BEHANG VERF Laaiste N r Hoover elftallen in Alkmaar gisteravond gearriveerd AGENDA „DE VERFPOT" Langedijk ziet de heer Post slechts node vertrekken Stad en Omgeving. Vele wijzigingen in beide ploegen Voor betere kousen Welcome to Hoover F.C. J Twee-jarig kindje in de Voordam Prijs per liter I 5.50 Heiloo Egmond aan Zee Voor iedere beurs Grooi-Schermer De Kleuterschool Bergen aan Zee Stichting Bio-Vacanfieoord Gewaardeerde secretaris belooft een goede burgemeester te worden leuws .DOE DAT NOOIT! John Belcher „GUSEK" Rijwiel p Het was juist elf uur geweest toen gisteravond de „electrische" uit Am sterdam arriveerde. Dat zou niets bij zonders zijn geweest als die trein niet de Engelse gasten voor Alemaria had meegevoerd. Langzamerhand zijn wij er aan ge wend geraakt op dat tijdstip Engelse sportsmen te begroeten. Ditmaal wa ren het nu eens geen inwoners van Bath die wat vreemd maar vooral ver moeid op het Alkmaarse station rond stapten. Het waren twee elftallen die begeleid door hun dames en een aan tal officials, uit Londen waren overge komen. Ontvangst bij „Tom". Negenenvijtig Engelsen zullen tot en met Dinsdagmorgen als gasten van Alemaria in Alkmaar verblijven. In 1947 waren het een aantal Alc- marianen die op onvergetelijke wijze in Londen werden ontvangen en het staat vast dat de gastheren van heden alles in het werk zullen stellen om de gasten eveneens een onvergetelijke tijd te bezorgen. Twee grote bussen stonden gister avond gereed om de gasten van het station naar het clublokaal van Ale maria „Café Tom" op het Waagplein te brengen. De bovenzaal had daar een feestelijk aanzien en was zeker geschikt om de Engelsen op hun gemak te stellen. Namens het Alemaria bestuur sprak de heer J. Amoureus de gasten met een korte geestige speech toe. Na een hartelijk welkom te hebben toegeroe pen zei spreker dat Alemaria ver langend had uitgezien naar dit bezoek. Een toelichting op het programma en enkele wijze raadgevingen gingen nog vooraf aan een souper dat, zoals zich laat begrijpen, goed liet smaken. Het samenzijn op de bovenzaal bij „Tom" duurde echter niet lang. De gasten verlangden naar rust en de resp. pleegvaders en -moeders ont fermden zich spoedig over hun vijf daagse pleegkinderen. Twee voetbalwedstrijden. Zoals bekend zullen Zaterdagmiddag twee voetbalwedstrijden worden ge speeld. Er is veel veranderd sinds het bezoek van Alemaria aan Londen. Alemaria was toen nog derde klasser en speelde met een geheel andere op stelling dan morgen. J. Rootring, G. van Wieringen, G. Mulder, K. de Grand, J. Swaerts en Th. Brouwer maakten in Londen nog deel uit van het eerste elftal van Ale maria. Morgen spelen hiervoor in de plaats: Fr. Badenhuizen, J. Untied, Th. vd Lek, Wassink, P. Eversteyn en J. Dukers. Ook het Hoover-elftal heeft vele veranderingen ondergaan. Slechts vier spelers zullen voor de tweede maal tegen het eerste van Alemaria uitko men. Wij hoorden mompelen dat het Hoover-team aanmerkelijk in kracht is toegenomen. Vermoedelijk zal het voor Alemaria dus wel geen 52 overwinning wor den zoals in Londen het geval was. Wij kunnen een strijd verwachten tussen gelijkwaardige elftallen, een strijd waarvoor veel belangstelling zal bestaan. Een aardige bijzonderheid is nog, dat de Engelsen zoals in hun land ge- naar onze kousenbar! geplatteerd 4.35 (ondoorzichtig) linksgeweven 4.20 3.80 2.59 natuurzijde 5.62 Alle maten Alle kleuren Stoffenhuis Kousenbar LANGESTRAAT 93 ALKMAAR Extra-treinen naar Amsterdam en Bergen a. Zee Indien de spoorwegen