amen Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN De opheffing van de blokkade was volledig Zaterdag 14 Mei 1949 146e Jaargang No. 113 Amerika zei,ontmanteling in Japan stop Vliegveld Bergen wordt gereed gemaakt Man verdronken bij reddingspoging Hankou geëvacueerd? Neêrlands sterkste amateurs in de Ronde van Noord-West-Nederland Rijkspolitie arresteert smokkelbende te Frankfort ien en dekens BUREAU ADMINISTRATIE Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A. KAPTEIN ALKMAABSCHE COURANT DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden t 1.— elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, f 4.— per kwartaal plus incassokosten aanbieding alleen ners betreft, die abesteld, raden en profiteer van eenheid het steeds. „Ze is al- nt gekomen en lacht probeert de motor ;ngen, maar als ze de heeft rondgedraaid, g en kneust Jannies het opgeven. Ja, een en. De „Union Jack" en de Franse Tri colore zijn thans, na vier jaren bijna, volgens overeenkomst tussen de Britse en Franse militaire besturen, verwij derd van de overwinningszuil in de Britse sector van Berlijn „als gebaar van welwillendheid tegenover de Ber- lijners". Op de „Brandenburger Tor", op de grens van de BritsRussische sector, staat nog een rode vlag. Kleine geschillen waren onvermijdelijk Generaal Clay, de Amerikaanse be velhebber in Duitsland, heeft in een telefonisch gesprek met het Ameri kaanse departement van buitenlandse zaken verklaard, dat de opheffing van de blokkade door de Sowjets „volle dig" was en „in goede geest gedaan". Clay achtte kleine geschillen onver mijdelijk en hij vond het nog te vroeg om er veel waarde aan te hechten. Hij meldde eveneens, dat de han delsbesprekingen tussen de Russische en Westelijke autoriteiten reeds begon nen waren. Een Britse woordvoerder heeft mee gedeeld, dat in Berlijn Vrijdag voor het eerst sinds vele maanden een vier- mogendhedenbespreking is gehouden. Hij wilde geen bijzonderheden geven. Gustav Lingelhöfer, chef van eco nomische zaken van het „Westerse" bestuur van Berlijn, heeft op een pers conferentie verklaard, dat vertegen woordigers van de Westelijke mogend heden met Sowjet-vertegenwoordigers hebben vergaderd ter bespreking van het gecompliceerde vraagstuk der her vatting van de handel tussen Berlijn en hel Westen. „Voor heden is een tweede vergadering vastgesteld" zei hij. Grenscorrecties worden geverifieerd Van bevoegde zijde wordt ons mede gedeeld, dat de demarcatie-commissie, die volgens het Parijse protocol de nieuwe grens tussen Nederland en Duitsland ter plaatse van de op 23 April uitgevoerde grenscorresties de finitief zal vaststellen, thans in Zuid- Limburg haar werk is begonnen. In twijfelachtige gevallen zullen de plaatselijke autoriteiten en de betrok ken inwoners door de commissie wor den gehoord. De Amerikaanse regering heeft be sloten de Japanse herstelbetalingen stop te zetten. Dit bericht werd te Londen met berusting, doch niet met '^stemming ontvangen. Van de zijde van het Britse minis terie van Buitenlandse Zaken wilde men geen commentaar geven op de Amerikaanse beslissing, i Tc Londen worden twee ernstige be- zivaren tegen het stopzetten door de Verenigde Staten van de Japanse her stelbetalingen naar voren gebracht en wel, dat de bondgenoten der gealli eerden in het Verre Oosten geen Japanse herstelbetalingen meer zullen ontvangen en dat de mogelijkheid be staat, dat de Amerikaanse politiek, welke gericht is op een economisch herstel van Japan, zover wordt door gevoerd, dat hierdoor niet meer vol doende rekening wordt gehouden met de factor veiligheid, welke ten aan zien van Japan niet over het hoofd mag worden gezien. Weer haring in hefr I|sel- rrseer Toen de UK 160, schipper Jan Post, en Zuiden van Urk met de kuil aan het vissen was op paling, bevond zich in het net een.haring. Deze vangst kan als zeer hijzonder worden aangeduid, daar het na de af sluiting van de Zuiderzee nog nooit is voorgekomen dat er