Kort Bestek VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN Zorg voor de jeugd is bouwen aan de toekomst Britse Zondagsstaking eindigt Vijf mensen gingen naar Canada Nederland heeft een klein, modern en mobiel leger nodig Beurtvaartadres zal verdwijnen Vrijdag 17 Juni 1949 146e Jaargang No. 140 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN Bijna de helft van ons volk jonger dan 19 jaar Rede van Minister Rutten Groentenomzet niet onbevredigend Truman acht werkloos heid niet kritiek Spanning tussen Syrië en Irak GRATIS. Alkmaarse jongen bij legeroefening gedood Grote Vier bereiken accoord over Oostenrijk Maandag laatste zitting De spoorwegmannen matigen hun eisen Bijzondere reportages door de Helderse jongen Govert de Jong Generaal Kruis over onze strijdmacht Weerbericht Geen prijsverhoging voor de visakten Vrachtbrief voor particulier vervoer bjreau administratie Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro 187294 REDACTIE Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: j. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAARSCHE TARIEVEN: Advertenties: 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden t 1— elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: t 1-40 per maand, 1.— per kwartaal plus incassokosten De Minister van Onderwas, Kunsten en We tenschappen Prof. Dr. F. J. Th. Rutten, heeft Donderdag een radiorede uitgesproken, waarin hg o.a. zeide: „Vandaag zal een actie worden ingezet om het Nederlandse volk attent te ma ken en voor te bereiden op een gebeurtenis van nationaal belang. In de zomer van dit jaar, op 19 Augustus, zal in 't R.A.I.-gebouw te A'dam de tentoonstelling Jeugd van Nederland" wor den geopend. Wii zijn wel eens geneigd te verzuchten: „Wat moet de opvoeding van de eerste mensenkinde ren toch gemakkelijk en eenvoudig zjjn geweest, zonder scholen, zonder organisaties, zonder speciale onderwijskrachten, zonder politie, zon der wetenschappelijke geschriften, zonder pro paganda. Door de ontwikkeling op allerlei ge bied, door ingrijpende veranderingen in de maat schappelijke verhoudingen, ls de zorgelijke taak der ouders veel omvattend en een zeer samen gesteld geheel geworden. Alleen kunnen zjj hun taak niet meer aan, zij hebben hulp nodig. De kerken, de overheid, onderwijskrachten, artsen, jeugdleiders en nog vele anderen moeten thans allen de ouders bijstaan. geest van haar woorden moge ik ver klaren dat de tentoonstelling „Jeugd van Nederland" bedoeld is als een appèl Prol. Dr. F, J. Th. Kutten Vóór de oorlog stond ons land op ver scheidene terreinen der jeugdzorg er zeer goed voor De toestand is nu niet verblijdend. De wereld is vol dreiging en onzekerheden. Het leven is moeilijk en wordt mis schien nog moeilijker. Er is een tekort aan huizen, aan scholen, aan leerkrach ten, aan ziekenhuizen, aan geld en aan goederen. Anderzijds zijn in deze laatste drie jaren ongeveer 300.000 kinderen meer geboren dan in de 3 jaren die aan de oorlog onmiddellijk voorafgingen. Zij vormen thans met onze kleine en grote kinderen de jeugd van Nederland. Veertig procent van ons volk is nog geen 19 jaar oud. Die jeugd vraagt meer dan ooit onze zorg, niet alleen terwille van haarzelf, maar ook terwille van ons, terwille van een betere toekomst van ons nage slacht. Gij zijt ontroerd geweest door de woorden die H. M. bij haar inhuldiging tot u gesproken heeft. Welnu, naar de aan ons volk om in goede samenwcr king te streven naar 100 procent zorg voor onze jeugd. Voor de opvoeding is ware liefde voor het kind het aller belangrijkste, maar ook zijn noodzake lijk: kennis en inzicht in de kinderlijke aard. Dat begrip te vermeerderen is het doel der tentoonstelling". Tot dusver heeft het wegvallen van de Duitse markt voor Nederlandse producten nog niet de gevolgen ge had, die