Eén zwaluw maakt nog geen zomer!! WINTER JASSEN KöSTER Stad en Omgeving, AGENDA Prachtig werk van het Bergense Rode Kruis [jaisie N Distributiedienst stond voor een puzzle De Rijp Provinciale Bond van Rund veefokverenigingen Jaarvergadering te Hoorn teuws Twee bonnen voor dezelfde baby Voor de Economische Politierechter, ar. H. K. A. Stoffels, stond Woensdag middag Maria Johanna Z.P. terecht. Deze Alkmaarse schone had kans ge zien op een wel zeer bijzondere manier aan distributiebonnen te komen die alleen aan aanstaande, moeders ver strekt mogc-i worden. Verdachte had eerst, zoals alle aan staande moeders, extra bonnen gehad. Dit is normaal en zou dus geen reden zijn geweest om Maria te dagvaarden. Later was zij echter naar drie andere dokters gelopen en vertelde deze ge neesheren dat zij in verwachting was. Zonder enig onderzoek namen deze he ren aan dat de dame waarheid sprak en zij kreeg dan ook prompt een be- wijsje waarop de distributiedienst de extra punten en bonnen verstrekten. Daar haar stamkaart natuurlijk reeds voor die extra toewijzing was afge- kruist ging verdachte met stamkaarten van haar kennissen naar de Oudegracht om de bonnen te incasseren, hetgeen zonder mankeren gelukte. Alles zou goed zijn gegaan en mis schien had verdachte dit spelletje een keer of wat kunnen herhalen als er geen kink in de kabel was gekomen in de vorm van een onverwachte gebeur tenis. Eén van haar kennissen waarvan zij eens de stamkaart had gebruikt en waarop dus stond aangegeven dat er bonnen voor aanstaande moeders wa ren uitgereikt, ging naar de dokter. Deze kennis verwachtte namelijk een baby en kwam dus in aanmerking voor extra toewijzingen. De dokter gaf zijn verklaring maar de distributiedienst moest concluderen dat er iets niet klopte. Het viel niet moeilijk om uit te zoeken wat er niet klopte, met het ge volg dat Maria Johanna Z.P. gister middag in tranen op het matje stond. Mr. dr. J. M. Vellinga vond haar wijze van handelen zeer geraffineerd doch voegde er aan toe dat een en an der door de medewerking van de dok toren wel zeer gemakkelijk was ge maakt, hetgeen ook de mening van mr. Stoffels was. Verdachte werd tot f 20 subs. 15 dagen veroordeeld en 2 maan den voorwaardelijk met 3 proefjaren. Een lentebode „Al is de stormwind nog zo fel, eens zal de lente komen", zongen wij in onze jeugd en wij moesten daar on willekeurig aan denken, toen wij het doosje hadden open gemaakt, dat twee kleine jongens hedenmorgen op ons bureau gedeponeerd hadden. Terwijl dikke sneeuwvlokken door de lucht dwarrelden en de in jassen en kragen gedoken Alkmaarders moei zaam hun weg zochten door de met ijzel overdekte straten, hebben Anton Mol en Addie Davidson de lente bij ons binnengebracht. Ze had de vorm van een klein geelwit vlindertje aan genomen en zat met toegeknepen vleu geltjes op een stukje groente. De mensen hadden haar met vreug de ontvangen en omringd met alles wat haar kleine hartje maar zou kunnen begeren. Opengebroken spruitjes, meer dan zij in haar gehele vlinderleventje zou kunnen opeten en een jong wilgen takje, waaraan de katjes grijze pluimp jes vormden eveneens een lente bode; maar een die kou en sneeuw beter zou kunnen verdragen dan het kleine te vroeg gekozen vlindertje, dat zich daaraan mocht vergasten. In een grote doos met ingeprikte gaatjes is het diertje weer door zijn trotse eigenaren meegenomen. Het zal niet fladderen in de warme lentelucht, het zal niet duiken op kleurige bloe men en krijgertje spelen met zijn mak kertjes in de stralen van een koesterend zonnetje. Het zal sterven in een doosje met gaatjes, met een overvloed van lek kernijen omdat het te vroeg geboren is. De natuur is wreed en onverbidde lijk. Wat niet past in haar systeem, moet onherroepelijk verdwijnen. Filmvoorstelling