EHORME KEUS! De Kampioen ELIXIR D'ALCMAR RIJWIELEN Stad en Omgtwa® Een kwart eeuw Buitengewoon Lager Onderwijs AGENDA r 40-jarig ambtsjubileum adjudant Fluyter 1/1 fles f 6.90 1/2 fles f3.65 EN 'N SORTERING fantastisch Heiloo Bergen Zilverstraat. Alkmaar „Bescheidenheid, Liefde en Opoffering" In een feestelijk versierd klaslokaal van de B.L.O.-school in het Victorie- park vierde gisterochtend mej. A. J. C. Keyzer temidden van vrienden en kennissen haar 25-jarig jubileum als onderwijzeres aan deze school. Aan dit jubileum was een tentoonstelling van door leerlingen vervaardigde werk stukken verbonden. Om ongeveer tien uur opende het hoofd van de BLO-school, de heer H. de Winter, de feestelijke bijeenkomst met een korte rede. De heer De Winter zeide, dat het niet belangrijk is dat ie mand 25 jaar in functie is, doch de manier waarop deze functie wordt ver vuld is wel van belang. Mej. Keyzer, oie de beste jaren van haar leven wijd de aan het misdeelde kind, heeft zich wel op bijzondere wijze van haar taak gekweten. Het gemeentebestuur van Alkmaar was vertegenwoordigd door mr. A. J. M. Leesberg. Deze herinnerde er aan dat destijds het besluit om mej. Key zei- tot onderwijzeres te benoemen, mede door hem was genomen. Spr. zeide, dat iemand, die zijn hele leven aan de mis deelde jeugd wijdt, wel een bijzondere karaktertrek moet bezitten. Het werk is te beschouwen als een roeping. Het gemeentebestuur heeft het grootste res pect voor dit onderwijs. Namens het gemeentebestuur overhandigde mr. Leesberg de bronzen eremedaille der gemeente, waarop aan de ene kant het wapen van de stad en aan de andere kant een inscriptie was aangebracht. De volgende, die zich in een harte lijke toespraak tot de jubilaresse richt te was de hr. De Winter, het hoofd van de B.L.O. school. Deze zeide, dat men de kinderen moet leren hun moeilijk heden te overwinnen, waardoor zij be moedigd worden. Dit is van grote in vloed voor het verdere leven. Ook het aankweken van goede manieren en ge woonten bij deze kinderen, die zich slecht aanpassen, is belangrijk. Naast het werk op school eisen de huisbezoe ken veel tijd van onderwijzer en onder wijzeres. Mej. Keyzer heeft 25 jaar met volle overgave gewerkt en is tot een lichtend voorbeeld voor de jongere leerkrachten geworden. De hr. De Win ter zeide te hopen, dat de jubilaresse nog vele jaren haar krachten aan deze school zou mogen geven. Namens het personeel van de school, het bestuur van de Nazorgvereniging en de Ouder commissie, overhandigde de heer De Winter de jubilaresse een theeservies. De voorzitter van de vereniging Na zorg. de heer Köhnert, bracht in her innering dat mej. Keyzer twintig jaar geleden, toen de vereniging werd op gericht, een van de eerste leden was. Naforg kan, vooral bij de jaarlijkse uit- De adj. der Rijkspolitie A. van Uden schrijft ons: Dinsdag 7 Juni a.s. zal de adjudant der Rijkspolitie E. G. Fluijter, Hoofd van de Vakopleiding bij het District Alkmaar der Rijkspolitie, zijn 40-jarig ambtsjubileum herdenken. Om precies te zijn, het was op 6 Ju ni 1909 dat de heer Fluijter bij de ge meentepolitie te Hilversum zijn poli tionele loopbaan aanving. Vermits 6 Juni op 2e Pinksterdag valt wordt de herdenking naar 7 Juni verschoven. Na daarna bij de gemeentepolitie te Beverwijk te hebben gediend, ging de heer Fluijter naar het toenmalige Korps Rijksveldwacht over. Het politievak bleek voor de a.s. ju bilaris een werkelijke roeping te