haring in het IJs- selmeer werd aangetroffen. Men verkeerde in de stellige over tuiging dat haring in het water van het IJsselmeer onmogelijk kan leven, om dat het niet zout genoeg meer is. Hoe de gevangen haring dan ook spring levend kon zijn. is voor velen onge loof baar Toch is dit het geval. In de Gem. Visafslag was de vis te zien, die veel belangstelling trok. Het exemplaar is naar het Instituut voor Visserijonderzoek te Den Haag gezonden voor nadere studie. Velen op Urk, zowel oud als jong, kregen bij het zien van deze Zuiderzee-haring heimwee naar de tijd toen de Zuider zee nog niet was afgesloten. Het toekomstige Duitse bestuur Indien Bonn de Westduitse federale hoofdstad wordt, zullen de toekomstige geallieerde hoge commissarissen zich daar moeten vestigen, aldus heeft ge neraal Clay aan de pers meegedeeld. Hij voegde er aan toe, dat het nog mogelijk is, dat de toekomstige federa le regering en het parlement het voor naamste deel van het bestuur te Frank fort zullen laten blijven, ondanks het besluit van de constituerende vergade ring ten gunste van Bonn, GEEN AUSTRALISCHE TROEPEN NAAR HONGKONG Chifley heeft verklaard dat Groot-Brit- tannie Australië niet om hulp heeft verzocht voor de verdediging van Hongkong en dat de Australische rege ring daarom niet heeft overwogen troepen naar deze Britse kroon-kolonie te zenden. Weerbericht Verwachting, geldig tot Zondag avond: Meest zwaar bewolkt met enkele regenbuien. Zwakke tot matige wind, hoofdzakelijk tussen Noord en Oost. Weinig verande ring in temperatuur. Geen terugtrekking der Amerikaanse troepen De reizende ambassadeur van presi dent Truman, dr. Philip Jessup, is te Parijs aangekomen, waar hij voorberei dende besprekingen zal voeren met Franse en Britse functionarissen. Kort na zijn aankomst verklaarde hij, dat het bericht uit New York over een hergroepering der geallieerde troepen in Duitsland „onjuist en zeer mislei dend" was. Volgens het bericht zouden de Ame rikaanse autoriteiten een plan overwe gen tot het terugtrekken van alle bezet tingstroepen in Duitsland op de Noord- duitse havensteden. Jessup 'zei, dat nog geen vastomlijnd programma was vastgesteld voor de voorbereidende besprekingen. Hij was vergezeld door twee deskundigen voor Juitse en Russische aangelegenheden. Bezetting van 2000 man Naar wjj uit goede bron vernemen staat het thans vast dat het vliegveld Bergen weder in gereedheid gebracht zal worden. Dit zal binnen zeer afzien bare tijd 't geval zijn. Binnenkort ho pen wij de juiste datum van het begin der werkzaamheden te kunnen mede delen. Het ligt in het voornemen te begin nen met enkele noodstartbanen; het aantal manschappen dat tot de bezet ting van het vliegveld gaat behoren zal omstreeks 2000 bedragen. Ook De Kooy Wij vernemen voorts dat op het ter rein van het vroegere vliegveld De Kooy bij Den Helder weder een klein viegveld zal worden aangelegd ten dienste van de opleiding van de adel borsten-vlieger. Het nuttige wapen Een ingenieur uit Frankfort heeft een zakwapen vervaardigd, dat de vorm heeft van een armband. Het kan een stroom van 1000 volt voortbrengen met behulp van een eenvoudige batterij. Het geheel is niet groter dan een cigaretten- koker en kan in de vestzak wor den opgeborgen. Bij een aanval is het voldoende het contact op het gezicht of op een ontbloot ge deelte van het lichaam van de aanvaller te plaatsen om een ont lading te veroorzaken. Ofschoon de schok zeer hevig is, zou deze geen nadelige gevolgen hebben. Het apparaat wordt verkocht voor ongeveer 25 Mark met de vermelding: „Het enige Duitse wapen dat enig nut heeft". Kind dai ie waier was geraakt, is gered Gisteravond heeft zich tussen de scheepswerf 't Hondsbosch en de wer ven Nicolaaas, Witsen en Vis te Alkmaar een tragisch geval van verdrinking af gespeeld, waarvan de 54-jarige Johan nes Hollenberg uit Castricum het slachtoffer is geworden. Enige jongetjes waaronder de 4-jar. Frederik Appel uit Alkmaar, waren