Shorts voor sport en strand De toekomst van Z.O.-Azie ligt nog geheel in het ongewisse Van moeder op dochter fProbeer dat eens, Mevrouw! Recepten van Kers, de radio-kookieraar Kweek toch zelf uw kruiden! De taak van de regisseur Nieuw schandaal aan de Rivièra MET ligt al een tijdje op een bespre- king te wachten, en nu ik al mijn moed bij elkaar grabbel om het te gaan bespreken begrijp ik opeens, waarom het gêzamenlijk manvolk van de redactie het mij met zo'n uitgele zen hoffelijkheid heeft overhandigd: De slimmelingen een kleine 600 bladzijden, dicht bedrukt, en dat alles ever vrouwen. Verwerk dat maar eens even in één kolom. Nee, eerlijk ge zegd: dat is het ergste niet. Maar wilt u weten waarom Saskia de bespre king van dit boek een beetje zwaar op de maag lag? Omdat het zo verra derlijk interessant is. Je bekijkt argeloos de titel-pagina: „Van moeder op dochter. Het aandeel van de vrouw in een veranderende wereld, door Dra. J. Brok—Ten Broek, Mr. Dr. P. M. FrankenVan Driel, Clara M. Meyers en E. A. Heringa— Van Ruth. Onder redactie van Dr. W. H. PosthumusVan der Goot. Uit gegeven onder auspiciën van het in ternationaal archief voor de Vrou wenbeweging" En dan ga je aan het lezen en je eigen degelijkheid verstuift naar de vier windstreken. Want als je een maal de ietwat droge inleiding voor bij bent en de eerste bladzijde van het eerste deel opslaat ben je er meteen secuur aan verraden en ver kocht. ..Een pintje maar vandaag, Neeltje", zegt de titelplaat, maar je iaat het zelf allesbehalve bij een pintje. Het wordt minstens een em mer, want je leest en leest^en laat de uren roekeloos verstrijken. Plichtma tig je moet die turf immers bin nenkort bespreken ligt er een pa piertje onder het bereik van je hand en daarop krabbel je nu en dan pre velend een notitie. Totdat je ook dat laatste restant degelijkheid ontglipt en je deze geschiedenis van de bewust wording der Nederlandse vrouw, haar strijd en volharding en haar gedeelte lijke zegepraal gespannen blijft vol gen als een ongemeen boeiende roman. Het boek is in drie delen gesplitst: De ontplooiing in de negentiende eeuw (17981898): Intree in de maatschap pij (189819281: de laatste twintig jaar (1928—1948). Het eerste deel is uiteraard het kleurrijkste: het tweede het bewo- gendste en het derde hm, laten we zeggen: het brokkeligste. Hier be- peuren we duidelijk de haast, die achter het schrijven en doen ver schijnen heeft gejaagd. De hoofdstuk ken over „Der vrouwen plaats" en .Vrouwenarbeid, omvang en beper king" bijvoorbeeld zijn wel wat èrg droog uitgevallen, wat maar ten dele aan de stof ligt. En over ..De vrouw in oorlog, bezetting en bevrijding" is het nu nog- volslagen onmogelijk een juist, objectief en alles omvattend hoofdstuk te schrijven. Ook is die haast merkbaar in verschillende on juistheden en ietwat te stellige bewe ringen. Dat de stoomtram van Den Haag naar Delft in 1890 in een electrische zou zijn omgezet, lijkt me toch wel een erg voorlijk verschijnsel. En de bewering dat Aletta Jacobs, die in haar studententijd (in de zeventiger jaren) in Amsterdam op de schaatsen stond, daarmee een verbazingwekken de nieuwigheid invoerde, is ook wel een vraagteken waard. Reden de aan gebeden schonen van Breeroo al niet lystig op de Amsterdamse grachten? De totaal-indruk is, nu reeds: een buitengewoon interessant en kostbaar boek, dat elke Nederlandse vrouw be hoort gelezen te hebben. Het wemelt van bekoorlijke details en puntige ge zegden. Er worden vrouwen in gete kend, zo stoer, zo onverzettelijk en heldhaftig in haar volharding, dat wij ons bijna voor onze „gemakkelijke" tijd schamen. De zedelijke moed van een Petronella Voute, de eerste direc trice der Heldring gestichten; de rus tige waardigheid van het jonge stu dentje Aletta Jacobs, die, toen zij voor het eerst de Amsterdamse Uuiversiteit betrad, tussen een dubbele haag van studenten moest lopen alles om haar te intimideren en af te schrikken zijn te groot geweest om door het hui dige vrouwengeslacht te worden ver geten. En wist u wel, spreekster voor een of andere vrouwenvergadering, dat, toen Anna StormVan der Chijs in 1865 als eerste vrouw achter een lezenaar ging staan, dit een sensatie van de eerste orde was: „Het was een zonderling gezigt, ene Dame keurig getoiletteerd met ene heldere stem van achter de gewone lessenaar staan de te horen verhandelen". Het is verleidelijk om met citaten r.