Palar eist direct herstel van de Republiek Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Plan tot een voorbereidende conferentie te Batavia Italië wil vredeswerk voortzetten Protestbetoging tegen grenscorrecties I Dinsdag 22 Maart 49 Ï46e Jaargang No. 73 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN ,N EXTERJ Een internationale commissie voor onderzoek naar wreedheden Argumenten contra Kravchenko Tussen BFO, Republiek en Indonesische regering Het eerste kievitsei Franse verkiezingen brachten zege voor De Gaulle Geen verzoek om militaire bases Communistenleiders in de V.S. staan terecht Mededeling BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kwartaal plus incassokosten vertrekt geen spier hem vraagt waar heb niet op hem leer op in de ket- stuurman met een rt Tijdens de voortgezette debatten in de Veiligheidsraad heeft de afgevaardigde van de Republiek, Palar, Maandagavond in enkele punten de eisen van Djokja scherp omlijnd. Deze zijn volgens hem: 1. De resolutie moet onmiddellijk worden Uitgevoerd en de procedure hierin voorgesteld moet worden gevolgd. 2. Een prelhninaire conferentie onder auspiciën van de UNCI zou in ieder geval geen Eder doel kunnen hebben dan het onmiddellijk herstel van de Republikein^ wwerine Welnu hiervoor is het voldoende dat de resolutie zelf wordt uitgevoerd. Itet herstel van de Republiek moet binnen 14 dagen geschieden. 3. De UNCI ^et ^ddemik cen rnpport indienen over de situatie in Djokja. 4. De UNCI ^flrtdelliik rapporteren over de militaire situatie, ook in die gebieden, ^e^r lfëLember^l onder Nederlandse controle stonden. 5. Een on- ^ddellök onderzoek naar wreedheden van beide zijden moet worden ingesteld door een internationale commissie. Alvorens deze punten te stellen had de heer Pala» erop gewezen, dat vele hinderpalen volledige overdracht van da souvereiniteit in de weg staan. Deze hindernissen liggen volgens hem vervat .n de Nederlandse grondwet. De daarin vervatte bepalingen betref fende de band van Indonesië met Ne derland zijn eenzijdig door Nederland opgelegd. Sen, de vertegenwoordiger van India bracht nog eens naar voren, dat negentien landen van Delhi de Neder landse regering als aggressor hebben veroordeeld. De afgevaardigde van Pakistan, kolonel Abdurrahim, was van mening, dat zo de Nederlanders het werkelijk ernstig menen met hun beloften een voorbereidende conferen tie als door Canada en Nederland is Maitre Joe Nordmann is Maandag begonnen met zijn pleidooi voor de gedaagde, „Les Lettres frangaises", waartegen Kravchenko 10 millioen francs geëist heeft. Nordmann verklaarde, dat Krav- «chenko's geschriften altijd een politiek doel gediend hadden en niet handel den over het leven en de ervaringen van mensen. Nordmann noemde eiser slechts een escheiden lid van de 100 man perso neel omvattende staf van het Sowjet- irkoopbureau te Washington, „hoewel Kravchenko zich voordoet als een hoge Sowjet-functionari3 om zijn anti-Sowjetrussische propaganda over tuigender te maken". De verdediging had aangetoond, dat Kravchenko heeft gelogen op bepaal- de punten, die men had kunnen veri fiëren, aldus Nordmann. Als voorbeeld hiervan haalde de verdediger aan, dat Kravchenko in zijn boek „Ik verkoos de vrijheid" ver klaard had, dat de herinnering aan de vroegere volkscommissaris Orjonikidze „uitgevraagd" was, zodat een jonge Sowjet-communist heden ten dage niet wist, dat een dergelijke man had be staan. De verdediging had daaren tegen een in 1945 te Moskou gedrukte otlas overgelegd, waarin zeven Sowiet- russische plaatsen naar Orjonikidze ge noemd waren. voorgesteld niet noodzakelijk is. Hij deed een beroep op Nederland om zon der aarzeling althans enige der meest gematigde eisen van de Veiligheids raad uit te voeren. Nadat de Egyptische afgevaardigde nog even het woord had gevoerd