[gal ai Heilzame werking der krachten in een zelfstandig gemeentewezen Uit de Noordelijke wildernis avontuur D00R Residentie OP SU HOORT SAlATA/ net meisj net meisj Bamann gearresteerd DE GOEDE NAAM VAN DE FABRIKANT IS DE WAARBORG VOOR DE KWALITEIT Onze mededelingen Nieuwe Bonnen Niemeijer* EE n Kinderen van de 0 op excursi Trekking verloting Gemeentelijke autoriteiten moeten vertrouwen scheppen De Vereniging van Nederlandse Ge meenten heeft gisteren en vandaag te Rotterdam onder voorzitterschap van mr. P. J. Oud, burgemeester van Rotter dam. haar, door ruim 600 gemeentelijke afgevaardigden bijgewoonde, algemene vergadering gehouden. In zijn openingsrede zeide de heer Oud o.a., dat de vermindering der ge meentelijke zeggenschap niet uitsluitend kan worden toegeschreven aan de in vloed van de vijandelijke bezetting en haar naweeën. Het proces was reeds lang vóór de oorlog aan de gang. De vraag, wat tot de gemeentelijke huis houding moet behoren, is meer een vraag van beleid, dan een rechtsvraag. Daarom is het bovenal op gronden van doelmatigheid, aldus de heer Oud, wan neer de gemeenten telkens weer op regering en wetgever een beroep doen om hun zelfstandigheid te eerbiedigen, omdat het terugdringen van de gemeen telijke zelfstandigheid ons volk zou be roven van de heilzame werking dei- krachten die zich in een zelfstandig ge meentewezen telkens weer openbaren. De heer Oud wees vervolgens op het geen hij reeds herhaaldelijk heeft uit gesproken, n.l. dat dit niet betekent dat de gemeenten, naijverig op hun be voegdheden, zich tot het uijerste tegen iedere verandering moeten verzetten. Een dogmatisme als indertijd dat van Oppenheim tegen de nieuwe vorm van zelfbestuur, die door de Woningwet werd geïntroduceerd, acht spreker ver werpelijk. De tijd voor de scherpe tegenstelling tussen autonomie en zelfbestuur is, naar sprekers stellige overtuiging, voorbij. Niet alleen bij de autonomie, 'maar ook bij het zelfbestuur gaat het om de behartiging van het belang van de gemeentelijke ingezetenen. Het is daarom onjuist, dat voor hetgeen door een college van burgemeester en wet houders ter uitvoering van een rijkswet wordt verricht, in beginsel geen ver antwoordingsplicht tegenover de ge meenteraad bestaat. De ware kracht van het zogenaamde zelfbestuur ligt in de onafhankelijkheid van de plaatse lijke autoriteit tegenover hoger gezag, die verantwoordingsplicht bovendien tot vanzelfsprekend gevolg heeft^Voor on verantwoordelijke autoriteiten is in de democratie geen plaats. Zowel voor het plaatselijke gouvernement als voor de centrale regering geldt, dat, wil het vertrouwen tussen regeerders en gere- geerden blijven bestaan, de regeerders de vertegenwoordigers der geregeerden hebben te overtuigen vgn de juistheid van het door hen gevoerde beleid. In het bestuur speelt de kwestie van het vertrouwen een allesbeheersende rol. Er moet vertrouwen zijn tussen de ho gere en lagere organen, willen de we zenlijke waarden van ons bestel reële gelding behouden. De regering kan aan deze kant der zaak niet genoeg aan dacht schenken. De ex-kolonel van de Wehrmacht Alexander Bamann die verbindingsof ficier is geweest voor Hitler en Mus solini, is in het station van