CITROEN Vijftig jaar lief en leed Stad en Omgeving. AGENDA WAT DE THEATERS BRENGEN r De stucadoors en de zwarte lonen St. Pancras VICTORIA-THEATER CINEMA AMERICAIN De getemde avonturierster HARMONIE-THEATER Night and Day, 'n prachtige revue-film Portret van de week Uitgeest Egmond aan Zee Warmenhuizen Stompeforen N.V.ALKMAARSE WASSERIJ 6 Heer-Hugowaard L.G.C.-bestuur vergaderde Nieuwe Niedorp Alleen E.V.C. ers in stakingscomité Maandagavond besloten eenenveer tig Alkmaarse stucadoors, in een door de EVC georganiseerde vergadering, tot staking van de werkzaamheden, liet motief van deze staking was dat de stueadoorspatroons besloten waren een loonsverlaging in te voeren. Zo stelde een hoofdbestuurder van de EVC op die vergadering de stand van zaken voor. Wij hebben dezer dagen met ter zake kundige personen ge sproken en het is ons gebleken, dat de feiten anders zijn dan ze op bedoelde vergadering werden voorgesteld. De stueadoorspatroons betaalden tot vorige week lonen die varieerden van f 65 tot f75 en soms nog meer. Dit was meer dan door het college van Rijksbemiddelaars werd toegestaan en het is de laatste maanden dan ook meerdere malen voorgekomen, dat pa troons tot belangrijke boeten werden veroordeeld. Er werden zwarte lonen betaald en de stueadoorspatroons be sloten om met ingang van 1 Mei 1949 hiermede te stoppen. De stucadoors staken dus tegen het niet langer uit betalen van die zwarte lonen en het behoeft geen verwondering te wek ken dat de moderne, christelijke en katholieke vakorganisaties niet achter deze staking gingen staan. In het stakingscomité, dat Maandag avond werd gevormd, hadden ook en kele katholiek en modern georgani- seerden zitting genomen. De modern Reorganiseerden hebben zich inmid dels uit dit comité teruggetrokken en het zal wel zo zijn dat als deze regels onder uw ogen komen ook de katho liek georganiseerden zich hebben te ruggetrokken of door hun organisatie zijn geroyeerd. De toestand in het stucadoorsbedrijf is thans zó, dat vanaf 1 Mei a.s. aan alle. woning- en scholenbouw in tarief zal worden gewerkt volgens de nor men, vermeld in de regeling van lo nen en arbeidsvoorwaarden in het stu cadoorsbedrijf, welke op 15 December 1947 zijn vastgesteld. Daarbij komen dan nog de verhogingen waarover nu nog tussen het college van Rijksbe middelaars en de bedrijfsraad overleg gaande is en wat reeds geleid heeft tot verbetering van het loon. Op verschillende werken is men thans bezig proefondervindelijk vast tc stellen, hoe het tarief voor de stu cadoors nu werkelijk moet zijn. Aan genomen moet worden dat eerst over drie maanden de werkelijke tarieven zijn vastgesteld, waarbij iet welhaast zeker is dat deze hoger zullen zijn dan de thans geldende. Met andere woorden, meer dan de tarieven die op 15 December 1947 door het college van Rijksbemiddelaars werden vastgesteld, verhoogd met de toeslag die thans als overbrugging wordt uitbetaald. Zeker is echter, dat de stucadoors niet lan ger lonen van om en nabij de zeventig gulden zullen verdienen, een loon dat zeker niet in verhouding is tot de in komsten van andere arbeiders in de bouwvakken. Heyermans „Schakels" Het is jammer, dat slechts zo wei nigen gisteravond in het Gulden Vlies aanwezig waren om getuigen te zijn van de opvoering van Herman Heyer mans „Schakels", dat door