Stad en Omgeving. Propagandavergadering van de Partij van de Arbeid AGENDA Gouden jubileum bij de firma Stoel De heren Coerts en Kirpensteyn spraken De heer Poll hartelijk gehuldigd Bergen Heiloo Egmond aan Zee Beemster Drieling geboren 32 27 c 38' 12' 13' 35' ALKMAAR VAN MARSDIEP TOT IJ\ Dimitrows bel Anna Paukers s AVONTUUR Gisteravond hield de Partij van de Arbeid hier ter stede een grote pro pagandavergadering voor de a.s. ge meenteraadsverkiezingen. Vanaf het Canadaplein werd met de muziek van „Excelsior" voorop een verkiezingsoptocht door de stad ge houden, waarna men naar de Mu- ziektuin trok, waar door „De stem der volks" enkele toepasselijke liede ren verden gezongen. Ingeleid door de heer Eriks hield vervolgens de heer K. Kirpensteijn in de Muzieknis een rede, waarin hij er voornamelijk op wees, dat ook zij, die zich vóór alles christenen noemen goede democraten kunnen zijn. De anthitese, waarbij ons volk verdeeld werd in gelovigen en ongelovigen, wordt steeds meer als een onzuivere splitsing gezien en tal van goede be lijders van het christendom hebben hun plaats gevonden in de rijen der strijdende socialisten. Het democra tisch christendom heeft bewezen van practische betekenis te kunnen zijn. Spreker hekelde de wijze waarop an dersdenkenden, voornamelijk de anti- i evolutionnairen, deze verkiezings strijd voeren en nam daarbij de huis- aan-huis verspreide brochure der anti-revolutionnairen onderhanden. „Vlieg er niet in", staat daar boven en daarna worden op zeer unfaire wijze diverse andere partijen aan de schand paal genageld, waarbij men zelfs zo ver durft gaan door de communisten in één naam te noemen met de leden van de Partij van de Arbeid. Dat is demagogie van de ergste soort en op merkelijk is het, dat in dit pamflet met geen enkel woord over de anti- rtvolutionnare partij zelf wordt ge sproken. Een passend antwoord daar op van de P.v.d.A. zal eveneens huis- aan-huis verspreid worden. Ook de V.V.D. werd aan critiek onderworpen. "Mr. dr. Berkhouwer, die eveneens het verschil tussen communisten en leden van de P.v.d.A. verdoezelde, werd een jong broekje genoemd, die in de poli tiek pas komt kijken en die men zo nodig wel op zijn nummer zal zetten Ten slotte wees de heer Kirpen steijn er op, dat ook de middenstand die in deze tijd in vaak grote moei lijkheden verkeert, in de P.v.d.A. de partij kan vinden die voor zijn be langen te allen tijde op de bres staat Na zang van „De stem des volks" en muziek van „Excelsior" sprak de heer M. Coerts, die in grote trekken naging wat er in de laatste jaren in deze gemeente ten goede is veranderd en welk belangrijk aandeel de P.v.d. A. daarbij gehad heeft. Hij wees op de stichting van de Volkscredietbank. op de woningbouw, het grote pro bleem, dat zoveel hoofdbrekens heeft gekost en waaraan men in Alkmaar alles gedaan heeft wat tot dit ogen blik mogelijk was. Ter sprake kwa- Kampioenschap van Alkmaar omstreken De strijd om bovengenoemde titel neemt, nu de strijd in een gevorderd stadium is ge komen, steeds feler vormen aan. Vooral de beide Langedijker cracks De Haas en Slot weven zich geducht, al worden zij op de voet gevolgd door de Alkmaarse candidaten Krnider, Ravenstyn en Oud. De rest, hoewel reeds kansloos, kan het de koplopers nog heel lastig maken. Met spanning kunnen wij de eindstrijd tege moet zien. gesp.: pnt: De Haas 7 11 Kvuider 7 10 Havens tijn 8 Slot 6 9 N. Oud 7 7 Toepoel 8 7 M. Oud 0 6 Woonijk O Hemels 5 4 Torna 0 Smolenaars 0 8 De Bree 6 2 Irt de 2e klas, waar ook goede strijd te zien is, wordt gegeven de stand in de kopgroep: gesp.: pnt: Langras Jr 8 12 Langras Sr 9 12 Miedema 10 12 Bijwaard 9 11 Stam 8 10 Pccrdeman 8 10 Ilemmelder 6 8 In de derde klasse heeft