Ook Italiaanse Senaat vóór toetreding tot het Pact Kort Bestek Radio-Moskou levert scherpe critiek S.S. Jagdkommando opnieuw voor het Bijzonder Hof Maandag 28 Maart '49 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 146e Jaargang No. 73 dagblad voor alkmaar en omstreken St SLW Spanje houdt een slag om de arm Vredesbesprekingen in China op 1 April Nieuwe Staat in het Midden-Oosten? Bewoners van nieuwe grensgebieden mogen Duitser blijven Geen ernstige schade te Djokja Meerderheid voor Franse regeringspartijen Goede verwachtingen op Rhodos BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAARSCHE COURANT TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter. Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kwartaal plus incassokosten De Italiaanse Senaat heeft gisteravond met 188 tegen 112 ygch pact. onthoudingen goedgekeurd, dat Italië zich zal aanslui en I cenaat dienden De fracties der communisten en meerderheidssocialisten b.; deSenaat^enden een motie in, waarbij de regering werd uitgenodigd „iet-aanvalsverdrag het patriottische lied van Mameli. Radio-Moskou heeft gisteren in een Engelse uitzending commentaar gele verd op het Atlantisch Verdrag. Vol gens deze radio-omroep worden de Wes terse mogendheden hierdoor in de ge legenheid gesteld in voile zee „provoca- ties" te doen ontstaan. Artikel zes van het verdrag bete kent, dat elk Brits, Frans, Belgisch of Vaderlands schip in de gelegenheid wordt gesteld ergens in volle zee provo caties te scheppen, waardoor de Ver. Staten in de oorlog zouden worden ge stort. In het commentaar wordt verder ver klaard dat het Amerikaanse volk wordt bang gemaakt voor een niet-bestaande Sowjetrussische bedreiging en dat het wordt medegedeeld, dat deze niet-be staande bedreiging door het sluiten van het Atlantisch Verdrag zal worden af gewend. f „Zulke misleidende politieke ma noeuvres doen een gevoel van toorn in de harten van het Sowjetrussische volk ontstaan. Wij hebben niemand be- 'dreigd, wij doen niet aan wapengeklet ter, wij verdedigen de vrede en het lieiden van een vredig bestaan. De Spaanse houding. Een officiële Spaanse woordvoerder beeft verklaard, dat Spanje zijn hou ding ten opzichte van het Atlantisch pact bekend zou maken „op het tijdstip dat dit wenselijk voor Spanje wordt {geacht". 1 Hij zeide, dat er geen reden was te geloven, dat Spanje vijandig tegenover het pact stond. Spanje acht de sluiting Dr. Beel pleegt overleg met B.F.O. j; Gisterochtend heeft de aangekondig de bespreking plaats gehad tussen de hoge vertegenwoordiger van de Kroon en de in de bijeenkomst Federaal Over leg vertegenwoordigde deelgebieden ever het door Den Haag gevraagde ad vies inzake de resolutie van de Veilig heidsraad. Onder de aanwezigen bevonden zich de executieve staatshoofden van Pa- sundan, Oost-Indonesie, Oost-Sumatra, Zuid-Sumatra, West-Borneo, Oost-Java en Madura. Tijdens deze bespreking bracht de voorzitter der BFO, sultan Hamid, de wens naar voren, 'dat de BFO, naast Nederland en de Republiek, door de Veiligheidsraad mede als partij in de oplossing van het Indonesische vraag stuk zal worden erkend en in de on derhandelingen daartoe als zodanig zal worden betrokken. de eerste ernstige poging om West- Europa tegen het Sowjet-imperialisme te verdedigen". Portugese stem. Het orgaan van de Portugese rege ringspartij „Diaro da Manha", schrijft, dat de mogendheden van het Atlantisch pact bij haar pogingen om het Westen ie verdedigen „mensen moeten betrek ken, met meer ervaring en meer stand vastigheid in leerstellingen om op alle gebieden het hoofd te kunnen bieden aan de verraderlijke aanvallen van de vijfde colonnes van Moskou". Waarne mers te Lissabon beschouwen het arti kel als een mogelijke wenk aan de At lantische landen om Spanje uit te no