Stad en Omgeving PADVINDERS VIEREN SINT JORIS AGENDA DE MOLLEBONEN Zwaags Service Televisie Revue Si. Pancras Biljarttournooi om de Zilveren Waag Zwitserse technici in Bergen te gast K. C. B, heelt expositie ruimte De St. Jorisdag is voor de padvinders een prachtige dag geworden. Het weer werkte geweldig mee en het was dan ook geen wonder dat de welpen het spel in het Heilooerbos met enthou siasme speelden. Het spel was geheel in de sfeer van de dag, de welpen moesten de wereld rond trekken als ridders en uitgaan om te helpen waar dat nodig was. En daartoe was voldoende gelegen heid geschapen door de leiding. Voor elke goede daad, die werd verricnt, kreeg men een St. Joriszwaard. En jong geleerd is oud gedaan, zegt het spreekwoord. De verkenners waren die middag zee rovers en zeeridders. De ridders tracht ten het kwade te bestrijden, door de zeerovers onschadelijk te maken, en de kostbare lading der schepen in veilige haven te brengen. Het was een pracht middag, zo mid den in de mooie natuur. Om half 8 kwamen weer alle padvin ders tezamen op het Waagplein om de dag te sluiten. Evenals 's morgens was deze plechtigheid zeer indrukwekkend, waartoe zeer zeker de aanwezigheid van een band van de Kath. Verkenners bijdroeg, welke een keurige indruk maakte. Onder doodse stilte werden de St. Jorisvlag, de Ned. driekleur en de Alkmaarse vlag gestreken, waarna het Wilhelmus klonk over het mooie oude stadsplein. Menigeen zal zich op dat moment op het Stadsplein in Lyda ge waand hebben, waar eens ook een bij eenkomst was, die echter een droevig karakter droeg, en waar men zich ge laten bij het droevig lot neerlegde. Hier op het Waagplein stonden jonge ridders, die zich op deze plaats vast voornamen, om te trachten evenals St. Joris ridders van de daad te zijn. Tot slot van de dag werd het St. Jorislcampvuur in eigen intieme kring gehouden. De N.P.V. heeft wel een zeer goed kampvuur gehad, dank zij de Brinio- stam, die o.l v. Oubaas N. Piet het St. Jorisspel opvoerde. Gezien de zeer korte tijd van voorbereiding, verdient deze opvoering alle lof. Het spel was af. d - rollen zaten er goed in, de verlich ting was keurig in orde, én zelfs de costumes die toch zeer eenvoudig waren maakten veel indruk. Het was een spel dat ieder van groot tot klein Toneelopvoering als slotavond De toneeluitvoering van Zaterdag avond in het Wapen van Heemskerk, waar de eigen toneelclub ,,'t Gebels- kop" opvoerde het blijspel „Dei 't leste lachtis een waardig slot gewor den van een zeer geslaagd wintersei zoen van de Groningse vereniging „De Mollebonen". Al waren ook niet alle leden opge komen, toch was de zaal goed bezet, toen om ruim 8 uur voorzitter Bonse- ma zijn openingswoord sprak, waarop als altijd samenzang volgde van 't „Grunnens Laid". Het stuk „Dei 't leste lachthe kelt scherp de inderdaad bij vele he dendaagse Groningers levende hang naar „grootdoenerigheid", het na-apen van „stadjers" om daardoor voor „def tig" te worden aangezien. Dat zij zich daarmee vaak belachelijk maken, komt blijkbaar niet bij hen op, zodat zij het meermalen tot hun schade en schande moeten ondervinden. In vrouw Ooster hoes en haar dochter Oaltje (die liever Alie heette) zagen we hier twee slacht offers, de laatste wel het meest door dat zij, op het punt staande zich te verloven met een nietswaardige Gro ningse jongeman, die zich voordeed als een van „hoge komaf" zijnde Am sterdammer, pas op het laatste