Belangrijke mededeling SCHUDT UW LEVER WAKKEI Stad en Omg&umg, Huldiging van adjudant Fluyter Projectieier School- en diploma- zwemmen Kaalhoofdigen! Hensbroek Groot-Schermer De oudjes gaan uit ÉS Henri ten Holt exposeert te Bergen Nieuwe kunstzaal van het K.C.B. feestelijk geopend Obdam St. Pancras Oude vrouw aangereden Driehuizen VAN MARSDIEP TOT IJ Sidney Shalett o| onderzoek "CARTER'S AVONTUUR Zoals wij reeds in ons nummer van 2 Juni gemeld hebben was het gisteren do dag dat adjudant Fluijter van de Rijkspolitie, hoofd van de vakopleiding van het District Alkmaar, zijn 40-jarig jubileum als politieambtenaar vierde. Tegen half elf werd de jubilaris met zijn familie van zijn woning afgehaald en naar De Rustende Jager te Heiloo gebracht, waar het huldigingscomité van het District Alkmaar met vele autoriteiten en personeel van het Dis trict in afwaching zat om aan de feest viering deel te nemen. Er had zich onder voorzitterschap van adjudant A. de Blieck een huldi gingscomité gevormd waarin de ad judant A. van Uden als secretaris- penningmeester veel en goed werk ver richt had en de huldiging op voortref felijke wijze had georganiseerd. In de Rustende Jager had zich een cordon jonge politie mannen opgesteld, die er een soort erewacht vormde. De op perwachtmeester N. Waterdrin ker leidde met een welkomst woord de verschillende spre kers in. Overste J. Gerritsen, Gewest, commandant te Amsterdam, opende de rij der sprekers en stelde de verdiensten van de jubilaris in het licht. Hü roem de diens kwaliteiten als politie man en als hoofd van de vak opleiding en deed een beroep op de jubilaris om nog zo lang mogelijk zijn diensten aan de politie te geven omdat 't moei lijk zou zijn een evenwaardige plaatsvervanger te vinden Kapitein mr. J. P. van der Steur, districtscommandant te Alkmaar, sprak de jubilaris in waarderende woorden toe en roemde diens uitzonderlijke kwaliteiten. Daarna sprak de kapitein der Marechaussee H. J. van der Molen uit 's Gravenhage. Als voormalig districtscommandant in Alk maar had hij het een voorrecht ge acht hier het woord te mogen voeren. Hij had de jubilaris leren kennen in de moeilijke jaren na 1940 waarin men de ware aard van de goede Hollander en vooral die van de goede politieman kan opmerken. Zowel in die tijd als in die waarin spreker in krijgsgevan genschap was geraakt had hij de ju bilaris leren kennen als een die zeer veel heeft weten te presteren. Nadat koffie met gebak gepresen teerd was, sprak de heer G. Dieckman namens de instructeurs van de vak opleiding. De heer G. Dragtsma sprak namens de oud-cursisten en de wacht meester M. L. Snijders namens de cur sisten. Hij bood namens hen een felici- tatieregister met foto's aan, dat door de jubilaris ten zeerste werd gewaar deerd. De voorziter van de regelingscom missie, de heer A. de Blieck. haalde vele oude herinneringen op. waarbij hij de grote verdiensten van de jubi laris in het licht stelde. Namens het district bood hij een prachtige koperen zes-armige kroon aan met een fraaie bloemenmand voor mevrouw Fluijter. Aanwezig waren. o.a. de pl.v. president van de Arr. Rechtbank te Alkmaar mr. Krabbe, de kantonrechter mr. F. G. G. Boerrigter, de burgemeester van Heiloo de le luit. Boomsluiter als contact-officier tussen de Rijkspolitie en de garnizoenscommandant te Alk maar, hoofdinspecteur Rijpma en di verse andere Alkmaarse politieman nen. De heer Osta vertegenwoordigde de Afd. Alkmaar van de R.K. Politie bond St. Michael, welke afd. de jubi laris reeds een fraaie mand bloemen had aangeboden. De heer P, Leegwater, groepscom mandant te Langedijk, besloot met 'n gloedvolle toespraak de rij der spre kers. Er is bijna geen