en causerie voor personeel Ringers' fabrieken Gisteravond werd voor het personeel van Ringers' Chocoladefabrieken in de aula van het Murmellius Gymnasium een filmvoorstelling met causerie ge houden door de heer De Meza van de Bijenstand „Mellona", welke" film het leven der bijen en het imkersbedrijf op bijzonder aantrekkelijke en duide lijke wijze demonstreerde. De door de heer De Meza met kennis van zaken gehouden causerie gaf een treffend beeld van de vele wetenswaardig heden, die voor velen dikwijls een ge sloten boek zijn, van de bijenmaat schappij en het interessante en bewon derenswaardige organisatievermogen van deze intelligente dieren. Het was een leerzame avond, die door de aan- wpzigen op hoge prijs werd gesteld. In conjbinatie met deze lezing werd r.og een film vertoond van de beklim ming van de Mount Everest, welke een waardig slot aan deze avond gaf. HET SOCIALISME IN HET DAGELIJKS LEVEN Het socialisme als toekomst-ideaal heeft reeds vele pennen in beweging gebracht en de aanhangers van de so cialistische beweging hebben zich steeds weer bezonnen omtrent de uit eindelijke vorm van het socialisme. Hoe belangrijk dit alles ook is, van niet minder belang is de toepassing van het socialisme in het dagelijks leven. Hoe kan men socialist zijn in de huidige maatschappij, in het huisgezin, in de dagelijkse omgang met de mede mensen. Over al deze dingen spreekt de heer G. Nabrink Zondagmorgen a.s. in Valk's lunchroom, Houttil. „Drie eeuwen danskunst" Dinsdagavond 8 Maart zal er in het Gulden Vlies een speciale dans-avond worden gegeven, waarvan het pro gramma van het tot dusver gebruike lijke afwijkt, doordat er de nodige aandacht aan het wezen van de ballet kunst en haar geschiedenis wordt be steed door middel van een zeer inte ressante en leerrijke uiteenzetting van de ballet-paedagoge Sonja oaskell. De danskunst, die zich in de loop van de tijd van volkskunst tot een hofkunst, het latere ballet, ontwikkelde, geniet thans weer in bredere kringen grote belangstelling, hetgeen o.m. tot uiting komt in het drukke bezoek aan de ver schillende ballet-voorstellingen, die in ons land Worden gegeven. De moge lijkheden echter, althans voor de leek, om zich een helder beeld te vormen van deze kunst-uiting, stuiten veelal op de moeilijkheid, dat- er zo weinig ge legenheid is om de theorie en de prac- tijk aan elkaar te toetsen. De bezoeker van een balletvoorstelling moet zijn indrukken veelal zelf verwerken. Dit heeft Sonja Gaskell er toe gebracht avonden te organiseren, waarop de danskunst in haar geheel wordt bespro ken. Zij vertelt, op zeer onderhouden de wijze, over de geschiedenis en de ontwikkeling van het ballet, van de de tech- T- (Ontleend aan onze advertentie rubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Het verbor gen leven van Walter Mitty", 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Ik herinner me moeder (14 jaar); Cinema Ameri- cain, 8 uur; Missie naar China (18 jr.) Gulden Vlies, 7.30 uur: Gymnastiek- uitvoering „Jong Holland". BONNEN HALEN ALKMAAR. 3 Maart: H. van Helder tot einde H. OBDAM: Alle inwoners. VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Noodlot (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur: San Antonio (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Warschau Concerto (14 jaar) Gulden Vlies, 7.30 uur: Gymnastiek - uitvoering „Jong Holland". BONNEN HALEN, 4 MAART: ALKMAAR: I en J. HENSBROEK: Alle inwoners. WOGMEER: Alle inwoners. jeep reed twee jongens aan Gistermiddag om kwart over twee reed de 9-jarige wielrijder B. met een even oud vriendje op de bagagedrager St. Laurensstraat over het I Kerkplein in de richting van de Koor- mek en de expressie. Alle belangrijke straat Q dat n£lik kwam uit de punten worden door demonstraties