KENT U Chr. ie Vries ramna V.V.V. „Groet-Camperduin" heeft 170 leden Rikki in gevaarlijke lading Nederlandse Blinden- bond j 60 cent j DOE DAT NOOIT! Garage MEN ZEI: „Je ziet er feestelijk uit y\ MAAR MEN DACHT: „Ze lacht niet feestelijk Voor witte en gezonde tanden: Jaarvergadering in café Klop VVV „Groet—Camperduin" hield haar voorjaarsvergadering in café Klop onder voorzitterschap van de heer D Duin Wz Met he^. bestuur van de zustervereni ging te Schoon was overeengekomen om in het vervólg vóór elke ledenvergadering besprekingen te houden Met het oog op redidngswezen zal een onderzoek wor den ingesteld naar het werken van de recldingsbrigdare te Egmohd aan Zee B en W hadden gunstig beschikt op het verzoek tweemaal per *week vuilnis te doen ophalen Op het aan het gemeentebestuur en aan de polderbesturen gerichte verzoek om verbetering van de wegen was van B en W een bevredigend antwoord ontvangen Hek antwoord van het polderbestuur werd zeer onbevredigend geacht Van PTT was de toezegging verkregen tot het plaatsen van een publieke tele fooncel t© Camperduin Aan de brug te Zijpersluis zal een bord worden aangebracht vocrr de watertoeris ten en aan ,het Noordhollands Kanaal bij de Breelaan en bij de molen van Zwart zullen verkeersborden worden geplaatst Te Groet en Camperduin komen aan plakborden, waarop o m de hoog- enlaag- waterstanden worden vermeld De Ver- keerscourant wordt na 1 Mei niet meer gratis verspreid onder de leden Aan de Herenweg, hoek Achterweg> zal een nieuwe brievenbus verrijzen 'Aan PTT is een adres verzonden met het ver zoek het kantoor te Groet meerdere uren open te stellen en de bestelling beter te regelen En last but not least, dat voorjaar reeds meer dan 500 aanvragen zijn bin nen tgekomen en het merendeel reeds is verhuurd en besproken Jaarverslag Het uitgebreide jaarverslag meldde, dat het ledental was gestegen tot 170 De fi nanciën waren gezond Wandeltochten en feestelijkheden waren in '48 goed verlo pen 300 toeristen hadden te Groet laten stempelen voor de stempeltocht De samensteller van het verslag kon niet goedkeuren, dat enkele leden van hun misnoegen hadden laten blijken, als een neringdoende eens een gast had laten voorgaan en keurde ten zeerste af als een verhuurder de kijkers iets moois laat zien en dat vervangt door iets minder goeds tegen de tijd dat gasten komen Rekening penningmeester De rekening sloot in ontvangsten en uit gaven met f 3988,61 en een batig saldo van ff 1651,55 Na rapport van de financiële commissie en nadat verschillende posten nog nader waren toeigelicht, werd de penningmees ter gedéchargeerd onder dankzegging voor zijn accuraat beheer Als nieuwe leden van de kascommissie werden aangewezen de heren C Hoog- vorst en P Koomen Voor de diverse commissies voor ver- lo-ting( tuinwedstrijd, strandfeest duin- vandelingen enz werden voor zover nodig nieuwe leden aangewezen De heer P Kos zegde ruimte toe voor het uitstallen van prijzen voor de verloting De vergadering besloot de overgebleven prijzen van de vorige verloting te be stemmen voor de nieuwe verloting Heer-Hu go waard Succesvolle tentoonstelling Zaterdag, Zondag en Maandag j.I. hield de stichting „Maatschappelijk Werk ten Plattelande" een grote ten toonstelling in de zaal van de heer Heiligenberg, alhier. Zulk een