Stad en Omgeving, Geweldige drukte met de Paasdagen AGENDA Noordhollands Gereformeerde Jeugd in Alkmaars Veste bijeen mmmmm Van heinde en verre waren ze naar Alkmaar geiogen VOETVERZORGING Geschichten aus dem Wiener Wald Kaas-export wordt verruimd Heiloo Oierleek Bergen „Bello"-anecdote Nieuwe Niedorp Staatspensionnering Heer-Hu go waard Dirk shorn jiu jitsu demonstratie De achter ons liggende twee-cn-zeventig uur, Paas-Zaterdag en de beide feestdagen, hebben een ware volksverhuizing te zien gegeven. Het scheen, alsof niemand thuis bleef, alsof iedereen erop uit trok. Alkmaarders ontvluchtten de stad en omwonenden kwamen naar Alkmaar. Wie een atuo had, reed, wie een fiets bezat, trapte en de overigen, wel die deden het evenals onze voorouders, per pedes, en voelden zich daar wel bij. Want per slot van rekening is te voet gaan nog niet eens de slechtste manier om van de natuur te genieten. Alles werkte mee, om van dit Paasfeest één juichend festijn te maken met alle wandelaars en fietsers en automobilisten als deelnemers. De Spoorwegen had den voor extra volgtreinen gezorgd. Alle dagen liepen er vóór- en volgtreinen. Bovendien stond een streng mechanisme van Vadertje Staat twee dagen stil, zodat er zowaar ontheffing van het rijverbod-op-Zondag bestond en tenslotte was daar het weer. - w/y^pjjj.55 Ja, dat weer, die onberekenbare factor, die al zoveel plannen in duigen heeft gegooid, dat weer heeft ditmaal toch wel héél bijzonder meegewerkt. De barometer had de hele week al niet zo goed gewild, maar de wijze mannen die in De Bilt het weer maken, hadden voor de Paasdagen iets extra-fijns in hun doos van Pandora. Prachtig stra lend zomerweer dat de mansen de kop bruinbrandde, de bloemen deed geuren en gloeien en het jonge vee in de wei deed dartelen van pure levens vreugd. Daar kwamen ze. En daar kwamen ze. Van heinde en verre van Noord en Zuid. De reizigers, .de vacantiegangers, de dagjesmensen. Op Paaszaterdag zat de stad al vol. Al leen al het Victory-hotel heeft meer dan tachtig gegadigden moeten teleur stellen, omdat alle kamers bezet wa ren. Er kon letterlijk geen muis meer bij. Er waren veel Hollanders, maar bijna evenveel touristen uit andere landen. Er waren Fransen en Engelsen, zelfs Zwitsers en het wemelde van de Belgen. Sommigen probeerden hun ge luk in Bergen en inderdaad zijn daar en in Bergen aan Zee in de loop van Paaszondag niet minder dan 320 gas ten onderdak gebracht, dank zij het uitstekend functionneren van een ge- improviseerde dienst, die de secretaris van de Kamer van Koophandel, de heer D. J. Scheffel, ijlings had weten te organiseren in nauwe samenwerking met mej. Nel Sluyter van de Bergen se VW, die tot één uur 's nachts ho tels en pensions moest opbellen, maar alle gasten kwamen onderdak. Anderen weer trokken verderop tot in de Wieringermeer, waar zestien „verdoolden" in het hotel Smit te Mid- denmeer gehuisvest werden en zelfs trokken automobilisten over de Af sluitdijk om in Friesland hun geluk te beproeven en te trachten in Sneek of Leeuwarden een hotelkamer te vinden om zich te ruste te leggen. Zo was dat met Pasen 1949. Zelden bleek met deze feestdagen de trek pleister van de Noordhollandse bollen velden, de Alkmaarse Waag, de duinen en de Zee van Bergen, groter kracht te hebben, dan dit jaar het geval was. De werkers. Er was ook een keerzijde aan de medaille. Zelden heeft het personeel van tram, trein en bus