v.s.v,S.V.V. Republikeinse regering midden-Jun in Djogja terug? Over tien jaar atoomvliegtuigen? S.V.V. en B.V.V. favoriet voor de kampioenstitel R Maatregelen voor de gezagsovername Ongeluk bij motorraces te Geleen WÊÊÊÊf9Ê9SM >s". /ff' y Afstanden zullen dan niet meer bestaan A.G.O.V.V,B.V.V. Heerenveen-N.O.A.D. Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur AVONTUUR ESIDENTIE Het Radioprogramma Donderdag heeft de Commissie der Ver. Naties voor Indonesië de tekst van drie rapporten vrijgegeven, welke zijn goedgekeurd door de eerste subcom missie (Commissie voor de terugkeer van de Republikeinse regering naar Djokja). De datum van overdracht van het gezag aan de Republikeinse regering hangt af van de tijdsduur nodig voor: a) evacuatie der burgers; b) evacuatie der Nederlandse troepen, die daarna zal plaats hebben. De leden van de sub commissie hopen, dat de terugkeer van de Republikeinse regering zal kunnen plaats vinden omstreeks midden-Junl. Overeenkomst is voorts bereikt over de volgende punten: Beide partijen zul len aan alle gewapende strijdkrachten in de residentie Djokja (politie en strijdgroepen) de order uitvaardigen om alle wapencontacten te vermijden en elke vorm van sabotage, vernieling en subversieve activiteit te staken. Op een later te bepalen datum zal de wapenstilstand formeel worden afge kondigd. Gedetailleerde voorwaarden zullen worden opgenomen in een afzon derlijke overeenkomst. Wanneer de datum en het tijdstip waarop de evacuatie van de plaatsen en posten in de residentie door de Neder landse troepen zal plaats hebben, is vastgesteld, zal de Nederlandse delega tie de Republikeinse autoriteiten hier van in kennis stellen 48 uur voordat die evacuatie zal worden uitgevoerd ten einde de Republikeinen in staat te stel- Lid der colonne Henneicke in cassatie „Waarom heeft u die afschuwelijke opdrachten niet geweigerd?" „Bij een andere werkgever kon ik toch ook geen opdrachten weigeren!' Dit antwoord kwam van de 65-jarige Amsterdammer A. Schmidt, wiens cas satie-beroep Woensdagmorgen voor de Bijzondere Raad van Cassatie diende S. is door het Amsterdamse Bijzon dere Gerechtshot tot de doodstraf veroordeeld, omdat hij, dienende bij de colonne Henneicke, tal van Joodse landgenoten heeft aangehouden. Het proces-verbaal noemde 84 gevallen. De procureur-fiscaal critiseerde ook het volkomen gemis aan gevoel bij deze requirant, maar hij wilde toch niet de zwaarste straf vragen, omdat S. het slechte voorbeeld voor ogen heeft gehad van goede politieambte naren, die ook in de bezetting Joden hebben gearresteerd. De procureur- fiscaal concludeerde derhalve tot levenslange gevangenisstraf. DOODSTRAF GEKIST TEGEN „MONSTER VAN FRANKENSTEIN" Het Arnhemse Bijzondere Gerechts hof behandelde de zaak tegen de „S.S. Oberleutnant" F. Frankenstein „Krimi- nalsecreta" bij de S.D. te Antwerpen, die in November 1944, vluchtende voor de zegevierende geallieerde strijdkrachten, op de Veluwe belandde. Daar onder scheidde hij zich al spoedig door een activiteit, die zelfs in de maanden, toen een mensenleven bijna geen waarde meer had. opviel door buitengewone onmenselijkheid. Daardoor verwierf hij zich de bijnaam „Het monster van Frankenstein". De procureur-fiscaal eiste tegen deze beestmens de doodstraf. Uitspraak op 8 Juni. len de residentie snel te bezetten. De militaire waarnemers van de UNCI zullen hun medewerking verlenen ten einde Incidenten te voorkomen. Aan