Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Jullie kunnen me niets maken 146e Jaargang No. 67 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Westelijke mark in West Berlijn Berlijners bestormden de winkels Prot-esf van Sokolofsky Kam™ 6n J°h" Winkeler te Am" taJï.iS d0°r 1 Weerbericht enig betaalmiddel Lancia in botsing mot een D.K.W. Mexico wil toetreden tot Atlantisch Pact Weerzinwekkende mishandeling door beeslmensen BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN Maandag 21 Maart 1949 ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kwartaal plus incassokosten In een officiële mededeling van de Westelijke geallieerden wordt gezegd, dat de militaire gouverneurs het be sluit, dat de Oostelijke mark zou op houden wettig betaalmiddel in^de telijke sectoren van Berlijn zijn, had den genomen „na overleg met de ver antwoordelijke Duitse autoriteiten Frankfort en Berlijn en in antwoord op de eenstemmige resolutie van deer- ltfnse gemeenteraad op 4 Nov. 194 De ongelijke verdeling van de beide betaalmiddelen (Oostelijke en es e lijke mark) onder de bevolking heeft aanzienlijke moeilijkheden veroorzaakt de werkelijke lonen hingen met meer af van de bekwaamheid of energie van de arbeider, maar van het toeval, of ziji werkgever in staat was een aan zienlijke hoeveelheid westelijke mar- 1 ken in zijn loonzakje in te sluiten, al dus de officiële verklaring. „Nu de commissie van neutrale des kundigen heeft gemeld, dat verder werk in dit stadium niet nuttig lijkt, kunnen die; westelijke mogendheden niet verder wachten met het uitvoeren van maat regelen, die reeds lang overtijd zijn, ge- z'en de economische en financiële toe stand te Berlijn", zo wordt gezegd. Sowjetbezittingen zouden verborgen worden •aBlaarschalk Vassily Sokolofsky, de Sowjetrussische militaire gouverneur in Duitsland, heeft in een brief aan zijn Engelse ambtsgenoot generaal Sir Brian Robertson de beschuldiging geuit, dat de Britse autoriteiten het verschepen van goederen, die aan, de Sowjetunie teruggegeven moeten worden, „met op zet Vertraagt". Verder wordt in de brief verklaard, dat geen poging wordt ge daan de Sowjetrussische bezittingen op te sporen, die nog door de Duitsers in de Britse bezettingszone verborgen wor den gehouden, waaronder machines voor de industrie en grondstoffen. jEEigendommen tot een waarde van 142.500.000 mark werden tot 11 Febr. 1948 teruggegeven aan landen, die door het leger van Hitier werden aangeval len. De Sowjetunie ontving hiervan slechts 14 pet.", aldus de brief. .De brief doet o.m. een beroep op ge neraal Robertson een einde te maken aan alle vertraging in het afleveren van Sowjetrussisch bezit en alles in het werk te stellen om verborgen Sowjet russisch bezit op te sporen. Belangrijk jaar voor Nederlandse journalisten De Nederlandse Journalistenkring hield Zaterdag in restaurant „Den Hout" te 's-Gravenhage zijn jaarver gadering. In zijn openingswoord heeft de voorzitter, mr. M. Rooy, er aan her innerd, dat het achterliggend verenl- gingsjaar voor de N.J.K. zeer belang rijk was, want in dat jaar trad de collectieve arbeidsovereenkomst in werking, de raad van tucht voor de journalistiek werd ingesteld, het Ne derlands persinstituut werd geopend en de organisatie van de N.J.K. voor al in verband met de samenwerking in de Federatie van Nederlandse Jour nalisten consolideerde zich. Ook op 't gebied der vakopleiding voor journa listen werd belangrijk werk verricht. Sprekende over de taak voor de naaste toekomst, zeide mr. Rooy, dat naast voortzetting en intensivering van het werk, dat reeds ter hand is genomen, het oog vooral gericht zal moeten zijn op de ideële zijde van de journalistiek. De aftredende secretaris, de heer E J. F. van de Bergh te Amsterdam, Jerd herkozen. Tot penningmeeste- |esse werd