De beste smaken ter wereld De Pluimveehouder SKOTSE TRYE RIJZADEL Abonneert U op. dit blad Binden is moeilijker dan breken Nieuw kanalenstelsel in Midden-Europa t aao Zee Langedtjk Burgerlijke Stand IJmuiden Groot-Schermer De Rijp x PIET SCHOT ford 35 Til anus voor de C.H.U. Zwitsers plan, waarmede ook Nederland zal hebben rekening te houden Nieuw perspectief voor de Rijnvaart DOE DAT NOOIT! KOFFIE Nieuwe Bonnen DONDE1DAG 21 APRIL 1249 Uitvoering V.V.V. De Vereniging voor Vreemdelingen verkeer bood haar leden na de Paas dagen een gezellige avond aan, om de band met de leden te versterken. Ge zien het groot aantal leden moesten hiervoor 3 avonden gereserveerd wor den. Het was een goede gedaihte hier voor het gezelschap van de bekende radio-artist Frans Dumée uit te nodi gen. Burgemeester Niele heette, als voor zitter der V.V.V., Dinsdagavond b'ij het eerste optreden van Fr. Dumée de aanwezigen welkom en verheugde zich er over, dat de zaal tot de laatste plaats bezet was en ook de volgende avonden alles volgeboekt was. Hij wees er op, dat de V.V.V. de ziel van de badplaats is en aller steun ver dient. Na een vrij zwak begin bracht hierna Frans Dumée, als de glazenwasser, met een grap en een kwinkslag over de U.N.O., spoedig de juiste stemming er in en vanaf dat moment boeide de revue „Holderdebolder" het publiek tot het middernachtelijk uur. Het leeuwendeel van het succes komt zeker op rekening van Frans Dumée zelf, die onovertroffen was in zijn schetsjes, liedjes, grapjes, praatjes, ja wat niet al. Naast hem viel ook het optreden van Greetje van Schaick zeer te loven, die op levendige en geestige wijze verschillende levens liedjes zong en daarmede tevens voor lopig afscheid nam, omdat zij de vol gende week voor een half jaar -/oor de NIWIN naar de militairen in Indo nesië gaat. Jaap Molenaar begeleidde aan de piano, terwijl de dames matadors ter rlwisseling enkele accordeonnummers op zeer virtuose wijze ten gehore brachten. Waar Frans Dumée bovendien tel kens de V.V.V. wist in te schakelen en naar voren te brengen, hetgeen zeer in de smaak viel, was het èn voor de altisten èrj voor de VVV een buiten gewoon geslaagde avond, die inder- rieed het doel, de band tussen de leden te versterken, ten volle heeft bereikt. In de pauze werd een geslaagde ver loting gehouden met werkelijk zeer goede prijzen, waarby de heer Koeman toelichtte, dat voor de eerste avond speciaal de leden uit Egmond aan den Hoef waren uitgenodigd, omdat deze in het algemeen minder van de V.V.V. profiteren dan de leden uit Egmond aan Zee. Toen het middernachtelijk uur was rangebroken, dankte burgemeester Niele allen voor deze gezellige, ge slaagde propaganda-avond, met welk dankwoord allen met luid applaus in stemden. „Grap" of diefsfal? Terwijl de familie De G. Donderdag avond in feestelijke stemming bijeen was om de koperen bruiloft te vieren, kwam men te ongeveer middernacht tot de onaangename ontdekking, dat de auto van de heer G. van het erf verdwenen was. Onmiddellijk gingen alle feestgangers op zoek, daar men aanvankelijk dacht, dat de een of an der een grap had willen uithalen. Het gehele dorp werd afgezocht, doch het pas aangeschafte bestelwagentje was en bleef weg. Het is te begrijpen, dat de pret voor die avond verdwenen was. Nadat de heer De G. de volgende mor gen weer met de bakfiets er op uit was getrokken, kwam men hem mede delen, dat zijn bestelwagen was ge vonden, in de duinen, achter de Prins Hendrik