alle Nederlandse en Republi keinse commandanten wordt .strikt ver boden op enigerleiwijze in direct con tact met elkaar te treden. Indien enig contact noodzakelijk is, kan dit uitslui tend geschieden door een der commis sies en/of door de militaire waarnemers van de UNCI. Beide partijen stemmen ermede in, dat het nakomen van de orders en de be palingen zal worden geobserveerd door de militaire waarnemers van de UNCI. Op het punt van luchtverbindingen heeft de Nederlandse delegatie het vol gende verklaard: De KLM zal het vlieg veld van Djokja opnemen in haar dien sten indien de veiligheid van de passa giers zal zljr. gewaarborgd. Renner tussen het publiek Tijdens de gistermiddag in het Sport park te Geleen gehouden speedway- races tussen het Limburglateam en de Hollandse Leeuwen is de renner Roes tenburg uit de baan tegen het talud op gereden en tussen het publiek terecht gekomen, waardoor verscheidene perso nen ernstig werden gewond. De ser geant P. Franssen uit Reuver liep een dubbele beenbreuk op en de sergeant P. Kievits uit Susteren een hersenschud ding. Beiden werden naar het zieken huis te Sittard overgebracht. De heer Oevoet uit Munstergeleen liep een ern stige verwonding op aan een been en werd later naar huis vervoerd. Enkele andere personen liepen lichtere ver wondingen op. De renner Roestenburg kwam er af met een flinke vleeswond aan zijn knie. Sterke vermindering spoorwegverkeer naar Berlijn Van de zijde van Britse, met vervoers problemen belaste autoriteiten te Ber lijn, is Donderdagavond medegedeeld, dat de Sowjetrussische autoriteiten de hoeveelheid goederen, die uit West- Duitsland naar Berlijn wordt vervoerd, met twee-derde hebben verminderd. De commandanten van de drie Wes telijke sectoren van Berlijn hielden een korte bijeenkomst over de spoorweg staking. Een Britse woordvoerder heeft ver klaard, dat tengevolge van de staking 34 treinen tussen de westelijke zones en Berlijn worden opgehouden. De Belgische Konings kwestie De voorzitter van de Belgische Ka mer van Volksvertegenwoordigers Frans van Cauwelaert, heeft tijdens een vergadering van de Katholieke Volkspartij verklaard, dat het Katho lieke volksgedeelte van Belgie door het behalen van de volstrekte meer derheid tijdens de aanstaande verkie zingen de terugkeer van Koning Leo pold naar Belgie zal weten te be werkstelligen. De Katholieke Volks partij, zo zeide hij, zal blijven strijden voor de afschaffing van de wet van 1943 op grond waarvan verklaard wordt, dat het onmogelijk is, dat de Koning het land regeert. MATROOS BIJ HULPPOGING VERDRONKEN Een 20-jarige matroos van het sleep- ichip Rijnzeevaart 7 is in de Waalha ven te Rotterdam verdronken. Hij wil de zijn maat, die trachtte in een roei boot zijn schip te bereiken, maar door de sterke wind afdreef, gaan helpen. Hij sprong in het water en zwom naar de boot toe. Toen hij een 50 meter had afgelegd riep hij plotseling „Ik kan niet meer" en verdween in de diepte. DE BEKERCOMPETITIE VORDERT Grote verrassingen hebben zich gister bij de vierde ronde van de competitie om de KNVB-beker niet voorgedaan, hoewel de 41 overwinning van Emma op D.W.S. het vermelden waard is. In de kwartfinales, welke Zondag 29 Mei worden gespeeld, komen de volgende clubs tegen elkaar uit: EmmaHeracles; Quick (N)Sportclub Emma: Willem II Helmondia; FeijenoordNeptunus. IN ROME STAAKT HET HOTEL PERSONEEL Het hotelpersoneel te Rome is Woens dagochtend in