benoemd mevr. Gerda Eautigam te Amsterdam. Voorts Werden tot bestuurslid gekozen de neren Tj. Adema te Alkmaar, H. A. Bossehardt te Middelburg, J. Pie- ■fêa te Leeuwarden, J. C. Visser te 1 JnxiSTER STIKKER NAAR AMERIKA voorns'. W' vernemen ligt het in het tli„ n van de Minister van Bui- fcenC ZakC!1' mr- «tikker, ter on- op 24 mw! van het Atlantisch Pact de Qnpf.1 7an Southampton uit met vertrekken. M&ry" "aar Amerika te D'I^beromde'R GEDESAVOUEERD ver Fertnr r, Eussische romanschrij- edn0Trevo,utV'Jan" Van de "'revolutie' stempeld 're democraten" be- Verwachting geldig tot Dinsdag_ avond. Over het algemeen vee] bewolking met tijdelijk enige re gen of motregen. Meest matige wind uit Westelijke richtingen Iets zachter De Berlijners bestormden Zaterdag avond de levensmiddelenzaken in de westelijke sectoren teneinde hun rant soenen voor de volgende week te ko pen met de „goedkope" oostelijke mar ken. In de Sowjetsector stonden zij in de rij voor de Russische „vrije" levens middelenwinkels om luxe-artikelen als ongerantsoeneerde suiker en bevroren asperges te kopen. Twee doden en vier gewonden Een hevige botsing tussen twee per sonenauto's heeft Zaterdagochtend op de weg HilversumUtrecht ter hoogte van de Nieuwe Wetering twee mensen levens gekost. Vier pe.rsonen werden bü dit ongeluk gewond, van wie twee zeer ernstig. De botsing geschiedde, toen de be stuurder van een Lancia-wagen, af komstig uit Heerlen, een vóór hem rij dende auto wilde passeren, zonder tij dig een uit de richting Hilversum ko mende DKW te hebben opgemerkt. Wel iswaar trachtte de bestuurder nog bij te remmen, doch de snelheid van beide wagens was te groot om een botsing te voorkomen. De linkerzijde van de Lan cia, waarin, vijf personen waren geze ten, werd geheel opengescheurd. De op de achterbank zittende mevrouw O. B. Uit Heerlen en haar 4-jarig dochtertje werden op slag gedood. De naast hen zittende heer H. K. uit Heerlen liep zware verwondingen aan de rug op en kreeg bovendien ernstige inwendige kwetsuren. De bestuurder van de Lan cia, de heer W S., eveneens uit Heer len, kwam er het beste af. Hij liep slechts lichte verwondingen op. Zijn naast hem gezeten echtgenote daaren tegen werd zeer ernstig gewond. De be- tuurder van de uit Naarden afkomsti ge DKW kwam er betrekkelijk goed af, doch moest evenals de overige ge wonden naar het St. Anthonluszieken- huis in Utrecht worden overgebracht Israel en Libanon zijn het eens Israel en Libanon zijn tot volledige overeenstemming over een wapenstil stand gekomen. De reeds opgestelde overeenkomst zal Woensdag aan staande door de leiders van de delega ties ondertekend worden. Medegedeeld is, dat de Libanezen de zes door hen sedert het begin van de strijd in Palestina gemaakte Is raëlische krijgsgevangenen zuilen uit wisselen tegen de 36 Libanese krijgs gevangenen, die door de Israëliërs zijn gemaakt. Deze uitwisseling zal Don derdag aanstaande te Ras en Nakoera geschieden. STOFFELIJK OVERSCHOT AANGESPOELD. Op het strand te Schiermonnikoog is het stoffelijk overschot aangetroffen van een onbekende. Vermoed wordt, oat de onbekende een vlieger is, die deel uitmaakte van, de bemanning van de Halifax-bommenwerper, die 12 Jan. 1943 bij Schiermonnikoog- is neerge stort. Scherpe critiek van de Sowjetunie De Mexicaanse regering heeft ver klaard te willen toetreden tot het Nrd.