M. A. Langras de leiding. SIMULTAAN-SéANCE P. ROOSENBRUG UITGESTELD De Simultaan-séance, welke a.s. Zaterdag in Alkmaar door de Wereldkampioen P. Roozen- burg gespeeld zou worden, gaat wegens ziekte van Roozenburg niet door en is uitgesteld. Men neme hiervan goede nota. men het rapport over het jeugdvraag- stuk, de nieuwe sportterreinen en an dere belangrijke aanwinsten voor Alkmaar, waarbij de P.v.d.A. een grote stuwende kracht was gebleken. Ten slotte behandelde ook deze spreker de verkiezingstaktiek van diverse andere partijen en wees op de theorie en de practijk, op de instem ming met vele goede plannen door afzonderlijke leden van andere par tijen en op hun tegenstemmen in de raad. Uitvoerig ging spreker in op wat in de laatste jaren door vooraanstaan de politieke figuren van de P.v.d.A tot stand was gebracht, op de ouder domsvoorziening van Dr. Drees en in Alkmaar op de verhoging der steun- normen. Hij veroordeelde in krach tige bewoordingen de verkiezings- manoeuv: V, van andere politieke groepen hier ter stede, die hun best hebben gedaan de P.v.d.A. in het hoekje van de communisten te druk ken en wekte ten slotte allen, die een constructieve politiek voorstaan, krachtig op om op de P.v.d.A. te stemmen. Na muziek van „Excelsior" volgde smiting van deze door enkele hon derden personen bezochte vergade ring, welke hoewel de kalender reeds de zomer aankondigt op een vrij koude avond in de open lucht in de muziektuin werd gehouden. (Ontleend aan onze Advertentierubriek) DINSDAG Harmonie Theater, 8 uur: Johnny Be- inda (18 jaar) geprolongeerd. Vic toria Theater, 8 uur: De dokter kiest een vrouw (14 jaar). Cinema Amerlcain, 8 uur: Het dreigende water, 18 jaar. WOENSDAG Harmonie Theater, 2.30 en 8 uur: John ny Belinda (18 jaar) (geprolongeerd). Victoria Theater, 2.30 en 8 uur: De dokter kiest een vrouw (14 jaar). Ci nema Americain, 2.30 en 8 uur: Het dreigende water (18 jaar). Gemeente raadsverkiezingen van 8 uur v.m.5 uur n.m. Jeugd-hengelwedstrijd Dezer dagen hield het Jeugdbestuur van het Centraal Nederlands Henge- laarsverbond een jeugdwedstrijd aan de Oudegracht. Leeftijd van 1016 jaar, die zich in een zeer grote be langstelling mocht verheugen. Het aan tal deelnemers was 85. De gelukkige prijswinnaars waren: 1. J. Smit, 18 stuks (medaille); 2. J. Voogd 15 stuks; 3. W. Schot 13 stuks; 4. Al Lakeman 12 stuks; 5. G. Ravenstein 10 stuks; 6. F. Ouwens 10 stuks; 7. S. Volkers 9 stuks; 8. A. Bakker 9 stuks; 9. A. Schouten 8 stuks; 10. M. Heideman 8 stuks. In totaal werden 294 stuks ge vangen. JONG LEVEN In het hertenkamp in onze mooie Hout zijn drie hertjes geboren, meldde het N.H.D. Zeker een leuke en inte ressante aanwinst voor dit prachtige dierenpark, dat altijd voor jong en oud een boeiend schouwspel biedt. Zaterdag 18 Juni herdacht de heer J. Poll de dag, dat hij 60 jaar geleden in dienst trad bij W. F. Stoel en Zoons Bouwmateriaalbedrijf N.V. 's Middags werd de jubilaris door directie en personeel op treffende wijze gehul digd. Ook mevrouw Poll werd in deze hulde betrokken. Eén der kantoor lokalen was voor deze gelegenheid tot een ware feestzaal omgetoverd en schitterend versierd. Allereerst hield de directeur van de vennootschap, ir. W. F. Stoel, een hartelijke toespraak, waarin hij de jubilaris dank bracht voor de belangrijke diensten, die hij aan de zaak heeft bewezen en nog steeds bewijst. Spreker memoreerde, dat de heer Poll zich vele vrienden heeft gemaakt onder de klanten en dat hij zowel op commercieel en administra tief als op technisch gebied tot de bloei bloei van de zaak heeft bijgedragen. Namens de directie werd de jubilaris een couvert met inhoud aangeboden. Ook ontving hij een oorkonde met bij behorende gedenkpenning van verguld