tijdens de beide Paasdagen door een te grote toevloed van reizigers overbelast zou den geraken, is het mogelijk, dat zo genaamde voortreinen in de richting Amsterdam zullen worden ingelegd. Deze treinen kunnen worden inge schakeld om 10.03, 12.03, (alleen 2de Paasdag), 16.03, 18.03 (alleen eerste Paasdag), 20.03 en 22.09 uur. Men dient te bedenken, dat het geenszins zeker is, dat deze treinen zullen rijden. Zij zullen slechts worden ingelegd als de N.S. het nodig achten. Van Amsterdam af kunnen ook voor treinen rijden. Zowel op eerste als op tweede Paas dag zal om 14.05 uur een extra trein van Alkmaar naar Bergen aan Zee rij den. Uit Bergen aan Zee gaat om 17.25 uur een extra trein terug. HONDEN JAAGDEN OP SCHAPEN. Gisteren jaagden aan het Zeglistwee honden op een aantal schapen, die eigendom zijn van de gemeente. De politie zette, geassisteerd door personeel van de Reiniging, de ach- tervolging in en slaagde er in één van de honden te grijpen, die daarna afgemaakt werd. We ore always very glad to bid words of hearty welcome to quests, who come to see our fa mous town. But now we are happy indeed to greet you members of the Hoover F.C., being sons of the English nation, our allies and liberators in the last war. We hope, that you will spend a very agreable time at Alkmaar, where you will meet the teams of „Alemaria Victrix", the oldest and most famous football club of the northern part of the pro vince of North-Holland. It is your first visit to Alk maar but we are sure that you will come back many times in future. May you return to your native country with the best memories of Alkmaar and of the hospitality of your friends of „Alemaria Victrix". bruikelijk, met rugnummers zullen spelen. De opstellingen zijn als volgt: Hoover F C n: Cook of Shipman; Thorn en Walter. Shail, Cox en Har vey. Mortimer, Cornwall, Porcher, Rolfe en Bloxham. Hoover F C I: Hanson of Shipman; Arnold en Witchall; Bristow, Wingro- ve en Ridley; Storey, Carrigan, Rus sell, Beattie en Green. Alemaria II: Lingeman; Schouten en Verweel. Keesman, Muller en Wit; Bedorf, van Wieringen, Bijl, Pluijmers en van Meene. Alemaria I: Dukers; Hendriks en Helderman; Badenhuizen, vd Lek en Wassink; de Buijzer, Eversteijn, Un tied,'Schmidt en Godvliet. HERVORMDE JEUGDRAAD Jongeren van Alkmaar, zowel gij die geregeld ter kerke komt als zij voor wie dit geen vaste gewoonte is, of hele maal nooit komen, gij allen wordt op geroepen a.s. Zondag des n.m. 7 uur de Jeugddienst van de herv. jeugdraad bij te wonen, in de Kapelkerk. Voorganger zal ditmaal zijn ds. J. R. Wolfensberger, een zeer bekend predikant uit Amster dam, vice-voorzitter van de Synode van de herv. kerk en ook iemand die met de problemen van de tegenwoor dige tijd zeer goed op de hoogte is. On danks zijn drukke werkzaamheden werd hij toch bereid gevonden om de avond van de eerste Paasdag in Alk maar de jeugddienst te leiden. De herv. jeugdraad verwacht nu van U dat U door een groot bezoek aan deze dienst zult tonen hoe ook bij de jonge ren van Alkmaar het geestelijke leven een steeds grotere plaats gaat innemen en zij gaarne eens komen luisteren in verband met dit geestelijke leven en de moeilijkheden van deze na-oorlogse tijd. DAMCLUB YVDO. Gisteravond werden voor de onder linge competitie de volgende partijen gespeeld: Afd.