werd de zitting verdaagd tot Woensdag avond negen uur. Oost-Sumatra treedt op tegen terreur Dr. Mansur heeft gisterochtend de eerste zitting van de voorlopige volks vertegenwoordiging van Oost-Sumatra geopend met een rede, waarin hjj krachtige maatregelen tegen de terreur aankondigde. Hij zeide. dat in politiek opzicht zich van allen, die in Indonesië bij het huidige tragische conflict betrokken zijn, een gevoel van moedeloos heid en zelfs apathie meester maakt. „Alleen snelle beslissingen en bereid heid van beide partijen om offers te brengen kunnen leiden tot 't doel: een vrij onafhankelijk Indonesië, verbon den in een vriendschappelijk blijvend samengaan met het Nederlandse volk". Dr. Mansur zeide, dat de Ne gara Indonesia Timur bereid is op °lke wijze het hare bij te dragen tot oplos sing van het conflict. Indien het Canadese voorstel in de eiligheidsraad wordt aangenomen, zal de regering van de negara Indonsia Timur bij de Bijeenkomst Federaal Overleg een resolutie indienen met het verzoek om een voorlopige bespreking te Batavia te houden tussen de Repu bliek, de B.F.O. en de regering van Indonesië als vertegenwoordigster van de Nederlandse regering, aldus heeft Kadio-Makassar medegedeeld. Naar de mening van de regering van Oost-Indonesie moet de Indonesische afvaardiging naar de Ronde Tafel-con ferentie uit een lichaam bestaan en niet een delegatie van de Bijeenkomst Federaal Overleg en een Republi keinse delegatie. „Wij moeten erken nen, dat een voorlopige bespreking onder toezicht van de UNCI vele nieuwe mogelijkheden kan openen. Behalve een doorbraak in de impasse zal het verlangen van onze regering om tot een synthese tussen de Indone siërs onderling te komen verwezenlijki worden", aldus de commentator. „Ook eist onze regering, dat de U.N.C.I. >n haar volle competentie wordt erkend er, dat zij zal vasthouden aan het een maal ingenomen standpunt, neerge legd in het politiek program van de negara Timur. Truman wil blanco mandaat President Truman zal het Congres om grote vrijheid van handelen bij de verdeling van wapenen voor Europa yerzoeken, wanneer het programma van militaire hulp aan het Congres wordt voorgelegd, aldus wordt te Washington vernomen. Het zou zijn bedoeling zijn j niet door het Congres te worden gebon den om een bepaalde som voor elk land apart uit te trekken, doch te verzoeken :om een totaalbedrag, dat hij zou kun pen verdelen naar goeddunken van net ninisterie van buitenlandse zaken en naar eigen goeddunken. Naar men meent zal door deze m thode in noodtoestanden voorzien kun nen worden, mochten deze zich voor doen. Volgens de huidige schattingen zal het programma in het eerste jaar tussen 1 en lVi milliard dollars kosten. Vinson (democraat) voorzitter van de huiscommissie voor de strijd- krachten voorspelde dat het Huis van gevaardigden het plan zou goedkeu- ren. Invloedrijke senatoren staan er op te e en hoe hoog de kosten zijn, alvorens steun toezeggen. Van Kleffens sprak met Acheson De Ned. ambassadeur te Washington, mr. E. N. van Kleffens, heeft Maandag een half uur met de Amerikaanse mi nister van buitenlandse zaken, Acheson, gesproken over Duitse kwesties. Na het onderhoud verklaarde de am bassadeur tegenover verslaggevers: „Wij hebben een algemeen gesprek ge voerd over de Duitse kwestie. Ook het Iv donesische probleem is kort bespro ken". Hij verwachtte, dat in het begin van de volgende maand minister Stik ker naar Washington zou komen voor de ondertekening van het Atlantisch pact. Een van de voornaamste punten van dat program is, dat het Indonesische probleem eerst uitgemaakt dient te worden tussen de Indonesiërs onderling waarna pas de andere belanghebbende partij rechten kan doen gelden. Naar do mening van onze regering is het niet mogelijk tot een vergelijk te ko men alvorens de Indonesiërs zelf