Stichting. Was dit een grap? Dan zijn deze grappenmakers wel wat te ver gegaan door een intiem familie- teest totaal te bederven. I Geboren; Agatha A., d. van Th. J. Vleugel en C. Bakker. Anneke, cl. van D. Ven en T. Kansen. Maria J., d. van J. Grootjes en M. Molenaar. Klaas, z. van J. Stins en IJ. Nierop. Gerardus W., z. van W. G. Wijte en C. M. Jaspers. Arie J., z. van C- de Waard en J, Goudsblom. Pieter, z. van A. Visser en W. M. Zeeuw. Ondertrouwd: Petrus de Jong te Oude Niedorp en Gerarda Goedhart; Jan de Vries te St. Pancras en Geertje A. Kaas; Adrianus W. Scholten tg, Heerhugowaard en Geertruida C. Schuit. Gehuwd: Huibert de Waal te Sint Pancras, en Marijke Kamminga, alhier; Simon X. Groen en Anna van Kleef; Theodorus van Kleef en Maria C. Dui- neveld; Cornelis Schipper te Haren karspel en Alida A. Goudsblom. Overleden; Johanna Duijs, echt genote van N. Sneekes, 62 jaar. Ma- rijtje Hart, echtgenote van G. Kroone, 65 jaar. Bartje Schuitmaker, echtge note van E. Zaagman, 72 jaar. VIS SERI J-BESOMMINGEN Aanvoer: 1225 kisten kabeljauw, 900 schelvis 400 koolvis, 160 wijting, 15 fijn- vis, 25 schartong, 15 bot 130 schar, 60 schol, 50 leng en 150 kisten diversen Besommingen: 1 trawler f 25,880; IJM 16 „Bergen" f 37,330; 241 f43; 213 f 278; HD 79 f191 Been gebroken Tijdens de Zondagmiddag gehouden voetbalwedstrijd alhier, brak de heer K. van Tiel zijn been. Hij werd per auto naar het ziekenhuis vervoerd. Belangrijke tentoonstelling Op uitnodiging van het bestuur van het Witte Kruis waren Zaterdag in café Blokdijk verschillende bestuurs leden van diverse verenigingen bijeen n.l. het bestuur van de Tuinbouwver- eniging LTB, de Ned. Ver. van Huis vrouwen en de ver. Floralia en Huis vlijt. Als gasten waren aanwezig de heer Couwenhoven en mej. Dijkstra, propagandisten van de stichting Maat- schpapelijk werk te Plattenlande. Nadat door de heer Couwenhoven en mej. Dijkstra een uiteenzetting was gegeven, betreffende de werk zaamheden van de Stichting, werd door alle aanwezige besturen mede werking toegezegd, om te komen tot een tentoonstelling. Deze zal worden gehouden op 22, 23 en 24 April in de bovenzaal van hotel „De Eendracht". De Stichting beschikt over een rei zende tentoonstelling, door middel waarvan een duidelijk beeld wordt ge geven van de problemen die het platteland nauw raken. De tentoon stelling bestaat uit twee delen, n.l. een huishoudelijk deel en een agrarisch deel. Het eerste omvat o.a. gezinszorg, lichaamsverzorging, t.b.c.-bestrijding, woninginrichting, vrijetijdsbesteding, ontspanning enz. Het tweede gedeelte heeft betrekking op veeziekte, plan tenziekte, grond- en bodemonderzoek, terwijl hierbij tevens een plaatsje is ingeruimd voor de dierenbescherming. De tentoonstelling beslaat een opper vlakte van ongeveer 160 m2. Verder bestaat er voor de bovengenoemde verenigingen de gelegenheid om met een stand uit te komen, wat het ge heel plaatselijk zeer aantrekkelijk zal maken. De tentoonstelling zal onder deskundige leiding staan van de heer Couwenhoven en mej. Dijkstra. 