het Neder lands Volks Toneel ten tonele werd gevoerd. Heyermans „Schakels" heeft in Alkmaar vollere zalen getrokken, dan gisteravond het geval was. Over het stuk is reeds eerder in ons blad geschreven. Rest cms te vermel den, dat het Nederlands Volks Toneel onder regie van Hans van Meerten een eigen visie op het werk had en in een qualitatief goede bezetting een even goede opvoering heeft gegeven. Johan Elsensohn wellicht wat te gechargeerd Ferd. Sterneberg, Hans van Meerten, Alex Faassen en de grijze actrice Marie Faassen had den een groep uitstekende jongeren rond zich geschaard, waarvan wij speciaal noemen Gerda Ruyters in de rol van de huishoudster Marianne en Eob Goedhart als Toon. „pas de sou". Aan het slot van de geslaagde voor stelling heeft Ferd Sterneberg harte lijke woorden gesproken tot Gerda Ruyters, die begiftigd is met de 5 Mei- prijs. Hij wenste haar een succesvolle carrière toe en liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een fraaie tuil an jers. In de ovatie, die het luttel aantal toeschouwers opbracht, deelde Gerda Ruyters met John Elsensohn. Jongen reed invalidenwagen aan Gistermiddag heeft zich op de Ken- nemerstraatweg, door onvoorzichtig heid van twee jongens, een ongeval voorgedaan, dat nog wonderlijk goed is afgelopen. Omstreeks één uur fiets ten twee jongens over de Straatweg in de richting van Heiloo. Beide wiel rijders reden met grote snelheid en besteedden weinig aandacht aan het verkeer. Op een gegeven ogenblik kwamen zij met elkaar in botsing, waarna een van de jongens in volle vaart tegen een invalidenwagen reed. De wagen viel om en de 77-jarige in valide werd op straat gesmakt. De v/agen werd beschadigd, doch de in valide kwam gelukkig met de schrik vrij. Door de politie is proces-verbaal opgemaakt. Biljarten 2e klas kampioen, schap Het 2e klas kampioenschap libre van Nederland wordt thans in de ver schillende gewesten beslist, waarna de eindstrijd volgt tussen de resp. win naars. In Alkmaar wordt dit weekend in café Te Bos, Zaadmarkt alhier, welk café een bijzonder geslaagde moderni sering heeft ondergaan, de finale ge speeld in het gewest „Noordwesten' De volgende acht spelers hadden zich voor deelname gekwalficeerd Lebrun en v. d. Holst, A'dam; v. d. Pavert en Hoebe, Alkmaar; Mantel, Hoorn; Sakkers, Beverwijk; Korff, Winkel en Winter, Assendelft. Na drie ronden is de stand als volgt: 6 0 De wedstrijden worden heden en morgen (Zondag) om 2 uur in boven genoemd café, het clublokaal van Z.E. K.Z.? voortgezet en beëindigd, Lebrun Sakkers Mantel v. d. Holst v. d. Pavert Winter Korff Hoebe 450 402 404 396 74 74 84 91 32 26 30 28 6.08 5.43 4.80 4.35 399 93 27 4.29 304 80 30 3.80 306 88 16 3.47 338 94 18 3.59 Finale Kringzwemcompetifie D.A.W. door pech achtervolgd Zondagmiddag te 2 uur wordt in de Alkmaarse Overdekte het derde en laatste deel van de Kringzwemcompe- t'tie verzwommen. Nadat DAW bij de eerste ontmoe ting een voorsprong van 30 punten had bevochten, werden de Alkmaarders bij het volgende deel naar de tweede plaats verdrongen door een noodlot tige vergissing van een der deelneem sters. Om te bewijzen, dat DAW ten onrechte op de tweede plaats stond, werden op de trainingen alle krach ten ingespannen opdat de achterstand van 16 punten tijdens het derde tref fen in een voorsprong omgezet kan