harder gewerkt dan nu, zelden ook heeft de politie be wonderenswaardiger prestaties gele verd, dan toen de honderden auto's en bussen een plaatsje zochten bij het Sportpark, waar gistermiddag de mo toren op de sintelbaan daverden. Al deze werkers komt een woord van lof zeker toe. Mede aan hun arbeid is het te danken, dat de vele tienduizen den vervoerd werden, dat alles zonder één hapering verliep, dat de ijscoman nen goede zaken maakten, en dat iedereen nog lang met plezier zal te rugdenken aan Pasen 1949. Het vijfspan van Gebr. Hoed Gistermorgen om elf uur heeft de firma Gebr. Hoed weer de traditionele rondrit met het vijfspan gemaakt. Vier zwarte paarden, ditmaal met een schimmel in het midden trokken de Duitse jachtbrik. De prachtig verzorg de paarden in hun extra mooie tuigen hadden als gewoonlijk aller bewonde ring. In Bergen. In lange rijen bewogen auto's (uit vele provincies) fietsers en wandelaars zich langs de duinrand, waar het oog geboeid werd door het mooie duin landschap aan de ene zijde en de wij de polders aan de andere kant. Feestavond A.B.W.B. Zaterdagavond hield de ABWB, de Algemene Bond voor Werkers in de Bouwnijverheid, een feestelijke bijeen komst in de Muziektuin. Na een kort openingswoord door voorzitter Klop werd een programma opgevoerd, dat geheel door eigen krachten werd ver zorgd. Het spreekt vanzelf, dat er door dilettanten geen feilloos toneel spel te zien werd gegeven, doch dat was het doel van de avond ook niet. Men wilde de medearbeiders en hun huisgenoten enige uren gezellige ont spanning bezorgen en daarin slaagde men. Vóór de pauze werden door de Zwervers enige liedjes gezongen en zorgden de heren Ooyevaar en Nieuw- hof voor een piston-duet. In de pauze sprak de landelijke voorzitter, de heer Wessel Hartog een korte rede uit, waarbij hij er bij de arbeiders op aan diong zich te verenigen in de EVC, om deze vakvereniging sterker te ma ken. Na de pauze werd o.a. het schetsje dr. Ballegini opgevoerd. Er werd met veel animo gespeeld, doch de fout was, dat de souffleur de spelers in stem geluid trachtte te overtreffen. Bijzon der aardig was het optreden van Ne derlands jongste imitator, de 12-jarige Kees Wiggeman, die zich een meester in het nabootsen van allerlei geluiden toonde. Om ongeveer half twaalf kon de heer Klop dank brengen aan de medewer kenden. Hierna was er voor spelers en publiek nog enige tijd gelegenheid op de muziek van The Musical Maes tro te dansen. Caféhouders maakten goede zaken en zelfs de strandexploitanten aan het eindpunt Camperduin mochten zich verheugen in een vrij druk bezoek. Enkelen konden de lust niet weerstaan even een duik te nemen in de lokken de zee en luidden het seizoen alvast in, De files auto's, motorrijders en fiet sers, de volle terrassen, alles leverde een zomerse aanblik. Hoewel veel ho tels en pensions pas omstreeks Hemel vaartsdag open gaan, zag men er nu al heel wat gasten. Naar verluidt moesten sommigen zich zelfs met een terrasstoel als slaap gelegenheid tevreden stellen. In Egmond aan Zee. In de Egmonden is het ook buiten gewoon druk geweest en voornamelijk aan zee waren er op deze mooie dagen duizenden toeristen. Het badseizoen is nog niet geopend maar de Paasdagen hebben wel bewezen, dat men in ons land het bestaan van de mooie Egmon den niet vergeten is. Talrijke bussen voerden belangstellenden aan en de NACO had extra diensten ingelegd. DRUKTE BIJ N.A.C.O. EN SPOORWEGEN. De N.A.C.O. heeft bijzonder drukke dagen gehad. Niet minder dan 70 extra bussen moesten in gebruik worden ge nomen, wat het vervoer van en naar Alkmaar betreft. Niet alleen naar Eg- mond aan Zee, maar naar tal van plaatsen in de kop van Noord-Holland ging het extra vervoer, dat op Alk maar geconcentreerd was. De Spoorwegen konden nog geen ge detailleerd overzicht van de drukte ge ven. Zowel voor de Gereformeerde Jongerendag als voor de motorraces waren extra treinen ingelegd, waar van ook anderen dan de bezoekers dezer bijzondere gebeurtenissen kon den gebruik maken. Na afloop van de motorraces om 8 uur en 10 uur des avonds vooral om 8 uur was de drukte enorm en vereiste het inleggen van extra treinen. Ook voor het vervoer van en naar Bergen aan Zee moesten extra tram treinen worden ingelegd. SPECIALE INRICHTING VOOR Spreekuren: des avonds van 7.309.30 uur (behalve Dinsdags) J. B. SMORENBERG Augustijnsteeg 5 Alkmaar Henriëtte Davids en Willy Vervoort in het Gulden Vlies Zondagavond heeft een uitverkochte zaal in het Gulden Vlies kunnen ge nieten van een uitstekend programma, dat terecht een bijzonder onthaal bij de toeschouwers heeft gevonden. Het aantal medewerkers was niet groot, maar van goede kwaliteit en dat is bij slot van rekening de hoofdzaak. Peter Pieko:.- trad op als conferencier en deed in die functie goed werk. Ook als imitator. Wim Bos trad in de plaats van Joop v. d. Berg op als aceordeonnist en handhaafde zijn reputatie op bijzondere wijze. De populaire melodieën werden graag meegezongen. Het optreden van Menno Grondsma als zanger toonde een grote vooruit gang. Zijn zeer geslaagde imitaties van Charles Trenet, Bing Crosby, Josephine "..ker, Richard Tauber en vooral van Al Jolson verwierven terecht een da verend applaus. De vlotte persoonsverwisselingen (goede typen) trokken de aandacht. Na de pauze verraste hij als prof. Mennochini met enige aardige goochel trucs. Henriëtte of liever Heintje Davids oogstte met haar Hollywood-repertoire een zeer groot succes. Met bijzondere vlotheid en gevatheid vertelde en zong zij van haar belevenissen in Amerika, daarbij aan de vleugel begeleid door Leslie Davis. De aanwezigen amuseerden zich kos telijk en zongen gaarne diverse liedjes mee, wat aanleiding gaf tot grote vro lijkheid, mede door de gevatheid van Heintje, die nog niets van haar vitali teit heeft ingeboet. In het luide ap plaus liet zij haar begeleider delen. In dien enigszins mogelijk hoopt Henriëtte Davids over enige maanden weer naar Amerika te gaan. Zij is enthou siast over het succes van haar nieuwe film: „Een Koninkrijk voor een huis", die, zoals mer weet, ook deze week in Alkmaar draait. De tweede helft van het programma, waarin behalve Menno Grondsma ook Wim Bos optrad, werd besloten met het optreden van de bekende Vlaamse humorist Willem Vervoort, de man van „Cheerio", die hier een uitstekend de buut heeft gemaakt met zijn vlotte Vlaamse conference, soms heel geestig, en met zijn leuke liedjes, die graag werden meegezongen. Zijn optreden sloeg biizonder in en 't succes was verdiend. Als geheel een goed, vlot programma G. Aangetrokken door het prachtige weer trokken vele tienduizenden er met de beide Paasdagen op uit om van de in volle bloei staande bollenvelden te genieten. De nauwe weggetjes tussen Hillegom en Lisse konden het ver keer ternauwernood verwerken en af en toe ontstonden opstoppingen