ogen blik van die stap kon worden weer houden door het optreden van een welmenende vriend, die het doopceel lichtte over de ook naar de mening van vader Oosterhoes onwaardige hu- welijkscandidaat. De verschillende in het stuk optre dende personen, vijf dames en vijf he ren, hebben allen zonder uitzondering de door hen voorgestelde personen goed getypeerd en zij verdienden dan ook volkomen het daverend applaus, dat na elk bedrijf opklonk, alsmede het woord van dank, dat de voorzit ter sprak uit naam van de aanwezigen. Het dappere groepje, dat dringend vroeg om versterking zijner gelederen heeft voor de zoveelste maal bewezen een zeer voornam» factor te zijn in de vereniging van oud-Groningers in Alk maar en omgeving. Een zeer geanimeerd bal met muziek van Gebr. Dekker hield na de traditio nele verloting de danslustigen nog een paar uren bijeen. St. Jorisdag te Alkmaar. Burge meester mr. dr. H. J. Wytema in specteert op het Waagplein opge stelde padvindersgroepen. Naast de burgemeester hopman Nieuw enhuizen. boeide, en wat meer isaan allen gaf voor het nieuwe padvindersjaar, wat zo nodig is, het voorbeeld van ridder lijkheid, doorzettingsvermogen, moed en durf. Nadat door alle welpen, verkenners, voortrekkers en de leiding de keten was gevormd, als onderdeel van de grote keten over de gehele wereld, werd door allen de padvindersbelofte hernieuwd. St. Joris is voorbij. De padvinders beleefden een wondere dag in hun pad vindersleven. Zij hebben weer de krach ten kunnen opdoen om moedig voor waarts te gaan, om het vrolijke spel van verkennen te spelen, om romantiek te beleven, doch ook om waar dat nodig is, aan te pakken, ernstig te zijn, en ridder te zijn, die zijn naaste helpt, wars van alle egoïsme, en die wil zijn: een vriend voor allen, en een broeder voor alle andere padvinders. Burgerlijke Stand Geboren: Jacoba M„ d. van J. C. Heinis en A. B. van Huet. Anke, d. van B. Dekker en T. Bas. Gerardus M., z. van G. Brakenhoff en J. Beentjes. Gerrit J., z. van A. B. de Kloe en T. Rinsma. Antonius G. H M., z. van L. A Res en A. C. M. M. Lohman. An dreas H., z. van H. J. Dekker en C. M. Barendtszen. Anna J. J. d. van A. Dekker en J. Herder. Getrouwd: Cornelis van Heugten en Catharina H. van den Aakster. Christiaan H. Kingma en Anna A. Voorthuijsen. Willem de Vries en Guurtje van den Beidt. Overleden: Franciscus A. A. M. Wagenaar 1 week. Willem L. Wolf, gehuwd met G. Roorda, 49 jaar. DRIE-JARIG KINDJE TE WATER Zondagmiddag om half vijf raakte een 3-jarig kindje in de Oudegracht, tussen het Groot Nieuwland en het Klein Nieuwland. te water. Omwonen den slaagden er gelukkig vlug in het drenkelingetje met een redding- haak op het droge te brengen. COMMUNISTISCHE DEMONSTRATIE VERBODEN Burgemeester en Wethouders hebben geen vergunning verleend voor h^ houden van een communistische de monstratie op de eerste Mei. (Ontleend aan onze advertentterubriek) MAANDAG Harmonie Theater, 8 uur: Een konink rijk voor een huis (tot 14 jaar onder geleide) (geprolongeerd); Victoria Theater, 8 uur: Motorduivels (14 jaar); Cinema Americain, 8 uur: De onbe kende zanger (boven 18 jaar.) Sted. Museum, 10—12, 2—5 en 7—9 uur: Ten toonstelling Bergense kunst. Gulden Vlies, 8 uur: Amsterdams toneel „De Ring en de Kelim". DINSDAG Bioscopen als op Maandag. Deze Revue waarvan de titel nog al gecompliceerd aandoet, speelde zich Zaterdagavond af in de grote zaal van 't Gulden Vlies. Zaal en balcon