zijn. Reeds in het jaar 1910 wist hij zich het politiediploma met aantekening te verwerven, van welk diploma heden ten dage de personeelspromoties weder volkomen afhankelijk zijn gesteld. Hoewel de a.s. jubilaris een beschei den persoonlijkheid is, bleef zijn gede gen vakkennis bij de autoriteiten toch niet onopgemerkt. Als brigadier van de Rijksveldwacht werd hij als leer kracht aan de Rijkspolitieschool te Amsterdam verbonden, alwaar hij zich als een geboren docent heeft weten te ontplooien. De vakopleiding lag hem. Zelfs als brigadier-majoor, brigadecom mandant Alkmaar doceerde hij nog aan deze school. Bij het District Alkmaar van het nog jonge korps Rijkspolitie heeft de a.s. jubilaris zich weder geheel aan deze taak gegeven, waarvan de resultaten niet zijn uitgebleven. Nu zijn 40-jarig jubileum als politie ambtenaar voor de deur staat, maken zijn dankbare leerlingen uit het Dis trict Alkmaar zich op om hem op 7 Juni a.s. een passende hulde te bren gen. Door en in tegenwoordigheid van chefs, autoriteiten en genodigden zul len die ochtend in De Rustende Jager" te Heiloo, de gevoelens vertolkt wor den van datgene wat het korps Rijks politie en he Rijkspolitiepersoneel uit het District Alkmaar aan hem ver schuldigd is. Daartoe zal hij die ochtend met echtgenote en 2 zijner kinderen met de nieuwe station-car van de Verkeers- groep der Rijkspolitie te Alkmaar van huis worden afgehaald, om de hulde in ontvangst te nemen, die een zo ver dienstelijk dienaar van de heilige Her mandad toekomt. Moge dan die 40-jarige wel zeer vruchtbare ambtsperiode in deze hul de haar bekroning vinden. slapjes en de voorbereidingen daartoe, de hulp van dames niet missen. Mw. J. H. Kommer-van der Zwaard vertegenwoordigde de oudercommissie. Na een korte rede, welke gevolgd werd door enige persoonlijke woorden, bood spreekster een bouquet aan. De heer J. Schoorl sprak hierna na mens het bestuur van de Nutsspaar- fcank. De heer Schoorl waardeerde het ten zeerste dat mej. Keyzer haar leer lingen heeft leren sparen en hen de waarde van het geld heeft geleerd. Me de hierdoor leren de kinderen zich aan te passen aan het practische leyen. De poging van mej. Keyzer een machine te fabriceren welke het handwerken voor meisjes zou kunnen bevorderen, is een bewijs van de veelzijdige be langstelling welke deze onderwijzeres steeds voor haar leerlingen aan de dag legde. Het B.L.O. nam een grote vlucht. De heer Leerkamp, lid van het hoofd bestuur van de Vereniging van Onder wijzers en Artsen voor het Buitenge woon L.O., bracht de grote vlucht, wel ke dit soort onderwijs heeft genomen, in herinnering. In Juni 1924, toen mej. Keyzer in dienst kwam, waren er over ons gehele land 5000 leerlingen van het B.L.O. (in 1920 was dit 2000). Op het ogenblik zijn er ruim 175 B.L.O. scho len, waar 1200 leerkrachten les geven aan 23000 leerlingen. Deze geweldige stijging heeft de jubilaresse geheel mee gemaakt en mede helpen bevorderen Spreker bracht mej. Keyzer niet alleen hulde in zijn functie als lid van het hoofdbestuur, doch ook als oud-collega en vriend. De laatste spreker was de heer J. C. Knook. Deze zeide de woorden B.L.O. te willen vertalen als: Bescheidenheid, Liefde en Opoffering. Wat de leer krachten van deze school, en speciaal mej. Keyzer, verrichten, gaat alle ver wachtingen te boven. De heer Knook bood mej. Keyzer aan het eind van zijn rede een bloemstukje aan. Mej. Keyzer, die hierna de sprekers dankte, meende dat er wel wat veel lof over haar hoofd was uitgestort. Ook spreekster zag het B.L.O.