MONDORGELS Klooster Kiebert Stad en QmgeiUng^ Jaarvergadering AlkmaarseKegelbond AGENDA Prijsuitreiking in de Harmonie Vlootschouw van de A.R.Z.V. mei echte koperen platen op de Mient Langedijk Het is meegevallen Bergen De Rijp Dirkshorn Schoorl Beemster Egmonda. d. Hoef Koedijk Castricum VAN MARSDIEP TOT IJ Stijging der w Laatste woor Gisteravond had in de kleine zaal van de „Harmonie" de algemene jaar vergadering plaats van de Alkm. Ke gelbond .waarbij de voorzitter alle aan wezigen hartelijk welkom heette. De voorzitter wilde allereerst mr. C. A. de Groot gedenken, die in het afgelopen jaar de Bond ontvallen was en verzocht enige ogenblikken stilte. Na het voorlezen der notulen van de vorige jaarvergadering en vervolgens van de ingekomen mededelingen, jaar verslag secretaris en penningmeester en rapport kascommissie, kon worden overgegaan tot verkiezing van 3 be stuursleden. Herkozen werden de heren G. Oostinga, secretaris, M. de Haas, 2e penningmeester, en G. L. v. d. Post, 2e commissaris. Na aanwijzing kascom missie werd overgegaan tot verkiezing van een lid van de keuzecommissie, waarvoor de heer Köllmann werd her kozen. Ook de heer Joh. Diepen werd herkozen als lid voor de Technische Commissie. Hierna werden 5 leden voor de Wed strijdcommissie gekozen wegens bedan ken van de bestaande commissie. Hier voor kwamen in aanmerking de heren A. Winder, J. Swier, B. van Uitert, G. J. Nieuwveen en J. Metselaar. Het be noemen van een commissie tot herzie ning van het huishoudelijk reglement werd in handen gesteld van het be stuur. Het voorstel van „Z.E.K.Z." om het stemmen bij volmacht af te schaffen, werd na discussies van de heer Brug man uit Schagen, die begrijpelijk en zeer terecht opkwam voor zijn 70 leden, verworpen. De heer Bonsema, voorzit ter van Z.E.K.Z. wees op het bezoek van de Algemene vergadering, dat juist door het stemmen van volmacht ver flauwde. De heer A. Winder stelde voor elke club 1 stem te doen uitbrengen. De heer C. H. de Lange was voor het laten lopen van 1 bus ten koste van de bond. De heer C. Klerk was voor het stemmen bij volmacht, omdat daardoor voor Alkmaar en Schagen ge lijke rechten blijven bestaan. Het voorstel van „Koekoek" om het bestuur te machtigen om ter gelegen heid van hun a.s. 50-jarig bestaan zo mogelijk een nationaal concours te or ganiseren, werd spontaan goedgekeurd. Het bestuur van de Alkmaarse Kegel bond laat aan de clubs over om even tueel bij te dragen aan de Nederl. Ke gelbond ter herdenking van het 40-ja- rig bestaan. Tijdens de diverse stem mingen werd overgegaan tot prijsuit reiking van de prijzen, gewonnen bij de gehouden kampioenswedstrijden in Maart j.l. Vele watersportliefhebbers genieten reeds enige weken van hun geliefde sport, maar Hemelvaartsdag is ook voor de laatkomers de dag, waarop zij hun scheepjes weer opgeknapt en opgetuigd bemannen. Op Hemelvaartsdag vindt n.l., zoals reeds vele jaren, de traditionele ope- ningstocht der Alkmaarse Roei- en Zeilvereniging plaats. Zeiljachten en motorjachten trekken gezamenlijk des ochtends vanuit de jachthaven te Akersloot naar Alkmaar. De roeiers bemannen hun boten in Alkmaar en varen hun medeleden tege moet. Alle motorboten, zeiljachten, wherries enz. worden feestelijk gepavoi- seerd. De vloot wordt omstreeks twaalf uur aan de Bierkade verwacht, waar alle Alkmaarders van deze vrolijke vlootschouw kunnen genieten. Hier is dus een prachtige gelegenheid twee sporten met elkander te combine ren. Om 11.30 uur kan men de Ronde van N.W.