Rome door de Amerikaanse geheime politie aan gehouden op het ogenblik dat hij in de sneltrein voor Napels wilde stap pen. Bamann was er tot nog toe in ge slaagd aan de internationale geheime politie te ontsnappen. Hij werd ach tereenvolgens gesignaleerd te Bern. Parijs, Oostende, Amsterdam, Essen, Frankfort, Stutgart, Zürich en Milaan. In het meest eenzame deel van de uitgestrekte bosmoerassen was een elandkalfje geboren. Elanden zijn van die reuzeherten, zo groot als een paard. De mannetjes-elanden dragen een ge weldig gewei. De damherten uit onze parken hebben ook van die plaatvor- mige geweien. Stel je deze nu min stens vier maal zo groot voor en je hebt een idee van zo'n elandengewei. Ons kalfje bleef de eerste dagen vei lig bij zijn moeder in het ondoordring bare struikgewas. De overhangende toppen van populieren- en essenstrui- ken leverden smakelijke hapjes op. Na vier dagen was ons elandje al zo ge groeid, dat hij wel voor een kalfje van twee weken kon doorgaan. Zijn moeder leidde het tegen de schemering op weg naar nieuwe voedselgebieden. De weg leidde door het diepste en meest woeste deel van het moerasge bied, maar moeder eland kende pre cies het veilige spoor. Hoog boven hen schreeuwden de eekhoorns hun waar schuwing als ze voorbijgingen. Onver moeibaar schreed de oude eland vlug door het struikgewas. Het kalf werd hierdoor gedwongen in die lange pas draf over te gaan, die elanden eigen is en die ze urenlang kunnen volhouden, zonder moe te worden. Na een uur kwamen ze aan een open vlakte. Hier werd rust gehouden. Het liep tegen zonsondergang. Hier en daar stonden kleine spichtige berkenboompjes ver spreid. Ons elandje kreeg hier zijn eerste les in de voedselvoorziening. De oude zocht een slank berkenstammetje uit met een malse vracht twijgen' en zwellende knoppen. Met haar sterke borstkas duwde ze 't maar omlaag, het stammetje zonk dieper en dieper tus sen haar voorpoten. En op haar gemak begon moeder eland de lekkerste hap jes uit te zoeken met haar lange beweeg lijke bovenlip. Het kalfje stond dicht bij en keek vol aandacht toe, zijn poten wijd uitstaand, zijn oren draaiend in Het berichtje, waarvan de loodregels door elkaar waren gevallen, moest er als volgt uit zien: De politie te Hoorn heeft een zeer goede vangst gedaan. Vrijdag j.l. ar resteerde zij namelijk een 31-jarige man, als verdacht van een inbraak in een kruideniersbedrijf te Hoorn. De bewijzen waren zo onomstotelijk, dat de man bekende. Sinds Januari is er te Hoorn en om geving een hele serie inbraken ge pleegd ep de politie voelde de man daarom nog eens wat nader aan dë tand. Het resultaat is geweest, dat hij tot dusverre veertien inbraken heeft bekend, namelijk zes te Hoorn, drie te Midwoud. een te Blokdijk, een te Ursem, een te Zwaag, een te Avenhorn en een te Schellinkhout. Deze week werden de prijzen ge wonnen door: Elly de Boer, Hoorn. Truus Middelbeek Alkmaar. Johan W ijker, L. Keylaan 23, Heem stede (14 jaar). Rie Band, Kanaalstraat 9, Schagen. Tony Briars, Krugerstraat 21 I, Am sterdam. Gefeliciteerd allemaal! De boeken worden toegezonden. Tweeboomlaan 3, Zevenhuizen 1, alle richtingen. Spoedig was er aan het berkje nog maar een enkel takje over en ons