WOL Stad en Omgeving. Weinig belangstelling voor uitstekend concert van de H.O.V. AGENDA I_aaiste N Vechtpartijen om een croquetje en een biljartkrijtje Dat we zó mooi Mozart zouden horen spelen Zeer grote sortering Heiloo Oudorp Egmond aan Zee Niet sportief Berqen Slompetoren De kerk brengt films De Rijp teuws H.M. de Koningin Donderdag in ons land terug Voor de politierechter Hensbroek Floralia- en Of er toevallig veel Bach-kenners in de zaal waren weten we niet, maar er was een vurig applaus voor de „Suite no. 2" van Bach. Dit is te meer opmer kelijk daar men over het algemeen nog al gereserveerd tegenover deze meester pleegt te staan. Maar de „Oude Pruik", zoals hij door één' van zijn zoons wel eens genoemd werd. deed in tussen maar wonderen met zijn ver rukkelijke muziek en.... de uitvoering er van was perfect! Een extra, compli ment voor Marius Ruysink, die de fluitsoli stijlvol speelde, is zeker op zijn plaats. Dat we zó mooi Mozart zouden horen spelen, hadden we niet verwacht. De blind geboren pianist Jan Hisschemöller heeft ons met het pianoconcert in Es gr. terts ook een waar artistiek genot geschonken. Het was geen wonder dat hij tot drie maal toe werd teruggeroepen. Ook in technisch opzicht liep alles vlot en correct. Hisschemöller zal nog veel van zich doen horen. De orkestbegeleiding was zeer muzikaal, maar soms wat on evenwichtig ten opzichte van de so list. Na de pauze kregen we een reprise van de achtste Symphonie van Beet hoven. De ernstige Beethoven is hier niet thuis, maar wel de geniale musi cus, die met zijn motieven een fijn zinnig en vrolijk spel speelt maar dan op meesterlijke wijze. De interpretatie van Marinus Adam was levendig en vitaal en het was merkbaar, dat het orkest dit werk gaarne speelt. Er volg de dan ook een staande ovatie welke ten zeerste was verdiend, een hulde Neveda Spoeltjes Pariey's enz. Jan Burger kampioen 3e klasse cadre Nn spannende wedstrijden is J Burger er in geslaagd het kampioen 3e klas cadre van het district Alkmaar te veroveren Hij won niet alleen vijf partijen, maar be haalde ook het hoogste gemiddelde (8,78) en maakte tevens de hoogste serie 63 Maar gezien het feit, dat alle zeven deel nemers met een gemiddelde speelden van boven de 5,is dit vo&r de 3e klas cadre goed D Buisman werd een goede tweede^ al was zijn algemeen gemiddelde eigenlijk iets te laag B Wijkhuizen bezette met 7,05 gemiddelde verdiend de derde plaats J Smit begon uitstekend, doch zakte iets af, terwijl ook C Boendermaker met bijna 7,— gemiddelde zich goed weerde P Schou ten stelde enigszins te leur door enkele zwakke partijen Dat hij desondanks toch een algemeen gemiddelde van 5,84 bereik te, pleit voor zijn andere partijen R Pee- re boom was wat uit vorm Hij won één partij, doch kwam toch boven de 5,— al gemeen gemiddelde Na een zeer geanimeerde strijd onder de goede leiding van de Optimisten met de heren Wessels en Doeschot aan het hoofd werden Zondagavond de prijzen uitgereikt, waarbij menig hartelijk woord (cok van dank) werd gesproken De eindstand was als volgt: Jan Burger 1326 151 63 8,78 10 w p D Buisman 1321 214 39 6,17 9 wp B Wijkhuizen 1249 177 57 7,05 8 wp C Boendermaker 1215 178 50 6,82 5 w p J Smit 1098 158 54 6,95 4 w p P Schouten 871 149 54 5,84 4 wp R Peereboom 876 171 47 5,06 2 w p D.D.D.-nieuws Dezer dagen trok een strijdlustig D.D.D.