waren tot het laatste plaatsje toe bezet met ouders van leerlingen der muziek school Zwaag en belangstellenden, die vier uur lang de revüe, waaraan pl.m. 90 personen medewerkten, met onver moeid enthoueiasme hebben gevolgd. Op het applaus afgaande zou men kun nen concluderen, dat de aanwezigen gegrepen zijn door het gebodene, want de opendoekjes waren niet meer te tellen. En dit alles voor een zéér lang pro gramma, volkomen in het kader van amusementsmuziek, welke met nog al veel wisselend geluk werd uitgevoerd. De verschillende nummers werden voorafgegaan door 'n korte inleiding, waar soms werkelijk iets leuks in. zat. In een van deze korte stukjes werd o.m. verkondigd Schubert mag dan een goede huisvader zijn geweest, maar needaar houden we niet van. Het gehele programma steunde wel enigszins op deze uitspraak. Het accordeon en de mandoline speelden de hoofdrol deze avond. Bij alle nummers hebben we reke ning gehouden met de nervositeit, zo als bij het begin van de avond door de leider werd verzocht. Wanneer we uit de veelheid van stukken een keuze doen, dan willen we memoreren en paar aardige krontjong-liedjes en een fleurig balletje van Anne-Marie Kühne waarbij een voortreffelijk décor van Chris Wiedijk. De diverse prestaties werden op de gramofoonplaat vastgelegd door de geluidsopname Cornefoon. Voor de recensent, die de plicht heeft de eer van vrouwe musica hoog te houden, was deze avond minder ge makkelijk. Wanneer men noch met echte volksmuziek, noch met kunst te heeft de eer van vrouwe Musica hoog doen heeft, is de vormende waar de van al deze gehoorde manifestaties moeilijk te vinden. Maar zoals we reeds aangaven, het publiek dacht er blijkbaar anders over; amuseerde zich kostelijk en ging huis waarts zonder er cultureel iets rijker van geworden te zijn. Ms. Militaire parade op Koninginnedag Ter gelegenheid van de verjaardag van H. M. Koningin Juliana op 30 April a.s. zal op het Waagplein een militaire parade worden gehouden door de troe pen van het in Alkmaar liggende gar nizoen. De parade, die om tien uur aanvangt, wordt gevolgd door een dé filé, dat zal worden afgenomen voor het stadhuis in de Langestraat. FILMVOORSTELLING GULDEN VLIES Gistermiddag werd voor de jeugd in het Gulden Vlies een filmvoorstelling gegeven, waarvoor maar matige be langstelling was (gezien het mooie weer niet te verwonderen). Nadat eerst een paar kleinere films waren vertoond, o.a. van een schrande re chimpansé, moedige cowboys en een tekenfilm, die wel gemist had kun nen worden, volgde de Holl. film „Trouwe Kameraden", waarin Sylvain Poons, Frits Schakels, Douwe Koridon (bekend uit Dik Trom) een paar aar dige pleegkinderen en Hector een ver standige hond, de hoofdrollen vervul den. Aardige muziek, typische kiekjes en tafereeltjes uit A'dam maakten verder dat de avonturen van de trou we kameraden met aandacht werden gevolgd, waarbij Hector aller sympa thie had. Vrone viert het jaarlijkse feest In zijn openingswoord heette voorzitter Modder alle aanwezigen hartelijk welkom Ilij hoopte dat de elftallen in de komende competitie op het nieuwe sportveld, met de nieuwe verkleedlokalen betere resul taten zullen behalen dan in het afgelopen seizoen Hierna volgde het eerste bedrijf van het blijspel in vier delen „Het Generaals Vrouwtje", opgevoerd door ,,De Optimis ten" Het was met recht een blijspel, want de aanwezigen brulden het van tijd tot tijd uit van het lachen Een woord