mm Voorboden van de Lente De Azalea Wereldomroep huist in een garage iev\ wiQisjc, dót ScWriNVGvi kón. O k^ividQ,! in Vyy* 5.%. Klacievlóv>d qcbt^k a da p/oc- jK. Hat toaa*-- mooviclo. ondevhdlva <r komt Brief aan mijn gastvrouw Eenvoudige jurk wordt feestjapon Probeer dat eens, Mevrouw Recepten van Kers de Radio-kookleraar Stemmen van Radio-Oranje en Brandaris herleven -z i n cl c s woo^ds. A GOU QOV1 rtieuu/o. hóttGnvdncic^ vón Wöw^xh, WOVl"t da hi) least, ecSft, 2ij iQ"2.Q^| 19^*9. ha ^QSmokl<Qlci cloo^-La Qn4 *Y>e n ?vOn hun hp, hurnibclcken/ vam Wocdc Ko op uvi on cm eh 4 hat Avobischo. spiraqjkwoord: jka, Unka ma tO vl. ?w eitWlKlisscti Idt "ze i.io.t feyQQ Vi/lllQv? l£)CtlWi C"t 1^5 Cn. 2vm hecft: -ki\«. «.n -ie-KG valcAWCt vu.St:QG_ Ls-lcf-3 an MidclaL And SG- •ZtG-pOtt =SSg Nader- lömd heeffc f QQ.sici- ~ÓQvcL OÜ- VÖV» aew vi. aavals s prt^Q-n kat ócv <vO<rdt VC\n cio. e.n, hCQ-ft ltnoon -t z_icla cJuit-Gn o 5 WEET je wel zeker, dat je er niet boos om zult worden7 Wij vrou wen zijn vaak zulke wonderlijke schep sels. „Hoe vind je mijn nieuwe jurk?" vragen we aan een vriendin maar o wee, als ze eerlijk haar oordeel hardop zegt: „Hm ik kan nu niet direct zeggen, dat zij je flattéért". Dan is zij later lang niet meer de aardige gezellige vriendin die je je van vroe ger herinnert, maar een jaloerse nij das die er altijd alleen maar op uit is om iemand te ergeren. Wij vrouwen verdragen over het algemeen critiek bijster slecht, óók als we erom vragen. ,En toen jij me bij het afscheid zei: „Je hebt nu een week bij me gelogeerd, en je weet hoe ik met alles aón ben. Doe me nu eens een plezier en schrijf me precies hoe je over mij en mijn huishouding denkt, en wat ik doen moet om er wat meer en wat be ters van te maken.... toen heb ik vei ligheidshalve geen Ja en geen Nee ge zegd. Maar nu ik weer aan je trieste gezichtje denk, zoals je me daar klein en verdrietig stond na te wuiven in je voordeur toen kon ik het na een paar dagen toch niet laten om de pen op papier te zetten en je te hooi en te gras een paar afdrukken van indruk ken te fturen. Als je er boos om wordt schrijf het mij dan gerust terug, zo scherp als je maar kunt. Tenslotte zou het wel eens goed voor je zijn als je flink nijdig werd, want op het ogen blik ben je gevaarlijk bezig je te la ten drijven op het troebele kanaal dat Sleur heet. en dat ergens in de Dode Zee uitloopt. En jij bent in deze ver moeide na-oorlogse tijd de enige niet. Gelukkig ben je nog juist genoeg bij Jé positieven om te constateren, dat Je redeloos aan het afdrijven bent en met je laatste restje energie verzet je je er tegen. Je geeft dadelijk grif toe, dat je in vele opzichten een lot uit de loterij hebt getrokken: een zonnig ruim huis, ene beste brave man en twee gezonde spruiten, een behoorlijk salaris en een handig hulpje In de mor genuren. En desalniettemin: alles dreigt je onverschillig te worden, het leven is één eindeloze sleur, in huis is het doods en ongezellig. Wat is daar aan te doen? Alles. Mits je de oorzaak van de kwaal maar weet op te sporen en weg te snijden. Sleur is altijd een gebrek aan geestelijke weerstand, een vorm van luiheid die het hele leven in al zijn uitingen aantast. Zoiets als geestelijke bloedarmoede: je raakt ermee in een hopeloze spiraal van: je kunt niet om dat je niet wilt en je wilt niet omdat je niet kunt. Wil je uit de zuiging van die ellendige draaikolken geslingerd worden, dan moet je met al je energie worstelen om geestelijk weer stevig op de been te komen. moet toch iets zijn waarin je vroeger, vóór je trou wen. geweldig veel belang stelde en dat je hielp om aan de grauwe eento nigheid van je baantje te ontkomen. Ik weet het al: je speelde lang niet onaardig piano, en je had een goede altstem. Zong je niet jarenlang mee