staking gegaan, daar Dinsdag geen overeenstemming is be reikt tussen de vakbonden en de bond der hotelhouders inzake een loonsver hoging en een collectief arbeidscon tract. De leden van de vrije vakbonden vol gen deze beweging waarbij ongeveer 3000 bedienden in 130 hotels van de hoofdstad betrokken zijn. URANIUM VERDWENEN. De directeur-generaal van de com missie voor atoomenergie, Caroll Wil son, heeft voor de toewijzings-subcom- missie van de senaat verklaard, dat, bij proeven, die genomen werden om te zien of de veiligheidsmaatregelen goed worden nageleefd in de atoomfabriek van Hanford (staat Washington) twee uraniumstaven zijn verdwenen. Zij wor den reeds drie maanden vermist. Hoofdpijn - Kiespijn - Zenuwpijn SAISAPIRIN Pijnverdrijver bij uitnemendheid M - ;,i De Groot won de Zilveren Dagbladbeker. „Na de periode van de verkeersvliegtuigen met straalvoortstuwing, die over v(jf jaar wellicht 800 km per uur zullen afleggen, komen we ln het tijdperk van de vliegmachines, die voortbewogen worden door motoren die haarkracht ontlenen aan de atoomenergie. Het schijnt n.1., dat men de atoomenergie heeft kunnen aanwenden voor de voortbeweging van vliegtuigen. Ik heb berichten, aldus dr. A. Plesman op een te Den Haag gehouden bijeenkomst, dat het lichaam, dat belast is met de „research" op het gebied der atoomenergie, belang rijk op zijn programma vooruit schijnt te zijn. Het schijnt verder, dat vliegen met toestellen, voortbewogen door middel van atoomenergie binnen acht of tien jaar mogelijk ia Dat betekent, dat iedere afstand zonder tussenlanding kan worden afgelegd. De begrafenis van Generaal Spoor De begrafenis van generaal Spoor is vastgesteld op Zaterdagochtend 10 uur op het ereveld Menteng Pulo te Bata via. Het tijdstip is echter nog afhanke lijk van de aankomst van mevr. Spoor die heden per KLM-toestel te Batavia verwacht wordt. TOERISME NAAR BRITSE ZONE VAN DUITSLAND Mayhew, de Engelse onderminister van buitenlandse zaken, heeft in het parlement meegedeeld, dat de Britse zone van Duitsland voor het eind van de volgende maand opengesteld zal worden voor gewone bezoekers uit an dere landen. De Duitse hotels zouden op de gebruikelijke wijze toeristen kun nen ontvangen. "De volgende week komt een nadere bekendmaking, zo voegde hij er aan toe. Het betekent ook, dat we naar twee tijdperken toegaan, waarin het er al leen om zal gaan, of we aangename of onaangename gevolgen van de ontwik keling der luchtvaart zullen meema ken", zo zeide Dr. Plesman verder. „Men kan van mij wel zeggen, dat ik objectief tegenover de luchtvaart sta. Daarom kan men van, mij wel aan nemen, dat er een kans is, dat we in een periode komen, waarin we naar de vernietiging gaan. Dat zal geschieden, wanneer we niet meegroeien met de technische machten, die de mensheid zelf heeft opgewekt en die zij beslist niet kan beheersen. We moeten meegroeien en door overleg tot een oplossing komen. We moeten komen tot een wereld van sa menleving door er wat voor over te hebben. Amerika heeft er wat voor over gehad, en niet alleen uit philan thropic, door het plan Marshall. Die gedachte van dat plan moet omgezet worden in een multilateraal Plan Marshall. We moeten in vredestijd be reid zijn offers te brengen en die vre destijd zo interessant maken, dat we de oorlog als „vervelend" buiten de deur houden." Het is nu wel duidelijk dat B.V.V. of S.V.V. de titel van landskampioen in de wacht zal slepen. B.V.V., dat een be nauwde overwinning op A.G.O.V.V. be haalde, moet Zaterdag naar Schiedam. Gezien het spel dat S.V.V. gisteren tegen V.S.V. vertoonde, laat het zich aanzien dat de Bossenaren voor een zware opgave komen te staan. De stand is: B. V. V 8 4 3 1 12—7. 