-werk als een roeping. Vroeger wilde zij onderwijze res óf verpleegster worden: zij werd 't allebei. Zij vertelde hoe zij in Leiden in aanraking met dit onderwijs kwam en hoe zij het als haar levenswerk koos. Ieder kind op deze school is een pro bleem op zichzelf, doch dat is geen bezwaar. Mej. Keyzer zeide dat de sa menwerking met de andere leerkrach ten uitstekend is en dat zij nog steeds met het grootste genoegen naar haar werk gaat. Nadat spreekster dank had gebracht aan, allen die aan haar huldi ging hadden deelgenomen, werd de plechtigheid besloten. De tentoonstelling. Hiermede was echter nog geen eind gekomen aan het samenzijn. Voor de tweede maal verkreeg de heer Lees berg het woord, doch nu om de aan de huldiging verbonden tentoonstelling te openen. Na de officiële opening gingen alle aanwezigen naar de bovenverdie ping, waar veel knutselwerk was sa mengebracht. 't Manuale werk, zo ver telde de hr. De Winter ons, neemt een belangrijke plaats bij dit onderwijs in. De ontwikkeling van de handvaardig heid, de netheid en de afwerking van een werkstuk zijn van het grootste be lang. Ook wordt de kinderen het ar tistieke element zo veel mogelijk voor gehouden. In het midden van de zolder stond een tafel, waarop werk van de leerlin gen uit de z.g. bezinkingsklas was ten toongesteld. Hieromheen was op ver schillende tafels handenarbeid uit de overige klassen samengebracht. Onder al dit knutselwerk waren werkstukken die een grote vaardigheid op dit gebied verraadden. Bij de laagste klassen wa ren dit kunstig gevlochten mandjes. De ouderen brachten het zelfs tot gevloek ten prullemanden. Ook van figuurza gen, plakken en borduren ontbraken de werkstukken niet. Bijzonder aantrek kelijk was de stand van de Nazorg. De kinderen die de B.L.O. school verlaten en dan moeilijk op een Ambachtsschool terecht kunnen, krijgen desgewenst les van de heer H. Vis. De werkstukken, die door deze oud-B.L.O.-ers waren in gezonden, zagen er stuk voor stuk keu rig verzorgd uit en ze bewezen dat uit deze jongens en meisjes, bij goede lei ding, tot uitstekende handwerkslieden kunnen groeien. FIRMA TH. KRAAKMAN ZOON ALKMAAR PLATTE STENENBRUG (Ontleend aan onze Advertentierubriek) DONDERDAG Harmonie Theater, 8 uur: De beste jaren van ons leven, 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: Vier stappen in de wol ken, 18 jaar; Cinema Americain, 8 uur: New Orleans, 14 jaar. Stcd. Museum: 1012 en 25 uur: Tentoonstelling ToulouseLautrec. Huishoud- en Industrieschool, 2.30 4.30 en van 79 uur: Tentoonstelling, i VRIJDAG Harmonie Theater, 8 uur: Dertig secon den boven Tokio, 14 jaar; Victoria Theater, 8 uur: De laatste barricade, 14 jaar; Cinema Americain, 8 uur: Zij win nen de slag, tot 14 jaar onder geleide. Sted. Museum, 1012 en 2—5 uur: Ten toonstelling Toulouse-Lautrec. Technisch ambtenaar Welkom in het Vaderland tSV££lVW**£i'tt*/ 0 Buitenlandse kaas zonder bon De mogelijkheid van een ruimere voorziening van de Nederlandse markt met buitenlandse kaassoorten krachtens de met enige landen geslo ten handelsverdragen, zal een hoeveel heid kaas uit die landen (o.a. Frank rijk, Italië en Zwitserland) in Neder land ingevoerd kunnen worden heeft de minister van Landbouw, Vis serij en Voedselvoorziening doen be sluiten met ingang van 3 Juni voor alle geïmporteerde kaas de distribu tiebepalingen in te trekken. Van deze