GEVAARLIJKE LADING DAMES!! Halve Puntenwaarde! Stad en Omgeving, AGENDA ML MARTENS Wetsontwerp Interim-Regeling voor West-lndie aangeboden Koedijk Groot-Schermer Het 5e deeltje Itlkkl IS De prijs bedraagt Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur Bestuur in handen van La nd s regent en Regeringsraad IJ muiden Tli. J. W. van der Sluis DIRECTEUR Bij het veranderen van de mode maken wij U een MAISON GRAND JEAN, Schermerweg 3 bij de Schermerpoort, Tel. 5255 Verloren PHILIPS» RAulO SERVICE Adverteert in dit blad ALKMAAR Bontmantels van fabriek naar gebruikster Hu kopen Kon u nergens slagen, Geld besparen Weinig Punten..?? Geen noodi Ook deze week. Prima textiel met Tevens diverse Schoonmaak artikelen! 80 67 5.79 3.95 2.63 5.60 7.92 6.21 2.16 12.90 2.95 11.17 2.95 41.45 Natuurlijk DORRESTEUN de originele SLAGROOM BANKETBAKKERIJ KOKKES Noteer dit nummer Een jubilerende Bandy oogstte succes .Rinket-Faveur gaf Zaterdag- Zondagavond in het Gulden Vlies een voorstelling ter gelegenheid van het 30-jarig toneeljubileum van Lou Ban dy. Ondanks het feit, dat beide avon den drukker bezocht hadden kunnen zijn, zijn zij toch een succes geworden, mede door de jubilaris zelf, die een belangrijk deel van het programma voor zijn rekening had genomen. Zo wel het gedeelte voor- als na de pauze werd afgesloten door Lou Banay, die met zijn improvisaties, zijn grappige verhalen, zijn liedjes, kortom met alle facetten van zijn repertoire de aanwe zigen kostelijk amuseerde. Hij had een zeer groot succes, waarin Co v. d. Hei' de Wij ma, zijn schitterende begeleider, een bijzonder aandeel had. Zeer muzi kaal werk. Lou Bandy toonde zich ook nu weer een artist met grote routine, die het publiek op komische wijze in zijn optreden weet te betrekken. Zondagavond werd hem na zijn oer' ste optreden met enige hartelijke woorden een bloemenmand aangebo den namens de directie van het Gulden Vlies, als hulde bij zijn 30-jarig jubi' leum. Zij, die naast Lou Bandy optraded kunnen over de verkregen bijval zeer tevreden zijn. Nibero, de wereld kampioen goochelaar, verraste weer een ieder, door zijn buitengewone siaaltjes van goochelkunst op velerlei gebied, alles fijn en beschaafd en., onbegrijpelijk. Zowel voor als na de pauze kreeg zijn optreden een dave rend applaus. De Annebella's met Co v. d. Heijde Wijma als begeleider toonden zich in zang en dans een bijzonder aantrekke lijk duo, met zeer goede nummers. En de verdiende bijval werd hun niet onthouden. Met genoegen hoorde men ten slotte het vlotte accordeonspel ,"an Frans van Valkenburg. G. De Oudegracht bijna boomloos Van onze eertijds zo pittoreske grachten zijn de Kooltuin, het Luttik Oudorp en het Verdronkenoord de laatste jaren geheel boomloos gewor den. Slechts ten aanzien van het laat ste schijnt er na vernieuwing van de walmuren enige hoop op herbeplanting te bestaan. In de afgelopen week hebben de storm en de bijlen van de houthakkers een geduchte aanval ondernomen op het geboomte van de eens zo voor naam aandoende Oudegracht. Met een fraaie bladerdak overkoe peld deed deze gracht 's zomers den ken aan één harer voorname hoofd stedelijke collega's, terwijl de bij feestelijkheden tussen de bomen over het water aangebrachte feërieke ver lichting een sprookjesachtige indruk maakte. Voor lengte van jaren behoort zulks thans tot het verleden. Slechts ter hoogte van de Brille' steegbrug zijn enige grote bomen blij ven staan, maar tussen deze brug en de Baanstraat zijn evenals op andere gedeelten de