één zijn in hun standpunt. Dit is essenti eel voor de oplossing van het geschii. De« Ronde Tafel-conferentie zal moei lijk door de Indonesiërs kunnen wor den bijgewoond vóór de Indonesiërs zich tot één partij hebben gevormd. Daarom is een voorlopige bespreking in Indonesië een gebeurtenis waaraan niet te ontkomen is. Tussen de repu bliek en de B.F.O. is 'al zekere over eenkomst bereikt tengevolge waarvan één partij gevormd wordt, die later met de Nederlandse regering in Indonesië bespekingen houdt. In deze diehoeks- conferentie zal de samenstelling van de Indonesische delegatie naar de Ron de Tafel-conferentie worden bepaald. Aanval op suikeronder neming bij Tegal Op de suikeronderneming Ketang- gunan West, nabij Tegal, werd Dinsdag morgen bericht ontvangen, dat 15 ha suikeraanplant door dieven waren afge sneden en reeds afgevoerd. De chef van de aanplant en twee employé's begaven zich daarop met een militaire beveili ging derwaarts. Op ongeveer twee kilo meter van het emplacement ontving men vuur. Hierbij werd de chef van de aanplant, de heer ir. F. M. F. Jaeger, op slag gedood. De overige personen ble ven ongedeerd. De bende werd verdre ven. ENGELAND WIL URANIUMERTS KOPEN De Britse regering heeft aangebo den alle uraniumertsen, die meer dan tien procent van het mineraal het voornaamste materiaal voor de atoomenergie bevatten en gedu rende de volgende tien jaar in de ko loniale gebieden van het imperium of in Engeland worden geproduceerd, te kopen. De lente is ingezet met een grau we miezerige dag vol motregen en sombere luchten. En alleen de ka lender, die 21 Maart aanwees maak te ons opmerkzaam op het feit, dat gisteren de winter afscheid heeft genomen en dat het nieuwe voor jaar is begonnen. Zonder die blik op de kalender zou men werkelijk zonder het te weten de dag voor bij hebben laten gaan, als niet. Als niet de heer K. Dijkstra, die op de Kleienburg onder Leeuwar den woont had gezorgd voor een lente-surprise. Onder Wirdum heeft hij 't eer ste kievits-ei gevonden, het aller eerste van dit jaar. Het gespikkel de eitje is der traditie getrouw aangeboden aan H. M. Koningin Juliana. Het Franse Ministerie van Binnen landse Zaken heeft thans mededeling gedaan van de resultaten der j.l. Zon dag gehouden kantonale verkiezingen. De uitslagen zijn: Communisten en verwante partijen 1.689.764 of 23,54 procent; Socialisten 1.206.895 of 16,81 procent; Onafhankelijke Socialisten, Republikeinse Socialisten enz., die niet bg een concentratie zijn aangesloten 185.431 of 2,58 procent. Concentratie der linkse Republikeinen 798.581 of 1-1,12 procent; MRP 579.390 of 8,07 procent; Onafhankelijke Radicalen, Onafhankeljjken en rechtse Onafhan- kelijken 855.252 of 11.91 procent; Re publikeinse Vrijheidspartij 42.281 of G.58 procent; RPF (De Gaulle) en ver wante partijen 1.821,021 of 25,34 procent. Het s.s. „Zuiderkruis" en het .s. „Vo- lendam" zullen, met troepen onderweg naar Indonesië, op resp. 31 Maart en 4 April in Port Said zijn. Graaf Sforza, de minister van bui tenlandse zaken, heeft in de Italiaanse Senaat het debat over het Noordatlan- tiseh pact geopend. Hij verklaarde, dat Italië niets anders te doen stond dan tot het pact toe te treden, als het „zijn vredeswerk wilde voortzetten en zijn veiligheid wilde waarborgen". Sforza zeide, dat elke gedachte van de regering naar handhaving van de vrede uitgaat. „Ik vertrouw dat het in Belgrado begrepen wordt, dat wij vrede willen, zowel in het binnenland als met het buitenland en dat wij wensen, dat onze grenzen ongeschon den blijven. Ik hoop, dat dezelfde stand van zaken ook steeds voor Joe goslavië zal gelden. De Italiaanse re publiek hecht groot belang aan de handhaving van goede betrekkingen met de Sowjetunie", aldus de minister. Sforza vervolgde: „Wij hebben nooit verzoeken ontvangen om militaire