datum af mag buitenlandse kaas der halve bonvrij verkocht worden. In tegenstelling met Nederlandse kaas, die als volksvoedsel algemeen geconsumeerd wordt, draagt buiten landse kaas een min of meer uitzon derlijk karakter, waarbij het aanbod groter is dan de vraag. Van de totale kaasvoorziening van ons land maken de buitenlandse kaassoorten een zeer bescheiden deel uit. Voor binnenland se kaas blijft de rantsoenering volle dig gehandhaafd. De tentoonstelling in de huishoudschool In het betrokken verslag werd medegedeeld, dat de tentoonstelling morgen en overmorgen" geopend zou zijn. Het verslag werd eerst de vol gende dag opgenomen, zodat „morgen en overmorgen" natuurlijk „heden en morgen" werd. Voor alle duidelijkheid willen we loer nog melden, dat de openstellings- dagen gister (Woensdag) en heden (Donderdag) zijn. In onze agenda heeft men dit trouwens kunnen na gaan. Naar wij vernemen, is de expositie gister al druk bezocht. Van 21 '2 en van 79 uur kan men haar van daag nog gaan bekijken. Men ver- zuime de gelegenheid niet zich eens van de daadwerkelijke resultaten van deze nuttige school te overtuigen. Nutsspaarbank te Alkmaar In de loop der maand Mei werd op de spaarbankboekjes ingelegd f 332.509,78 (v. j. f273.699,29) en terugbetaald f312.028,11 (v. j f289.572,64), alzo meer ingelegd dan terug betaald f20.481,67 (v. j. minder ingelegd dan terugbetaald f 15.873,35). Het aan de inleggers verschuldigde kapitaal, bij de aanvang van het jaar f 10.872.315,37, bedraagt thans f 11.173.794,67 (v. j. f 10.572.050,62). Het aantal in de loop van Mei nieuw uit gegeven boekjes bedraagt 148 (v. j. 95). In getrokken werden 94 boekjes (v. j. 79). Het aantal in omloop zijnde boekjes bij de aan- van van het jaar 26.470, bedraagt thans 26.989 (v. j. 25.787). Van dit aantal behoren 17.411 (v. j. 16.998) aan personen of instellingen te Alkmaar geves tigd; 6396 (v. j. 5931) aan personen of in stellingen elders gevestigd en 3182 (y. j. 2858) aan schoolspaarders. Onder de in Mei nieuw uitgegeven boekjes zijn begrepen 21 (v. j. 22) boekjes voor pas geborenen (op deze boekjes plaatst de Spaar bank een eerste inleg van f 1,—). In Mei bedroeg het aantal posten -van inleg 2523 (v. j. 2082), dat van terugbetaling 1976 j. 1905), tezamen 4499 (v. j. 3987). De lediging in de loop der maand Mei van 629 (v. j. 369) spaarbusjes leverde een bedrag van f 8.560,13 (v. j. f 5.862,25) aan kleine besparingen op. Het aantal in omloop zijnde busjes, bij de aanvang van het jaar 4564, bedraagt thans 4865 (v. j. 3967). Burgerlijke Stand Geboren: Jan W., zoon van W. H. A. Th. van Ooijen en K. K. Grootetthuis. Hen drik, zoon van H. Blankesteijn en J. Potgieser. Petrus J., zoon van P. van de Burgt en C. Vrouwe. —Johannes P., zoon van P Hofstra en C. Voorthuijzen. Getrouwd: Reijnhard Kok en Johanna C. Butter. Willem Scheepmaker en Maartje N ieuwenhuizen. Overleden: Trijntje Burges, 79 jaar, gehuwd met L. Jupijn. Grietje Hoogland, 83 jaar, weduwe van W. de Jong. NED. HANDELSREGISTER. „Foto-Modern", Stuartstraat 67a te Alkmaar fotografisch bedrijf annex kleinhandel, eigenaar J. M. J. Maas. „Het Rode Hert", Egmond-Binnen. Egmond aan de Hoef, Slotweg 360. Café restaurant, eigenaar J. den Houdijker. Ontleend aan Het Nederlands Han delsregister. benoemd De heer J. Wychers te Enkhuizen Js, naar de Enkhuizer Courant meldt, met ingang van een nader te bepalen da tum benoemd tot technisch ambtenaar te Alkmaar. Hij werd op 16 