'Successen van Arte Vooren in Berlijn De wielrenners Arie Vooren en Ge rard van Beek zijn momenteel de meest gevierde Hollandse renners in Duitsland. Zondag werden door hen enige fraaie successen geboekt in Ber lijn. De koppelwedstrijd over honderd ronden werd door hen gewonnen met twee ronden voorsprong op nummer twee. Tevens zegevierde Van Beek in de achtervolging over 5000 meter. Na afloop werden zij door het pu bliek letterlijk bestormd. Een der Duitse sportbladen schreef o.a. over Vooren en Van Beek: „Wij zijn er van overtuigd dat zij op alle Duitse banen graag geziene tegenstanders zijn. Zij rijden op een manier, die indruk maakt op alle toeschouwers'. En ver der schreef dit blad: „Wat ons opviel was de houding van deze twee jonge Hollanders. Bij de eindspurt sprongen zij naar voren". Vandaag vertrekken Arie Vooren en Gerard van Beek weer naar Zwitser land, waar zij Zondag in Luzern star ten. Op 27 April en 1 Mei rijden zij in Italië, terwijl zij -voor Mei verder nog contracten hebben lopen voor Duitsland, Belgie en Italië. Er staat voor onze renners dus nog heel wat op het programma. Toekomstige geallieerde Hoge Commissarissen Verantwoordelijke functionarissen te New York zijn van mening, da,t de vol gende personen tot geallieerd Hoge Commissaris van Duitsland zullen wor den benoemd; John McCloy (V.S.), zwager van Lewis Douglas, de Ame rikaanse ambassadeur te Londen, en president van de wereldbank; gene raal Sir Brian Robertson (Engeland), thans militair gouverneur van Duits land; André Francois-Poncet (Frank rijk); speciaal adviseur van generaal Pierre Koenig, Frans militair gouver neur1 van Duitsland. Sam Oly in cassatie Voor de Raad van Cassatie diende gistermorgen de zaak tegen de Am sterdammer Sam Oly, een bokser, die vóór de bezetting een populaire figuur was in het Amsterdamse politiekorps. Tijdens de oorlog werd hij echter een zeer berucht jodenjager. Requirant, die deswege door het Amsterdamse Hof tot de doodstraf was veroordeeld, hoorde nu 14 jaar tegen zich eisen. De zaak-Mindszenty Engeland heeft zich gisteren in de vergadering van. de tweede politieke commissie der V. N., evenals de V. S. uitgesproken voor het voorstel, dat de processen tegen de Hongaarse en Bul gaarse kerkelijke leiders zullen worden behandeld in het kader van de vre desverdragen, in plaats van door een speciale commissie van de V. N. Sir Alexander Cadogan (Engeland) zei ten aanzien van het proces tegen kardinaal Mindszent: „Het is moeilijk te ontkomen aan de gedachte, dat het werkelijke doel achter dit proces was, de oppositie van de rooms-katholieke kerk tegen de regeringsplannen voor het communistisch maken van Hon garije te elimineren". KINDEROPERETTE AAN DE PRINSESJES OPGEDRAGEN. Mej. Jo Muider heeft van H. M. de Koningin toestemming gekregen haar nieuw geschreven en gecomponeerde kinderoperette getiteld: „Marjolijntje in Sprookjesland" aan de prinsesjes op te dragen. WILLEM STRIJBIS OVERLEDEN Nog vrij onverwacht is na een. ern stige ziekte de heer W. Strijbis, 2e voor zitter van het Christelijk Nationaal Vakverbond en oud-voorzitter van de Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, Dinsdagmiddag op 57-jarige leeftijd overleden. Kosthuis aangeboden (geen beroeps) met huise lijk verkeer. Br. onder no. A 345 bur. van dit blad. Ze zijn er weer.... de bekende gevulde koeken en cocos MACRONEN 10 en 8 ct. p. stuk. SPECIAAL ADRES voor het onderhoud van UW RIJWIEL. Dezelfde dag gereed! Rijwielstalling. Stenenbrug, Mient. Waar ter wereld groeit de smakelijkste sucade Op CorsicaDoor de echte Fryske krüdkoeke „Skotse Trye" gaat Corsicaanse sucade Waar bereidt men de geurigste geconfijte oranjesnippers? In Spanje.' Door „Skotse Trye" gaan volop Spaanse oranjesnippers. Waar groeien de fijnste specerijen? In de Oriënt... Door „Skotse Trye" gaan kruiden uit de Oriënt! Zo zouden we kunnen voortgaan. Maar PROEF ze liever, die onbeschrijflijk lekkere, geu rige Fryske krüdkoeke Skotse Trye. Echte Fryske krüdkoeke. F>i. H. HAYTEMA, Langestraat 107, Fa. A. M. KOSSEN, Langestraat 67, G. STOL, Rembrandtstraat 11, M. OPDAM, Kennemerstraatweg 155, SI. OPDAM, filiaal J. v. Scorclkade 63, allen Alkmaar. JAC. DE VRIES, Heerenweg 58, Heiloo Te- koop: bestelwagentje, zonder ge breken en in prima staat. Motor loopt geruisloos, nw. banden 750.