- Atlantisch verdrag. Elke staat van het verdrag van Rio kan tot andere verdragen toetreden, in het kader van het handvest der VN., aldus de Mexicaanse minister van bui tenlandse zaken. Radio-Moskou verklaarde in een uit zending over het Atlantisch pact, dat „millioenen mensen zich bewust zijn, dat het pact oorlog tegen de Sowjetunie betekent". Dr. Lemin, commentator van Radio- Moskou, zei dat de jongste demon straties in Italië tegen „het oorlogspact een maatstaf waren voor de gevoelens van millioenen mensen over de gehele wereld" Beulen leggen rekenschap af Zaterdag stonden drie leden van het Jagd-kommando Nord-West terecht voor het Bijzonder Gerechtshof te Am sterdam. Men verwacht, dat de gehele behandeling drie Zaterdagen in beslag zal nemen. De verdachten, A. J. Pie- ters uit Groningen, W. van der Loo flit Driebergen en A. M. Ullmann hebben zich tezamen met een voortvluchtige medeplichtige, C. Bramer uit Venlo, schuldig gemaakt aan de meest weer zinwekkende mishandelingen. Reeds meer dan dertig getuigen zijn gehoord, die allen kwamen verklaren, hoe de verdachten hun slachtoffers, die zij ver hoorden om te trachten iets over de il legaliteit te weten te komen, mis handelden met geweerkolven, ploerten doders, karwatsen en lederen riemen. Zij drukten brandende sigaretten nit op hun lichamen en pijnigden hen met brandende kaarsen en verhitte poken. Van der Loo moet als de wreedste van de drie thans terechtstaanden wor den beschouwd. Enkele getuigen ver klaarden, hoe het drietal gevangenen aan de voeten ophing en daarop gesel de. Vooral in de omgeving van Loos- drecht en Brummen hebben zij hun wreedheden bedreven. Soms trachtten de beschuldigden te ontkennen, doch de getuigenverklaringen stapelden zich dermate op, dat zij wel moesten toege ven, de wandaden te hebben bedreven of te hebben toegelaten. Tijdens de behandeling zal moeten blijken, hoeveel van de slachtoffers ten gevolge van de kwellingen het leven hebben verloren. Velen zijn door de martelingen, die zij hebben doorstaan, voor hun leven ongelukkig geworden. Een der getuigen vertelde, hoe hij, ter wijl zijn echtgenote werd mishandeld, het wachtlokaal in de kelder van het z.g.n. Witte Huis te Loosdrecht werd binnengebracht en om hem „bekente nissen" te ontfutselen tezamen met zijn vrouw werd gegeseld. Toen Van der Loo werd gevraagd, hoe hij tot zijn beestachtige handeiin gen was gekomen zeide hij: „Ik kan het niet verklaren, het was alles een waan zinnige toestand". Uit de getuigenverklaringen kwam voorts nog vast te staan, dat de ver dachten zich bij huiszoekingen meer malen eigendommen van hun arrestan ten hadden toegeëigend. De leider van ae Jagdgruppe, Pieters ontkende dit, doch uit verklaringen van verhoorde Duitsers is gebleken, dat het kantoor van de groep wel een rovershol geleek en dat er lange lijsten zijn gevonden met ontvreemde voorwerpen. De behandeling zal op 26#-.faart wor den voortgezet. Deze prachtige foto van de jonge lente in Washington verschafte haar maker Frank Cancellare, chef-fotograaf van de Acme-dienst in Washington, een eerste prijs. De foto toont de beroemde kersenboom aan het Tidal Basin m Washington met een soldaat en zijn meisje, rustend onder de bloesem pracht. Admiraal Somerville overleden Admiraal Sir James Somerville, een van Engelands bekendste admiraals tij dens de oorlog, is gisteren op 66-jarige leeftijd te Wells in Somerset overle den. Hij had van 19401942 het commando over de te Gibraltar gevestigde vloot- macht „H", die na de val van Frankrijk de Franse vloot te Oran buiten ge vecht stelde en van 1942—1944 het com mando over de vlootmacht, die tegen de Japannezen werd gebruikt. Admi raal Somerville had de leiding bij de bekende geallieerde aanval op Sabang in April 1944. Ge wee'> vrienden, dat we op Ko ninginnedag (die dit jaar op 30 April valt) in het Amsterdamse stadion gaan ganzeborden met Carel Briels voor het zwakke kind. Maar het was u nog onbekend, dat we 't stadion gaan herscheppen in een soort ark van Noach. Heel het beestenspel van Strassburger komt in de optocht! Oli fanten, kamelen, lama's, zeboes, ze bra's, 12 Friese vrijheidspaarden, 6 paarden bereden door Indianen, 6 paar den bereden door cow-boys, 18 paar den geleid aan de hand, 12 poney- paardjes