v/orden. Of dit de Alkmaarders mor genmiddag zal gelukken, is echter zeer twijfelachtig geworden. Na het uitvallen van A. Boxem, hetgeen wij reeds eerder meldden, kwam het ene afbericht na het andere binnen; ver stuikte polsen en enkels, een ge kneusde arm, zelfs een lichte hersen schudding, verhinderden juist de bes te DAW-ers deel te nemen. Hoewel het onder deze omstandig heden uitgesloten kan worden geacht, dat de dusdanig verzwakte DAW- ploeg de eerste plaats kan veroveren, staat het vast. dat de overgebleven Alkmaarders het uiterste zullen geven om een zo gunstig mogelijk resultaat in de wacht te slepen. Verder zullen de jeugdige DAW- sters gedurende de pauze een demon stratie figuurzwemmen geven, o.l.v. de heer G. Afink, terwiil tot slot enkele polowedstrijden zullen worden ge speeld. (Ontleend aan onze Advertentierubriek) ZATERDAG Harmonie Theater, 7 en 9.30 uur: Night and Day (18 jaar); Victoria Theater, 7 en 9.30 uur: De worger (18 jaar); Cine ma Americain, 7 en 9.30 u.: De getemde avonturierster. Gebouw Kanisstraat, 3 uur: Opening tentoonstelling Door werken. ZONDAG Harmonie Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: Night and Day (18 jaar); Victoria Theater, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De worger (18 jaar); Cinema Americain, 2, 4.30, 7 en 9.30 uur: De getemde avontu rierster (boven 18 jaar). Gebouw Kanisstraat, 105 uur: Tentoonstelling Schildersver. „Doorwerken". ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN Zondag 15 Mei zal de apotheek van mevr. Wed. Wanna op De Mient voor het publiek geopend zijn. In deze apotheek wordt de volgende week de nachtdienst waargenomen. ZONDAGSDIENST VOOR HUISARTSEN Zondag 15 Mei zal de Zondagsdienst voor huisartsen worden waargenomen door Dr. G. I. Sluijmer, Emmastraat 36 Telef. 3193 en Dr. E. E. M. van Gilse, Kennemerpark 9, Tel. 3136. Alle soorten drukwerk, van het kleinste kaartje tot een uitgebreid jaarverslag, levert vlug, billijk en goed N.V. Boek en Handelsdrukkerij v/h. HERMS. COSTER ZOON, Voordam 9, tel. 3320. TWEE STADGENOTEN SLAGEN VOOR KOORLEIDERS-EXAMEN Bii het koorleiders-examen te 's Gravenhage van de Koninklijke Bond van Christelijke Zang- en Ora toriumverenigingen zijn o.m. geslaagd onze stadgenoten mevr. J. Hardiizer- van Gijn en de heer B. J. v. d. Veen. GESLAAGD Dezer dagen slaagde aan de Univer siteit van Amsterdam voor het candi- daats-examen Rechten de heer W. G. Kloos te Alkmaar. Onze vroegere stadgenoot de heer Herman Joh. de Haas is gisteren in den Haag geslaagd voor het examen Koordirigent. NAGEKOMEN PREDIKBEURTEN N.NIEDORP, 10 uur. ds. Appel. O NIEDORP geen dienst. OUDKARSPEL, 10 uur, deheerKorn- dörffer. ZUID SCHARWOUDE. 10 uur, ds. Schmidt (H. Avondmaal). De Wegenwacht was werkeloos als 'n ieder verkoos Snelle levering Bergen N.H. Tel. 2456 Centraal Genootschap voor Kinderherstellingsoorden Het jaar 1948 was voor de afd. Alk maar wat de kinderuitzending betreft een rustig jaar. Er werden 43 kinderen verpleegd in onze koloniehuizen (in 1947 waren het er 62), waarvan 18 kin deren bos- en 25 kinderen zeeverple- ging genoten gedurende 5 of 6 weken (zomer- en winterverpleging), met zeer goede resultaten. Er was een lange lijst van gegadigden, waaruit door de schoolarts diegenen uitgezocht werden, voor wie uitzending het meest dringend