I Hoe oud is hei circus? Ook Kamerleden hebben hun hobbies N. MARTENS, Britse volk bewerkt een wonder HOE GAAT HET IN ONS PARLEMENT? Onderling overleg in de fracties ZUINIG ME'l BENZINE DAT IS DEVIEZEN VERDIENEN In 1947 in de put thans hard op weg naar algeheel herstel Vakkundige reparatie v. alle uurwerken Horloger, Hoornse Kade 12, Alkmaar Het Radioprogramma ER gaat een verhaal van een buiten- S- lands parlementslid, dat te aardig is om het u te onthouden. Het zou ook in Nederland gebeurd kunnen zijn. Deze volksvertegenwoordiger met een zeer beperkte en eenzijdige belangstelling, laten we hem De Wit noemen, sprak in de Kamer nooit ergens anders over dan over de verbetering van de havenwer ken in zijn woonplaats. De eerste keer maakten de journalisten op de pers tribune in hun bladen melding van zijn speech, maar al spoedig volstonden zij met een kort: „De heer De Wit sprak weer over de verbetering van de ha venwerken". Op een dag vroeg het Kamerlid het woord. Hij liep naar het spreekge stoelte en als één man stonden de ver slaggevers op; zij verdwenen naar de perskamer in het parlementsgebouw om zich bij een kop koffie te verpozen. In hun kranten verscheen de stereotiepe mededeling: „De heer De Wit sprak weer over de verbetering van de haven werken!" Maar de heer De Wit had deze keer bij hoge uitzondering eens niet over de havenwerken, maar over een heel an der onderwerp gepraat! In liet Nederlandse parlement ken nen we eveneens volksvertegenwoordi gers, die zich bij voorkeur op één be paald gebied bewegen of een hobby hebben en elke gelegenheid aangrijpen oip daarmede voor de dag te komen. Wie herinnert zich niet de ridder zon der vrees of blaam, de representant van de toenmalige Plattelandersbond, de heer Braat, die slechts één doel na streefde: de zomertijd afgeschaft te krijgen. Of de tollenbestormer Floris Vos, die speciaal in de Tweede Kamer gekozen was om daar de grote trom te roeren over de tollen, de lastige ob stakels op de weg, die bij het moderne snelverkeer niet meer passen. Het moet tegenwoordig al heel raar lopen, als de Staatkundig Gereformeer de ds. P. Zandt in zijn speechen niet zijn afkeuring uitspreekt over de vac cinatie, smeekt om instelling van over heidswege van een vloekverbod en op roept tot Zondagsheiliging. De Christe- lijk-Historische mr. J. J. R. Schmal schept er een bijzonder pleizier in ds. Zandt in het theologische vaarwater te zitten. Elk lid heeft zo een terrein, waarop hij zich het liefst beweegt. Bij de be handeling van wetsontwerpen, die bui ten dit gebied liggen, wordt zijn stem niet gehoord. Er zit daardoor systeem in het sprekerslijstje, dat is in het rijtje namen van hen, die zich bij de president zijn komen opgeven om hun 'licht over 's lands bestuur te laten schijnen. H°* gaat dat eigenlijk in de Tweede Kamer? Hoe is het spreken er ge regeld? Wanneer een gewoon wetsontwerp in behandeling is, kan ieder daarover in 'eerste termijn, zoals dat heet, zo lang het woord voeren als hij wil. indien hij zich maar tot het onderwerp bepaalt. Niet ieder is echter op dat bepaalde ge bied deskundig en velen houden dus wijselijk hun mond. De enkelen, die hun voor of tegen laten horen, zijn verstandig genoeg om hun argumenta tie met te verdrinken in een eindeloze woordenstroom, die de aandacht zou doen verslappen. Al zijn er afgevaar digden, die het soms wel eens wat bont