Negen maanden geëist tegen Alkmaarse ex-journalist P.O.A. n.v. Parfumerie Vacantie-oord Schoorl zet de deuren °pen G. N. KRUISHEE Disiribuiie-ambienaar en iwee four- nalisien voor de balie Ex-politiek delinquent het slachtoffer AGENDA De grootste keus De laagste prijs V.V.V.. „Noord-Kennemerland 1948 bracht een goed in actie Stompetoren seizoen Betaal niet meer dan nodig is IJmuiden Uitgeest De Meervoudige Kamer te Alkmaar kreeg gistermorgen de oplichtingsaffaire te behandelen waaraan twee Alkmaarse ex-journalisten en een ex-distributie ambtenaar rich hadden schuldig gemaakt. Reeds eerder diende deze zaak, doch daar een der verdachte de wijk naar het buitenland had genomen, was de zaak toenmaals aangehouden. Enige maanden geleden was deze verdachte in Belgie aangehouden en aan de Nederlandse Justitie uitgeleverd, zodat, na ongeveer anderhalf jaar, het recht zijn loop kon hebben. De officier van justitie, Mr. Meischke, beschuldigde George Wjjnand Marie W. van oplichting en eiste tegen deze verdachte negen maanden gevangenisstraf met aftrek. Theodoras Adrianus K„ ex-distributieambtenaar, en Theodorus Adrianus Jacobus K., ex-journalist, hoorden resp. 600.— subs. 30 dagen en 100.— sub. 30 dagen tegen zich eisen wegens heling. A. mee naar Amsterdam zou nemen", antwoordde W. Een ondergeschikte rol. Theodorus Adrianus Jacobus K. Jr. had slechts enkele malen aan de be sprekingen ten huize van A. deelgeno men. Hem werd dan ook geen oplich ting ten laste gelegd doch daar hij f 100 in ontvangst had genomen afkom stig van het geld dat A. aan W. had overhandigd, legde de officier deze verdachte heling, subs, schuldheling ten laste. Tijdens de zitting werd niet duidelijk of nü de vader dan wel W., dg collega van K. Jr., het geld aan hem had gegeven. In zijn requisitoir zei de officier, dat verdachten moeilijk de overtuiging konden hebben dat alles op regelma tige wijze geschiedde, waarna hij bo vengenoemde straffen tegen de drie verdachten eisten. Onvoldoende bewijsmateriaal. Volgens de verdediger van de ver dachten K. Sr. en Jr., mr. Schuurman, zijn er gevallen bekend, dat er in 1946 bij sommige secretarissen en ambtena ren van tribunalen met geld wel dege lijk iets was te bereiken. De getuigen verhoren in deze zaak hadden volgens verdediger niet voldoende bewijsma teriaal opgeleverd om tot een veroor deling te komen. Als de relatie van W. inderdaad bestaat moet men tot de conclusie komen dat W. zelf is opge licht doch ook in het andere geval zijn er geen voldoende termen aanwezig om tot een veroordeling te komen. Mr. Smal die de zaak van W. verde digde sloot zich grotendeels bij het pleidooi van mr. Schuurman aan en voegde daar nog aan toe dat het on derzoek in deze zaak niet geheel en al volledig was geweest. Over veertien dagen zal de rechtbank vonnis wijzen. Ruzie op de kermis. Na de middagpauze werd een aantal kleinere zaken behandeld, dat even wel door het grote aantal getuigen eveneens een zeer lange tijd in beslag nam. Allereerst waren daar de knecht van een kermis-exploitant en de vrouw van zijn baas, die zich hadden te ver antwoorden voor een vechtpartij tij dens de Alkmaarse kermis. Op de autobaan van Sipkema had zich dat geval afgespeeld, toen twéé gegadigden voor een auto'tje ruzie kregen en de knecht, H. T. K. tussenbeide kwam, om één van de vechtersbazen de baan uit te loodsen. Dit was vrij hardhandig gebeurd, zo hardhandig, dat K. en zijn slachtoffer op een gegeven moment tus sen de wagentjes op de grond lagen en K. een linke pluk haar uit het hoofd werd getrokken. Op dat ogenblik snel de mevrouw S.J. uit de cassa toe, ge wapend met wat zij noemde een stuk isolatieband, maar wat volgens ver schillende getuigen 'n glinsterend hard voorwerp moest zijn geweest. Het slachtoffer van K. en zijn meisje kwa men getuigen, alsmede enkele omstan ders, die echter allen op vrij grote af stand hadden gestaan. Op verschillen de punten spraken de getuigenverkla ringen elkaar