was. Voor acht dezer kinderen, geko zen uit de meest behoeftige gezinnen, werd de uitzending financieel verzorgd door de Stichting Bio-Vacantieoord in haar eigen huis „Russenduin" in Bergen aan Zee. De voorzatter, dr. Jac. Dege naar, sinds jaren bestuurslid en ook vele jaren daarvan voorzitter, wil nu deze functie neerleggen, evenals de penningmeester, mr. D. Bosscher. Aan beiden hartelijk dank voor wat zij de den in 't belang van „het zwakke kind". Ook voor 1949 is er weer een lange wachtlijst. Een deel van deze kinderen zal niet kunnen worden uitgezonden, enerzijds door plaatsgebrek (de in de oorlog zwaar gehavende tehuizen zijn nog niet alle hersteld) maap ook door geldgebrek. Gemeentesubsidie, op brengst der jaarlijkse loterij en bijdra gen der ouders dekken lang de kosten niet. De inwoners van Alkmaar kunnen hun belangstelling in dit mooie en voor de volksgezondheid zo nodige werk tonen door zich op te geven als lid van het Centraal Genootschap tegen een minimum contributie van f 1.50 per iaar bii de secretaresse, mej. Em. de Boer, Graaf Jankade 3, Alkmaar. EIGENAARDIGE VERKOPER Dezer dagen bood een inwoner uit St. Pancras zijn huis per advertentie te koop aan. Misschien was het slechts een schijn-aanbod, want toen de gega digden kwamen opdagen, werden zij van het erf gejaagd. De politie kwam er tenslotte aan te pas en suste de ge moederen. De Worger Men zal moeten toegeven, dat de ti tel van deze film niet zonder sensatie is en we hadden dan ook een grote toe loop verwacht van vrouwen en man nen boven de achttien jaar die zich bij voorkeur in zogenaamde grie zelfilms verdiepen. Dat dit de eerste avond nog niet het geval was is zeker geen bewijs dat men er zich niet voor zal interesseren, want de film is in haar genre lang niet van de slechtsten. Zij is een beetje ouder wets, men ziet er nog de Engelse huur koetsjes waarbij de koetsier achterop staat en boven de kap van de wagen uitkijkt, men aanschouwt er nog de dames in lange rokken met hoeden waarop allerlei gevogelte een laatste rustplaats heeft gevonden en het maakt nog een ouderwets gezellige indruk, als iemand, die licht nodig heeft, niet aan een knopje draait, maar eenvoudig een kaars aansteekt. Ja, het moet al lang geleden zijn, dat de gebeurtenissen, welke zich hier af spelen, hebben plaats gevonden en het is wel zeker dat er destijds nog geen filmoperateur was, die ze heeft kunnen opnemen. Dat betekent dus, dat dit al les fantasie is en dat maakt het moge lijk iets zo griezeligs als hier vertoond wordt rustig te aanschouwen met de gedachte, dat het toch niet gebeurd is. Meer zullen we uit deze knap ge speelde film niet vertellen, want dan Op Dinsdag 17 Mei zal het vijftig jaar geleden zijn, dat de heer W. Brommer en mevr. M. Brommer-Edel in de echt werden verbonden. Een halve eeuw is een lange tijd, een tijd waarin veel kan gebeuren, en waar in veel is veran derd, soms ten goe de, soms ten kwa de. Het echtpaar Brommer, dat thans rustig leeft aan de Stationsweg 13. denkt dan ook wel eens met weemoed terug aan vroeger dagen, toen zij hun specialiteit verkochten, Brommers nier vet. Van heinde en verre aangevoerd naar hun slagerij aan de Houttil. „Maar ja, dat is lang geleden, de zaak bestaat van 'tachtig, meneer, en we hebben er samen 28 jaar ingezeten, nadat de heer Brommer Sr. de