maken. Wanneer de minister geantwoord heeft en in tweede termijn gesproken wordt bij de replieken dus is de voorzitter er als de kippen bij met een voorstel om de spreektijd te rantsoe neren. Ieder krijgt dan bijvoorbeeld vijf minuten. In derde instantie, na de dupliek, krijgt een lid slechts 't woord wanneer de Kamer het hem uitdruk kelijk toestaat. I Bij de behandeling van de begro ting is de spreektijd al van het begin af gerantsoeneerd. Iedere fractie krijgt, naar gelang van haar grootte, enige uren toegewezen, die de heren dan zelf maar onderling moeten ver Kelen. I In deze gang van zaken ligt dus een ■waarborg, tegen een eindeloos ge- 'Tpraat en onderling gekrakeel en tegen een optreden, zoals we dat van sommi ge hardnekkige, spreekgrage bezoe- *ers van de vergaderingen van onze eigen veremgingetjes kennen. Er zijn hoörliiu a"df"e garanties voor een be- Zii verlo°P der bijeenkomsten. nine v. a®?0™0 d00r de zelfdisci- pUnc van de fracties. enTg°gewicht°tenbare vergadering van eèn uitwi«ï- zy bli daarvoor bepalen var, V3n gedachte» het Bepalen -van een standpunt het fix-pn publiek rbredelijuke verl°°P van hei P clebat en het vaststellen Hue Itrhd'defm g-6 Va" d^" wijzen van de'^prekers Vdie aan" de fractie in w e namcne ae tractie m het strijdperk zullen tre- den. Wanneer een van de fractieleden een afwijkende opvatting h„nu»? maakt men meestal terdegf uit ofhij daarvan in de Kamer openhjk bi k zal geven of niet. Zo vergaderen'afzonderlijk de RK R de' H Va" P'V'd'A" de 1 i u 4. i de ande*e groepen al zal het tussen de twee leden van Staatkundig-Gereformeerde PartH 1 P. Zandt en ir. C. N. van Dis weï mei 'een gemoedelijk gesprekje aflopen De eenling Ch. J. I. M. Welter van de c* Katholieke Nationale Partij heeft al leen maar met zichzelf te maken Hiï heeft daardoor een moeilijke 'taak waarvan hij zich uitstekend kwijt. Zelfs voordat de Kamerafdelingen vergaderen voor het eerste niet- openbare onderzoek van de wetsont- I werpen - beleggen de fracties al bij- cenkomsten om in die afdeling goed I beslagen ten ijs te komen. Bij de algemene beschouwingen ever de begroting, wanneer dus het beleid van de regering in het geding is en bijna altijd bij specifiek politie ke kwesties, beklimmen de fractielei ders de katheder: de heren Romme (KVP), Van der Goes van Naters tP.v.d.A.), Schouten (A.R.), Tilanus (CH), Oud (WD), Wagenaar (CPN), Zand (St. Ger.) en Weiter (KNP) waarbij doorgaans de oppositiepartij en het eerst aan bod komen. Voor de rest komen slechts de experts aan het woord. De katholieke fractie de grootste in de Kamer heeft ze op alle gebied, doch het meest op agra risch terrein. Het ontbreekt haar aan Indonesische deskundigen, hoewel prof. Romme zijn woordje kan mee praten. De P.v.d.A. is van alle mark ten thuis en dat geldt ook voor de A. R. en de C.H., hoewel de zaken moei lijker worden, naarmate de politieke groep klein is. Dan moet een lid heel wat hooi op zijn vork nemen. De wel sprekendheid van de afgevaardigden kan verschillen, aan dekundigheid ontbreekt het in het Nederlandse par lement stellig niet. En dat zegt wat, als men weet, dat de dames en heren in deze naoorlogse jaren over duizend en één zaken te oordelen krijgen. Titanenstrijd om het persoonlijk kampioenschap Alkmaarse Kegelbond Zondagavond opende de voorzitter van de Alkmaarse Kegelbond, de heer Joh. Diepen, de wedstrijden om het persoonlijk