in een Oratoriumvereniging? In de da gen, dat ik bij je logeerde, is de piano aldoor dicht gebleven en zelfs met ae kinderen heb ik je nooit horen zingen. Zoek vanavond nog je oude zangbun dels op en oefen elke dag een half uur etudes, tot je je vingers hebt losge- speeld. En meld je per omgaande op nieuw als lid bij je oude geliefde koor. O ja. natuurlijk je zult je eerst een beetje onwennig voelen tussen al die vreemden, maar na de tik van de di rigeerstok vergeet je dat immers alle maal, en weet nog maar één ding: ik zing weer, ik ben weer een mens die aan iets moois meewerkt en een paar uur lang geen huishoudmachine. Als je dan 'de ramen van je geest wijd open hebt gezet en de frisse wind al le stofresten heeft weggeblazen: speel dan eens een week bij jezelf de logee en wel een heel kieskeurige logée met om in stijl te blijven verbazend veel noten op haar zang. Je ziet dan jezelf beneden komen in dat onbehaaglijke huisjurkje, met krul spelden in het haar en een verschoten schortje. Zou jij het leuk vinden als kind daar dag aan dag tegen aan te moeten kij ken? Waarom schaf je geen stevige rijk aan waarop je menig oud truitje kunt afdragen en een nieuw schort je kost toch ook je hele puntenkaart niet? Vind jij die ontbijttafel een lust voor het oog? Nee. je behoeft met twee le venslustige spruiten niet aan een vaas je met sneeuwklokjes of een gebor duurd tafelkleed te denken. Maar is het beslist nodig om altijd zo'n paar halfaahgebroken jampotten op tafel te zetten, en vooral die saaie nuchtere fles gepasteuriseerde melk? Waarom zet je geen appetijtelijke rode of blauwe melkkan met warme ge kookte melk in het midden en de thee, lekker heet en vers gezet, onder de theemuts naast je bord? Heb je je al eens een nieuw kookboek aangeschaft, nu je al bijna tien jaar getrouwd bent? Weet je wel wat een opwindende sport het is, daarin 's avonds te zitten neu zen naar iets-anders-dan-anders? Geef morgen eens een kopje kerriesoep vooraf en overmorgen ieder een geroos terde boterham met een gepocheerd ei. En heb je er wel eens aan gedacht, nu het voorjaar in aantocht is, om op een vrije middag met de kinderen er uit te breken om een heel, héél grote wandeling te gaan maken, met een fikse bos katjes als buit? SASKIA. De lente komt in Amsterdam een paar maanden eerder dan de kalender aangeeft, want de Modelgroep Hoeden zond haar voorjaarscollectie de wereld in. HoedjesIs er wel iets zo gevoelig voor de veranderingen en gril len van de mode als een hoed? Bij een japon of mantel gebeurt het nog wel eens dat we een bepaald model ge rust 1 of 2 jaar kunnen dragen, zonder uitge sproken ouderwets te zijn. Maar een DRINKEN EET MEER MELK. Melk is het beste voedsel voor jong en oud. Melk sterkt de spieren, geeft energie, bevat alle nodige voedings stoffen. Melk is rijk aan eiwitten, kalk en zouten en vitaminen, de drank bij uitstek. Melk vormt voor de volksgezond heid een belangrijk voedsel. Drink en eet dus meer melk, want melk is ook goedkoop, zelfs bij hoge prijzen naar verhouding van haar waarde. Bezuinig op vele dingen, doch niet op melk. Laat Uw kinderen veel en veel melk drinken. Een glas melk bevat alle belang rijke stoffen, welke men in een ge mengd dieëet aantreft. Wist U dat. 1 liter melk evenveel calorische waarde bevat als: 75 gram boter, of 150 gram bloem, of 150 gram kaas, of 350 gram vlees, of pl m. 1 kg aardappelen of 6 eieren. EUROPESE UIENSOEP (Radioles 9) 4 p-ote Uien, </i bosje selderij groen, l 'l I f Water' 1 liter melk, 1 ei, koude gare aardappelen, 100 gram bloem, 'I, pond leverworst (bonvru), 1 flinke mespunt {ijoe Eoeli, 50 gram vet, 50 gram boter, zout en peper, 5 bouillonblokjes 200 gram vermicelli. Snipper de uien, snijd het selderii- groen aan kleine stukjes, neem het vel van de leverworst