digen, zich aan te sluiten bij het Atlan tisch pact. Door de communistische radio in Chi na is 'n communique uitgezonden, vol gens hetwelk het hoofdbestuur van de communistische partij heeft besloten, ,dat de vredesonderhandelingen met de reactionnaire regering van Nanking op 1 April te Peiping zullen beginnen" Het omroepen van dit communiqué diende om de nationalistische regering van het besluit op de hoogte te stellen De communistische delegatie zal uit vijf man bestaan. Aan het hoofd staat Tsjoe Sen Lai, de deskundige op 't ge bied van buitenlandse zaken. Hij was ook leider van de communistische vre- desdelegatie, die in, 1945 te Tsjoengking besprekingen met de Kwomintang-re- gerings heeft gevoerd. Beestachtigheid werd zelfs de Duitsers te erg Willy Lages als getuige S. V V. versloeg in het Feijenoord-stadlon A.G.O.V.V. Het enige doelpunt van deze eerste kampioenswedstrijd. Keeper Veenhuizen lijkt wel het meest verbaasd van de hele A.G.O.V.V.-verdediging, die de bal in het net ziet verdwijnen. AR., CH. EN KVP. OP ééN LIJST De A.R.-partij, de Chr. Hist. Unie en de Kath. Volkspartij te Winschoten hebben, naar Trouw meldt, besloten met één rechtse lijst uit te komen by de binnenkort te houden gemeente raadsverkiezing. Onder mandaat der Verenigde Naties De Egyptische delegatie hij de be sprekingen over de Arabische vluchte lingen, die te Beiroet gehouden wor den, heeft een trustschap van de Arabi sche Liga over een afzonderlijke Ara- bisch-Palestijnse staat onder mandaat van de Verenigde Naties voorgesteld, al dus wordt uit gewoonlijk welingelichte bron te Amman vernomen. Volgens dezelfde bron wordt het voorstel door Saoedi-Arabie en Syrië gesteund. Naar wordt verklaard voorziet het plan in financiële, economische en mili taire steun van leden der Liga, ter waarde van vijf millioen pond sterling voor het begin, welk bedrag langzamer hand verminderd zou worden naarma te de toestand normaal werd. Het Arabische hoge comité, dat uit genodigd is om op de conferentie zijn opvattingen over de Arabische vluchte lingen „en andere vraagstukken" ken baar te maken, heeft naar verluidt een gelijksoortig plan ingediend. Zowel Egyptenaren als Palestijners zijn voorstanders van een plebisciet over de vraag of de Arabische delen van Palestina al of niet verenigd zullen worden. De voorstanders van het plan achten de uitvoering onmogelijk zonder aan zienlijke internationale hulp gedurende twee tot drie jaar. Het verkleinde ge bied zou niet in staat zijn de 700.000 verplaatste personen te absorberen en Arabieren, die zich in buurlanden wen sen te vestigen zouden dit niet zonder hulp kunhen doen. De Arabische lan den zijn niet in staat deze hulp te ver lenen. Alle anederen hliiwan deren beschermd worden door de wet- n"e goeaeren Dlljver) len van het betrokken land. Jegens hun eigendom Raad van Europa lieden bijeen Op de conferentie van de Raad van Europa, welke heden op het Britse mi nisterie van Buitenlandse Zaken wordt geopend, zullen vijf nieuwe leden-sta- ten Italië, Eire, Zweden, Noorwegen cn Denemarken vertegenwoordigd zijn. De conferentie zal voortgaan met het opstellen van een grondwet. De Nederlandse delegatie ter confe- rentie staat onder leiding van de ambassadeur te Londen, Jhr. Mr. E. F. M. J. Michiels van Verduynen. RESTAURATIERIJTUIGEN OP i HET M1DDENNET Naai- we vernemen, zullen getrokken electrische treinen op het middennet met lngang van de nieuwe dienstrege ling m Mei met restauratierijtuigen worden uitgerust; speciaal geldt dit voor In dee£°? dle,naar het Zuiden rijden, ral t,wï l electrische treinen zal ook gelegenheid worden gegeven ^verversingen te gebruiken. IN NEW YORK BLOEIEN ONZE BOLLEN m^be,redr,5G0° vr0ege rode en witte dubbele tulpen uit Nederland zullen van Donderdag af twee weken worden