-team naar St. Pancras. Deze wedstrijd was ook van belang voor een prijs in de nederlaagwedstrijden, ge organiseerd door Damlust uit Noord- Scharwoude, daar beide clubs met 2321 van Damlust hadden gewonnen Ook D.O.S. had echter goede moed door de overwinningen op D.I.D., Edam enz., behaald. Van de 25 borden werden de eerste 20 voor de beslis-' sir.gswedstrijd gerekend, waarbij DDD ook nog de sterke spelers M A. Oud en J. Jorna miste. Ondanks dit werd een duidelijke 2416 over winning behaald, terwijl aan de ove rige 5 borden de einduitslag 55 werd Na enige wisselende uitslagen van het tweede tiental wisten Ravenstijn door een vlotte overwinning, Smole- naars door goede winst in een hek- stelling, Oud door goed positiespel en Hemels en Woonijk de winst te con solideren. De gedetailleerde uitslag was: KunstRavenstijn 0—2, Kooy Schuit 11, ToepoelOud 02, Meere- bnerKruider 11, Kloosterboer Hemels 02, PeereboomVerver 11. Kloosterboerde Bree 11, Wage naarWoonijk 02, OudSmolenaars 02. GroenToepoel 11, Klanker— Helder 11, v. NieuwlandPeerde- man 20, BakkerStam 20, Ivangh— I.angras Jr. 20, Poolv. Leeuwen 0—2, WiedijkBijwaard 02. Bakker— Langras Sr. 0—2, GroenMiedema C2, VerkroostA. Langras 20, Van LeyenHemmelder 20, Turkstrade Wijn 02, GroenVeen 11, Klooster boerBalder 20. KloosterboerKorn 11, SlijkermanBruggeman 11. waarin het orkest moest delen. Zo was deze avond, voor dit seizoen althans, een afscheidsavond. Jammer was het voor de HOV dat er maar weinigen waren om afscheid te nemen. Er was te veel ruimte in de zaal van 't Gulden Vlies. Laten we hopen dat dit een uitzondering is, want anders kon Alkmaar zijn symphonie- concerten wel eens In de toekomst moeten missen. Dit zou vooral voor de jonge gene ratie een cultureel verlies betekenen. Ms. Duizend gulden gestolen Zondag is hier op verzoek van de poli tie uit Leeuwarden een vrouw aangehou den, die daar in betrekking als huishoud ster een bankbiljet van f 1000,— ten na dele van haar patroon had ontvreemd Zij is dezelfde dag nog op transport gesteld naar Leeuwarden Sterke drank in beslag genomen Tegen een caféhouder hier ter stede is proces-verbaal opgemaakt wegens het voorhanden hebben van sterke drank in zijn verlof-lokaliteit De aanwezige sterke drank werd in beslag genomen „VOOR ALTIJD PILATUS" Als derde abonnementsvoorstelling van serie C wordt Vrijdag 11 Maart (in plaats van Maandag 14 Maart) in 't Gulden Vlies het knap geschreven stuk van de Hollandse schrijver Jef Heijdendaal „Voor Altijd Pilatus" ten tonele gebracht. Verheugend is het dat het Amsterdams Toneelgezelschap 'Alb. v. Dalsum en A. Defresne) een toneelspel van een Hollandse schrijver op het repertoire heeft genomen, aan de opvoering waarvan de regisseur A. Defresne alle mogelijke zorg heeft be steed. De hoofdrollen worden vervuld door o.m. Paul Huf. Johan Fiolet, Ed win Thomas, Wim Vesseur, Jo Stern- heim, Kees van Iersel, terwijl de mu ziek, opgenomen op gramofoonplaten door N.V. Philips, uitgevoerd is door het orkest van de Ned. Opera en het Ned. Vocalisten Ensemble. PROCES-VERBAAL OPGEMAAKT Tegen een bakker is proces-verbaal op gemaakt wegens het te vroeg voorhanden hebben van vers gebakken brood Dc voorstellen voor de a.s. Gemeenteraad Donderdagavond 8 uur vergadert de raad ten gemeentehuize. Ter be noeming van een vaste leerkracht is een voordracht van 3 personen opge maakt, waarvan no. 1 is de heer K. Roeda, tijdelijk onderwijzer aan de ULO school te Heiloo, die blijk gege ven heeft zeer wel te voldoen. B. en W. stellen voor onder bepaal de voorwaarden medewerking te ver lenen aan het verzoek van mevrouw De Langevan Foreest, om haar de nodige medewerking te verlenen tot het in bouwexploitatie brengen van het