—. Te bevr. P/a. KI. Noord 55 boven Hoorn. Te koop aangeboden MET HOOFDSTEL, z. g. a. n. Te bevr. Dr. Schuitstraat 16. Telef. 33(77 Beverwijk, Te huur: ZIT-SLAAPKAMER met bergr. voor alleenst. Dame, P.G., 50 a 60 jaar, liefst gep. Br. onder no. A 344 bureau van dit blad Diensttijd voor Mariniers x.m. Men streeft er bij de Koninklijke Marine naar om de zeemiliciens-mari- nier, die in het voorjaar van 1947 zijn opgekomen en die thans in Nederland dienen, na een diensttijd van ongeveer 29 maanden in het genot van groot ver lof te stellen. Een klein gedeelte van deze zeemiliciens-marinier, dat een zeer dringende reden heeft om vroeger te worden gedemobiliseerd, zal na een diensttijd van ongeveer 27 maanden huiswaarts worden gezonden. Verzoe- lyn hiertoe moeten deze zeemiliciens indienen bij hun commandant. Nieuwe arrestatie in de goudstaven-affaire De 63-jarige molenbaas A. K. uit Dordrecht is Vrijdag j.l. op het vlieg veld Schiphol door de politie gearres teerd in verband met de diefstal van uit de Nieuwe Waterweg opgebagger de goudstaven. Toen indertijd zijn me deplichtigen in deze affaire werden ge arresteerd werkte hij in Noord-Afrika. Vrijdag keerde hij per vliegtuig naar Nederland terug, waar de politie hem met open armen ontving. Hij zal voor le officier van justitie te Rotterdam geleid worden. KWEKERS DIENEN REKENING TE HOUDEN MET PRIJSDALING Voorzitter J. Barendse zeide ten aan zien van de toekomst van de Neder landse tuinbouw in de te Naaldwijk gehouden 60e jaarvergadering van de Bond Westland Van tuinbouwveilingen; hoe meer goederen er aan de markt komen, hoe onvermijdelijker prijsda lingen zijn, ook voor de tuinbouwpro ducten. Hiermede dienen de kwekers rekening te houden. Hoge kwaliteits eisen en goede verpakking zullen slechts de prijzen op een behoorlijk peil kunnen houden. CHU zal verantwoordelijkheid dragen De voorzitter van de Christelijk Historische Unie heeft op de gisteren te Amsterdam gehouden algemene vergadering' der C.H.U. een rede uit gesproken, waarin hij o.a. zijn dank baarheid uitsprak over het feit, dat in de Grondwet thans is neerge legd, wat Ne derland con structief, in po sitief opbou wende zin, wil. K- -mmm. sa. - De beer Tila- SW nus ging ver- 4Ér' JBUjrai volgens na de JhBh kabinetsforma- 4 jSH^B tie, na de ver kiezingen. Hij zeide o.a., dat het hem aangenaam geweest zou zijn, wanneer ook de anti-revolutionnairen in het overleg en de constructie van het nieuwe ka binet hadden kunnen worden betrok ken, maar him houding tegenover de Grondwetsherziening maakte dit wel uiterst moeilijk. Wanneer men steeds op het stand punt heeft gestaan, dat in deze moei lijke tijden het kabinet zo breed mo gelijk moest zijn samengesteld en de gelegenheid wordt geboden tot een bredere basis van het kabinet te ko men, dan was er voor de C.H.U. ze ker geen aanleiding daar afwijzend tegenover te staan. Eén van haar vooraanstaande mannen mr. W. F. Schokking heeft een verantwoorde lijke en een zeer belangrijke post in dit kabinet., willen aanvaarden. Het is