zilver met lauweren van de HIBIN, de hoogste onderscheiding, die deze ver eniging van handelaren in bouwmate rialen kan uitreiken. Namens het personeel werd het woord gevoerd door de heer Van Es sen. Als blijk van waardering bood de heer Van Essen een couvert met in houd aan, ais grondslag voor een in de toekomst door de jubilaris aan te schaffen vloerkleed. Nadat nog gesproken was door de heer G. Schoonewil, procuratiehouder, en de heer Delissen, vertegenwoordi ger, die zich ten volle bij de vorige sp -ekers aansloten, kwam de jubilaris zelf aar, het woord. Hij dankte allen voor hun vriendelijke woorden en Nieuwe boeken voor de leeszaal STERRENKUNDE - ZEEVAARTKUNDE 520 B46 Bergh, Van den: Aarde en wereld in ruimte en tijd: 4e druk. 1945. 520 K61 Kobus en Raimond Jr.: Cosmografie. 1942. 520 M65 Minnaert: De sterrekunde en de mensheid. 1946. 520 T29 Thomas: Astrono mie. 1944. Geïll. - 527 B85 Breyer: Veilig varen. NATUURKUNDE 530 C25 Cittert, Van: Het microscoop. 1947 - 530 G32 Gerrits: Leerboek der natuurkunde voor gymnasia, lycea en HBS. 1947—'48. 3 dln. 530 L 37 Legger: Beweging van vloei stoffen en gassen. 530 S63 Sizoo: Kernphy- sica. 1947. - 530 Z45 Zwikker: Technische physica. 1945. SCHEIKUNDE - DELFSTOFKUNDE 540 B93 Buchner: De leer der kolloieden. 1944. 540 C48mc Curie, Eve: Madame Cu rie. 1946 (Eng. tekst). 540 S63 Sizoo: Atoomenergie. 1946. 540 T15 Taverne: Het nieuwe chemieboek voor jongens (J). 540 V74.5 Vogt: De atoombom. 1946. 549 P59 Floeg, Van der: Insulinde; schatten van den bodem. AARDKUNDE 550 S70 Smit Sibinga: De geschiedenis van hel leven op aarde. 1948. (J) is ook voor jongeren. AV A-nieuws A.V.A.-athleten namen gisteren deel aan de jubileumwedstrijden van de Volewijckers, welke begunstigd wer den door zeer goed weer. Er werd goede sport te zien gegeven en zeer veel fraaie prestaties werden verricht. Het was alleen jammer dat de organi satie niet geheel perfect was. Vooral het secretariaat maakte fouten, waar van o.a. de AVA-athleet A. Meyer bij de finale 100 meter C de dupe werd Op de 100 meter voor dames C-klas se werd mej. B. van Ammers in haai serie eerste in 13,7 sec. er. later in de finale 2e in 13,6 sec., waardoor zij meteen promoveerde naar de B-klasse Mej. A. Feijen werd bij hoogspringen B (na loting om de 2e en 3e plaats) 3e met 1,30 meter en bij Discuswerpen D en (van de 21 deelneemsters) met een worp van 21,83 meter. AVA krijg) lang zamerhand een zeer sterke damesaf- deltaf! Geslaagden eindexamen RH BS Geslaagd voor einddiploma A: N. J. Akkerman, J. G. Boomgaard, T. Debets, T. Engel, E. van Gorcum, J. Klaasse Bos, T. Koster. E. M. Schaafs- ma, G. J. Schumer, M. Uitenbosch en B. van de Veen te Alkmaar; D. R. Bennen te Krommenie; S. Bison, J. B Roozendaal en I. de Tourton Bruijns te Bergen; J. H. Brombacher cn E. de Veer te Schagen; J. Feeke te Burger- brug; J. H. Lakeman te Heiloo; A Minnesma en L. de Pee te St. Pancras; N. P. Roozendaal te Schagerwaard; J. Winkel te Barsingerhorn; G. de Wolf te Schoorl. Geslaagd voor onderwijzer Gister zijn aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers voor het eindexa men ('t onderwijzersdiploma) geslaagd de heren D. Bark, J. A. Kooiman, W. Poeze, B. J. vd Veen en J. J. Vethaak. Afgewezen: geen. voor de stoffelijke blijken van belang stelling, die hebben bijgedragen deze dag tot een voor hem onvergetelijke te maken. Hij besloot met de aanwezi gen te verzoeken een glas te ledigen op het welzijn van de directeur en de voortdurende bloei van heide vennoot schappen. Van 35 uur werd ten huize van de jubilaris een druk bezochte recep tie gehouden. En zo is het gouden ju bileum van een populaire figuur op waardige wijze gevierd. Eindexamen Lyceum afd. gymnasium Aan