Zuidelijke deel der haar in eigendom toebehorende gronden van het Block- hovepark. Dat komt neer op doortrek king van de bestaande Blinkenlaan en Curtiuslaan die verbonden worden door de alsdan te verharden Spoken- boslaan. Voorgesteld wordt de aangekochte percelen grond tussen Nicolaas Beets- veg en Burenweg in te brengen in het gemeentelijk grondbedrijf. Nu mej. Teer-Westerveld haar be- DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Noodlot (18 jaar); Victoria Theater, 8 uur; San Antonio (18 jaar); Cinema Americain, 8 uur: Warschau Concerto (14 jaar) Gulden Vlies, 8 uur: Drie eeuwen danskunst. BONNEN HALEN 8 MAART ALKMAAR: Letters K van Koomen tot einde K. GROET: Alle inwoners. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur Nood lot (18 jaar). Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: San Antonio (18 jaar). Cinema Amerikaan, 2.30 en 8 uur: War schau Concerto (14 jaar). Harmonie (kleine zaal, 7.30 uur: Voordrachtavond van het „Nut". BONNEN HALEN, 9 MAART ALKMAAR: Letters L en N. SCHERMERHORN: Alle inwoners. noeming tot onderwijzeres aan de o.l. school niet heeft aangenomen, hebben B. en W. de volgende voordracht op gemaakt: 1 mej. Vreem te Haarlem; 2 mej. F. J. Urbanus te Amsterdam; 3 mej. C. E. Mohl. B. en W. hebben een bespreking ge had met het dagelijks bestuur van het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier ten einde de moge lijkheid onder het oog te zien van het aangaan van enigerlei overeenkomst met genoemd waterschap waardoor een vermindering van de zware druk wel ke de wegen op het gem. budget leggen, zou kunnen worden voor komen. B- en W. menen na deze bespreking dat er geen enkel belang voor de ge meente in gelegen is om ter zake een overeenkomst met het Hoogheemraad schap aan te gaan. Het zal wellicht aanbeveling verdienen om, zodra de fi nanciële positie der gemeente zulks toelaat, het thans jaarlijks ten laste van de gewone dienst komende bedrag van f 5525 te verhogen ten einde de schuld vermindering op deze wijze enigszins versneld te doen plaats hebben. Foresters behaalde een verdienstelijk gelijkspel Geel Zwart was het eerste kwartier iets gevaarlijker wat zij ook in een doelpunt wist uit te drukken. Bij deze goal ging keeper Keuris niet geheel vrij uit. Tinus Versteeg wist echter spoedig met een keihard schot gelijk te maken, terwijl Klaas Kome even vóór de rust Foresters de leiding wist te geven, 21. Na de rust gingen bei de partijen weer gelijk op. De aanval len van de Foresters waren echter ge vaarlijker. Na een half uur spelen werd keeper Keuris, die zeer verdienstelijk werk deed. echter voor de tweede maal gepasseerd, zodat Geel Zwart de stand gelijk maakte, 22. Direct hierna brak Verbeek schitterend door en scoorde het derde doelpunt, 32. Jammer was dat even vóór tijd de Geel Zwart-mid- voor werd gevloerd in het beruchte gebied, waardoor Foresters de over winning ontging. De toegestane penal ty werd in een doelpunt omgezet, 33. De wedstrijd werd in de beste ver standhouding gespeeld. Geel Zwart be schikt over een goede ploeg, terwijl Foresters over enkele prima spelers beschikt, doch het dikwijls in te ent housiast spel zoekt en daardoor de techniek verwaarloost. De uitslag geeft de verhouding goed weer. UIT INDIE TERUG Heden zal onze plaatsgenoot A. Pronk, Heerenweg 142, na een militai re diensttijd van 2 y, jaar in Indonesië, in zijn ouderlijke woning arriveren. Van harte welkom. TWEEDE PRIJS Onze plaatsgenoot Piet Tromp be haalde bij de veldloopkampioenschap pen te Velsen een 2e