11 S. V. V 8 4 3 1 15—11 11 Heerenveen 9 5 1 3 27—18 11 A. G. O. V. V. 9 3 3 3 11—8 9 V. S. V 10 4 0 6 16—18 8 Noad 8 0 2 6 4—23 2 ,aan de moeilijke omstandigheden aan dan de gastheren en zonder Abe Lenstra, die niet minder dan 5 doelpunten voor zijn rekening nam, zou de rust onge twijfeld met een voorsprong voor Noad zijn ingegaan. De verwachting dat de Apeldoorners onder de vochtige weersomstandighe den met bijbehorende bezwaren als een glad veld en een zware bal tegen de technisch betere Bosschenaren de min deren zouden zijn, is niet opgegaan. Weliswaar heeft BW de overwinning behaald, doch er zijn speciaal na rust perioden geweest, waarin de thuisclub de toon aangaf. Een gelijk spel was meer in overeenstemming met het wedstrijdbeeld geweest. Op verdiende wijze heeft SVV revan che genomen van de op Eerste Paasdag geleden nederlaag tegen VSV. Zes mi nuten voor half-time leverde een snelle aanval het eerste succes op voor de Schiedammers. Rechtsbuiten Schrumf zette goed voor, waarna linksbinnen Goossens de bal inschoot, 01. Na de hervatting werd er beter gespeeld, speciaal door de bezoekers. Van Schijn- del steunde de voorwaartsen goed en de achterhoede van VSV kreeg het zwaar te verduren. Na tien minuten spelen gaf de Bruijn van de rechtervleugel af een hoge voorzet. Goossens stond goed op gesteld en op fraaie wijze kopte hij in. De Schiedammers bleven in de aanval, maar er werd slecht geschoten. Vrij ge lukkig werd de stand na twintig minu ten spelen 03. VSV gaf zich nog niet gewonnen, maar de voorwaartsen had den bij Steenbergen weinig succes. Tien minuten vóór het einde kwamen de IJmuidenaren even fel opzetten. Nadat Balvers de bal tegen de paal had ge schoten gaf Sterk een goede voorzet naar de vrijstaande Van Onselen, die de bal rustig in de hoek plaatste. Met de thuisclub in de aanval kwam het einde. Nadat Heerenveen vóór de rust zeer veel moeite gehad had de Tilburgenaren van zich af te schudden, demonstreer den de noordelijke kampioenen met een A*be Lenstra in topvorm in de tweede helft zulk groots spel, dat Noad letter lijk onder de voet werd gelopen, het geen resulteerde in een 72 overwin ning voor de Friezen. Noad paste zich gedurende de eerste drie kwartier beter Rexa Sjah beklaagt zich In een interview met Reuters corres pondent heeft de Sjah van Perzie, Mo hammed Reza Pehlevi, verklaard, dat een sterk en onafhankelijk Perzie in het belang van de gehele wereld is. Hij klaagde, dat landen, die in de oorlog minder geleden en minder gepresteerd hadden dan Perzie, thans aanzienlijke economische en financiële hulp kregen, terwijl Perzie niets ontving. De Sjah ontkende ten stelligste, dat zijn regime naar een dictatuur leidt. Luchtballon verdween onbemand in de wolken Tijdens een luchtvaartfeest in het stadion te Nijmegen schoot Donderdag middag plotseling de luchtballon Henri Dunant van de ballonvaarder Boesman los. Het gevaarte dat een doorsnede heeft van tien meter steeg onmiddellijk tot 1000 meter hoogte en verdween in Noordelijke richting in de wolken. Ogenblikkelijk werd Schiphol opgebeld om maatregelen te treffen teneinde ver keersvliegtuigen te waarschuwen de wilde ballon te