kampioenschap van dc Bond in het kegelhuis „De Unie". Spr. heette alle aanwezigen hartelijk welkom, vooral de dames en heren, die om het kampioenschap zouden ke gelen. Spr. rekende op een vriendschap pelijk doch felle strijd en al zou het dan zeker niet zo fel toegaan als he den middag in het stadion te Amster dam, toch zou zeker het enthousiasme niet minder zijn. Spr. wenste alle da mes en -heren een prettige strijd en een spannende avond. Verder kan ik u mededelen, aldus de voorzitter, dat de wedstrijden om het kampioenschap van de Nederl. Ke gelbond afd. dames in Alkmaar zullen plaats hebben op 29 Mei a.s.. De dis trictswedstrijden voor heren zullen beginnen 3 Mei in Amsterdam, vervo- gens 22 Mei in Haarlem, 29 Mei in Alk maar en 12 Juni in Bussum, waar ge lijktijdig de wedstrijd om de Jan Wol- terbeker wordt ingelast. De wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap nam een aanvang met de heren senioren, junioren en de da mes op vier banen, elke baan 15 bal len. Hieraan namen resp. deel: de he ren J. Boom, M. Doggenaar, E. Brink, B. Ma'sée: Afd. jun.: J. C. Cottaar, Vel- sen. J. C. Olie. Heiloo, N. Dekker en Anneveld uit Schagen. Vervolgens de dames mevr. Bosch, mevr. Plas, mevr. v. Spanje en mevr. Eickholt. In deze wedstrijd hebben zich vooral de dames duchtig geweerd. Mevr. Eickholt wist zelfs het hoogst aantal hout te werpen, n.l. 405 hout. Proficiat, mevrouw, met uw kampioen schap. In de afdeling senioren ging de strijd voornamelijk tussen de heren M. Doggenaar en E. Brink. Hierin was de heer E. Brink favoriet en werd met 387 hout kampioen. In de afd. junio ren bleek de heer Anneveld uit Scha gen met 367 hout de kampioen te zijn. Vervolgens kwam de superklasse aan de beurt, n.l de heren M. de Haas, Schagen; C. de Lange, A. Köllmann, J. de Bakker, J. Eickholt, W. v. d. Bosch. G. Oudes, Alkmaar, en R. Brugman uit Schagen. Laten wij maar beginnen met te zeg gen: wij hebben nog nimmer zo'n mooie en felle wedstrijd medegemaakt. De toeschouwers hebben gisteravond genoten. Elke superman gaf het zijne. Het was de heer M. de Haas uit Scha gen die met 451 hout kampioen werd, direct gevolgd door de heer J. de Bak ker met 1 hout verschil, n.l. 450, ver volgens de heer Eickholt 449. Köllmann 444, W. v, d. Bosch 443, C. de Lange 434, G. Oudes 399 en tenslotte R. Brugman, Schagen, 299 hout. deze supermannen: M. de Haas 117 105 Jac. Bakker 113 97 J. Eickholt 114 119 A. Köllmann 113 118 W. v. d. Bosch 121 113 C. de Lange 86 117 G. Oudes 90 88 R. Brugman 77 73 (dc laatste kolom geeft GROOT AANTAL DEELNEMERS AAN „STILLE OMGANG" 25.000 Katholieke mannen maakten Zaterdagnacht wederom de jaarlijkse „Stille Omgang" door het oudste ge deelte van Amsterdam. De bedegang door de druilerige vrij gure nacht, had een geheel ongestoord verloop. De P.C.J.-wereldomroep zond 'n lof van de Sint Nicolaaskerk uit naar West-Indie. Kraak stompt een Belgisch schot in de tweede helft van dé ontmoeting NederlandBelgie tot corner. V.l.n.r.: Van Schijndel, Steenbergen (half zichtbaar), aanvoerder Schijvenaar (die zich aan de doelpaal vastklampt), doelman Kraak, Möhring (gedeeltelijk zichtbaar) en de Belg Govard. prestaties van 115 114 451 116 124 450 113 103 •149 95 118 444 110 99 443 115 116 434 109 112 399 30 69 299 het totaal). Conferentie van atoomdeskundigen Driehonderd geleerden van interna tionale reputatie, allen deskundig