bomen totaal verdwenen. De stormen van de laatst^ jaren had den reeds vele slachtoffers geëist en thans is daar de iepziekte nog bijge komen. Vorig jaar is de Dienst der Plantsoe nen reeds met de herbeplanting begon' nen en deze zal ook thans worden voortgezet. De jonge aanplant is echter nog zo teer, dat het nog tal van jaren zal du ren aleer de Oudegracht ook maar iets van haar vroegere luister zal heb ben herwonnen. Mevr. WeimarMadderom en Klaas Boot1 districts kampioenen Op de districtsturnwedstrijden, die gisteren te Haarlem werden gehouden, behaalde Alkmaarse turners en turn sters fraaie successen. Deze wedstrijden waren bedoeld als selectie voor de landskampioenschap pen, die op 10 en 24 April georganiseerd worden. Om deel te mogen nemen aan de landelijke kampioenschappen moest men op de wedstrijden van gisteren 70 van het aantal te behalen punten verwerven. De Alkmaarse deelnemers zijn daar wel bijzonder goed in ge slaagd. Turnlust had tevens dames, waarvan 5 in de jeugdafdeling, afgevaardigd en al deze dames wisten zich voor de landskampioenschappen te plaatsen. Dit is wel het beste bewijs dat de Turn- lustdames een woordje in de Neder landse turnwereld gaan meespreken. Mevr. WeimarMadderom won glans rijk het kampioenschap met 96.4 pet., terwijl in de damesafdeling mej. A. Veerman met 77.8 pet. ook tot de ge plaatsten behoorde. Van de Halter namen alleen een drie tal heren deel. Ook deze heren werkten met veel succes. Klaas Boot Jr. werd met 99.1 pt. districtskampioen en Maup Volkers bezette de tweede plaats met 92.8 pt. De vijf Turnlustdames die in de jeugdafdeling uitkwamen, hadden met nog 14 andere deelnemers te kampen. Slechts 9 dames plaatsten zich voor de kampioenschappen, zodat het feit dat de vijf Alkmaarse dames zich allen plaatsten voor zichzelf spreekt. Mej. N. v. d. Wardt wist zich no. 2 te plaatsen met 72,8 punt, mej. Wiese no. 3 met 71,2 punt, mej. I. Kohier no. 4 met 68.9 punt, mej. T. Wijn no. 5 met ,8 punt en mej. N. Prins no. 6 met 63.6 punt. Een ongelukje aan de brug was oor zaak, dat Klaas Janneman de wedstrijd moest staken. De „Taal der eeuwen" Op 9 Maart aanstaande zal ten bate en de propaganda van de Ned Herv Vereni ging Kinderzorg Noord-Holland", in de zaal van He^ Gulden Vlies om 8 uu r op gevoerd worden het spel: ,,Taa'l der uwen" De avond wordt geopend door ds W Wesseldijk Dr J E baron De Vos van Steenwijk zal een inleidend woord spre ken en een predikant zal de avond sluiten Het spel tekent ln zes tafrelen de ge schiedenis van een weeshuis en laat zien, hoe het de eeuwen door tot zegen is ge weest voor kinderen in nood De geslaagde décors de oude kleurige He, 16e en 17e eeuwsè costuums en het enthousiasme van de vijftig mede-spe- spelenden maken het stuk tot een aan trekkelijk kijk- en hoorspel Het doel van deze avond is o a om meer bekend heid te geven aan het Protestantse Kin- derzorgwerk, onder leiding van de Ned Herv Vereniging Kinderzorg Nood-Hol land" Er worden op deze avond geen collecten, loterijen en dergelijke ge houden Wie dit werk wil steunen met een gift, kan deze storten op Giro nr 4 6 4 7 4 6 ten name van de heer C B Termaat, Konings weg 12 te Alkmaar Wandeltochten werden een succes Do op 5 en 6 Maart gehouden wandel tochten zijn een mooi succes geworden Ruim 170 personen hebben hier aan deel genomen Onder de deelnemende vereni gingen merkten wij op „de Jeep", „de Kaaskoppen" en de RK WSV „Het' ver sleten zooltje" Zelfs een groepje mili tairen en een klas leerlingen van een