October te Enkhui zen benoemd als opzichter van het plantsoen en de gemeentebegraafplaats en heeft daaraan zijn beste krachten gegeven. Onder zijn leiding zijn circa 1000 bomen geplant en is het plantsoen gemoderniseerd. De heer Wychers was in Enkhuizen voorzitter van de studieclub, tevens bestuurslid van de plaatselijke afdeling van Tuinbouw en Plantkunde en heeft zitting in „Jeugdbelangen" en in de wedstrijd-commissie van de zeilver eniging „Almére". De bedrijfsvoetbal rolt voort Gisteravond werden op het MEVO- terrein twee voor afdeling B belang rijke bedrijfsvoetbalwedstrijden ge speeld. Reiniging deed wat van haar ver wacht werd en beroofde Stoel van beide punten. De uitslag was 10. Centra en Chevrolet Boys wilden niet voor elkaar onderdoen en speelden 1—1. Vanavond wordgn op het MEVO- terrein wederom twee wedstrijden ge speeld. Om 6.30 uur ontmoeten Ford Boys en BBC, het elftal van de bakkers, elkaar. Om 7.45 uur volgt de wedstrijd MelkboerenAlkmaarschc Courant. DAW-DWT 3—2 DAW heeft de zomercompetitie goed ingezet met een verdiende overwin ning op de Haarlemse Watertrappers. Na enige wederzijdse aanvallen, waar bij die van DAW meer gevaarlijke mo menten opleverden, dan die van DWT, wisten de bezoekers van een misver stand in de Alkmaarse verdediging te profiteren en namen de leiding. DAW zette echter een hevig offensief in en bij een gevaarlijke aanval wist de Haarlemse doelman niet beter te doen dan de bal onder water te duwen. Uit de vrije worp die hiervoor genomen mocht worden, kwam de bal bij De Ruyter die met een keihard schot ge lijk maakte. Met deze stand kwam de rust. DAW nam hierna door Van de Pol de leiding en enige ogenblikken hierna vergrootte Pesie de voorsprong tot 31, daarbij profiterend van te ver opdringen der bezoekers. Nadat van iedere partij een speler uit het water werd gezonden wegens een on enigheid tussen hen wisten de Water trappers nog een maal tegen te scoren. De tweede wedstrijd vindt volgen de week Donderdag plaats te Velzen tegen VZV 1. Overplaatsing hoofd ener school Aangezien het B. en W. gewenst voorkomt dat aan de met ingang van het schooljaar 1949/1950 nieuw te ope nen opleidingsschool een hoofd komt te staan, dat zijn sporen op het gebied van het opleidingsonderwijs reeds heeft verdiend, hebben zij de heer C. van den Beidt, hoofd van de Tesselschade- school gevraagd, of deze bereid was als hoofd der nieuw te openen opleidings school op te treden. De heer Van den Beidt heeft reeds medegedeeld geen bezwaar tegen over plaatsing naar de nieuwe school te hebben. De inspecteur van het L.O. kan ziclj daarmede ten volle verenigen. B. en W. stellen de raad voor de heer C. van den Beidt, met ingang van 1 Augustus a.s. over te plaatsen naar ■de nieuw te openen opleidingsschool. Officiële ontvangst ten stadhuize Ter gelegenheid van de reünie van oud-officieren en oud-onderofficieren van ÏII-I depót luchtdoelartillerie te Alkmaar op Zaterdag 11 Juni zullen de reuïnisten des namiddags te 4 uur offi cieel ten stadhuize worden ontvangen. ZOMERFEEST 1949 IN HET GULDEN VLIES. Het groot Zomerfeest 1949, dat de beide Pinksterdagen in het Gulden Vlies georganiseerd wordt, belooft een buitengewoon succes te worden. De grote zaal, in zomertooi, biedt gele genheid tot dansen op de tonen van het bekende dans-orkest „The Bam- boozlers", afgewisseld door een gezel lig zitje aan de bar in de foyer. De populaire musici Ger Visser en Co Siewerts concerteren in