ba ses. Ook hebben wij nooit bases aan geboden" De publieke tribunes in de senaat waren geheel bezet. Politiejeeps pa trouilleerden buiten. Toen graaf Sfor za de positie van Italië met betrek king tot het Atlantisch pact uiteen- Montgomery voorzitter der Atlantische verdedigings commissie Volgens een bericht uit Washington van het Engelse conservatieve blad Daily Mail wordt verwacht, dat de V. S. zullen instemmen met de benoeming van veldmaarschalk Montgomery, per manent voorzitter van commissie van opperbevelhebbers der Westeuropese Unie, tot hoofd van de verdedigings commissie van het Atlantisch Pact. „De troepen van 12 landen zullen onder zijn bevel komen", aldus de Daily Mail. „Men denkt hier dat de commissie haar hoofdkwartier in de buurt van Parijs zal hebben". In sommige Duitse grensdorpen wordt hevig geageerd tegen de voorgenomen grenscorrecties. In het dorp Höngen, ten Oosten van Sittard, dat onder de grenscorrectie valt, hebben tegenstanders op een muur met grote letters geschreven: „Deutsch wollen wir bleiben". Voorstanders van de grenscorrec ties hebben geprobeerd het woord „Deutsch" te verwijderen. dat Prins Bernhard Woensdag terug V" A"ton vernemen wij. Beatriv e ?rd met de prinsessen Yp ^HetT de reis per vliegtuig verder. Weerbericht Weersverwachting geldig tot Woens dagavond. Weinig wind met voor namelijk in de nacht en vroege ochtend plaatselijk nevel of mist. Overigens enkele overdrijvende wolkenvelden en overwegend droog weer. Iets zachter. -J-ERWIJL ONS ALLER VRIEND Jeremia Blom, voorzien van kaplaarzen en tropenhelm, door de wou-1 den zwerft om het eerste koekoeksei 1e ontdekken, stromen de berichten over het eerste omschaalde vruchtbeginsel ener kievit op alle krantenburo's bin nen of er geen Veiligheidsraad en geen kernen van de geest-stoffelijke levens- vorm die wij mens noemen dient over- Berlijn en geen ome Jozef meer bestaan' ™°nnen te w?rdel? door de st°f"geeste- T.. - Inlro WavrincrTin h ni cl nrooe Al Westelijke Mark en Sjarl de Gauile wezenszijnheid, waar het Al naar PnlpcHna on Viot atnomoAmn-f Stl 6Gft AsnilGmG Jflïl! [I] Mohsmmcd Palestina en het atoomgerief zijn tijde lijk naar de kleine lettertjes verhuisd: we staan als Nederlanders onder me kaar rond het eerste kievitsei en we kijken het met eerbied gezegd de Rum (Roem geheten) heeft berichten opgevangen volgens welke 300 Neder landse parachutisten uit 12 transport vliegtuigen sprongen boven Wonosari Koningin bijna uit Hoogstderzelver °jokja)' Hij d%deiega" ?n nmdnt Ö1J de Uno gevraagd, te protesteren mond, met permissie. En omdat zo gespikkeld lekkerigheidje zo echt- Hollands is, gaan we er natuurlijk ook weer degelijk over kiften, wie de eerste is geweest. Voorlopig ligt de Friese vin der Dijkstra aan de kop, op de voet gevolgd door Menkveld uit de Achter hoek en Van Dijk, die net als Dijkstra in Wirdum woont. Het gaat op de mi- zodra de berichten juist blijken. Er zijn elf Australische geleerden naar het Zuidpoolgebied vertrokken om hun twaalf collega's af te lossen bij het doen van waarnemingen. De eerste groep komt naar huis om de voeten ie warmen. Om de hoofden te laten be koelen mag er de eerste drie maanden nuut af en misschien komt 't nog wel P^leke optocht meer voor de Parlementaire Enquetecommis- r f polltleke sie, zodra die klaar is met het England- Va" de llnksb"ltel>- de ^chts Spiel. Over een jaar of tien of zo. !3 Mochten het gezinder in uw achter hoofd en de lach van lieve meisjes het u nog niet hebben verklaard: de lente is in het land. Op de veiling in Utrecht zijn de eerste perziken aangevoerd; de zolders worden aangedweild; de stof zuigers maken overuren en boven de Noordpool zijn vliegende schijven ge signaleerd. Altegader lenteboden. "MIJN VRIEND de grote filosoof uit Tuitjehorn seint: „De natuurge- bonden wetmatigheid van