plaats in den lande waar het schoolzwemmen zo goed doorgevoerd is als in Alkmaar Aanvangende in de 5e klasse dei- lagere school is het hier practisch mogelijk, dat de kinderen bij het "er- laten der school alle in het bezit zijn een zwemdiploma, wat op zichzelf reeds toe te juichen is, want het devies: „Iedere Nederlander zwem mer", is nog altijd een noodzaak in ons waterrijk landje. Echter zit hier voor de opvoeding van het kind meer aan vast. De zwemlessen vallen geheel in het kader van lichamelijke opvoeding, want ook de leerlingendie reeds zwemmen kunnen worden steeds bij geleerd en tijdens de lessen geen ogenblik los gelaten. Eerst behoorlijk wassen onder de douche, dan zwemmen en zwemmen leren is de regelmatige gang van za ken. Het eerstgenoemde is ook zeer dikwijls van groot belang, een kind, dat regelmatig gewend wordt zich be hoorlijk te reinigen, zal dat op latere leeftijd missen. De tastbare resultaten zijn het gro te aantal dat hun zwemdioloma be haald, hier is het geen kwestie of de ouders het wel dan niet kunnen beta len om de kinderen het zwemmen te leren, het gaat hier van de scholen uit. Twee maal per jaar krijgen de kinderen gelegenheid om te laten zien welke vruchten deze lessen af werpen, welke wij zeer bevredigend kunnen noemen. Voor de eerste maal in 1949 werd in de afgelopen week diploma-zwem men gehouden en de volgende diplo ma's werden uitgereikt: 222 voorbereidende diploma's, 225 diploma's voor geoefende zwemmers, 54 zwemvaardigheidsdiploma's. Totaal 531. Afgewezen werden resp. 56, 9 en 16. Deze gehele organisatie verliep dank zij de prima voorbereiding vlot. Het is niet de gewoonte om presta ties van de een of andere school in het bijzonder naar voren te brengen maar wij willen er toch onze voldoe ning over uit spreken, dat de Rijks kweekschool voor Onderwijzers hier een bijzonder goed figuur maakte. 42 Toekomstige onderwijzers behaalden een diploma, wat voor de toekomst van het grootste belang is. De jubilaris dankte, ontroerd door zoveel blijken van waardering, in het bijzonder de adjudant Van Uden in wie hij steeds een trouw medewerker had gevonden. Deze werd ook voor de organisatie van dit feest een woord van dank gebracht door de heer Wa terdrinker. Te'betreuren was, dat een konink lijke onderscheiding ontbrak, maar de mogelijkheid bestaat natuurlijk dat deze nog zal volgen. EiD. HANDELSREGISTER. Nieuwe inschrijving: J. Jonker iE>, Alkmaar, Kooltuin 23, Verzilveren van spie eJs. Ontleend aan het Ned. Han delsregister. Aükrn. Boys jeugdsuccessen Op lste Pinksterdag- werd bezoek ontvangen van Animo adsp. uit A'dam, resp. een elftal van 1416 en 1214 jaar. Beide wedstrijden werden gewonnen en de Boys legden beslag op resp een zilv, voetballer op voet stuk en een lauwerkrans. t Op 2de Pinksterdag namen 4 wel penelftallen deel aan 't Schagentour- nooi. De totale deelname, 24 elftallen in resp. groep A en B. Welpen A wa ren na 25 wedstrijden nog ongeslagen, doelcijfer 1016, won het welpentour- nooi te Alkmaar van de vorige week door van Alcm^ria in de finale met 40 te winnen, won ook nu weer on geslagen de lste prijs. Welpen-B, in gedeeld bij louter A-elftallen, won de 3de prijs door van KFC a met penal ties slechts te verliezen. Welpen v won in groep B de 1 prijs, terwijl We'oen d slechts in de halve finale door Schagen b met penalties werd uitgeschakeld. 2 lauwerkransen en 1 medaille gingen mee naar Alk maar. Zondag 12 Juni a.s. nemen de Boys Jun. a deel aan 't Nationaal Jun.