prijs. Ongetwij feld een goede prestatie voor deze nog jonge athleét. Kolping-Boys benut laatste kans Op een tamelijk moeilijk bespeelbaar ter rein ving om half drie de wedstrijd Kol ping-BoysReiger-Boys aan, welke met 3—-2 door Kolping-Boys werd gewonnen Eén minuut na de aanvang zagen we Reiger-Boys er reeds snel tussen uit glip pen Zij kregen een corner toegewezen De R-B-linksbuit'en Kager zette netjes voor en het was 1—0, doordat keeper Van Veen de bal van achter de lijn wegpakte Kolping-Boys gooide alles op alles, want deze laatste wedstrijden moesten zij be nutten om het degradatie-gevaar te ont lopen Spoedig zagen zij hun moeite be- loond^. door een toegewezen penalty en het was Wopereis, die keihard inschoot Het spel ging nu na deze doelpunten ongeveer gelijk op De Kolping-Boys-voor- hcede was snel en doortastend in haar op treden, maar het Reiger-Boys-team hield stand Zeven minuten vóór de rust probeerde Kolping-Boys het nog eens en met suc ces Uit een mooie voorzet van links was het de midvoor Jongbloed, die inschoot Na de rust kregen we hetzelfde spelbeeld te zien en beide partijen wisten nog een maal te scoren De R-B-linksbuiten en midvoor speelden een beste wedstrijd en hadden er van gemaakt wat er van te maken was In het algemeen misten wij bij Reiger-Boys het enthousiasme, waardoor naar onze mening Kolping-Boys twee winstpunten wist te behalen Vol verwachting stonden Zondagmid dag de adspiranten van de voetbalclub Egmondia op het sportpark klaar om kampioen te worden door een overwin ning op de adspiranten van Randers. Vele honderden toeschouwers waren opgekomen om dit verwachte heuglijke feit mee te maken. Wie schetst echter de teleurstelling van de jeugdige Eg- monders, toen bleek dat de tegenstan ders niet verschenen? Wat bleek het ge val? De Randers adspiranten verwachtten, dat hun eerste elftal kampioen zou worden door een overwinning op de Egmondse Zeevogels en wensten even eens dit heuglijke feit mede te beleven. Dies waren ze rustig in Alkmaar geble ven, ondanks de nog Zaterdags tevoren gegeven verzekering, dat zij zouden komen. Zij waagden er een tientje boete aan en lieten op het Egmondse sportpark hun tegenstanders in de kou staan. Dat was buitengewoon onsportief, heren van Randers. AANBESTEDING B. en W. v ebben aanbesteed bestra tings-, riolerings - en andere werken op en rond het oude Pompplein. Hoogste van de 25 inschrijvers was de firma de Rooij uit Hoofddorp met f 91.297, laag ste de firma Bunschoten uit Haarlem met f 43.747. De gunning zal binnen èen maand plaats hebben. DE GEESTELIJKE BETEKENIS VAN DE TABERNAKEL De heer Lucardie, van Zeist, die deze winter reeds enige lezingen in Bergen hield, hoopt morgenavond in het Evan gelisatiegebouw „Rehoboth" te spreken over de geestelijke betekenis van de tabernakel, een onderwerp, dat elders veel belangstelling trok. De heer Lu cardie heeft de gave zijn onderwerpen eenvoudig en klaar te behandelen. De toegang tot deze samenkomst is vrij. Er gelegenheid tot het stellen van vra gen. NEDERLANDS HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijving: J. G. Tielrooy's fotohandel, Bergen, Beemsterlaan 3. Kleinhandel in fotografieartikelen. Eig.: J. G. Tielrooy. Ontleend aan het Ne derlands Handelsregister. Burgerlijke Stand Geboren: Gustaaf J^ zoon van J Verburg en G M Hoogvorst Willem A B, zoon van W A van den Bosch en A Admiraal Nicolaas J M, zoon van J C Min en A Prak Wilhemina M, doch ter van W Dekker en M E Ruijter Ondertrouwd Everardus B Groot en Theodora C M Hoedjes