- I: H. KruiderJ. van Beekum 20, C. HartogH. J. Toe poel 20, P. VeerE. Hofman 20. Afd. Ill: C. HommaA. v. Weely 2-0. (Ontleend aan onze advertentierubriek) VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Een konink rijk voor een huis (tot f4 jaar onder ge leide); Victoria Theater, 8 uur De Zes daagse (tot 14 jaar onder geleide); Cinema Americain, 8 uur: Twintig jaar op wacht (tot 14 jaar onder geleide). Sted. Museum, 25 uur: Tentoonstel ling Bergense kunst. ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Een koninkrijk voor een huis (tot 14 jaar onder geleide); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De zesdaagse (tot 14 jaar on der geleide); Cinema Americain, 7 en 9.30 uur: Twintig jaar op wacht (tot 14 jaar onder geleide). Stedelijk Museum, 1012 en 25 uur: Tentoonstelling Bergense kunst. Moedige redding door onbekende jongen Hedenmorgen omstreeks tien uur is op het Waagplein een ongeluk ge beurd, dat gelukkig goed afliep. Een kindje van maar amper twee jaar zat in een kinderwagen en liet zich voort duwen door een meisje van zes. Het oudste kind toonde veel belangstelling voor de drukte op het plein en liet het wagentje een ogenblik onbeheerd staan met het gevolg, dat dit door de hel ling van de straat aan het rijen ging en met Eind en al in het water van de Voordam verdween. De vele omstanders waren zeer ont steld door het gebeurde, doch het was een jongeman van naar schatting zeventien jaar, die zich geen ogenblik bedacht, zijn fiets neersmeet en het kind nasprong. De kranige jon gen wist het kind te grijpen, zodat omstanders het uit het water konden tillen. Nadat het drenkelingetje bij de heer De Grand was binnengebracht en daar door zorgvolle handen van droge kleertjes was voorzien en in een deken gewikkeld, heeft de verschrikte vader, de heer Badenhuizen van de Limmer- hoek, zijn kleine naar huis gebracht. Het wagentje is later met een haak op het droge gehaald. De redder, die zich zo flink gedroeg, was met de Noorderzon vertrokken en was niet meer te achterhalen. SUCCES VOOR ALKMAARSE SLAGER Op de internationale slagersvakwed- strijd, die van 29 Maart tot 6 April te Utrecht werd gehouden, behaalde de heer N. J. Schimmel uit de Spoor straat een mooi resultaat. Hij kreeg 'n eerste prijs met medaille voor 'n in zending van paardenmetworst en een eervolle vermelding voor paarden- rookvleesv ouóe WAAG firma th. kraakman g zoon PLATTE STEENENBRUG ALKMAAR Tuinman damkampioen Door zijn vijfde beslissingswedstrijd tegen de heer Verver te winnen is de heer Tuinman kampioen van de Dam club Heiloo geworden. In groep III verloor de heer Hofman zijn partij waardoor de heer Helder kampioen werd in deze groep. De uitslagen waren, in groep I: X TuinmanH. Verver 20; groep III: B. HofmanY. v. d. Blom 02, D. SmitB. Hofman 20. OPENING EERSTE IJSSALON In het geheel gemoderniseerde pand Stationsweg 73 opent Zaterdag de heer W. A. Brand zijn ijssalon. In de in richting die aan alle hygiënische eisen voldoet is de nieuwste continu-bok- vriezer met mechanische koeling opge steld. In genoemde vriezer is een lol lyvriezer met slagroom-conservator aangebracht. De winkel is een grote aanwinst voor ons dorp. Geen contributieverhoging van Ziekenhuisverpleging Onder voorzitterschap van de heer Rood- hart vergaderde Woensdagavond de „On derlinge Vereniging voor Ziekenhuisver- pieging" te Egmond aan Zee De voorzit ter heette de niet talrijke aanwezigen welkom Bij de ingekomen stukken was eeft dankbetuiging van mevr Eijma voor de bloemenhulde, die de vereniging had gebrach|. bij het overlijden van oud-bur gemeester Eijma Uit het jaarverslag bleek, dat in het afgelopen jaar de vereniging een leden tal had van 1132 Het aantal verpleeg- dagen