- tournooi te Den Haag met o.a, HDVS a„ S.V.V. a, Velocitas (Groningen) als tegenstanders. Geslaagd voor Reeds jaren werken wij met onze spe ciale bloedcirculatiekuur, waarmede wij de ergste haaruitval stopzetten en kaalhoofdigheid konden voorkomen. Door het behalen van een Medisch Wetenschappelijk Haarverzorgings- diploma en lid zijnde van de Ned. Bond van Natuurgeneeskunde onder leiding van artsen, mogen wij in ver volg ook werken met de „Suripanal' vitamine- en hormonenkuur. Hierdoor zijn wij in staat kaalhoofdi gen, waarvan de haarpapillen nog tn takt zijn, het haar weer terug te ge ven. Deze kuur werd met groot succes enige tijd door een Ned. arts toege past. Hormonenkuren mogen niet in de han del worden gebracht, zodat wij blijven waarschuwen voor kwakzalverij. Er zijn wel enkele haarmiddelen geschikt voor verzorging der haren, maar deze kunnen de haren niet doen groeien. Afspreken en haaronderzoek dagelijks van 96 uur. MAISON GEELS, Haarkundigen, enig aangestelden voor rayon Alk maar en omgeving.^ Oudegracht 231. Telefoon* 8 5 2 8 De heer A. A. Landman is geslaagd voor het doctoraal-examen rechten aan de gem. Universiteit te Amsterdam. Rayon Alkmaar van het Thuisfront Humanitas Men schrijft ons: Nu door de minister van Oorlog kort geleden nogmaals er op is gewezen, dat een groot contingent militairen in de komende maanden uit Indonesië zal terugkeren is er ook voor het Thuis front Humanitas veel werk te verrich ten. Om dit te vergemakkelijken is een aantal leden van'-'de Vrouwenbond afdeling ter plaatse van de P.v.d.A. en het N.V.V. zo welwillend om door huisbezoek besprekingen te verkrijgen met de ouders der militairen in In donesië, waaruit voortvloeit, dat er contact gezocht en verkregen wordt met de zoons. Van de militairen, waarmee reeds verbinding is verkregen, gaat als één roep uit: „Zendt ons lectuur, daaraan hebben we hier het meeste gebrek". De commissie van het Thuisfront be last zich gaarne met de ontvangst van boeken en tijdschriften. De commissie is als volgt samenge steld: B. Du Pont, UitenbosdRstraat 63; mej. G. Kansen, Laat 11; J. Frank, Luttik Oudorp 61; H, Koot, P. J. Troei- strakade 70; mevr. Meijer, K. v. 't Veerstraat 79; J. Schaddenhorst, Roch- dalestraat 34; P. de Jong, Piersonstraat 27; H. Meijerink, Leliestraat 7; J. 1- ferink, K. v. 't Veerstraat 45; mevr. Heijmans, Uitenboschstraat 109; P. v. d. Berg, B. Owenstraat 11; Van 18 Juni a.s. af wordt er spreekuur gehouden in het ABB-gebouw aan de Konings weg voor militairen en/of ouders. Zangconcours in Alkmaar Woensdag 15 Juni zal in de Muziek- tuin te Alkmaar een zangconcours worden gehouden, uitgeschreven door de Kring Noord-Holland van de „Ko ninklijke Bond van Christelijke Zang en Oratoriumverenigingen in Neder land". De deelnemende koren zullen des morgens om 9.30 uur in de Grote Kerk te Alkmtfer bijeen komen, waar een wjjdingsdienst zal worden gehouden, geleid door ds, Wesseldijk. Aan het slot van deze dienst zingen de geza menlijke koren onder leiding van de heer B. J. van der Veen het „Bonds lied" en „Gods lof in de natuur". Om 12.30 uur vangt het concours aan in de Muziektuin. Bij ongunstig weer zal het in de Grote Kerk worden gehouden. Burgerlijke Stand Geboren: Arend M.» zoon van A. M. Zwaan en A, Kouwen. Cornelis H., zoon van P. Egbergen en A. M. Bieman. Johannes, zoon van D. van Amstel en M. W. G. Bruin. Cornelia D., dochter van C. P. Pater cn J. M. Kievit. Jacobus P,, zoon van P. A. Sneek en B. M. van Saaze. Frederik K., zoon van H. van Lienen en N. Wiedijk. «- Lambert C., zoon van L. C. Versteilen en M. M. A. Schoen. Dirk P., zoon van P. de Waal en A. M. Lippens. Nieolaas J., zoon van N. C. M. Heijnis en H. de Boer. Maria Th., dochter van G. Putter en M. C. Thoes. Hendrik M., zoon van E. J. Kraak en A. Bakker. Getrouwd: Jan van de Geer en Jacoba Elzer. Nico Dekker en Rebecca M. van Wezel. Overleden! Ebeltje