openbare school uit Heerhugowaard na men deel Plet parcours ging via Bergen doen- de duinen naar Schoon en van daar via Bergen weer naar Alkmaar Waren er Zatedagmiddag nog ai veel blaren Zon dag was hier geen sprake van en er was dan ook slechts één uitvaller Een woord van dank aan het Rode Kruis van de afdeling Alkmaar en Bergen Is hier zeker op zijn plaats De volgende propaganda-tochten zullen omstreeks midden Mei weer in Alkmaar worden gehouden Voor hen, die nog nimmer aan deze re cord wandeltochten hebben deelgenomen is dit een geschikte gelegenheid om hier mee eens kennis te maken De heer C. M. de Vet gehuldigd Zaterdagmorgen om elf uur had op het kantoor van de Prov. Waterleiding alhier de huldiging plaats van de heer C. M. de Vet, thans fitter-meteropne- mer, die 25 jaar aan het bedrijf was verbonden. Nadat de jubilaris, die met vrouw en kinderen per auto van huis was gehaald, had plaats genomen, werd hij gecomplimenteerd namens de directie in Bloemendaal door ir. Van Marie, die de trouwe werker hulde bracht voor alles wat hij voor het be drijf heeft gedaan. De jubilaris was vroeger korporaal-hoefsmid in Indie en verwierf daar een bronzen medaille voor 12-jarige trouwe dienst. Als grondwerker bij het Prov. Waterlei dingbedrijf begonnen is hij later fitter- meteropnemer geworden. Hij is in ■sportkringen ook in de wandel sportvereniging hier ter stede een bekende figuur, die, ondanks zijn leef tijd de heer De Vet is thans 56 jaar reeds negen maal de Vierdaagse heeft meegelopen. De vroegere direc teur, ir. Mensert, die het langst met de jubilaris heeft samengewerkt, was voor deze huldebetuiging overgekomen en herinnerde in waarderende woorden aan veel wat door de heer De Vet op uitstekende wijze voor het bedrijf was gedaan. Namens bet kantoor te Alkmaar rprak de chef, de heer Van der Plas, die de goede samenwerking roemde en mede aan de sportprestaties van de ju bilaris herinnerde. Namens de directie werd een mand bloemen en een enve loppe met inhoud aangeboden en door het personeel een kapstok. Nadat de jubilaris een woord clank had gesproken bleef men enige tijd gezellig bijeen. (Ontleend aan onze advertentie rubriek). MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Noodlot (18 jaar);- Victoria Theater, 8 uur: San Antonio (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Warschau Concerto (14 jaar) Gulden Vlies, 8 uur: H.O.V.-concert. BONNEN HALEN 7 MAART ALKMAAR: Letters K tot Koomen, OTERLEEK EN STOMPETOREN: Al le inwoners. DINSDAG Bioscopen als Maandag. - Gulden Vlies, 8 uur: ,,Drie eeuwen danskunst", BONNEN HALEN 8 MAART ALKMAAR: Letters K" van Koomen tot einde K. GROET: Alle inwoners, Een zestienjarige dronkaard Het is de gewoonte, dat de politie iedere Zondagavond een of meer per sonen moet opsluiten wegens open bare dronkenschap. Meestal zijn het „vaste klanten", die, na een week al dan niet hard gewerkt te hebben, hun geld Zondagsavonds in sterke drank omzetten en 's. avonds om twaalf uur lallend en zonder een cent op zak huiswaarts keren. Het is de politie gisteravond geble ken, dat niet alleen oudere en „dus' wijzere mannen zich aan deze drink partijen schuldig maken, doch ook jon geren zich aan de drank te byiten gaan. Gisteravond was een 16-jarige jonge man zo laveloos, dat hij in het bureau van politie ingesloten moest worden. HORLOGES HOORNSE KADE 12 ALKMAAR Specialist in repareren van gecompliceerde horloges en zeer kleine dameshorloges. van nog Burgerlijke Stand Geboren: Rudolf zoon van G Bas- sant