signaleren. De ballon is gevuld met een zeer brandbaar gas. Voorzichtigheid met vuur als de ballon ergens aan de grond komt, zal dus ge boden zijn. Gaat de Henri Dunant ver loren, dan betekent dit een schadepost van f 10.000. KABINETSWIJZIGING IN SPANJE OP KOMST? Volgens gewoonlijk welingelichte kringen te Madrid zal generaal Franco een lang verwachte kabinetswijziging tot stand brengen, wanneer hij de vol gende maand van een tocht door de Spaanse pyreneeën terugkeert. Treinbeschietingen op Java De laatste trein van Bandung naar Tsjibatu, is Maandagavond bij Leles beschoten. Een bagagerijtuig werd met kogels doorzeefd.. Een Indanesische con ducteur en een Indonesische reiziger werden in de benen getroffen. Zij zijn naar een ziekenhuis te Garijt vervoerd. Er was e enrode vlag aan de lijn ge plaatst, doch de machinist reed door. Dinsdag zijn alle treinen op één na op hetzelfde traject beschoten, ofschoon een passagiersrijtuig 20 treffers kreeg, vielen geen persoonlijke ongelukken voor. Bunche wil geen minister worden Dr. Ralph Bunche, waarnemend be middelaar der V.N. voor Palestina, heeft een aanbod van president Truman tot zijn benoeming als onder-minister van Buitenlandse Zaken van de hand gewe zen. Dr. Bunche vertelde verslaggevers, nadat hij het Witte Huis had verlaten, dat hij zijn werk bij de V.N. wenste voort te zetten. Gedelegeerden van de Kroon Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling der regering een of meer Gedelegeerden van de Kroon te be noemen, die dan toegevoegd zullen worden aan de Hoge Vertegenwoordi ger van de Kroon in Indonesië. Voor deze functie zouden, naar men meent te weten, in aanmerking ko men mr. H. L. 's Jacob, secretaris generaal van het departement van Fi nanciën en prof. dr. F. Baron van As- beck, hoogleraar in het volkenrecht en de internationale politieke geschiede nis te Leiden. Een cyclotron in Belgie Volgens de „Nouvelle Gazette" zal binnenkort in een afgelegen gebied van de Ardennen, een centrum voor atoomonderzoek worden ingericht. De meest vooraanstaande Belgische hoog leraren zullen zich hier bezig houden met het zuiver wetenschappelijk on derzoek van de structuur van het atoom. Met het bouwen van het atoomcentrum zal waarschijnlijk in 1950 een begin worden gemaakt en er zal een bedrag van fr. 100 millioen mee gemoeid zijn. In het centrum *al o.a. een zgn. synchro-cyclotron (cyn- clotron) van 500 ton worden opge richt, waarmede radio-actieve isoto pen vervaardigd kunnen worden. Admiraal Helfrich gehuldigd Op het hoofdkwartier van de Konink lijke Marine te Amsterdam hebben de officieren van de Marine Woensdag lt.- admiraal C. E. L. Helfrich, de per 1 Januari j.l. afgetreden bevelhebber der zeestrijdkrachten, gehuldigd en hem een schilderij aangeboden. Ook de Schout bij Nacht, comman dant Zeemacht Nederland, J. J. L. Wil- linge, was hierbij aanwezig. Kolonel Dobbinga hield een rede, waarin hij de betekenis van de admiraal voor de ma rine schetste en de waardering welke in alle rangen voor zijn persoon ge voeld wordt. Communistisch congres te Praag Het negende congres van de Tsjecho- slowaakse communistische partij is Woensdag te Praag geopend. Ongeveer tweeduizend bezoekers en gedelegeer den uit 25 landen zijn voor dit congres naar Praag gekomen. President Gottwald werd tot voorzit ter van het congres gekozen. De rede die Gottwald hield wordt be schouwd als een aanwijzing van het voornemen der partij de gelederen nau wer aaneen te sluiten en de ontwikke ling van het communisme in Tsjecho- slowakije te bespoedigen. 