Leegwater, 58 jaar, gehuwd met J. van de Nes. - Marijtje Lan gedijk,, 80 jaar, weduwe van K. Zuurbier. Jan T. Zoetbrood, 59 jaar, gehuwd met W. E. H. Graven, Voorstellen Ged. Staten Gedeputeerde Staten stellen aan Pro vinciale Staten voor te besluiten een tweede crediet, groot 75.000.ter be schikking van Gedeputeerde Staten te stellen voor de bouw van de brug de Lange Balk en de verlegging en ver ruiming van de toerit in de polder Heerhugowaard. Voorgesteld wordt te besluiten: aan de weg de Franschman naar Bergen aan Zee, voor zover gelegen tussen de Herenweg bij de Franschman en de oostzijde van de Eizenlaan, benevens het aan die .weg parallel lopende rij wielpad, de bestemming van openbare weg te geven. Verder wordt voorgesteld te beslui ten: krachtens het tweede lid van ar tikel 8 van de Wegenwet, het westelijk gedeelte, ter lengte van 490 m, van het Heilooërwegje, welke weg is opgeno men onder volgnummer 22 van de leg ger der wegen der gemeente Aker sloot, aan het openbaar verkeer te ont trekken, met ingang van de datum, waarop dit besluit de Koninklijke goedkeuring zal hebben verkregen. Het weggedeelte in kwestie heeft, sedert de aanleg van de Kanaalw^g van Heiloo naar het Noordhollands Kanaal, zijn belang verloren. Ook de Hoofdingenieur-Directeur van de Pro vinciale Waterstaat, wiens advies ter zake is ingewonnen, is van mening, dat tegen onttrekking geen bezwaar be staat. Piet van Aartsen maakt het goed Omtrent de toestand van de bekende renner Piet van Aartsen, die gisteren tijdens de eerste serie van de 350 cc seniores op het Alkmaarse Sportpark tep val kwam en in het Centraal Zie kenhuis werd opgenomen vernamen wij heden om twaalf uur, dat Van Aartsen geen nadelige gevolgen van zijn valpartij zal overhouden en het, de omstandigheden in aanmerking ge nomen, uitstekend maakt. UIT DE DIERENWERELD De poe» van de heer Houtkooper had een jong, dat op Eerste Pinkster dag plotseling uit het gezichtsveld was verdwenen. Begrijpelijk trok de familie zich het lot van het „arme" diertje met deer nis aan, toen alle mogelijke pogingen tot opsporing geen resultaten mochten hebben en het ergste, de dood ge vreesd werd. Tot men op een gegeven ogenblik 'n koffertje, boven op een kast ge plaatst, ter hand nam waarin aller- rustigst 't jonge beestje zijn tijd sleet met de zoetste dromen. Op onnavolgbare wijze.had het zorg zame moederlijke instinct voor dit transport naar hoger sferen zorg ge dragen. TANTE POS OP SPEURTOCHT Tante Pos er wordt niet voor de eerste maal op gewezen blijkt een bijzondere speurzin te hebben bij het opzoeken van onnauwkeurig aangege ven adressen. Zaterdag ontving de heer C. Hout kooper te Hensbroek een brief uit Amerika, waarop de plaatsnaam niet stond vermeld. Uit de inhoud bleek evenwel dat niet Hensbroek, doch Warmenhuizen de juiste bestemming moest zijn. De aangelegenheid werd in handen van burgemeester Kooiman gegeven, die zich onmiddellijk telefo nisch met het bevolkingsregister van Warmenhuizen in verbinding stelde, waarna bleek dat de brief inderdaad aldaar thuis behoorde. De brief was 27 Mei per luchtpost uit Canada verzonden en bereikte ai- leen via Broek op Langendijk Hens broek. RODE KRUIS COLLECTE De Rode Kruis collecte heeft te Hensbroek opgebracht f 55,26, d.i. bijna 5 cent per inwoner. Het comité voor de tocht van de ouden van dagen kwam bijeen om het resultaat der lijstcollecte te bezien. Dit was een enorm succes, 690.5.0 is er opgehaald. Een woord van hulde en dank aan de inwoners van Groot- Schermer. Op 7 Juli zullen de oudjes nu een prachtige tocht kunnen maken, 's Morgens gaat men eerst naar Schip hol, dan naar Aalsmeer. In Loosdrecht wordt het diner gebruikt. Vandaar