tegen. Mr. Meischke eis te tegen de mannelijke verdachte 40 gulden boete of 20 dagen en tegen zijn vrouwelijke* partner 30 gulden of 15 dagen. De verdediger, mr. Slinger uit Groningen achtte het slaan met een hard voorwerp niet bewezen en con cludeerde, dat er van schuld geen sprake kor» zijn. Daarom vroeg pl. vrij spraak. De rechtbank zal over veer tien dagen uitspraak doen. Rubbermatten inplaats van sigaretten. Twee Amsterdammers. Jacobus Z. en Pieter Cornelis van W. stonden te recht voor een poging tot diefstal in vereniging. Zij hadden zich in de nacht van 10 op 11 Februari in Alkmaar toe gang verschaft tot het pand van de firma Helling op de hoek van de Span jaardstraat en de Mosterdsteeg, met het oogmerk een partijtje sigaretten te ste len, dat zij daar vermoedden. Het bleek echter, dat zij op het verkeerde paard hadden gewed, want er waren geen sigaretten, alleen maar rubber- matten. Mr. Schuurman, die de verde diging van Z. op zich nam, bestreed de geldigheid van de dagvaarding, omdat z.i. de beide mensen in het verkeerde pand waren terecht gekomen. Tegen Z. had de officier 1 jaar en 3 maan den geëist, tegen van W. 8 maanden met aftrek. Mr. Schuurman betoogde, dat er geen sprake was van poging tot diefstal bij de firma Helling zoals de dagvaarding zegt. Dit vond plaats bij de firma Stikkel. Daarom vroeg pl. vrijspraak voor zijn cliënt, die reeds zes maal is veroordeeld. De verdediger van van W., mr. Leesberg Jr. sloot zich wat het juridische gedeelte betrof bij mr. Schuurman aan en vroeg subsi diair een gecombineerde straf, waar van het onvoorwaardelijke gedeelte re- De ex-distributieambtenaar K. kwam in het voorjaar van 1946 voor dienst zaken bij P.F.A. een bezoek brengen. A. was door het tribunaal veroordeeld tot een boete van f 60.000, een bedrag dat hij aanmerkelijk te hoog vond. Hierover ontspon zich een gesprek en bij deze gelegenheid liet A. een aan tal brieven zien waardoor K. tot de overtuiging kwam dat A. te zwaar was gestraft. De zoon van K., toen nog journalist, hoorde hier ook van en bracht een en ander ter sprake bij een collega. Deze was van mening dat hieraan wel wat was te doen. Een res pectabel aantal zilverbons zou een connectie van hem wel willen bewegen de zaak ongedaan te maken. De heer A. had hier wel oren naar tn betaalde tweemaal f 1500.in de veronderstelling dat de zaak geregeld zou worden. Die f 3000 zullen hun weg wel hebben gevonden doch van een vermindering van de boete was geen sprake en de heer A. kreeg de indruk dat hiertoe zelfs geen enkele poging was aangewend. De zaak werd aange geven en gistermorgen kregen de drie verdachten de gelegenheid hun licht op deze onverkwikkelijke geschiedenis te laten schijnen. Te goeder trouw Als eerste verscheen voor de beklaag denbank Th. A. K. Sr. Verdachte gaf toe dat hij met de collega van zijn zoon, G. W. M. W„ over de hoge boete van A. had gesproken. Deze had toen gezegd dat hij een connectie had in Amsterdam die voor geld en goede woorden wel voor het geval zou zijn te interesseren. Meerdere malen be rechten zij hierna getweeën slechts een enkele maal was de zoon hierbij aanwezig de heer A. die spoedig ver trouwen kreeg en op verschillende tijd stippen tweemaal f 1500 aan W. af droeg. Verdachte verklaarde volkomen te goeder trouw te zijn geweest. „Ik was van mening dat W. inderdaad het ge'.d gebruikte om zijn ëonnectie in Amsterdam 'te betalen", zei K. De president, mr. van Regteren Al- tena. wilde weten of verdachte zelf nooit iets van het geld had gekregen. Volgens verdachte zou W. hem f 200 hebben gegeven. Een der raadsheren stelde vast dat A. dan in ieder geval minstens voor een f 200 was opgelicht, daar bij het betalen van de f 3000 niet was gesproken over een vergoeding aan de verdachten. Daar de connectie van W. wat lang op zich liet wachten gingen W., de twee K's en belanghebbende A., naar Amsterdam om te kijken of zij de zaak niet tot een einde konden brengen. Men had A. gezegd