tentoongesteld in Channel (-„JT Rockefeller Center, te New York bollen zijn vorig jaar October uit Ne- nerland geïmporteerd. Later zal te New York een collectie uit Nederland geïmporteerde blauwe, gele en witte irissen worden geëxposeerd. Weersverwachting, geldig tot Dinsdagavond: Droog weer met aan vankelijk nog overdrijvende wol kenvelden, later weinig of geen bewolking. Matige en langs de Waddenkust tijdelijk nog vrij krachtige wind uit Oostelijke richtingen. Vannacht kans op lichte nachtvorst. Morgen over dag temperatuur ongeveer nor maal voor de tijd van het jaar. zijn de hun toebehorende roerende goe deren mede te nemen terwijl zij hun onroerende goederen naar verkiezing in eigendom kunnen behouden of ver kopen met de bevoegdheid de tegoeden naar Duitsland over te maken in over eenstemming met de speciale voor schriften die zullen worden uitgevaar digd. Zij zullen aan de andere kant. in dien zij dit wensen, in het betrokken gebied kupnen blijven wonen. hen zal geen enkele discriminatoire maatregel worden toegepast. Het zal In de hoofdsteden der Westelijke lan- hun vrijstaan zich in Duitsland te ves- den is thans het een en ander medege- tjgen, in welk geval zij bevoegd zullen neeld naar aanleiding van de op han den zijnde grenscorrecties. Hieruit blijkt dat 32 correcties ten uitvoer wor den gelegd op een nader vast te stellen tijdstip, en wel langs de grens tussen Duitsland enerzijds en Nederland, Bei- gie, Luxemburg, 't Saargebied en I rankrjjk anderzijds. Zij beslaan een totale oppervlakte van omstreeks 135 Km2 en betreffen een bevolking van 13.500 inwoners. Deze wijzigingen zijn bij benadering vastgesteld. De nauwkeurige grenzen zullen worden vastgesteld door afbake- nings-commissies. Deze commissies zul len hun beslissing geven na indien dit wenselijk voorkomt plaatselijke autoriteiten te hebben gehoord alsmede personen uit de betrokken streken, die inlichtingen kunnen verstrekken' of verklaringen geven, die zij nodig heb ben voor de vervulling van hun taak. Alle maatregelen zullen worden ge nomen ten einde de belangen van de bewoners te waarborgen, zowel met be trekking tot hun persoonlijke rechts positie als wat betreft hun roerende en onroerende goederen. Niemand zal ge dwongen worden de nationaliteit aan te nemen van het land. waarbij het door hem bewoonde gebied wordt gevoegd. Degenen, die deze nationaliteit niet wensen aan te nemen, zullen met be trekking tot hun persoon en hun goe- Tornado vaagt twee stadjes weg Een tornado heeft verscheidene sta ten in het Zuiden en Z.W. van Noord- Amerika geteisterd. Het aantal doden bedroeg gisteren 25, waarvan 16 in Ar kansas, zes in Mississippi, twee in Okla horna en een in Texas. Men meent, dat in Mississippi nog twee mensen om het leven zijn gekomen. Een kolonel van de nationale garde van Mississippi zeide, dat de twee stad jes Belden en Tupelo door de storm practisch waren weggevaagd. Vorige week brachten wjj op deze plaats het bericht over de terechtzitting van het Amsterdamse Bijzonder Ge rechtshof, waarbij drie leden van het S.S.-Jagdkommando Nord-West, zich te verantwoorden had. Ter zitting kwam vast te staan, dat de verdachten, A. J. Pieters nit Groningen, W. R. C. M. van der Loo uit Driebergen en A. M. Ull- mann uit Hindenburg zich te Loosdrecht hadden schuldig gemaakt aan de meest weerzinwekkende mishandelingen van in hun handen gevallen weerloze ge vangenen. Zaterdag werd opnieuw de gehele dag besteed aan de voortzetting eer behandeling. Vast kwam te staan, dat het onmen selijke optreden van het commando ook tij verschillende Duitse militaire- en politie-autoriteiten bekend geworden was, zodat op een gegeven ogenblik 3 instanties bij het commando invallen lieten doen, n.l. de Feldgendarmerie van de Ortskommandantur Hilversum, de