ög een kolom te vullen, maar het eind zou er van weg zijn. U moet het zelf lezen: over de strijd voor verbe tering van het ziekenhuiswezen, van het onderwijs voor meisjes, van de vrouwengevangenissen. Het is waar, niet iedereen kan zich zo'n boekdeel aanschaffen, maar is dit nu niet juist iets voor onze vrouwenverenigingen? Secretaressen, knoopt het in uw waakzaam oor. SASKIA. ASPERGES RAGOÜT Twee bossen asperges, 4 hard ge kookte eieren, 'h liter asperge kookvocht, 40 gr. boter, 45 gr. bloem, wat zout en peper, fijne nootmuskaat, gehakte peterselie en wat soepen-aroma. Krab de asperges en schil de harde uiteinden dik af, snijd ze dan aan stukjes van circa l'/s cm en kook deze in water met iets zout gaar. Smelt de boter, roer hierin de bloem en */i liter asperges-kook vocht, laat het sausje enkele ogen blikken zachtjes doorkoken, breng het sausje op smaak met wat zout, peper, fijne nootmuscaat en wat soepen-aroma. Hak het wit van de eieren aan kleine stukjes, roer de stukjes asperges en het gehakte eiwit door het sausje en strooi het gehakte eigeel en wat gehakte pe terselie over de ragout. Geef er vers gekookte aardappe len bij. VIS DELICATESSE (Ter vervanging van vlees) Een pond gare vis, (b.v. uit vis- koppen), gehakte peterselie, vier grote gare koude aardappelen, een mespunt paprika, wat fijne noot muscaat, wat zout, 1 kleine ui, 1 ei, (dooier en wit gescheiden) 2 eet lepels melk, 5 fijn gemaakte be schuiten, wat bloem en boter of vet om te bakken. Laat de stukjes gare vis in wat vet of boter, met de paprika licht bruin bakken. Kneed de vis daarna met de gare aardappelen, de fijne beschuit, de helft der gehakte ui en wat peterselie, vervolgens het eiwit, 'even uit elkaar geslagen, flink door elkaar. Maak het meng sel goed op smaak met wat zout en vorm dit mengsel tot enige ronde, platte bollen van circa 6 cm door snede en 2 cm dikte. Roer het ei dooier' luchtig, voeg er de rest van de gehakte ui en de melk bij, haal de ballen door dit mengsel en ver volgens door wat bloem en laat dan de ballen ongeveer een 'h uur, op een koele plaats, liggen. Bak ze daarna in wat boter of vet mooi bruin van kleur, leg de ballen op een schotel, strooi er gehakte peter selie over en geef er mosterd of bo tersaus, verse aardappelen en sla als groenten bij: APPEL - FRITE Zes beschuiten, (tot gruis ge maakt), 1 ei. 1 flinke eetlepel bloem, iets zout, wat melk, 2 flinke geschil de appelen, wat fijne kaneel, b.v. 3 theelepeltjes, wat witte basterd suiker, een stukje boter en vet of olie om te bakken. Schaaf de appelen op een rauw- kostschaaf, roer er wat fijne kaneel door, klop het ei zeer luchtig, voeg hier de beschuitgruis bij en maak met wat melk en de bloem, een niet al te dik beslag. Roer hier nu de geschaafde appel door, smelt de boter en roer met zoveel basterd suiker en de rest van de kaneel tot een dikke massa. Bak in de koekenpan, met wat vet of olie, van het beslag twee dikke, gare koeken, strijk over de eerste koek het boter en suiker mengsel en leg er dan de andere koek op. Bestrooi het geheel met wat bas terd suiker en dien de koek zo warm mogelijk op. Bij sport en aan het strand zullen on ze sportieve dames graag zo'n aardig broekje dragen, dat met de drie stolp plooien van voren en één aan de ach terkant geheel de indruk maakt van een rokje. Voor de tennisbaan verdient smetteloos wit de voorkéur, voor de fiets en het kamp een stevige effen stof maar voor strandgebruik