gaat het naar Hilversum. Zo mogelijk wordt een der studio's bezocht. Hierna volgt een tochtje naar Soestdijk en over Valkeveen en Bussum gaat het weer huistoe. Ongeveer 70 ouden van dagen zuilen, dank zij de spontane hulp der burgers, deze tocht meema ken. De twee Oosten rijkse motorren ners Karl en Leo pold. Killjjieyer toonden zich heer en meester tijdens de motorraces op de Alkmaarse sin- telbaan. In de 500 cc. Jclasse seniores wisten zij de ere plaatsen te bezet ten. Hun bocht techniek was de bekende Neder landse cracks te machtig. Op onze foto de twee Oos tenrijkse gasten met in het midden hun helper en aan de voeten de zwa re Jap-motor, die zij in tomeloze vaart over de sin tels joegen. Onder zeer grote belangstelling is Zaterdag j-1. de nieuwe kunstzaal Van het Kunstenaars Centrum Bergen in de Oude Stal van de Rustende Jager met een tentoonstelling van werk van Henri ten Holt geopend. Het K.C.B. heef met deze nieuwe expositieruimte een grote vooruitgang geboekt: de zaal is ruim, bezit mooie vrije wanden en een goed bovenlicht. Ook dejeunst- veriichting is fraai. Mr. A. F. K a m p de voorzitter, als altijd geestig en scherp, sprak een in leidend woord, waarin hij allen lof toezwaaide, die medegewerkt hadden om deze oplossing van het probleem ener expositieruimte te verwezenlijken. De heer De Vries ontving dank voor het twee jaar lang belangeloos afstaan van zjjn zaaltjes in de Kerkstraat, de heer en mevrouw Diesfeldt voor de ver bouwing van do Oude Stal tot deze fraaie zaai, waarbij spr. mevrouw Dies feldt onder applaus bloemen aanbood- Spr. memoreerde voorts hoe het ge meentebestuur van Bergen steeds achter het K.C.B. heeft gestaan en .wees op een andere gemeente in de duinstreek (Schoorl), wier opvattingen ten aanzien der kunstenaars spr. niet kon delen. Hij hoopte dan ook, dat deze gemeente slechts tijdelijk de dwaalweg zou gaan. In het bijzonder geprezen werd ook de heer Roggeveen, die bij de verbouwing leiding heeft gegeven en ook overigens zoveel voor het K.C.B. heeft gedaan en nog doet. Wat de expositie zelf betreft: Mr. Kamp deelde mede, dat het in de be doeling had gelegen, dat niet hij daar over zou spreken, maar de hee* Ham- macher. Helaas is, aldus spr., de heet Hammacher juist vandaag door bij-' zondere omstandigheden verhinderd, HENRI TEN HOLT begenadi'gd kunstenaar maar ik geloof wel te mogen zeggen, dat 't hem 'n eer zou zijn geweest over het werk van de heer Ten Holt te kun nen spreken. Spr. wilde er slechts op wijzen, dat hier het werk hangt van een man, die een grote naam heeft, maar wiens werk men eigenlijk niet kent, wijl het öf nog niet gereed is öf juist in particuliere handen overge gaan. Dank zjj deze particulieren is men er in geklaagd deze expositie te houden. Daarop bood mr. Kamp aan mevrouw Ten Holt bloemen aan. „De vrouw van een kunstenaar heeft het niet gemakkelijk, dat is waar, maar ik geloof toch niet, dat de vrouw gescha pen is om het gemakkelijk te hebben!" (Gelach van de mannen, hilariteit on der de vrouwen). Vervolgens sprak de heer R o g g e- v e e n namens de werkende leden van het K.C.B. warme woorden van dank voor mr. Kamp, zonder wie er al lang geen K.C.B. meer zou hebben bestaan. De burgemeester, dr. W. H u y- g e n s, sprak zijn blijdschap uit over de totstandkoming van deze nieuwe expositiezaal. Hierop volgde de bezichtiging' van het tentoongestelde werk, voorzover mogelijk (de zaal was geheel gevuld met belangstellenden), waarna in de Rustende Jager nog een gezellige bij eenkomst was. Het werk van Henri ten Holt. Reeds een eerste blik in deze zaal (loet ons beseffen, dat we hier gecon fronteerd worden met werk yan on gewoon formaat. Het merkwaardige