men in zeer pessimistische kringen hiervan verwachtte, aldus de mening van de veilingorganisaties. De weersomstandigheden waren vrij slecht, waardoor de aanvoer naar de veilingen niet bijzonder groot was, zodat- voor een overstroming van pro ducten voorlopig niet behoeft te wor den gevreesd. In de laatste dagen heeft Tsjechoslowakije een vrij groot kwantum groenten afgenomen. Deze aankopen en de weersomstandigheden hebben bewerkstelligd, dat afzet en prijzen, hoewel matig en laag, over het algemeen niet onbevredigend kunnen worden genoemd. Tot dusver draaiden op de veilingen alleen pro ducten van minderwaardige kwaliteit door. Het doordraaien neemt dan ook geen schrikbarende omvang aan, te meer waar in de afgelopen maanden de opbrengst van tuinbouwproducten op de Nederlandse veilingen goed is geweest, maakt men zich op het ogen- b'ik over de afzet geen al te grote zorgen. Op zijn wekelijkse persconferentie heeft president Truman de huidige ra ge van spionnage-onderzOek „na-oor- logse hysterie" genoemd. Dit doet zich na elke porlog voor, maar verdwijnt wel weer, aldus Truman. Hij zou zijn bestuur „zuiveren" van elke functiona ris die bij de „anti-communistische hy sterie" betrokken zou raken. Truman beschouwt de huidige werk loosheid niet als critiek. Binnen drie of vier weken zou het Congres her over een economisch rapport ont vangen. President Truman deelde mee, dat aan de regeling van een lening aan Mexico voor de ontwikkeling van de olie-industrie gewerkt wordt. (Toen Mexico onlangs de V. S. o'm een le ning van 203 millioen dollar vroeg, heeft Truman gezegd, dat hij dit ver zoek zou steunen, indien zijn rege ringsdepartementen de lening' goed keurden). 5000 Syriërs aan haakse grens De spanning in het Midden Oosten is gestegen sinds Syrië Irak er van be schuldigd heeft, dat het 5000 man schappen bij de Syrische grens heeft samengetrokken. Men heeft de geschillen tussen beide landen in verband gebracht met het plan om Syrië, Irak en het Hasjemie- tisch koninkrijk (Transjordanie) te verenigpn. Kolonel Hoesni heeft in een inter view met de correspondent van Reu ter te Damascus de waarschuwing ge uit, dat een uitbreken van vijandelijk heden in het Arabische Midden Oosten en eventueel van een wereldconflict het gevolg van de gespannen verhou ding zou kunnen zijn, daar de grote mogendheden niet zonder belangstel ling kunen jpezien. In geval van een samentreffen met Irak hebben Egypte en Saoedi-Arabie morele en materiële steun beloofd aan Syrië, aldus kolonel-Hoesni. £11, DIE ZICH MET INGANG VAN 1 JULI OP DIT BLAD ABONNE REN, ONTVANGEN DE TOT DIE DATUM VERSCHIJNENDE NUM MERS DE DIRECTIE Bij een oefening op de Leusder- heide nabij Amersfoort is Donderdag de 19-jarige soldaat Piet Pannekeet uit Alkmaar, die diende bij het regiment grenadiers te Amersfoort, door een zgn. losse oefenpatroon, die op vier meter afstand van hem werd afgescho ten, in zijn buik geraakt. Het slacht offer werd naar het ziekenhuis De Lichtenberg overgebracht. Enkele uren daarna is hij overleden. Soldaat ï>annekeet zal te Alkmaar met militaire eer worden begraven. Conferenties ministers Westeuropese Unie De ministers, van Financiën der landen van het pact van Brussel zul len tijdens het komende weekeinde in Luxemburg bijeenkomen. Men ver wacht, dat deze conferentie parallel zal lopen aan de bijeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken der vijf mogendheden, welke Vrijdag te Luxemburg zal beginnen. Officieel is medegedeeld, dat Ernest Bevin, de Britse minister van Buiten landse Zaken, Vrijdagmorgen uit Pa rijs zal vertrekken voor bijwoning van de consultatieve raad der Westeuro pese Unie in Luxemburg. Nieuw straalvliegtuig voor Amerikaanse leger Het Amerikaanse leger zal proeven doen met het nieuwe straalvliegtuig van de maatschappij „Consolidated Vultee". Aircraft, de Amerikaanse fabriek meldt, dat dit nieuwe vliegtuig een vliegende vleugel is waarvan de vorm doet denken aan de punt van een pijl Het draagt de naam van „Vliegende Delta-vleugel" of „XF 92" Volgens de fabriek is dit toestel bestemd om het prototype te worden van alle superso rische vliegtuigen en het zal revolutie teweeg brengen in de na-oorlogse vlieg tuigbouw. Gistermiddag zijn de vier ministers van buitenlandse zaken opnieuw bijeen gekomen. Na een pauze van een half uur, tjjjdens welke de ministers zich op hun bureaux in het Palais Rose terug trokken, hetvatten zij de middagz:ttir j, die vijf uur en een kwartier in beslag nam. Wysjinski verliet „enige tijd" vóór de aanvang der pauze de zr.al. Laat in de avond kwamen zij weder om bijeen. Reuter meldt, dat Zondag wederom een geheime zitting gehouden zal worden, terwijl Maandag de minis ters in openbare vergadering bijeen zullen komen. In Franse kringen liet men zich zeer optimistisch uit. Men zeide. dat „definitieve overeen komst" bereikt was over een „\yerk- overeenkomst" inzake de kwestie-Ber- lijn en de handel tussen Oost en West. Over het Oostenrijkse vredesverdrag zouden goede vorderingen gemaakt zijn en nog slechts punten van minder belang ter behandeling overblijven. In geval van overeenstemming zou vol gens genoemde kringen een communi qué worden uitgegeven, hetgeen echter niet verscheen. De zitting werd een half uur na middernacht beëindigd. Volgens welingelichte kringen is reeds besloten, dat Oostenrijk de gren zen van 1938 zal herkrijgen. De plaats- vervangers zouden opdra t ontvangen per 1 December een ontwerp-verdrag gereed te hebben. Een woordvoerder der Franse delegatie zeide, dat het de bat over de Sowjetrussische aanspra ken op Duitse activa in Oostenrijk nog niet beëindigd was. Eveneens werd vernomen, dat de ministers hun plaatsvervangers in Ber lijn opdracht hebben gegeven van hun collectieve diensten gebruik te maken bij het zoeken van een oplossing voor de Berlijnse spoorwegstaking. In een officiële verklaring wordt gezegd, dat de besprekingen gehandeld hébben over het Oostenrijkse vredesverdrag en een modus vivendi inzake Duitsland. Volgens Franse kringen wordt de con ferentie opgehouden door het Oosten rijkse vraagstuk. Een Amerikaanse woordvoerder zeide na afloop van de zitting, dat de bijeenkomst van -uaan- dag de laatste van de conferentie zou zijn. y EERTIEN DAGEN GELEDEN zijn uit Den Helder naar Canada ver trokken de vijf leden van het gezin- De Jong, die zich door koene inspan ning en noeste vlijt een nieuwe toe komst willen veroveren in het grootse, nog dunbevolkte gebied van de Ro- ckey Mountains. Boer De Jong en zijn vrouw hebben in de mogelijkheden, die het eigen landbouwbedrijf hun bood, niet voldoende perspectief meer gezien en hoewel zij hier getrouwde kinderen moeten achter laten, hebben zij de sprong naar het onbekende land ge waagd, mede dank zij de stimulerende invloed van hun kinderen: Govert, Dirk en Artje. Een nieuwe wereld gaat zich voor hen ontsluiten, een wereld, waarnaar duizenden boerenzoons en tuinders de ogen hebben gericht: Canada, het wijde, rijke land, dat de Nederlandse werkers zo goed gezind is en dat plaats heeft voor nog tien duizenden andere emigranten. De vertegenwoordigers van de Britse spoormannen, die vijf achtereenvolgen de Zondagen gestaakt hebben, hebben besloten het komende weekeinde nor maal door te werken. Zjj dreigden echter hun staking te zullen hervatten als de nieuwe dienst regeling, die het onmogelijk maakt, dat locomotief-personeel elke nacht thuis door kan brengen, niet wordt gewij zigd. Later werd bekend gemaakt, dat de conferentie met kleine meerderheid be sloot de vier jaar oude resolutie, dat zij in beginsel tegen alle nachtverblijf buitenshuis is, nietig