beliep 280 In de 2o jaar van haar bestaan heeft de vereniging 19,116 ver- pleegdagen vergoed Uit het verslag van de kascommissie bleek dat er in 1948 ontvangen was f3374,75j terwijl de uit gaven f 2118,05 bedroegen Er was een batig saldo van f 1256,70 In de commissie voor kanscontröle werden benoemd de heren W Regter en A v d Steen In de bestuursvacature, die ontstaan is, wegens het vertrek van dokter Belonje, werd dokter J C M Helle door het be stuur fcandldaat gesteld Met algemene stemmen werd dokter Helle gekozen en het bestuur verzocht zich met dokter Helle in verbinding te stellen en de wens van de vergadering kenbaar te maken Voor de bestuursfunctie, ontstaan door het vertrek van de heer Clausing, werd een vrije stemming gehouden waarin de heer H Roodhart met meerderheid van stemmen verkozen werd verklaard Hierna kwam het bestuur met de vol gende voorstellen: In verband met de verhoogde ligkosten in het Centraal Zie kenhuis te Alkmaar, die nu voor de derde klasse f 6,50 per dag zullen bedragen, stelde het bestuur voor geen contributieverho ging voor te stellen, doch de meerdere kosten geheel door de kas te laten dra gen Met algemene stemmen werd dit voorstel aangenomen Vervolgens stelde het bestuur voor, on middellijk ingaande, bij overlijden aan de nabestaanden f 25,— bij te dragen in de te maken onkosten De bedoeling is, dit bij wijze van proef voor één jaar vast te stellen Ook hiertegen waren geen be zwaren Vervolgens deelde de secretaris mede, dat er inlichtingen waren ingewonnen om aan de vereniging voor Ziekenhuis verpleging een begrafenisvereniging te verbinden Op de volgende vergadering hoopt het bestuur met concrete voorstel len te komen In zijn sluitingswoord bracht de voor zitter dank aan de beide bestuursleden, die hadden moeten bedanken wegens ver trek uit de gemeente In het bijzonder bracht spreker dank aan dokter Belonje voor zijn gewaar, deerde adviezen WARMENHUIZEN, 14 April 16,800 kg rode kool 13—15,50; 1000 kg gele kool 15,10 16,500 kg Deense witte kool 10—10,90 LANGENDIJK, 15 April 2050 kg rode kool 13—14,70; 2075 kg gele kool 14,80— 15,90; 10,000 kg witlof: I 15—22 en II 10—18 en daarbjj voor enkele dubbeltjes prima kwasten te huur met gratis voorlichting. Een Schilder geeft U raad Hoek Hofstraat LAAT In de openbare lagere school werd een ouderavond gehouden voor de ouders der kleuters Mevr DriessenBakker heette, als voorzitster, allen welkom Zeer jammer was het, dat niet alle ouders waren gekomen, om over verschil lende dingen te worden ingelicht Veel is er tot stand gekomen, maar er zijn ook nog vele moeilijkheden De nieuw aangekochte meubeltjes zijn werkelijk keurig Er zal naar gestreefd worden alle leerlingen een nieuw stoeltje en tafeltje te geven De gelegenheid om het werk der kleu ters te bezichtigen, werd goed benut Het is werkelijk bewonderenswaardig wat er onder leiding van mej Annie Leegwater uit Stompetoren met zeer bescheiden mid delen is gepresteerd Buitengewoon aar dig waren de verschillende tekeningen Na de pauze lag mej Annie nog enige heel mooie verhalen Donderdagmorgen was er voor de kleu ters een beetje feest, en hadden we het genoegen, een poosje bij de kleuters te mogen zijn De tafeltjes waren alle ver sierd Ieder had een zelf gemaakt Paas- mandje voor zich staan Keurig werd er gezongen en ook ontbrak het niet aan een kleine tractatie We zagen heel duidelijk, dat zingendi en spelende kinderen hier niet alleen wor den bezig gehouden, maar ook veel leren Het zelf gemaakte prentenboek van