dat hij maar een f 5000 bij zich moest steken en dan zou het wel goed komen. Men ontmoet te daar inderdaad een persoon die. zo als uit het gesprek moest blijken, de man was die wat bij de Bijzondere Rechtspleging in de melk had te brok kelen. Onverrichterzake werd echter weer koers naar Alkmaar gezet. Was er een relatie? De verklaringen van A. - kwamen vrijwel overeen met die van verdachte. Getuige vertelde nog dat de verdach ten hem hadden aangeraden zijn zaak in handen van een andere advocaat te stellen. Ook dit advies werd door A. opgevolgd. „Dat is nu hetzelfde als je een goede dokter hebt en je haalt er een kwakzalver bij", meende de offi cier. Nadat de vrouw van A. de ver klaringen van haar man had bevestigd nam verdachte "W. plaats achter het getuigenhekje. „Ik had volkomen de indruk dat A. slachtoffer was en ik heb steeds reëele pogingen aangewend om de man te helpen". Op de vraag, wie of nu eigen lijk de mysterieuze connectie in Am sterdam was, kon W. echter geen dui delijk antwoord geven. Wel noemde hij een naam. doch de recherche had geen kans gezien deze man op te sporen. De president sprak zijn twijfel uit over het bestaan van deze man en ook re- thercheur Van Dijk, die als getuige werd gehoord, meende dat die man al leen in de verbeelding van W. bestond. Verdachte K. en de benadeelde A. hadden gezegd, dat zij in de veronder stelling waren geweest, dat de zaak op legale manier opgelost zou worden door de connectie van W. Laatstge noemde verklaarde echter, dat het voor een ieder duidelijk moet zijn ge weest dat zulks zeker niet mogelijk kon zijn. Dat K. slechts f 200 zou heb ben ontvangen werd door W. tegenge sproken. Van de eerste f 1500 heb ik hem f 400 gegeven en later heeft hij nog eens geld gehad". „Aangenomen dat die relatie in Am sterdam nu werkelijk heeft bestaan", zei de president, „wanneer is het u dan duidelijk geworden dat die man riets voor A. deed"? „Enige maanden vóór het einde van dit drama begon ik nattigheid te voelen en dat is ook de reden geweest dat ik niet over de f 5000 heb gesproken die Brievenwegers voor luchtpost' Pakketwegers Hechttarïgen Hechtmachines pressief. Ook in deze zaak zal de recht bank over veertien dagen uitspraak doen. Remplacante Een eigenaardig geval was het met Maria K., die vijf dagen in de Alk maarse gevangenis had gezeten, als remplagante voor haar zuster, die een veroordeling achter de rug had. Op aandrang van haar moeder en zuster had Maria toen de plaats van haar zus ter ingenomen. Mr. Meischke verwon derde zich over de houding van Ma ria's echtgenoot, die dit spel heeft goed gevonden. Spr. wilde de zaak aanpak ken als generale preventie en eiste daarom een boete van 10 gulden subs. 5 dagen hechtenis. De directeur van de strafgevangenis, de heer F. Lassche en de administrateur de heer Bruin leg den in deze zaak getuigenis af. Uit hun verklaringen werd geconcludeerd dat Maria de Staat der Nederlanden had opgelicht voor kleding, dekking enz. en dat zij valse handtekeningen had geplaatst. Over 14 dagen krijgt de vrijwillige ex-gedetineerde haar von nis te horen. Een verwarde zaak. Een zeer ingewikkelde zaak bleek die tegen Maria Adirana B. uit Oud karspel. die van de heer C. Keeman 300 gulden had geleend, en van de heer Das uit Apeldoorn nog eens 25. Ver dachte heeft reeds elf veroordelingen achter de rug, waarvan verschillende voor oplichterij of flessentrekkerij. On der de getuigen bevonden zich dr. De Wit uit Oudkarspel en de heer C. Rootjes, resp. voorzitter en administra teur van het college van regenten van het Tehuis voor Ouden van Dagen al daar, alsmede enige lieden, die ten gunste van verdachte kwamen spre ken. De officier van Justitie requireerde een gevangenisstraf van negen maan den, door te brengen in een Bijzondere Strafgevangenis, waarna ter beschik king stelling van de regering. Mr. Lees berg vroeg een psychiatrisch rapport te willen doen opmaken. Over veertien dagen volgt de uitspraak. Inbraak