is, dat hoewel we weten hoe moeizaam deze tekeningen en schilderijen zijn ontstaan, zij toch de indruk maken van grote spontaniteit, van een strakke doelbewustheid, die ons de voorstelling glashelder voor ogen zet. Er is een Gallische klaarheid in dit werk, dat ook détailonderzoek geheel doorstaat. Deze expositie laat ons een aaneensluitende ontwikkeling zien van tien jaar in de schilderijen van 1939 tot 1948 en dan valt het grote verschil op tussen het werk van '42 en eerder en dat van na de oorlog, waarvan hier drie grote doeken han gen. In deze laatste is wel dezelfde schilder aanwezig, niet dezelfde mens. In het vooroorlogse en in ds oorlog ontstane werk is er het streven naar steeds grotere helderheid in kleur en voorstelling: hier heeft men een steeds voortschrijdende technische rijping, de steeds grotere macht over het mate riaal. Maar deze ontwikkeling raakt toch slechts het uiterlijk der dingen en daarmee ook het uiterlijk van ds mens in de schilder. In alle zuiverheid, in alle harmonie blijft toeh dit werk zich distanciëren van het hart van de beschouwer en appelleert het slechts aan bepaalde verworven inzichten. Het stilleven van 1942 (no. 2) is hier wel de climax: sereen, maar ik zou zelfs willen zeggen vijandig tegen over de kijker. Het heeft die koele schoonheid, die we slechts cerebraal kunnen ondergaan. Hoe geheel anders is echter het werk van na de oorlog (de nummers 4, 5 en 6, resp. twee stillevens en een figuur). Hier is niet die schoonheid, die wij kennen uit aesthetische princi pes, hier is niet de verbeelding van het uiterlijk der dingen, maar van dat gene wat de schilder achter de reali teit vermoedt. Dit is werk waarin de kunstenaar zijn persoon-zelf heeft uit gedrukt, de confrontatie van zijn ziel met de ziel der dingen. Hier heeft Ten Holt zichzelf ontdekt in zijn rela tie tot de wereld, die wereld, die een eeuwig geheim zal blijven. Het hljjkt geen blijde wereld te zijn, het Is een grauwe wereld, maar met onmetelijke diepten, voor 't aangezicht waarvan wij slechts kunnen huiveren. En Henrl ten Holt heeft in Figuur 1948 (no. 6) met middelen eigen aan het wezen der schilderkunst deze diepte voor ons opgeroepen. Dat Ten Holt met zijn grandioos kunnen (men zie slechts zijn tekeningen!) deze weg is gegaan, stempelt hem tot een waarlijk begena digd kunstenaar. v. d. W ZILVEREN PRIESTERJUBILEUM. Op 10 Juni zal pastoor B. W. Kioen te Schermer zijn zilveren priesterjubi- leum vieren. Bouw dieselbemaling voor polder Met de bouw van een dieselbems- iingsinstallatie ter vervanging van het tegenwoordige stoomgemaal, uit te Voe ren voor rekening van de polder Ob dam, is thans een aanvang gemaakt, nadat vorig jaar het besluit tot deze bouw door het polderbestuur was ge nomen en daarna diverse moeilijkhe- den, die de nodige tijd vorderen, over wonnen moesten worden om een goe de motor te kunnen bemachtigen. De hoop is er op gevestigd de in richting bij het uitbreken van het re genseizoen in gebruik te kunnen ne men. Mocht inmiddels de waterstand in de polder Obdam daar aanleiding toe geven, dan zal de polder Hensbroek als goede nabuur voor het verwerken van het overtollige water zorgdragen. Indien de bemalinginstallatie goed voldoet is het de bedoeling deze meer als hoofdbemaling te gaan gebruiken en de Bilau-molen, die tot nu als hoofd bemaling fungeerde, voor aanvullingen reserve in stand te houden. Zaterdagmorgen werd nabij het Wit te kerkje mevr. Dekker-Mes aange reden door de gepensionneerde kan toorhouder der PTT Peereboom uit Wieringerwerf. Naar de verklaring van de chauffeur weifelde mevr. Dek ker enigszins op de weg en op het al lerlaatste moment kon hij een aanrij ding niet