tentoon stelling kan alleen georganiseerd wor den in die plaatsen, waar een maat schappelijk werkster is aangesteld. Direct bij de entrée viel ons de keu rige afwerking op. In vier lange rijen stonden de stands opgesteld en alles was zeer practisch ingericht.. O.a. wil len we opmerken de stand van de Huishoudelijke voorlichting, de Land- bouwvoorlichtingsdienst, de zuivelfa briek Excelsior enz. Hij iedere afdeling werd desgewenst volledige toelichting gegeven. Ook de diverse lagere scholen, VGLO's naai scholen en kruisverenigingen hadden hun medewerking aan deze tentoon stelling verleend. Op onze vraag of er ook belangstelling bestond in de afge lopen dagen, antwoordde de organisa trice, mej. Cath. van Langen, ons: „Buiten mijn verwachting, is de belang stelling abnormaal groot. Nu reeds zijn er ruim 500 bezoekers geweest en dan tevens nog 250 schoolkinderen onder leiding van het onderwijzend personeel Ik ontmoette reeds bij de opzet van deze tentoonstelling veel medewerking van alle ingezetenen. Als illustrerend voorbeeld zou ik U kunnen zeggen, dat de heer Heiligenberg zijn zaal spontaan voor niets afstond". Het verheugde ons ook in onze gemeente zulk een uitste kende samenwerking aan te treffen en wij mogen een oproepen om in het vervolg meer aandacht te schenken aan de stichting maatschappelijk werk ten plattelande. Akersloot Candidaatsteüing voor de gemeenteraad Voor d e a.s. gemeenteraadsverkie zingen hebben de drie bestaande niet RK kiesverenigingen besloten gezamen lijk met één lijst uit te komen. Gezien de sterke groei van het RK gedeelte der bevolking is het te verwachten, dat er ditmaal slechts twee niet RK leden in de raad zullen komen. Daar ver deeldheid de protestantse belangen zal schaden, hebben Plaatselijk Belang, de P. vd Arbeid en de Overkant besloten een gecombineerde candidatenlijst in te dienen, waarbij de even nummers wor den ingenomen door candidaten van de Overkant (Schermer, De Woude, Starn- meer, enz.) en de oneven nummers door candidaten van het dorp en omgeving. Maandag werd in een vergadering in café Komen door vrije stemming de volgende lijst samengesteld: 1 G. Otte, 2 P. Helder, 3 G. Kuiper. 4 G. Los, 5 Jo Koppes, 6 M. Slooten, 7 Jb. Roemer en 8 P. Poppen. Bij de rondvraag werd onder meer ge wezen op misstanden dia bij he, kam peren zijn ingeslopen: als Iemand op een kampeerterrein gaat kamperen dan acht men het niet toelaatbaar, dat hij na ver trek zijn kampeergelegenheid gaat exploiteren door verhuren aan anderen Hier zal alleen de eigenaar van het ter- reit) een stokje voor kunnen steken Do heer Krul verzocht het bestuur het daarheen te leiden, dat de zijns inziens onzinnige bepaling. dat de huisjes op kampeerterreinen niet vóór 15 Mei mogen worden geplaatst en bewoond, wordt ge wijzigd Met de beste wensen voor het.komende seizoen sloot de voorzitter ten slotte de vergadering Koedijk De Ned. Blindenbond hield Zaterdag ln de zaal van de heer Schuit een pro- paganda-kunstavond. Hieraan werkten mede, de blinde solisten P. Visser Joh. van den Berg (spreker en decla mator) en mej. Gré Keeman (zang). Verder onze plaatselijke toneelvereni ging. Ds. A. Slager sprak het wel komstwoord. De avond begon met een tweetal pianosoli van de heer Visser, gevolgd door zang van mej. Gré Kee man, waarop