en Othello, de Friese hengst, als schoolpaard, waarop mevrouw Re- gina Strassburger haar klassieke kunst zal vertonen. Het geheel zal het oude klassieke circus herscheppen. Een mu ziekgezelschap te paard in bonte kle dij, zal de stoet openen. Er komen ook groepen acrobaten, gewichtshef- fers, vuurvreters, de vrouw met de baard, dwergen, steltlopers, zeemeer minnen en een groep clowns uit de klassieke tijd van het circus. Strass burger heeft als hoofdprijs voor de lo terij een poney-paardje ter beschik king gesteld! Loopt 1 op 13. Een ëewezen Hou-Zee-man heeft te Rotterdam Diana, in het bad met een mes geprikt, 't Zit zo: hij is om werk verlegen, maar kan als ex-Mus- sertiaan maar moeilijk z'n draai krij gen. Daarom wil hij de aandacht vesti gen op zijn lot. En heeft om te begin nen een ruit vernield in Naaldwijk (waar hij woont). Maar de pliesie zag niets. In het Rijksmuseum gooide hij het „Melkmeisje" van Vermeer nat. De suppoost zag niets. In Boymans te Rot- trdam stak hij een gat in de Diana van Rubens. Niemand zag het. Daarom heeft de man zichzelf bij de politie ge meld. Nu krijgt'ie werk. Zakkies plak ken. IUIilUII!||||ll||!||||!|)||||!ll|||||||||,||||||||||J|||||J||j||!|||||||||||J|||||||||||||||t||j|||j||j||||j||j|jjji y^an de boorden van de Waal bij Beuningen werd een bol gevon den, die aanvankelijk voor een niet- ontplofte bom werd aangezien. De mi.'nopruimingsdienst identificeerde het geval als een lang niet ongevaarlijk onderdeel van de in deze omgeving maar al te goed bekende V 1. Het ding bevat hooggecomprimeerde lucht, die bij de ontploffing vrij komt en de ge weldige en vaak ruïneuze luchtdruk teweeg bracht. De bol wordt door ken ners van de V 1 gedemonteerd. Dr. Frantisek Lyst, tweede secretaris van de Tsjechoslo waakse legatie te Oslo, heeft zijn functie neergelegd, daar hij voor arbeid vreest, „die ik niet kan verrichten zonder mij persoonlijk bij het communistisch stelsel in te schake len". Q Een ongeveer 37 ton wegende Amerikaanse lange-afstands-bommen- werper, de zwaarste, die ooit op zee gestart is, steeg met volledige gevec'-ts- uitrusting van een vliegdekschip. Verbeter de schoonmaak, begin met jezelf! John Belcher, die in verband met het onderzoek van het Lynskey-tribunaai aftrad als parlementaire secretaris van het Engelse ministerie van handel en als lid van het Lagerhuis, zal weer spoorwegbeambte worden. £)e Duitse kannibaal Bruno Fries staat op 12 April te Bremen te recht wegens het vermoorden en op- ten van twee kinderen. Zijn verweer is: het vleesrantsoen is te laag. Voor een Haagse gevangenis hebben commu nistische jongens en meisjes liederen gezongen ter ere van twee gevangen kameraden. De politie sloeg de maat (met gummistokken). Een Neder landse autobusmaatschappij neemt een proef met een geluidsversterker in haar bussen. De argeloze passagier, die vriendelijk een conductrice toeknikt, schrikt even op als een metalen stem antwoordt: „Goeden morgen meneer, wilt u maar doorlopen?" En dat is dan niet de stem van haar, zoals je gewend was, maar een ijzig koele stem van de chauffeur in zijn cabine. Een Cerberus, die zorgvuldig waakt over zijn door de maatschappij toebedeelde wederhelft daarbinnen. Maar een gemak is het! Dommelende passagiers schrikken nu tijdig wakker bij het afroepen van de halteplaatsen. In zo'n autobus slaapt niemand, leest niemand, maar lacht iedereen. Je wacht bij elke instap pende passagier op de reactie bij het vriendelijke „goedenmorgen" en je verkneukelt je bij iedere onverwachte waarschuwing. Hevig getoeter van ee auto, die voorbij wil: „Nou, koest maar, ik zie Je wel" bromt de luidspreker. Een aardig meisje stapt uit. „Dag juf frouw". Zij doet alsof ze niets hoort. Ze kan ook moeilijk iets terugzeggen tegen de dichtklappende deuren. Daar trippelt zij