en maak van de leverworst met de aardappelen en een weinig water, een brei- a-'htig mengsel. Breek de vermi celli aan stukjes en kook deze even in ruim water gaar. Daarna op een zeef goed laten uitlekken. Maak van de bloem en de melk een klont- vrij mengsel, klop het ei luchtig en los de bouillonblokjes in wat water (recept) op. Doe in een grote pan het vet en fruit hierin even de fijn gesneden selderij en de foeli, voeg hier het brei-achtig mengsel van worst enz. bij, tevens de gesnipper de uien, giet hierop de rest van het water en breng het geheel aan de kook, laat zachtjes koken tot de uisnippers gaar zijn, pijn. 15 minu ten. Roer er nu het mengsel van de melk en de bloem bij, laat de soep zachtjes doorkoken tot ze gebonden is. Breng de soep op smaak met de opgeloste bouillonblokjes, voeg er de gare vermicelli aan toe en het geklopte ei. Bij het opdienen van de soep laat men de boter even in de soep smel ten. Dien de soep vooral goed warm op met brood. ORANJE CAKE (Voor verjaring of bij de thee) 100 gram boter of margarine, 225 gram suiker, 2 eieren, 225 gram bloem, 2 theelepels bakpoeder, iets zout, geraspte schil van 1 sinaas appel, het sap van 2 sinaasappelen, sinaasappelvruchtvlees van 2 si naasappelen aan kleine stukjes ge sneden. Roer de zachtgemaakte boter met de suiker en geraspte schil tot een zeer luchtig zalfachtig mengsel, roer er het sinaasappelsap door en één voor één daarna de eieren. Zeef de bloem met het bakpoeder 3 maal en roer dit bij het mengsel van bo ter en suiker, vervolgens het vruch tenvlees. Bestrijk een cakevorm met boter en bestuif deze met wat bloem, vul de cakevorm met het beslag en bak de cake pl.m. 50 of 00 min. in een matig verwarmde oven gaar. Stort de cake direct uit de vorm op een stukje papier met wat suiker bestrooid en laaf de cake koud worden. Doe 2 4 3 eetlepels poedersuiker in een pannetje, giet hier zoveel koud Water bij dat het een dikke bijna vloeibare massa is, verwarm dit heel even zodat het lauw aanvoelt, neem dit van het vuur, voeg er en kele druppels sinaasappel-aroma bij en bestrijk met dit glazuur vlug de cake aan alle kanten. Laat de gla zuur koud en droog worden en de coreer de cake eventueel met kleine Partjes sinaasappel of manderijn. hoed? Zelden komt het voor, dat een hoed van de vorige winter ook dit jaar "'eer gedragen kan worden, zonder dat hij iets van zijn charme heeft inge boet. Soms is door het aanbrengen van kleine veranderingen, een strikje hier een veertje daar, de levensduur van een dopje nog wat te rekken. Maar hoe veel vilt en stro creaties duiken elk jaar opnieuw in de doos voor oude boeden, om er nóóit weer uit te komen! Vroeger was het zo dat liefhebsters van werkelijk mooie hoe den gedwongen waren een buitenlands exem p'aar op hun hoofden te zetten. Het smalle leepje zijde met een klinkende naam, aan de binnenkant van de bol bevorderde dit nog. Nu heeft de hoe- denindustrie in de afgelopen jaren een geweldige vlucht genomen. De model len zijn weliswaar op het buitenland geïnspireerd, maar dragen toch een persoonlijk karakter. Eenvoudig ele gant, sportief en tegen weer en wind bestand. Over het algemeen zijn de boedjes klein en omsluiten het hoofd of lopen in het midden enigszins punt vormig toe. De geklede hoeden hebben vaak een zeer brede, flatteuze rand en zijn van het fijnste stroo en paarden haar gemaakt. Toen in November van dit jaar in Amsterdam een grote modeshow werd gehouden ter gelegenheid van de daar gehouden Fashion Week had ook de Modelgroep Hoeden daaraan deel. Bij elk toilet was een passend, wat kleur en vorm betreft volkomen bij het toilet harmoniërend hoedje gezocht en er waren opvallend aardige exemplaren bij. Deze hoeden zijn niet alleen voor export bestemd, maar worden over het hele land geleverd. De