een dankbaar applaus volgde. Hierna hield de heer Van den Berg zijn toespraak. Het doel van deze avond aldus spr„ is contact te leggen tussen u en ons. Spreker ging hier uit voerig op in en toonde aan dat door de scholing de blinden in diverse vakken als de beste mee kunnen. Hiertoe heeft in niet geringe mate bijgedragen de uivinding van het Brailleschrift. Wij hebben de tijd ver achter ons, dat de blinden niet meetelden en willen be schouwd worden als nuttige gelijk waardige mensen, strijdend voor socia le rechtvaardigheid. Verder besprak de heer Van den Berg de blinden die als verminkten uit de oorlog kwamen. Voorts de 160 Joodse blinden die door de bezetter zijn weggevoerd om nim mer terug te keren. Namens de 4800 Nederlandse blinden rijk ik u allen de hand toe, om gezamenlijk gedreven door waarachtige liefde, te bouwen aan een betere samenleving van liefde en vrede! Hierna zong mej. Keeman een Wie gelied en het Zonnelied van Cath. van Rennes, begeleid door Piet Visser. Door een onbekende werd haar hier voor een bouquet witte seringen aan geboden. Na de pauze werd het programma door de toneelvereniging verzorgd, de declamatie van de heer A. Blaauw „Hollands Glorie" en „Vrede" was heel goed. Zo ook de zang van de heer G. de Rooy, begeleid door Annie Kooy (piano) en H. de Wit (viool). Als wij dan hier aan toevoegen de ernstige nummertjes van mevr. E. Smit-Hart en de heer C. Damiaans en Jansje Makkes met haar voordracht „Bartje" en „Ploegers", dan zijn de medewer kenden genoemd. Nog een tweetal schetsen werden opgevoerd. Alles vmd buitengewone bijval. De heer Van den Berg dankte aan het slot allen die hadden medege werkt. Hij deelde mede dat 16 dona teurs zich hadden opgegeven en sloot met een tweetal declamaties. Coöp. Aan. en Verkoop- vereniging De Coöp. Aan- en Verkoopverenig- ging „Koedijk" was Maandagavond in buitengewone ledenvergadering bij een in café Butter, onder leiding van de heer W. Slotemaker. Het bestuur had n.l. een pand aangekocht, t.w. huis en koolschuur met erf, van de eigenaar B. Molenaar, in de onmiddel lijke nabijheid van het bestaande kunstmestpakhuis, voor de som van f 9075.vrij op naam. Dat alles be houdens goedkeuring der leden. Het tekort aan ruimte en diverse nieuwe bestrijdingsmiddelen maakten uitbreiding noodzakelijk De Coöp. zal nu ook de brandstof fen voor de leden behartigen. Met al gemene stemmen werd de aankoop goedgekeurd. Besloten werd het crediet bij de Boerenleenbank zo mogelijk te verho gen met f 20.000.Bij de rondvraag besprak de heer P. Zwetsman de mo gelijkheid van het bouwen van een nieuw koelhuis, nu de Coöperatie 50 pet subsidie van het Rijk kan krijgen indien zij tot de bouw van het koel huis overgaat. Nu de kans wordt ge boden moet men deze ernstig overwe gen. De voorzitter stelde voor. de be staande Commissie voor Koelhuisbouw aan het werk te zetten nu er nieuwe perspectieven zijn. Aldus werd beslo ten. Een niet alledaags transport gaat vandaag van de Engelse haven Graves- end naar de Nieuwe Waterweg: een geheel gelaste stalen cylinder van 24 meter lengte en 3 meter doosnede en een gewicht van 108.000 kg. Het is een fractionneerkolom, bestemd voor de B.P.M.