weg. „Kijk je nog 'ns om?" tegt da bus. Telefoto van Senator Tom Con- nally, president van de Commissie voor buitenlandse zaken van de Amerikaanse Senaat, terwijl hij de inhoud van het Noordatlantisch Pact bestudeert, dat op 4 April ook door Nederland te Washington zal worden getekend. Queuille doet beloften De Franse premier, Henri Queuille, heeft Zaterdagavond aan de vooravond van de kantonnale verkiezingen in een radiorede betoogd, dat zijn regering in de afgelopen zes maanden belang rijke successen had geboekt door: de begroting in evenwicht te brengen, inflatie af te weren en de stijging van de prijzen, die thans zelfs een neiging tot daling vertoonden, te verhinderen. Queuille beloofde, dat de regering zou trachten te grote prijsdaling van sommige landbouwproducten te ver hinderen door betere verdeling en door te zoeken naar afzetgebieden. Atoombom blijft Amerikaans bezit De Verenigde Staten hebben beslo ten de atoombom voor zich te behou den en niet te leveren aan de landen van het Noordatlantisch Verdrag," al- lus verklaart de correspondent van de „Daily News" te New-York uit goed ingelichte militaire bron te hebben vernomen. Deze beslissing: zou genomen zijn na de reis om de wereld zonder op onthoud van de „B-50", die bewezen heeft, dat een bommenwerper, gela den met atoombommen, van een basis in de Verenigde Staten uit „ieder deel van de wereld kan bereiken zonder genoodzaakt te zijn te landen om te tanken." „Volksraad" organiseert Duitse republiek Volgens het door de Duitse „Volks raad" goedgekeurde ontwerp van Grondwet, zou Berlijn de hoofdstad van de nieuwe Duitse republiek zijn. De wetgevende macht zou berusten bij de „Volkskamer" samengesteld uit 400 volksvertegenwoordigers, die bij geheime stemming rechtstreeks geko zen zouden worden. Sommige wetten zouden echter door het volk kunnen worden goedgekeurd door middel van een volksstemming. De wetten zouden opgesteld worden door de „Lander- kammer", waarin elk land vertegen woordigd is naar, rato van een afge vaardigde per 500.000 inwoners. De legering zou bestaan uit de minis ter-president en zijn ministers. De eerste zou gekozen worden uit de par tij, die het sterkst is vertegenwoor digd. Elke partij, die over ten minste 40 volksvertegenwoordigers beschikt, zou een portefeuille krijgen. HALF MILLIOEN VOOR RODE KRUIS-HULP AAN INDONESIË Als gevolg van de onlangs door het Nederlandse Rode Kruis in dagbladen en radio gevoerde actie „Rode Kruis hulp voor Indonesië", is het Neder landse Rode Kruis in staat om voor een waarde van over het half mil- lioen gulden aan geneesmiddelen, melk en babyvoedsel naar Indonesië te zen den. Door grote en kleine giften is dit bedrag bijeengebracht om het Rode Kruiswerk in Indonesië onder de nood lijdenden te kunnen voortzetten. ARGENTIJNSE VLEESARBEIDERS DREIGEN MET STAKING Ongeveer 100.000 arbeiders stonden Zaterdag gereed om te gehoorzamen aan een oproep tot algemene staking, De federatie van arbeiders in de vleesindustrie verklaarde, dat de plaatselijke afdelingen met algemene stemmen haar de vrije hand hadden gegeven, om, „zo nodig, geweld te ge bruiken" om de looneisen ingewilligd te krijgen. VROUW DOOR GASVERSTIKKING OM HET LEVEN GEKOMEN Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur is in een perceel aan de Prinsengracht te Amsterdam het ontzielde lichaam gevonden van de 55-jarige vrouw E. I. die door gasverstikking om het leven is gekomen. De vrouw, die alleen thuis was, heeft getracht een ei te koken en daarbij vergeten de gaskraan te sluiten. Omdat de vrouw een gebrek aan haar reukorgaan heeft, zal zij de gaslucht niet hebben gemerkt voor het te laat was. fi IF Jeugdige oplichter valt door de mand De Amsterdamse kinderpolitie heeft gearresteerd de zestienjarige maga zijnbediende van een firma in goede ren en