prijzen va riëren, zodat er voor iedere beurs een passend hoedje te vinden is. Er was een zwarte haarvilt hoed met brede rand en kleine bol, waarom heen een krans van goud-gele stroo- bloempjes. Ook op een klein zwart dopje zagen we het bolletje bezaaid met deze goud-gele bloempjes. Een beeldige combi natie! Buitengewoon mooi was ook een licht Sportief hoedje van donkerrood glan zend velours. Twee fazantenveren die over de hele breedte van het hoedje heen bogen vormden de garnering. Deze garneringen moeten meestal nog uit het buitenland worden geïmpor teerd, en geven de hoedjes een „finishing touch". Al met al kunnen we U alvast ver zekeren dat er heel veel verleidelijks in de étalages van de hoedenwinkels ssl t« zien zijn. Toen na de oorlog, niettegenstaande alle textielschaarste, de Franse ont werper Dior aan de wereld zijn new look voorzette, waren er heel wat vrouwen, die hebben gezegd: ,Dat nooit!" Natuurlijk volgden zij toch, al was het op een afstand. Ze zijn er zelfs zo aan gewend geraakt, dat we nu gemopper horen omdat die lange, gezellig-wijde rokken blijkbaar aan het verdwijnen zijn. De japonnen iets korter. En weg wijde wapperrok! Maar om ons de overgang van wijd naar nauw wat ge makkelijker te maken, schreven de grote ontwerpers tegelijkertijd het ge bruik van plooien voor. Die doen een wijde rok nauwer schijnen dan ze in werkelijkheid is. In de collectie van de Londense ont werper Arthur Banks vonden we daar voor een uitstekend voorbeeld. Een wollen jurkje (wol wordt dit voorjaar veel gedragen) heeft niet-ingeperste plooien, die in de taille zijn vastgestikt aan een brede ceintuur. En let nu eens op de goede inval van de ontwerper, om met een cape van gekleurde zijde of een aardig imprimé (van dezelfde stof als de punten van het boord) dit simpele jurkje in een handomdraaien om te toveren tot een feestelijke japon. Achter in de taille wordt de punt er van vastgezet op een knoop. De twee loshangende slippen worden aan de voorzijde vastgehouden onder een bre de ceintuur. En daarmee .is het feestgewaad ge reed. Azalea's zijn, al zijn het dan ech te producten uit het Gentse ook in onze bloemenwinkels volop te koop. Ze zijn er nu te kust en te keur, in alle mogelijke tinten, zowel enkelbloe- mige als gevuldbloemige soorten. De grote kunst voor de huisvrouw is: hoe houd ik die plant over, zodat ze vol gend voorjaar opnieuw kan bloeien. Laten we aannemen dat u thans een bloeiende of zo goed als uitgebloeide azalea hebt. Alle uitgebloeide bloemen worden met een schaartje zorgvuldig weggeknipt, zodat ze niet tot zaad vorming kunnen overgaan. Na de bloei moet de plant zo koel mogelijk geplaatst worden, doch wel vorstvrij en liefst zo, dat ze van de volle zon kar profiteren. De aarde moet vochtig gehouden worden, op zonnige dagen moet over de blaadjes worden ge sproeid. Begin Mei kan de plant dan naar buiten, wordt ze uit de pot gehaald en in de volle grond van de tuin inge graven. U kunt de plant maar niet zo zonder meer ingraven, eerst dient het plantgat gevuld te worden met veen achtige grond Die is lang niet overal verkrijgbaar, doch dan kan men zich prachtig behelpen met een meng sel van gelijke delen oude koemest en vochtige turfmolm. Daarin zal een azelea zich prachtig ontwikkelen. De enige zorgen die men er in de zomer maanden aan behoeft te besteden is. veel gieten, veel sproeien en de plan ten elk week een zwakkè oplossing vloeimest toedienen. De meeste dames werken tegenwoordig heel handig met Pokon en wanneer men de iuiste do sis geeft, zullen ze er zich prachtig door ontwikkelen Men lost een thee lepeltje Pokon op een liter water op. waarmee dan ongeveer twintig plan ten bemest kunnen worden. Wanneer OET is een mooie villa, waar de Wereldomroep is gehuisvest. De omgeving is er