-raffinaderij in Pernis en een dubbelganger van de kolom, die een jaar geleden door dezelfde En gelse firma werd vervaardigd voor Venezuela. De moeilijkheden van het transport van de eerste cylinder hebben de firma aanleiding gegeven, de tweede kolom met lucht te vullen, met een kraan in de Theems te depo neren en naar zijn bestemming te slepen. De cylinder wordt door een sleepboot de Theems bij Woolwich afgesleept op de eerste etappe van haar reis naar Rotterdam. De Rijp Begrafenisvereniging opgericht Maandagavond werd op initiatief van het bestuur van het Rijper Ziekenfonds een vergadering belegd, met het doel tot oprichting van een begrafenis vereniging te komen. Met deze eventueel op te richten vereniging zou echter geen enkel contact worden gehouden. Voor deze vergadering was niet veel belangstel ling van de zijde van de katholieken, die volgens het in het Rijper zieken fonds zitting 'hebbende bestuurslid, niet zoveel behoefte gevoelen aan een be-* grafenisvereniging. Hun wordt in voor komende gevallen de laatste eer bewe zen door leden uit hun vak, stands- organisatie of congregatie. Het voorlo pig bestuur bestaat uit de heren L. Vis ser voorzitter, D. End secretaris, D. Spaarman penningmeester en D. Brun- tink, H. Marrees, P. Zee en J. Dekker, leden. Drie-en-dertig leden gaven zich in principe op. Besloten werd voorts a.s. Maandag 9 April nog een vergadering te beleggen te Graft in café het Grafter wapen. De bedoeling is het aantal be stuursleden in de vergadering te Graft, eventueel met Grafter ingezetenen, uit te breiden, of in plaats van de nu voor lopig gekozen Rijper leden te benoe men. BURGERLIJKE STAND Overleden Aldert Pilkes, oud 72 jaar, echtg. van N. Rijkes. Castricum SPORT Uit het D.R.E.O.-kamp DREO I besloot de competitie met een flinke nederlaag tegen Uitgeest. Hoewel een 41 nederlaag wat aan de hoge kant is werd het toch geen onver diende nederlaag. Nadat DREO tegen de wind in afgetrapt had, nam Uit geest het initiatief over en wist door snelle aanvallen spoedig de score te openen. Kort vóór rust constateerde de scheids rechter hands in het strafschopgebied van DREO. De penalty werd genomen en omgezet in een doelpunt. Dit was blijkbaar nog niet genoeg, want door een misverstand schoot een spelers van DREO in eigen doel. Met de stand 3-0 ging de rust in. Na de rust scoorde Jb. Scholten zo dat de eer gered was. DREO drong daarna op en zelfs de backs verlieten hun verdedigingslinie. Het gevaar hieraan verbonden bleek spoedig. Uitgeest brak door en haar midvoor bracht de stand op 4—1. Hoofdingelanden verhogen de polderlasten In Hotel Broksma heeft een verga dering plaats gehad van het college van hoofdingelanden der Castricum- mer polder, onder voorzitterschap van de heer C. Spaansen. Bij vaststelling van de rekening" 1948 bleken de ontvangsten f 13.041.60 en de uitgaven f 10.495,16 te bedragen. Voor de begroting 1949 werd besloten de post uitwaterende sluizen met f 900 te verhogeh en de post „onder houd wegen" te verhogen met f 600. in verband met aangebrachte verbete ringen. De volgende ramingen waren gemaakt: jaarwedde molenaar f 1700; Hoogheemraadslasten f 650; onderhoud bemaling f 1200 plus bemalingskosten f 1900. De uiteindelijke begroting v.'erd vastgesteld op f 15.269,24. Besloten werd in verband met ex tra uitgaven de polderlasten te ver hogen van f 10 tot f 13 per ha. Aan de heer C. Deyl werd een vaste aanstelling verleend en het arbeids contract van mej. Stuijfbergen met een jaar verlengd. CASTEICUMSE KLEUTER SCHOOL-VERENIGING. Ondanks de grote moeilijkheden met het lokaal van de kleuterklas, is mej. Wahlen erin geslaagd, de gehele winter door het kleuteronderwijs voort te zet ten. Wat er in die maanden is bereikt, willen leidster en kinderen aan ouders en belangstellenden graag tonen. Dins dag a.s.