om streeks zes uur aan het spelen op het zinkbruggetje, dat zich tussen beide scheepswerven bevindt. Dit bruggetje, dat meer op een vlot gelijkt, is vrij glad en waarschijnlijk hierdoor is Fre derik Appel uitgegleden en te water geraakt. De magazijnmeester van de scheepswerf 't Hondsbosch, de heer Smit, die juist voor zijn huis stond, zag enige kinderen hard weglopen en hoor de roepen dat er iemand te water.lag. Zonder aarzelen sprong de heer Smit te water en hoewel hij bij het zwemmen veel last ondervond van zijn zware kleding, slaagde hij er in het jongetje naar de kant te brengen, waar hij met behulp van omstanders het kind op het droge wist te werken. Het jongetje werd direct naar zijn ouderlijke woning in de St. Annastraat overgebracht. Juist toen men dacht dat het ongeval aldus nog goed afgelopen was, kwam men tot de ontdekking dat er een pet op het water dreef. De boekhouder van de scheepswerf 't Hondsbosch, de heer Haasbroek, pakte direct een dreg en vrij spoedig slaagde hij er in een man naar de kant te trekken. Het bleek de 54-jarige Johannes Hollenberg uit Cas tricum te zijn, die deze middag voor 't eerst op de werf werkzaam was. Hij verrichtte werkzaamheden voor de firma Borst, aanjiemer te Castricum. Hoewel anderhalf uur kunstmatige ademhaling werd toegepast, kon dr Lojenga slechts de dood constateren. Kapelaan Soutenbier diende het slacht offer het Heilig Oliesel toe, waarna Hollenberg per ziekenauto naar het St. Elisabeth Ziekenhuis te Alkmaar werd overgebracht. Door de geestelijkheid werd de familie van het slachtoffer op de hoogte gesteld. De heer Hollenberg was getrouwd en laat een vrouw en ze ven kinderen na, waarvan één zoon in Indonesië vertoeft. Daar de heer Hollenberg vlak bij de plaats van het ongeval enige vaten aan het teren was, vermoedt men dat hij ge kleed te water is gesprongen om het kind te redden. Hij moet echter vrijwel direct zijn verdronken. Londen-Parijs in ruim twintig minuten De nieuwste Britse straaljager, de Hawker B- 1052, is in 21 minuten en 28.3 seconden van Londen naar Parijs gevlogen. De gemiddelde snelheid over het 354 km lange traject was 988.8 km per uur. Het bestaande niet-officiële record LondenParijs is 27 minuten. Het toestel werd bestuurd door es kaderleider T. S. Wade, eerste invlie- ger van de Hawker-fabriek. Hij deel de aan verslaggevers mee, dat het weer niet gunstig was geweest voor een dergelijke snelle vlucht. Na de monstraties in Parijs zal de piloot pro beren het record voor de vlucht Parijs —Londen, dat op 20 minuten 11 secon den staat, te breken. De Hawker P 1052 is een experimentele jager met pijlvormige vleugels. De machine komt juist van de „geheime lijst". In één der straten van de Britse sector van Berlijn verdringen nieuwsgierigen zich voor een eta lage, waar met grote letters bekend staat gemaakt: Doordat de blok kade is opgeheven, zijn de prijzen der goederen in de Westelijke zones met 10 verlaagd. Volgens berichten van een nieuws agentschap is Hankou, de grootste in dustriestad in Midden-China door de communisten veroverd. De nationalis tische troepen hebben de stad zonder verzet ontruimd. Zjj zijn naar het Zui den afgetrokken. Van officiële zijde is te Sjanghai toe- gegevep, dat de Chinese regerings troepen zijn terug getrokken uit Tait- sang en Kiating, twee steden, die sleu- telpunten vormden van de cirkelvor mig rondom Sjanghai aangelegde ver dedigingslinie. Deze troepen bezetten thans dichter bij de stad gelegen stel lingen. Taitsang en Kiating liggen op een afstand van 30 a 50 km van Sjanghai. De Chinese nationalistische partij, de Kwomintang, heeft besloten Tsjiang Kai Sjek te verzoeken naar Kanton te komen en „de leiding van het land" op zich te nemen, zo is in gewoonlijk betrouwbare kring onthuld. Dit be sluit is genomen, zo verklaart men, door de centrale politieke raad, het hoogste,over de politiek beslissende, orgaan van de Kwomintang. Valse tabaksbonnen in omloop Het Centraal