meer voorkomen. Ook ge tuigen verklaarden dat de heer Peere boom een matige gang had en aan de goede kant van de weg reed. Mevr. Dekker werd licht gewond aan de linkerschouder. Na advies van dr. Destrée is zij naar huis vervoerd. De Rijkspolitie stelt een onderzoek naar de schuldvraag in. Viswedstrijd van „Altijd wat" Op Eerste Pinksterdag hield de vis club van Driehuizen een viswedstrijd op baars. Er kwamen heel wat leden voor een prijsje in aanmerking. De eerste prijs was voor de heer H Ceelie, die een hengel won; 2e pr. een scheerdoos, was voor de heer H Wit, 3 een paar rubber laarzen voor de heer M Aalstede, 4e pr. een taart voor de heer G Wiedijk, 5e pr. een das voor de heer J Spaan, 6e pr. een snoeren- doos voor de heer A Lakeman, 7e pr. klompen voor de heer P Spaan, 8e pr. tussen voor de heer D de Jong, 9e pr. 'r doos sigaren voor de heer A. Schip per, 10e pr. 'n koektrommel voor de heer W de haas, 11e pr. een baarstuig voor de heer C Langenberg. De extra prijs voor de grootste baars was voor de heer H Ceelie, zo dat deze bovendien nog een shagdoos ontving. Degene die de kleinste baars ving, kreeg een visnet. Ook deze prijs was voor de heer H Ceelie. De eerste baars werd gevangen door de heer P Spaan; deze zag ook zijn rokersrant soen verhoogd met een pakje shag. De laatste baars ving de heer J Spaan; voor hem was baarstuig gereserveerd. De heer J Lakeman mocht als troost prijs een paling in ontvangst nemen. Marktberichten NOORDERMARKTBOND. Notering van Woensdag: 8500 kg aardappelen. Eerstelingen f 15.70—f 17.40, drielingen f 13.40—f 14.90, kleine f 7.30—f 7.70. LANGEDIJKER GROENTEN CEN TRALE, 8 Juni, Eerstelingen 16.80 —18.20; drielingen )f 15.10—18.00; kriel 13.3016.50; 250 kg tomaten 80.00 92.00. 4000 kg rabarber 4.104.60. BESOMMINGEN IJMUIDEN' Do aanvoer van Dinsdag was: 1680 kisten schelvis, 20 rode poon, 10 haai, 100 wolf, 100 poon, 210 wijting, 100 kóolvis, 10 leng, 520 kabeljauw, 200 makreel, 260 tarbot tong, 40 heilbot, 110 schartong, 1200 schol, 50 schar en 50 kisten diversen. Totaal 4680 kisten Besommingen: 1 trawler f12.225; IJM 20 „Polderman" f 231158; RO 15 „Antje" f8.053; IJM 129 „Shamrock" f 5.104; IJM 57 „Me- dan" f16.150; IJM 94 „Zwarte Zee" f 9.042; IJM 204 f2.036; 276 f 1.660; 53 f 1.660; 316 f2.338; 228 f 1.550; 130 f.560; 277 12:050; 229 f 1.090; 69 12.160; 166 f 1.400- 122 f5.350; 59 f 1.550; 64 f2.240; 28 f2.480; 85 f2520; 17 f2.320; 169 13.050; 108 f 1.460; 94 f 1.960; 72 f 1.770; Bü 33 i 2.600. 'I' De brandweer van Wieringermeer heeft nieuwe manscbappenwagens in gebruik genomen waarin zich als typi sche bijzonderheid 'n kleedruimte be vindt zodat 't overbodig is dat de brand weerlieden zich eerst naar huis bege ven om hun uniform te halen. Te Wognum heeft een uit Hoorn afkomstige, onder de invloed van sterke drank verkerende autobestuur der een verkeersongeval veroorzaakt, waardoor een 35-jarige dame levens gevaarlijk werd gewond. Dr. H. B. Becker te Uitgeest is benoemd tot controlerend geneesheer voor de ziekenfondsen te Beverwijk, Velsen en IJmuiden. De nieuwe Fin se school te Castricum, welke in Sep tember door het R. K. onderwijs wordt in gebruik genomen, zal worden toege wijd aan de H. Cunera. Te Castri cum is in een der voorgaande nach ten op vier plaatsen ingebroken. De Hengelaarsvereniging „Zaan dam" heeft besloten tot het organise ren van een hengelcompetitie, zulks in navolging van de K.R.O. Donderdag a.s. zal te Haarlem het ren jubil" m worden gevierd van ie Nooidholl. Prov. Brandweerbond. Twee jaar geleden begon het: 1947 werden zü voor het eerst g Kenneth Arnold uit Boise, in de Yakima. De reis zou eentonig v« oog had gekregen, dat hem even zag daar boven de Mount Raine hadden van een discus. Zij schene telde later van zijn vreemde er\ gende schoteltjes de wereld op sti Binnen een paar dagen was Amerika als bezeten van de vlie discus. Nagenoeg in alle 46 statei Amerika en het aangrenzende Ci bia zag men „schoteltjes". 