het R.K. Lyceum „St. Petrus Canisius" te Alkmaar slaagden voor het eindexamen Gymnasium A de dames C. Bots, J. Buren en A. Huij- bers, allen te Alkmaar; de heren G. Krom, Limmen; M. Leygraaf, Castri- cum; J. Lut, Alkmaar en N. van Zeist, Heiloo; één afgewezen. Voor Gymnasium B slaagden de dames' A. Torken, Heiloo ep N. Wie- ring, Zwaag; en de heren J. Bommer, Egmond-Binnen; F. v. Hesteren, War- menhuizen; Ch. de Roy van Zuyde- wijn, Wormerveer; J. Sengers, Heiloo en P. Sinnige, Schagen; 2 afgewezen. Honkhaldemonstratie op Sportpark In Alkmaar zullen slechts weinig liefhebbers van honkbal zijn, om de eenvoudige reden dat deze sport hier vrij onbekend is. Na Woensdagavond behoeft dat niet meer het geval te zijn, want op het Sportpark zullen twee honkbal-ploegen een propaganda-wedstrijd spelen. Het zijn E.D.O. en H.H.C., twee sterke Haarlemse ploegen, die de Alkmaarse sportliefhebbers in de ge legenheid stellen, kennis te maken met deze zeer interessante sport. Zwemkampioenschappen N.P.S.B. in zomerbad Donderdagmiddag vinden in het Zomerbad aan de Sportparklaan zwem wedstrijden plaats. De Nederlandse Politie Sportbond organiseert op die dag de zwemkam pioenschappen van het district West, Het programma, dat er aantrekkelijk uitziet, vangt aan om één uur. Zonder twijfel zal voor deze wedstrijden veel belangstelling bestaan, temeer daar een polo-wedstrijd tussen het districts zevental en dat van D.A.W. zal worden gespeeld. ALKMAARSE SCHAAKCLUB WV Na de geanimeerde wintercompetitie van de leden onderling in diverse klas sen, kunnen nu de volgende uitslagen gemeld worden; In de Hoofdgroep (le klasse) worden de eerste en tweede plaats bezet door P. Vreeken en P. Seewald of P. Hoek stra Sr.; in de 2e klasse door J. van Til e J. Vink of J. Korsman; in de 3e klasse F. Holt, G. F. v. Brenk en in de ie klasse F. v. d. Vliet en P. Hoeksti. Jr. Inmiddels zijn de zomerwedstrij den om de zilveren Dame en zilveren Toren begonnen en daarna volgt de strijd om het kampioenschap van Alk maar en omstreken. Van de politie Tegen een caféhouder is proces verbaal opgemaakt wegens het voor handen hebben van sterke drank in zijn verloflaklen en een voorraadje in zijn woning. Een banketbakker kreeg een pro ces-verbaal wegens overtreding van het buitengewoon besluit arbeidsver houdingen. Aan de een betaalde hij te weinig, de andere te veel loon. GESLAAGD. Bij het op 26 Mei te Amsterdam ge houden examen in Esperanto slaagden voor diploma A: Eerw Br. Asenius mej. T. Stromer en mej J. Marjot van de vereniging „Fine ni venkos" en me vrouw A. HeyblokBakker, mevr. M A. SterkFrielink en de heer J. Slik ker van de vereniging „Vekigu". Verkiezingspropaganda A. R. De Anti-Revolutionnaire Partij hier ter stede heeft gisteravond op origine le wijze de verkiezingen ingeluid door een geluidswagen door de stad te laten trekken. De wagen werd gevolgd door een zestigtal jonge mannen en vrou wen op de fiets, die allen een propa- gandabord voor de verkiezing van de heer Hoytink als nummer één van lijst vijf met zich voerden. Een vrolijke propagandagroep, die natuurlijk veel bekijks had. GESLAAGD Geslaagd voor het Doctoraal examen geneeskunde de heer C. Kloosterboer. Tennissport C-TOURNOOI, ANNEX JEUGDWEDSTRIJDEN OP DE MOLENKROCHT. Voor tennisliefhebbers uit de kop van Noord-Holland en onder de bad gasten zijn er gedurende het volgend weekend aantrekkelijke wedstrijden op de banen aan de Kruisweg te Bergen. Aan dit tournooi kunen deelnemen spelers uit de C-klasse en junioren (niet ouder dan 17 jaar). Degenen, die op de officiële lijst van A- en B-spe- lers der KNLTB voorkomen, vallen hier dus buiten. Zij krijgen een kans om hun krachten met gelijkwaardige tegenstanders te meten tijdens het