van lange rijen wachtende fietsers en automobilisten. Dat er deze dagen geen rijverbod was, was zeer duidelijk te bemerken. Tot 6 jaar veroordeeld Overeenkomstig de eis heeft het Bijzonder Gerechtshof te Amsterdam hedenmorgen de Duitser G. J. Senst, die o.a. deelnam aan het fusileren van vijf Alkmaarders bij de I'rins Bern- liardbmg te Zaandam tot 6 jaar ge vangenisstraf met aftrek veroordeeld. DINSDAG. Harmonie Theater, 8 uur: Een konink rijk voor een huis (tot 14 jaar onder geleide): Victoria Theater, 8 uur: De Zesdaagse (tot 14 jaar onder geleide); Cinema Americain, 8 uur: Twintig jaar op wacht (tot 14 jaar onder geleide); Gulden Vlies, 8 uur: Zangklassen Joh. Kuiper met „Eén dag Khalif". Sted. Museum, 10—12, 2—5 en 7—9 uur: Ten toonstelling Bergense kunst. Wapen van Heemskerk, 7.30 uur: Band Ned.- Indonesie. WOENSDAG. Bioscopen als Dinsdag (2.30 uur matinee). Gulden Vlies, 8 uur: Friesche Ver. „Friso". Hotel Centraal, 8 uur: Ned. Ver. v. Spiritisten „Harmonia". Sted. Museum: 1012, 25 en 79 uur: Tentoonstelling Bergense kunst. Velen zijn in de veronderstelling ge weest met een operette van de wals- koning Johann Strauss te doen te heb ben, maar dit is niet geheel juist. Een begaafd musicus Leon Jessel, heeft de beroemde wals als motievenmateriaal gebruikt, en zich aan de stijl van de Weense meester wonderlijk aangepast. Maar nu we toch het woord stijl" heb ben gebruikt, viel er deze avond te dien opzichte wel iets opvallends te constateren, n.l. dat de Nederlandse excentanten van de residentie operette in feite méér Weens waren dan hun buitenlandse collega's die als repre sentatieve vertegenwoordigers van hun genre, bekend stonden. De Residentie Operette komt de eer toe, de Operette stijl zuiver te hebben bewaard, en het verloop van het ver haal niet te hebben onderbroken door veel ballet show, of politieke grapjes, vallende buiten de tijd waarin 't werk werd geschreven. En misschien is deze factor wel juist de oorzaak, dat men bijna onmiddellijk het publiek wist te veroveren. En nu komen we toe aan de conclusie, hoe men het verhaaltje gevat in geniale muzikale omlijsting heeft weten te serveren. Het is begrij pelijk dat we uit de circa vijfentwintig medewerkenden op het programma ver meld een keuze moeten doen. De Domkapelmeester (Cor Wi.igers) was vooral in zijn spel voortreffelijk, evenals Barbele (Kitty Knappert) die zich voor een wat overdreven actie dient te hoeden. De sopraan Dany v. MeizenZonewa zong haar partij vol vitaliteit met een stralend en grandioos stemgeluid. Tonny Diamant en Gerard Muller boei den beide door uitstekende beschaafde zang en goede voordracht en spel. De komische figuren als de Waard uit De Blauwe Os (F. v. Maanen) en de Italiaanse dansmeester (Rob Milton) troffen de juiste sfeer. Er gebeurde in deze operette zowel vocaal als op ge bied van zuiver toneelspel geen sensa tionele dingen, er viel niets uit de toon, maar het was een prachtig sluitend ge heel. een zuivere realisering van het werk. En hier behoort natuurlijk bij de sublieme orkestbegeleiding o.l.v. Herman Woustra, waarvoor onze op rechte waardering. Décors en costumes waren eenvou dig, maar stijlvol. De directie van 't Iden Vlies deed weer een goede keuze met dit ensemble, en het publiek ging in enthousiaste stemming, na drie herhalingen van het slotkoor, huis waarts en zal deze voortreffelijke voor stelling van de Residentie operette nog lang