j Koorstraat een j die linksaf het UOTnil 1 no I li Lr+ on hrnrnnrlinii ne verduidelijkt en bovendien wordt er een aantal dansen uitgevoerd, die de danskunst in drie eeuwen uitbeelden. Dit deel van het programma wordt door Marie Jeanne van der Veen, een oud-Alkmaarse van wie wij on langs nog een interview plaatsten Pieter van der Sloot, Louki van Oven en Maria Huisman uitgevoerd. Finale 3e klas cadre Aan de Alkm. Biljartver. De Opti misten is opgedragen de organisatie van deze kampioensfinale van het dis trict. De wedstrijden worden gehouden in het clublokaal, hotel de Nachtegaal ■op a.s. Vrijdag, Zaterdag en Zondag 4, 5 en 6 Maart. Deelnemers zijn: D. Buisman, B. Wijkhuizen. J. Smit, C. Boendermaker, P. Schouten, R. Peereboom en J. Bur ger. Voor Vrijdag staan op het pro gramma de partijen: BuismanWijk huizen, SchoutenPeereboom, Smit Boendermaker, BurgerSmit, Boen dermakerBurger, WijkhuizenPeere boom, SmitSchouten en Buisman Peereboom. Schaaknieuws V.V.V. Dinsdag speelde VVV IV haar laatste wedstrijd in dit seizoen en wel tegen Eg- mond II Zij wist een grote overwinning (9—1) te behalen Alleen de 15-jarige G Zijp wist de eer voor Egmond te redden VW IV is door deze zege ongeslagen kampioen van haar afdeling geworden De heer P Hoekstra Jr heeft alle par tijen in deze competitie voor VVV ge wonnen Alle tientallen zijn nu uitgespeeld en daar het eerste tiental Zondag j 1 van I.eiden heef Verloren, moet het degrada tie-wedstrijden spelen voor het behoud van haar plaats in de hoofdklasse KNSB Hier volgt de volledige uitslagen van VVV IV—Egmond II: P J de Lange— G Zijp 01; P Hoekstra JrC Zijp 10; •7 MeiboomJ Groot 10; J S v d Velde J Vendel 1—0; J C de Ruiter—K Blok 1—0; J van Ekeren—E Konijn 1—0; A P G van Meeteren—G Groot 1—0; J Frank J Admiraal 1—0; P Boots—P de Waard 10; H KleenN Kraakman 10; totaal: 9—1 REVUE-AVOND MILITAIREN Vrijdagavond zal in Het Wapen van Heemskerk ten bate van de t.b.c.-be- strijding een revue worden opgevoerd. Deze is getiteld Hollands Glorie. Ook niet-militairen zullen deze RAO-avond kunnen bijwonen. Kerkplein wilde oprijden. De jon getjes werden door de jeep aangereden en kwamen te vallen. Zij werden per ziekenauto naar het Centraal Zièken- huis overgebracht, waar bleek, dat een der knapen zijn linkerbeen had gebro ken. De andere jongen had schaaf wonden aan beide knieën en kon, na verbonden te zijn, naar huis worden gebracht. Eventuele getuigen wordt verzocht zich bij de politie te willen melden. Een uniek verschijnsel. Tengevolge van de storm op j.l. Dinsdag viel de Hoornse haven droog. Woonschuiten en pleziervaartuigen raakten in een vreemde positie. (Foto-Visser) Burgerlijke Stand Geboren: Helena G., d. van R. R. Fraaij en G. R. Huisman. Marinus, z. van A. Fisscher en N. Martin. Adrianus C. A., z. van N. A. Komen en M. E. de Reus. Hendrik W., z. van W. Piersma en C. Eendebak. Mathilde, d. van G. Gemmink en E. Hi Brink. Johnny, z. van W. Worm en H. Korte- schiel. Alida, d. van J. C. Witte en A. Roele. Harm A., z. van J. Pees en A. Aldershof. JAN HISSCHEMÖLLER ALS SOLIST H.O.V.-CONCERT Maandag 7 Maart zal de Haarlemse Orkest Vereniging in 't Gulden Vlies te Alkmaar het 3e abonnements-con- cert serie B en daarmee haar laatste concert in het winterseizoen 1948-1949 geven. Als solist zal hieraan medewer ken de jeugdige Haarlemse pianist Jah Hisschemöller, die het licht uit beide ogen moet missen. .Hij zal mët orkest begeleiding Mozars pianoconcert in Es1 dur K.V. 482 spelen. Het concert, dat onder leiding van Marinus Adam zal staan, vangt aan met een uitvoering van de Suite no. 2 in b kl. terts van Bach, waarin de fluitsoli vertolkt zullen worden door Marius Ruysink, solo-fluitist der HOV Tot besluit zal nog worden uitgevoerd de Symphonie no. 8 van Beethoven. Ongeveer een