« in de zaal van hotel De Rus tende Jager aan de Dorpsstraat. De toe gang is vrij. Het aanvangsuur is op 7 uur gesteld om het voor de kinderen riet te laat te doen worden. JAARVERGADERING VW. Onder voorzitterschap van de heer H. Broksma kwam de plaatselijke VVV in hotel Broksma bijeen voor het hou den van de jaarvergadering. Onder de aanwezigen bevond zich burgemeester C. F. Smeets. Uit het verslag van de administrateur bleek dat het ledental ca. 170 bedraagt. Er was een batig sal do van f 6.50. Een bedrag waarmee een VW van een plaats als Castricum niet veel pro paganda kan maken. Dit was dan ook het onderwerp waarover de heer J. J. Dinkelberg directeur van de Federatie van VVV's in Noord-Holland boven het IJ heeft gesproken. De heer Dinkel berg toonde aan hoe een VW moet werken, en hoe de medewerking van de bevolking moet zijn. Interessante voorbeelden werden door de spreker aangehaald. Besloten werd een krach tige ledenwerfactie te beginnen. LAAGSTE INSCHRIJVER De firma Rizzi en Stor, alhier was met f 78.670.— de laagste inschrijver voor de bouw van een woning met werkplaats en drie woningen met win kel te Egmond aan Zee. In de klaverjaswedstrijd in café Noordam tussen de clubs „De Harmo nie" te Castricum en „Bus en Dam" uit Krommenie, behaalde laatstge noemde een winst van 2203 punten en 10 marsen. Purn^prender markt Het aanbod van runderen was deze week groter. In de gelde koeien heers te een willige stemming. Met de verse melkkoeien ging het niet vlug. Het aanbod van pinken blijft heel gering, maar deze werden ook aardig door de weiders opgenomen. In de gras kalveren was flinke beweging. Fok- kalveren waren stug. Er begint met de stiertjes weer iets meer leven te komen, vooral naar een NRS is wel vraag. Met het wolvee was het stil, maar de prijzen bleven vrij goed stand houden. Ook voor de stelletjes was de liefhebberij niet groot. Op de biggen- markt was een flink aanbod, maar de gang was minder en de prijzen iets lager. Hedenmorgen werd weer de zeugenmarkt geopend. De paarden markt gaf een iets vlottere handel te zien voor de dood met iets hogere prijzen, maar voor het leven was het nog stil. Op de pluimveemarkt was een klein aanbod. Prijzen en handel waren daar wel iets vlugger. Aanvoer en notering. Aangevoerd 853 runderen, waar onder 58 vette koeien, 4 stieren, 1 pink, 1004 nuchtere kalveren, 8 scha pen, 16 vette varkens voor de levering. 