-Nederland zien passeren, waarna men zijn ochtendwandeling kan vervolgen met koers te zetten naar de Bierkade, alwaar men getuige kan zijn van de vrolijke vlootschouw, van tien tallen zeilboten. De scheepjes worden in de Zaadmarkt gemeerd, w-ar in „De Graanbeurs" de lunch genoten wordt. Na afloop hiervan wordt gezamenlijk naar 't Alkmaarder Meer getrokken, waar de verdere dag doorgebracht vordt. NEDERLANDS HANDELSREGISTER Wed. E. C. M. Roukens-Brenner, Schoorl, Laanweg C 153. Pensionbedrüf. Aanneming Mij. „Kennemerland" N.V., Heiloo, Rijksstraatweg 83. Aanne men en uitvoeren van bouw-, utiliteits bouw-, grond-, water- en wegenbouw werken. Dir.- A. Holman en J. E. G. Holman. Comm.: Mw. de Wed. N. Kos- telijk-Ootjers en Mw. A. Holman Kap: f 50.000. waarvan gepl. en gest. f 10.250. A. J. Deen, Alkmaar, Schoutenstraat 10 Verzekeringsagent, geonstraat 11. Autorijschool annex Autorijschool „Succes", Heiloo, Ber- verhuur. Ontleend aan Het Nederlands Han delsregister. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken is het faillissement van F. G. B. Sariemijn, handelende onder de naam Machinefabriek Sarbal, Bier kade 14 te Alkmaar. Rechter-commis- saris is mr. R. W J C. v. d. Wall Bake, curator mr. Van Hilten. Verder is uitgesproken het faillisse ment van G. Minkema, Voorweg 123 te Schoorl. Rechter-commissaris mr. H. K. A. Stoffels, curator mr. W. A. Dumbar, Heiloo. Tijdens de rondvraag bracht de heer C. H. de Lange hulde aan het dag. be stuur van de Alkm. Kegelbond voor al het werk in 't belang van de kegelsport verricht. Ook de heer G. v. d. Post sloot zich hierbij aan, waarbij ook de heer J. Kok, 2e secretaris, werd ge noemd. Gaarne zou de heer v. d. Post de Joh. Diepen-prijzen op een andere manier zien verkegelen. De heer Bonsema zou gaarne tijdens de wedstrijden de clubs op tijd aan wezig zien, zulks om onaangenaamhe den te voorkomen. De heer Lagas verzocht verbetering van het materiaal, dat ook door de heer Oostinga werd ondersteund. De heer E. Brink wilde voortaan alle banen gevlakt hebben en niet zoals bij de laatst gehouden wedstrijd, waarbij slechts 4 banen gevlakt waren. Niets meer aan de orde zijnde sloot de voorzitter om ongeveer 12 uur de vergadering. werd er Ondanks de regen gevoetbald Hoewel het gisteren vrijwel constant van 's ochtends vroeg tot in de namid dag geregend had, bonden vier bedrijfs- elftallen 's avonds met elkaar de strijd aan. Het eerste elftal van Ringers kwam in het veld tegen Hulskamp Boys en won deze ontmoeting met 62. Centra en de Alkmaarsche Courant speelden in Bergen op een veld, dat ondanks de regen goed bespeelbaar was. De scheidsrechter had verstek la ten gaan, doch na onderling overleg werd een supporter van de Alkmaar sche Courant tot referee gepromoveerd. Deze kweet zich naar eer en geweten van zijn taak. De uitslag van deze, door beide partijen enthousiast gespeelde wedstrijd was 22. De Alkmaarsche Courant stond tot vlak voor het einde met 21 voor, doch toen maakte Cen tra verdiend gelijk. Hedenavond worden op het Mevo- terrein de wedstrijden RhodesiaChe vrolet en StoelMelkboeren gespeeld. Alkmaarse slechthorenden naar Blaricum De Alkmaarse afdeling van de S.H.J.O., de Slechthorende Jeugd Or ganisatie, was met vijf leden verte genwoordigd op het Centraal week end te Blaricum. 85 leden uit alle de len van het land waren daar aanwezig. Na een gezamenlijke koffietafel heeft men genoten van verschillende pan tomimes, volksdansen en een gedeelte van het Opbouwspel, dat vorige week in het Sparta-Stadion te Rotterdam werd opgevoerd. De eerste dag werd besloten door het vertonen van enkele films. De volgende dag werden na de kerkgang volksdansen gehouden, waar na een wandeling dwars door de hei volgde naar de Nederlandse Jeugd- Gemeenschap. De kunst van het lip- lezen bleek opnieuw een uitstekend hulpmiddel bij het daarna volgende samenzijn met de leden van de N.J.G. Burgerlijke Stand Geboren Gerrit K., z. v. J. Mie- dema en A. Tolsma. Cornelis, z. v. S. Kinkhouwers en M. van Hooff. Gehuwd: Jacobus H. Obdam en Christina van