op het gebied van de atoomenergie, zullen 28 Maart in Engeland bijeenkomen. Hun besprekingen zullen strikt beperkt olijven tot het gebruik van atoomener gie in de scheikunde. De conferentie duurt een week. Aanwezig zal o.a. zijn professor Otto Hahn, de eerste wie het gelukte het uraniumatoom te doen splitsen. Hij is nobelprijswinnaar en was tijdens het regiem van Hitier de leidende Duitse figuur op 't gebied van het atoomonder zoek. Hij zal een uiteenzetting géven van zijn laatste ontdekkingen, welke hij in de universiteit van Göttingen gedaan heeft. Het doel der conferentie is bekend heid te geven aan' de mogelijkheden welke de atoomenergie biedt. Haarlemse combinatié versloeg Westelijk elftal Zaterdagmiddag speelden - verschei dene vertegenwoordigende elftallen en daarom kon ook niet verwacht wor den, dat een sterk westelijk bondsteam aan zou treden tegen het Haarlems elftal op het terrein van „Haarlem". Met 40 wonnen de Haarlemmers, die vooral in de tweede helft goed op dreef waren in tegenstelling met de westelijke combinatie. Vóór rust ging er van beide ploegen weinig uit, er werd vrij kalm gespeeld. AMSTERDAM—BRUSSEL 3—0. Na een aantrekkelijke wedstrijd, waarin vooral vóór de rust de Neder landers zeer goed speelden, heeft het Amsterdamse elftal Zaterdagmiddag in het Ajax-stadion te Amsterdam met 3—0 van Brussel gewonnen. De overwinning is in de eerste plaats te danken aan het voortreffelijke spel van Amsterdam en in de tweede plaats aan de schotloosheid van de Belgische voorhoede, die bovendien niet voldoen de gevoed werd door haar midden linie. MEN IS GENEIGD het circus, zoals wij dat wederom voortdurend ook binnen de grenzen var ons land zien, een betrekkelijk jeugdige leeftijd toe te kennen, maar de waarheid is an ders. Dat is nog maar en kele jaren geleden bewe zen, toen men, na de blootlegging van Hercu- lanum en het lichten van de verzonken schepen in het Nemi-meer, een an der enorm groot, weten schappelijk werk ter hand nam, n.l. het op graven van het grootste circus ter wereld, het Romeinse stadion Circus Maximus. Uit geschiedkundige beschrijvingen was men vrij goed ingelicht over de historie en de vorm van het reusachtige bouwwerk, dat 635 meter lang is en 100 meter breed. Reeds Tarquinus Priscus liet deze oer oude religieuze plaats droogleggen en met zit plaatsen bebouwen. Een nauw contact met de tempel van Jupiter bleef gehandhaafd. De Plebe jers, die met deze gang van zaken niet tevreden waren, bouwden een ei gen stadion, het circus Flamini's. In de loop der eeuwen onderging het „aller grootste circus" veel ver anderingen. In plaats van het houten bouwwerk trad een luxueus stenen, dat niet zo gemakkelijk eon slachtoffer der vlam men kon \yorden. Er kwamen veel uit marmer gehouwen zitplaatsen en in de gewelven bouwde men winkels voor de be zoekers. Een drie meter breed kanaal bescherm de de bezoekers tegen eventuele aanvallen dei- wilde dieren. Voornaam en kostbaar was de keizerlijke loge. In het midden van de reusachtige renbaan, die 1460 meter lang was, lag de hoge „spina", een lange muur, waaromheen paarden en athleten moesten lopen. Na de be ï'uchte brand van Nero gooide men het kanaal dicht en bracht men het aantal zitplaatsen tot honderd duizend. Caesar toonde er het Romeinse volk voor liet eerst giraffen. Pompejus liet. er 410, Augustus 420 panters op elkaar los. Terwijl vroeger