji\ echtgenoot van E Boolen Hillegonda Dekker, 78 jaar weduwe van Gerrit Zwart Maartje Bakker, 74 jaar weduwe van F A Franse Daniel J Swart, 82 jaar, weduwnaar van J de Vries Hendrik Deurman, 81 jaar, weduwnaar van W M Vreugdenhil Petronella Zwaan, 58 jaar, echtgenote van J Wijker De komende en de gaande man Ingekomen personen: Pieter C W Foe- ken, Voorstraat 34, uit Soest Pieter J de Haan, Voorstraat 65, uit Bergen (NH) Johanna M Bertrums, Prins Hendrik straat 25, uit Amsterdam Anton M van Egmond en gein, Emmastraat 48 uit Alk maar Corrie Rijnhart, Boulevard 20, uit Hellendoorn Agatha C Fagel, Ju- lianastraat 84, uit Hilversum Johannes C E Helle, Voorstraat 52. uit Geldermai- sen Wilhelmus A J van den Ordel, Wilhelminastraat 10, uit Schimmert Catharina M H Rooding Voorstraat 83, uit Sittard Apollonia Luiten, Prins Hen drikstraat 25, uit Leiden Vertrokken personen: Jacoba A Rem- mé, naar Wassenaar, Papeweg 2 Chris tina F M Roest, naar Hilversum, Wagen weg 82 Hinderkien Koops, naar Drie bergenRijsenburg, Hoofdstraat 211 Anna Schaaf naar Lemsterland, Polder dijk 11 Maria L Liefting, naar Batavia (Indonesië) Maria Stam, naar Ren- kum, Waterweg 31 Johannes J Clau sing en gezin, naar Soest, Van Weede- straat 55 Antje Schimmel, naar Ber gen, Russenweg 17 Matje Eveleens, naar Aalsmeer, Oosteinderweg 33 Helena M de Hooge naar Amsterdam, Bestevaer straat 17 li Arie Wijker, naar Amster dam, Oosterdok aan boord Pollux Cor- nelus Belonje en gezin, naar Rotterdam, Lumeystr-aat 9B Trijntje Brouwer, naar Hilversum, Hazepaterslaan 34 Alouisius Beaurain, naar Oirschot, C 40 Maria A L van Leer, naar Loosdrecht Raaweg Gerardina W Leer, naar Alkmaar, Noor derkade 64 EGMONDIA NIEUWS Burgemeester Niele van Egmond aan Zee is beschermheer geworden van de voetbalclub Egmondia Reddingbrigade krijgt een vlet cadeau De Egmond-zeeër Reddingsbrigade ont ving ter gelegenheid van haar 20-jarig bestaan een reddingsvlet cadeau van haar ere-lid, de heer J W Kockx, directeur van de Maatschappij Noordzeebad Het toe zicht op de baders in zee, dat reeds door de leden van de brigade werd verleend, zal deze zomer door het bezit van een tweede vlet belangrijk worden uitgebreid UITSLAG BRIDGE-WEDSTRIJD A-klasse: Gebr v d Molen 51,5; Nieu- v/enhuizen—Beers 51; De Goede—Koper 41,5;. Scholten—Leij en, 41; Hopman—Ruiter 39; Gebr Hopman 38,5; HuibertsDe Raadt 37,5; Heddes—Van Pel 33 B-klasse: Pepping—Groot, 51; Familie Zwart 50; Admiraal—De Raadt 43: Van Egmond—Portner 42; Apeldoorn—Liefting 42; Hopman—Verver 41; dames Hart- grink—Dekker 40; Gouda—Gouda 27 C-klasse: KarlesKalij 52,5; BaltusHui berts 49,5; Hartgrink—Burger 47; Dekker —Smit 43; Zwart—Duin 41,5; Hopman- Modder 39; Gebr Dekker 32,5; Jonker —Groen 31 Egmond a. d Hoef INTER NOS Inter Nos bezorgde ons met de op voering van de klucht in drie bedrij ven „Welkom Binnen" een gezellige vastenavond. Daar het stuk slechts éénmaal werd opgevoerd, was de zaal begrijpelijk tot de laatste plaats be zet. En zij, die er geweest zijn zullen er geen spijt van gehad hebben. Bij de entree riep een vrolijk spelende band de bezoekers al een vriendelijk nodi gend „welkom binnen" toe, hetgeen een goede belofte inhield voor wat er zou volgen. Na het openingswoord van de heer P. Simons ging deze belofte werkelijk in vervulling. De inhoud van het stuk weer te geven is ondoenlijk en met heel veel woorden te zeggen dat het prachtig ging is onnodig. Het daverend lachen en het spontane ap plaus bewezen overduidelijk, dat het stuk bij iederen was ingeslagen. Re gisseur C. Valkering en alle spelers daarvoor dank. Na afloop dankte de pastoor en sprak de hoop uit, dat Inter Nos de liefheb bers nog vele malen zulke genotvolle avonden zal bieden. Na het houden van een kleine verloting werd deze ge slaagde avond besloten met een gezel' lig dansje. Koedijk FAM. MULDER VERTREKT Onze plaatsgenoten, de heer P. Mul der en diens echtgenote, zijn benoemd tot vader en moeder van het tehuis van ouden van dagen te Nieuwe Niedorp. De heer Mulder had in de besturen van verschillende Koedijker verenigingen zitting en nam in het openbare leven een grote plaats in. Het echtpaar Mul der zal in Koedijk wel gemist worden; Zij zullen half Maart te Nieuwe Nie dorp in dienst treden. Hensbroek SCHOORSTEENBRAND. In café Kossen te Hensbroek ont stond gisteren een begin van brand door een kachelpijp, welke door een zolder wordt geleid. Met eigen krachten is men er met emmers water in geslaagd uitbreiding van de brand te voorkomen. Daar het pand geheel is ingebouwd zou een uit slaande brand door de stormwind on overzienbare gevolgen gehad hebben. Purmerender markt PURMEREND, 1 Maart. Aange voerd 403 runderen waaronder 64 vet te koeien, 3 stieren, 2 pinken, 667 nuch tere kalveren. 