de voorjaars stuwingen in de ontluikende bloesem- Die kievit barst bijna van verwaandheid! buitenplaatsen gebruikten teveel in slaande argumenten. j^ET DEBAT over de vraag, of dr. Samuels kanker kan genezen met kortegolven golft verder. Nu hebben artsen, die zijn theorie aanhangen, in een adres geprotesteerd tegen de „on volledige en eenzijdige manier van on derzoeken door de commissie- Brutel de la Riviere". In New York is een voorraad cocaïne ter waarde van 2 millioen dollar in beslag genomen; drie smokkelaars, die het spul uit Zuid- Amerika haalden, zijn in d'r nek ge pakt. Tachtig procent van de kies gerechtigde bevolking der Beierse stad Rothenburg heeft zich uitgesproken voor een wereldstaat: Ein Welt, Ein Staat, Ein Führer! De bond van oud-strijders zal namens alle Neder landse oud-militairen op het kopeien huwelijksfeest van het Koninklijk paar een Delfts blauw gedenkbord aanbie den. In Scheveningen wordt binnen kort de eerste show van modeschoeisel in Nederland gehouden: bij iedere jurk een andere schoen! En. om met de wijze lessen der grijsheid te eindigen, hier nog een vaderlands berichtje. Er is kift ontstaan in de algemene bond van ouden van dagen; toen is er een scheu ring gevolgd, want het ging in de rich ting van moord en doodslag en nu is er onder de bekwame leiding van P. L. Trouwborst een nieuwe bond gefor meerd, luisterend naar de naam Neder landse bond van ouden van dagen. L3 En zo zijn we weer waar we begonnen: hetzij over kievitsei of rheumatiek, over d'ouwe dag of de politiek: heibel zal d'r wezen, nu en straks en tot in het vier de geslacht. In Gangelt bij Geilenkirchen is gis termiddag een protestbetoging tegen de grenscorrecties gehouden, die werd bijgewoond door de meeste leden van het kabinet van Noord-Rijnland-West- falen. De minister-president, Dr. Karl Arnold, heeft een menigte van onge veer twee duizend personen toegespro ken en de verwachte correcties aange duid als Iandroof. Een reeks andere woordvoerders, onder wie de landraad Pilatus uit Gei lenkirchen en de katholieke geestelij ke Proost Jaspers uit Heinsberg spra ken de menigte toe. Volgens Pilatus werden door de correcties „levende mensen gebruikt als ruil- en handels object ten behoeve van herstelaan spraken". In Gangelt waren vrijwel alle hui zen met vlaggen getooid, in de direct betrokken dorpen aan de grens echter niet. Slechts waren hier en daar leu- zijn op de muren gekalkt als „nieuwe grens, nieuwe oorlog, wij blijven Duits ondanks annexatie", terwijl een opschrift verzekerde: „De Duitse Mi chel komt terug met hamer en sik kel". Het grootste deel van de bezoe kers der betoging bleek niet afkom stig te zijn uit het gebied, dat voor correcties in aanmerking komt, waar de bevolking zeer terughoudend is in haar uitingen. Japanse herstelleveranties aan Nederland De geallieerde opperbevelhebber in Japan, generaal MacArthur, heeft toestemming verleend voor de afleve ring van Japanse electrischè motoren machinewerktuigen als herstelbetaling aan Engeland, China, Nederland en ae Philippijnen. Deze goederen zijn afkomstig uit het vroegere reusachtige arsenaal der Japanse regering te Sen- dai, dat tijdens de oorlog kleine wa pens en patronen leverde voor de Japanse oorlogvoering. KONING GEORGE HERSTELLENDE Blijkens een op Buckingham Pala ce uitgegeven bulletin van de genees heren des konings, is het herstel van George VI sinds zijn operatie zonder opmerkelijke voorvallen verlopen. De toevoer van bloed naar de rechter voet ii aanzienlijk toegenomen. zette, riep een communistische sena tor: „Nu zijn we werkelijk in het pa radijs", waarop Sforza antwoordde: „We hebben de hel tenminste verla ten". Tijdens demonstraties tegen het At lantisch Verdrag bij Potenza ten Oos ten van Salerno, werden 11 personen, onder wie 4 politiemannen gewond. De politie