heel gemakkelijk, aldus de (Van onze Parijse correspondent). ]N ZWITSERLAND WONEN GEEN DROMERS, doch harde werkers, die tezamen een vooruitstrevend volk vormen. Het moet gezegd worden, dat de Zwitsers, die thans met hun harde valuta en hun grote welvaart In een bevoorrechte positie verkeren, verder kijken dan hun neus lang is en thans, nu de tjjd er voor rijp is en er de dubbeltjes voor klaar liggen, pogen om door het uitvoeren van grote werken de welvaart zo lang mogelijk vast te houden, zo mogelijk nog groter te maken. Het meest gigantische is het kanalenplan, dat er in voorziet, om het land directe scheepvaartverbindingen te geven met de Noordzee, de Zwarte Zee en de Middellandse Zee. Op het eerste gezicht lijkt het een hersenschim, maarvergist U nietzonder veel ophef in de wereldpers, zonder filmjournaals, zonder humbug en groot spraak is men er al mee bezig. Balkan en het rijke Noord-Italiaanse industriegebied te bereiken zijn. Bovendien bestaat er een afgerond plan, dat spoedig zal worden uitge voerd om het Meer van Genève te ver binden met een ruim, diep kanaal met de Rhone, zodat ook de Franse haven Marseille in, dit nieuwe schema zal worden opgenomen. De Zwitsers rekenen erop, dat door di' kanalenstelsel de kustvaart voor een deel plaats zal moeten maken voor de grote binnenvaart, waarmede diver se rederijen reeds rekening beginnen te houden. Ook Nederland en gelgie zul len hierop bedacht moeten zijn, willen zij straks niet ten achter geraken. De Italiaanse regering, die sedert de bevrijding een verbluffende activiteit aan de dag legt met betrekking tot de grote projecten (men denke aan de Mont-Blanc-tunnel) is de eerstgenoem de verbinding al aan het uitvoeren. Ook de machtige American General Electric Company 'is geïnteresseerd in het werk, want het is een belangrijk cndej-deel van het schema, dat deze maatschappij heeft ontworpen voor de electrificatie van Noord-Italie. Van daar ook. dat er behalve Zwitsers en Italiaans, ook Amerikaans kapitaal ge ïnvesteerd is in de kanalenaanleg, het geen zeer goed verklaarbaar is. gezien ce volkomen ontsluiting van Noord- Italie, dat men in Amerika reeds be gint te beschouwen als een der voor naamste industrie-centra van het toe komstige Europa. De Italiaanse rege- liet hoofdplan is drieledig. Het eerste voorziet in de aanleg van enkele ka nalen, die het Meer Maggiore verbin den met de Italiaanse havens Genua en Venetie, waardoor Zwitserland directe verbindingen krijgt met de Middelland se Zee en de Adriatische Zee. Het tweede project voorziet in de aanleg van een kanaal dat het Meer van Con- stanz met de Donau verbindt, waardoor een directe communicatie wordt ge schapen met de Zwarte Zee. Voor Ne derland het meest belangrijke is even wel het derde onderdeel van dit gigan tische project: de aanleg van een ka naal vanaf Bazel naar het Meer van Constanz. Hierdoor komt er een directe verbin ding tot stand tussen Rotterdam en de andere Nederlandse havens via de Rijn, de Zwitserse meren en de geprojecteer de kanalen met de Zwarte Zee, de Adriatische Zee en de Middellandse Zee. Van welke betekenis dit is voor Ne derland behoeft geen betoog. Het schept geheel nieuwe perspec tieven voor onze Rijnscheepvaart, voor al omdat straks via Zwitserland, de KUNSTMATIG BROEDEN. De bestaande broedmachines kunnen, naar de wijze van verwarming, in twee groepen worden gerangschikt en wel in hete lucht- en warmwatermachines. De warmwatermachines hebben het