tweetal wendde zich naar een dicht bosje van jonge dennen op enige afstand, waar ons kalfje zich te goed leerde doen aan de jonge naalden en twijgen. Daar zag hij tegen een zandwalletje een heerlijke wortel liggen, zo maar op de grond. Vóór zijn moeder hem kon waarschuwen, sprong hij er op af. Maarzandkluiten en dood blad stoven rond en de stompe tanden van een verborgen klem sloten zich om zijn linker voorpoot. Op zijn angstig gebrul was zijn moeder in een oog wenk bij hem. Maar ze was machte loos. Snuffelend aan de wrede stalen beugels van de klem, probeerde ze met haar tanden de klem van zijn anker te trekken, maar teverfgeefs. Troostend liet ze haar ruwe warme tong over het gevangen pootje van haar jong gaan, dat huiverend van angst en pijn zich tegen zijn moeder drong. Het was nu bijna geheel donker geworden. Al lerlei geluiden drongen zwak door tot de plek, waar zij waren. Plotseling bleef de oude eland als verstijfd staan. Haar neusgaten, wijd geopend, snoven de lucht met driftige halen op. Haar ogen gloeiden rood. Ze speurde een' vijanden wat voor een. Een zacht gekraak deed zich horen in het onderhout en daar verscheen in de vage schemer de zwarte zwaaiende ge stalte van een beer. Geen moment van aarzeling. Als een lawine stortte zich de moeder eland voorwaarts op het monster, dat zich op de achterpoten verhief en zijn voorpoot met de klau wen als messen ophief voor de slag, Door een oneffenheid in de zandhel- ling verloor de beer echter zijn even wicht en miste zijn slachtoffer op een haar. De strijd op leven en dood speelde zich verder in het donker af. Het sid derend elandkalfje, op zijn plaats ge vangen in de klem, zag slechts een donkere tuimelende hoop, waaruit een dof gebrul en schrille kreten opstegen. Toteindelijk alles stil werd. Op zijn angstig zacht gejammer kreeg het geen antwoord meer. Zo verliep de nacht. In de vroege ochtend ging een hout hakker met zijn zoontje door het bos. Zij liepen langs de rij vallen, die zij wisten, dat een Indiaan kort geleden had uitgezet. Aan de rand van een bosje van jonge dennen werd hun aan dacht getrokken door een zacht ge blaat. Nieuwsgierig drongen zij tussen de lage stammen door en wat zagen ze daar? Elkaar nog omvat lagen tussen de vertrapte en vernielde struiken de levenloze lichamen van een beer en een wijfjes-eland. Alles wees op een verwoede strijd, die hun beiden het le ven had gekost. Iets verder vonden de houthakker en zijn jongen het ge vangen elandkalfje, dat fluks bevrijd werd en uit de veldfles een teug melk kreeg toegediend. Het voorpootje bleak lelijk gekneusd maar niet gebroken. Verheugd nam de man het verkleumde dier op zijn schouders en de terugtocht naar huis werd aanvaard. De jongen was in de wolken met zijn nieuwe huis genoot, die onder zijn goede zorgen als kool groeide en maandenlang een ka meraad bleef in het houthakkersgezin. Uit Den Helder kwam een cartonnen doos vol met zilverpapier. Wij zijn er blij mee. Wie is de afzender? Wie kan Elly de Boer, Tweeboom laan 3, Hoorn aan foto's en/of platen van de Koninklijke familie helpen? GRAPPIGE KATTEN. Zondagmorgen, toen een echtpaar in Bovenkarspel uit de kerk thuiskwam, waren twee poesjes van vijf weken, nergens