jaar geleden besloot de afd. Bergen van het Ned. Rode Kruis om naar het voorbeeld van Am sterdam een „moedermelkcentrale" op te richten en zo actief mede te streven r.aar verwezenlijking van het ideaal: „Geen kinderleven mag verloren gaan, omdat er geen moedermelk voor te krijgen is". De bestrijding der zuige lingensterfte in Nederland heeft prach tige resultaten kunnen boeken, maar de levenskansen van het aangeboren zwakke en het te vroeg geboren kind zouden nog verhoogd kunnen worden, indien de voor hen eigenlijk niet te ontberen moedermelk ter beschikking was. De moeilijkheid zat niet in het niet voldoende aanwezig zijn van moe dermelk in ons land, maar hoe het te verzamelen en te bewaren. Om het te verzamelen wérd in Amsterdam een ophaaldienst georganiseerd en het ge lukte Drs. G. Mastenbroek van de melk een preparaat te maken, dat praktisch onbeperkt houdbaar is. Dit preparaat behoeft vóór het gebruik slechts met water te worden verdund om een melk te verkrijgen, die bijna gelijkwaardig is aan de natuurlijke moedermelk. Bergen was na Amsterdam de eer ste gemeente m ons land, waar zo'n ophaaldienst werd ingericht. Nu deze tak van dienst van de transportcolonne Bergen een jaar heeft gefunctioneerd, kan met grote voldoening geconstateerd worden, dat door naastenliefde, samenwerking en gemeenschapszin een opmerkelijk mooi resultaat werd bereikt. Ongeveer- twin tig moeders hebben met grote toewij ding de melk verzameld en afgestaan, die zij voor de eigen baby niet nodig hadden. Haar komt veel aank on waardering toe. Niet minder aan de 35 leden vande transportcolonne, die avond aan avond, zonder -mankeren, bij toerbeurt de gevulde flessen heb ben opgehaald en naar de Wilhelmina- melkfabriek hebben gebracht. Grote dank is de moedermelkcentrale ver schuldigd aan de familie Miltenburg, die belangeloos de benodigde ruimte in haar vriescel beschikbaar stelt, waar de moedermelk bij twintig VH 7-1 0179 graden Celsius onder nul bewaard wordt, aan mej. Meijer, de administra trice van de centrale en de heer Feld van de melkfabriek. Het resultaat was, dat ongeveer 180 liter moedermelk kon worden afge leverd, een enorme hoeveelheid. Wan neer men weet, dat deze melk uitslui tend beschikbaar wordt gesteld voor zuigelingen, waarvoor moedermelk een zaak van leven of dood betekent, dat zo'n baby aan ongeveer een halve liter per dag genoeg heeft en gemid deld niet langer dan zes weken deze voeding behoeft, dan kan men nagaan, dat de afd. Berigen dit jaar een achttal zuigelingen heeft gered. Een resultaat, c.at grote voldoening moet schenken aan allen, die hun medewerking ver leenden en waarmee het nut en be staansrecht van inzamelcentra als dat in Bergen wel aangetoond is. EDGAR FERNHOUT EXPOSEERT Van 5 Maart tot 2 April "wordt bij de kunsthandel Huinck en Scherjon N.V. te Amsterdam een expositie ge houden van nieuwe werken van Edgar Fernhout. De tentoongestelde werken, achttien in getal, dateren alle van na de bevrijding. Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 3 Maart 110,000 kg rode kool 12,80—U4,40; 21,000 kg gele kool 10,80—13,70; 13,000 kg witte kool 9,40; 19,000 kg uien 9,60 en idem grove 4,108,60; 1100 kg peen 3 LANGEDÏJKER GROENTENCENTRALE 2 Maart 72,000 kg rode kool 8.8014,20; 40,000 kg gele kool 10,80—14,10; 52,000 kg witte kool 9,40—9,90; 1000 kg witlof: I so ls en II 30—32; 20,000 kg uien 8,60—9,60 EEN BRANDJE, DAT GOED AFLIEP Even voor negen uur werd de brandweer van De Rijp gealarmeerd voor een begin van brand in het perceel Kerkstraat^ be woond door de heer N Vredevoort In een minimum van tijd arriveerde men bij de brand, die tot opluchting van de omwo nenden, in de kiem was gesmoord, door kordaat optreden van bewoners en buren Als men in aanmerking neemt dat de bewuste woning bijna