in herinnering houden. Ms. Aanvoerders van kaas nemen afsckeid van de markt Vrijdag kan de heer Snijders uit de Eg- mondermeer de dag herdenken, dat hij 25 jaar aanvoerder op de Alkmaarse kaas markt De heer Roest uit Abbekerk, die daar 40 jaar zijn zuivelproducten heeft aan gevoerd, zal dan ook van de markt af scheid nemen Beide oude getrouwen, die zoveel voor onze populaire markt hebben gedaan, zul len door de heer Keyser worden toe gesproken Om het' districtkampioen schap van de Ned. Kegelbond Tijdens de oefening van het bonds-elftal deelde de voorzitter van de Alkmaarse Kegelbond gisteren mede, dat de districts wedstrijden zullen plaats hebben: 8 Mei in Amsterdam 15 Mei in Haarlem( 22 Mei in Alkmaar ën 29 Mei in Bussum Het wordt dus een zeer bezette maand Mei voor het tiental en de voorziter vroeg dan ook alle mogelijke medewerking voor de aanvang van zijn betoog en compli menteerde het tiental voor de geweldige prestaties in Leeuwarden Men verwacht dat tegen 1 Mei de export van kaas niet meer gebonden zal zijn aan de basiscijfers van vóór de oorlog. Men is voornemens om meer dere handelaren tot de kaasexport toe te laten, mits ze voldoen aan diverse te stellen eisen. Het wordt een alge mene verruiming van de kaasexport. Een en ander is aan de organisatie op zuivelgebied medegedeeld in een alge meen rondschrijven van het Bedrijf schap Zuivel. Burgerlijke Stand Geboren: Nelly, dochter van J de Jong en N Molenaar Johannes W, zoon van J W van Wees en A Admiraal - Wilhelmus J A, zoon van J J P Pels en H M Paijens Cornells H, zoon van P W Kok en B M Groot Arina, dochter van G P le Feber en A de Jong Ondertrouwd Melchert Pauw en Margaretha M Pierkes Cornells Reek en Pieternella A Miessen Klaas Wijker en Cornelia B Tengnagel Cornelis Klan- ker en Jacoba C Venneker Gustaaf A Jamin en Catharina C Stoop Gerrit Ditsel en Geeske Ottema Jacobus A Koortens en Catharina M Overman --Hans Cnossen en IJtje Dantuma Antonius C Burgering en Frederika J van Roon Johannes A Heddes en Swobbina C van den Berg Overlden: Maartje M Colenbran der, 67 jaar Sieuwert Bok, 82 jaar Hendrik de Groot, 87 jaar, gehuwd met C Blankman De Eerste Fostdurvenvlucht De Postduiververeniging ,,De Postduif" heeft de Eerste Paasdag het vliegseizoen geopend door van de africhtingsvlucht van Leiden, een concours te houden, waar voor- voor de eerstaankómende duiven de eigenaar een aantal eieren in ontvangst kon nemen De uitslag is als volgt: le H de Jager; 2e H J Struip; 3e A de Jager; 4e R H de Beer; 5e H Norder; 6e H Bïelsma; 7e J W de Moei; 8e A Heymans; 9e M Smit; 10e H Hoobeek; lie G Bijlsma; 12e C Schipper; 13e G Landzaat; 14e B v d Kamer; 15e C Mouwen; 16e C Janssen Concert in het Huis van Bewaring Op de tweede Paasdag gaf het „Alkm. Christelijk Gemengd Koor" onder lei ding van de heer G. C. Pranger een concert in het Huis van Bewaring. Geopend werd met een tweetal Kora len van Bach (Passie) gevolgd door een stralend gezongen Gez. 61 (Pasen) In de hierna volgende nummers blonk vooral het „Paaslied" vin Beet hoven uit. De heer Pranger speelde als piano solo enkele werken van Chopin, Grieg en een paraphrase van hemzelf. Een gul applaus bewees wel, dat zijn spel zeer op prijs werd gesteld. Een prachtige vleugel werd door de firma Ypma belangeloos afgestaan. De firma heeft door deze geste een zeer belangrijke bijdrage geleverd tot het welslagen van dit concert. Een 17-jarige redder De mam van de jongeman, die Vrij dag een 2-jarig meisje dat in de Voor- dam was gevallen gered^ heeft, is thans bekend. Het is de 17-jarige C. Mantel uit de Hofstraat alhier. Alle hulde voor dit kranig optreden! WELKOM IN HET VADERLAND. Met het troepentransportschip Kota Inten repatrieert vandaag o.m, de gre nadier R. J. Kaptein, Frieseweg 48, Alkmaar. APPèL HERVORMDE JONGEREN IN NOORD-HOLLAND Op Hemelvaartsdag. 