van hulde voor de regisseur Beelman is wei op zijn plaats Door de heer P de Kraker was op de wijze van ,,Hup, Holland Hup" een heel feestlied in elkaar gezet, dat door een zes tal dames met veel succes werd gezongen Na de traditionele verloting, die na het toeeelstuk werd geohuden dankte de heer Forrer de aanwezigen voor hun aandacht en wenstte allen nog een gezellige avond toe Namens het Vrone-bestuur werden aan mevr Forrer bloemen aangeboden voor het vele werk wat zij gedaan had voor het slagen van het feest Tot slot werd er nog een paar uurtjes „gezellig gedanst onder leiding van ,.De Musicals Stars" Heiloo AANRIJDING Hedenmorgen omstreeks elf uur had op de hoek van de Kanaalkade en Kaarsemakersgracht een aanrijding plaats tussen een auto en een motor rijwiel. De motorrijder passeerde, gaande in de richting van de Friesebrug een file auto's en had daardoor geen uitzicht op de auto, die van de Kaarsemakers gracht naar links wilde afzwenken. Ook de bestuurder van de auto kon de motorrijder niet tijdig ontwaren, met het gevolg dat beide voertuigen tegen elkaar botsten. Zowel van het motorrijwiel als van de auto werd de koplamp beschadigd. De motorrijder bekwam een bloe dende hoofdwonde en werd ter plaatse verbonden. DE GROSLIJSTSTEMMING VAN K.V.P., AFD. HEILOO. Gistermorgen heeft de K.V.P., afd. Heiloo, haar groslijststemming voor de definitiev samenstelling Van de candi- datenlijst vóór de gemeenteraadsverkie zing, doen plaats hebben. Er waren 392 stemmen uitgebracht van de bijna 800 leden. 214 leden hadden het politiek advies gestemd^ terwijl 55 ongeldige stemmen waren uitgebracht. De heer J. Schuijt zal weer als lijstaanvoerder fungeren, 2. J. Bolten, 3. H. Groot, 4. J. Robert, 5. P. J. Zuurbier, 6. P. Kraakman, 7. C. Hageman. 8. Aad Ham 9. J. Borst, 10. Jac. Wassenaar, 11. G. Heijne, 12. H. Rotteveel, 13. J. Punt, 14. J. Kueter, 15. mevr. Kösters-Jansen, 16. A. Zoon, 17. C. Bakker. Deze volg orde houdt in, dat de heer G. Heijne, die, zich wel verkiesbaar had gesteld, niet in de raad zal terugkeren. De heer K. Hareman, die momenteel nog in de raad voor de KVP zitting heeft, heeft zich' niet herkiesbaar gesteld. Wanneer de KVP alhier wederom zes zetels zou verkrijgen komen als nieuwelingen in de raad de heren J. Robert en P. J. Zuurbier, waarvan eerstgenoemde reeds zitting had in de noodraad kort na de bevrijding. Spannende partijen in de eerste vier ronden Zaterdagmiddag is het eerste klas tournooi om de „Zilveren Waag" in hotel de Nachtegaal begonnen en reeds in de eerste helft van deze wedstrijden reeks zijn goede resultaten behaald en werd eersteklas spel te zien gege ven, getuige de series van 161, 124 en 122 en diverse series van dicht bij de 100. De deelnemers zijn ditmaal: F. Ha bere, P. v. Someren, K. Meeuwe en C. Trimbos uit Amsterdam, J. Lamers uit Beverwijk en H. Hoogland, G. Wessels en J. Moejes uit Alkmaar. Het tournooi, dat onder leiding staat van de B.V. Excelsior, werd Za terdagmiddag met enige hartelijke woorden geopend door de voorzitter van het district Alkmaar, de heer P. Rolie, die dit tournooi het belangrijk- sté noemde van het biljartseizoen en de deelnemers niet alleen welkom heette, maar hun ook allen zeer veel succes toewenste. De heer De Boer uit hotel de Nachtegaal had voor uit stekend materiaal gezorgd. Na de welkomstwoorden kwam spe lers, arbiters en schrijvers in actie en traden G. Wessels tegen P. v. Someren en H. Hoogland