'En d schrijvingen van het verschijnse riëren als de bloemenpracht in da. Men zag een discus, er waren gende oliebollen en vlammenspuv droppels; men sprak van vleug vliegtuigrompen en vuurballen, langs de hemel schoten met een heid, welke die van het geluid trof; een ander zag het voorwerp gen" als een helicopter of draaier een ventilator. Het kostte mensen! En toen begon het gerucht; d( wist het beter dan de ander: de een namen proeven met deze mot aebtige projectielen, neen het v proefnemingen van de Amerik luchtmacht, en er waren zelfs li die in alle ernst beweerden dal vliegtuigen waren, afgeschoten o start van Mars. Deze bezetenheid te drie mannen het leven; en maakte de verwarring des te gj Men werd zo zenuwachtig, dal Amerikaanse luchtmacht tenslott met enige reserve besloot or zaak eens grondig te onderzoeke Toen Sidney Shalett zjjn joun tieke speurderswerk begon, hac luchtmacht ongeveer 350 rapp over de geheimzinnige verschijn: nauwkeurig getest op de betrouw] heid van de waarnemers. SI moest, toen hü deze rapporten hac studeerd, in elk geval bekennen, d zo er maar een greintje betrouu bewijs was dat een of ander geni de V.S. zelf of een machtige vj hetzjj op deze aardbol hetzij op andere planeet, „schoteltjes" het li ruim inspuwde de Amerika luchtmacht niet in staat is geweesl verschijnsel te localiseren. De li machtofficieren hebben hem verzei dat er niets voor hem verborgen gehouden. Hi) neemt lien serosa hun woord. Ook al beweert mettij dat hij beslist bij de neus is geno Kenneth Arnold is een van die den, die maar moeilijk te overtuig: van de oprechtheid van de Iuchtm; autoriteiten. Hij hield het bij zijn u nemingen. Het waren een soort s teltjes geweest, zonder staart of zij vlogen ontzettend snel en in lijn, alsof zij met elkaar verboi waren en de grootte schatte hij op kleiner dan een Skymaster. Hij die vreemde voorwerpen bijna minuten lang kunnen zien. Het vreemdste was, dat de kra sinds de 24e Juni elke dag een „s telbericht" konden opdienen. En geval zou in een heel kwade i hebben komen te staan, als niet ieders verbazing ook heel serieuze den over vliegende schoteltjes rap teerden; zoals officieren, vliegers, piloten, officieren van de geh: dienst, politie hoog en laag, zakei den, astronomen en weerkundige! 't Was werkelijk curi Twee weken na Arnolds ervar'- deed zich een van de eerste geve voor, waardoor menigeen per; stond. Het gebeurde op het vlieg en u zuil 's morgens weer kiplekker uit bed springen. Elke dag moet uw lever een liter gal uw ingewanden doen stromen, anders v teert uw voedsel niet, hel bederit U ra; verstopt, wordt humeurig en loom. Neem plantaardige CARTER'S LEVERPILLETJ om die liter gal op te wekken en uw spi vertering en stoelgang op natuurlijke wl te regelen. huVR PILLETJES^ ADEM A Ik zorgde er voor, de documer niet op mijn kamer te laten. Ik dt ze voortdurend bij mij, ik was ge pend en u weet, dat ik er niet tej op gezien zou hebben degene neei schieten, die getracht zou hebben te beroven. Ten slotte is alles zo onverwacht zo vlug gegaan, dat ik geen tijd verweer heb gekregen. Ik ging tegen de avond even r de bus om een brief te posten kwam mij een auto achterop en v ik het wist hadden drie mannen te pakken. Zij sloegen mij neer. roofden mij en waren met alles ik bij me had verdwenen, toen ik tot het besef kwam, dat er iets zonders gebeurd was.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2