te verklaren. Zij heeft daarom het bestuur van het vakverbond opgedragen te onderhan delen over zodanige wijzigingen in de dienstrooster, dat het locomotief-per soneel niet meer dan nodig is elders dan thuis hoeft te slapen. De vakgroep spoor van de EVC heeft het centrale stakingscomité van de Zondagsstakers bij de Engelse spoor wegen een telegram gezonden, waarin zij haar grote bewondering uitspreekt voor de actie. Amerikaans opperbevel in Oostenrijk Het Amerikaanse departement voor het leger heeft bekend gemaakt, dat een afzonderlijk opperbevel over de Amerikaanse troepen in Oostenrijk is ingesteld. Tevoren hadden de ongeveer 9.000 Amerikaanse officieren en manschap pen onder administratieve controle ge staan van het Europese opperbevel, dat zijn hoofdkwartier te Heidelberg heeft. Te Eindhoven sprak generaal Mr. H. J. Kruis over „de militaire aspecten, voortvloeiende uit het Westeuropese Pact". „De vraag of wij thans kunnen spreken van een directe oorlogsdrei ging kan niet beantwoord worden: men kan hoogstens zeggen, dat er zich bepaalde verschijnselen en spanningen voordoen, die ons nopen rekening te houden met de mogelijkheid van een oorlog en die ons dwingen niets na te laten om die oorlog te voorkomen. Wat moeten wij in Nederland gaan doen in verband met de Westeuropese verdediging: Welke verplichtingen hebben wij ons opgelegd door het Westeuropese pact? Wjj hebben nodig: een klein, mo dern en mobiel veldleger, dat in staat is in internationaal verband te werken, dat niet in stellingen of linies ligt, maar dat overal kan optreden. Verder luchtstrijdkrachten, die tactisch een geheel vormen met het veldleger. Een sterke luchtverdediging, ook voor het achterland en waarschuwings-radar- systemen. De marine zal haar taak hebben langs de kust' en de toegangs wegen tot de zeehavens en overal ter JJet Amerikaanse Huis van Afge vaardigden heeft bij handopste ken een wetsontwerp ter verhoging van de soldij der troepen goedgekeurd; de verhoging lo"pt van 3 tot 37 In een landbouwgebied in Transvaal wordt op grote schaal met handgra- niiiiiiiiuiiiiiiiiiniiiiiiiiiiniiiiiuiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiHiiiiiuiiuiniiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiimnuni vangen van krokodillen met een vis lijn en kikvorsen als aas. Het privé- modeldorp worden gebouwd met hui zen, die speciaal voor oorlogsinvaliden bestemd zijn. Le huizen krijgen lang zame glooiingen in plaats van trappen; 27 Juni legt prinses Elizabeth de eerste steen voor de eerste 80 buizen. Een 14-jarige grafschender, die in het mau- naten jacht gemaakt op nijlpaarden, van H^leL thans door een Ame- soieum te Sommerschenburg bij Ma- die zware schade aanrichten aan de oogst, o Bijna 70.000 vluchtelingen in verschillende steden en dorpen van Noord-Griekenland hebben van Zweed se liefdadigheidsverenigingen kleren, schoenen en dekens ten geschenke ont- rikaans industrieel aangekocht en „Grille" gedoopt, is te New York aan gekomen. Onder de bemanning bevin den zich nog vier matrozen, die onder Hitier hebben gediend De Zuidafri- kaanse minister van justitie heeft de ccommunist Sam Kahn, een van de drie vangen, n Garry Davis kan zijn plan, j leden in het parlement, die de mboor- Engeland van een helicopter uirt lingen vertegenwoordigen, verboden gedurende een jaar openbare bijeen- bij te wonen in een aantal ge- gesmokkeld.' bieden, waaronder Johannesburg, Rand- fontein en Pretoria „ten einde geen in Engeland van een helicopter uilt een toespraak te houden, niet ten uit voer brengen, daar het door hem ge- komsten huurde toestel moet deelnemen aan de bestrijding van de coloradokever in Frankrijk. Kevers ga rienborg een lucifer aanstak om waar devolle voorwerpen te vinden, ver wekte brand. De uniform van de in 1831 overleden veldmaarschalk