geheel van hout was opgetrokken en gezien de toen zo hevig woedende storm, mag van geluk worden gesproken> dat het f®l om zich heen grijpende vuur is geblust Naast deze brandschade hebben vele be woners van De Rijp en Graft ernstige stormschade geleden Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor, alleen een postbode maakte kennis met het nog aL koude water aan het Zuideinde, terwijl van een andere de brie ven en dergelijke .moesten worden op gevist uit sloot bij het Postkantoor De 77ste algemene vergadering van deze vereniging werd Woensdag in de Parkzaal te Hoorn gehouden. De voor zitter, de heer C. Laan, Berkhout, open de de bijeenkomst, waarbij hij onder andere welkom heette Ir. De Vries, de directie van de veeafzetvereniging en de voorzitter der K. I. vereniging in Noord-Holland. Spreker hield een kor te beschouwing over 't jaar 1948, waar bij hij memoreerde dat dit jaar heeft goed gemaakt, waarin vooral de na tuur in 1947 is tekort geschoten. De gezondheidstoestand van het vee was zeer bevredigend te noemen even als de melkproductie en melkprijs. Er was dit jaar grote belangstelling voor ons fokvee, zowel buiten onze provin cie als in 't buitenland. Als exportlan den noemde spr. o.a. Spanje en Argen tinië en ook wilde spr. de bijdrage noemen, die onze provincie heeft ge leverd tot 't herstel van de veestapel van Walcheren. De Centrale Stierenkeuring leverde zeer bevredigend fokmateriaal. Ook voor de provinciale fokveedag in Hoorn, gecombineerd met de L.T.M. was grote belangstelling, ook van bui ten de provincie. Spreker memoreerde, dat er op 't ogenblik steeds drie stie- renmarkten in Noord-Holland worden gehouden, namelijk in Alkmaar, Scha- gen en Hoorn. Daar echter de markt in Hoorn ver uit de belangrijkste is, zag spreker in de toekomst graag één centrale markt in Noord-Holland en wel in Hoorn. Er zijn thans in Njord-Holland 13 K. I.- verenigingen werkzaam met bevredi gend resultaat, aldus de voorzitter. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van de pasopgerich te vereniging van Purmerland met het verzoek om toelating tot de Provin ciale Bond. De rekening van de Bond over 1948 en van het Bemiddelingsbureau over 1947 werd in orde bevonden, met de opmerking van de Commissie tot het nazien van de rekeningen, om het be drag van f 2100 voorkomende op de rekening van de Bond, ter uitkering aan de léden in de geïnundeerde ge bieden, te schenken aan de Bond. Het bestuur zal dit punt nog nader onder 't oog zien. Benoemingen. Tot lid van het Bestuur van -de Bond werd wegens periodieke aftre- cbng van de heer J. E. J. Kramer ie Burgerbrug gekozen de heer N. Kaag (106 van de 186 stemmen):. De voorzit ter bracht dank aan de heer Kramer voor het vele werk, dat deze voor de Eond heeft gedaan Als candidaten waren voor I gesteld de heer P. Sikkes, door de vereniging Assendelft, de heer J. Mulder, door de vereniging Wieringen en de heer N. Kaag, Schoorl, door de vereniigng Blokker-Westwoud De heer P. J. Eriks, Hoorn, werd herkozen als lid van de commissie voor Coöperatieve Aankoop. De ver enigingen Berkhout, Biokker-Westwoud en Broek in Waterland werden be noemd voor de commissie tot het na zien der rekeningen van de Bond over 1949. Financieel gedeelte. De begroting over 1949 werd vastge steld op f 16930 met inbegrip van een post onvoorziene uitgaven van f 132,30. Het voorstel van het bestuur, om bij eventuele oprichting van een ^provin ciale coöperatieve veeafzetvereniging het bemiddelingsbureau van de bond daarbij onder te brengen, kwam ver volgens ter sprake. Dit punt was ook reeds op de vergadering van 15 Dcc j.l. behandeld maar de besprekingen droegen toen een informatorisch karak ter, zodat elke vereniging dit nader hand in eigen kring kon bespreken. Van de zijde der