Distributiekantoor brengt onder de aandacht, dat er ver valsingen in omloop zijn van de bon nen der tabakskaarten QA en QC 903 De valse bonnen zijn te herkennen aan de kleur. Deze is iets donkerder dan die van de echte en helt meer over naar het bruin. Handelaren doen er goed aan tabaksbonnen, welke een af wijkende kleur vertonen, nauwkeurig te onderzoeken. Behalve aan de kleur zal men gewoonlijk ook aan de op druk van de bon en ahn de vezel aan de achterzijde kunnen zien, of men met een vervalsing te doen heeft. NIEUWE MINISTER VAN MARINE IN DE V. S. President Truman heeft als opvolger van de onlangs afgetreden minister van marine, John Sullivan, benoemd Francis Patrick Matthews, een advo caat uit Omaha (Nebraska). PERON REORGANISEERT ZIJN PARTIJ. Volgens de Argentijnse radio zal binnenkort een uitgebreide reorgani satie van de partij van president Juan Perón plaats vinden. ]y[OCHT GE WAT MISSEN in de krant van vandaag, beschuldig onze jongens dan niet van nalatigheid. We hebben nog even gewacht met af drukken, maar het dagelijkse bericht over een Russische uitvinding is van daag niet gekomen. Misschien is 't verhaal wel uit Het meest knotse bericht komt uit Amerika, waar John Crider voor een rechter stond wegens bigamie die zogezegd in veelwijverij was ontaard. „Met hoeveel vrouwen ben je nu eigenlijk getrouwd?" vroeg de toga. „Ik kan 't niet precies zeggen, want ik weet niet hoeveel keer ik dron ken ben geweest", kraaide Crider. D De gemeenteraad van Clay Center nam met grote meerderheid een voorstel aan van de vrije verkoop van sterke drank, maar verwierp het plan voor de bouw van een watertoren. Was overbodig ge worden. En hier moet ik U beslist het verhaal vertellen van de 81-jarige Gina Johannessen uit Oslo. die deze week ten huwelijk ging met een 71- jarige Deen. Hij is haar derde man; de beide vorigen waren een Noor en een Zweed. Mitsdien heeft heel Scandinavië aan haar voeten gelegen. jUAAT DE CANADEZEN maar schuiven! Uit Ottawa wordt be richt dat de regering het Sinterklaas achtige voornemen heeft de inkomsten belasting met een derde te verlagen. En dan zijn er nog Canadezen, die za niken om Nederlandse kinderbijslag! Omdat in de Amerikaanse fllmfabrie- ken de radicale lieden zijn weergekeerd heeft Adolphe Men jou, die zich fel tegen de communisten keerde, al sinds maanden geen rol gekregen. De rollen zijn weer omgekeerd. In Ontario bracht een man een kunstbeen bij de politie; hij had het gevonden in zijn ge parkeerde auto. In Nederland heb ben we twee bonden van ouden van da gen: een gewone en een algemene. Toeft U 't verschil? Ik niet. Nu gaan ze samenwerken. Vroeg begonnen, veel gewonnen! Sir John Sheehy, de fi nanciële deskundige van het Britse militaire bestuur in Duitsland, is in zijn woning in Noord Rijnland-Westfalen Nu is het vóór-beel-dige perk weergekeerd. tijd- doodgeschoten. (Waarschijnlijk door 'n inbreker) TE MANCHESTER is een bijeen komst gehouden, welke een onder deel vormt van een campagne om de levens van zes negers te redden, die wegens moord te Trenton (New Jer sey) ter dood zijn veroordeeld. Dr. Hjalmar Schacht, Hitlers minister van financiën, zal voor de technische leiding van een textielfirma te Santiago naar Chili gaan. Schacht zou tevens optreden als assessor van de Chileense financiële autoriteiten. Firma Schacht: In onder broeken en vreemde valuta. Dat nogal blote boek van Norman Mailer, waarop deining was ontstaan in puri teins-Engelse gemoederen, mag van de justitie vrij verkocht worden. Het is wel bar, maar toch niet erg genoeg. D Het keizerlijk paleis in Tokio wordt niet meer bewaakt door Amerikanen maar door Japanners. Eindelijk onder ons. Het gewestelijke arbeidsbureau te Sittard verleende voor 230 man van de 400 werkzoekenden lit de bij-gecor rigeerde zelfkant, die zich aanmeldden, bemiddeling. Honderdtien mijnwerkers werden gekeurd voor dienstneming in d. Nederlandse mijnen Aan 79 vrouwe lijke personen werd een betrekking