krant knipsels was werkelijk keurig, vooral wanneer men bedenkt, welk een vaardig heid er nodig is, om de plaatjes zó netjes uit te knippen Uit het financiële jaarverslag der stichting Bio-Vacantieoord blijkt, dat van het totaalbedrag van de ontvan gen giften en de bruto ontvangsten van de Paas- en de Kerstcollecte 1948 slechts 6.7 pet. behoefde te worden aan gewend tot dekking van de aan die collecten verbonden organisatiekosten, zodat 93.3 pet. van de van het publiek ontvangen gelden voor het doel der stichting het geven van vacantie- genot van kinderen tussen 6 en 14 jaar beschikbaar bleef. SCHAGEN, 14 April. Aanvoer: 14 paarden 200600, 121 magere gelde koeien 400—550, 30 kalf- koeien 550—825, 20 pinken 250—325, 10 magere schapen 6075, overhou- ders 40—60, 65 biggen 50—60, 48 ko nijnen 1.50—10, 12 kippen 2—7. Voor de Centrale: 1 stier, 71 vette gelde koeien, 633 nuchtere kalveren, 7 vette schapen. Soms worden er, ook in een raads vergadering profetische woorden ge sproken. De dertiende Juni 1935 ge beurde dat in Zuid-Scharwoude. De toenmalige burgemeester van Aalsmeer, die aan het hoofd van een kleine „invasie" zijner gemeentenaren de installatie van een van zijn ambte naren tot secretaris van de gemeente Zuid-Scharwoude kwam bijwonen, sprak ze. „Aalsmeer", aldus de burge meester, „ziet de heer Post node ver trekken, maar is anderzijds verheugd over de promotie van deze veelbelo vende kracht. Niet alleen om de pro motie zelf, maar ómdat deze een schrede voorwaarts is op de weg naar het ambt waarvoor de heer Post, on danks zijn jeugdige leeftijd, reeds vele capaciteiten bezit: dat van burge meester". De heer Post is burgemees ter geworden. Nadat hij in 1941 bij de samenvoeging der Langedijker dorpen tot één gemeente de moeilijke taak van secretaris dezer gemeente op zich nam, werd hij kort geleden tot burgemees ter van Landsmeer benoemd. Zoals het de Aalsmeerse gemeen schap ging, zo ging het veertien jaar later de Langedijker ambtenaren en burgers. Oprechte blijdschap over het feit, dat een stille, harde werker voor de gemeentebelangen thans de kroon op zijn werk kon zetten en een even oprecht gevoel van weemoed nu een voortreffelijk ambtenaar hen gaat ver laten. Uit alle woorden, die gisteravond in de raadszitting, waarin officieel van de heer Post afscheid werd genomen, werden gesproken, bleek dat men „de" secretaris de promotie van harte gun de, maar hem anderzijds zeer zou mis sen. Nadat de ontslagaanvrage van de heer Post door de raad met algemene stemmen was ingewilligd, nam burge meester Schelhaas als eerste het woord. Langedijks eerste burger her innerde de aanwezigen er aan, dat de heer Post zijn nieuwe functie in een moeilijke tijd aanvaardde. De crisis in de tuinbouw had haar dieptepunt bereikt. De steun aan de werkloze ge meentenaren plaatste de secretaris onmiddellijk voor moeilijke problemen. Dank zij zijn grote organisatorische gaven en menselijke belangstelling wist de heer Post deze zware taak echter tot een goed einde te brengen. Tot volle ontplooiing kwamen zijn capaci teiten op administratief en technisch- organisatorisch terrein echter pas bij de samenvoeging der vier gemeenten in Augustus 1941. „Slechts ingewijden, aldus de burgemeester, kunnen de ber gen werk die door onze secretaris toen zijn verzet ten volle waarderen!" Dat de nieuwe administratie zonder strubbelingen direct goed liep, is het werk geweest van de secretaris en zijn staf. Voorts dankte de heer Schelhaas de scheidende functionaris voor de voor