maakte gebruik van traan gas bij een poging de menigte uiteen te drijven. Een procureur van de regering heeft gisteren voor een federale rechter en jury te New York verklaard, dat de elf vooraanstaande Amerikaanse com munisten, die thans terechtstaan op beschuldiging van samenzwering, de lont konden aanraken tot een revolu tie van „macht en geweld" in de V.S. Hij beschuldigde de partijleiders er van, dat zij door middel van klassen en scholen leren, „dat het klassieke model voor de gewelddadige omver werping van de Amerikaanse regering de Russische revolutie van October 1917 is". Voorts beschuldigde hij de elf er van, dat zij m 1945 de partij heb ben georganiseerd om propaganda te maken voor het met geweld omver werpen van de regering. Een der beschuldigden, de partij secretaris Eugene Dennis, sprak van „het sinistere doel achter dit ketter proces". Hij zei, dat de „vrijheden van het gehele Amerikaanse volk" afhan gen van de uitslag van het proces. Hij sprak de beschuldiging van de procu reur tegen, dat de principes van de partij geweld voorstaan bij het omver werpen van de Amerikaanse regering. Procureur John McGohey zei, dat de elf beschuldigden de nationale raad van de Amerikaanse communistische partij vormden, die kon beslissen over het tijdstip van de revolutie. Belgische kabinet heeft nog veertien dagen te leven Max Buset, de voorzitter van de Bel gische socialistische partij, heeft de huidige coalitieregering nog een veer tien dagen te leven gegeven. Hij noem de de houding van de Katholieken tegenover de kwestie van de financie ring van de verhoogde werklozen steun „de ergste vijand van de arbei dende klasse". Volgens kringen, die in nauw contact staan met de regering, is de kwestie op een kabinetsvergade ring van Vrijdag besproken, waarbij besloten zou zijn tot spoedige ontbinding van het parlement. Volgens dezelfde kringen zal het betreffende decreet hoogst waarschijnlijk tegen einde Maart door de regent, prins Karei, onderte kend worden. Volgens de Belgische grondwet zou den 26 a 40 dagen later verkiezingen gehouden kunnen worden. Vóór de ont binding van het parlement verwacht men het debat over het Noordatlantisch pact, waarbij de regering om een ver trouwensvotum zou kunnen vragen. NIEUWE AMERIKAANSE AMBASSADEURS TE MOSKOU EN LONDEN? Volgens Walter Winchell, de Ame rikaanse radio commentator zou Dean Acheson de adviseur van het minis terie van Buitenlandse Zaken tevens deskundige voor Russische aangele genheden, Charles Bohlen, hebben aan gewezen tot opvolger van generaal Bedell Smith als ambassadeur der Verenigde Staten te Moskou. De ambassadeur der Verenigde Sta ten te Buenos Aires, James Bruce, zou tot ambassadeur der Verenigde Staten te Londen worden benoemd. INTERNATIONAAL CONTACT VAN SOCIALISTISCHE PARTIJEN. Op verzoek van het „Committee of the International Socialist Conferen ce" kwamen dezer dagen in Benne- kom tien economische deskundigen van Europese socialistische partijen bijeen. De Part' van de Arbeid werd vertegenwoordigd door de heren ir. H. Vos en drs. G. M. Nederhorst. De resultaten van de besprekingen zullen worden voorgelegd aan de In ternationale Socialistische Conferentie, welke op 14 Mei in Baarn zal worden gehouden. ..ZUIDERKRUIS" VERTREKT WOENSDAG Het troepenschip „Zuiderkruis" zal Woensdag 23 Maart met detachemen ten van het Koninklijk Nederlands Indonesische Leger en de Koninklijke Landmacht uit de Rotterdamse haven naar Indonesië vertrekken. SYRIË WIL ONDERHANDELEN MET ISRAEL. Syrië heeft besloten wapenstil standsonderhandelingen te openen met Israel, aldus heeft dr. Bunche aan het hoofdkwartier der V. N. te Lake Success meegedeeld. ZIJ, DIE ZICH VAN HEDEN AF OP DIT BLAD ABONNEREN ONTVANGEN DE TOT 1 APRIL VERSCHIJNENDE NRS. GRATIS DE DIRECTIE

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1