Johannes J Hoedjes en Annie G Godijn Anton'e A Wissink en Froukjen Nijboer Zaterdagavond werd door de kerke- ïaad Noordschermer in samenwerking met het Filmcentrum van de Neder landse Hervormde Kerk een filmavond georganiseerd. De zaal was geheel gevuld toen Ds. F. Keja de aanwezigen welkom heette en een uiteenzetting gaf van de bemoeiingen, die de kerk zich geeft om de goede films te brengen bij ae brede lagen van ons volk. Hierna werd de film „Marie Louise" gedraaid. Het is de geschiedenis van een Frans meisje, dat als evacué naar witserland werd gevoerd. Naast de oorlogsellende in het verwoeste Frank rijk toonde deze film ons de gastvrij heid van het Zwitserse volk en pracht opnamen van het Zwitserse bergland. A.V.V.Sporters 11 Zondagmiddag zag AW in de laatste minuut de met veel inspanning ver overde 10 voorsprong verloren gaan en daarmede tevens de zekerheid een plaats te behouden in haar afdeling. Een kampioenswedstrijd had moeilijk meer. belangstelling kunnen trekken dan deze op het AVV-terrein gespeelde beslissingswedstrijd tussen twee candi- daten voor de onderste plaats. Beide clubs behaalden uit 19 wedstrijden 14 punten en staan onderaan. Het was dus winnen of degraderen en als laatste strohalm gelijkspel, maar daarmede veranderde de toestand niets en zullen er weer beslissingswedstrijden op vol gen. Met een 11 uitslag is dit laatste noodzakelijk geworden en leverde deze wedstrijd alleen winst op voor de pen ningmeester van A.V.V. Vóór de rust was er weinig aantrekkelijkheid aan de wedstrijd en de tweede helft ging met een blanco stand in. Na de rust werd het spelpeil geleide lijk opgevoerd. De spanning bereikte haar climax toen AVV sterk opdrong en herhaaldelijk voor het doel van de gasten opereerde. Verschillende corners werden geforceerd doch deze leverden niets op. Op een gegeven moment werd de bal weer keurig naar voren gewerkt en belandde bij de midvoor, die ver schillende toesnellende spelers van Sporters wist te omspelen en vlak voor doel, als laatste man, de keeper pas seerde, 10. Toen kwam de spanning er echt in. Aanval op aanval volgde, beide keepers kregen het druk en niet in het minst de keeper van A.V.V. die op schitterende wijze soms zeker schij nende goals wist te voorkomen. Enkele minuten vóór tijd zagen de met uiterste krachtsinspanning spelende Sporters, kans de gelijkmaker in doel te plaat sen en behielden daardoor nog een kansje om degradatie te ontkomen. D.R.E.O.-NIEUWS Beter dan in de wedstrijden om het Gouden Kruis weert Dreo zich in de competitie. Het was Zondag Alkmaar met wie zij de punten samen deelde en dit is, als men de stand nagaat, geen slecht resultaat. In de tweede helft van de competitie is slechts één maal verlo ren. Tot drie maal toe zag Dreo kans een achterstand in te halen Het was een goede wedstrijd die het aanzien volkomen waard was en van begin (ot eind een spannende strijd te zien gaf. Toen de goed leidende scheidsrechter, de heer v. Duyse, het einde floot was de buit broederlijk gedeeld. Ongecorrigeerd H.M. de Koningin heeft besloten haar vacantie te bekorten. H.M. acht het ge wenst, met het oog op de vele belang rijke vraagstukken, die thans aan de orde zijn, geregeld overleg met het Ka binet te kunnen plegen. De Koningin zal Donderdag in Ne derland aankomen. Z.K.H. Prins Bern- hard zal in verband met zijn gezond heidstoestand in de eerste dagen nog niet kunnen reizen. K.L.M.