komen ook allerlei vrolijk gekleurde en bont be drukte stofjes in aanmerking. Deleng te neemt U volgens eigen smaak, waar bij ook de leeftijd een grote rol speelt. Als U de lijnen van been- en zijna den in dezelfde richting doortrekt, kunt U dit patroon ook gebruiken voor eén broekrok op normale roklengte. We maken in de achterbaantjes de jbijsehuiners, waarna we"X opvallend Tie plooien inrijgen. De voorplooien worden over een lengte van 22 cm dichtgestikt, de achterplooien over 25 cm. Het onderschietje voor de knoop- sluiting in de linkerzijnaad wordt ge voerd. Gebruikt U ritssluiting, dan vervalt dit. Been- en zijnaden en daar na de middennaad sluiten. De boven kant werkt U aan de binnenkant met een reep stof af, of U zet hem net als bij een rokje op een tailleband. U heeft nodig bij een taillewijdte van 74 a 76 cm vier maal de hoogte bij stof van 80 cm of twee maal bij stof van 130 cm breed. In de plooien kunt U zo no dig een naad verbergen. Nederland is waterland De buitenbaden zijn weer openge steld en vele Nederlanders zullen de ze zomer weer ontspanning zoeken in het water. Ondanks de grote propaganda echter, welke in Nederland voor het zwemmen wordt gemaakt, vinden tien tallen mensen en kinderen ieder jaar door verdrinking de dood. Bij de oudste volkeren kende men- reeds de grote waarde van zwemmen en baden als ontspanning en als lichaamsoefening bij uitstek. Bij de oude Grieken was het nauw verbonden met de godsdienst en stond het ook uit practisch oogpunt hoog aangeschre ven. De belangstelling in Nederland voor het zwemmen is zeer groot. Dit blijkt wel uit het feit, dat de zwembaden druk worden bezocht en onze zwem mers en zwemsters in de wedstrijd sport uitblinken. Maar nog lang niet alle ouders be seffen van hoeveel belang het is hun kinderen met het water vertrouwd te maken. Het wordt algemeen aangenomen, dat een kind het beste op 8-jarige leeftijd zwemmen kan gaan leren. Jongere kin deren hebben nog niet voldoende het bevattingsvermogen om zich de zwem kunst op een gemakkelijke manier eigen te maken. Dit neemt niet weg, dat de jongere kinderen wel met het water bekend moeten raken en het beste is dan ook dit spelenderwijze te doen. Een voorstander van dit spelend leren zwemmen was de Weense zwem- paedagoog Kurt Wiessner, wiens leer wijze van het zwemmen de minst ge kunstelde is en geheel passend bij de nieuwere inzichten met betrekking tot de lichamelijke opvoeding. Jammer genoeg kan het zwemmen Ieren voor schoolkinderen nog niet verplicht worden gesteld. Hiervoor zijn te weinig overdekte zwembaden. Wanneer men Amsterdam neemt, waar ongeveer 50.000 schoolkinderen zijn, zou dat neerkomen op 50.000 baden per week, wat nog tot de onmogelijk heden behoort. Toch is het zwemmen leren in enkele plaatsen in Nederland verplicht, o.a. in Venlo. Zolang het echter nog niet overal het geval is. moeten de ouders er voor zorgen, dat de kinderen zwemmen leren of ver trouwd raken met het water. Op war me dagen zien we wel eens kinderen in de tuin zitten in een teil water en zo al spattend en plassend zich verma ken met het water. Liikt het onbelang rijk, het is het toch niet, want dit spe len is het allereerste begin, het begin van de mens. die in het water net zo thuis is als op het land. Hoe meer mensen zwemmen kunnen des te min der kans op verdrinken. HET KWEKEN van kruiden wordt in ons land weer populair. En dat is geen wonder; immers, lange tijd heeft men de oosterse specerijen moeten mis> sen. Men heeft toen ondervonden, dat ook met onze eigen inheemse kruiden nog wel wat te bereiken viel. In eigen tuin gekweekte kruiden zullen het oos terse aroma missen, doch ze zijn er niet minder smakelijk om. al zal 't niet mo gelijk zijn alle kruiden door inheemse soorten te vervangen. Dat is echter ook niet noodzakelijk. Een groot voordeel is: uit eigen tuin kunnen de diverse kruiden steeds vers geoogst worden. Kruiden stellen geen bijzondere