voordeel dat de lucht in de machine vochtiger blijft, terwijl ook bij even tueel uitgaan of slecht branden van een lamp, de normale temperatuur langer gehandhaafd blijft. Een nadeel is echter weer het mogelijk lek worden van de warmwaterketel. De nadelen wegen dan ook vrijwel tegen de voor delen op. De verwarming heeft plaats door 'n petroleumlamp, door gas of door elec- triciteit. Is men in de gelegenheid zijn broedmachine door gas of electriciteit te verwarmen, dan verdient dit zeer zeker aanbeveling en bespaart men zich veel werk. Ieder gebruiker kiest de machine, die, wat grootte betreft, het beste aan het beoogde doel beant woordt. De liefhebber, die slechts enkele kui kens wenst groot te brengen zal het met een kleine machine kunnen doen, terwijl de grote fokker voordeliger met een grote machine kan werken. In het kort moet men de volgende eisen aan de machine stellen: a. De isolatie moet zodanig zijn, dat de machine, ook bij koud weer, ge makkelijk op temperatuur blijft; b. de temperatuur moet in het mid den en in de hoeken der machine niet noemenswaard verschillen. c. Er moet voldoende verse lucht kunnen toetreden, om de ongeboren kuikens van de nodige zuurstof te voorzien. d. Er mogen geen verbrandingspro ducten in de eierruimte komen; e. De warmte moet zodanig te re gelen zijn, dat deze nimmer te hoog kan worden. ring is al sedert 1900 met deze plannen bezig totdat Zwitserland thans de de finitieve stoot heeft gegeven, omdat het ook geheel nieuwe perspectieven biedt voor de Zwitserse handel. Neen, het project is geen lucht kasteel. Op de keper beschouwd, is ieder onderdeel op zich niet eens zo ge weldig. De verbinding tussen het Meer van Constanz en de Zwarte Zee eist slechts een kanaal van 100 km. De Zwitserse deskundigen achten uitvoe ring in vijf a zes jaar tijd zeer goed mogelijk. Daarom wordt het tijd dat Nederland en Belgie rekening houden met dit plan. Inderdaad opent het nieuwe, grote mogêlijkheden voor Ant werpen en Rotterdam. Doch het houdt ook gevaren in. omdat een deel van Midden-Europa wellicht voordeliger bevoorraad kan worden via de Middel landse Zeehavens. De woningbouw in 1948 In 1948 zijn in Nederland 36.391 huizen gereed gekomen, waarvan 3600 in de provincie Noord-Holland. De ge middelde bouwprijs was ƒ10.820 (1947 10.990) per woningwetwoning. Indien men de bouw van bedrijfs gebouwen in de jaren 1947 en 1948 vergelijkt met die van vóór de oor log, trekt het de aandacht, dat van de na-oorlogse bedrijfsbouw een groter deel naar Noord-Holland, Noord-Bra bant en Rotterdam ging dan vóór de oorlog. Te dikke olie in motor of versnellings bak is om verschillende redenen sterk af te raden. En 'n motor voelt zich pas behaaglijk, als hij warm is. Rij den met een te koude motor doe dat NOOIT' heer Tilanus, om aan de kant te blij ven staan en critiek te oefenen. Het is oneindig veel zwaarder, ook voor een politieke partij, om mede verant woordelijkheid te aanvaarden en te dragen. De C.H.U. is zich die verant woordelijkheid in deze moeilijke, zorg volle tijden zeer wel bewust. Zij zal die verantwoordelijkheid dragen, zo lang haar dat staatkundig mogelijk is. De C.H.U. is dit kabinet, dat geen parlementair kabinet is, vrijblijvend en met vertrouwen tegemoet getre den. Spr. doet niet mee aan het zaaien van wantrouwen tegen dit kabinet, zolang hij op principiële en zakelijk6 gronden daarvoor geen reden ziet. Hij waardeert het integendeel, dat ook mannen als Schokking en Stikker