ABC-badgasten-tournooi in de eerste helf van Augustus. Verwacht mag worden dat onder de „mindere goden" velen de hun hier geboden kans zullen benutten om de nodige wedstrijdroutine op te doen. Juist op een C-tournooi, waar ieder een goede kans maakt één of meer rondes te overleven, is daarvoor uiter mate geschikt. Het spreekt wel van zelf, dat speciaal de jongeren, die in voorrondes worden ingedeeld, de ge legenheid te baat zullen nemen. Men kah inschrijven voor enkelspel, ige- mengd dubbelspel en dames- of heren- dubbel. De inschrijving van deelne mers sluit op Dinsdag 28 Juni. Deze wedstrijden worden, als steeds, geor ganiseerd door de eigenares van het tennispark „De Molenkrocht", mevr. A. J. van Limburg StirumBogtman. Leden van het wedstrijd-comité zijn voorts de heren J. J. H. Schmidt en B. Verolme. De wedstrijden vangen aan op Don derdag 30 Juni en duren vier dagen (de laatste twee dagen vallen dus sa men met de kermis). De toeschouwers bèhoeven geen entrée te betalen. Iede re aanhanger van de tennissport zal, voor zover men al niet zelf meespeelt, dus tijdens de finales op Zaterdag of Zondag wel een kijkje gaan nemen in het tennispark aan de Kruisweg. De politie meldt Gedurende het tijdvak van 14 tot en met 20 Juni werden aan het politie bureau te Bergen de volgende voor werpen als gevonden aangegeven: dasspeld, speelgoed-auto'tje, kinder schopje, bruine ceintuur, benen broche (hondje met rode strik), dames rouw handschoenen (zwart), autoped (blauw met oranje wielen), autoped, antenne van radio-ontvangtoestel, portefeuille (blauw) inh. papieren t.n.v. J. Zwart, bovengebit met een tand, vulpen en potlood, beide in etui, shawl (crêpe georgette), ceintuur van regenjas. De lijst van verloren voorwerpen over bovengenoemd tijdvak vermeldt: gouden dameshorloge, dito armband zwarte gymnastiekschoen (maat 13) bruine jongensslipover, gouden schakel armband (onderkant zilver, bovenkant goud), Airdale terrier (reu), lange ko peren huissleutel, gabardine regenjas (zwart-grijs), dubbeltjes-armband (ver loren op het strand), zilveren armband je, doublé armbandhorloge, regencapu- ehon (plastic), donkerbruine kinder- pullover zonder mouwen, bruine vul pen, korenblauwe sjaal, zilveren dames broche, houten autoped zonder lucht banden, grote grijze wolfshond met zwartachtig dek (teef), padvinders kalotje, bril met hoornen montuur, groen gebreid damesvest, bruine lede ren tas (inh. bruine herenportemon- naie, textielpunt en 35.-), glacé da meshandschoen, zwart m-otorzadeldek (gevuld), zilveren schakelarmbandje, zijden shawl bewerkt met figuren en rode rand, actetas. Inlichtingen te bekomen aan het Groepsbureau der Rijkspolitie, Karei de Grotelaan 17, telefoon 2444, elke werk dag tussen 10 en 11 uur vm. Volkshogeschool organiseert cursus te water De Volkshogeschool „Bergen" organi seert van 1630 Juli een cursus voor jongens en meisjes op de Noord- en Zuidhollandse wateren. Met twee vaartuigen, een voor de meisjes en een voor de jongens, zal men in deze watercursus havens aan doen en oude stadjes bezichtigen. In leidingen zullen worden gehouden over het leven en werken van hen die bij scheepvaart en visserij betrokken zijn. De cursus begint met een samen komst van enkele dagen op de Volks hogeschool „Olaertsduyn', te Rockanje (Z.