-dienst op Indonesië begint Vrijdag Het plan was, dat de KLM dienst op Indonesië via Mauritius gisteren zou beginnen. In verband met de benzine positie op Mauritius zal de dienst ech ter eerst Vrijdag 11 Maart ingaan. Waarschijnlijk zullen, met het oog op de achterstand in de boeking, die door dit uitstel ontstaan is, enige extra vluchten gemaakt worden. REPUBLIKEINS RAPPORT ONJUIST? In federale kringen te Batavia gaf men aan Aneta te verstaan, dat de voorstelling van zaken, zoals gegeven in het rapport van de republikeinse dele gatie aan de Commissie van de Ver enigde Naties voor Indonesië over de besprekingen op Bangka met de con tactcommissie van de BFO, op bepaalde punten onjuist is. Men meende in deze kringen o.m., dat de terugkeer naar Djokja voorwaarde was voor het accep teren van de uitnodiging en niet de voorwaarde om dan nog een beslissing te nemen over het al of niet aanvaar- deii van de uitnodiging. SURINAAMS WAARNEMER STELT VERTREK UIT De Surinaamse waarnemer, de heer J. C. de Miranda, heeft zijn reis naar Nederland voor de Ronde Tafel-confe rentie uitgesteld wegens onzekerheid inzake de conferentie. GEEN SPREEKUUR Men deelt ons mede, dat de wethou der van Volkshuisvesting onzer ge meente, verhinderd zal zijn a.s. Woens dag zijn wekelijks spreekuur te hou den. Beledigingen, diefstal en mishande lingen in alle mogelijke vorm werden gisteren aan de politierechter in Alk maar, mr. R. W. J. C. vvd. Wall Bake, ter beoordeling en berechting voor gelegd. Pieter Gerrit Z. uit Alkmaar was de eerste stadgenoot die op het verdachtenbankje plaats nam. Z. was op 16 Januari met zijn vrouw naar een bioscoop geweest. Na afloop ging het echtpaar in een automatiek, een croquetje eten. doch dit bekwam hen maar matig. Bij de automaat stond o.a. een zekere Sdie de vrouw van Z. een versnapering aanbood. Z. maakte zich hierover kwaad en het gevolg was dat na een korte ruzie over en weer een paar klappen vielen. Toen de zaak aldus was opgelost, begaf het echtpaar zich huiswaarts. S. moest echter de zelfde kant uit en liep achter Z. en diens vrouw aan. Een tweede getuige, B., had de ruzie en de gevolgen daar van gezien en toen hij merkte dat S. achter Z. aan liep, vreesde hij nieuwe moeilijkheden. Om bij een nieuw tref fen zijn bemiddeling 'aan te kunnen bieden (of was het nieuwsgierigheid?) liep hij op zijn beurt achter S. aan. Wat er toen gebeurde was vrij vreemd. S. was opeens in het niet verdwenen en B. liep plotseling vlak achter Z. Deze, die meende met een nieuwe aan valler te doen te hebben, draaide zich om en gaf B. een vuistslag. De won den, die S. en B. opgelopen hadden za gen er uit, of zij door een boksbeugel veroorzaakt waren, doch dit ontkende Z. De officier, mr. J. C. V. Meischke. vond dat Z. wel wat heel vlug tot handtastelijkheden overging. Hiermee hield de officier rekening, toen hij 40 subs. 20 dagen eiste. De politierechter veroordeelde Z. tot 30 of 18 dagen. Door wie wordt een agent betaald? Op 19 Januari werd Adrian Wilhelm K., uit Nieuwe Niedorp door de opper wachtmeester der Rijkspolitie S. aan gehouden voor controle op de boter- wet. K. was het hier niet geheel mee eens en zei op een gegeven ogenblik tegen de opperwachtmeester: „Weet je wel dat je mijn knecht bent en door mij betaald wordt?" Het spreekt van zelf dat de politieman een andere me ning was toegedaan en zich beledigd voelde. K. probeerde ter rechtzitting zijn woorden uit te leggen. Volgens hem stond de wachtmeester in dienst van de gemeenschap en werd hij betaald van het geld. dat de gemeenschap aan belasting opbracht. Was het bij deze ene belediging gebleven, dan was het misschien nog met een sisser