het café. waar zij een uitgebreid programma ten gehore zullen brengen van de meest geliefde schlagers. TENTOONSTELLING TOULOUSE LAUTREC VERLENGD. Met het oog op de constante belang stelling. die voor dexe exquise ten toonstelling blijft bestaan, werd be sloten haar ook met de Pinksterdagen voor het publiek geopend te houden en wel le en 2e Pinksterdag van 25. Pinksterdrie van 1012 en van 25 uur. Men verzuime niet deze expositie van litho's, zo 100 pet.' Frans in de beste zin van het woord, te gaan zien. Een dergelijke collectie treft men hier te lande nergens aan. ACCORDEON-VERENIGING „VTTA NOVA" Dezer dagen ontving- „Vila Nova", thans ons grootste plaatselijk accor deonorkest. onder leiding van de heer A. v. d. Woiff, de mededeling dat het aangenomen is als lid van de Neder landse Bond van Accordeonorkesten. Voorwaar een mooi resultaat voör deze nog jonge actieve vereniging, welke na haar eerste optreden reeds een le dental bereikte, dat naar de dertig loopt. „Vita Nova" (nieuw leven) schijnt dus ook een „gezond" leven te zijn. Met het troepentransportschip „Grote Beer", dat 16 Mei uit Tandjong Priok vertrok en vermoedelijk 8 Juni te Am sterdam zal aankomen, repatriëren o.a. de volgende militairen: Sergt. F. A. van Kooten, Ropjeskuil 4; Sold. P. de Jong, Oudorperdijkje 6; Sold. B. J. Wester, Oudegracht 42; T.Kpl.zm N. Madder, Baansingel 20; T.Kpl. zm. C. Meijer, Verdronkenoord 5; H. van der Struik, Stuartstraat 4a en Marn. I. zm. Matthijs Koopman, Geest 30, allen uit Alkmaar. Voorts repatriëren Korp. A. van der Brom, Rijksstraatweg 229, Heiloo; C. A. van Hoolwerf, C.M.G.D. van Aostastr. 15, Heiloo; Korp. C. A. Beentjes, Dorps straat 90, Bergen; Marn. II ZM. A. Hop man, Kruisweg 27, Bergen; T. Kpl. zm. G. Gul, Zuiderstraat 31, Bergen aan Zee; Mar. I. zm. C. Zwart, Zuiderstr. 4. Egmond aan Zee; T. Sgt. d. Marns. zm. C. W. Renses, Oterlekerweg D 60, Stompetoren; T. Korp. zm. D. Schoon, Dorpsstraat 127, Broek op Langendijk; T Korp. zm. G. P. L. A. de Vries, Kerk- weg E 58, Heerhugowaard; Marn. I. zm. C. Hartland, Kanaaldijk 225, Koedijk; Marn. I zm. G. C. Hoogland, Achterweg A 137, Schoorl; Marn. I. zm. M. G. Hui- berts, Huiswaard 14(Gem. Koedijk}; Marn. I zm. S. C. Admiraal, Disseldor- perweg 63, Limmen. De volledige passagierslijst ligt op ons bureau, Voordam 9, ter inzage. Uitspraken Meervoudige Kamer te Alkmaar De Meervoudige Kamer van de Alk maarse Arrondissementsrechtbank deed uitspraak in de geruchtmakende zaak tegen een drietal Hoornse inbrekers en een heler, die betrokken waren bij een aantal diefstallen in Den Helder. De vonnissen luidden. Johannes van M., vier jaar met aftrek; Hendrik S., twee jaar met aftrek; Joris L., vier jaar met aftrek en Gerrit J. F. V. eveneens twee jaar met aftrek. Tegen hen was respectievelijk zes jaar, drie jaar, zes jaar en twee jaar geëist. De overige uitspraken waren: Hen drik van V., Urk, wegens zedendelict: zes maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd en een boete van f 50 of 25 dagen. Wilhelmus H. van W. uit Amster dam, wie diefstal ten laste was ge legd, werd vrijgesproken. J. M., werd wegens zedenmisdrijf veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf. Geertje M. van der V., zonder vaste woonplaats, werd veroordeeld tot tien dagen gevangenisstraf met aftrek, van tien dagen, wegens diefstal en ter be schikking van de regering gesteld. Tof ridder in de orde van Oranje Nassau benoemd Bij Kon. besluit is benoemd tot ridder in de Orde van Oranje Nassau de heer P. W. Groot te Alkmaar, penningmees ter van het Hoogheemraadschap Noord hollands Noorderkwartier. De heer Groot is dit tijdens een huldiging in intieme kring medegedeeld. Wij ko men daarop morgen terug. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Carla, dochter van E. L. M. van den Heuvel en van E. Engel. Ondertrouwd: Dirk van Rosendal en Aagtje van der Veen. Getrouwd: Jacob Meijer en Eliza beth Catharina Visser. Willem John Burdorf en Agnes Maria Josepha van Buitenen. Hef Rode Kruis meer dan ooit paraaf Reeds geruime tijd verleent het Rode Kruis Korps van de afd. Bergen van het Ned. Rode Kruis haar diensten bij in deze gemeente voorkomende ongevallen. Als zelfstandig orgaan doet zij dit gaarne in samenwerking met de plaatselijke overheidsinstan' ties, daar het ook tot het arbeidsveld van het Ned. Rode Kruis behoort bij ongevallen de helpende hand te ver lenen. Wil deze ulpverlening snel en doel matig zijn, dan moet zij goed georga niseerd zijn. Te dien einde hebben thans het be stuur der afdeling en de commandant van de colonne een, naar zij menen, afdoende regeling getroffen. Zij heb ben in deze gemeente van diverse personen en instellingen de mede werking gekregen om als meldingS' post op te treden. Bij het politiebureau, Karei de Gro telaan, de Zuivelfabriek „Wilhelmina Bergerweg, het Café „Duinvermaak", Breelaan, de heer A. M. H. Büster. Oosterweg 17, de brugwacht van de Koedijkervlotbrug, de heer J. Kaan dorp, Lijtweg 37 en de heer K. Fol- gers, Zeeweg,Bergen aan Zee, zullen duidelijke emaille schilden aange bracht worden, ten teken, dat aldaar een meldingspost gevestigd is. Zodra een ongeval daar gemeld wordt, wordt 1 andaar terstond een dokter gewaarschuwd, eventueel ook een geestelijke en één of meer der in de buurt wonende leden van het Rode Kruis-korps. Daartoe bevindt zich in iedere post een kaart, waarop file nodige gegevens en adressen ver meld zijn. Zodra een dokter en één of meer leden van het Rode Krüis-korps bij het slachtoffer aanwezig zijn, beoor deelt de dokter, of de ambulance-auto nodig is en deze wordt dan gealar meerd. Op deze wijze is voor het slacht offer een snelle en doelmatige hulp gewaarborgd. Hiermee is naar -de mening van het bestuur en de commandant van de colonne een regeling getroffen, waar door het Rode Kruis-korps nog meer dan ooit paraat is om haar geheel viJjwillige medewerking te verlenen. In Sport-, Groen-, Tour- enTrommelrem Een grofe dag voor het kleuteronderwijs Woensdag na Pinksteren zal 's na middags om drie uur de officiële ope ning plaats vinden van het nieuwe tehuis voor de kleuterschool van de afdeling Bergen van Volksonderwijs. Hiermee gaat- een lang gekoesterde wens in vervulling en komt er een einde aan het telkens maar weer ver huizen. Opgericht 1 Februari 1936 moest de school in '39 wegens het bezetten van de openbare school door Hollandse militairen verhuizen naar een leeg staand perceel aan de Midden Geest- weg, dat weer moest worden ontruimd in Mei '40. De eerste klasse verhuisde toen naar een garage aan de Broek- beeklaan, de tweede naar het zomer huis van de heer Taapken. Septem ber '40 werden belde klassen weer verenigd in een perceel aan de Dr. v. Peltlaan. In. '41 kwam weer de verhuiswagen voor de deur om alles over te planten naar de Karei de Grotelaan. In '42 besloot het bestuur de school te sluiten: mede door de evacuatie liep het aantal leerlingen sterk terug. 