in de Juliana van Stolberglaan. Pieter W„ uit Amsterdam stond te recht als de dader van de inbraak aan de Juliana van Stolberglaan in de nacht van 14 op 15 Februari, waarbij hij een ruitje vernielde en zo de span jolet kon openen en naar binnen stap pen. Geldsbedragen en bonkaarten vormden zijn buit. De verdachte ont kende andere inbraken in de buurten in Castricum. Mr. Meischke echter was ervan overtuigd, dat W. ook hierin de hand had gehad. W. is reeds vele ma len veroordeeld. Bij elkaar heeft hij reeds meer dan 20 jaar van zijn leven in de gevangenis doorgebracht. Getui ge J. Vedder rechercheur bij de Alk maarse gemeentepolitie vertelde, al lang verdenking tegen W. te hebben gehad. De ontdekking van vierkante stuivertjes, afkomstig van deze laatste inbraak, deed hem door de mand val len. De eis luidde een gevangenisstraf van 1 jaar en zes maanden, waarover over veertien dagen de beslissing zal worden medegedeeld. Nederlanders in Canada Op de laatste avond van de Volks universiteit hield Dr. W. G. N. van der Sleen in het Gulden Vlies een met foto's en films verluchte lezing over Canada. Deze onderhoudende causeur en bij uitstek kenner van Canada getuigen de vele publicaties die er over dit land van zijn hand zijn versche nen vatte zijn betoog in enige pun ten samen, die, volgens hem, bepalend zijn voor de sympathie die de Neder landers de Canadezen toedragen. Spre ker behandelde, aan de hand van door hem zelf genomen kleurenfoto's, het leven en streven der Nederlandse boe ren aldaar. Canada heeft behoefte aan landbouwers, tuinders en kwekers. De overige beroepen en de intellectuelen zullen daar geen emplooi vinden. Van de laatstgenoemden zullen er velen van de Canadese universiteiten komen, die door hun regering als ereschuld in staat zijn gesteld hun door de oorlog onderbroken studie voort te zetten. Dr. v. d. Sleen, die Canada vijf maal bezocht, heeft tijdens zijn na-oorlogse oriëntatietochten ook bezoeken ge bracht aan enige der pl.m. 7000 Neder landse oorlogsbiuidjes. Evenals de Ne derlandse boeren zijn 'deze vrouwen graag geziene gasten c.q. landgenoten. Met hun Nederlandse opvattingen en zeden vervullen zij in een niet onbe langrijke mate een semi-culturele taak. Het is typerend, dat er bitter weinig Canadezen zijn, die bijv. lezen of eni ge interesse tonen voor wat er elders gebeurt. Aardige opnamen toonden de Hollandse tendenties, die, ten gevolge van de Nederlandse vrouwen, in en aan de huizen merkbaar waren. Na deze specifiek Nederlands-Canadees georiënteerde verhandelingen vertoon de dr. vd Sleen 'n aantal foto's en 'n film over Canada in \algemeen. Prach tige door hemzelf vervaardigde opna men toonden 't mooie natuurleven, de uitbundige bloemenweelde waar onder de duizenden bloeiende tulpen, die door het Nederlandse volk in dank waren geschonken de bewoners van de Indianen-reservaten in hun karak teristieke uitrusting en de wettiglijk beschermde bisonkudden. Een warm applaus van een goed bezette zaal dankte de spreker voor zijn verhelde rende lezing. De zaak Th. van Cijzen in cassatie behandeld De zaak van de bekende caféhouder Th. van Gijzen, die des' tijds door het Bijzonder Gerechtshof tot een gevan genisstraf van 6 jaar is veroordeeld, is Zaterdag voor de Bijzondere Raad van Cassatie behandeld. Bevestiging werd geëist van het vonnis, behalve wat de strafmaat be treft, welke de advocaat-generaal op 8 jaar wenste te zien bepaald. De Bijzondere Raad van Cassatie zal 23 April uitspraak doen. (Ontleend aan onze advertentierubriek) WOENSDAG Gulden Vlies: 8 uur: Chopin-recital door Gerard Hengeveld Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Kei- zerwals, tot 14 jaar onder geleide; Vic toria Theater, 2.30 en 8 uur: Rio Rita tot 14 jaar onder geleide; Cinema Ame- ricain, 2.30 en 8 uur: Hoogspanning, 18 jaar. BONNEN HALEN, 30 MAART DRIEHUIZEN, alle inwoners. GROOTSCHERMER: Alle inwoners. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Keizerwals, tot 14 j. onder geleide; Victoria Theater, 8 uur: Rio Rita, tot 14 jaar onder ge leide; Cinema Americain, 8 uur: Hoog spanning, 18 jaar. Wapen v. Heems kerk, 810 uur: Tentoonstelling „De vrouw in de Staat". Aanbesteding nieuwe woningen Gistermorgen óm half twaalf had op het stadhuis door de Christelijke Bouw vereniging „De Voorzorg" een openbare aanbesteding plaats voor de bouw van 15 eengezinswoningen, 14 duplex- woningen, 8 beneden- en 16 bovenwo ningen met bijbehorende schuurtjes en tuinmuurtjes, te bouwen aan de Twee de Oosterstraat. Toen de bus geopend was, bleken er op dit object niet minder dan zeven-en- twintig inschrijvingen te zijn. Wij no teerden ze in volgorde van opening. Fa. Faus, Nieuwe Niedorp, f 539.960; f 529.980; f 537.890. Firma Wittebrood. Beemster, f 628.000; f 615.000; f 620 C00, G Borsjes, Schermerhorn, f 610.500; f 608.400; f 609.700. Firma Gebroeders Schuyt, Egmond aan de Hoef, f 493.000; f 491.000; f 495.000. W. Bulkers, Heemstede, f 547.000; f 544.500; f 549.000. P. Buis, Oudorp, f 550.338; f 543.330; f 548.330. G. Kuipers de Weert, Hoog woud, f 558.000; f 555.000; f 560.000. J. W. Bus, Wormerveér, f 535 000; f 527.500; f 533.500. F. Hes en A. Met selaar, Sint Pancras, f 593.000; idem, idem. Negels en Van Dijk, Giesen- dam, f 537 100; f 535.600; f 533.800. J. Sijselaar, Hillegom, f 517 920; f 513.520; f 520.250. Firma Kops en Zonen, Heiloo, f 517.500; f 514 800; f 519.000. Firma Klaver en Molenaar, Koedijk, f 526.000; f 523.200; f 524.000. Firma Schop, Ridderkerk, f 525.000; f 521.310; f 521.760. M. Coblenz, Haarlem. 546.000; f 543.000; f 543.800. J H Feijen, Heiloo, f 572.115; f 560.300; f 568.600; Firma Schonewil en Jonker, Alkmaar, f 495.000: f 485.000: f 495.000. Firma W. Teunisse. Heemstede, f 520.400; f 518.900; f 518 900. Th Pasmar. Amsterdam, f 571.913: f 565.224; f 567 574. Firma D. Sijbel en de Graaf, Alkmaar, f 508926; f 502.426; f 515.426. M Duinmayer en Zn.. Alk maar, f 531.300; f 524 025; f 528.725. Firma de Haan en Rut. Alkmaar, f 488.580: f 486.580; f 490 580. G. van Diepen. Santpoort, f 528 000; f 525 500; f 535.000. W. Barten. Alkmaar, f 610 320; f 615 320: f 628 320 A. van Duin, Noordwijk, f 520 750; f 516 650; f 523.700. J. v. d. Wal en Smit. Am sterdam. f 529 275: f 525 252: f 5->2 2?5. Wed. A. J. v. d. Sluis en Zn Govre- diik, f 525.000: f 522 000: f 524 000. De bouwvereniging, had het object begroot op f 528 542. Zeker geen slechte raming. Om de Lindenhoek-beker Gisteravond werden in café Lindenhoek de wedstrijden om de Beker voortgezet Er werden vijf partijen gespeeld C van Lienen en J Schouten wisten beide twee partijen te winnen Van Lienen behaalde in zijn winstpartij tegen J de Boer een gemiddelde van 3.84 En ook Schouten kwam in zijn partij tegen Jongbloed boven de 3,— J Poetskoke maakte in zijn winstpartij tegen Kleverlaan de hoogste serie, n 1 29 De partij Van LienenN N was zeer spannend nl 99 gelijk! De gedetailleerde uitslagen waren; J 56 13 1,78 N 81 56 14 1,62 J 36 29 2,77 J 79 36 8 2,19 C 26 24 3,84 J 26 12 2,50 c 38 18 2,85 N 38 14 2,82 J 31 9 3.22 C 31 11 1.67 e. HET NEDERL. HANDELSREGISTER Nieuwe inschrijvingen: L. Sikkema, Bergen, Stationsstraat 15A, herenkap- persbedrijf bij het publiek aan huis. P. Zeeman, Schermerhorn, Noorder vaart 54, Stompetoren, smid, hoefsmid en kleinhandel in huishoudelijke arti kelen. Pension „Excelsa", Schoorl/Groet, Schoolpad A 145, H J Meedendorp. (Ontleend aan Het Nederlands Han delsregister) De voorzitter, de heer v. d. Garde Jr., opende de 39ste voorjaarsverga dering' van V.V.V. „Noord-Kennemer land", gehouden in „De Rustende Ja ger" met een hartelijk woord van wel kom. Van de ere-voorzitter, burge meester mr. C. A. J. Jochems, was be richt van verhindering ingekomen. Aan het begin van het veelbelo vende seizoen (er Was al veel ver huurd en besproken!) liet de voorzit ter een dichte regen van mededelingen op de talrijke aanwezigen nederdalèn. De nieuwe weg