eisen aan de grond: wanneer men ze slec'nls geeft, wat ook onze groentensoorten verlangen, zijn ze heus wel tevreden. Dat is dus een goed bewerkte grond: goed losmaken en wat stal- of kunst mest gebruiken Vóór alles dient echter voor een zonnige standplaats gezorgd te worden. Wil men met vele bloemen nog wel eens succes bereiken in de schaduw sommige soorten hebben beslist een licht schaduwplekje nodig dat be hoeft men bij het kweken van kruiden niet te proberen, dan komt er niets van terecht. Kruiden kan men in twee groepen verdelen, namelijk: De overblijvende soorten en de eeniarige. Voor het poten van overblijvende soorten is het in middels te laat geworden, dat kan beter aanstaande herfst gedaan worden. U (Van onze diplomatieke medewerker) TERWIJL DE RUSSEN IN EUROPA wat veren moeten laten, boekt het com munisme zonder onderbreking winstpunten aan het tweede front: Azie. De grote vraag, welke men zich in het Westen stelt, is nu, of deze overwinningen reeks bij China's grenzen tot een einde zal komen. Azie, het grootste en volk rijkste werelddeel, bevindt zich op het ogenblik in een proces van revolution- naire omwenteling. De Aziatische revolutie richt zich overal in gelijke mate tegen Europese overheersing en tegen de schrikbarende achterlijkheid en ar moede. Maar haar positieve inhoud is niet overal dezelfde. India bijvoorbeeld laat zich op zijn wg naar de onafhankelijkheid leiden door vrijzinnige ideeën en is bereid op voet van gelijkheid met de Westerse democratieën samen te werken. Het is de hoop der Nederlanders, dat Indonesië dit voorbeeld zal volgen. China daarentegen ontwikkelt zich tot een communistische staat en is bezig zichzelf op welke voorwaarden is nog niet geheel duidelijk aan Moskou te binden. Steun voor Birma tegen opdringend communisme JAE TOEKOMST van Zuid-Oost-Azie, het enorme rijke tropische gebied, dat zich van Birma tot Indonesië uit strekt en door 150 millioen mensen be woond wordt, ligt nog in het ongewis se. Of Zuid-Oost-Azie de weg opgaat van India, dan wel het Chinese voor beeld zal volgen, is een vraag, die de gehele wereld aangaat. De beslissing kan niet lang worden uitgesteld. In derdaad is het mogelijk, dat de mach tige golf van het triomfantelijke com munisme van China uit Zuid-Oost- Azie overspoelt vóór de zomer ten ein de is tenzij er een dam wordt op geworpen. Een begin daarmede is dezer dagen, helaas bijna onopgemerkt ten gevolge van belangrijke gebeurtenissen dichter bij huis, gemaakt door Groot-Brittan- nie, India, Pakistan en Ceylon. Deze landen hebben besloten gezamenlijk steun te verlenen aan de Birmese re gering en inmiddels is de premier van Birma reeds naar Londen vertrokken, om daar over de practische uitwerking van dit besluit, dat geen minuut te vroeg genomen is, te confereren. Birma, dat op vele Chinese kaarten nog steeds staat aangegeven als een provincie van het oude Chinese kei zerrijk, gaat bijna ongemerkt in Zuid- Oost-Azie over en zou gemakkelijk van China uit overvallen kunnen wor den. Bovendien zijn de Birmese com munisten reeds in openlijke opstand tegen de regering. Birma gaat reeds maandenlang gebukt onder een bur geroorlog, die het land economisch in de afgrond dreigt te storten. Birma anti-Westers r\E BIRMESE REGERING, waaraan Groot-Brittannie na de oorlog de onafhankelijke macht schonk, is het Westen niet bijzonder vriendschappe lijk gezind. Ook kan van haar niet ge zegd worden, dat zij zich bijzonder kundig heeft getoond. Tegelijkertijd bezit zij al de ontembare trots van een groep jonge revolutionairen, die voor de eerste maal de volle vrijheid proe ven met inbegrip van de vrijheid hun eigen fouten te maken. Zij zou geen voorwaardelijke hulp hebben aan vaard. Engeland, India, Pakistan en Ceylon hadden daarom geen andere keuze, dan hun hulp onvoorwaardelijk aan te bieden, of het land aan zijn lot over te laten. Het is heel goed mogelijk, dat de hulp verspild zal