Liempt. Jacobus C. Kerssens en Geertruida E. M. Roobeek. Paulus Tol en Simona H. Pool. Johannes C. Lipjes en Elisabeth C. Mo lenaar. Jan W. Wevers en Anna M. Rörink. Overleden: Guurtje de Groot, oud 55 jaar, gehuwd m. W. J. K. Bur- dorf. Gepke Poelstra, oud 64 jaar, geh. m. P. van der Veer. MUTATIES RIJKSPERSONEEL Per 28 Mei a.s. zijn de monteurs op arbeidsovereenkomst bij de PTT te Alkmaar A. Spaans en G. J. Volkers benoemd in vaste dienst als zodanig. De commies chef de bureau bij de belastingen W. J. v. d. Staare te Arn hem is als zodanig verplaatst naar Alk maar. De heer J. A. van Calmthout, ">- ciaal ambtenaar op arbeidsovereen komst bij de S.G. te Alkmaar is be noemd tot sociaal ambtenaar in vaste dienst. DISTRICTS KAMPIOENSCHAP KEGELEN De stand na drie ronden werd op gegeven voor het District, omvattende de bonden Amsterdam, Haarlem, Alk maar en Gooi- en Eemland. „TOONTJE HEEFT EEN PAARD GETEKEND" Donderdag 26 Mei (Hemelvaartsdag) zal het toneelgezelschap „De Kome dianten", dir. Joh. Kaart en Ed. Kins- bergen het geestige blijspel van Lesly §torm „Toontje heeft een paard gete kend" opvoeren. Aan deze voorstelling waar uiteraard reeds grote belangstel ling voor bestaat, werken mede o.a. Tilly Perin-Bouwmeester, Joh. Valk, Ben Aerden, Henny Alma en Piet Ur ban. „DE JEEP '45" NAAR HEERLEN A.s. Zaterdag vertrekt een 5-tal leden, w.o. 3 dames, van bovenge noemde vereniging naar Heerlen om aldaar deel te nemen aan de „Ronde van Zuid-Limburg". Dit is een 3- daagse wandeltocht welke langs de mooiste plekjes, o.a. het Geuldal. de Cauberg en St. Pietersberg voêrt De afstanden bedragen voor de dames 100 km en voor de heren 135 km. Deze tocht is tevens een mooie trai ning voor de a.s. Vierdaagse te Nij megen. GOEDGEKEURDE STATUTEN De Staatscourant bevat de goedge keurde statuten van Damman's Pak king- en Rubbergroothandel N.V. hier ter stede en de Aanneming Maatschap pij „Kennemerland" N.V te Heiloo. GESLAAGD Voor het te Leiden gehouden exa men voor het patroonsdiploma voor het garage- en automobielbedrijf slaagde onze stadgenoot, de heer F. J Schmidt. (Ontleend aan onze Advertentlerubrtek) WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: Jody en het hertenjong, 14 jaar; Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: Een avontuur in Berlijn, 18 jaar; Cinema Amerlcain, 2.30 en 8 uur: Daar zit muziek in, 14 jaar. Tentoonstelling Sted. Museum Tou louseLautrec: 1012 en 25 uur. DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: Jody en het hertenjong, 14 jaar; Victoria Theater, 3 uur: Een avontuur in Berlijn, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Daar zit muziek in. 14 jaar. Tentoonstelling Sted. Museum ToulouseLautrec: 1012 en 25 uur. Gulden Vlies, 8 uur: „De Komedianten" met „Toontje heeft een paard getekend". VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: De beste jaren van ons leven, 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Vier stappen in de wol ken, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: New Orleans, 14 jaar. Sted. Museum: 1012 en 25 uur: Tentoonstelling ToulouseLautrec. Predikbeurten VOOR HEMELVAARTSDAG, 26 MEI ALKMAAR. Grote kerk, half elf, ds. Wesseldijk. Kapelkerk, 10 uur, ds. Van Wijk. Ned. Chr. Gem.schapsb., in W. en B., geen evangelisatiesamen komst. Geref. kerk in Waakt en Bidt, 10.15 uur, ds. W. v. d. Lingen. (Coll. emeritering)Verbreiding der waar heid, Brouv.