standsorganisaties kwam verzet, doordat deze. er tpen piet bij werden betrokken. De voorzitter merkte thans op. dat de commissie destijds misschien iets te eenzijdig was samengeteld, maar dat het geenzins in de bedoeling had gele gen deze organisaties uit te schakelen. Men had dan ook naderhand gezamen lijk het voorstel bestudeerd. De vereniging Biokker-Westwoud had bezwaar tegen 't provinciaal ka- karkter en drong aan op samenwerking met Zuid-Holland daar anders mis schien kans op verlies van afzetgebied zou bestaan. Het voorstel werd vervol gens zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Rondvraag. Van de vereniging Blokker-West woud kwam een voorstel tot wijziging der regletnenten, zodat de voorzitter, die volgend jaar moet aftreden, her kiesbaar zal zijn De vertegenwoordiger van de L.T.B., mr. Vermeulen betuigde de voorzitter zijn erkentelijkheid jen hoonto dat de samenwerking van de Bond met dc standsorganisaties in goede harmenie zal geschieden. De heer P. Konijn, afd. Venhuizen, zag gaarne op de begroting eén post honorarium voor de voorzitter uitge trokken, daar deze toch veel werk voor de Bond doet en vele malen uit zijn bedrijf wordt gehaald. Medege deeld werd, dat hiervoor reeds een post van f 200 was uitgetrokken. Behoudens enige interne aangelegen heden leverde de rondvraag verder niets bijzonders op Hierna deelde de voorzitter mede dat er ook op de komende begroting weer een post is gereserveerd voor 't monument ter nagedachtenis aan wij len de heer E. Koster Dz. Door omstandigheden buiten onze schuld, aldus de voorzitter, is 't monu ment nog niet gereed en zien we ons genoodzaakt de opdracht tot 't vervaar digen hiervan te herroepen en in an dere handen te geven. Wij hadden ge hoopt, dat 't monument dit voorjaar k'aar zou zijn,- mede omdat burgemees ter Leemhorst dit jaar met pensioen gaat. Verder, .deelde spr. mede, dat er dit jaar geen provinciale fokveedag zal worden gehouden, zodat de Bond zo doende al zijn aandacht kan concen treren op de grote tentoonstelling van het N.R.S., die dit jaar te 's Hertogen bosch zal worden gehouden. Hierna volgde sluiting. Vergadering N.R.S. In aansluiting op de 's morgens ge houden vergadering van de Provinciale Bend van Rundveefokverenigingen in Noord-Holland werd 's middags een distrietsvergadering gehouden van npt Nederlands Rundvee Stamboek. De voorzitter, de heer P. Kistema- ker, Beemster, heette allen hartelijk welkom en feliciteerde de heer C. Laan, Berkhout, met zijn benoeming tot bestuurslid van het N.R.S. Spreker memoreerde, dat 't afgelopen jaar een gunstig jaar is geweest voor 't N.R.S.. he+ ledental stijgt gestadig Hoofdinspecteur Alderkamp had ver volgens nog enige zakelijke mededelin gen te doen, onder andere over de in September in Den Bosch to houden tentoonstelling. Enig dispuut ontstond over de periode, waarin de selectie- keuringen moeten gebeuren en ovei 't publiceren van melklijsten, van de naar de tentoonstelling te zenden dieren. Vervolgens besprak de heer Alder kamp de door de K.I.-verenigingen te voeren administratieve methoden. Het is ten strengste verboden, aldus spre ker, dat een stier van de K.I.-vereni- ging voor natuurlijke bevruchting wordt gebruikt. Het standpunt, om de aanhouding van stierkalveren vrij te laten, onder vond tegenstand in de vergadering en werd afgewezen. Bij de rondvraag vroeg de heer Kaper of de mogelijkheid niet open gesteld zou kunnen worden om her keuring aan te vragen voor oude koeien. De heer Alderkamp antwoord de spreker, dat hij het- hoofdbestuur van dezé" wens in kennis zou stellen Nadat nog enige interne zaken wa ren behandeld, waarop deze vergade ring trouwens bijna geheel - berustte, sloot de voorzitter deze vergadering. Ongecorrigeerd Suriname stuurt twee waarnemers De Staten van