winkel aan mijn man overdeed". De ogen van mevrouw Brommer schitterden achter haar brille- glazen bij het terugdenken aan die goede oude tijd, en dan Schiet haar weer een voorval te binnen, dat ze natuur lijk óók moet vertellen. Dat was, toen ze een big hadden gekocht en een vrouwtje uit Oudorp het beestje kwam afleveren. Plotsklaps stond de leveran cierster met haar big in een kinder wagen midden in de kamer. „Denkt u dat eens in, meneer, een big in je ka mer. Daaraan kun je wel zien, hoe veel gemoedelijker vroeger alles ging. Misschien juist daardoor hebben we altijd zo met plezier gewerkt. Met het publiek konden we uitstekend over weg en met het personeel al niet min der. Maar na een jaar of twee stuurden we onze knechts weg, naar een ander. Bij ons waren ze dan uitgekeken en konden elders meer leren, waar of niet?" Zo gaat het gesprek verder, tot er fo to's op tafel komen, oude, vergeelde DE HEER EN MEVROUW BROMMER—EDEL foto's. Van de winkel, van de etalages. Foto's waarop Jopie Slim en Dikkie Bigmans prijken, op weg naar de voet balwedstrijd HollandDenemarken. Och ja, die sport, dat voetbal, dat is 's heren Brommers lust en leven. Iede re Zondag kun je hem op het voetbal veld vinden, weer of geen weer, dat mist nooit. En nu hij 76 is, is hij nog even enthousiast als vroeger! Het echt paar Brommer vindt het welletjes zo, maar dit verhaal zou niet volledig zijn, als wij nog niet twee punten eraan toe voegden. De heer. Brommer heeft nóg een hobby gehad, waaraan hij zijn hart had verpand. De VVV genoot altijd zijn warme belangstelling en talloos zijn de keren geweest, dat hij vreemdelingen rondleidde op de Kaasmarkt of door onze mooie stad. En dan nog iets. Toen de heer en mevrouw Brommer trouw den waren zij beiden 26 jaar, en nu be reikten ze de leeftijd der sterken, 76, na een huwelijksleven van een halve eeuw. Daarom is iedere verjaardag een feestdag. Een dubbele feestdag, want het echtpaar Brommer is niet alleen van dezelfde leeftijd, ze zijn bovendien nog op dezelfde dag jarig ook! Met ons zullen er in Alkmaar velen zijn, die hopen, dat deze dubbele feestdag nog tot in lengte van jaren gevierd zalmo gen worden! gaat de spanning verloren. De worger is John Howard, de vrouw waarop hij het gemunt heeft Sylvia Sidney. Alle typen zijn in deze film zeer nauwkeu rig gekozen en de hoofdpersonen ge ven zulk een beklemmend spel, dat Maar neen, we zouden dat verzwij gen om de spanning niet te breken. Wie gezonde zenuwen heeft en zekr weet, dat hij zijn nachtrust door niets laat 'verstoren, moet eens naar deze worggeschiedenis gaan luisteren en kijken. In „The Lady Objects", de Ameri kaanse titel is aanmerkelijk beter dan de Nederlandse, maken we weer eens kennis met zo'n echt gezellige cow boyfilm. Snel en goed schietende koeienjongens op prachtig galoppe rende paarden brengen steeds weer de meest griezelige waaghalzerijen tot een goed einde. Rod Cameron is de onver schrokken killer, die met schommelen de gang door danstenten wandelend zijn meest gevreesde vijanden trotseert. Zo terloops verovert hij het hart van Yvonnie de Carlo, die met omfloerste stem zoete melodieën zingt. Yvonne is de vrouw die bezwaar maakte, „The Lady objects", waarvan wij in Holland de getemde avonturierster maakten. De liefhebbers van Max Brand en an dere wildwest schrijvers