meer te vinden. Overal werd gezocht omdat de poesjes niet buiten konden komen en ten einde raad werd de moeder-poes aan het zoeken gezet. Deze sprong op een stoel die half on der de tafel was geschoven en begon daar te snuffelen. De vrouw, hierdoor opmerkzaam gemaakt, trok de tafel lade open en daar lagen de twee rak kers heerlijk in te slapen. Klaarblijkelijk waren zij vanaf de stoel onder de tafel in de lade gekro pen. BOOMRAADSEL. Voor jongens en meisjes van 12 tot en met 16 jaar. Horizontaal! 1. De letter W. 2. Een klinker. 3. Naam van een naaldboom. 4. Schip dat door Noach werd ge-1 bouwd. 5. Het geheel van alle tanden en kiezen van een mens. 6. Tegenovergestelde van groot. 7. Iemand die een overzetveer be dient. 8. Een andere naam voor gezin, of huisgenoten. 9. Tegenovergestelde van donker. 10. De letter H. 11. Afkorting van Middelbaar Tech nische School. Wanneer alle hokjes goed zijn inge vuld, lees je in de stam, van de top naar de voet, de naam van iets, waar voor iedereen zich interesseert. De oplossingen moeten deze keer binnen een week worden ingezonden, dus vóór Vrijdag 10 Juni. Deze wijzi ging is slechts voor één keer. 'MÜMëXÏÏMi2AKVOt BKiEVEfJ Voor jongelui van 12 tot en met 16 jaar. Hallo, jongens en meisjes, jullie weten misschien dat ons correspondentie-hoekje nog lo lang was. De vorige week schreef ik dat al aan de kinderen van 6—12 jaar. Wij moeten dus in 't vervolg nog een beetje inkorten en beginnen maar direct met de eerste brief. t| John de Graaf, bedankt voor je gezellig epistel. Ik wist niet dat jij zo'n ytippe- laar" was. Je hebt grote plannen hoor! Heb je nog een medaille gekregen? Ik doe het je met graag na, want ik kan beter fietsen dan wandelen. Imrnie Glas, hartelijk dank voor de mooie postzegels. Ik ben er heel blij mee, want een meisje dat al heel lang ziek ligt, vroeg mij juist om wat buitenlandse zegels. „Klaproos", gezellig dat je er ook weer bij bent. Nico Kiezeling, je oplossing was niet helemaal goed. Een vol gende keer maar weer beter hè! „Mimosa", gelukkig maar dat je weer opknapt. Ja, dat was een nare geschiedenis, die je mij schreef. Ik wil je wel een goede raad geven, waardoor het in 't vervolg waarschijnlijk niet meer zal gebeuren. Deze week zal ik je even schrijven. „Anemoontje", héb je het boek nu wel ontvangen? Het is de vorige week verzonden. Misschien wil je nog even schrijven. Ja, de V.C.J.C. is wel bekend. Leuk dat je vriendin en jij daar samen naar toe gaan. Eric Hakker, je loste het ver keerde prijsraadsel op. Jammer zeg! Kijk maar goed naar de leeftijd, die er steeds bij staal. Trijntje Kaas, ja, de Hemelvaartsdag is lelijk in het water gevallen. Hoe gaat het nu Inet je Grootmoeder? Ik hoop voor haar en voor jullie allen, dat zij spoedig weer naar huis mag komen. Dan is het feest, hè? „Lollypop", neen, zulke tulpen heb ik nog nooit gezien. Ik kan 't mij tenminste niet herinneren. Ze zijn heel mooi. De tekeningen heb ik ook bewonderd. Ik kan wel zien, dat je veel van bloemen houdt. Henk Bakker, jij gaat dus ook naar Friesland?. Misschien ontmoeten wij elkaar daar nog wel. In welke plaats ga je logeren? Rie de Graaf, je rhododendron staat waarschijn lijk in verkeerde grond. Spit rondom