naar zee zal vóór het seizoen klaar zijn, waarmee een lang gekoesterde wens in vervulling zal gaan. Aan het einde zal verrijzen een fietsenstalling en een gelegenheid waar de bezoeker lafenis wacht en langs de zeeweg zullen door V.V.V. banken en papiermanden worden ge plaatst. Over de nieuwe Gids was men bijzonder tevreden. Lof werd toege zwaaid aan de heer Oldenburg voor de keurige verzorging van dit druk werk en dank gebracht aan de heer Blankenstijn voor het vele werk, dat hij zich getroost had bij de samenstel ling. In verschillende treinstellen van de N.S., rijdende van Amsterdam naar het Noorden, naar Maastricht, tussen Den Haag en Utrecht en in Pullman rijtuigen naar Parijs zullen foto's van mooi Schoorl, ware kustwerken, een prachtreclame vormen voor dit vacan- tie-oord. Ter gelegenheid van de op 12 Mei in Schoorl te houden vergade ring van de Federatie zullen weer ve len kennis kunnen maken met het land van Teun de Jager. Besloten was weer te adverteren in het vóór- en naseizoen en zo nodig ook in hoofd seizoen. Van de vacantiespreiding werd veel goeds verwacht. Met grote vol doening werd gewag gemaakt van de medewerking, die V.V.V. mocht onder vinden van het gemeentebestuur en bet Staatsbosbeheer. Het bestuur had er van afgezien, dit jaar nieuwe kaar ten te laten drukken: V.V.V. bezat nog een kleine voorraad zwarte en de heer Wij ontvingen kort geleden bezoek van een voorlichtingsambtenaar uit Den Haag, die ons op de noodzaak van industrialisatie wees welke velen een bestaansmogelijkheid kan geven en waardoor onze deviezenvoorraad kan worden vergroot. De voor deze industrialisatie beno digde gelden kunnen mede worden verkregen uit besparingen door Neder landse consumenten, o.a. door te hoge prijzen der ons aangeboden artikelen tc bestrijden. Hoe noodzakelijk dat is blijkt uit de ons verstrekte opgave dat in 1948 door de tuchtrechter 55457 za ken zijn behandeld waarbij in totaal wegens het vragen van te hoge prijzen boeten ten bedrage van 10.312.701.50 zijn opgelegd. Een juiste samenwerking van kopers met prijzencommissie en opsporings dienst had tot gevolg kunnen hebben, dat Nederlandse consumenten zich dit bedrag op hun uitgaven bespaard had den. Een lange lijst prijsovertredingen is ons voorgelegd, waarbij markante ge vallen zijn geconstateerd. Verbalen in onze omgeving Uit stad en omgeving halen wij daarbij de volgende voorbeelden aan. Een winkelier-kleermaker in Alk maar verkocht confectiekleding als maatwerk en kon er op deze wijze een veel hogere prijs voor maken. Hij haal de er een rijgdraad door en deed te genover de adspirant-koper of het pak 7.0 juist uit het atelier kwam. Op deze wijze werden zowel de klanten als de bona fide maatkleermaker benadeeld. In Alkmaar werd tevens proces-ver baal opgemaakt tegen een ondernemer die de uurlonen verhoogde, wat de klanten natuurlijk moesten betalen. Een kaasverkoper berekende grossiers nog hogere prijzen dan voor de con sumenten waren vastgesteld. Processen-verbaal werden tevens we gens te hoge prijzen opgemaakt tegen boekhandelaren, winkeliers in aarde werk, banketbakkers, caféhouders, en kappers. In Hoorn werd een garage houder bekeurd wegens te hoge op slagen op de uurlonen, waardoor de reparatiekosten werden opgedreven. Burgerlijke Stand Geboren: Catharina, dochter van H Hoek en C H T Ket Jacobus J, zoon van P J Groen en W Buur Joan nes H J, zoon van J N Buur en G M Bot Bernardus S, zoon van B J Pluij- mers en A J Vasbinder Wilhelmina M, dochter van J Keijzer en M M Broere Casper J M, zoon van B J Leeuwenberg en P H Huddles ton Slater Everardus Th W. zoon van W C A Buers en W Karskèns Bob, zoon van P J Mijts en S N Molenaar Kees, zoon van D Schad- denhorst en A van Mens Getrouwd: Jacob M Horjus en Maria E de Gunst Overleden: Helena Kamper, 75 jaar weduwe van P Goudsblom Trijn tje Kokkes, 83 jaar, gehuwd met D Kan sen Maartje Blom, 84 jaar, weduwe van J Stuij Dleuwertje Franken, 78 jaar, weduwe van E