de pries ter van Jupiter de „spe len" organiseerde, werd die taak later over genomen door de caesa^ ren, de veldheren én door rijke lieden. Ten slotte ontstonden er zelfs kapitalistische onderne mingen die zich ermee belastten. De boksers en wagenrenners toucheer den enorme bedragen voor hun optreden. Ge ziet, heel veel verschil met onze tijd bestond er niet Met de ondergang van het Weslromeinse rijk verdween ook het Circus Maximus. Voor het laatst horen we van spelen in dit stadion onder de Go tische koning Totila, die Rome in het midden van de zesde eeuw bezette. Het bouwwerk ging toen geheel teniet, gedeelten werden als vestingen ge bruikt. Hoe het zij, het circus dateert dus al van de Griekse oudheid. Ook al beperkte men zich toen niet tot het vertonen van wilde dieren, die trou wens, in plaats van door hoepels te springen, el kander te lijf gingen. (Van een medewerker in Londen). YyANNEEK GOED NIEUWS altijd onder grote koppen vermeld werd, zou hetgeen In Engeland geschied Is, reeds lang met vette letters op de voorpagina's der bladen zijn verschenen. Er is maar één manier om het te beschrijven. In het afgelopen jaar heeft het Britse volk een wonder verricht. Nog aan het einde van 1947 waxen de economische vooruitzichten zo don ker als de militaire in Juli 1940. De natie leed aan een zware financiële ver stopping, elke de munt met ineenstorting bedreigde. Het evenwicht tussen in- en uitvoer was hopeloos verloren gegaan. Het herstel van de productie, in het bijzonder die van kolen, had een uiterst traag verloop. Slechts dtl hoop op spoedige Amerikaanse hulp stond tussen de Britse economie, eens de machtigste van de wereld, en de totale ondergang. Nu echter ontdekt de reiziger, op hetzelfde ogenblik, dat hjj in Londen aankomt, dat de dingen er beter voorstaan. De indruk, die deze levendige wereldstad van oudsher op bezoekers placht te maken, berustte voor een groot deel op haar goed verzorgd uiterlijk. En nu tonen frisse verf, gepoet ste koper en gewitte stoepranden aan, dat het oude Londen zo langzamer hand weer begint te herleven. Het Britse volk aanvaardt nog steeds i reiken. Om'kort te gaan: uiterlijk zonder morren een graad van eenvoud, schijnt het Britse leven bijna tot het die in vele andere landen tot revolutie zou leiden. Ziet men van aardappelen en groenten af, dan is het wekelijkse rantsoen van een Engelsman nauwe lijks voldoende om er twee hartige maaltijden van te maken. Maar de winkels zijn nu in ieder geval weer vol. Het voedsel in de restaurants heeft minder weg van 'n serie gerechten, die olie uit één en dezelfde slijmerige stof schijnen te zijn vervaardigd. En hoe wel koken nooit de sterkste zijde van de Engelse huisvrouw is geweest, moet men toch bewondering hebben voor hetgeen zij met de kleine rantsoenver hogingen, welke haar inmiddels ter beschikking zijn gesteld, weet te be- ROTTERDAM—ANTWERPEN 1—3. Een soepel en zelfbewust spelend Antwerps elftal beeft Zaterdagmiddag op Spangen een volkomen verdiende overwinning op de Rotterdammers be haald. Het werd 31 nadat de rust met 1—0 in het voordeel der Antwer penaren was ingegaan. In de Rotterdamse ploeg was prac- tiseh alleen bij het achterkwartet van teamwork sprake, de rest met uit zondering van Van Meerwijk, die overal en nergens was kwam soms met aardig individueel spel uit de hoek en er werd zelfs ook nu en dan zuiver en hard geschoten, maar