treffelijke wijze, waarop deze de raadsvergaderingen steeds had voorbe reid en de waardevolle adviezen, die hij daarbij had uitgebracht. Zichtbaar ontroerd herdacht de bur gemeester de tijd dat hij zelf moest onderduiken, Een tijd waarin de se cretaris hem en zijn vrouw tot zeer grote steun is geweest. Als mens en als contact-persoon tussen hem en zijn geliefde gemeente. Vervolgens memo reerde spreker de grote activiteit van de secretaris op verenigingsgebied en roemde diens vele werk bij het voor bereiden van feestelijkheden. Tenslot te bood de burgemeester de heer Post namens B. en W., raadsleden en amb tenaren een wandbord en een oorkon de aan en eindigde met de wens, dat God hem de kracht zou mogen geven voor zijn verantwoordelijk ambt en hem tot rijke zegen zou stellen voor zijn gemeente Landsmeer. Wethouder Weel, die daarna het woord nam, uitte zijn grote waarde ring voor de wijze waarop de heer Post steeds getracht heeft de tegen stellingen te overbruggen en onderling begrip te bevorderen. De heer Weel stelde vast, dat de secretaris in de loop der jaren gegroeid was in capaciteiten zijn blik had verruimd. Mede namens de katholieke raadsfractie sprak hij de hoop uit, dat het de heer Post ge geven zou zijn nog vele jaren in steeds belangrijker functies de Nederlandse gemeenschap te dienen. Wethouder Kuiper noemde secretaris Post de stille kracht in het gemeente bestuur en sprak de dank uit van de arbeidende bevolking voor wie dp heer Post vooral in de moeilijke cri sis-jaren zo'n grote steun is geweest. Alle raadsleden spraken vervolgens persoonlijk of namens hun fractie de heer Post toe en uit alles wat gezegd werd bleek, dat de scheidende secreta ris en het vele, dat deze voor hen persoonlijk en voor de gemeente ge daan heeft, zeer werd gewaardeerd. Een ieder wenste hem en zijn gezin het allerbeste toe. In zijn dankwoord sprak de heer Post de hoop uit, dat de gemeente Lan gedijk nooit meer zulke zware tijden zou behoeven door te maken als tij dens de tuinbouwcrisis en de bezet tingsjaren het geval was geweest. Spreker prees zich gelukkig met een man als burgemeester Schelhaas te hebben mogen samenwerken. Hij schetste deze als de „motor" van de gemeente en roemde diens besluit- (Ongecorrigeerd) Van der Waals op 11 Mei in cassatie Naar wij vernemen, zal de Bijzon dere Raad van Cassatie de zaak tegen A. van der Waals, die door de Rotter damse Kamer van het Bijzondere Ge rechtshof te Den Haag tot de doodstraf was veroordeeld, niet behandelen op 4 Mei. zoals eerst was bepaald, doch op 11 Mei. waardigheid, rijk initiatief en krachtig doorzettingsvermogen. De heer Post dankte raad en wethouders voor de onderlinge samenwerking en da pret tige wijze, waarop men hem altijd te gemoet was getreden. Steeds zal een sterke band en een diepe erkentelijk heid voor alles wat hij mocht onder vinden, hem met de gemeente Lange dijk en burgemeester Schelhaas ver bonden houden. Met waarderende woorden voor de ver draagzaamheid en rechtvaardigheid van de secretaris en de wens, dat de heer Post een waar burgervader voor Landsmeer zou mogen worden, sloot burgemeester Schelhaas de raadszit ting. Een rij van sprekers kwam na het ronddienen van verversingen nog aan het woord. De heren Smit, directeur der gasfabriek; Huytema, gemeente- ontvangen en De Jong, gemeente-ar chitect prezen de goede samenwerking. De heer Van der Velde dankte namens de ambtenaren ter secretarie voor de prettige, warm-mengelijke sfeer, die daar steeds geheerst heeft. Ook de heer Vinke