zullen deze film, evenals zijn boeken, verslinden, te meer daar de opnamen wel bijzonder fraai en in technicolor werden uitge voerd. De film Night and Day, die als mid delpunt heeft de twaalf songs, die Cole Porter, de componist, voor diver se revue's heeft geschreven, is inder daad een kleurenfilm geworden, die een onafgebroken reeks brengt van de meest verrassende revue-taferelen met een bonte verscheidenheid van muziek, zang en dans, en prima krachten uit de Amerikaanse revuewereld. Bij voortduring wordt men geboeid door de mooie opnamen en de verrassende scènes vol klank en kleur. Cary Grant voelde zich in de rol van Cole Porter uitstekend thuis en dat Alexis Smith door haar charme en mooi ingetogen spel de rol van Linda tot een succes maakte, zal nie mand verwonderen, die Alexis wel eens eerder gezien heeft. Het is moeilijk om de kleurrijke, goed geregisseerde scè nes afzonderlijk te noemen. Er was veel te zien en te bewonderen en vele malen zag men scènes, die door mu ziek, goede dans of zang verrasten. Voor de liefhebbers van dit genre iets bijzonders. Een paar goede journaals, waar onder het Holl. nieuws, leiden de uit gebreide hoofdfilm in. MEISJE VIEL UIT HET RAAM Het 12-jarig meisje Van K. is deze week bij het spelen uit het raam van de ouderlijke woning aan de Burg. v. Nienesstraat gevallen. Zij kreeg een hersenschudding en moet voorlopig rust houden. De Schager Markt Er werden aangevoerd: 16 paarden 500700, 37 gelde koeien mager 400 540, 23 kalfkoeien 600850, 6 vaar zen 400550, 7 pinken 250350, 20 schapen (stelletjes) 95110, 118 over- hc.uders 5065, 335 lammeren 26—34, 136 biggen 4570, 56 konijnen 17, 37 kippen 2.50—6. Als er iemand in Alkmaar is die in korte tijd algemeen bekend is geworden dan is het wel Tonny Willemsen. Vanaf eind 1944 is hij Alkmaarder. De hongerwinter ver dreef hem uit Amsterdam en sinds dien heeft menigeen van zijn piano muziek kunnen genieten. De heer Willemsen vertelde ons dat hij reeds met zijn zesde jaar achter de piano zat. Het werd hem met de paplepel ingegoten, want zijn va der en moeder en voorouders mu siceerden ook. Hij heeft het bloed van zijn ouders niet verloochend. Toen hij 13 jaar was was de jeug dige Tonny reeds een graag gezie ne begeleider .van cabaretartisten Twee jaar later componeerde hij een mars waarmee hij voor die tijd het belangrijke bedrag van vijftig gulden verdiende. Later ging hij het Conservatorium bezoeken, doch er waren jammer genoeg omstandig heden waardoor hij zijn studie moest afbreken. Thans overweegt de heer Willemsen om weer naar het Conservatorium te gaan. Het is namelijk zo dat het spelen van amusementsmuziek, waartoe hij zich hoofdzakelijk moet bepalen, hem niet 'de voldoening schenkt die de klassieke muziek hem zou kunnen geven. Zijn streven is om zich in de klassieke muziek te be kwamen. Het is een loffelijk streven. Laten wij hopen dat het de heer Willemsen gegeven mag zijn binnen afzienbare tijd pianorecitals van com ponisten als Mozart, Bach of Beethoven te geven in plaats van zijn, overi gens uitstekende vertolkingen van Gershwin, Irving Berlin of Jack Bul- terman. DE HEER TONNY WILLEMSEN A.T.V. brengt' „Film maniakken" Met de herinnering aan de schitterende uitvoering van het dramatische toneelstuk „In keer" nog in het geheugen waren de talrijke bezoekers