en G Hagedoorn Johanna H, dochter van J Veeninga en H Pranger Johanna H A, dochter van C Weststeijn en H P Ganzevoort Ondertrouwd: Johannes Schoon hoven en Jansje de Wi^ Henricus A Wiemers en Johanna G Schouten Wil lem de Vries en Guurtje van der Beidt Pieter H de Rover en Maria Geuse broek Getrouwd: Reurt J Houwing en Maria E D Breeker Hendrik C Kir- kenier en Elisabeth Rolff Overleden: Andries Klooster, 74 jaar weduwnaar van J M A IJpma Aaltje Nap, 78 jaar, weduwe van P Groot Cornelis A Olij, 7o jaar, gehuwd met A Molenaar Geertruida E Siezen, 79 jaar, weduwe van G S Amoureus Hendrik C J van Os 44 jaar, gehuwd met M I Eouma Jacob Maas, 75 jaar, weduwnaar van S M Gottmer Heijermans' „Schakels" naar Alkmaar Het Instituut voor Arbeidersontwik keling en het NVV zetten hun pogin gen om goed beroepstoneel binnen het bereik van de arbeiders te brengen voort. Op 21 Maart zal namelijk voor de leden van deze organisatie worden opgevoerd het bekende stuk „Scha kels" van Herman Heijermans. Het stuk zal door het Nederlands Volks toneel ten tonele worden gebracht. Met het nemen van dit stuk heeft men wei een zeer goede keuze ge daan. Het feit dat dit na zoveel repri ses in Amsterdam nog steeds volle za len trekt, is voldoende aanbeveling. Marktberichten NOORDERMARKTBOND, 7 Maart 62,000 kg rode kool 12,80—14,20; 16,000 kg gele kool 10,80—13.80; 60,000 kg witte kool 0,40—10.40; 25,000 kg peen 2,50—5,50 WARMENHUIZEN, 5 Maart 56,700 kg rode kool 12.80—15,60; 20,700 kg gele kool 10,8013,30; 20.300 kg Deense kool 9,90: 600 kg aardappelen: Eigenheimers 6,10 Het Schoolverbond in jaar vergadering bijeen De voorz., het h.d.s. Rijnders, be treurde in zijn openingswoord de ma tige opkomst van de leden. Uit het jaarverslag kan worden aangetekend: ongeoorloofde verzuimen nihil; geoor loofde verzuimen 3 proc., aantal leer lingen 101. De gehouden operette-uit voering was goed geslaagd, evenals het schoolreisje. Het verslag van de pen ningmeester, de heer C. Dissel, gaf een gunstig beeld. Besloten werd door de kinderen te laten opvoeren de operette „Prins van Sint". De datum werd vast gesteld op 7 Mei a.s. in de zaal van de heer Schuit. Betreffende de schoolreis jes werd besloten met de eerste vier klassen een reisje te maken zo moge lijk met paard en wagen naar Schoorl, Bergen en Bergen aan Zee. Met de ho gere klassen een twee-dagentocht ver der het land in. Voorlopig werd vast gesteld over de Afsluitdijk naar Gaas- terland en het mooie Oranjewoud. Het voorstel: samenvoeging Schoolverbond met Volksonderwijs vond geen gunstig onthaal, men wilde aan de jarenlange traditie van het Schoolverbond geen afbreuk deon. Men rekende dit meer tot de taak van de oudercommissie. Met de „Willem Barendz" op walvisvangst Voor de „Vijf Mei Vereniging" sprak Zaterdag alhier Dr. Melchior uit Haar lem over de Nederlandse Walvisvaart. Na een kort openingswoord van de heer P. Cornielje kreeg de inleider het woord. Hij gaf eerst een beschrijving van het grootste dier ter wereld: de walvis. Er is veel vakkennis nodig om een dergelijke „vis" te vangen. Als harpoenier gebruik men nog uitslui tend Noren. Wel worden Nederlanders thans daartoe opgeleid. Interessant was hetgeen Dr. Melchior over de vangst vertelde. Voorts gaf hij een uiteenzet ting over het slachten en schoonmaken van het dier, waarvoor twee uur nodig is. Even stond spreker stil bij de slechte hygiënische toestanden op de „Willem Barendsz". Verschillende vragen van de aanwezigen werden uitvoerig be handeld. Na de