Sicherheitspolizei uit Amsterdam en de afdeling van Proebsting. Deze Haupt- sturmführer met bijzondere opdrach ten kende verdachte Van der L. reeds toen deze nog een functie bekleedde bij de Nederlandse Arbeidsdienst. Toen hij voor de tweede keer met Van der L. in contact kwam, heeft hij hem gebruikt om inlichtingen te verzamelen over het Jagdkommando. Het bestaan hiervan kende hij toen nog niet en hij meende, dat de heren op eigen gezag opereer den. Zijn mening over van der L. was Zaterdag, dat deze sterk onder druk van P had gestaan, doch uit angst voor li' uidatie door zijn chef zich niet van het commando durfde los te maken. Ook de voormalige chef van de Si cherheitspolizei te Amsterdam, Willy Lages, verscheen als getuige. Deze deel de mede, dat ook hij destijds reeds be richten had ontvangen over het optre den te Loosdrecht. Hij had toen. een of ficier voor onderzoek gezonden met de opdracht een onderzoek in te stellen. Intussen werd P. echter al door een an dere Duitse instantie gearresteerd. Wat er na de arrestatie van P. met het SS-Jagdkommando was geschied, kwam ter zitting niet naar voren. Op 23 April zal het Hof het onder zoek in deze zaak voortzetten. IN DIAMANTBEWERKERS STAKING Sedert Vrijdagavond is de arbc'd 'in de Antwerpse diamantindustrie voor 15 dagen neergelegd, in afwachting van een accoord in de paritaire commis sie. Methode om werk te vinden De Romeinse politie heeft een zekere Grillo gearresteerddie naar wordt verklaard, aan een commu nistisch kamerlid advies gevraagd heeft over een aanslag op het leven van de Italiaanse premier De Gas- peri. Hij verklaarde bij het verhoor de aanslag niet te hebben willen plegen. Hij iwilde slechts de aan dacht der .communistische partij trekken teneinde hulp en werk te verkrijgen. Hij is sinds 1946 lid der partij. Volgens de politie bezat Grillo papieren, waaruit bleek dat hij lid was van de Katholieke actie en ook van de communistische partij. Gril lo verklaarde, aldus de politie, dat hij bij het zoeken naar werk wel lid van beide groepen moest zijn De UNCI heeft Zaterdag telegrafisch een rapport inzake de toestand te Djok ja aan de Veiligheidsraad gezonden. Hierin wordt gezegd, dat geen ernstige schade aan de stad Djokja is toege bracht, welke op enigerlei wijze het herstel van de Republikeinse regering zou verhinderen. Het rapport zegt, dat het echter nodig zal zijn, dat de Nedprlandse autoritei ter faciliteiten scheppen voor het doel treffend functionneren van de Republi keinse regering, zoals vermeldt wordt in het tweede artikel van de resolutie, die de Veiligheidsraad op 28 Januari heeft aangenomen. De bevindingen om trent de toestand in Djokja zijn neerge legd op basis van de inlichtingen van de militaire waarnemers en de plaats vervangende leden, die op 21 Maart Djokja bezocht hebben, zo wordt ge zegd. Communisten bezetten twintig zetels De departementale verkiezingen in Frankrijk zijn gisteren voortgezet. Evenals verleden Zondag had de stemming ook nu weer een rustig ver loop De officiële uitslagen van de zetel verdeling (over 2 van de 785 zetels heeft men nog geen zekerheid) luiden als volgt: Regeringspartijen 394 van de 783, namelijk socialisten 171, radi calen 148, MRP 75; Gaullisten 219, communisten 20, rechtse groeperin gen, onafhankelijken en anderen 150. De socialisten van het departement Bouches-du-Rhöne hebben voor de R.P.F. gestemd, teneinde de communis ten uit te schakelen. In tal van depar tementen hebben de aanhangers van de R.P.F., alleen met het doel het communisme de weg te versperren, en bloc op de candidaten van de re geringspartijen gestemd, onverschillig of deze socialistisch, volksrepublikei nen of radicalen waren. „KOTA INTEN" KOMT TWEE DAGEN EERDER. Doordat de „Kota Inten" is ingelopen op de vaartijd komt het schip op 7 April inplaats van op 9 April in Port Said aan. Brieven voor opvarenden moeten in verband hiermede uiterlijk op 31 Maart worden gepost inplaats van op 3 April. In V.N.