Suriname hebben in antwoord op de Nederlandse uitnodi ging tot deelname aan de Ronde Tafel conferentie geantwoord, dat zü het on wenselijk achten dat, dr. Pos zitting neemt in de delegatie. Suriname zal evenwel twee waarnemers naar de conferentie zenden, n.I. dr. Pos en mr. dr. J. C. de Miranda, lid van het college van algemeen bestuur. Openlijke liefdesverklaring in Amerikaans Parlement Tijdens de zitting van het Huis van Afgevaardigden van de staat Idaho (V.S.) heeft een ongewoon incident plaats gegrepen, dat zeker zijn weerga niet kent in de geschiedenis van het parlement. De afgevaardigd Eugene Snow be klom het spreekgestoelte en richtte zich na dg gebruikelijke plichtplegingen rechtstreeks tot een van cijn vrouwe collega's, miss Edith Miller. Tot grote verbazing van de aanwezige parle mentsleden, die meenden dat Snow een uiteenzetting zou geven over de plaat selijke vraagstukken, zette hij, zonder zijn ernst te verliezen, aan miss Miller de talrijke redenen uiteen, die hem er toe gebracht hadden zijn liefde te ver klaren en haar hand te vragen. Miss Miller stond blozend op en sta melde het „ja"-woord, dat begroet werd door eenparige ovaties. Franse communisten achter Thorez 20.000 Franse communisten hebben op een bijeenkomst te Parijs met al gemene stemmen zich „zonder voorbe houd" eens verklaard met de kortge leden door Maurice Thorez, voorzitter der communistische partij, afgelegde verklaring, dat de Franse communisten in geval van oorlog het Sowjetleger als bevrijder zouden begroeten. DE ANTWERPSE ZESDAAGSE De stand van de Antwerpse Zes daagse luidde in de vroege morgen van Donderdag: 1. PetersPellenaars 148 pnt; 2. Van VlietMiddelkamp 105 pnt; 3. Thyssen—Ockers 83 pnt;. 4. Strom- Arnold 50 pnt.; 5. Schulte—Boeyen 27 pnt.; 6. AdriaenssensBruyland 25 pnt. De overige koppels hadden een ach terstand van één of meer ronden. Er kunnen nog vele koude dagen komen, thans hebben wij een volledige mooie collectie voor Heren en Jongens KLEDINGMAGAZIJNEN ALKMAAR Langestraat 20-22 - Magdalenenstraat 11 Nutsavond In een dezer dagen gehouden Nuts avond te Graft gaf de heer Mollerus uit Bloemendaal een beschrijving van zijn reis naar Curagao. De heer Moliè res heeft deze reis gemaakt met het vlaggeschip der KNSM de „Costa Rica" welk schip tijdens de oorlog is vergaan. Na een vlotte en interessante lezing over zijn reis via het eiland Madeira, mét zijn heerlijk klimaat en-zijn bloe menpracht en vervolgens het eiland Trinidad en Venezuela, het land waar directe belastingen niet bekend zijn, omdat voldoende inkomsten worden getrokken uit de aan de buitenlandse maatschappijen verleende concessies voor olieboringen, nam spreker ons in gedachten mee naar Curagao. De be woners van dit eiland, dat even groot is als de provincie Utrecht, met zijn hoofdplaats Willemstad (ongeveer 50000 inwoners) leven hoofdzakelijk van de olieraffinaderijen. Op Curagao zelf wordt geen olie ge wonnen doch deze wordt aangevoerd uit Venezuela, waartoe twee-en-twintig tankschepen onophoudelijk tussen Ve nezuela en Curagao heen en weer "aren. Verdere bestaansmogelijkheden zijn alhier practisch niet. Land- en tuin bouw zijn hier vanwege het klimaat uitgesloten. Op de terugreis brachten wij ook nog een bezoek aan Suriname, een land met rijke plantengroei, doch waar de cultuur niet zo bijster geluk kig is door het voorkomen van ziekten in de gewassen. Een belangrijk product is hier het bauxieterts voor de win- r.'ng van aluminium. Na een vlotte causerie van ruim een uui waren wij wederom in Amsterdam terug. Na de pauze vertoonde SDrekè? dé door hem zelf tijdens de reis ge maakte foto's. Jammer was dat niet meerdere per sonen deze aangename en bovendien leerzame avond hebben bezocht.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2