Storm Adrianus N Melker 59 jaar, gehuwd met S Kalf Jacob 'Beemsterboer, 83 jaar, gehuwd met E C ten Oever Grietje Badenhui- zen, 86 jaar, gehuwd met Ch J W Maas Marretje van Reenen, 82 jaar, weduwe van C J Kuijper FIETSENSTf LLING OVERGENOMEN Naar wij vernemen, is de bekende rijwielstalling en verhuurinrichting van de heer Obdam aan de Mient bij de Visbanken door de heer P. Schot overgenomen. De inrichting wordt Vrijdagmiddag heropend. Oldenburg gekleurde wandelkaarfe, en men meende deze eerst te moet» opruimen alvorens nieuwe te drukk» De verloting was in kannen en krui ken; aller medewerking werd g0' vraagd bij het plaatsen der loten ej verder ingeroepen om de kom vas het dorp 's avonds wat gezelliger te maken door veel licht in etalages ein In de contributieregeling was hier et daar aan geuite bezwaren tegemoet gekomen. Over de busdiensten wen medegedeeld, dat de z.g. blauwe bu,. sen nog blijven rijden en verder, dat er 4 maal daags een andere bus langs het Kanaal naar Petten gaat. Mej. h, Zuurbier, die vóór haar huwelijk z0l veel voor de V.V.V. had gedaan, wen van de bestuurstafel hartelijk daalt gebracht. Er was met de zusterverea. ging GroetCamperduin vergaderd en overeengekomen in het vervolg voor elke vergadering voeling met elkaar te houden. De auto's van het expedi. tiebedrijf van Gebr. de Boer zullen d» gedachte aan meerdere samenwerkin; verder uitdragen door overal te ver. kondigen: „Schoorl, Groet, Camperduin, uw vacantie-oord, Zee, bos en duin". Bestuursverkiezing,1 In de vacature J. v. d. Plas werd na 2 stemmingen voorzien door de verkiezing van de heer S. de Jong. Jaarverslag Volgens het jaarverslag werd 1948 een goede seizoen voor Schoorl ge. noemd. Het ledental, dat op 31 Dec. 1947 134 bedroeg, steeg tot 187. Om het kamperen in goede banen te leiden was een dankbaar gebruik gemaakt van de adviezen van de Ned, Kampeerraad en de Stichting Veilig Tehuis. Met de hoop, dat 1949 aan alle gerechtvaardigde wensen tegemoet mocht komen, werd het verslag be sloten: Financiën, De ontvangsten hadden bedragen ƒ2321.37 en de uitgaven ƒ2432.57. De vereniging was dus ƒ111.20 achteruit geboerd. Dit tekort kon nu nog ge dekt worden uit het op 1 Januari 1948 aanwezig saldo van f 783.64, maai de penningmeester gaf toch in over weging om voor elke buitengewone uitgave dekking te zoeken door bui tengewone inkomsten. De heer K. Zuurbier maakte de opmerking, dat men hier in dit geval niets verontrus tends behoeft te zien: door het beste den van ƒ300.voor deurplaatjes en ƒ150.voor papiermanden enz. was het bezit van de vereniging z.i. niet aangetast, maar was het bezit aan geld eenvoudig omgezet in een bezit aan goederen. De penningmeester, de heer J. van Wijk, werd gedéchargeerd met dank voor zijn accuraat beheer. 40-jarig jubileum. Opgericht 6 Aug. 1949 zal de ver eniging dit jaar haar 40-jarig bestaan kunnen vieren. Met het oog op de seizoendrukte in Augustus stelde het bestuur voor met de herdenking te wachten tot 1 September. Als voor lopig programma werd voorgesteld: 's namiddags- receptie, 's avonds een toneeluitvoering voor de leden en hun dames (met het oog op de beschik bare zaalruimte zal de toegang strikt persoonlijk moeten zijn) en verder een gezellig samenzijn met alles wat daar zo al bij behoort. Naar aanleiding van een vraag van de heer v. d. Garde Sr. merkte de voorzitter op, dat van de oprichters nog slechts één in leven is, n.l. de heer F. Stenneberg, de eerste, die intertijd droomde van een weg naar zee en die nu zijn droom ziet verwezenlijken. Het bestuur zal deze mede-oprichter niet vergeten, de laatste van de mannen, die met ver vooruitziende blik in 190? zagen, dat voor de landbouwende ei. veeteeltdrijvende plattelandsgemeente Schoorl een toekomst lag als seizoen plaats. Het bestuur kreeg vrij man daat het 40-jarige feest verder te regelen. Bij de rondvraag werd gewezen op de wenselijkheid van een andere huis nummering en dan straatsgewrjze en van