het struikje de grond eens weg en vul de ruimte op met een 'mengsel van turfmolm, koemest en bladaarde. Dan zal hij het wel beter doen Succes er mee! Boukje Ottema en Hanny Peters, jullie mogen het andere prijs raadsel oplossen, omdat jullie al 12 jaar zijn. Let er maar goed op voor welke leeftijd de prijsraadsels zijn. „Korenbloempje", wat prettig dat je weer op mag staan. Kijk onder de mededelingen maar eens naar je verzoekje. Hoe gaat het met de kuikentjes? Wat zal het een leuk gezicht zijn, al die kleine donsjes. Wim Schipper, het is zo in orde, hoor! Nicoline de Waard, het antwoord op je vraag zou te lang zijn voor ons correspondentie-hoekje, maar' deze week krijg je een briefje over de post. Afgesproken? Tini Tenkink, wat schrijf je een keurig blokschrift, Ht is heel duidelijk. Rie Band, Truus Middelbeek, Cora Steegman en Paul Wiers, jullie zijn welkom bij ons! Jongens en meisjes, ik zou de brieven voor ons volgende correspondentie-hoekje graag binnen één week van jullie ontvangen. Deze wijziging is slechts voor een keer. Daarna gaat alles weer zoals wij gewend waren. De brieven worden dus vóór Vrijdag 10 Juni vernacht. Tot de volgende keer, jongelui! Een hartelijke groet voor jullie allen, van TANTE IET. no IN DE TJEE.RD ADEM A „Misschien" zei Steensma, „zal dat niet lang meer duren, misschien zal blijken, dat ik je niets mag zeggen. Eén ding kan ik je wel vertellen. Storm en dat is, dat ik de laatste twee maanden meer avonturen heb meegemaakt, dan in mijn hele vroege re leven. Als je er geen bezwaar tegen hebt, wil ik graag even in mijn garderobe duiken. Hier hangt nog van alles van mij. Ik moet een hoed hebben, een jas, een das en een paar handschoe nen." „Ga je gang", zei Storm glimla chend. „Ik zou haast zeggen: doe maar net of je thuis bent". Tien minuten later stond Steensma met jas, hoed, handschoenen en wan delstok midden in de kamer. „Waar ga je nu heen?" vroeg Storm. „Tja", zei Steensma, „dat vraag ik mijzelf ook af. Quo vadis? In Den Haag zal ik niet kunnen blijven". „Ga dan naar Amsterdam", zei Storm, „of, als je dichter bij huis wilt blijven, naar Voorburg of naar Leiden". „Naar Leiden", zei Steensma, „daar zeg je zowat". Hij dacht ineens aan het meisje uit de Witte Rozenstraat aan wier ou ders hij geld had gezonden om hun dochtertje naar 'n sanatorium te kun nen sturen. Hij zag haar moeder in gedachten weer voor zich. een keurig nette vrouw. „Als u eens iemand weet voor de kamer....?" had zij ge zegd. Wat drommel, ais die kamer nog vrij was, waarom zou hij dan zelf niet....! „Storm", zei hij, plotseling besloten „bel een taxi voor me. Ik ga naar Leiden". „Ik zal me in deez' wagen wagen Die zal mij naar Leiden leiden.. citeerde Storm. Hij greep de hoorn van de haak en belde een garage op. „Wij wonen op 35", zei Steensma „Zeg, dat hij op 81 stopt. De juffrouw moest eens wakker worden". „Best", zei Storm, „dan gaan we zo dadelijk naar buiten". Hij gaf zijn orders en hing de hoorn weer aan de haak. „Is er nog meer van meneers dienst?" vroeg hij glimlachend. „Eerst een vraag", zei Steensma. „Hoe bevalt het je hier?" „Kerel", zei Storm, „wat dat betreft hoop ik, dat je nooit meer terug komt". „Hartelijkheid is maar alles", zei