tegen Moejes in het strijdperk. Wessels startte uitstekend en won zijn eerste partij met een gem. van ruim 22.en een hoogste serie van 122, terwijl Hoogland met 400 tegen 296 van J. Moejes won met een gem. van 18.18. In de volgende partijen werd de hoogste serie van Wessels al direct overschreden met2 car. Meeuwe maakte een zeer mooie en fijn ge speelde serie van 124 en won met 400 366 van J. Trimbos in 26 beurten. Maar J. Lamers uit Beverwijk die sterk vooruitgegaan is verhoogde de serie opnieuw door tegen F. Haberer 161 te maken. Toch kon deze serie niet verhinderen, dat hij met klein verschil (22 car.) de partij van Haberer ver loor. 's Avonds won Haberer zijn tweede partij. Hij versloeg Trimbos met 400 218", terwijl op het andere biljart Meeuwe zijn tegenstander Lamers op 266 liet staan. Ook Hoogland won zijn tweede partij. In 22 beurten versloeg hij v. Someren met 400 tegen 319, ter wijl G. Wessels zijn eerste nederlaag leed tegen J. Moejes 400 tegen 348 in 18 beurten. Zondagmiddag behaalde Moejes een goede zege op Meeuwe, die hierdoor zijn eerste nederlaag leed. Als zeer sensationele partij mag ze ker aangemerkt die tussen Haberer en v. Someren. Deze laatste was er uitstekend in en had lange tijd met flink verschil de leiding tot een serie van 131 van Haberer de situatie enigszins wijzigde en toen v. Someren op 399 stond maakte Haberer de 400 vol. Maar v. Someren had nog de na- stoot, die hij jammer genoeg miste, waardoor hem met één carambole ver schil een gelijk spel ontging. Wessels speelde 'n uitstekende partij tegen Trimbos en won met 400294 en een gem. van 30.76! Zijn tegenstan der gaf ook best spel te zien (gem. 22.61). Hoogland behaalde zijn derde over winning. Hij sloeg Lamers met 400 334. En 's avonds volgde zijn vierde zege, ditmaal op Wessels, die slechts 30 car. achter bleef (gem. 25 en 23.06) Meeuwe bezorgde Haberer zijn eer ste nederlaag 400370. Moejes klopte Lamers 400309 en Trimbos won in een niet al te sterke partij van Van Someren. De twee eerste dagen zijn een mooi sportief succes geweest en vol span ning ziet men het volgde week-end tegemoet, omdat dan zal beslist wor den wie de Zilveren Waag voor een jaar wint. De gedetailleerde uitslagen waren: G. Wessels 400 •18 122 22.22 P. v. Someren 197 18 66 10.94 H. Hoogland 400 22 72 18.18 J. Moejes 296 22 47 13.45 K. Meeuwe 400 26 124 15.38 J. Trimbos 366 26 56 14.07 F. Haberer 400 18 97 22.22 J. Lamers 378 18 161 21.— F. Haberer 400 26 95 15.38 J. Trimbos 218 26 61 8.31 K. Meeuwe 400 18 62 22 22 J. Lamers 266 18 60 14.77 J. Moejes 400 18 98 22.22 G. Wessels 348 22 81 19.33 H. Hoogland 400 22 81 18.18 P. v. Someren 319 22 37 14.50 Zondag: J. Moejes 400 22 65 18.18 K. Meeuwe 238 22 49 10.81 F. Haberer 400 22 131 18.18 P. v. Someren 399 22 98 18.13 H. Hoogland 400 24 84 16.66 J. Lamers 334 24 73 13.91 G. Wessels 400 13 76 30.76 J. Trimbos 294 13 61 22.61 J. Trimbos 400 27 74 14.81 J. v. Someren 164 27 32 6.07 H. Hoogland 400 16 82 25.— G. Wessels 369 16 87 23.06 J. Moejes 400 22 73 18.18 J. Lamers 309 22 61 14.04 K. Meeuwe 400 24 70 16.66 F. Haberer 370 24 92 15.41 Stand na de vierde ronde: 1. Hoogland 1600, 83 b., gem. 19.27. 2. J. Moejes 1496, 23 b., gem, 18.02. 3. F Haberer 1570, 90 b, gem. 17.44. 4. K. Meeuwe 1438, 89 b, gem. 16.15. 5. G. Wessels 1517, 64 b„ gem. 13.70; 6.