26 Mei a.s., zal te Alkmaar een appèl worden gehou den van alle hervormde jongeren in Noord-Holland. Deze aankomst wordt georganiseerd door de classicale her vormde jeugdraad in, de classis Alk- '•maar der Ned. Herv. Kerk. ADRES AAN DE SPOORWEGEN Het bestuur van V.V.V. Heiloo adres seerde aan, de N.S.: Gezien de vele onbewaakte overwe gen in deze gemeente, waarvoor door U reeds eerder toezegging ter verbete ring is gedaan, in 't bijzonder wat be treft de Schuine Hondsbossche laan van flikkerlicht te voorzien of te be waken; Gezien het steeds drukker wordende verkeer in die laan, vooral in de ko mende vacantietijd, als zijnde de kort ste verbindingsweg Alkmaar Heiloo over de Zeeweg naar Egmond aan Zee; Gezien mede het feit, dat per Mei a.s. de diensten der treinen aanzienlijk word en uitgebreid, waardoor een pas sering der treinen om 't half uur de be veiliging zeer urgent maakt; verzoekt Uwe onontbeerlijke mede werking om het aantal onbewaakte overwegen in deze gemeente tot het minimum te willen terugbrengen, maar vooral die der Schuinelaan en der Ze- venhuizerlaan alsnog vóór het vacan- tieseizoen te doen bewaken. Dubbel woonhuis afgebrand Op Eerste Paasdag omstreeks drie uur, brak brand uit in de arbeiders woning van de boerderij van de heer N. G. van Bijl, bewoond door de ge zinnen Vlaar en De Schepper. De Alkmaarse brandweer, die te laat om assistentie werd verzocht, kon niet verhinderen dat het woonhuis afbrand de. Enig meubilair kon worden gered. Poor de nablussing maakte de brand weer gebruik van de babyspuit. Om ongeveer half zes was de brandweer in Alkmaar terug. LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE 1250 kg witlof: I 23—25 en II 15—16; 750 kg rode kooi 13,10 W ARMENHUIZEN, 16 April 3000 kg rode kooi 16—17; 350 kg gele kool 12,70 Door de afdelingen der provincie Noord-Holland der J.V. en M.V. op G.G. werd gisteren te dezer stede een afdelingsdag gehouden. Wegens het grote aantal deelnemers vonden de bijeenkomsten in de Gereformeerde en Kapelkerk plaats. De morgenvergadering, die om half twaalf een aanvang nam, werd ge opend door de voorzitter der Jongens- afdeling, de heer G. van Maarleveld Jr. Na samenzang, gebed, schriftlezing en een welkomstwoord sprak hij over rle Rijkdom, die men Bezit in de vrije Jeugdbeweging door de overwinning van Jezus Christus. Alleen vanuit dat feit kon men met nieuwe moed voor waarts gaan. De declamatie, die op het programma stond, werd uitstekend ver zorgd door de heer Stins van Broek op Langendijk, die „Maarten de Visser" voordroeg. Bezielende solozang van enkele geestelijke liederen geschiedde door de heer Zweep van Amsterdam, aan het orgel begeleid door de heer Van Westrienèn. Dr. Dondorp van Heemstede, die bij verhindering van Ds. Visser uit Gorin- chem optrad, behandelde het onder werp „Jij en het gezin" op buitenge woon prettige, heldere wijze. De twee uitgangspunten vormden „Jij en het gezin thuis" en „Jij en het gezin straks", „God heeft je gezocht", aldus spreker „door je te doen geboren wor den in het gezin waartoe je behoort. De ouders zijn de middelen daartoe. Aan hen dank je de eerste kennisma king met Jezus Christus". Wetend van vele teleurstellingen in het leven, ook der jongeren, werd ge wezen op de zin van het leven, die men alleen vanuit het Paasevangelie mag kennen. Veel onbarmhartige critiek der jongeren komt voort uit het feit, dat er zo weinig een vertrouwelijk ge sprek tussen ouders en kinderen plaats vindt. Het gezin moet zijn als 'een vluchtheuvel, waarop men veilig is te midden van de gevaren der wereld. Alleen met Gods kracht kan een ihooi gezin worden gesticht. Thans waren de spraakwatervailen aan de beurt. Er diende gesproken te worden over het onderwerp „Hoe be steed ik m'n vrije tijd". Tevens zij hier een woord van lof op zijn plaats voor de uitstekende zang van het dubbelkwartet uit Broek cp Langendijk. Het uur van afscheid was gekomen voor de heer G. van Maarleveld door zijn spoedig te verwachten vertrek naar Zuid-Afrika. De heer J. Wijnja te Schagen memoreerde het vele werk dcor hem verricht en bood hem als blijk van waardering een boekwerk aan. Ook namens de M.V. werden nog enige woorden tot de scheidende ge richt, waarna de heer van Maarleveld in enige gevoelvolle woorden hiervoor dankte. Een gezellige koffiemaaltijd voj'mde de overgang tussen de morgen- en mid dagvergadering. De heropening vond plaats door de presidente der Meisjesafdeling, Jo Kalkhoven. Na nogmaals zang van het dubbelkwartet vormde de rede van Ds. Guillaume uit Amsterdam het hoogte punt der middag. Als referaat werd gekozen: „Christus' overwinning in werkelijkheid en profectie". Christus is Heer en bestuurt ons leven. Zijn koninkrijk is niet van deze wereld en komt niet met uiterlijk gewaad. Het is een geestelijk rijk. Gelooft in de over winning hiervan en leeft als Konings kinderen Zijn Rijk verwachtend. Met een estafette voor jongens en meisjes, dankwoord, gebed en samen zang werd deze grootse dag in het leven der J.V. en M.V.-afdelingen be sloten. Dat een personentrein zonder wagens vertrekt is een zeldzame gebeurtenis, die nog niet zo lang ^geleden op de lijn Alk maarBergen aan Zee plaats vond Een, naar wij vernemen, evenmin ge woon voorval beleefden gisteren de pas sagiers van de extra-tramf die om om streeks 14,20 uur uit Bergen in de rich ting Bergen aan Zee vertrok Toen Bello na bij „De Franschman" te zijn aangekomen, haar rit wilde vervol gen, keken de inzittenden van de ach terste vijf rijtuigen elkaar eensklaps ont hutst aan, want zij hoorden de locomo tief wegrijden Een luid geschreeuw ver kondigde, dat er iets, mis was Wat bleek? De locomotief ging er met één personen wagen vandoor; de rest was blijven staan! Gelukkig merkte ook de machi nist dit op De koppeling was gebroken en bleek niet te herstellen De reis werd dus met die ene wagen voortgezet en de andere vijf werden een uurtje later door een locomotief uit Alkmaar opgeduwd naar Bergen aan Zee De rit terug naar Alkmaar om 17,30 uur vond op normale wijze plaats; de wagen, die een koppeling miste, fungeerde nu als hekkensluiter" Na lange diensttijd met pensioen Op 29 April a.s. gaat onze plaatsge noot, de heer P. Algra, ploegbaas bij de N.S., de dienst met pensioen ver laten. Begin 1910 kwam hij bij de spoorwegen te Heerhugowaard, ging met de opening van de tram naar Schoorl en verhuisde een half jaar later naar Alkmaar. 