pauze werd een film gedraaid over de walvisvangst en een prachtige film over het leven van de pinguins. van onze serie Stripverhalen is nu van de pers! is de titel van een spannend avontuur, dat VU dagelijks in de krant kon vinden. Nu in boekvorm verschenen zal het vooral de aandacht trekken van diegenen, die de voorgaande deeltjes reeds in hun bezit hebben. Het boekje is verkrijgbaar bij de bureaux, agenten en bezorgers van dit blad. 4. Pim, Pam en Pom horen plotse ling een stem uit het bos, die „nee" roept! Stomverbaasd kijken ze elkaar aan. „Hoorde je dat?" vraagt Pam dan aan zijn broertjes. „Wat kan dat zijn?" „Een echo natuurlijk!" roept Pim uit. „Een echo? Wat is dat?" vraagt Pam. „Weet je dat niet? Een echo, dat is een weerkaatsing van het geluid. Jij riep toch: „nee?" Nu en dat hoorde je weer kaatsen". Pam denkt diep na. „Toch begrijp het ik niet", zegt hij dan. „Als dat eon echo is, waarom hebben we die dan vroeger nooit gehoord?" Ja, daar weet Pim ook niet zo gauw een ant woord op te geven. „Ik denk, dat je 3 roeger niet zo hard schreeuwde", zegt Pom. „Weet je wat? Laten we het nog eens proberen". En meteen roept hij luidkeels: „Hallo!" „Hallooooo" klinkt het terug uit het bos. Naar het ANP verneemt, is heden liet wetsontwerp interim-regeling voor Suriname en de Nederlandse Antillen voor advies aan de Staten aangeboden. Over de inhoud van deze interim-rege ling vernamen wij de volgende bijzon derheden: Tot nu toe werd overeenkomstig art. 62 der grondwet het algemeen bestuur door de gouverneur uitgeoefend. Vol gens de nieuwe regeling zal de lands regering van Suriname en de Neder landse Antillen bestaan uit de Lands- regent en de aan de Staten verant woordelijke Regeringsraad. In de nieu we landsregeling (welke in de plaats zal treden van de staatsregeling) is d.uidelijk aangegeven, dat ten aanzien van de verzorging van de inwendige aangelegenheden, de Landsregent op treedt als hoofd der landsregering. Het ontwerp gaat uit van de gedach te, dat een gelijksoortige verhouding bestaat tussen de Koning en de minis ters in Suriname en de Nederlandse Antillen zal bestaan tussen de verte genwoordiger des Konings en de leden van de Regeringsraad. Alleen ten aan zien van de belangen van het Konink rijk worden aan de Landsregent in een afzonderlijke afdeling bevoegdhe den toegekend als Orgaan van het Ko ninkrijk. Slechts voor die werkzaam heden zal hij 's Konings aanwijzingen in acht hebben te nemen. Deze werkzaamheden zijn: de af kondiging. de uitvoering en de zorg voor de naleving van wetten, algemene maatregelen van bestuur en verdragen, zomede schorsing van landsverordenin- gens wegens strijd met een hogere re geling of met het algemeen belang van het Koninkrijk. Voor de Nederlandse Antillen zal de wijziging in de positie van de Landsregent nog belangrijker kunnen zijn, omdat krachtens de inte rim-regeling bij algemene maatregel van bestuur zelfstandigheid zal worden verleend aan de eilanden Aruba en Curacao, hetgeen met zich mee zal brengen besnoeing van de bevoegdheid van de landsregering (dus van lands regent en regeringsraad met betrek king tot de verzorging van de eigen belangen van die eilanden). Bij de be sprekingen, die minister Van Schaik op Curagao en Aruba voerde, is geble ken, hoezeer het op prijs gesteld zou worden, als bij de behandeling van het ontwerp interim-regeling kennis geno men zou kunnen worden van het ont- werp-algemene maatregel van bestuur betreffende toekenning van zekere zelfstandigheid van Aruba