-erstraat 31, half 10, dienst. BERGEN. Ruïnekerk, 10 u., ds. Bekius. EGMOND AAN ZEE, herv. gem., 10 uur, ds. Roobol. EGMOND AAN DEN HOEF, 10 uur, ds. Plug. HEILOO, herv. gem., 10 uur ds. Bloemhoff. Evangelisatie Kerklaan, 10.15 uur ds. Baart, tijdelijk te Alkmaar. KOEDIJK, 10 uur, de heer Slager. WEST-GRAFTDIJK, 10 u„ candidaat Brouwer. Goud in de Rochdale- straat Vandaag is het de dag dat de heer W. Burgert en mevrouw Burgert- Labots in de Rochdalestraat hun vijftigjarige echtvereniging herden ken. Het was er vanochtend een druk te van belang, want het waren niet alleen de negen eigen kinderen die 't jubilerende paar hun gelukwensen kwamen aanbieden, doch ook de aan getrouwde familie, de kleinkinderen en vrienden ontbraken niet. De jubi laris, die thans 73 jaar is, heeft zijn gehele leven het vak van sigarenma ker uitgeoefend. Zijn leven is tot nu toe zonder grote avonturen voorbijge gaan. Het was opmerkelijk dat, toen vier van de elf kleinkinderen een ge dicht opzegden, de 69-jarige bruid de voordracht zonder bril kon lezen. Bruid en bruidegom hadden slechts zelden met ziekte te kampen en nu wachten we dus vol vertrouwen op 't diamanten feest. Billijke prijzen. Zie Etalage Zij, die de stoute gedachte hebben uitgesproken, dat het vreemdelingen verkeer een belangrijke bestaansmoge lijkheid voor de Langedijk zou kunnen worden, krijgen meer en meer gelijk. Zo is het bezoek van de voorzitter der ANVW, de heer Boreel, tot volle te vredenheid verlopen, zodat de Lange dijk spoedig in de officiële program ma's opgenomen zal worden. SCHAAKMAT Eerste klas: G. KeppelC. Langen- dijk 01; C. LangendijkH. Bouwens V2-K! G- KeppelH. Bouwens P. SemeinsW. P. Groot 10. Tweede klas: D. KoornJ. Bouwens 01; J. KlinkertD. Koorn 01; dr. J. de WitD. Koorn 10; E. Warnders J. Klinkert 01; J. LeegwaterP. Kloosterboer, afgebroken. Derde klas: C. KliffenJ. J. Kroon 01; G. van LoenenA. Meinema 10; J. G. GlasJn. Moeyes 01; Jn. Oot- jersJb. Bakker 10. Vierde klas: M. VerkroostS. Wits- meer 01; Jn. WagenaarH. Witsmeer 0—1. DE NUMMERING VAN DE CANDIDATENLIJST De candidatenlijst van de P.v.d.A. heeft in de gisteravond gehouden ver gadering van het hoofdstembureau te Langedijk het nummer 1 gekregen. 2. KVP, 3. CPN, 4. Lijst Heeringa (Prot. Chr.), 5. Lijst Balder (Prot. Chr.) JB. VAN DIE t Dinsdag is vrij plotseling overleden de heer Van Die, de bekende ex-keur meester der L.G.C. De heer Van Die genoot de laatste jaren zijn pensioen en had bijna de leeftijd van 77 jaar be reikt. Met hem is weer een der pioniers van het veilingwezen heengegaan. MEDISCHE DIENST De medische dienst zal op Hemel vaartsdag voor Langedijk en St. Pan- cras worden waargenomen door dr. Wilmink, Zuid-Scharwoude. Sexuele opvoeding van het kind Lezing door Dr. v. d. Grient, Dr. v. d. Grient van Bussum sprak Dinsdagavond in het gebouw van de Ver. v. Chr. Nationaal Schoolonder wijs voor de ouders van schoolgaande kinderen over het onderwerp: „Sexuele opvoeding van het Kind". Spreker begon zijn met de meeste aandacht gevolgde uiteenzettingen met de vraag: „Hoe staat het met onze wijsheid ten opzichte van dit pro bleem?" En het antwoord luidde „heel treurig" of om het te zeggen met de woorden van een Amerikaans psycho loog: „de mensheid is deerlijk te kort geschoten in het oudste beroep, d.i. vader en moeder zijn." Spreker vervolgde met er op te wij zen, dat het vooral aankomt op onze innerlijke levenshouding tegenover het kind, dat aan onze zorgen is toe vertrouwd. Opvoeden, aldus Dr. v. d. Grient, is loslaten van het kind, het kind een kans geven vrij te worden. Het grootste struikelblok op deze weg zijn.... wij zelf. De ouderliefde, of vaak apenliefde, verhindert ons het kind los te laten, het de kans te ge ven vrij te worden. De opvoeding begint al bij de ge boorte en de persoonlijkheidsvorming voltrekt zich de eerste zeven jaren. Elke fout wreekt zich. Wat u zegt, interesseert het kind niet, alleen wat u bent. Het kind leeft in de sfeer van de ouders, de sfeer in huis is beslissend. In Mattheus 19 5 lezen we „Daar om zal een mens vader en moeder verlaten". Dus vader en moeder zul len hem de kans moeten geven. Juist op dit