en de heer Bomers prezen de secretaris als een humaan chef. Oui- burgemeester Wijnveldt van Oudkarspel maakte de heer Post in een geestige toespraak bekend met enkele aspecten van zijn nieuwe gemeente. De heer Zeeman prees de prettige samenwer king met de pers. Het best werd dit alles nog samen gevat in de woorden van de heer Reynders, oud-secretaris der gemeente Zuidscharwoude: „Je werd ons aange prezen als model-ambtenaar, je was een model-secretaris en'we hopen, dat je eveneens een model-burgervader zult zijn." Voorwaar, de nieuwe secretaris van de gemeente Langedijk zal een moei lijke taak hebben! Om met burgemees ter Schelhaas namens de gehele Lan gedijk te besluiten: „Overtreffen kan de' nieuwe secretaris je bijna niet, we zullen zeer verheugd zijn als deze je weet te evenaren." Predikbeurten VOOR ZONDAG 17 APRIL (EERSTE PAASDAG) ALKMAAR. Grote kerk, ds. Wessel- dijk. Kapelkerk, 10 uur, ds. Dikboom; 7 uur jeugddienst. Rem. geref. gem., half elf da. Rappold. Luth. kerk (Oudegracht), half elf drs. T. Jansma van Heemstede. Doopsgez; kerk, 10 uur ds. Van der Sluis (coll. Ned. Bij belgenootschap). Geref. kerk, 10 u. ds. Von Meijenfeldt; 5 uur dr. Polman. Geref. kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 uur en half 6 ds. Van der Linden (extra coll. kerk), Baptisten gem. (in Nieuwe Doele), 10 uur evan gelist Hofhuis (m.m.v. zangkoor). Oud-kath. kerk, in de Luth. kerk, Oude gracht, vm. 8 uur hoogmis. Ned. Chr. Gem.schapsb., in W. en B., 3 uur jeugdclub: Donderdagav. half 8 evan gelisatiesamenkomst, spr. de heer Dam- muller. Rozekruisersgenootscha'p geen tempeldienst. Ver. van spiritis ten Harmonia, half elf morgenwijding in hotel Central, mevr. Elsa Kaiser van Den Haag. OMGEVING AKERSLOOT, half 10, ds. Van San ten (koorzang: extra coll. alg. werk der kerk). MARKEN BINNEN, elf uur, ds. Van Santen. BERGEN, Ruïnekerk, 10 uur, ds. Ver hoef van"Parcastad (Z.-Afrika). Ge ref. kerk, 10 en 5 uur ds. Telkamp. Maranatha, half elf ds. Bremer. BROEK OP LANGENDÜK, herv. gem., half 10 en half 4 ds. Bijlsma. Geref. kerk, 19 en 3 uur ds. Mulder van Heemstede. Geref. kerk (Art. 31), 10 uur leesdienst; 3 uur ds. Van der Lin- gen. Chr. geref. kerk, half 10 en 3 uur ds. Henstra. Doopsgez. kerk, 10 uur da. Schepman (zang). DIRKSHORN, herv. kerk, 10 uur ds. Post. Geref. kerk, half 10 en 2.15 u. ds. Van der Sluis. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur, ds. Roobol. Geref. kerk, 10 uur dr. Polman; half 6 ds. Von Meijenfeldt. EGMOND BINNEN. 10 uur, ds. Plug (Paascoll.; koorzang jongeren). GROOT-SCHERMER, 10 uur, de heer Albertz m.m.v. kerkkoor. HEILOO, herv. gem., half elf ds. Bloemhoff (kerkkoor). Geref. kerk (in evang.gebouw aan de Kerklaan), half 9, dr. Polman; 4 uur ds. v. Meijen feldt. H-.HUGOWAARD, herv. gem., 10 u. ds. Van Wijk (bevestiging lidmaten). Geref. kerk, half 10 leesdienst; half 8 ds. Haitsma van Noord-Scharwoude. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager (liturgische jeugddienst). L1MMEN, 9 uur, ds. Bloemhoff. NOORD-SCHARWOUDE. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Haitsma. OOST-GRAFTDIJK, 10 uur cand. Brouwer. OUDORP, 10 uur, ds. Bosch. SCHERMERHORN, herv. gem., 10 u. ds. Leendertz. Geref. kerk, 10 en 3 uur ds. Visser. SINT-PANCRAS. Geref. kerk, 10 en 4 uur ds. Middelkoop. STOMPETOREN, 10 uur, ds. Keja m. m. v. kerkkoor. Evangelisatie, 10 uur de heer v. d. Kaaij van Amsterdam. WARMENHUIZEN, av. 7 u„ ds. Post. Z.