naar de gezellige intieme zaal van ,De Vergulde Valk" getogen om thans een stuk van geheel andere aard te zien, n.l. het bekende geestige blijspel van Henk Bakker, ge titeld: „Filmmaniakken". De dominerende figuur was stellig Slok, ver tolkt door de heer A. Visser. Deze had zich volkomen in zijn rol ingeleefd en blonk uit in mimiek. Zijn spel was subliem. Ook zijn medespeler, de heer W. Visser, in de rol van Zwijntje was voortreffelijk. Alleen was zijn stem enigszins te licht, waardoor men hem soms niet zo goed kon verstaan. Was de heer H. Evers in zijn rol van Jan, bediende op Duin roos in het begin enigszins stroef in zijn op treden, later verbeterde dit en ontpopte hij zich als een goede aanwinst voor het toneelgezel schap. De heer C. Groen, in zijn rol van de verzuurde oude eigenaar van „De Duinroos" was, zoals men dat van hem gewend was, goed en degelijk, terwijl de rollen van mej. A. W ijker, mej. K. Visser, mej. J. Zwart en mej. A- de Jong de toets der critiek konden door staan. Bijzonder vermeldenswaard waren de rollen van mej. A. Hartog, als Miss Bella Blackhead" en de heer C. Wijn als Palm, de rijke pension gast. Vooral de dornkemansscène werd op haast natuurlijke wijze vertolkt. Mevr. A. Muileboom -Schaap en mej. A. Kap resp. als Aagje en mevr. Palm kenmerkten zich door rolvastheid. De heer P. de Boer was vooral in het derde bedrijf zeer goed. JtBILLliVl „HUIS 'llÜK BUN". Het kinder-koloniehuis „Huis ter Duin" van de vereniging Ziekenzorg uit Amsterdam, bestaat op 21 Mei a.s. 25 jaar. Dit jubileum zal die dag feestelijk worden herdacht, waartoe o.a. de Commissaris der Koningin in Noord-Holland en de burgemeester van Amsterdam zijn uitgenodigd. AANBESTEDING. B. en W. hebben aanbesteed de re stauratie van do raadszaal. Laagste inschrijver was A. Wijker met f 2954. Het werk is aan de laagste inschrijver gegund en moet 15 Juli a.s. gereed zijn. DAMES BEDIENING. Bij Kon. Besluit is de gemeente Egmond aan Zee aangewezen, als een gemeente, bedoeld in artikel 58 der Drankwet. Dit houdt in, dat voor damesbediening in café's de toestem ming van het gemeentebestuur vereist is Nieuwe uitvinding op motorgebied Octrooi is reeds aangevraagd Door de heren Tesselaar en Smit, kleinscheepsbouwers, alhier, is een nieuwe vinding gedaan. Zij zijn er thans in geslaagd een anti-wierschroef voor binnenboord-motoren te vervaar digen, die zonder de minste hinder door de dikste wier en andere water gewassen heendringt. Het rendament van deze schroef ligt nog hoger dan bij de bestaande, hetgeen door proef nemingen te Wageningen door de Oc- trooi-bureaux wordt bevestigd. Hier door is de octrooi-erkenning inmid dels in een gunstig stadium gekomen. Voor pleizierboten alsmede voor de tuinders zal deze vinding een ware uitkomst betekenen. Te beginnen Zaterdag 21 Mei en voortaan iedere Zaterdagmiddag van 4 tot 6 uur bestaat gelegenheid een demonstratie bij te wonen. Afd. Schermer Holl. Mij van Landbouw Donderdag werd in café J. Zwart de ledenvergadering gehouden van de afd Schermer der Holl. Mij. van Landbouw. De voorzitter, de heer J. Blaauw, her innerde er in zijn openingswoord aan dat het in Januari 1950 zestig jaar gele den zal zijn dat de afd. Schermer is opgericht. Besloten werd dit feit feeste lijk te herdenken. Voor de leden zal een feestavond worden georganiseerd. Het