alles was te doorzichtig om succes te kunnen heb ben. RK-AFCVitesse In de vriendschappelijke wedstrijd welke Zaterdagmiddag in Alkmaar ge speeld werd, hebben AFC en Vitesse de punten gedeeld. Beide elftallen kwa men met enkele invallers uit. Vooral de Vitesse-aanval had door het niet mee spelen van v. d. Valk veel aan kracht verloren. Direct 11a de aftrap neemt Vitesse het spel in handen en vele aan vallen volgen, doch ook AFC zit niet stil. Maar tot doelpunten komt het niet en met dubbele blanke stand gaat de rust in. Na de thee is het direct weer Vitesse, dat de toon aangeeft maar de voorhoede is niet productief genoeg. Middenvoor Eickhof probeert het ver schillende malen alleen, maar zijn har de, goed gerichte schoten vinden geen genade bij de prima spelende doelman van AFC. Toch moet deze een kwartier na de rust zwichten als een aanval van Eickhof en Hollenberg met een hard schot van laatstgenoemde wordt beslo ten, 01. Even hierna moet de AFC ei- Stam door een blessure het veld verla ten. Hierdoor niet ontmoedigd trekt AFC regelmatig ten aanval. ïhaar strui kelt steeds op de goed spelende V-ver- dediging waarvan vooral linkshalf Tool en de doelman Zonneveld uitmunten. Ongeveer 15 minuten 11a het eerste doelpunt weet Eickhof zich vrij te ma ken en brengt de stand op 02. Vitesse gelooft het nu wel, doch al spoedig Wordt dit noodlottig als door de AFC- linksbuiten niet voldoende wordt weggewerkt en de midvoor ten slotte inkopt, 12. Kort daarna besluit de AFC-rechtsbinnen een rush met een welgericht schot, 22. Na nog een doelpunt van V., wat terecht wegens buitenspel werd afgekeurd, komt het einde. normale te zijn teruggekeerd, behalve dan, dat men niet meer die schitteren de luxe ziet, welke rijke Engelsen er uit deed zien als leden van een geheel ander ras. Toch is het werkelijke Britse won der niet in dit uiterlijke verschijnsel gelegen. Om het wonder te vinden, moet men zoeken in de droge statis tieken, die sir Stafford Cripps, de mi nister van Financiën, met de regel maat van een klok aan het parlement overlegt. Enige in het oog springende feiten vertellen 't verhaal. Het teren op de Britse goudreserves is tot stil stand gekomen en het pond sterling be gint, met uitzondering van het dollar- gebied, een schaarse munt in de we reld te worden.' Gedurende 1947 steeg de Britse export met 40 pet in ver gelijking met die van het voorafgaan de jaar. In December 1948 had Groot- Brittannie 'op 't gebied van de uitvoer bijna zijn nationale doel bereikt het grote doel van 150 procent van de ex port van tien jaren tevoren. En in de zelfde maand slaagden de Briten erin, hun inkomsten uit de export en de kosten van hun invoer voor het eerst sinds de oorlog bijna in evenwicht te brengen. Deze opmerkelijke resultaten staan de Britten in geen geval toe nu op hun lauweren te gaan rusten. Want hoewel zij met de wereld in haar geheel op bijna gelijke basis handeldrijven, zijn zij nog altijd gedwongen meer van de Verenigde Staten te kopen, dan de Amerikanen van hen afnemen. Hun dollardeficit is nog altijd groot on geveer 670 millioen dollar in het laat ste halfjaar van 1948. En hoewel diO cijfer een winst aan goederen verte genwoordigt, moet het dollartekort op de duur toch geheel weggewerkt wor den. De industrie vraagt nog altijd om verdere modernisering en ziet zich langzamerhand gesteld tegenover groei ende