* C. Timbosr 1278, 92 b., gem. 13.80: 7, J. Lamers 1287, 82 b., 15.69; 8. P. v Someren 1079, 89 b., gem. 12.12. Tijdens tournee door Nederland Een groot gezelschap technici, ge tooid met de Zwitserse kleuren, stapte dit week-end af aan het bekende Oranje-Hotel te Bergen. Het waren le den van het „Schweiz Technischer Ver band, Section Bern" op tournee door ons land. Dit gezelschap deskundigen op allerlei technisch gebied, aldus ir. Eigenmann uit Bern, voorzitter van de afdeling, die zo vriendelijk was ons en kele ogenblikken te woord te staan, was na „Ostern" door Frankrijk, Lu xemburg en Belgie naar onze lage lan den afgezakt om hier hun blikken te verruimen. Op Walcheren was de wederopbouw bewonderd, te Ierseke was kennis ge maakt met de oesterteelt, van Rotter dam was een schat van herinneringen meegenomen en de heer Eigenmann was onuitputtelijk in zijn lof over de schitterende ontvangst, die de Fa. Wil ton het gezelschap had bereid. Via Gouda, Leiden en de onvolprezen bollenvelden was Amsterdam bereikt, waar niet alleen op technisch gebied veel interessants was gezien, maar ook genoten van een rondvlucht per KLM. IJmuiden met zijn sluizen en haven bracht nieuwe sensatie voor de berg bewoners. Over de laatste pleister plaats Bergen raakte Ir. Eigenmann niet uitgepraat. Er stond verder nog op het programma een bezoek aan de Wieringermeer, de N.O.-polder, Giet hoorn, het Noorse Venetie, Staphorst, Arnhem, Nijmegen en Eindhoven met de Philipsfabrieken. Het gezelschap was buitengewoon enthousiast over alles wat het in ons land had gezien en prees bovenal de ontvangst, die het overal te beurt was gevallen. Met bijzondere nadruk ver zocht de leider bij herhaling toch in de pers vooral melding te willen ma ken van hun, grote dank voor de har telijke ontvangst, die hun stoutste ver wachtingen verre had overtroffen en die een onuitwisbare indruk bij alle bezoekers zou achterlaten. De hotelhouder, de heer Dalloyaux, heette als gastheer de aanwezigen har telijk welkom, Zwitserland en Holland aldus deze spreker, door de eeuwen heen verbonden door een van de be langrijkste waterwegen van West- Europa. komen in vele opzichten over een, voelen zich a.h.w. verwant: bei der vrijheidszin, cultuur, geschiedenis, democratie leggen een hechte band die door bezoeken als deze slechts ver sterkt kunnen worden. Nadat de volksliederen van beide landen staan de door allen waren gezongen, wenste de gastheer zijn gasten verder „viel Vergnügen". Rond de welvoorziene dis, waarbij ook burgemeester Huygens en wethou der Driessen met hun dames mede aan zaten. genoot het gezelschap verder van een copieus diner en rhetorisch vuurwerk. Burgemeester Huygens wees er o.m. op hoe de Hollandse gastvrij- ERNSTIG ONGEVAL. Vorige week was de letterzetter C. V„ werkzaam op de drukkerij van de de heer G. Keppel zo onfortuinlijk het mes van de snijmachine op zijn vingers te krijgen. Eén vinger moest hij mis sen, terwijl een tweede vinger ernstig beschadigd is. T.B.C.-bestrijding bij koeien De directeur Prov. Gezondh. Dienst v. Dieren, de heer D. Rempt schrijft ons. Het afgeven van verklaringen. Rode verklaringen mogen afgegeven worden voor vrije koeien uit stallen waar nog reageerders voorkomen. Is het stal-onderzoek langer dan twee maanden geleden, dan moet de koe waarvoor de verklaring gevraagd wordt eerst weer worden getuberculineerd. De witte verklaringen met groene balk worden afgegeven voor koeien uit een bedrijf, dat bij het laatste stalon- derzoek vrij was van reageerders of waar de toen aanwezige