72. Tijdens het eten heeft Pim kans gezien een emmer vol met eten te krijgen, die nij naar zijn broertjes en Ft pi wil brengen. Maar hoe? Er daagt redding. De kok heeft hulp nodig. „Wie wil er aardappelen uit het ruim halen?" vraagt hij, de tafel rondziend. „Er moeten nieuwe aardappelen ge schild worden". Maar niemand van de matrozen heeft daar zin in. Allen heb ben goed gegeten en hebben meer zin om een dutje te doen, dan de kok te helpen. MaarPim niet. Hier is voor hem een kans. „Ik zal het wel even voor u doen kok", roept hij uit en staat al op. „Nu je mag dan wel veel eten, maar je bent tenminste be hulpzaam", roept de kok goedkeurend uit. „Neem een emmer of mand mee". ,.Maar moet er niet iemand meegaan om die jongen de weg te wijzen?" ver volgt hij. Een gebrom is het antwoord. Maar Pim antwoordt meteen al. „Nee kok, dat is helemaal niet nodig. Ik v/eet de weg al lang. Ik ben Het laatste van de zin slikt hij geluk kig in. Daar wilde hij neggen: „Ik ben er al eens geweest". En zo heeft Pim gelegenheid om in het ruim te komen en zijn hongerige broertjes wat eten te brengen. 106 IN DE DOOR TJEERD ADEM A Zij zwegen beiden en keken bij het oversteken van een straat naar groep jes mensen, die op de trottoirs ston den en na3r de in lichtletters weer gegeven nieuwsberichten op het dak van een courantengebouw staarden. „Waar breng je me heen?" vroeg Steensma ongerust. „Wij kunnen niet te iang in deze wagen blijven", zei het meisje. „Ieder ogenblik kan in het Huis vap Bewa ring de verwisseling ontdekt worden en het is mogelijk, dat voorbijgangers het nummer van de auto, die bij het gebouw stond, onthouden hebben. Is er een bepaalde plaats, waar ik je zou kunnen brengen?" „Mijn huis", zei Steansm», „ik be doel de woning van jonkheer Van Waardenburg". „Dat zou de laatste plaats zijn, waar je veilig bent. Ze zullen je daar na tuurlijk dadelijk zoeken. Ik weet iets beters, ik zal je bij een van mijn vrienden brengen. Het, is een betrouw bare manik bedoel, hij zal het je niet lastig maken als hij weet, dat ie een protégé van an i j bent'. „Ja ja", zei Steensma schamper, „een van jullie handlangers natuur lijk". Het meisje deed of ze het niet hoor de. „Wij kunnen er rustig praten", zei ze, „ik heb heel wat met je te bespreken". Zij tikte tegen het ruitje, dat de chauffeursplaats van de wagen afsloot. De bestuurder schoof het terzijde en knikte toen zij hem het adres had ge geven. Even later stopte de wagen in een stille straat voor een betrekkelijk groot huis. De chauffeur trok aan de bel en een vrouw van omstreeks zestig" jaar kwam' naar buiten. .Anna", zei het meisje op een toon, welke elke tegenspraak uitsloot, „ik breng je een logé. Misschien voor één nacht, maar waarschijnlijk voor meer dere. Is de bovenkamer vrij? Wij heb ben wat te bespreken'. Üe vrouw knikte. „Komt u binnen, juffrouw Rieta", zei ze. Steensma keek bij het uitstappen naar de chauffeur, die gedienstig het portier openhield. Waar had hij deze man meer ge zien? Ineens wist hij het. Het was de chauffeur, die hem bij Worch verteld had, dat Gustaaf niet kon rijden. Hii draaide de man, die beleefd zijn pet had afgenomen, de rug toe en ging onwillig door de brede voordeur. In de hall kwam hun een dikke man van omstreeks veertig jaar tegemoet, die door een reusachtige Bouvier ge volgd werd. Er