fournituren aan de Heren gracht te Amsterdam. Aan het einde van het vorig jaar kwam vast te staan, dat een grote hoeveelheid goe deren uit het magazijn van genoemde firma was verdwenen. Hoewel de ver denking onmiddellijk op de jongeman viel, ontkende deze halsstarrig, doch een onderzoek van de door hem bijge houden voorraadkaarten bracht aan het licht, dat daarmee geknoeid was, zodat hij op 24 Februari werd gear resteerd. Het bleek, dat hij twee po- litiehandboeken ijverig had bestudeerd en daarom meende knepen van het vak te kennen. Hij zeide dan ook tot de rechercheur: „Jullie maken me toch niets." Zijn weerspanningheid baatte hem echter niet en dezer da gen kwam de volledige bekentenis. De morele schuld ligt bij een vrou welijke cliënte van de firma, die de jongen bewoog tot afgifte van goede ren zonder facturen. De firma is voor 4000 gulden benadeeld. De jongeman Zuivering in Bulgaars „Vaderlands Front" De secretaris-generaal van de uit voerende commissie van het Bulgaarse Vaderlandse Front (coalitie van par tijen welke voor de regering zijn) heeft medegedeeld, dat in één district van Sofia 600 personen uit het front zijn gestoten omdat zij „kapitalistische ele menten vormen". In een ander district waren 150 personen uitgestoten. De secretaris-generaal zeide, dat op het platteland eveneens een zuivering werd gehouden. KONING LEOPOLD VAN BELGIE De Belgische regering heeft heden een commissie van parlementsleden en juristen ingesteld, die de positie van de thans in ballingschap levende ko ning Leopold zal bestuderen. Moreau de Melen, de Belgische mi nister van justitie, die de eerste bij eenkomst van de commissie opende, verklaarde, dat Koning Leopold in 'n nota aan het Belgische parlement in November J.I. de instelling van een dergelijke commissie had goedgekeurd. toucheerde 1000.voor zijn bemid deling. Hij komt uit een slecht milieu. Zijn vader en broer traden op als he ler van een destijds gestolen partij gouden voorwerpen, waaraan de thans gearresteerde ook meewerkte. Hij is thans opgenomen in een jeugdkamp te Huizen. Anti-fascistische betoging in Londen Bereden politie joeg Zondag een menigte van enkele duizenden com munisten uiteen, die betoogden tegen een optocht van leden van de fascisti sche beweging van Sir Oswald Mos- ley in East End in Londen. Tevoren was er van verschillende kanten op aangedrongen om de fascistische op tocht niet te laten doorgaan. De mi nister van Binnenlandse Zaken wilde geen verbod uitvaardigen maar wel werd de stoet van Mosley door zij straten geleid. De 150 fascisten trok ken op achter zware trommen en cymbalen. Met tussenruimten van één meter werden zij geflankeerd door politiemannen te voet. Een dozijn be reden agenten, 200 agenten te voet en nog 3 auto's vol politiemannen sloten de stoet. Daarachter kwamen nog 5 duizend nieuwsgierigen, die geheel het verkeer blokkeerden. Achttien personen werden gearresteerd, acht politiemannen liepen verwondingen op. Dr. Beel krijgt- assistenten Bij regeringsbesluit is bepaald, dat een nader vast te stellen aantal gedele geerden van de Hoge Vertegenwoordi ger van de Kroon zullen worden be noemd, die deze zullen bijstaan in de vervulling van zijn'taak. Zij zullen daar toe worden tewerk gesteld in de hoofd plaatsen van de deelstaten of elders. Zij krijgen een bepaalde ambtskring, die overeenkomt met die van de hui dige Commissarissen van de Kroon. HOOFDBESTUURDER DER EVC UITGETREDEN. De heer J. L. Starken, hoofdbestuur der van de Algemene Bond van Wer kers in de Bouwnijverheid, die tevens als plaatselijk bestuurder en corres pondent rechtsbijstand in IJmuiden optrad, heeft volgens de IJm. Courant,, per 19 Maart ontslag genomen uit de ze functies en is daarmee ook als lid van de EVC uitgetreden.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1