reageerders binnen 20 dagen na het stalonderzoek ziin opgeruimd. Dit ziin dus de reactie-vriie bedrijven. Ook voor de reactie-vrije bedrijven geldt, dat, wanneer het stalonderzoek langer dan twee maanden heeft plaats gevonden, hertuberculinatie noodzake lijk is, alvorens wederom een verkla ring voor een te verkopen koe afgege ven mag worden. Dit alles is nodig, omdat wij de ko per een zo groot mogelijke garantie willen geven, dat het ten verkoop aan- gaun^on rund inderdaad niet reageert! Rode verklaringen en witte verkla ringen met groene balk waarop staat vermeld, dat de tuberculinatie langer dan twee maanden geleden heeft plaats gehad, hebben dus geen waarde! Voor de tbc-vriie bedrijven (bedrij ven waar de laatste twee jaren of langer geen reageerders werden gevon den) gelden de witte verklaringen. Tot nog toe kan het gehele jaar een witte verklaring afgegeven worden voor een koe uit een tbc-vrije stal. Deze termijn zal belangrijk inge krompen worden, want een jaar is te lang. Vermoedelijk wordt het zo dat tot pl.m. 1 Juli witte verklaringen af gegeven mogen wordén van koeien uit een tbc vriie stal, zonder dat deze koeien eerst nog weer opnieuw getu berculineerd worden. Na 1 Juli zou den zulke koeien wel eerst getubercu lineerd moeten worden, alvorens de witte verklaring afgegeven mag wor den. De verklaringen worden uitslui tend afgegeven door de dierenartsen, niet door de Gezondheidsdienst. Wij brengen één en ander gaarne nog eens onder de aandacht van de veehouders, omdat het in de praktijk blijkt dat velen hiermede niet vol doende op de hoogte zijn. Dit geeft teleurstellingen, welke vóórkomen kunnen worden. heid wedijvert met de Zwitserse en de heer Van Riet uit Alkmaar meende als pl. voorzitter van Horecaf, dat het hotelwezen de ziel moet zijn van Hol lands welvaart en bracht een bijzon der woord van dank aan gastheer en gastvrouwe, de heer en mevr. Dallo yaux. Aardige attentie Het op de tafel prijkende wapen van Bern, gegarneerd met ijs en slagroom, ontlokte kreten van bewondering voor de schepper van dit kunstwerk en de Zwitsers bleken deze attentie buiten gewoon op prijs te stellen. De gastheer had de gelukkige ge dachte gehad om de Westfriese Volks dansers te Stompetoren uit te nodi gen om deze avond enige oud-Holland se volksdansen te demonstreren, wat bij de Zwitserse gasten veel waar4 dering vond. De banden HollandZwitserland zijn weer versterkt en in de nabije toekomst zullen er stellig meer vriend schapsbanden worden gelegd. Het was de heer Verolme die daartoe de weg wees. Deze leraar Duits aan de open bare Ulo-school had dit jaar als inte resse-centrum bij zijn onderwijs Zwit serland gekozen en stelde de vreem delingen in de gelegenheid kennis te nemen van dit werk. Zijn kleine ten toonstelling trok algemeen de aan dacht en met zijn verzoek de corres pondentie tussen Zwitserse kinderen en kinderen uit Holland te willen be vorderen, klopte hij niet aan een dove mans deur. De Rustende Jager verbouwt „de Oude Stal" Voordat de Raad der gemeente Bergen wederom büeen kwam om een beslissing te nemen inzake de aankoop van het Dorpshuis en de eventuele beschikbaar stelling hiervan aan het Kunstenaarscen trum is er een oplossing gevonden om te voorzien in het gebrek aan expositie ruimte „De Rustende Jager" zal de z g Oude Stal, hoek Karei de Grotelaan verbouwen tot een behoorlijke zaal, waarin de Ber gense kustenaars regelmatig hun tentoon