8 jaar later keerde hij naar Schoorl terug als ploegbaas én de laatste tien jaren was Bergen zijn standplaats. De heer Algra heeft ge meend, dat nu de tijd gekomen is om te gaan en zal 29 dezer afscheid nemen. Een stuk leven is voorbij; het leven gaat verder. Men wil alhier ook een afdeling op richten van de Bond voor Staatspen sionnering. Op Donderdag 21 April komt in een openbare vergadering spreken de heer A. Greeuw uit Heiloo in de zaal van de heer Hees. Ook de film Oene en Anke zal worden ver toond. Burgerlijke StanJ Geboren: Anna M., d. van J. Snoek en H. Tamis, D 107. Pieter W., z. van J. Molenaar en M. A. Spaansen, F 21. Johanna A. M„ d. van J. J. Dekker en A. M. van Kleef, C 81. Josina M. C., d. van J. J. de Wit en C. M. Kager, C 49b. Geertruida C. M d. van P. J. van Langen en C. M. Broers, E 46. Clasina T., d. van J. M. Snoek en C. T. Appelman, G 52. Maria A., d. van P. Groenveld en A. Pater, B 150. Jacoba, d. van H. Glas en S. J. van Marrum, G 1. Alida A., d. van G. C. Kleij en G. Kaap, B 87; Nicolaas J„ z. van T. J. Oudhuis en M. Dekker, B 173. Jozef S. P., z. van N. van Stralen en A. C. Datienberg, G 35a. Afra A., d. van W. Cornelisse en N. de Wever, C 55. Wilhelmina M., d. van P. Does en E. Stet, G 237. Adr. N„ z. van C. Bijvoet en C. Groenveld, H 18. Catharina M. M., d. van J. F. Morsink en J. G. Takken, D 58k. Caecilia J. M„ d. van M. Dekker en M. C. Dudok, B 196. Anna M., d. van J. Konijn en R. M. Breed, B 133. Nico laas J., z. van J. van Schagen en C. M. de Moei, B 214. Theodorus J„ z. van J. van den Berg en M. E. Jonker, G 93. Petrus H. T., z. van T. R. Vlaar en J. P. Overtoom, G 176a. Ondertrouwd; Johannes Gutter e Opperdoes en Arietje Zurer. Cor nelis G. Schouten en Maria A. Tesse- laar. Adrianus K. Staadegaard te Bergen N.-H. en Cornelia C. Molenaar. Cornelis J. Zuurbier en Catharina M. M. Weel. Nicolaas J. Mak te Obdam en Johanna E. Veldman. Adrianus van Polanen en Magdalena M. van Dijk Getrouwd: Petrus J. Velzeboer te Heiloo en Cornelia J. Ursem. Adria nus M. Staadegaard te Bergen N.-H. en Cornelia C. Molenaar, Overleden: Gerrit van Twisk, echtgenoot van J. de Boer, 39 jaar. I n g ekomen: Maria G. van Schagen, B 127; Gerardus P. Strooper, G 298; Zita M. Mulder, G 91; Catharina Koopman, B 246; Douwe Hoekstra en gezin, B 187; Gouganka S. Smit. B 151; Anna C Put, G 85; Adrianus Th. Stuijt, G 137a: Vertrokken: Cornelia A. Rood, Dorpsstraat 123 Obdam; Cornelia J. Ur sem, Herenweg 140 Heiloo; Klaas Zwier en gezin, Ontario Canada: Nicolaas Mo lenaar, Overdiestr. 32 Alkmaar; Theo dorus J. Weel, Nieuwkerk 2. Goirle; Floris Korver, Oostwoud 37 Midwoud; Frans P. Schinkel, Lindanusstraat 2, Roermond; Petrus N. Strooper, Hoog woud; Cornelia Berkhouwer, Sadéestr. 12 's-Gravenhage; Catharina A Vader, Oudenbosch; Franciscus Groot, Dorps straat Akersloot; Bernardus P., Doode- man, R. Aertszweg 5 Beverwijk; Catha rina M. Schouten, A 113 Hensbroek; Adrianus Vader, Dorpsstr. 113 Obdam. De heer J. Kuilman van de bekende sportschool te Schagen zal op veelvul dig verzoek in Dirkshorn een afdeling oprichten van de landelijke vereni ging, die zich bezig houdt met Jiu Jitsu en Judo. Om de verschillende leerlingen met de sport kennis te laten maken zal de heer Kuilman Woens dagavond in zaal Rys een demonstratie geven. Aan dit adres is bovendien ge legenheid om zich als leerling te doen inschrijven.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2