-SCHERMER, av. half 8 ds. Keja. VOOR MAANDAG 18 APRIL (TWEEDE PAASDAG) ALKMAAR. Grote kerk, 10 uur, ds. Van Wijk. Kapelkerk, 10 uur, ds. Den Oudsten. Geref. kerk, half 10 dr. Polman. Geref. kerk (art. 31 K.O.), in Waakt en Bidt, 10 uur, ds. Van der Lingen (extra coll. kerk). Baptisten gom. (in Nieuwe Doele), half 4 feeste lijke Paassamenkomst. OMGEVING BERGEN. Geref. kerk, 10 uur litur gische samenkomst met „Maranatha". Maranatha, 10 uur- gemeenschappe lijke liturgische dienst in de geref. kerk. BERGEN AAN ZEE, 10.15 uur ds. Bekius (liturgische dienst: H.Doop). BROEK OP LANGENDIJK, herv. gem., half 10 ds. Bijlsma. Geref. kerk, 10 uur, ds. Mulder van Heemstede. Geref. kerk (Art. 31), 10 upr ds. Van der Lingen. Chr. geref. kerk, half 10 ds. Henstra. DIRKSHORN, geref. kerk, half 10. ds. Van der Sluis. DRIEHUIZEN, 10 uur, de heer Albertz. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur ds. Roobol. Geref. kerk, 10 uur ds. Von Meijenfeldt. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Plug. HEILOO. geref. kerk. geen dienst. H.-HUGOWAARD, geref. kerk, lees dienst. NOORD-SCHARWOUDE, geref. kerk. 10 uur ds. Middelkoop van St. Pancras. OTERLEEK, 10 uur, ds. Keja. OUDORP. geen dienst. SCHERMERHORN, geref. kerk, 10 uur. ds Visser. SINT-PANCRA6, geref. kerk, 10 uur ds. Haitsma van N. Scharwoude. WEST-GRAFTDIJK, 10 uur, cand. Brouwer. Te dikke olie in motor of versnellings bak is om verschillende redenen sterk af te raden. En 'n motor voelt zich pas behaaglijk, als hij warm is. Rij den met een te koude motor doe dat NOOIT! (Van onze corresponde „Als de Londense hui leden week geen verse I ben kunnen krijgen, ls mijn schuld geweest," nieuwe spoorwegambter cher, hier dezer dagen a voormalige staatssecrel Britse ministerie van Hl aanleiding van het c< Stanley als zodanig zijn had zojuist zijn eerste ter de rug als beambte I se goederenstation te Pad Hoewel Belcher na h goede zakenaanbiedinge: koos hU naar zUn oude spoorwegen terug te ki tot aan zijn verkiezing a parlementslid in 1945, jaar af gewerkt had. Z geen profijt te trekken citeit, die het proces I en weer onder aan de ginnen, heeft hier alom respect voor hem afged Belcher, die van plar tertjjd weer in de poli werken, legde met gro heid uit, dat het werk wegbeambte helemaal n dig is als vele mensen w was nu belast met de e: goederenvervoer van Y naar Londen, en was vo antwoordelijk voor het s van verse groenten hier middellijke doorzending i stedelijke groentemarki Garden. Verwacht: HANDGRAS- MAAIMACHINÏ Doet thans Uw be: bU Fa. W. ZAADNOOR Waagplein, Alkmaar. WU leveren ul voorraad: met S. A. tromr remmen, 3 vers: lingsnaaf, en gewo S. A. trommelremir Het fijnste!!! chroomuitvoering, Torpedonaaf. Voorts RIJWEELE] v.a. 105.— m remnaaf. Laat bij ons Uw i wiel revideren ofir felen, laagste pr meeste service. Ruime voorraad ONDERDELEN. Alle voorkomende paraties spoedig, bil en goed! Luttik Oudorp 3. Tel. 3485, Alkma t/o. de Vismarkt Alk heeft kop en schotels theepotten 2.40, koff ten m. filter 3.95, t glaasjes vanaf 59 ct., glazen 20 ct., nesten j schalen 1.95, glazen t vazen vanaf 1.25, E afwasbakken 3.95, pannen, braadpannen, kepannen alle maten, en bombepannen v 2.40, Alum, theepotten koffiekannen 3.95, ketels 1.95. Kastpapie: schillende kleuren en tronen vanaf 25 ct„ zeilen 29 ct. Alle sc le klas borstelwerk, E trommels m. klapc 4.95, portretlUsten standaards vanaf 1.25 Scheer- en naaid pullen, vazen, luxe a ■en. Paaslopers, pas kens, paaskaarten. Waagplein - Alki is alles wat U nodig voor Uw tuin!

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2