170 melk- en kalfkoeien van ƒ525 tot ƒ850, handel kalm; 554 gelde- koeien ƒ350ƒ550, vlug; 23 pinken ƒ265-ƒ350, matig; 32 graskalveren ƒ185ƒ270, goed; 75 nuchtere kalve ren (fokkers) 3685, stug; 12 stieren ƒ375ƒ700, kalm; 690 scha pen: fok 70—100 eii weide ƒ50 64, stil; 89 bokken en geiten ƒ15 ƒ80, stug; 629 biggen ƒ40—ƒ67.50, kalm; 34 paarden 350700, matig; 1800 oude kippen en hanen, rode en witte ƒ2.25ƒ2.50, 400 oude kippen en hanen blauwe 2.50ƒ2.80, 700 jonge hanen, witte en rode ƒ2ƒ2.50; 700 jonge hanen, blauwe 2.302.60 per kg.; 200 jonge hennen, 5ƒ7; 150 eenden 24.50, 300 konijnen f 1f 8; 800 kievitseieren f 0.36 per stuk. ,,Hik- en sniksiaking'' (Van onze correspondent te Turijn) Sedert enkele weken wordt de ma chine-industrie van Turijn door een z.g. „Singhiozzo"-staking lamgelegd. Terwijl bij een gewone staking het werk geheel wordt neergelegd, zodat het gedupeerde bedrijf zijn poorten geheel moet sluiten, hebben de Ita liaanse communisten, op staking oe- lust, iets nieuws verzonnen om de voortgang van de productie tegen te gaan en toch het bedrijf op gang te houden. De nieuwe methode is de Hik- en Snik-staking", een benaming, die wel grappig in onze oren klinkt en die van een zekere galgenhumor van de Italiaanse arbeider getuigt, maar die toch voor de werkgever een minder prettige achtergrond heeft. Immers: de arbeiders onderbreken het werk op last van de communisti sche voormannen twee keer per dag telkens een half uur lang. Tijdens de gedwongen werkpauze hangen de ar beiders met verveelde gezichten in groepen rond en maken op de bezoe ker een nogal neerslachtige indruk. Telkens „maar" een half uurtje lijkt zo te zien onschuldig en zonder al te grote betekenis, maar als het om een bedrijf gaat, dat voor de export werkt en als het orders betreft, die met de grootst mogelijke spoed dienen te wor den utigevoerd, is zo'n hik- en snik- staking bepaald funest. De productie wordt ernstig gehandicapt en de ex port komt in gedrang en daarom is het degenen, die gan de touwtjes trekken te doen. Aanleiding tot deze merkwaardige, maar niettemin fnuikende staking te Turijn waren officieel de hoge, maar sedert anderhalf jaar niet gestegen kosten van levensonderhoud. De schade voor de Italiaanse volks huishouding. die toch al met te hoge kosten werkt en een bijzonder inten sieve serieproductie bij dalende kos ten van node zou hebben, is ongetwij feld aanzienlijk. De nieuwe stakingsmethode heeft echter het voordeel voor de arbeiders, dat zij tijdens de staking slechts een gedeelte van hun loon moeten derven, omdat zij tenslotte toch op het werk verschijnen. Evenals de reeds eerder toegepaste „non-collaboratie" is ook de „hik- en snik-staking" geenszins een manifesta tie van de macht der communistische vakverbonden in Italië. Veeleer gaat het hier om een enigszins vreemde noodsprong, omdat de Italiaanse arbei ders niet meer gemobiliseerd kunnen worden, als zij hun weekloon er ge heel bij inschieten. En de stakingskas van de vakverbonden is leeg De Waterdemon, De Pampus Piraat, Terra Incognita en De Zwarte Schaduw. Dan weet U bij voorbaat dat het vervolg op deze serie even interessant is. is de voortzetting van deze reeks. Het boekje dat thans nog on beperkt voorradig is, leent zich uitstekend als verjaar daggeschenk voor Uw zoon of dochter. Het geld wordt duur der, maar met de aanschaf van dit aantrekkelijke strip verhaal is U altijd goedkoop uit, want 't kost slechts. bij verzending per post 75 cent. Bestelt nog heden bij de agenten en bezorgers van ons blad of rechtstreeks aan onze bureaux. IJ muiden VISSERIJ-BESOMMINGEN De aanvoer bestond gisteren uit: 880 kisten wijting, 270 koolvis, 300 kabel jauw, 370 schol, 175 schar, 125 fijnvis, 360 makreel, 135 haring, 10 bot, 20 leng, 80 poon, 250 schelvis en 