Steensma glimlachend. „Een schat van een hospita, niet?" „Een juweeltje", prees Storm. „Is er.... kan ik nog iets voor je doen, ouwe; jongen?" „Ja", zei Steensma. „Jullie aan de krant weten natuurlijk precies waar onze grote staatslieden zijn. Ik bedoel of ze in 't binnenland of in 't buiten land vertoeven en wanneer ze audiën tie verlenen, als ze weer thuis zijn". „Wie wilde je spreken?" vroeg Storm verbaasd. „Bedoel je mis schien Steensma viel hem in de rede. „La ten we geen namen noemen", zei hij „Een van de leidende figuren vertoeft momenteel in 't buitenland. Kun je begrijpen wie ik bedoel?" t „Natuurlijk", zei Storm. „Kom jii bet te weten, wanneer hij weer in Den Haag is?" „Nog dezelfde dag", verzekerde Storm. „Prachtig!" zei Steensma. „Sein mij dat dan. beste kerel". „Goed", beloofde Storm. „Aan welk adres?" „Tngenieur Smit. Witte Rozenstraat 7, Leiden. Mpcbt ik van adres veran deren. dan kriig je bericht". „Eens stuurde ik driehonderd gul den van Ir. Smit aan hetzelfde adres" zei Storm peinzend. „Kerel!" riep Steensma glimlachend Sneel niet voor detective. Je weet ^rh wat je me beloofd hebt". Storm knikte. ..Tot uw orders, miin- Ver de zieeunerbaron. avonturier. -opvangen i=boef". stpensma hoorde het lachend aan Je bent noa niks veranderd, dikke", zei hii harteiiik. „Je weet niet hoe verkwikkend zo'n gesprek met jou is na al de misère van de laatste msan- den". „We moeten naar buiten", waar schuwde Storm. „Anders trekt die ke rel van de taxi op no. 81 aan de bel. Daar woont een inspecteur van poli tie". Steensma schrok op. „Vlug dan!" zei hij. Storm volgde zijn vriend naar Lui ten en wachtte met hem voor perceel 81 tot de taxi verscheen. „Had u een auto besteld, mijnheer?" vroeg de chauffeur. „Ja", zei Steensma. „Kun je me naar Leiden brengen?" „Naar Leiden?" vroeg de chauffeur verrast. „Tja, dat zal wel gaan, mijn heer". Steensma schudde zijn vriend de hand en stapte in de wagen. „Hartelijk dank voor je vriendelijke ontvangst, dikke", zei hij. „Kruip maar gauw weer in je gezellige ka mer. Verklap asjeblieft niet, dat je me gesproken hebt". „Tot ziens, kerel!" zei Storm. „Stuur eens een prentbriefkaartje van de Ei- feltoren, als je weer in Parijs bent." De chauffeur schakelde in en de wagen zette zich in beweging. „Waar moet U zijn, meneer?" vroeg de chauffeur, toen ze in Leiden door de binnenstad reden. „Witte Rozenstraat," zei Steensma. Hij liet de wagen stoppen bij het be gin van de straat en liep langs een donker huizenblok naar nummer zeven waar hij belde. Na enkele minuten werd er een bo venraam opengeschoven. „Wie is daar?" vroeg een vrouwen stem. „Ir. Smit uit Den Haag", antwoordde Steensma. De vrouw boog verrast haar hoofd buiten het venster. „Is u... bent uis u het werke- li„k?" vroeg ze. „Ik kom beneden, mijn heer." Vijf minuten later zat Steensma in net voorkamertje. Op de plaats waar het bed van het meisje gestaan had, was nu een boe kenkastje vol kleurige banden. „Ik kom vragen," zei Steensma en ilii keek ook naar de man. die half ge kleed beneden was gekomen, „ik kom vragen of de achterkamer nog tg huur is." (Wordt vervolgd) Alleen Duyvis maakt. Salata 1 Pim, Pam en Pom en het Afrikaanse avontuur 77. De arme Pim