-kringen op Rhodos wordt verwacht, dat de wapenstilstandsbespre kingen tussen Israel en Transjordanie, die drie weken aan de gang zijn, tegen Donderdag met succes zullen worden bekroond. Van betrouwbare zijde te Tel Aviv wordt bericht, dat men als resultaat verwacht, dat een wijziging tot stand komt van de Westelijke grens van de Arabische driehoek wanneer Irak hem aan Transjordanie heeft overgedragen. Men gelooft dat .de overdracht van de driehoek gevormd door de plaatsen Toelkarm, Nabloes en Jenin op han den is. Een Israëlische militaire woordvoer der bevestigde dat een beperking van de troepensterkte langs de Israëlisch Transjordaanse bestandslinie ook zal gelden voor de Britse troepen in Akaba. ONREGELMATIGHEDEN OP EEN CANADEES OORLOGSSCHIP. Aan boord van het Canadese vlieg- dekschip „Magnificent" heeft zich een ongeregeldheid voorgedaan Van de be manning weigerden 32 man schoon maakdienst te verrichten Volgens een officiële verklaring gingen de mannen echter weer aan het werk toen de be velvoerende officier het woord tot hen uchtte. De „Magnificent" bevindt zich in de Caraibische zee waar het vaartuig deelneemt aan Brits-Amerikaanse oefe uingen. PRINS BERNHARD BIJ DE GRAND NATIONAL. Prins Bernhard heeft Zaterdagmid dag de klassieke Engelse paardenrace, de Grand National, bijgewoond. De prins arriveerde in Engeland in rijn privé-Dakota. We politieman wil worden be hoeft natuurlijk niet de speelse schrijversgeest van Shaw te hebben, noch de stijl van Aart van der Leeuw of Louis Couperus. Maar met een gummistok alleen kun je tenslotte geen proces-verbaal maken. En daarom is op het politie-examen dat dezer dagen werd gehouden niet geslaagd de man, die het volgende bonte verhaal maak te van een brand: „De bliksem sloeg in het midden van een schuur en stond na enige ogenblikken in lichte laaie. Men waarschuwde onmiddellijk de brandweer met het gevolg dat de op slagplaats geheel uitbrandde. De eige naar zat met de haren in zijn hoofd. Er werd veel water aangewent. De ka bel van de electrische tijd moest wor den afgesneden. De brandt had veel bekeik". Jawel, 'n zoen van de juf frouw en een griffel toe. Amster dam hangt vol aanplakbiljetten, voor zien van de heerachtige figuur van Olie B. Bommel, die veilig verkeer propageert. Wie zwaar zondigt krijgt een bon, wie lichtelijk overtreedt krijgt een doosje lucifers, waarop de verkeersregels staan gedrukt. Er rijdt een kraanwagen met een autowrak door de stad als roepende stem in de straten: heden ik, morgen gij! uu coöperatieve eendracht verrijst in Hengelo een gebouw van een kwart millioen, waarin gevestigd wor den een kruidenierswinkel, manufac turenzaak, schoenhandel en schoenma kerij, lunchroom, snelbuffet, vergader zalen en kantoren. Hup middenstand! Op de Brunsummerheide liet een zwijn van 120 kilo het leven onder het moordend lood van jagers. De En gelse politie ontdekte onder een hoop «IIIIWIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII! Tachtig man van de Duitse politie in Halle (Sowjetzone) zijn opgesloten, be schuldigd van zwarte handel en cor ruptie. Bij Palermo is een enorme klopjacht gehouden op de „legendari sche" bandiet Guilano; 600 mensen zijn gearresteerd, maar men weet nog niet of de gezochte er bij is. In een ko lenmijn in Kent zou uranium aange troffen zijn. De Britse labourpoliti- cus Laski wil Eisenhower, Mountbat- ten, Halvard Lange en Leon Blum naar Moskou laten gaan om de weg te effenen voor een vredesconferentie Jachtig jaren oud is te Apeldoorn te stockholmi waaraan Stalin, Truman, overleden de chemicus F. Ellm- ger, die in 1938 