-H.) BURGERLIJKE STAND Geboren: Willem Frederik Hen drik, z. v. Gerrit Vahl en Geertje Zwa nenburg. Willibrord Anthonius Maria, z. v. Petrus Johannes Huijben en Ro salia Maria Sprenger. Johanna Cor nelia Maria d. v. Hubertus Beers en Veronica Leijen, Catharina Wilhelmi- na Divera, d. v. Petrus van der Steen en Divera Kleverlaan. Gehuwd: Franciscus Wagemans en Dieuwertje Maria Ivangh. EEN DERDE PRIJS. Op de tweede concours-Zondag van Apollo te Hoorn behaalde St. Ceacilia in de eerste afdeling fanfare een der de prijs met 286 punten. Comité tot viering van Naionale Oranjefeesten Daar bij het comité bericht was bin nengekomen, dat 7 Juli de dag van het 12% -jarig huwelijksfeest van het koninklijk echtpaar geen nationale feestdag zou zijn, is besloten het aan vankelijk vastgestelde programma te wijzigen. Na enige bespreking werd het volgende programma vastgesteld: Woensdag 6 Juli zal om 9 en 10.30 uur in de Rustende Jager poppenkast gegeven worden voor kleuters en de le en 2e klas; om 13 en 15.30 uur goo chelen voor de andere schoolkinderen. Er zal tevens voor tractatie gezorgd worden. Donderdag 7 Juli 19.30 uur ringste- keji voor dames in het Tuindorp, zo mogelijk gezeten achter op de motor; 20 uur Ronde van Heiloo. 21 uur Prijs uitreiking in de Rustende Jager, met na afloop bonte-avond en dansen. De medewerking van beide plaatse lijke muziekcorpsen zal ingeroepen worden om de muzikale omlijsting te verzorgen. GESLAAGD. Aan het R. K. Lyceum slaagde voor het eindexamen gymnasium A de heer N. van Zeist; terwijl voor gymnasium B. slaagden mej. A. Torken en de heer J. Sengers. Terugblik op de raadsver kiezing Door de uitbreiding van het aantal laedsleden van 7 tot 11 is een verge lijking van de oude en nieuwe samen stelling moeilijker. Een beter beeld geeft echter een verdeling over zetels. In dat geval zou de P.v.d.A. teruggelopen zijn van 4 tot 3 zetels, terwijl algemeen belang (verenigde oud-kath., prot. en r.k. lijst) dan van 3 op 4 zetels zou zijn gekomen (2 oud- kath. i. pl. van 1, 1 prot. en 1 r.k.) Volgens de uitgebrachte stemmen zou de gemeenteraad dan dus zijn omge zwaaid, de P.v.d.A. zou van regerings partij oppositie-partij zijn geworden, algemeen belang zou door haar vol strekte meerderheid regeringspartij zijn geworden. Hieruit blijkt tevens, dat de C.P.N. dan geen zetel zou hebben gekregen en haar zetel dus alleen te danken heeft- aan het feit, dat de kiesdeler, door uitbreiding van het aantal raads leden, veel kleiner geworden is. Bij toeneming van het aantal kiezers van rond 1709 tot rond 1900 is namelijk een uitbreiding van het aantal raads leden van 7 tot 11 een hele sprong, Het aantal stemmen van de C.P.N. is sedert de vorige verkiezing ook niet toegenomen, maar zelfs iets terugge lopen. Als het er op aankomt, hebben in de nieuwe raad de oud-katholieken, hoewel zij officieel slechts twee zetels hebben, een volkomen meerderheid van niet minder dan zeven stemmen, daar onder de tot andere p.artijen be horende raadsleden vijf oud-katholiek zijn. Hoe het nieuwe college van B. en W. er straks zal uitzien, laat zich slechts gissen. Mogelijk is en dat lijkt ook wel het meest waarschijn lijk dat de beide wethouders van de P.v.d.A., de heren P. C. de Graaf en S. Zwart, herkozen zullen worden met steun van een der andere partijen Niet te verwachten valt, dat de an dere partijen, die tesamen een meer derheid vormen, elkaar zullen vinden wat immers o.a. een combinatie K.V.P.-C.P.N. zou moeten opleveren. Ook is niet aan te nemen, dat de par tijen, die slechts over een of twee stemmen beschi'qken, een wethouders zetel zullen opeisen, in ruil voor steun aan de P.v.d.A. Met welke partij de P.v.d.A. het eens zal worden, blijft overigens eveneens een puzzle. Schoorl gaat bouwen Aanbesteed werd het bouwen van een dub bele arbeiderswoning aan de Wagenmakersweg en twee dubbele arbeiderswoningen aan de Laanweg. Voor het eerste perceel schreven in: J. W, Damiaans te Schoorl, f 23.575,—; J. van Ex- ter, Bergen, f22.250,—; G. Heyne, Heilooj f 19.850,—Fa. Houtenbos, Bergen f 21.000,- Klaver Molenaar, Koedijk, f 21.120,—; Gebr. Kops, Bergen, f 22.240,—; J. Kooyman, Schoorl, f 