afgelo pen, maar verdachte schold de politie man bovendien uit voor iets, dat aan een vuile neus doet denken. K. zei niet de bedoeling te hebben gehqd de opperwachtmeester te bele digen Mocht hij dit toch hebben ge daan. dan bood hij zijn verontschuldi gingen aan. Mr. Meischke nam hier echter geen genoegen mee en eiste 75.subs. 50 dagen. Mr. v. d. Wall Baken vonniste conform de eis. Vechtpartij om een biljart- krijtje. In een café in Heiloo ontstond op de avond van 28 November een vecht partij tussen enige bezoekers. Op de twee biljarten dié het café rijk is, speelden Mattheus D. en Cornelis B. met enige andere mannen. D. miste op een gegeven ogenblik zijn biljartkrijt. Hij zag dat B. een krijtje in zijn zak stak en daar hij meende, dat dat van hem was, eiste hij het direct terug. B. was echter niet van plan zijn eigen krijt af te geven. Het gevolg van deze botte weigering was, dat D. begon te duwen. Als tegenmaatregel sloeg D. met zijn biljartqueue in de richting van B. Deze weerde de klap met zijn queue af en gaf zijn tegenstander di rect hierop een vuistslag in het gezicht, waarvan het gevolg was dat D na de vechtpartij twee echte tanden door valse moest laten vervangen en een derde valse tand moest laten herstel len. Mr. Meischke vond het vrij kinder achtig van beide mannen om een vechtpartij te beginnen om een krijtje. Tegen B. eiste mr. Meischke 25. subs. 10 dagen. De politierechtfer ver minderde het vonnis tot 20.subs. 12 dagen. De tweede stokslag' was raak. Hiermede was deze zaak echter nog niet afgelopen. Toen D. de stomp had gekregen, had hij zijn positieven nog zo goed bij elkaar, dat ook hij nog een uitvalpoging waagde. Hij sloeg te tweeden male met zijn queue in de richting van B. en ditmaal trof de slag doel. B. kreeg zo'n klap op het hoofd, dat hij een bloedende wonde boven de rechter slaap opliep en verschijnselen van een hersenschudding werden waargenomen. Ook tegen deze ver dachte eiste de officier 25.subs. 10 dagen. De uitspraak was 20 -of 12 dagen. Buurvrouw roddelde. Jan H. uit Midden-Beemster hoorde op 11 Januari dat zijn buurvrouw, mej. K„ tegen een andere buurvrouw zei, dat hij hout gestolen zou hebben. H., die wel meer last van deze juffrouw had, vond deze laster te erg en hij besloot daarom zijn mening duidelijk kenbaar te maken. Zodra hij juffrouw K. tegenkwam, gaf hij haar een klin kende slag in het gezicht. Voor deze handtastelijkheid eiste mr. Meischke 8.subs. 4 dagen. Mr. v. d. Wall Bake zei te kunnen begrijpen, welke gevoelens H. jegens de buurvrouw, die volgens het politie rapport een „klets" is, koesterde. Hij mocht zijn zaken echter niet op deze manier regelen en daarom veroordeel de de politierechter hem tot 7.50 subs. 3 dagen. Vechtpartij kwam voort uit oude vete. Jacob K. uit Oudorp gaf op 7 Janu ari K. M. een slag met een stuk hout, toen deze op zijn erf kwam. Tussen de beide mannen heerste al sinds lang een vete, die ontstaan was in de tijd, dat M. als melkcontröleur monsters kwam nemen bij K. De eis van mr. Meischke in deze zaak was 25.subs. 10 dagen. Nadat mr. Schenkeveld nogmaals de achtergrond van de ruzie uiteen had gezet, werd K. tot 20.subs. 12 da gen veroordeeld. Oneerlijke vin "er Johannes S. uit Oudorp reed .p 26 Augustus met zijn wagen door Alk- maars straten. Op de Nieuwesloot ge komen, vond hij een dekzeil, dat hij besloot mee te nemen. In plaats van aangifte te doen bij de politie, zoals zijn vader hem had aangeraden, hield S. het zeil. Vijf maanden later liep hij tegen de lamp, toen hij werd