terrein is het egoïsme van de cuders zo groot. Wat het sexuëie probleem betreft, vervolgde Dr. v. d. Grient, is men juist in Christelijke kringen veelal geneigd dit te ontlopen en tochis het even gewoon als eten, slapen enz. Ook de sexuëie opvoeding begint al bij de geboorte. Het jonge wezentje kent vanaf de le dag sexuëie gevoelens, waartoe ook de lustbevredigende gevoelens moeten worden gerekend. Spreker waar schuwde in dit verband tegen het zoenen van zo'n kleuter op de mond en het duimzuigen. Verder is af te keuren kinderen bij zich in bed te nemen. Hoe te handelen als een kind met een vraag naar geboorte kermt? Het met een kluitje in het riet sturen? Neen, eerlijk zijn. Vooral voor het buitenleven noemde spr. dit heel ge makkelijk. Dit is de enige manier om te voorkomen, dat het kind afijn we tenschap elders vandaan haalt. Dr. v. ,.d. Grient eindigde met de moeilijkheden, die zich in de puber teit kunnen voordoen en gaf ook hier vele nuttige wenken aan vaders en moeders. Bond voor Staatspension- nering Dezer dagen werd de al eens uitge stelde vergadering gehouden van de Bond voor Staatspensionnering. Toen de voorzitter, de heer D. C. de Moes, de vergadering opende, was de zaal behoorlijk bezet zodat men te vreden kon wezen over de opkomst. In het kort besprak de voorzitter het programma voor deze vergadering, daarbij vooral dank brengende aan het Rijper Kleintoneel, dat voor een gezellige omlijsting zorgde; ook de schenkers van de prijzen voor de ver loting werden hartelijk bedankt. De heer F. Visser hield een boeien de rede over het doel van de bond. Spreker pleitte vooral voor een pre- mievrij staatspensioen, daar dit al leen het „oud en arm" uit de wereld kan helpen.' Het begrip verzekering meet voorkomen worden, daar dit op de duur volgens spreker te duur zou komen, in verband met het noodza kelijk worden van een groot aantal ambtenaren. Spreker wekte allen op door de bond zoveel mogelijk te steu nen, het doel een premievrij staats pensioen, te' bereiken. Een hartelijk applaus besloot de gloedvolle rede van de heer Visser. In de pauze bracht de regisseur van Rijper Kleintoneel een fragment uit „Hoop van Zegen" ten tonele Een en ander werd met aandacht gevolgd. Na de pauze kwam het toneelgezel schap van het Rijper Kleintoneel met „Een Slippertje" op de planken. Deze één-acter sloeg geweldig in en was oorzaak dat deze goedgeslaagde avond op een gezellige wijze eindigde. De heer D. C. de Moes sloot met een hartelijk dankwoord aan allen die had den meegewerkt om deze avond zo succesvol te doen verlopen. ONDERHANDSE VERKOOF De heer R. Rus heeft zijn huis, erf en bedrijf bij onderhandse verkoop over gedragen aan de heer G. de Geus Tz. BURGERLIJKE STAND Geboren: Geertje, cl. van J. Hakof en M. Hoogschagen. Elisabeth W., d. van J. Snijder en W. M. Offers. Johanna E., d. van L. C. Tinnners en J. E. Gerdes. Jo hannes, 7.. van C. Hof en W. P. Rietveld. Getrouwd: A. Ruis en H. Pan. BURGERLIJKE STAND Geboren Georgius C., 7.. van C. G. Ruijter en A. Hoogendijk. Overleden Petronella J. Brans/, 74 jaar, echtgenote van K. Brantje*. ■VH 75 0179 Oranjecomité versus Cemeentepersoneel Herinnert u zich die mooie voetbal wedstrijd nog van vorig jaar? Oranje comité tegen gemeentepersoneel. Herinnert u zich nog hoe die aan komende opa's (waarvan er ondeu gende tongen kunnen rare dingen ver tellen intussen daadwerkelijk opa zijn geworden), kortomherinnert u zich nog hoe die aankomende opa's in sporttenue a la kleuterprentenboek een behoorlijk spelleje voetbal ophou den in blokkendoosstijl? Dat boeiend-interessante kunt u Zon dag a.s., 's middags 3 uur op het Zee vogelsterrein wéér genieten. En voor een even mooi sociaal doel. De op brengst is bestemd voor de kinderfees ten op 7 Juli a.s. bij gelegenheid van het