8 schapen en 15 vette varkens voor de levering. 106 Melk- en kalfkoeien 500800 (stug); 197 geldekoeien 320525 (stug); 10 pinken 280350 (stil); 15 graskalve ren 175235 (matig); 46 nuchtere kal veren (fokkers) 3580 (goed); 6 stie ren 425550 (kalm); 226 schapen, fok schapen 70110 (matig), weideschapen 45—58 (kalm)44- bokken en geiten 20 100 (vlug); 421 biggen 4072,50 (kalm); 56 paarden 350—600 (stugger); 1400 oude kippen en hanen, rode en witte 2 252,75 p. kg.; 2300 jonge hanen blauwe 2.102,50 p. kg.; 150 jonge hen nen 5—7 p. stuk; 300 eenden 2.504.50; 250 konijnen 1.50—10. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTENCENTRALE 2 Maart 60,000 kg rode kool 12,80—13,80: 58,000 kg gele kool 10,80—12; 58.000 kg wit te kool 9,40—9,90; 28,000 kg uien 8,60— 9.60; 11.000 kg peen: II 2,507 en ni 2,50 —6; 2100 kg bieten I 7,60; 140 kg witlof I 33 NOORDERMARKTBOND, 2 Maart 24,000 kg 10de kool 12,80—13,70; 68,000 kg witte kool 9.40—9,90; 14,000 kg gele kool 10,80—11,50; 15,000 kg uien 9,60 en Idem grove 4,30—8,60; 2500 kg peen 2,80 leuws Ongecorrigeerd Overeenstemming noodzakelijk In Amerikaanse regeringskringen toont men weinig neiging, zijn mening te uiten omtrent de nieuwe Neder landse voorstellen betreffende Indo nesië, aldus meldt de diplomatieke correspondent van Aneta uit Washing ton. In privé-gesprekken wordt door re- gerings-functionarissen echter wel aan geduid, dat men aan Amerikaanse kant waarschijnlijk niet per se zou vast houden aan de bepalingen der resolu tie, indien Nederland en de Republiek op eigen initiatief tot overeenstem ming zouden komen omtrent een an dere weg tot oplossing van de Indone sische kwestie, doch aan de voorwaar den van een dergelijke overeenstem ming a priori houdt men hier beslist vast. Indien de Republiek dus inderdaad het Nederlandse voorstel heeft ver worpen, zoals gisterenmorgen onoffi cieel door „United Press" is gemeld, kan dit voor de bepaling van het standpunt het Amerikaanse departe ment van Buitenlandse Zaken van meer beslissende betekenis worden ge acht dan de intrinsieke waarde van het Nederlandse plan, op zichzelf be schouwd. Dezelfde houding kan van Washington worden verwacht, indien de Republiek thans eigen voorstellen zou gaan doen. Hier wordt echter wel als mogelijk heid in beschouwing genomen, dat de Commissie der V. N. in Indonesië in zulk een geval zou kunnen medewer ken tot het bereiken van een beider zijds aanvaardbaar compromis tussen de Nederlandse en de Republikeinse voorstellen, gesteld, dat beide partij en zulks zouden wensen en de com missie hiertoe door de Veiligheidsraad zou worden gemachtigd. Talrijke doden en gewonden door storm in Duitsland Tengevolge van de storm zijn te Keu len tien doden en tien gewonden. Hon derd huizen zijn beschadigd, gedeelten van muren zijn ingestort. Te Dussel- dorp zijn drie doden en meer dan twin tig gewonden. In de streek van Koblenz en Mainz is het aantal gewonden aan zienlijk. Te Mainz werd een vrouw be dolven onder het puin van een stuk muur, dat door de wind werd omgebla zen. Een brandweerman, die aan de red dingspogingen deelnam, werd van een ladder geslingerd en zwaar gewond. Attlee naar Berlijn Clement Attlee, minister-president van Engeland, zal Vrijdag een bezoek brengen aan Berlijn, aldus wordt uit betrouwbare bron te Londen verno men. Attlee, die de gast zal zijn van de Britse militaire gouverneur Sir Brian Robertson, wil naar verluidt, de door de blokkade veroorzaakte toe standen in ogenschouw nemen. Amsterdamse werksters staken voort Gisteren vergaderden de