en Caragao. Het ligt in de bedoeling van de re gering aan deze wens te voldoen. Heden overleed te Rotterdam op de leef tijd van 44 jaar, onze beste Broer C. LOURENS, in leven Advocaat en Procureur. J. LOURENS. M. LOURENS— VAN HAMEL. Alkmaar, 6 Maart '49. Oudegracht 293. Geen bezoek. Zij komen thuis Het troepentransportschip „Johan van Oldenbarnevelt" zal vermoe delijk Dinsdag 8 Maart uit Tand jong Priok in Amsterdam arri veren. Aan boord bevinden zich de volgende stad- en streekgeno ten: P. K. Kootker, Westerweg 37; A. Pronk, Burg. Palingstraat 19; J. C. A. Lobach, Em. de Witte straat 6; T. B. v. d. Kamer, Claris- senbuurt 39, alle te Alkmaar. E. Zwart, Van Speijckstraat 22 te Eg- mond aan Zee; A. C. M. van Zon, Kerkstraat 1 te Bergen en J. W. Weimer, Laanweg 129, Schoorl. VISSERIJBESOMMINGEN Zaterdag bestond de aanvoer aan de Rijksvisafslag uit 120 kisten schol, 110 schar, 200 haring, 15 tarbot en tong 2)0 makreel, 10 hake, 25 bot, 100 schei- vis, 150 wijting, 130 koolvis, 25 poon 135 kabeljauw, 5 haai en 25 kisten me, diverse vissoorten. Besommingen: TJm 71 „Bloemendaal" f 8295, 73 „De Hoop f 18920. KW 69 f 4423, IJm. 11 f 2393, IJm. 226 f 109. HUIDARTS. Tot nader aankondiging wegens ongesteldheid geen spreekuur. NETTE WERKSTER gevraagd voor de schoon maak. Na 6 uur Kennemerstraat- weg 63. Gevraagd te Bergen: KEURIGE KINDERJUFFROUW. Extern. Br. onder no. A 120, bur. van dit blad. De Coöperatieve Zuivel fabriek „Herwen en Aerdt" te Herwen, vraagt een (aanvoer 2 mill. kg. melk volvette kaas uit rauwe melk). Instructie ligt ter inzage bij de Zuivelbond te Zut- phen. Salaris nader overeen te komen. Woning beschikbaar. Sollicitaties uiterlijk 17 Maart bij de wnd. voorzit ter, de heer H. H. M. PE TERS, Eltensweg A5, Lo- bith. Geen persoonlijk bezoek dan na oproeping. De nieuwste modellen Franse bladen ter inzage voor de prijs van f 4.50 f. Onze leus isprima werk en niet duur verchroomde wielplaat, van Hudson (met driehoek) tussen Bergen, Schoorl, Langedijk en Alkmaar Inl. tegen beloning bij Noord-Hollandse Brand waarborg My., Oudkarspel, VVONIN GRUIL AmsterdamAlkmaar. Aangeb. keurig onderhou den woning Jacob v. Len- nepkade no. 3921, voor woning in Alkmaar. Inlichtingen Snaarmans- laan 49. en voor en Spec. rep. inr. voor alle electr. apparaten. Ritsevoort 29 - Tel. 4184. onder volle fabrieksgarantie. DINSDAG 8 MAART 1949 van 11—5 en 7—9 u. tonen wij U in „Het Wapen van Heemskerk", Breedstraat 13, Alkmaar, een collectie van 150 bontmantels. Reeds vanaf 75.kunt U in bezit komen van een goede mantel. Wij geien U slechts één raad: Komt U zelf overtuigen! Vrye entréc zonder verplichting. Veiling om 7 uur by afslag. ALLES MOET WEG By G.V.tJ. gaan vragen. Ook voor U hebben wij een bontmantel tegen lage prijs. GOOI'S VEILINGBEDRIJF, BUSSUM. Off. erkend vellingbedryf. Schoorsteenrand wit met blauw of rood, per meter Prima tafelkleden, 120 x 120 handweefstof Tafelzeil in diverse ruitdessins, 90 cm. breed, p. meter De Bulé Javakapok per pond Wit tafelzeil servetpatroon, 1.15 breed, per meter Extra zware gryze molton dekens Vitrage, 130 breed, in beige tint, per meter Beddenkussens, gevuld met prima veren Handweefstoffen diverse kleuren, vanaf Gevulde matrasdekken, 2-persoons Zware deurmatten, 40 x 70 2-p. Spiraalmatrassen met garantie i1 ALKMAAR Stenenbrug - EGMOND aan Zee Morgen weer mm OOK s ZONDAGS GEOPEND Luxeverhuurinrichting - Nassaupleinl - Alkmaiap Onze nieuwe wagens zyn verwarmd

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2