koperen huwelijksfeest van H. M. Koningin Juliana en Z. K. H. Prins Bernhard. Het doel is een ieder ongetwijfeld zeer sympathiek. Geeft daarvan Zon dag a.s. blijk door een ongekend mas sale opkomst. Zij. die door omstandig heden niet kunnen komen en toch een financiële bijdrage willen geven, kun- daarvoor te allen tijde bij de leden van het Oranjecomité terecht. Overigens luidt voor Zondag a.s. het devies: „Heel den Hoef sportief". De opstelling van de elftallen 'wordt nog nader bekend gemaakt. CAUSERIE VOOR PLATTELANDSVROUWEN De bijeenkomst der plattelandsvrou wen in café Butter was als steeds goed bezocht. Ditmaal was uitgenodigd de heer P. Boschman uit Naarden, die een causerie hield over bloemen en planten. De heer Boschman was 29 jaar geleden onderwijzer in deze gemeente en het deed hem veel genogen de kennisma king te hernieuwen, temeer waar onder zijn gehoor verschillende oud-leerlin gen waren. De voorzitster, mevr. den Hartigh Goldberg, heette hem dan ook van har te welkom, waarna de spreker betoog de, dat een grote taak is weggelegd voor de moeders, om de kinderen te leren zien hoe mooi de natuur is. Spreker belichtte aan de hand van platen de schoonheid van bloemen, planten en heesters, waarvan vele in vroegere tijden uit andere landen wa ren overgekomen .Met grote aandacht volgden de aanwezige dames de vlotte causerie. Vele vragen werden naar al ler genoegen beantwoord. Zij die thuis waren gebleven hebben veel verzuimd. VRAAGBAAK VOOR IEDEREEN Mej. de Vries, onze maatschappelijk werkster, die in de plaats is gekomen van mej. Jansen, heeft zich bereid ver klaard elke Woensdagmiddag van 2 tot 3 uur beschikbaar te zijn voor ieder die met moeilijkheden bezwaard is. De praktijk heeft bewezen dat vele vragen tot genoegen werden beant woord en vele bekomen inlichtingen nuttige uitwerking hadden. Het arbeidsveld is zó veelzijdig, dat ruim gebruik van deze gelegenheid zeer is aan te bevelen. De aanvang der zitting is Woensdagmiddag I Juli in de polderkamer (boven) van het Gemeen tehuis te Koedijk, elke Dinsdagmiddag te Sint Pancras. Circus Royal bezocht Nieuwe Niedorp Het circus Royal bezocht ook ons dorp. Wat op het gebied van circussen het platteland bezoekt, is meestal niet van de beste kwaliteit. Het circus Royal maakt op deze regel wel een gunstige uitzondering. Bij het betreden van het circus valt het al dadelijk op, hoe keurig alles erzorgd is. Het personeel keurig in livrei gestoken, maakt een goede In druk. Het programma mag er wezen. Op het gebied van paarden'dressuur wer den uitstekende staaltjes vertoond. Zelfs het dansende paard ontbrak niet;, liet bracht de moderne dans, de „Sam ba", op de maat van de muziek ten uitvoer. De acrobatiek en het trapeze- werk zijn wel de hoofdnummers van het programma. De meest halsbreken de toeren werden uitstekend verricht, hoog in de nok van de tweemaster, zonder valnet. Vele van deze toeren ziin niet van gevaar ontbloot. Het was zonder meer „circuskunst van de bovenste plank". De goochelaar ontbrak natuurlijk niet en evenals in elk circus zijn ook hier de Augusten, die voor de vrolijke noot zorg dragen. Het talrijk publiek heeft kunnen genieten. Wij zien het circus Royal gaarne weer in N.-Niedorp terug. Visserijbesommingen Ijmuiden De aanvoer van Dinsdag was: 160 kisten hake, 30 poon, 25 leng, 650 kabeljauw, 165 koolvis, 45 makreel, 20 tarbot, 16 schartong, 60 schelvis, 110 wolf, 120 schar, 40 haring, 260 schol, 40 bot en 30 kisten diversen. Besommingen: IJM 99 „Batavia" f 15.400; 213 f275; 249 f175; 226 f129; KW 76 f5270; 41 f3920; BU 28 f24. Marktbericht LANGED. GROENTENCENTRALE. - Aanvoer 25 Mei: 5100 kg aardappelen 42—51, kleine 28—38. Vergadering Boeren leenbank In de algemene ledenvergadering van de coöp. boerenleenbank „Castricum" bleek dat