stakende gemeente-schoonmaaksters van Am sterdam ca. 400 in getal en na men een motie aan waarin wordt ge zegd, dat de werksters „met veront waardiging kennis namen van een voorstel van de wethouder voor de arbeidszaken, behelzende hervatting der werkzaamheden tegen een uurloon van 60 cent". De werksters besloten dit voorstel af te wijzen en de staking met volle kracht voort te zetten, tot dat een redelijke basis zal zijn ver kregen, waarop de werkzaamheden kunnen worden hervat." ALMELOSE KERKTOREN IN GEVAAR. Gisteren had men in Almelo de in druk, dat de 60 meter hoge toren van de St. Georgierskerk in beweging was. Duidelijk heeft men kunnen waarne* men, dat de torenspits overhelde. De bewoners van 50 huizen, die aan de voet van de kerk liggen, zijn geëvacueerd. Hei is n.l. de vraag of de toren een opnieuw aanwakkerende storm zou kunnen weerstaan. Wasserij „DE VALK", Noorderkade 68, Teie oon 3776, Alkmaar. is DE BESTE RECLAME Goede bediening vindt U in onze winkel. Belangstel ling, om U altijd dat te geven wat U voor Uw ge zin nodig' hebt. 't Aller beste voor Uw man en kinderen. DEZE WEEK: Drups per ons 19 et. Kuikentjes per ons 22 ct. Suikerwerk Bonbons, vanaf 45 ct. per ons Verkades toffees p. o. 38 ct erdronkenoord 143, hk. Huigbrouwerstraat. TeL 4288, Alkmaar. zonder inlevering Banketbakkerij BEETSTRA-ELZINGA v.h. NAUTA Spoorstraat 8 Tel. 2315 Alkmaar zoals PRUIKEN, VLECHTEN enz. enz worden op eigen atelier vervaardigd. Dameskapper - Geel. Schoonheidsspecialist «i HOOGSTRAAT 4 TELEF. 4453 De rundveefokveri streek" hield Dinsd: Hiibrand haar alge; ender voorzitterscha Kaag. De voorzitter aanwezigen, die ond storm en hagelbuitj men, hartelijk welki werpende op 1948 n gen constateren, dat niet ongunstig was veehouders. 1948 wa jaar, er was overvlo hooi geteeld, al was de natte zomer wat i De notulen gaven leiding er op te wij: matige inseminatie spreking was gewee vergadering. Men w; het te zijner tijd wei eigen vereniging op aanleiding van een gadering werd medi elders opgedane erv; een enkele uitzonder Ingekomen was ei commissie uit de rund- en fokverenig Holland, belast met de jaarverslagen va; dat van de 44 ingeki eerste drie voor bek king kwamen Beems en Heerhugowaard. I hulde aan de heer J leur-stamboekhouder streek, waarmee de een hartelijk applaus (Vi De sleepboot „Hol Doeksen heeft op koers te zetten naar mijlen ten Noordwes der met cokes geladi boot, het s.s. Karen van het schip scheen De „Holland" ber< Foft" om 5 uur 's m lukt een verbinding gen. De „Holland" ns sleeptouw naar Ters rin Toft" had vrij ve pen aan de luiken, i waren ingedrukt. Indi drijven, zal men tra Malmoe te slepen. Overal in den lan minder grote schade de Waalhaven bij F het dermate, dat ze sloegen. Sleepboten de op drift geraakte hun plaats te brengt de aldaar opgerichte inrichting voor schep vernield werd. Ook Amsterdam rukten c vilde dieren aan hu Zweeds stoomschip si kon na een lichtops hebben, voor anker Heemskerk, dat kort NDSM te water was afbouw langs de kade kwam met zulk een ducdalf terecht, dat d binnendrong. Het water deed het voor; pompen tracht men 1 ter te houden. In de monding var pen een Amerikaans schip aan de grond. pogingen in het wer! los te krijgen. Dit ge gelsman, de Ameriki bii het volgende hog Ten gevolge van di dens de\vloed het zee hele lengte van de Vli Sinds mensenheugenis gekomen. Aan de bi: boulevard ontstond ee stond met de hers! begonnen. Ook het trein- en 1( verkeer ondervond si ak Geldermalsen ei" electrische trein Het traject wordt ni s toom- en Dieseleli Het treinverkeer naa gestremd doordat een legraafdraad verward wielen van een locoi Alle KLM-diensten normaal en de toeste sten vertrokken en ar op tijd. IN DE DOOR TJEERD ADEM A Het was of deze z van het blad hadden wat ze uit hun instri regelrecht uit het har den de geluiden van 1 en bassen tegen de k kapelmeester uit zijn vloeien, zodat ze voi van weemoed en hart fenis en jubelende vri kere en bewegelijke a den De Hongaar, aan Y speelde als in een di De hamertjes in zi; renden over de snar gesloten ogen liet ooi ment de nimmer gei

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2