batig saldo van de rekening 1948 be draagt f 500. Tot afgevaardigden naar de algemene vergadering te Rotterdam werden benoemd de heren: Jb. Plaisier en G. Govers. Aan het bestuur werd opgedragen een'excursie te organiseren. Voorgesteld werd een bezoek aan de Mecog en Artis te brengen. WESTERWEG TEL.2670 UITMUNTENDE WASBEHAN DELING In de gehouden bestuursvergadering van de LGC toonden de omzetcijfers, welke door de voorzitter, de heer Schel haas, genoemd werden een aanzienlij ke verlaging: Maart f 608.979.02 (V. j. f 938.469,20); April f 214.773,85 (v. J. f 412.808,14). Het veilingpercentage voor de neer- zetveiling werd op 3 bepaald. In ver band met export-mogelijkheden zal er van het met rabarber beplante opper vlak een inventarisatie gehouden wor den. Door de LGC zal een subsidie wor den verleend aan een. door het Geest- merambacht aan te schaffen krooe- ruimmachine. Voorts nam het bestuur het besluit mee te werken aan de cen trale verkoop van de poters. KRONIEK DER VERGEETACHTIG HEID. Verloren: Toiletzakje met vulpen, bril met doos, tandenborstel, haarkam, drie zakjes boorden, damespolshorloge, portemonnaie met inhoud, kinderwant, damesrijwiel, bruin leren handschoen, gouden polshorloge;, mandekleedje, rol letje horregaas; werkbroek. Gevonden: paar bruine hand schoenen, bruine handschoenen, hand pomp, ceintuur, verstuiver met gummi bal, enige dozen veekoeken, schroeven draaier, damesschoen. OVERDRACHT VAN ZAKEN De heef Rus heeft zijn café overge dragen aan de heer Evers. De opening vindt a.s. Zondag plaats. De heer Rus zal zich te Alkmaar vestigen in het „Wapen van Heemskerk". OPVOERING VAN OPENLUCHTSPEL De R.K. toneelvereniging is voorne mens om op 7, 8 en 9 Augustus Des Sonidan's Dochterken op te voeren. Deze openlucht-opvoering zal bijgewoond worden door de zeereerw. heer H. de Greeve, die zal spreken over de Bond zonder Naam, waarvoor ook de baten van deze opvoering bestemd zullen zijn. HUGO-NIEUWS Het fanfarecorps Hugo zal Zondag 29 Mei a.s. met volle bezetting zijn kun nen demonstreren op het concours te Andijk. uitgeschreven door de West- friese Bond van Fanfarecorpsen en Harmoniegezelschappen. Mevr. Visser-Bakker sprak voor Plattelandsvrouwen Dezer dagen kwamen de Plattelands vrouwen weer in vergadering bijeen. In haar openingswoord richtte mevr. Kooy een speciaal woord van welkom tot de bondsspreekster mevr. Visser- Bakker. Na het voorlezen van de notulen kreeg mevr. V. het woord. Vóór de pauze sprak zij over het werk van de Bond, daar er veel nieuwe leden zijn, voor wie het belangrijk is meer van het werk af te weten. De groei van de organisatie sinds 1929 zette zij op dui delijke wijze uiteen. In de pauze had een bestuursverkiezing plaats. Mevr. Kooy-Spaans en mevr. Brouwer wer den met grote meerderheid van stem men herkozen. Mevr. Bakker vervolgde haar spreek beurt met het voorlezen van een deel van het boek: Uit het kleine rijk, van Anton Coolen. Een dankbaar applaus was haar beloning. Het uitstapje van de afdeling werd bepaald op 31 Mei. De tocht zal gaan naar Edam om de pottenbakkerij te bekijken, voorts naar Volendam en Marken. Via Amsterdam en de duin streek aanvaardt men dan weer de te rugtocht. Spoedige opgave voor deel name hij de bestuursleden is gewenst. f

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2