50 diversen. Be sommingen: 1 trawler f 17000; IJM. 8, En Avant, f 11820; KW 16, f 2356; 169, f 2058; 150 f 2200; 277, f 1659; 140, f 2600; 28, f 2118; 56, f 2150; 76, f 7075; 29, f 339; 104, 2140; Sch. 9, f 6874; IJM. 229, f 2100; 226, f 508. Marktbericht HEM, 4 April. Rode kool 13—18; witlof I 3337, II 3529; andijvie 34 39; spruiten 1732; prei 810. Scheepvaartberichten Aldabi, Buenos Aires—R'dam, 4-4 to Bahia Aldebaran GalvestonA'dam. 4-4 600 mijl west Lands End Amsteldijk, ö-4 van New York te Galveston Chama (t) 4-4 van Pladjoe naar Singapore Congostroom, 4-4 van Accra naar Cotonou Hedel. 4-4 van Havre naar Hamburg Lissekerk, LondenPerzische Golf, 5-4 te Genua Luterkerk, R'damPerzische Golf, 4-4 van Muscat Nijkerk, 3-4 van Mozambique naar Beira Oranje Ba tavia—A'dam, 4-4 van Colombo Tabin- ta, Java—A'dam. passeerde 4-4 Gibraltar Talisse New York—Java, passeerde 4-4 Perim Tarakan. HalifaxAlexandrië, passeerde 4-4 Malta Waibalong, R'dam —Java, 5-4 te Colombo Willem Ba- rendsz (walvisvaarder) 4-4 te Kaapstad Zuiderkruis, R'damJava. 5-4 te Aden Zijpenberg, 4-4 van R'dam te Savona Drente, 4-4 14,40 uur van Port Said wordt 13-4 te R'dam verwacht Kamer- Lingh Onnes, Java—R'dam 4-4. 21 uur, Kaap Guardafui Kedoe, R'damJava, passeerde 3-4. 23 uur, Point de Galle Tosari, Java—R'dam, vermoedelijk 6-4 van Belawan Waterman Java—R'dam, passeerde 4-4, 7 uur, Malta Alhena, 4-4 van R'dam te Buenos Aires Barendrecht (t), 2-4 van Fawley te Purfleet, vermoedelijk 5-4 naar Curasao Bloemfontein, 4-4 van East Londen te Port Elisabeth Dordrecht 4-4 van Ca labar te Durban Noordam 4-4. 8 uur, van R'dam te New York Ondina, 4-4 van Curasao naar Las Palmas Rondo, 4-4 van New York naar New Orleans Salawati, A'damCasablanca, passeerde 5-4 Finisterre Stad Dordrecht 3-4 van Savona te Huelva, vertrekt 7-4 naar Sas van Gent Stad Vlaardingen, 4-4 van Vlaardingen te Narvik, vermoedelijk 6-4 terug naar Vlaardingen Mataram R'- Te dikke olie in motor of versnellings bak ts om verschillende redenen sterk at te raden En n motor voelt zich pas behaaglijk, als hij warm is. Rij den met een te koude motor doe dat NOOIT! Ongelukken moet U kunnen voorkomen m Dus autorijles hij ons genomen a Friescheweg 4, Alkmaar Iel 4237-4287 EEN NIEUWE De beschrijving van deze bressteek en van nog 23 andere moderne breijteken kunt U vinden in onze brochure "24 Breisteken". Lang doorbladeren is onnodig. U vindt onmiddellijk de gewenste steek met «en zeer duidelijke uitleg en foto ervan» Om deze interessante bro chure te ontvangen, behoeft U slechts een BRIEFKAART (geen brief) met vermelding van Uw naam en adres te zenden aan de s 3 SUISSES WOLFABRIEKEN, afdeling 279 TILBURG. Op de adrtszijdt plakt U, behalve het gewone port-, vier postzegels van 10 ets, voor de waar de van de brochure Zelfs op haar varjaardag had Mevrouw Jaarsma „lach-angst", omdat... haar tanden niet smet teloos waren. Later tel een vriendin haar: „Ga toch Solidox gebruiken. Mijn tanden werden er ook prachtig wit door." Na enkele weken had tij reeds succes: haar gebit werd marmer wit door het iandsieenwerend surinol, dat In Solidox verwerkt is. Thans durft Mevrouw Jaarsma weer vrij te lachen. Het frisse Solidox gaf haar stralend witte tanden ook van dichtbij.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 3