stellingen zullen houden, die zoals be kend, van 15 Mei tot 15 September zul len duren De Oude Stal is inderdaad een prachtige gelegenheid, welke met niet zo hoge kos ten tot een uitstekende expositie-zaal kan worden verbouwd De heer Diesfelö, eigenaar van De Rustende Jager, heeft zich reeds eerder voor het K C B ver dienstelijk gemaakt door daadwerkelijke steun bij verschillende manifestaties der kunstenaars In verband met de tijd nodig voor de verbouwing zal de eerste expositie op 4 Juni aanstaande worden geopend De oogst van Pasen Gedurende het tijdvak van 15 to^ en met 22 April werden aan het politie-bureau te Bergen de navolgende voorwerpen als gevonden aangegeven: kindermantel tje; voetbal handdoek en zwembroek; grijs jasje; "witte wollen shawl; oorbel; twee onderbroekjes; zonnebril; gele pad- vindersportemonnaie met inhoud; duim stok; bruine handschoen; bruine bal; autoped; bankbiljet van f 10,licht bruin tasje; handenriem; armband; vul pen; portemonnaie met inhoud De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: portemonnaie, inhoudende postzegels; kindewagenwieltje; bruin lederen por tefeuille, inhoudende foto's en f 1,—; groen vest met grijze strepen; zon nebril; bril schildpad montuur; stem- hamer; fototoestel in étui (Kodak); hoofddoek; gebreid blauw kinderbroekje; autoped (rood), luchtbanden; Ipuuine da meshandschoen; rood-bruine portemon naie, inhoudende textielkaart; zilveren bedel-armbandje; donker-blauwe porte monnaie, inhoudende f 3,50, 2 sleutels; fototoestel; horloge me^ ketting; bruine portemonnaie, inhoudende f 1,21; speel goedkonijntje; blauwe jongensslipover DE BRANDWEER RUKT UIT Zondag tegen enen riep de sirene de brandweer weer eens te hulp; langs de trambaan Bergen-Binnen—Bergen aan Zee was brand ontdekt Reeds 's morgens was iets soortgelijks voorgekomen; toen had den voorbijgangers het vuur gedoofd De brandweer hoefdegeen water de geven: met schoppen werd het gevaar bezworen Schoort C ANDID A a ENLIJ ST SCHOORLS BELANG De plaatselijke vereniging „Schoorls Be lang" stelde haar candidatenlijst voor de aanstaande gemeenteraadsverkiezing vast als volgt: p Blankenstijn, Van de Garde Jr, S Gutker, C Hoogvorst Az, mevr Jan senBreevaart, T Leeuwenkamp, P van Lienen en J van der Oort „Schoorls Belang" plaatste de candida- ten alphabetisch en verkozen zal hij of zij zijn, die de meeste stemmen op zich verenigt AD SPIRANTEN VAN OLYMPIA IN ACTIE De adspiranten van Olympia mochten zich bij hun jaarlijkse uitvoering weer verheugen in grote belangstelling, de zaal van „De Rustende Jager" was geheel bezet Als het zo nog even doorgaat, zal elk kind lid zijn var. Olympia en mede genie ten van de zegeningen van goed geleid gymnastiek-onderwijs Het uitgebreide programma werd in vlot tempo afgewerkt De jeugd gaf zich voor de volle honderd procent en het was een lust te zien hoe keurig en correct de jongens en meisjes* hun oefeningen met hoepel, stok en knots en aan ladder, paard, brug, ringen, bank, enz, enz af werkten en hoe ze groeiden als er weer applaus klonk en al die vaders en moe* ders die vol trots hun kroost gadesloeg*11 Ook op het terrein van muziek, zarrê en toneel bleken ze geen vreemden te zijn Deze afwisseling bleek door het pu bliek zeer te worden gewaardeerd Het was een uitvoering waarop de jeugd, dircteur K Boot en de leidster, mej T Ens, met voldoening kunnen terug zien

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2