rustig. Maar binnen de muren van het gebouw gonst het de gehele dag. Het ene ogenblik hoort men Ferry Barendse met virtuositeit op zijn trompet blazen, om er dan weer, als een aanslag op 's-mensen muzikale gevoel, het majestueuze pianoconcert van Tsjaikowsky dwars door heen te horen. Als leek vraag je je dan af, of dat nu de uitzending is, en hoe de luisteraars zoiets wel zullen vinden. Deze veronderstelling is echter een beetje te ver gezocht. De kwestie is namelijk zo, dat de Wereldomroep als fikse boy van drie jaar, bij wijze van spreken, nog steeds in zijn wieg moet huizen, omdat er nog geen ruim ledikant voor hem aanwezig is. Men zit er in die villa zo ongeveer bij elkaar op schoot. Wel gezellig misschien, maar een situatie, die aan het ge smeerd lopen van het H. J. v. d. Broek „De Rotterdammer" (de man van Londen) bedrijf de hoogste eisen stelt. Er zijn echter reeds plannen voor de zo hoog nodige uitbreiding aan- aanwezig. Het mag bekend worden verondersteld, dat de Wereldomroep elders in Hilversum zijn bivak wil gaan opslaan. Men heeft het oog laten vallen op een andere villa, in de tuin waarvan plaats in overvloed is, om in de behoeften aan studioruimten te voorzien. Tot zolang zal geroeid moeten worden met de riemen, die men heeft en behelpt de PCJ zich met een als „studio" omge bouwde garage. Guus Weitzel, de befaamde omroeper In de garage Als je zo in dat knusse studiotje zit, ontmoet je nogal eens bekende mensen uit de Nederland radiowereld. Zo kan men de omroeper ineens horen zeggen: „En hier is de Rotterdam mer". Je wrijft de ogen uit, en waant jezelf in de bezettingstijd, als even later via de microfoon weer dezelfde stem klinkt, die je toen een riem onder het hart stak. „De Brandaris" en „Radio-Oranje", weet U nog wel. Nu is diezelfde „Rotterdammer" er weer, en zijn ware naam is H. J. v. d. Broek, directeur van de Wereldomroep. Vóór de oorlog was hij correspondent van de Telegraaf in Parijs. In deze lichtstad begon zijn radio-carrière. Na de overgave van Nederland in Mei 1940 besloten en kele collega's en hij, in samenwerking met de Franse radio, een uit zending in het Neder lands te gaan verzorgen. „Vrij den zij hun zender. Na de Jan Niemeyer ,,De Baard", de bekende nieuwslezer Nederland" noem- ineenstorting van Frankrijk moesten zij echter hun werk opgeven en duurde het niet lang of de heer v. d. Broek zat in Londen. Al spoedig werd hij ingeschakeld bij de regeringsvoorlichtingsdienst en sprak hij als „De Rotterdammer", tezamen met Den Doolaard, alias „Bob", voor de „Brandaris" en later voor „Radio-Oranje". Na de bevrijding van Zuid-Ne derland bleek de grote behoefte van een Neder landse zender op vrij Nederlands gebied. Als ma joor v. d. Broek vertrok „De Rotterdammer" naar het vaste land van Europa om enige tijd later in Eindhoven de zender „Herrijzend Nederland" op te richten, die speciaal bestemd was voor het nog bezette gebied boven de rivieren. Na de algehele bevrij ding van ons land ver plaatste dé heer v. d Broek zijn zetel naar Drs. L. de Jong, Buitenlands weekoverzicht Hilversum om na de afwikkeling van Radio Her rijzend Nederland directeur te worden van de Wereldomroep. De grondslag voor deze omroep was al gelegd door de heer G. Sluizer, die na de capi tulatie van Duitsland vanuit de vesting Clingen- dael te Den Haag nieuwsberichten van eigen bo dem de aether instuurde. Hij maakte gebruik van dezelfde omroepcel, waar eens Max Blokzijl pogin gen deed, óm het Nederlandse volk met zijn ..Brandende kwesties" te vergiftigen. Het nieuws uit Nederland werd in die dagen nog uitgezonden via de kortegolfzenders van de Engelse BBC. In October 1945 waren de eigen kortegolfzenders in Huizen in zoverre hersteld, dat zij weer in gebruik genomen konden wor den. Nog tweemaal Londen De