als dienstbode bezorgd Het arbeids bureau kreeg ongeveer vierhonderd aanvragen uit het gehele land, om een dienstbode uit deze streek. Gecorri geerd# Gretchen ls weergekeerd! TN DE WIELERWERELD is er de laatste tijd wel veel veranderd. Het was na de bevrijding in Nederland vrijwel onmogelijk om weg wedstrijden boven de honderd kilometer te organiseren. Slechts de maedigsten onder de wielrenners schreven in op courses boven deze afstand, waardoor het niet doenlijk was een behoorlijk veld renners samen te stellen. Langzamerhand kwam hierin verandering en thans is het zover, dat de grote klassieke wedstrijden verzekerd kunnen zijn van een behoorlijke deelname. Dit kunnen wij thans dagelijks consta teren met de inschrijvingen voor de Ronde door Noord-West Neder land om de zilveren Dagblad Beker, die mede door de financiële steun van ons blad mogelijk is geworden. Dagelijks komen de contracten binnen waarmee de renners zich verbinden om aan deze grote weg wedstrijd deel te nemen. Uit alle hoeken van het land zullen renners naar Noord-Holland kó men om met elkaar strijd te léveren. Amst—dammers. Haarlemmers, Rotterdammers, renners uit Brabant. Limburg en Noord-Holland zul len op Hemelvaartsdag per trein, per fiets of per auto in Alkmaar arriveren om vandaar uit Noord-Holland op hun lichte racekarretjes te doorkruisen. Faanhof, die vorig jaar (Nederlands kampioen op de vijftig kilometer werd, Piet Duijf, Wim Voorting, Le Grouw, v d. Elshout, Leo Bakker, Fleury, Hofland. Léo de Booy en Donker zijn allen namen van ren ners. die dit jaar reeds bewezen in uitstekende vorm te zijn. Zij allen hebben ingeschreven en naast hen nog vele anderen. Kleinere en grotere goden uit de wielerwereld zullen op 26 Mei strijd leveren in de Noordhollandse polders, dorpen en steden. Zij zullen er voor zorg dragen dat talloze wielerenthousiasten aan de weg staan of naar het Sportpark in Alkmaar trekken om te kunnen zien welke renner deze titanenkamp zal winnen. Wie dat zal zijn? Wij weten het niet. In de eerste plaats zijn nog niet alle inschrijvingen binnen en in de tweede plaats zijn er bij zo'n grote wegwedstrijd te veel factoren, die van in vloed op de uitslag kunnen zijn. Zeker is, dat er vele kanshebbers voor de zilveren Dagblad Beker zijn en dat de strijd fel zal worden. Nekkramp te Beverwijk Op een particuliere school te Bever wijk heeft zich vermoedelijk bij een der leerlingen een geval van nekkramp voorgedaan. De school is voorlopig ge sloten. Sjanghai in afwachting In Sjanghai worden de laatste ver dedigingsstellingen aangelegd. De ge hele stad is bezaaid met prikkeldraad versperringen en van zandzakken ge maakte redoutes. De bevolking is echter gelaten en haast zich niet om de stad uit te komen. S.S.-man schoot op 5 Mei drie B.S.-ers neer Voor het Bijzonder Gerechtshof te Arnhem stond terecht de in Duitsland geboren en getogen Nederlandse SS- man K. Kriesels. Deze had op 5 Mei 1945 te Leersum de drie BS-ers C. van Dijk, G. J. van IJk en H. Zeilers met pistoolschoten om het leven gebracht Met andere SS-ers had hij na een vuur gevecht met de B. S. de drie mannen gevangen genomen, Eén SS-er was ge sneuveld. Verdachte had ook nog ge tracht op een zekere Klaassen, te schieten, die vluchtte, maar het pistool weigerde. Tegen Kriesels werd 15 jaar geëist. Gevallen in Indonesië De regering maakt bekend, dat tot haar leedwezen de navolgende verlie zen in Indonesië zijn gerapporteerd: Koninklijke Landmacht: Soldaat H. Vallinga uit Uitgeest. Huzaar le kl. D. Peters uit Hoorn. Soldaat le kl. G. P. Visser uit R'dam. Korporaal B. van Eek uit Rotterdam. Soldaat A. J. van de Sande uit Sprun- del (N.