aange houden door een agent van politie. De eis was lang niet mis, 60. subs. 30 dagen. Rekening houdend met de finan ciële omstandigheden waarin S. ver keert, veroordeelde mr. v. d. Wall Ba ke hem tot 50.sub. 20 dagen. Belediging Arie B. uit Nieuwe Niedorp, die op 2 December in een café te Schagen J G. beledigde, door o.m. tegen hem te zeggen, dat hij slecht voor zijn werkvolk was, werd conform de eis tot 20.subs. 10 dagen veroordeeld. Nelly G. uit Egmond aan Zee werd op 15 December zonder enige aanlei ding gestompt door een 11-jarig Eg- monds jochie. Zij deed iets dat heel be grijpelijk is; zij gaf de jongen een draai om zijn oren. Zij zal voor deze klap echter 7.50 moeten betalen of 3 dagen de eenzaamheid ingaan. De eis was 10 subs. 5 dagen. huisvlijttentoonstelling Zaterdag en Zondag werd uitgaande van de plaatselijke vereniging een huisvlijttentoonstelling en tentoonstel ling van bollen gehouden in de zaal van de heer Kossen. Voor de afH. huisvlijt bestond van de zijde van ton- gens en heren een geringe belangstel ling, daarentegen hadden meisjes en dames belangrijk ingezonden. Naar men ons mededeelde, ligt het voor het volgend jaar ook in het voornemen om de leerlingen van de kleuterschool te laten inzenden. De huisvlijt werd beoordeeld door de dames Oosterlee en Liefhebber, Alkmaar; de bloemen door de hoer Bakker, Obdam. Het bezoek was niet zo groot als ge woonlijk. De A.B.C.-band zorgde voor muzikale opluistering. Ter versterking van de kas waren verschillende attrac ties aanwezig. Zondagavond vond na een openingswoord van de voorzitter, de heer D. Wit Sz., de prijsuitreiking plaats door burgemeester Kooiman. De uitslagen luidden als volgt (in verband met de beperkte plaatsruimte vermelden we alleen de eerste prijs winnaars. Huisvlijt dames: borduurwerk: mej. A. v. d. Molen; kussens, mej. D. ïtaa; breiwerk, mevr. A. van Leyen— Bloem; ontbijtlakens. mevr. A. Pijper— P.ommezij; haakwerk, mej. G. Peete- boom; naaiwerk, mevr. A. Hellen- bergTurkstra; costuumnaaien, mevr A Hellenberg—1Turkstra; frivolité, mej. B. Tuinman: linnengoed, mevr. T. LeegwaterPeetoom; diversen, mej. A Oudendijk. Huisvlijt Meisjes. 67 j.: Greetje Blauw; 89 j. Nellie Blauw; 1011 j. IJtje Blauw; 1213 j. Mink de Jong; 14, 15 en 16 j. Guus Schrooder. Huisvlijt Jongens, 67 j.: Nico de Hart; 89 j. Klaas Molenaar; 1213 j. Daan Hellenberg; 14, 15 en 16 j. Joop K lerk. Aparte le prijs voor herencostuum Joop Loos. Huisbroei leden: tulpen, G van Duin; hyacinth (blauw), W. Dekker; idem (rose) K. Aay; vrije inzending huis- broei, A. Koeman; groep, mej. R. Vol kers; kinderen, meisjes, tulpen, fini Mol; jongens. Kees Groen; crocussen, meisjes, Gre van Leyen; idem. jongens, Nico de Hart. Voor het raden naar getal: pr. Janny Hartland; 2e pr. mevr. Groen— Maars, Obdam. Verloting: le pr. J. Wit; 2e pr. K. Aay. ALS MOSKOU BEVEELT.. In navolging van Thorez en Togtiatti hebben ook de secretarissen van de Belgische en Columbiaanse Communis tische Partij een verklaring afgelegd, waarin zij zeggen in geval van oorlog met hun leden achter de Russische be vrijdingslegers te zullen staan. Marktberichten LANGEDIJKER GROENTEN CENTRALE 8 Maart 70,000 kg rode kool 12,80—17,20; 85,000 kg gele kool 10,80—13,30: 45,000 kg witte kool 9,40; 17,000 kg peen 2,507,00 NOORDERMARKTBOND, 8 Maart 102,000 kg rode kool 12,80—17,40 en Idem afwijkend 7—16,10; 47,000 kg gele kool 11— 14,60; '66,000 kg witte kool 9,40—10,40; 15.000 kg peen 2,50—7; 1,000 kg uien 3,70—4,40

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2