21.190,—; A. en J. Kroon, Bergen, f21.184,-; C. Krom, Limmen, f 19.198,-; Marquering, Bergen, 21.900,—; C. Noort, Bergen, f 21.650,—; Fa. De Nijs, Warmenhui- zen, f 22.944,—; C. Tervoort, Egmond-Bin nen, f 20.908,—; J. Schotvanger, Schoorldam, 23.263,-; P. Wildeboer, Schoorl, f24.472,-. De begroting was f 21.935,—. Voor het perceel aan de Laanweg schreven in: J. van Exter, Bergen, f 44.300,—; Fa. Houtenbos, Bergen, f 42.300,—; Klaver Molenaar, Koedijk, f 42.280,—; Gebr. Kops, Bergen, f 42.949,—; J. Kooyman, Schoorl, f 43.620,—; A. en J. Kroon, Bergen, f 42.299,—; C. Krom, Limmen, f 40.584,—; Marquering, Bergen, f 44.500,—; C. Noort, Bergen, f 44.620,—; Fa. De Nijs, Warmenhuizen, f 45.298,—; C. Tervoort, Egmond-Binnen, f 43.144,—; J. Schotvanger, Schoorldam, f 47.562,—; P. Wildeboer, Schoorl, f 48.368,— De begroting was f 42.770,—. In het gezin van de heer E. A. Teitsma, onderwijzer aan de ulo-school te Midden-Beemster, is een drieling ge boren, allen zijn meisjes. De geboorte had plaats in het Stadsziekenhuis te Purmerend. Moeder en de drie kinde ren maken het goed. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Jan tine Louise, dochter van K. P. Rijk en W. Rutgers. Hendri- cus Jacobus, zoon van Th. A. L. Bos- land en J. H. Sproet. Ondertrouwd: Meine Jans Frits Hui- senga en Maria Blees. Pier Sante- ma en Margien Prikken. Getrouwd: Jan van der Oord en Margaretha Catharina Stuijt. Hen drik Haster en Altje Hijn. Overleden: Neeltje Strietman echtgen van Dirk Ever». Tob er niel langer overl Wij helpen U »i en brengen op elk gebied artikelen van werkelijk zeer goede kwaliteit voor prij zen die te betalen zijn. Spelden, zeer solide, opmaak 250 stuks, per brief alleen morgen Woensdag Overhemdknoopjes, per kaart van 12 stuks, alleen morgen Woensdag Jarretelle Elastiek, prima, was en kookbaar, in rose kleur, per meter, alleen morgen Woensdag Drukknopen, in wit en zwart, per dozijn, alleen morgen Woensdag Veiligheidsspelden, met of zonder kapje, per kaart van 10 stuks, alleen morgen Woensdag A Naainaalden, in alle nummers, 25 stuks per pak, per 2 pakjes, alleen morgen Woensdag VROOM DREE8M4M De ouders van leerlingen der Rijks H.B.S. te Den Helder hebben een adres gericht tot de minister, waarin gewezen wordt op de zeer gebrekkige huisves ting van de school en wordt aangedron gen op een spoedige bouw van de in het vooruitzicht gestelde nieuwe H.B.S. De Enkhuizer tweede klasse West- Frisia zal bij de aanvang van het nieu we voetbalseizoen deelnemen aan het bekende AROL-tournooi te Amsterdam. Verwacht wordt, dat de Enkhuizer moordzaak in- de herfst door de Alk maarse rechtbank zal worden berecht. Op Urk had voor de eerste maal een trouwplechtigheid per auto plaats. Het gereedkomen van de 294 étage woningen te Beverwijk wordt door de taking van de stucadoors minstens wee maanden vertraagd. Doordat iet gemeentehuis van Heemskerk wordt verbouwd, zal de raad dier gemeente Donderdag a.s. in vergadering bijeen komen op 't bekende slot „Assumburg". O Het Staatvissershavenbedrijf te IJmuiden bestaat 1 Juli 50 jaar. O Het Heemskerkse ADO is winnaar geworden van de HVB-voetbalbeker. Marktberichten ALKMAAR, 20 Juni. (Exportveiling) - Aardappelen: Schotse muizen 9,50—16; sla- bonen (z. dr.) 1,64—1,83; stoksnijbonen 1,70- 1,80; tuinbonen 25—33; peulen 70—1,06; dop erwten 68—72; komkommers 10—22; tomaten: AI 70—85; tomaten: bonken 70; bloemkool: IA 14—22, I 10—15 en II 6—10; spinazie 9—41; postelein 22—32; andijvie 5—16; radijs 3,50; raapstelen3; rabarber 4—13; bospeen 6—24; waspeen 29—32; uien 3—11; aardbeien I,50—2,50 per slof; asperges 75—96; soep groenten 2—6; selie 2—6; Pruimen 4—19,50 per stuk. LANGENDIJK 21 Juni 1049. Langen- dijker Groentencentrale. 