graaf August von Gneisenau vatte vlam en het lijk was weldra geheel verbrand. Volgens officiële schatting zijn sinds de munt-hervorming ongeveer 200 mil lioen sigaretten per maand en 500.000 pakken koffie West-Duitsland binnen- vJj°r gevoelens van vijandschap op te wek- U De advocaat van de Engelse mej Weersverwachting, geldig tot Za terdagavond: Over het algemeen veel bewolking, maar overwegend Iroog weer. Meest matige wind tussen West en Noord. Aanhoudend koud weer. Donne. die bij een verkeersongeval breuken aan de schedel, de heup en de knieën opliep, eist van de eigenaars van de vrachtwagen een schadevergoe ding van ruim 5400 pond sterling als compensatie voor haar verminderde huwelijkskansen. gir William Thomas Bailey, voor malig president van de Engelse vereniging van dagbladdirecteuren en directeur van de provinciale persorga nisatie van Westminster, is op 76-jarige leeftijd te Londen overleden. Bijna 60 jaar geleden begon hij als kranten jongen. p Een landbouwer uit de om streken van Boelawaya (Rhodesia) heeft zich met succes toegelegd op het ken tussen blanken en inboorlingen" Bij de Engelse stad Derby zal een Echt gezond winterweer. Voor een sjoelbak en een borreltje, Theodoort £)e Egyptische autoriteiten te Port Said hebben last gegeven tot los sing van 80 ton voor Genua bestemde rubber uit het Verre Oosten van een Noors schip, daar zij verdenking koes teren, dat de ladin naar Israel ver scheept zou word Het Duitse op- pergerechtshof te Keulen heeft beslo ten, dat de afschaffing var. de doodstraf in Duitsland, te Bonn bepaald in arti kel 102 van de „basiswet", terugwer kende kracht zal hebben. Charles te Water, buitengewoon ambassas der Zuidafrikaanse Unie, is op doorreis naar Lissabon te Madrid aangekomen; hij heeft te Barcelona oen onderhoud gehad met generaal Franco o De pro vinciale raad van Transvaal heeft het houden van hondenwedrennen verbo den. wereld waar maritieme belangen te beveiligen zijn, ook om de koopvaar dijvloot mede te beschermen. Ten slotte moeten wij beschikken over middelen voor de territoriale verdediging, waarbij men in de eerste plaats moet denken aan de inwendige veiligheid bij dreiging van oorlog of bij oorlog. Voor deze betrekkelijk een voudige gedachten is de Nationale Re serve zeer belangrijk. Het is treurig en beschamend, dat het Nederlandse volk als geheel niet het belang van de Nationale Reserve heeft ingezien, al dus spr. De tekenen zijn gelukkig de laatste tijd beter. Kunnen wij de op ons genomen ver plichtingen aan? Uit personeelsoog- punt zeker: Indonesië heeft ten over vloede bewezen, dat Nederlanders goede soldaten zijn. De band tussen krijgsmacht en volk moet zo hecht mogelijk zijn. Minister Stikker te Luxem burg Minister mr. Stikker en de Neder landse ambassadeur te Brussel. Baron van Harinxma Thoe Slooten, zijn in Luxemburg aangekomen, waar zij zul len deelnemen aan de bijeenkomst van ministers van Buitenlandse Zaken der landen van het Pact van Brussel. Deze bijeenkomsten der ministers worden om de drie maanden gehouden. De agenda van de conferentie wordt geheim gehouden. Zaterdagavond wor den de ministers op het paleis van de Groothertogin ontvangen. Het gezin De Jong, welks lotge vallen ons gaan bezig houden. Vnn links naar rechts: Artje, Vader, Dirk, Moeder, Govert. Govert de Jong (rechts op de foto) was in Den Helder enige tijd werkzaam als verslaggever; het spreekt vanzelf, dat hij zijn vulpen heeft meegenomen naar het nieuwe vaderland om familie, vrienden en belangstellenden op de hoogte te houden van alles, wat hun wedervaart. Belangstellenden Het zullen er duizenden zijn, die met de grootste aandacht gaan volgen, wat Govert de Jong uit de volkomen nieu we levensomstandigheden van hun groepje-van-vijf heeft te vertellen. Zijn reportages, die eigenlijk