3 Januari '44 werd de school weer geopend en kreeg zij de beschikking over twee lokalen van café Spoorzicht. Toen in September opnieuw een groot gedeelte van de bevolking werd ge- evacueerd werd de kleuterschool weer gesloten. In Juni '45 kon in een lokaal van de openbare school het onderwijs worden voortgezet. Het leerlingental liep in tussen op tot 80 en een twintigtal wachtte nog op plaatsing. Ook het aan tal leerlingen van de openbare school groeide gestadig, zodat er in de naaste toekomst geen ruimte meer zou kun nen worden afgestaan aan de kleu ters. Waarheen? Het oog viel op het voormalige z.g. Smeerstation, dat door de gemeente voor het kleuteronder wijs werd ingericht. Eindelijk zal er nu een' einde ko men aan het telkens verhuizen en zal het kleuterschooltje van Volksonder wijs zich rustig verder kunnen ontwik kelen. Berger Sportvereniging B.S.V. hield in het clublokaal „De Oude Prins" haar jaarlijkse ledenver gadering onder voorzitterschap van de heer J. van Zoonen. De voorzitter uitte bij de opening zijn teleurstelling over de geringe op komst. Hij heette de aanwezigen har telijk welkom en bracht een groet aan de B.S.V.-ers in Oost en West en sprak de hoop uit, dat zij spoedig in goede welstand mochten terugkeren naar hun haardsteden. Hierna volgde een reeks verslagen, die een beeld gaven van het vereni gingsleven in '48. De wnd. secretaris, de heer C. Tim mer, sprak in zijn jaarverslag over een jaar van vele moeilijkheden. Ge memoreerd werden de verrichtingen van de 3 elftallen, de junioren en de adspiranten en opgewekt tot het trouw bijwonen van de trainingsavonden. Tijdens het seizoen was Jaap Tuin ge huldigd: 25 jaren lid van B.S.V. De rekening van de penningmeester, de heer P. Voorthuis, sloot in ont vangsten en uitgaven met f 4751,54. Er was een batig saldo van f 635,78. Nadat de kascommissie bij monde van de C. Kroon had gerapporteerd, dat zij alle stukken ën beseheiden in do beste orde had bevonden, werd de penningmeester gedéchargeerd met dankzegging voor zijn accuraat be heer. Er werd veel gediscussieerd over de beste wijze van contributie-innig, v/aarbij verschillende suggesties wer den gedaan. De begroting voor 1949 sloot in ont vangsten en uitgaven met f 4860,20 en had een nadelig saldo van f 344,90. De heer Friedt gaf een keurig, be knopt verslag namens de elftalcom missie, de heer Dey voor de jeugd commissie en de heer C. Timmer voor de P.P.C. Het clubblad, het onmisbare contactorgaan, dat ook geregeld naar Oost en West werd verzonden, had geregeld kunnen verschijnen. Toen was het ogenblik van verkie zingen aangebroken voor bestuur en verschillende commissies. Tot ledeu van het bestuur werden gekozen de heren J. C. van Zoonen (vöorz.), J. Hottentot, W. Beeldman, W. C. Michels, J. de Waal, L. Sikkema, C. Timmer. Beemsier Burgerlijke Sfand Geboren: Jacomina A., dochter van C. Houtman en W. Kooiker. Annigje A., doch ter van J. Heida en M. Schultz. Geer- truida M., dochter van J. ten Dam en G. Timmer. Adriana C. M., dochter van H. A. yan O verb eek en C. A. M. Munnikhuis. Cornelis II., zoon van H. A. Droog en M« Blauw. Ondertrouwd: Gerrit Hariog en Lnw- tje Eijk. Getrouwd: Cornelia van Schieveèn *n Duifje Dinkla. Overleden: Simon Couwenhoven, 6® jaar, echtgenoot van G. Visser Trijntje Jofi- ges_, 53 jaar, echtgenote van P. Met. Maar tje Simons, 56 jaar, weduwe van T. Hoeve, L

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2