hun schouders hebben gezet onder het zeer moeilijke werk, dat te verrichten is. Men heeft getracht, ook in onze gelederen tweespalt te zaaien, zo ging de heer Tilanus verder. Breken, stuk ken maken, is gemakkelijk. Bijeen houden, samenbinden is een moeilijker werk. Het zou onverantwoordelijk zijn in deze tijd te breken. Onze taak is binden. Rust in Djokjakarta Volgens de bijzondere correspondent van Aneta, die de voornaamste plaat sen van Midden-Java heeft bezocht, maakt de stad Djokja een volkomen rustige indruk en biedt zij een norma ler beeld dan Solo, waar nog vele win kels gesloten zijn en het leven nog niet zijn gewone gang gaat. Djokja is ordelijker dank zij de Nederlandse militairen, terwijl te Solo reeds pol:- 'ietroepen van de mangkunegara bij de beveiliging van de stad zijn inge schakeld en weldra twee veiligheids bataljons na opleiding zullen worden ingezet, zodat op het gebied van zelf werkzaamheid Solo de stad Djokja vooruit is. Melkkoeien werden ziek door eiwitvergiftiging Als de Aprilmaand in het land is, brengen de boeren hun vee van de stallen naar de weide. Het gras is dit voorjaar welig gegroeid, zodat er mals voedsel in overvloed is. Aan die plot selinge overgang van stal- op gras voeding is in sommige gevallen een gevaar verbonden. Een landbouwer uit Meerkerk, die zijn koeien in de wei had gebracht, vond bijv. 's morgens één der dieren dood en twee andere ernstig ziek. De veearts constateerde eiwitvergiftiging. Het gras bevatte 'n hoog percentage eiwit, dat de dieren, die aan hooi en dergelijk voedsel ge wend waren, niet konden verwerken. DOELMAN SWIFT HOUDT ER MEE OP Frank Swift, de populaire Engelse doelman, die in vredestijd 18 maal in het Britse nationale team uitkwam, heeft medegedeeld, dat hij zijn keepers trui dit seizoen voor het laatst zal dragen. Voor zijn club Manchester City speelt hij zijn laatste wedstrijd op 7 Mei te Huddersfield. COCHIN-CHINA BIJ DE STAAT VIETNAM Volgens gewoonlijk welingelichte kringen zijn vooraanstaande Franse en Vietnamese leden van de Cochin-Chi- rese assemblee het eens geworden over de inlijving van het gebied in de ont worpen staat Vietnam. 'mailt»* s IK voor het tijdvak van 24 April t/m 7 Mei 1949 Elk der volgende bonnen geeft recht op het kopenvvan Voedingsmiddelenkaarten 905 101 Vlees (A, B, D) 100 gr. vlees. 102 Vlees (A, B) 300 gram vlees 103 Vlees (D) 100 gram vlees 105 Algemeen (A, B, D) 250 gr. boter, margarine of vet 106 Algemeen (A, B) 500 gram boter, margarine of vet 107 Algemeen (A, B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 108 Algemeen (A. B) 125 gram koffie 109 Algemeen (A, B) 500 gram sinaas appelen (inleveren uiterlijk 30 April) 112 Algemeen (B) 200 gram kaas of 250 gram korstloze kaas 114 Algemeen (D) 250 gram boter, margarine of vet 115 Algemeen (D) 100 gram kaas of 125 gram korstloze kaas 116 Algemeen (D) 1 kg sinaasappelen (inleveren uiterlijk 30 April) Tabakskaarten 903 76 Tabak (QA) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. 78 Tabak (QC) 2 rantsoenen sigaretten of kerftabak. Bonkaarten ZA, ZB, ZC, ZD, ZE, MD, MF, MH 905 (bijz. arbeid, a.s. moeders, zieken); Geldig zijn de bonnen gemerkt met de letter L. (De letters achter de bonnummers geven de kaarten aan, waarop de be treffende bonnen voorkomen). De bonnen 084, 089, 090, 091, 093, 097, 098 en 099 Algemeen der bonkaarten voor voedingsmiddelen kunnen ver nietigd worden. A

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 5