-B.) Soldaat le kl. L. M. Hoogenkamp uit Rotterdam. Soldaat A. Uytenboogaart uit Amster dam-O. Soldaat J. Bakker uit Stadskanaal. Soldaat A. Hoos uit Leerdam. Soldaat J. E. Kremers uit Hill (N.B.) Van het KNIL zijn negen militairen gesneuveld. Baggeraars vinden tweemans duikboot Een baggermolen, die tussen de pie ren te IJmuiden bezig is met het uit diepen van de haven, stuitte gisteren plotseling op het wrak van een twee mansduikboot van Hitiers Kriegs- marine. Met behulp van een bok heeft men het karkas boven water gehaald. Ver moedelijk is het vaartuig tijdens een bombardement gezonken. Er werden geen lijken in gevonden. Teneinde deze duikboot aan een grondig onderzoek te kunnen onder werpen is zij op de wal gezet. Vijfiien ion cacao en koffie in beslag genomen Mamien van de Rijkspolitie en de Rijksrecherche te Amsterdam hebben in samenwerking met Amerikaanse politiebeambten gisternacht nabij Frankfort een bende smokkelaars over vallen, toen deze bezig was een partij van 15 ton cacao en koffie, afkomstig uit Nederland en bestemd voor Zwit serland, op te slaan. De politiemensen te Amsterdam had den reeds geruime tijd het vermoeden, dat een bende smokkelaars bestaande uit Nederlanders, Duitsers en Polen, grote vrachten cacao en koffie van Nederland via Duitsland naar Zwitser land smokkelde. Woensdag vertrok wederom een dergelijk transport per vrachtwagen. Een aantal rijksrecher cheurs en rijkspolitiebeambten heefl het gevolgd. In Frankfort zou het overgeladen worden in een loods. De politiemannen slaagden er in zich in deze loods verdekt op te stellen, en toen de bende, bestaande uit elf smok kelaars, met de goederen arriveerde, werd zij „met open armen ontvangen". Een der smokkelaars trachtte te ont- Engelse gemeenteraads verkiezingen Nu de einduitslagen van 26 der 28 Londense boroughs bekend zijn is de stand van de partijen in geheel Enge land en Wales de volgende: Conser vatieven 1.820 zetels. Labour 1.660 ze tels, Onafhankelijken 938 zetels, Li beralen 107 zetels, Communisten 11 zetels. De conservatieven hebben tot dusver 812 zetels gewonnen en Labour 777 zetels verloren. In Londen heeft La bour reeds 621 zetels gewonnen, de Conservatieven 581, de Communisten 11 en de Onafhankelijken één. Op grond van deze uitslagen hopen aanhangers der Conservatieve partij, bij de algemene verkiezingen voor 't Lagerhuis in het volgend jaar de La- bourregering op zij te schuiven. vluchten. Bij de achtervolging werd op de man geschoten, waardoor hij een schampschot aan het hoofd opliep. Het gehele complot is gearresteerd. Op een der arrestanten is een bedrag van 4000 dollar gevonden, hetgeen aan de chauf feur van de vrachtwagen, die de goe deren vervoerde, zou worden uitbe taald. Het onderzoek is op het ogen blik nog aan de gang. DIRECTEUREN VAN NOC EN NOB VEROORDEELD. Het Haagse Bijzondere Gerechtshof heeft uitspraak gedaan in de zaak te gen de voormalige directeuren van de Nederlandse Oost-Compagnie en Neder landse Oost-Bouw. Krantz kreeg 7 jaar, Brusse 7 jaar en 6 maanden, B. Hoekstra drie, P. Hoekstra vier en de voortvluchtige Hennig bij verstek acht jaar. Alle straffen zijn met aftrek van voorarrest en ontzetting uit de rechten voor het leven. KLEIN KIND VALT VAN DRIE HOOG. Gistermorgen omstreeks zeven uur is een nog geen twee jaar oud jongetje van een balkon aan de achterzijde van een perceel in de Wilhelminastraat; te Amsterdam gevallen. Gelukkig werd de val gebroken door een paar waslij nen, welke in de beneden gelegen tuin waren. Het jongetje is in een zieken huis opgenomen en maakt het redelijk wel. TWINTIG JAAR VOOR LAGER- FÜHRER VAN OMMEN Een ex agent van politie te Amster dam, de 52-jarige K. L. Diepgrond. moest zich vorige week voor het Bij zondere Hof te Arnhem verantwoorden in verband met de tijd, dat hij als Lagerführer van het kamp „Erica" te Ommen dienst deed. Het Bijzondere Hof veroordeelde hem tot 20 jaar gevange nisstraf met aftrek. EERSTE ENGELSE STRAAL- BOMMEN WERPER De eerste Engelse straal-bommen- werper, een A1 gemaakt door de ..English Electric Company Lt", is reeds in de lucht geweest, zo werd Vrijdagavond te Londen bekend ge maakt. De A1 is voorzien van twee Rolls-Royce-Avon straalmotoren.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1