gromde iets in de keel van de hond toen hii Steensma zag, maar de man legde zijn hand bezwe rend op de grote kop. „Ruhig. Fritz, gutes' Volk!" riep hij gebiedend. „Herr Muller", zei Rieta, „wij wil len op de bovenvoorkamer confereren. Duik in de kelder eens een fles goede wijn op en bezorg ons wat te eten". De man glimlachte en boog. „Ausgezeichnet Fraulein Rieta", zei hij. „Breng meneer boven!" beval Rie ta, „ik moet nog met de chauffeur spreken". „Deze kant bitte, meinherr", zei de man in gebroken Hollands. Hij ging Steensma voor de trap op. nam op een portaaltje jas en hoed van hem over en liet hem in een grote, gezellig gemeubileerde kamer, waar hij zorgvuldig de gordijnen sloot.' Er brandde een houtvuur in de haard en ter weerszijden daarvan wa ren twee clubfauteuils geplaatst. Steensma liet zich in een ervan neervallen en staarde een ogenblik in de vlammen. De indrukken van het laatste uur waren zo verrassend, dat hij nog niet alles kon verwerken. (Wordt vervolgd) zitting opperste sowjet Geopend. De Opperste Sowjet van de USSR heeft haar zitting geopend, zo meldt Radio-Moskou. Op de agenda staat de goedkeuring van de begroting voor 1949. De minister van financiën, Safronof. deelde mede, dat de productie in 1948 19 procent hoger was dan in 1940. De kwaliteit der geproduceerde artikelen was verbeterd. In de nieuwe begroting is voor de nationale economie 9.635 millioen roebel en voor sociale en culturele doeleinden 36 625 millioen roebel uitgetrokken. VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 en 11 uur. VARA: 6.15 De Vara feliciteert. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Accordeola. VPRO: 7.30 Voor drachten. 7.50 Tien voor acht. 8.05 Orgel concert. 8.30 „Industrialisatie". 8.55 Zo juist verschenen. VARA: 9.00 Men vraagt.... en v/ij draaien. 9.30 Hoorspel. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and sweet. VPRO: 10.45 Avondwijding. VARA: 11.15 Dr. W. F. Storm. 11.30 Symphonie. HILVERSUM n, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. KRO: 6.20 Actualitei ten. 6.30 Amusements-orkest. 6.45 Klankbeeld. 7.30 Zang. 7.45 „De drie landen". 8.05 De gewone man. 8.12 Omroepkamerorkest. 8.55 Zuidafrikaanse dichters. 9.10 Kamermuziek concert. 9.45 Lezingencyclus. 10.00 Radio Pkilharmonisch-orkest. 10.45 Avondgebed. 11.15 A la Danse. VOOR ZATERDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 6, 8 en 11 uur. - VARA: 8.15 Joe Loss en zijn orkest. 1.00 Strijdkrachten. I.30 Vincentino. 4.15 Metropole-orkest. 6.15 King Cole trio. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 7,30 Le zing in de Bijbel. 7.45 Voor de Nederlanders in Duitsland. VARA: 8.15 Toespraak. 8.20 Promenade-orkest. 9.00 Socialistisch commen taar. 9.15 De winkel van Sinkel. 10.00 Vin- dobona schrammePn. 10.25 Nieuwe flitsen. 10.40 Cor Steyn (orgel). 11.15 Sfeer en riiythme. 11.40 Gramofoonplaten. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - KRO: 8.15 Pluk de dag. 12.33 De Zevenklapper. 1.20 Septet Johnny Ombach. 6.00 Honderd man en een meisje. 6.30 Journalistiek weekoverzicht. 6 45 Piano en orgel. 7.25 Sextet Henk Orth- mann. 7.45 Kampvuren langs de Evenaar. 8.05 De gewone man. 8.12 Gramofoonplaten. 8.20 Lichtbaken. 8.45 Luistenvedstrijd. 9.00 Negen lieit de klok. 9.45 Spelregelkennis. 10.00 Week end serenade. 10.30 Wij luiden de Zondag in. II.15 Utrechts Stedelijk Orkest.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 6