200.000 kg aardappelen, eerstelingen 10,7012,50; drielingen 1011; kriel 6,10—7,10; 900 kg tomaten A f 80, B f 76, C f 68; 1200 bos peen f 15.20; 250 stuks bloemkool 12.50—15. NOOBDERMARKTBOND, 21 Juni. - 72.000 kg Aardappelen: eerstelingen 10.50—13,20, grove 9,60—10,56, drielingen 8,50—10,40, klein® 5—6,30, rode eerstelingen 10,20—12; 900 stuks bloemkool: IA 14—15, 1 8 en IB 6. WARMENHUIZEN, 21 Juni 1949. 7800 kg Aardappelen: Schotse muizen 11.30 II.80, rode eerstelingen 11.70. drielingen 8.70—9.40 en kleine 5 60—6.20. ALKMAAR, 20 Juni. Opgave van bet aan gevoerde vee: 22 stuks vette koeien en 65 nuchtere kalveren; alles voor de Centrale. VERTREK TROEPENSCHIP „GROTE BEER". Het troepenschip „Grote Beer" zal Woensdag 22 Juni a.s. met detache menten van het Kon. Ned. Ind. Leger, de Kon. Marine en de Kon. Land macht uit Amsterdam naar Indonesië vertrekken. Anna rabinsohn, bet naar de man wiens liq via het ministerschap van menie het hoogste gezag in ongenade gevallen. An: grote rol speelde bij de o ex-koning Michael en sint vering doorvoerde, staat van het Kremlin. Zij. die ais de machtigste vrouw rondreed in een kogelvrij: bezit aan het meer van si heilswoiken boven het h: andere snel tenondergegan zij tot voor kort een de Stalin, thans staat Hare trouwe, verraderlijke en CINDS KORT zijn het Ru: nageapparaat n.l. bewi den gevallen, dat de co partij van Roemenie eige: len en financiële bronnen tenland bezit. Reeds bij dingen voor de Kominforr Russen op het standpunt, lijke communistische parti geheime, aan de central onbekende geldmiddelen fondsen mochten beschikl standpunt was men in M' staan. Maar het Kremlin Stalin vergisten zich in hi de blinde gehoorzaamheid tellieten. Men kent de on Joegoslavië en de oorza verbolgenheid van Mo: Ook de geschiedenis van bekend. Overal is het to een kleine overgebleven naai gevoel van de leiders de overheersing van Ru munisten in botsing breni Reeds in 1947 begonnen heden met Moskou. Evei andere satellietstaten zon sen ook naar Roemenie missies en bijzondere ve gers, die practisch elke I de Roemeense regering en er vooral naar streef: de Roemeense communisti De Senaat der Universiteit van Amsterdam heeft besloten het eredoc toraat in de faculteit der geneeskunde te verlenen aan de heer D. W. Woolley van het Rockefeller Instituut te Ne* York. De promotie zal geschieden op 19 September a.s. D1MITR OW ....sloeg door de Roemeense politieke men de scepter te zwaai' Anna Pauker en haar macht geheel in handen geen oppositie meer te v: het Kremlin van zijn bi. ten in Roemenie niet af, te de Russische controle nog te verscherpen. Niettegenstaande haar Titoïsme, een ve ziekte Volgens de „Times" z formleiders in de Sov verontrust over „Titoïs tionalisme) in de c< partijen der „satelliet over „bourgeois-opposi dictatorschap met zijn tie kan openlijke opsta: r aken, maar „Titoïsme" raderlijke ziekte, waar nist tegen gevrijwaard de burcht van de ma uitbreken, zo menen de: gens de „Times". Joeg den ten dage een teken Het is het land, dat i breekt. De val van nu zou een zware slag zijr lioenen, die heimelijk o zijn zijde staan zijn b bron van hoop en aanm aldus de „Times". Volgens de „Daily Tel: in de Slavische landen de zware druk van Mol DOOR TJEERD ADEM A Hij keek om zich hee naast zich de deur va: waar boven de tulen g< veelkleurig blad hing m ling, dat Vollenhovens en goedkoopste in gebru Terwijl de auto in sne reed, rukte Steensma de café'tje open en zag toei zich dicht had getrokken van de gordijntjes de t let voorbij komen. De bestuurder staarde uit. Zijn ogen zagen blij ders dan de voor he vrachtwagen en ineens Steensma door waar hij gezien had. Het was het heertje m

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2