worden. Het voor beeld van de Amerikaanse steun aan het nationalistische China is niet be moedigend. En overigens stemmen be paalde fouten, door de Birmese rege ring gemaakt bijvoorbeeld het op treden tegenover de stam der Karens, die een jaar geleden tot haai' belang rijkste steunpilaren behoorde, maar sindsdien naar een onnatuurlijk ver bond met de communisten gedreven is geenszins tot optimisme. Maar het risico moest genomen worden. Want met al haar gebreken vertegenwoor digt de huidige Birmese regering de democratische, niet de communistische stroming in de Aziatische revolutie. En het is deze democratische stroming en niet de Europese bajonetten, die Azie op de duur kan behoeden voor een communistische overheersing. ACHTER DE COULISSEN BIJ AMATEURS (slot) moet die overblijvende soorten gewoon beschouwen als normale vaste planten, die dus ook als zodanig behandeld kun nen worden. Voor eenjarige kruiden is nu de juiste zaaitijd aangebroken en men doet ver standig zo spoedig mogelijk zaden te bestellen. Wie zou niet wat tuinkers of sterrekers uit eigen tuin willen snijden? Juist nu hebben we gebrek aan vitami nen en om dat op te heffen, kan tuin kers ons belangrijke en goedkope dien sten bewijzen. Aangemaakt met mavo naise kan he' op de boterham als een lekkernij beschouwd worden. Het is voor de kinderen ook zulk aardig zaad. immers men kan allerlei figuurtjes !n de grond trekken ook hun voorlei ters en daarin het zaad uitstrooien Als het opkomt (en hei blijft nooit weg) is het een leuk gezicht. Wie veel van tuinbonen houdt, kan nu bonenkruid uitzaaien. Het juiste tijd stip is tegen dat de tuinbonen in bloei komen. U hebt er niet zo veel van nodig: aan een halve vierkante meter heeft u voor een normaal gezin wel voldoende. Bij snij-, en sperciebonen kan het ook genuttigd worden, doch dan moet later nog wel eens gezaaid wor den. Wat ka de huisvrouw toch ver legen zitten om een bosje peterselie! Welnu, dat kan opgelost worden, door enkele r'ijtjes in eigen tuin te zaaien, dan heeft ze het altijd bij de hand. Qe heer W. Ph. Pos, directeur van de Academie voor Dramatische Kunst „De Toneelschool" heeft op het con gres dat de Nederlandse Amateur To neel Unie vorig' jaar te Hilversum heeft gehouden, gezegd: „De scholing van 't amateurtoneel moet beginnen bij de regisseurs". Dat was een waar woord! Want, al is het dan niet zo dat de regisseur als enige verantwoordelijk gesteld mag worden voor de manco's die een voorstelling van zijn vereniging aankleven hij moet roeien met de riemen die hü heeft het is w e 1 zo, dat hij de man is, die zijn stempel op de voorstelling drukt. Dr. Jan Walch, schrijvende over de arbeid van de toneelleider, heeft diens taak als volgt geformuleerd: „Hij is de gene die, toeziende op en luisterende naar alle onderdelen, de leiding heeft van het geheel"; en verder: „De regis seur is degene die een voorstelling schept", zijn opvatting is de opvatting waarin het stuk wordt gespeeld". Het is mogelijk dat vele amateur regisseurs zich van de strekking van deze uit een rijke ervaring geputte en na diepgaande studies neergeschreven woorden bewust zijn Maar dat bewust zijn alleen is niet voldoende! Een re gelmatig bezoek aan de voorstellingen van dilettanten leert, dat het de regis seurs vaak te enenmale ontbreekt an de kwaliteiten. Voor een goed begrip vestig ik er de aandacht od dat het hier gaat om de toneelclubs die de pre- tei tip hebben Toneel te bedrijven. Met alle waardering voor de combinaties die op avondjes van buurt- en perso- neelverenigingen op de planken staan; die vorm van vrije tijd besteding valt buiten het raam van deze bespreking. Hoe gaat het meestal bij de keuze van een regisseur? Hiervoor wordt soms een onderwijzer, een geestelijk adviseur of een beroepsman aange zocht. De overige groepen beschikken over een leider die uit de rijen van de eigen leden is voortgekomen Echter en om de woorden die nu volgen is dit