gedachten gewisseld over verschil lende interne kwesties. VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer bestond gisteren uit 560 kis ten schol, 400 schar, 70 bot, 5o fijnvis, 40 kabeljauw> 60 wijting 5 schelvis, 25 poon, 50 wolf en 25 kisten diversen Besommingen: LTM 87 „Neptunus" f 6500; KW 5 f 3040; 48 f 1275; 64 f 1475; WR 7 f 720; BU 33 f 1520; IJM 228 f690; 213 173 De kapitein van het Noorse s s „Rie- la" verzocht politie-assistentie, omdat aan boord van het schip werd gevochten Een matroos was mishandeld De dader is naar het hoofdbureau overgebracht Marktberichten ALKMAAR, 28 Maart 1949. Veemarkt: 30 Drachtige varkens f 200f 450. Voor levering 32 Vette koeien en 340 Nuch tere kalveren. LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE S0 Maart 3200 kg rode kool 1830—22; 7800 kg gele kool 23,30—26,70; 13,000 kg witte kool 11,90—13,80; 100 kg witlof: I 52—58 en II 42—48; 6700 kg uien 9,40- 10,40; 500 kg bieten; I 7,90; 2800 kg peen 2,50—2,80 NOORDERMARKTBOND, 30 Maart - 28,000 kg rode kool 16,20—26,10; 10,000 kf gele kool 23,10—25,40; 36,000 kg witte kot 11,90—13,30; 20,000 kg uien 5,30—10,40; 18,$ kg peen 2,50; 600 kg witlof: I 48—52 e" II 4344; 1100 kg bevelanders 4,50—4,70 WARMENHUIZEN. 29 Maart 131,400 M rode kool 16,20—22,70; 12,300 kg gele koe' 1822,70; 18,000 kg Deense witte kool li.*1 1310; 450 kg groene koel 8,60; 2900 kg peen 6—7; 100 kg bieten 610; 700 kg aard appelen; Bevelanders 4.50 EEN NIEUWE KERKKLC De oude kerkklok, die in d tingsjaren door de Duitsers w gevoerd, is thans door een klok vervangen. Deze is gegoi de firma Petit et Fritsen bij 1 en weegt 2007 kg. Vóór de klc toren zal worden gehangen, eerst nog dringende herstelling ten worden uitgevoerd. BEVERFOKKERIJ Ook de Schermer heeft th; beverfokkerij. ;t Is de heer A. die deze week dit nieuwe bec gon. De dieren zijn gehuisvest nen hokken, waarin een bass zij zich kunnen baden. Het soort bevers, dat door Kooi wordt gefokt, staat bekei de naam: „Nutria". Hoewel de bever uiteinde! kweekt wordt voor de pels, heer Kooi zich meer op he' van jonge dieren toeleggen. Onafhankelijke groei K.V.P. gaan same In een buitengewone leden ring van de KVP heeft de hankelijke groep critiekuit od het beleid van de KVi'-i de gemeenteraad. VerEC^' ven werden naar voren gebra ke werden weerlegd door het j H van Eerden. Als result; besprekingen werd bereikt, hele overeenstemming werd en een basis van samenwerk: gevonden voor de op hande raadsverkiezingen. Vierjarig kind aange Op de Kleis werd het vier-j van de fam. D. toen het plot weg overstak door een auto den. Het werd met een her; ding opgenomen. De toestand patientje is redelijk te noemei STILLE OMGANG Aan de Stille Omgang heefi tal mannen deelgenomen uit chie Uitgeest. Te Amsterda door kapelaan Klinkenberg geest de mis opgedragen. Op Dinsdag 12 April 19 hopen onze beste Oude en Grootouders D. VAN GTJLIK en D. VAN GULIK— BOLGI hun 40-jarige echtverei ging te herdenken. J. v. GULIK M. v. GULIK— MEIBOOl G. V. GULIK J. v. GULIK— LAMMER D. V. GULIK. M. ZWAAN— V. GUL'. R. J. ZWAAN en Kleinkinderei Alkmaar, 30 Maart 1949 Blaeustraat 27. Heden overleed, zacht en kalm, te mijnen Huize onze Vader, Be huwd-, Groot- en Over grootvader DAVID VAN VLIET, Weduwnaar van Pietertje Goedhart, in de ouderdom van bijna 84 jaar. Uit aller naam, G. VAN AARDE. Alkmaar, 29 Maart 1949. Laat 176. Condoleantie-adres Liebergerweg 162, Hilversum. De teraardebestelling zal plaats hebben op Vrijdag 1 April a.s., te 11.30 uur, op de Noor derbegraafplaats te Hilversum. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, onze lieve Man, Va der, Broer en Oom, dc Heer C. GOED, in de ouderdom var 58 jaren. Hit aller naam, P. GÓED- BRANDER PIET en COR.' Marken-Binnen, 29 Maart 1949. De teraardebestellin zal plaats vinden Vrij dag 1 April a.s. te i uur vanaf het sterf huis. Tandai te ALKMAAR voorta; des Donderdags GEEN speekuur

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2