zit in angst.. Van avond moet hij laten zien, hoeveel pannekoeken hij achter elkaar kan eten. Vijftien of.vijf en twintig! Pim wordt al misselijk bij de gedach te. Nu zal het uit zijn met het sprook je van zijn vele eten. Want vanavond zullen de matrozen zien, dat hij zes, zeven, misschien acht pannekoeken naar binnen kan werken, maar meer ook heus niet! En wat dan? Dan zul len ze begrijpen, dat hij hen voor de gek heeft gehouden. Als hij die mid dag in het ruim afdaalt om aardappe len voor de kok te halen, zien zijn broertjes al aan zijn gezicht, dat er iets aan de hand is. „Vertel op. Wat is de mop?" roept Pepi opmonterend. „Schei alsjeblieft uit met je gerijm", zegt Pim wanhopig. „Ik ben een ver loren man!!" „Wat is er dan gebeurd?" vraagt Pim. „Vanavond moet ik laten zien hoeveel pannekoeken ik achter elkaar kan eten! De kok en Dorus hebben een weddenschap met elkaar en ik ben het slachtoffer!" Het Radioprogramma VOOR HEDENAVOND HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 6, 8 eu II uur. AVRO: 6.15 Sport- praatje. 6.30 Strijdkrachten. 7.00 Kobus Kwint 7.10 Promenade-orkest. 7.45 De- Regerings voorlichtingsdienst antwoordt. 8.05 Johann Strauss-festival. 9.00 Wim Sonneveld presen teert. 9.40 De speeldoos. 10.35 André Kos- telanetz en zijn orkest. 10.45 Dr. S. H. J. Joi'dan. 11.15 Reportage bokswedstrijd. 11.30 Pi>nsplaatjes. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8 en 11 uur. KRO: 6.15 CMB-kwar- t er. 6.30 Klein Omroepkoor. 7.15 Nederlandse organisten. 7.30 Actueel geluid. 8.05 Program ma-proloog. 8.15 Plaat-varia. 9.00 „Industria lisatie". 9.20 Piano-duo. 9.35 Sweelinck-kwar- tet. 10.05 De Vaart der Volken. 10.25 NCRV- kwartet, 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Be roemde concerten. 11.40 Gramofoonplaten.' 1 VOOR VRIJDAG HILVERSUM I, 301 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 6, 8 en 11 uur. VARA: 8.15 Cor Steyn (orgel). AVRO: 12.33 Sport en prognose. 1.15 Orkest van Piet van Dijk. VARA: 6.15 De Vara feliciteert. 6.30 Strijd krachten. 7.00 Denk om de bocht. 7.15 Piano duo. VPRO: 7.30 Voordrachten. 7.50 Tien voor acht. 8.05 Muziek. 8.30 „Industrialisa tie". 8.55 Zo juist verschenen. VARA: 9.00 V|en vraagten wij draaien. 9.30 Orgel en viool. 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 Swing and siveet. VPRO: 10.40 „Pinkster- boodschap". VARA: 11.15 Dr. W. F. Storm 11.13 Bach-concert. HILVERSUM II, 415 m. Nieuwsberichten om 7, 8, 1, 7, 8 en 11 uur. - NCRV: 8.15 Muziek bij het werk. 1.15 „Mandolinata". 6.05 Promenade-orkest. 6.30 Evangelie in Espe ranto. 6.45 Geestelijke liederen. 7.15 In het hart van het schip. 7.30 Actueel geluid. 7.45 CNV-kwartier. 8.05 Programma-proloog. 8.15 Mr. A. B. Osjen. 8.30 Christelijke Oratorium vereniging. 10.45 Avondoverdenking. 11.15 Jo hann Strauss-melodieën, voor het tijdvak van 5 t/m 18 Juni VOEDINGSMIDDELENKAARTEN 905 161 Vlees (A, B, D) 100 gram vlees 162 Vlees (A, B) 300 gram vlees 163 Vlees (D) 100 gram vlees 164 Alg. (A, B. D) 250 gram rijst 165 Alg. (A, B, D) 250 gram boter of marg. of vet 166 Alg. (A, B) 250 gram boter of marg. of vet 167 Alg. (A, B) 200 gram kaas of 250 gr. korstl. 