verklaarde langs syn thetische weg tin te kunnen maken. Het buitenland deed hem grote aan biedingen, maar Ellinger wilde alleen aan de Nederlandse regering, tegen Vrouw wilde haar man vergassen. Terwijl haar 26-jarige echtgenoot lag te slapen in zijn bed, draaide Za terdagmorgen in alle vroegte een 24- jarige vrouw uit de Putterstraat in Amsterdam-Noord de gaskraan open, nam haar 2 jaar oude baby op en ver liet de woning. De man werd echter des morgens toch wakker, rook de gaslucht, zette de ramen open en draaide de kraan weer dicht. Daarna doorzocht hij het huis en wendde zich tot de politie, toen hij be merkte, dat zijn vrouw met de baby was verdwenen. De recherche van het bureau Mos plein zag in het gebeurde aanleiding de vrouw op te sporen en aan een verhoor te onderwerpen. Zij bekende gepoogd te hebben haar man van het leven te beroven. De bei de echtgenoten leefden in onmin. puin in de slaapkamer van haar land huis het geraamte van de toneelspeel ster Ada Kent, die sinds tien jaar spoorloos was. Het huis was al die ja ren door niemand bezocht. Raadsel der raadselen! een kleine vergoeding, zijn belangrij ke vinding afstaan. De regering wei gerde en uit verbittering besloot El linger zijn geheim mee in het graf te nemen. Hetgeen thans gebeurd is. Attlee en Queuille zouden hebben deel te nemen. Houdt er de moed maar in. De 67-jarige Koos Bastiaansen, we duwnaar en vader van 15 kinderen, is, nu zijn jongste dochter in het huwe lijk trad, van mening dat zijn taak vol bracht is. Hij is in een Trappisten klooster gegaan. Darwin? Wat DarwinGeloof jij, dat de mensen van de apen afstammen? Je voorouders zullen wel wljeer geweest zijnl Uelix Bressart, bekend Duits film komiek, is in een ziekenhuis te Hollywood overleden. Een Engelse krant vertelt, dat drie Britten tijdens een treinreis door Nederland nogal critiek leverden op Churchill; een stoere Nederlander mengde zich in het gesprek en zei: Wat u thuis wilt zeg gen moet u zelf weten, maar in Neder land dulden we niet dat er geroddeld wordt over een man, waaraan we zo veel te danken hebben. Hirosjima, de Japanse stad die door de atoomhom werd getroffen, beleefde een nieuwe ramp. Een groot aantal huizen en een ziekenhuis brandden af; veel doden. Er worden Marshalldollars beschik baar gesteld voor de herbouw van de Weense opera. Niet voor Indonesië, 't Is om U wenen. Deviezen voor zakenreizen De Nederlandse Bank heeft een ver eenvoudiging aangebracht in de wijze van verkrijgen van deviezen voor za kenreizen voor de volgende landen: De nemarken, Engeland, Finland, Frankrijk Hongarije, Ierland, Italië, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Portugal, Spanje, Fsjechoslowakije, Joegoslavië en Zwe den. Zij heeft daartoe een algemene ver gunning verleend aan de deviezenban- ken, die op grond daarvan aan directie en personeel van zaken, welke in het handelsregister zijn ingeschreven en zich voor 15 April 1949 tot de deviezen- banken hebben gewend, in de periode van 1 Mei 1949 tot 30 April 1950 reisde- viezen mogen afgeven tot de bedragen, die de desbetreffende zaken in het jaar 1948 voor dit doel hebben opgenomen. Drie arrestaties op de W ereld vredesconferentie Op de wereldvredesconferentie te New York is medegedeeld, dat drie Ca nadese afgevaardigden gearresteerd zijn. Functionarissen van de immigra tiedienst deden de arrestatie op een banket van afgevaardigden naar de conferentie. De Canadezen werden ondervraagd naar de legaliteit van hun aanwezig heid in de V.S. Het betreft Barker Fairly, vice-voorzitter van de Cana- dees-Sowjetrussische vereniging, zijn vrouw 'n lid van de culturele commis- van de Canadese progressieve La bour Partij en John Coss, en schouwburgdirecteur, toneelspeler t

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1