de Castricummers spaarzaam zijn, want alleen de boerenleenbank boekte reeds 1,400.000 aan spaargel den, tegen vóór de oorlog pl.m. 2 y2 ton. Aan de 368 leden waren 74.000. aan voorschotten verstrekt. Dit neemt steeds toe. Ruim 6.000.000 werd er in het kantoor aan de Dorpsstraat om gezet. De aftredende bestuursleden de heren Jac. Gijzen, G. Veldt en' G. H. Hemmer werden zonder stemming her kozen. In de toekomst zal er door de bedrijven steeds meer geld gevraagd worden, yele uitbreidingen, verbou wingen herstellingen enz. zijn nog steeds vanwege de hoge kosten uitge steld. Daar Castricum een steeds druk ker vreemdelingenverkeer krijgt gaat ook de middenstand een goede toe komst tegemoet. De vergadering, die onder leiding stond van de voorzitter, de heer C. de Groot, werd in een vlot tempo afgewerkt. FEESTELIJKE VERGADERING VAN HUISVROUWEN Gisteren werd in hotel „De Rustende Jager" een feestelijke bijeenkomst ge houden door de afdeling Castricum van de Ned. Ver. van Huisvrouwen. De dames waren er nu eens niet om zelf te praten maar om te luisteren. En dat was helemaal geen straf, want luiste ren naar de declamatrice, mevr. Zaad- noordijk-Schenk, is een feest. „Goud- mberas" een Indische vertelling uit het Frans vertaald, werd door haar uit stekend gedeclameerd, evenals Guido Gazelle's „bouke Nash", Lentegezicht" en „Kindersprookjes" van Maria Bo- daard en Scheltema's „Kindergedach te". Het Hawaiïantrio „Tahiti" dat het muzikale gedeelte verzorgde ontlokte schone klanken aan zijn guitaren. In het laatste optreden van mevr. Zaad- noordijk declameerde zij het „Gebar sten kannetje" en „De pas van drie" van David Tomkins. Ook dit optreden was een succes en een dankbaar ap plaus viel haar ten deel. Aan het einde van de avond deed mej. Geerligs nog verschillende mede delingen. O.a. betreffende de tentoon stelling „De Jeugd in Nederland" in Augustus te Amsterdam, alsook over de gewestelijke bijeenkomst op 26 Juni a.s. te Bergen, waarbij gewandeld zal worden en bezoeken aan het Pomp station en de Volkshogeschool gebracht zullen worden. Tot deelde mej. Gèer- ligs nog mede dat zij vanwege haar leeftijd nog dit jaar haar plaats van presidente zal inruimen voor een jon gere, waarop mevr. Gort haar nu reeds namens de vergadering dank bracht voor de vele diensten aan de vereni ging bewezen. STRANDVONDERIJ-GOEDEREN De burgemeester heeft bekend ge maakt, dat de verkoop van de in De cember 1947 aangespoelde palen, plan ken etc. op het strand onder onze ge meente netto f 369,04 heeft opgebracht. Tevens gaf hij rechthebbenden in overweging te reclameren. VEILINGVERENIGING „ONS BELANG" Bij de veilingver. „Ons Belang" wer den gisteren de volgende prijzen geno teerd: Spinazie 21—261^; Sla 35Vi; Bospeen 3841; Postelein 3236; Dub bele bonen 2.05; Peulen 1.30; Rabarber 4—5; Bloemkool II 27; Prei 6; Aard beien 4565. 44 De Amerikaanse ambassadeur H. Baruch heeft Texel bezocht. Te Den Helder vond een dame haar verloren portefeuille in de brievenbus terug, met daarin een briefje „Wel bedankt voor het geld". De vinder had zich f 76 toegeëigend. 44 Het Historisch Genootschap „Oud- Westfriesland" viert op 1 en 2 Aug. op grootse wijze zijn zilveren jubileum. Het feestprogramma vermeldt o.a.: ten toonstelling, concert, Westfriese avond, optocht en ringstekerij. In de verga dering van de Vereniging van Noord hollandse Waterschappen werd de aan houdende stijging der waterschapslasten een actueel vraagstuk genoemd. Een enquête wees uit dat de lasten in de jaren 19371947 als volgt waren geste gen: Vier Noorder Koggen van f 47.000 t"t f 96000: Drechterland van f 134.366 tot f 384.133; Noordhollands Noorder kwartier van f 77.000 tot f 275.000 en Anna Paulownapolder van f 33.090 tot f 58 221. Te Venhuizen is het vier jarig zoontje van de familie van R. in de sloot voor de ouderlijke woning ver dronken. 