172 Alg. (B) 500 gram boter of marg. of vet 174 Alg. (D) 125 gram boter of marg. of vet 175 Alg. (D) 100 gram kaas of 125 gr. korstl. TABAKSKAARTEN 903 85, 86 Tabak (QA) 2 rants, sigaretten of kerftabak 87 Tabak (QC) 2 rants, sigaretten of kerftabak (De letters achter de bonnummers ge ven de kaarten aan, waarop de betref fende bonnen voorkomen). BONKAARTEN BIJZ. ARBEID ENZ. Geldig zijn de bonnen gemerkt met P. Bovenstaande bonnen kunnen reeds op Vrijdag 3 Juni worden gebruikt. De niet-aangewezen bonnen 144 149 150 151 153 156 157 158 en 159 kunnen worden vernietigd. Heden overleed tot c droefheid tengevolge een noodlottig ong< onze lieve Broer, Kli zoon, Neef, Pleegzoon Zwager WILLEM MARTINI HUBERTUS PELS op de leeftijd van r 22 jaar. Amsterdam, Prinsengracht 666: M. TEERHUIS-PI G. TEERHUIS en kind. G. NIJENHUIS H. NIJENHUIS- VELDHUI5 A NIJENHUIS p. C. PELS A. VAN TIEL C. VAN TIEL- KALKS Amsterdam, 31 Mei De begrafenis v plaats op Zaterdnj Juni a.s. om elf uui de Nieuwe Ooster graafplaats, Midden Amsterdam. Vertrek Wilhelmina Gasthui: kwart over tien. Verzoeke geen be; en geen bloemen. wegens ziekte niet dc Alkmaar, Rozenstraat VERLOREN Zondagmiddag- een c polshorloge in bruin ren bandje. Tegen be terug te bezorgen ROOS, Hofstraat, Laat. B. z. a. R. K. MEI voor Donderdags en dags in winkel. Br. no. A 478 bur. van di NET MEISJE b. z. a. voor 3 dagei week, naaien of wer'. A 51, Schermerhor CENTRUM-HOTEL, buurt 4, vraagt voor Mevrouw SCHIP! Heemst. Dreef 163, 1 stede, vraagt een liefst voor dag en n: Dinsdagmorgen gingen de 1 openbare lagere school ond< meester Posthuina naar Schoc Alhoewel de dag nu niet bepi want het regende dat het goc vol goede moed in de bus vi ongeveer 8 uur vertrok. In d< arriveerde het jonge volkje i het werd verwelkomd door di van het Staatsbosbeheer en heer Koelewijn. Bij aankomst in Schoorl 1 wat op, zodat de kinderen t genieten van de duinen en heer Stoelhorst en zijn assiste een toelichting. Vooral de ve meeuwen trok veel belangstel! dels gevonden nesten mochtei worden uitgehaald. Vervolgens deren meegenomen naar de wo: Stoelhorst, waar de konijnenl dacht trokken. Op het speeld Gouden Leeuw" kon men m nieten. Op de terugreis werd nog bracht aan de hertenkamp i ongeveer vijf uur arriveerde w blijde en zingende kinderen ir Dinsdagavond vond de tr van de door de voetbal georganiseerde verloting, de stichting van een train eerste prijs van de eerste bestond uit een herenrijw ger, viel op lot no. 614. D< een wollen deken op no. prijs twee molton dekens Bij de tweede serie hoofdprijzen eveneens u rijwiel of stofzuiger, een en twee molton dekens, resp. no. 1976, 1664 en J52S artikelen afhalen bij W. Rijp, waar tevens de ov kunnen worden afgehaald VERKIEZINGSLIJ DE RIJP. De diverse ten welke voor de a.s. g verkiezing zijn ingeleverc volgende nummers: 1 Bur ging; 2 P.v.d.A., 3. K.V.P. Voor de raadsverkie werden de ingeleverde cai als volgt genummerd: 1 K selijk Belang; 3 P.v.d A. OP DE THUIS1 Onze dorpsgenoot Jan hoopt 8 Juni a.s. met d na het vervullen van zijl marinier in Indonesië, ti aan te komen'. BOUWTERREIN VE Het bouwterrein De St ervèn Stammis te Den derhandse verkoop in ei "°gaan aan de Ned. Her 'ensbroek.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 6