gewone brie ven zullen zijn, gericht aan alle Noord hollanders, verschijnen vanaf morgen uiteraard op ongeregelde tijdstip pen in dit blad. Verwacht daarin geen wetenschappelijke verhandelin gen, geen diepzinnige beschouwingen of breed uitgesponnen theorieën. Go vert de Jong jfal eenvoudig en onop gesmukt vertellen hoe het zijn vader en moeder, zijn zus en zijn broer en hemzelf vergaat. Hij zal ons laten medeleven met de gewone dingen van alle dag, de moeilijkheden en de mee vallers, de zorgen en de vreugden, het werk en de ontspanning, de plannen en het- weer, het eten en de dieren, de wouden en de akkers en de mensen van Canada. Morgen publiceren wij zijn eerste ar tikel: Afscheid van veel dierbare din gen. Aan het eindverslag van de commis sie van rapporteurs uit de Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot wijzi ging van de Visserijwet is het volgen de ontleend. Verscheidene leden betwistten, dat de kosten, verbonden aan de uitgifte van visakten, zo zouden zijn toegenomen, dat zij een verhoging van de prijs dier akten zouden wettigen. Kan de minis ter mededelen, zo vroegen zij, in wel ke verhouding de voorgenomen tariefs verhoging staat tot de stijging van de kosten van uitgifte van visakten? Andere leden stemden hiermede in en verklaarden, voor dit wetsontwerp in het bijzonder weinig waardering te hebben, omdat het zal leiden tot een extra-belasting van tal van kleine luy- den, die voor beroep of sport in het be zit van een visakte moeten zijn. Bo vendien had hun 's ministers antwoord op de vraag, waarom het aanhangige voorstel niet is uitgesteld tot de aan gekondigde herziening van de Visserij- wet geenszins bevredigd. GOUDEN MEDAILLE VOOR DIAMANT SYNDICAAT. Het gemeentebestuur van Amsterdam heeft besloten, aan het Diamant syndi caat de gouden medaille van de stad Amsterdam toe te kennen als bewijs van waardering voor hetgeen het ver richt heeft voor de Amsterdamse dia mantindustrie. Cerdan door La Motte geslagen In de wedstrijd om het wereldkam pioen middengewicht heeft Jake la Motta. geheel tegen de verwachting in, de Franse titelhouder Marcel Cerdan door technische knock out in de tien de ronde overwonnen. Hiermede ver wierf hij het wereldkampioenschap in de middengewichtklasse. Onlangs is opgericht de Stichting Vervoeradres, waarin vertegenwoordigd zijn de beurtvaart, de tramwegen en het wegvervoer. De Stichting stelt zich ten doel, een uniform vervoersdocument te scheppen voor het gehele particuliere beroepsgoederenvervoer. Dit betekent dan, dat het tot nu toe gebruikte beurt vaartadres z:komen te vervallen en dat daarvoor in de plaats komt een vrachtbrief van het type zoals deze bij de spoorwegen in gebruik is. Op deze wijze zal de administratie aanmerkelijk vereenvoudigd kunnen worden, waar door de kosten beduidend lager zullen kunnen zijn. Bij het ontwerpen is men gestuit op de moeilijkheid, dat de ad ministratie van de verschillende ver voerbedrijven vaak zeer uiteenloopt. Het streven was erop gericht, een zo danig vervoeradres te ontwerpen, dat in ieder geval een exemplaar gebruikt kan worden voor de administratie van de vervoerder, hoe deze ook mag zijn inge richt. Bovendien zal het systeem der remboursementen zeer vereenvoudigd kunnen worden, een belangrijk feit voor veel verladers, die vaak geen inzicht hebben in de kosten van hun bedrijf. Ook in dit opzicht verwacht men grote verlaging van de kosten en daardoor van de kostprijs. Hr grote voordeel van de inschakeling van het vervoerdocument in de administratie is ook de tijdsbespa ring. waardoor dus rust en accuratesse bevorderd worden De ervaringen die men bij de spoorwegen in dit opzicht heeft opgedaan, zullen het vervoersbe drijf bij dit moeilijke probleem goed te stade komen.

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1