44 De heer A. Blom Hzn. is benoemd tot voorzitter van de V.V.V. voor Mid- den-Kennemerland. Deze vereniging besloot aan het Cartografisch Bureau van Pelt opdracht te geven voor de ver vaardiging van een nieuwe plattegrond van Beverwijk. Heemskerk, Uitgeest en Velsen-Noord. n Op de voor- avond van Pinksteren zal te- Beverwijk weer een luilak-bloemenmarkt worden gehouden, De Beverwijkse violiste Sylvia v. d. Hoef speelt Vrijdag a.s. voor de Avro. Gelezen op een woning aan de Beeckzanglaan te Velsen-Noord: „Het heet hier Beeckzanglaan, maar Roddel laan zou een betere benaming zijn". 44 B. en W. van Zaandam vragen de gemeenteraad een crediet van f 1.790.000 voor uitbreiding van het electriciteits- bedrijf. De voorzitter van de Ve Noordhollandse Waterscha J. Commandeur Az„kon! gen op de in Krasnapolsk dam gehouden ledenverj de vertegenwoordigers vai vereniging aangesloten w, bannes, e.d. een welkoc Ondanks het feit, dat d 227 leden telt. stemde di hem tot voldoening. In 1 woord van de voorzitter 1 lijk tot uiting, dat de ver dood lichaam is. Integende actief, het uitgebreide ja; verde hiervan het bewijs, ter van het allergrootste b spreker, „dat besturen, 1 administratief personeel v< berekend zijn, opdat de c te veel zeggenschap in schappen krijgt, want in naar organisatorische se ligt onze grote kracht". Onder de ingekomen stu] zich een schrijven waarin stelling werd uitgesproke feit, dat de uitkeringen nog niet is uitgevoerd op zoals deze in de vorige is vastgesteld, en over het ningsplan, dat door de Ged verschillende provincies is Het ingekomen stuk o wateronttrekken aan de het PWN, waardoor de geei kwaliteit sterk achteruit volge van het zakken van waterpeil, bracht de ton ge ging. De heer Van Don zag gaarne, dat de verenig zou verlenen aan het comi door belanghebbenden, da' voert tegen deze waterontr- Do heer Kaag (Schoorl) dat het betreffende comiti heeft overgedragen aan d van de Landbouw, terwi Rijkswaterstaat zich met h« moeit, in verband met het van de verzoutingsgrens. H lid De Jong prefereerde mi financiële steun in deze zaa zitter stelde de heer Van met de mededeling, dat 1 de mogelijkheid zal ondei men er wat aan kan doen. De rekening over 1948 w steld op 7511,22, inclusiei saldo van 261,36; de begi 1950 op "460, inclusief e saldo van 600. Bij de bestuursverkiezing heren J. Commandeur en met algemene stemmen hei Dankbaar berichten wij geboorte van een Zoon, FRANK zal heten. J. DALENBERG. A. DALENBERG— VAN ESS Alkmaar, 24 Mei 1949. Anjelierstraat 21. S De 4de Juni hopen onzf p geliefde Ouders, Be- r» huwd- en Grootouden D. van der Woude en 9 A. van der Woude Zwar hun 50-jarige Echtver £3 eniging te herdenken. O Hun dankbare Kinde 2 ren, Behuwd- en Klein kinderen, Oudkarspel: p N. de Geus van der Woude <3 P. de Geus Dirk van der Woude P Alkmaar: W. Zwaan O van der Woude M. Zwaan c T. Woerdeman G van der Woude J. Woerdeman A A. Koorn van der Woude P. H. J. Koorn p Henk en Ansje. Aartswoud: T. ZweetWagenaar 5 J. Zweet q Jac. en Jan y van der Woude X Roel. Alkmaar, Mei 1949. Q Kennemerstr.weg E 38. i-j Receptie: Zaterdag 4 cJ Juni van 45.30 uur in 9 Hotel „De Nachtegaal", g Langestraat. Heden werd van ons weggenomen na een smartelijk lijden, onze lieve Vrouw en Moeder, Dochter, Behuwddoch ter, Zuster, Behuwdzus ter en Tante, Mevrouw CORRIE POORTVLIET, geb. VAN VUUREN, in de ouderdom van 40 jaar. Uit aller naam, C. J. POORTVLIET. Liefst geen bezoek en geen bloemen. Alkmaar, 25 Mei 1949. Egmonderstraat 16. De teraardebestelling aal plaats hebben a.s. Zater dag op de Gemeente- Begraafplaats te Dor drecht nam. twee uur. Vertrek van Sophia- straat 41 Dordrecht nam. half twee.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2