artikel geschreven het schitteren in e'gen kring als speler, is nog geen ga rantie dat men ook geschikt is als re gisseur Niet in de laatste plaats omdat de betrokken amateur dikwijls zijn po sitie als eerste speler tegelijkertijd wil behouden, waardoor dan de figuur hoofdrolsneler-regisseur ontstaat. Voor opgesteld dat hij de gave bezit om zijn. kennis van het toneel over te brengen op zijn medeleden: dat hij voldoe l ie weet van costuums, kapwerk. belich ting, etiquette, vreemde talen, geluids effecten, mise en scène, het aanleggen en gebruiken van een regie-boek etc. om waar nodig zijn advies en oordeel over deze zaken gereed te hebben; dat hij kan voorspelen en, om deze nog niet volledige opsomming te besluiten, dat hij in staat is uit de tekst van bet stuk de bedoeling van de schrijver te lichten, teneinde die vorm en gestalte op de planken te geven; dit alles voor opgesteld, dan zal het hem toch nog altijd onmogelijk blijven zijn eigen plaats in de scène, in de handeling te bepalen. Evenzeer als het hem op die plaats onmogelijk zal zijn het geheel te overzien en zichzelf te corrigeren. Alvorens het stuk met de dames en heren van zijn. club te gaan doornemen, behoort de regisseur aandachtig de tekst te hebben gelezen, zodat hij de diepere intenties van de auteur ver staat. Bij de repetities moet hij zijn visie voor de medespelenden levend maken. Ben Albach zegt hierover: „Hij heeft tot taak de spelers aan te vuren door hen intensief te helpen zich te verplaatsen in de situatie, door hen de gevoelens der rollen te doen beleven, door mee te helpen tot een vurige, toe gewijde liefdevolle concentratie op het spel". Hierin zal hij niet of slechts ge deeltelijk slagen, als hij daarnaast zich ook moet concentreren op de eigen (en meestal nog belangrijke) rol. Sterker nog, als hij bovenomschreven kwaliteiten bezit, is hij het amateur toneel bijna verplicht niet meer te spelen, maar zich volledig aan de to neelleiding te geven. Want dan bena dert hij vrij dicht de ideale regisseur. De moraal van dit artikel? Zie boven: scholing voor regisseurs. Hetzij door zelfstudie (wat weinig zal bevredigen, want toneel is niet uit een boekje te leren) hetzij door cursussen. Dawson: millionnair en wapen smokkelaar? (Van onze correspondent te Parijs) y^AN DE RIVIèRA is men niet voor een kleintje vervaard. De barkee pers zijn zo zoetjes aan gewend met multi-millionnairs af te rekenen en dan fooien te krijgen om van te dui zelen. Doch dat alles is in de schaduw gesteld door de rijke mijnheer Geor ges Dawson. Deze brave vriend, die rijn dubbeltjes nog nimmer geteld heeft, woonde met zijn vrouw Olga Miranoff in de schitterende villa Edel weiss. Behalve een eega hield hij er vijf auto's op na, waaronder de nieuw- sL Lincoln, twee eigen vliegtuigen en een stuk of twaalf bedienden. Hij heeft naam gemaakt met fooien geven van tienduizend francs.... Doch plotseling was Dawson met zijn ploeg verdwenen en even plotse ling doken er een paar Scotland Yard mannen op, die een nauwkeurig on derzoek kwamen instellen naar de ge dragingen van mister Dawson." Want deze rijke mijnheer schijnt zijn centen op een enigszins vreemde wijze te hebben verdiend. Waar de klepel van de klok precies hangt, weet d.e Franse pers nog niet, doch desalniettemin vertelt Samedi- Scrir: Men spreekt van een enorms wapensmokkel, waarin Dawson de nand gehad zou hebben en die wape nen via Engeland in handen van Israel zou hebben gespeeld. De klok luidt nog verder en klepelt dat vele vooraanstaande autoriteiten hier er ook iets mee te maken zouden hebben. Of het waar is, weet ik niet. In ieder geval heeft de kolonie toeristen in Cannes, nu de rel Rita Hayworth- Ali Kahn, die hier zo smoorlijk ver liefd op elkaar werden, weer wat ge luwd is, stof om te praten. En dat is in Cannes even zo noodzakelijk als in Valkenburg, Scheveningen of het Gooi.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 7