concurrentie van Duitse en an der ondernemingen. De Britse -land bouw moet radicaal op hogere pro ductie worden gericht. De Engelsen hebben nog een lange en moeilijke weg voor zich. Maar het wonder blijft. De eer daarvan komt in de eerste plaats aan het volk zelve toe. Met ere vermeld dient ook de Britse industrie te wor den, die thans, evenals in de negen tiende eeuw, het experiment niet uit de weg gaat. Verder is het eigen aardige Britse politieke systeem, waaronder de conservatieve oppositie de regering geholpen heeft bij de uit voering van alle noodzakelijke maat regelen. En „last but not least" op de creditzijde schittert sir Stafford Cripps, die vreemde, koele, intelligente, mee dogenloze, vastbesloten economische leider, die eens van zichzelf heeft ge zegd „soms ontmoedigd, maar nooit verslagen". Op sir Staffords strenge gelaat ver schijnt nooit een trek van tevreden heid. Maar zijn vrienden beweren, dat dit tweede wonder zal geschieden op het moment, dat Engeland weer op eigen benen staat en opnieuw een gro te mogendheid is. Dat zal, wanneer dé wereld ten minste niet door een eco nomische depressie getroffen wordt, lin 1952 zijn. BOKSWEDSTRIJD MET DODELIJKE AFLOOP Kort nadat de scheidsrechter het ge vecht tussen de Britse amateur veler- gewieht-kampioen Peter Brander en de Fransman Andre le Floch in de derde ronde staakte en Brander tot winnaar verklaarde, zakte de 19-jarige Fransman in elkaar. Hij werd onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij, zon der weer bij kennis te zijn geweest, na 24 uur overleed. HOLLAND LOOPT DE ACHTERSTAND IN 0 HOLLAND MAAKT GELIJK EN NEEMT DE LEIDING VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten om 1 8 en 11 uur NCRV: 6,15 Sport- rubrièk 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Onder de NCRV-leeslamp 7,30 Het actueel geluid 7,45 Ir W C van der Meer 8,05 Programma-proloog 8,15 Busch Strijkorkest 8,45 Jona, luister spel 9,30 Radio Philharmonisch-orkest 10,15 Met band en plaat voor U paraat 10,45 Avondoverdenking 11,15 Man- dolinata 11,45 Gramofoonplaten HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur AVRO: 6,15 Victor Silvester en orkest 6,30 Radio Fllm- krant 7,00 Johan Patist piano 7.30 Inleiding tot muziekbegrip 7,45 Gra mofoonplaten 8.05 Radioscoop-px-ogram- ma 10,40 Volksliederen 11,15 Avro- swing-corner VOOR DINSDAG HILVERSUM I, 301 m Nieuwsberichten cm 7, 3, 1, 7, 8 en li uur KRO: 8,15 Pluk de dag 12,33 Orkest zonder naam 1,25 Beroemde koren zingen 6,00 Amusements-orkest 6,20 Sportpraatje 6,30 Voor de Strijdkrachten 7,15 Katja Bernsen, zingt 7,30 „Dij. is leven" 7 45 Rubriek voor de scheepvaart 7,50 P.ubriek voor de Wederopbouw 8,05 De gewone man 8,12 Viool en piano 8,30 Lijdensmeditatie 9,30 Concertgebouw orkest 10,10 Annie Hermes, alt 10,35 West-Europeees commentaar io,45 Avondgebed 11,15 Kamermuziek HILVERSUM II, 415 m Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur AVRO: 8,15 Gramofoonmuziek 12,40 Gerard van Krevelen, piano l,2o Metropole-orkest 6,15 Tom Erich, piano 6,30 Drs W A Nell 7,00 Radiostrip 7,15 Vlotter Frans leren spreken 7,30 The Romancers 8,05 In het Radio-Zoeklicht 8,15 Bonte Dinsdagavondtrein 9,30 Avro-alierlel 9,45 Buitenlands overzicht 10,00 Rie HeJ- mig introduceert 10,2o Brieven over hersengymnastiek 10,30 Ik zou zo graag., 11,15 Symphonie

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5