heer Sluizer was G. Sluizer, Programma-leider evenals de heer v. d. Broek gedurende de oorlog werkzaam bij Radio- Oranje en nam tegelijkertijd het redacteurschap van de „Vliegende Hol lander" waar. Herinnert U zich nog die krant in het klein, die men 's-mor- gens in de tuin of in de dakgoot vond? Ook de heer Sluizer woonde voor de oorlog in Frankrijk. Nu is hij in Hilversum programma-leider van de Wereldomroep en houdt hij de touwtjes van de uitzendingen in handen. Een andere bekende figuur uit Londen is drs. L. de Jong, de man van het buitenlands weekoverzicht. Evenals toen, via Radio-Oranje, verzorgt hij ook bij de Wereldomroep weer deze rubriek. In het dagelijkse leven is de heer de Jong, directeur van het bureau voor Oorlogsdocumentaties. Naast dit Londense drietal heeft de PCJ nog enkele bekende radio-figuren tot zijn beschikking. Terug in de kleine „studio-garage" kan men daar vaak Guus Weitzel zien zitten. Hij is nu langzamerhand een man van middel bare leeftijd geworden, maar heeft nog niets van zijn verknochtheid aan /ae microfoon verloren. Voorts vinden wij er ook Frits Thors terug, na Guus Weitzel de bekendste omroeper van de AVRO van voor de oorlog. Nu is hij de chef van de Internationale Programmadienst van de Wereld omroep, die de uitzendingen in de Engelse- en Spaanse taal verzorgt. Last but not least de man met de Baard; Jan Niemeyer. Ook bij deze nieuws lezer hoort een herinnering thuis. Mei 1940, de bange oorlogsdagen. leder- ten zat in angstige spanning en luisterde naar het nieuws via de radio, dat werd voorgelezen door iemand met een heel prettige donkere stem. Die iemand was, zoals hij in de omgang nog steeds genoemd wordt, „De Baard". Zijn stem heeft hem na de oorlog naar de Wereldomroep gebracht, waar hij het nieuws uit het Vaderland verzorgt, en dat als een gezellig verhaal san zijn luisteraars opdient. Het is maar een kleine greep geworden uit het aantal medewerkers, waar de Wereldomroep de beschikking over heeft. De bedoeling was ook alleen maar, om een vluchtige indruk te geven, wie er zo in het PCJ-ge- bouw in Hilversum rondlopen en wie onze landgenoten buiten de grenzen, via hun radio dagelijks of bij langere tussenpozen kunnen horen. u niet zo veel planten heeft, kan de oplossing in een fles bewaard worden voor een volgende keer. Begin October wordt de plant uit de grond gehaald en in een bloempot ge zet. Voorlopig krijgt ze dan weer een plaatsje in een koele, doch vorstvrije kamer. De meeste azalea's mislukken omdat ze veel te vroeg warm gezet worden; de bloemknoppen worden dan bruin en verdrogen. Wanneer zo'n plant dan wel warm gezet mag wor den? Hoewel er ook in het voorjaar late soorten en vroege in bloei ge trokken worden, mag men toch wel aannemen, alles vóór Januari tot de vroege soorten gerekend mag worden. Wanneer u in December een bloeien de azalea ontving, zet u haar eerst in December in de warme kamer; ont ving u haar in Februari, zet haar dan in Februari in de warme kamer. Zodra d* azalea warm geplaatst wordt, moet veel gesproeid worden met lauw water, hetgeen men vol houdt, totdat de bloemknoppen da kleur doorlaten. Naast de bloemknop pen ontwikkelen zich kleine, groene scheutjes de zogenaamde diefjes. Die moeten verwijderd worden. Varkensvlees en spek! De Nederlandse Slagersbonden be richten ons. dat de tegenwoordige toe wijzing van vlees aan de slagers voor een overgroot gedeelte uit varkens vlees met een overwegend percentage spek bestaat en voor een vering ge deelte uit rund- en kalfsvlees. De slagers zijn volkomen afhanke lijk bij hun toewijzing en hebben daarop generlei invloed. De consument wordt dringend ver zocht af te nemen wat voorhanden is en niet het onmogelijke van de slager te verlangen.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 7