De tram te Bergen feestelijk ingehaald De Prins ri - Stad en Omgeving. Voetballen voor een goed doel Gecostumeerd rond hei bruine monster „Turnlust" repeteert voor Engeland Noord-Scharwoude St. Pancras Na 40 jaar trouwe dienst Heer-Hugowaard Ver. Getrouw Schoolbezoek Schermerhorn De schooljeugd op reis Republikeinse regering 5 Juli te Djocja verwacht VAN MARSDIEP TOT IJ Wilhelm Teil scl Lingiade-afdeling k een ovatie AVONTUUR Res IDEI Zaterdagavond heeft een aantal gezonde jonge mensen op het voetbal- terrein aan de Sportparklaan allerlei capriolen en malle fratsen rond een voetbal gemaakt. Zij hebben zich uit stekend vermaakt evenals de toeschou wers, die daarbij aanwezig waren. Dat al die mensen eens gezond heb ben gelachen was echter maar bijzaak. Hoofdzaak was, dat die grollen en grappen geld in het laatje hebben ge bracht. De buurtverenigingen „Bloem wijk" en „Rembrandt" organiseerden namelijk een ge- eostumeerde voet balwedstrijd ten bate van de t.b.c.- bestrijding, afde ling Alkmaar. Omstreeks half zeven trokken de elftallen van deze buurtverenigingen op twee ladderwa gens van de Alk- maarse vrijwillige brandweer, vooraf gegaan door de Postharmonie, door Ai.auaars straten. Doel was het terrein aan de Sport parklaan waar de gecostumeerde wed strijd gespeeld zou worden. Om zeven uur waren de beide elftallen gereed voor de strijd om het leren monster. Vermoedelijk verwachtte dat monster weinig goeds van de schrikaanjagende Indiaan, de baby met de Zuigfles, de koe, die maar niet gemolken wilde worden en die andere fraai en minder fraai uitgedoste Bloemwijkers en Rem- brandts, want al wat er was, geen bal. In allerijl moest toen nog een bal gemobiliseerd worden, hetgeen vrij spoedig gelukte. De wedstrijd en de uitslag Och, wat doet het er toe. Belangrijk was wel, dat de buurtverenigingen „Bloemwijk" en „Rembrandt" een flink bedrag konden storten in de kas van de ver eniging ter bestrijding van de t.b.c., afdeling Alkmaar. Lof voor deze ac tieve buurtverenigingen, die begrepen hebben, dat buurtverenigingen ook nog iets anders kunnen doen dan gezel lige avondjes te organiseren, en voor allen, die belangeloos hun medewer king verleenden tot het welslagen van deze gecostumeerde voetbalwedstrijd. Bjj het ter perse gaan van dit num mer was de juiste opbrengst nog niet bekend. Wij zullen deze zo spoedig mogelijk publiceren. De baby in de gecostumeerde voet balwedstrijd ten bate van de t.b.c- bestrijding „lurkte" aan zijn zuig fles, terwijl de dokter hem even snel onderzocht Viswedstrijd voor de jeugd Heden hielden de leden van de jeugd- C.N.H.V., afd. Alkmaar, een viswed strijd bij de gemeentereiniging, waar aan 29 jeugdige hengelaars deelnamen. Gelukkige winnaars waren: le pr. T. Schouten, 10 st. (hengel); 2e pr. J. Smit, 8 st. (hengel); 3e pr. P. Len- ting, 8 st. (leefnet); no. 3 grootste baars 21% cm (logboek); no. 10 groot ste witvis 47 cm. (logboek). In totaal werden 77 stuks gevangen. Bij de gecostumeerde voetbalwedstrijd tussen elftallen van de buurtvereni gingen Bloemwijken Rembrandtnam de koe een belangrijke plaats in. Soms moest de veearts er aan te pas komen om het „tweeledige koebeest" wat lucht in te pompen. Nieuw hoofdkwartier voor de St. Dominicusgroep De Verkenners van de St. Domini custroep hebben Zaterdagmiddag hun nieuwe hoofdkwartier aan de Ruysdael- kade betrokken, nadat zij met trom geroffel en hoorngeschal een mars had den gemaakt van hun oude hoofdkwar tier aan de Notweg naar het nieuwe. Daar verrichtte burgemeester Wytema, op uitnodiging van Hopman Kroeders, de opening, door een boom door te hakken, welke de toegang tot het nieuwe hoofdkwartier afsloot. De officiële opening werd bijgewoond door vele ouders en genodigden, w.o. ook pastoor Binkhorst en de wethouders Leesberg en Bakker. Pastoor L. Biesta verrichtte de inzegening, waarna enkele toespraken werden gewisseld. De aal moezenier van de troep, pater Marcelis O.P., bracht kerk- en gemeentebestuur dank voor hun medewerking bij do totstandkoming van het nieuwe hoofd kwartier, waarna burg. Wytema de lei ders en Verkenners hiermee geluk wenste. Spreker hoopte dat de troep in dit nieuwe hoofdkwartier een inten sieve ontplooiing in de breedte zowel als in de diepte tegemoet mocht gaan. De heer Jacobs, voorzitter van de afdelingscommissie, wenste, na een woord van dank aan gemeente- en kerkbestuur, de leiders en de verken ners geluk met dit ideale hoofdkwar tier. De districts?almoo7"nier rector van Hoek. sloot zich hie-b'i aan waar na de genodigden het inwendige van het hoofdkwartier konden bezichtigen Na een yell on de burgemeester te hebben uitgebracht en elkaar voed pad te hebbben toegeroepen, gingen de Verkenners hur.s weegs. WANDELPFE'TAT'ES De heren C. M. de Vet, G. Roosen daal, J. van Zon en P. Bloodhooft, al len leden van de AWV „De Kaaskop pen", namen deel aan de nachttocht. uitgeschreven door de LAT uit Amster dam over een afstand van 70 km. Zij volbrachten de tocht in 10 uur. GESLAAGD Op 23 Juni j.l. slaagden te Amster dam voor het examen bloem' t hove nier le knecht onze stadgenoten de he ren G. de Beurs, D. Buisman, A. van Gaaien; F. Groot te Heiloo; E. Blok te Egmond aan Zee. Zij waren allen cur sisten van, de heer N. J. Veeken, tuin- bouwvakonderwijzer te Alkmaar. Personeel van Krom op reis In samenwerking met de directie en de personeelsvereniging maakte het personeel van de Chem. Wasserij Krom Zaterdag j.l. zijn tocht door het prach tige Gooiland. Om 8 uur vertrok het gezelschap van 150 personen per Naco- bos via Amsterdam naar Hilversum. Na de bezichtiging van de gebouwen en omgeving ging de tocht naar het mooie plekje van 't Gooi, de Lage Vuursche, alwaar de koffie werd ge bruikt. Van hier ging men door het mooie landschap naar Valkeveen, speeltuin, bos en zee. Circa 4 uur ging het verder naar het vliegveld Schiphol ter bezichtiging van veld en vliegtui gen, die velen nog nooit gezien had den. Om 6.30 werd het diner, dat door de directie werd aangeboden in het nieuwe restaurant van de KLM, gebruikt Om 9 uur werd de terugtocht aanvaard zod ,t het personeel om 11 uur in Alkmaar terug was. Het gehele programma was door de directie keu- r'g verzorgd en uitgewerkt. P. W. L. Beekman "j* De heer P. W. L. Beekman, opzich ter bij Gemeentewerken alhier een zeer bekwaam en gezien gemeente ambtenaar is op 53-jarige leeftijd overleden. De teraardebestelling zal hedenmid dag te 2 uur op de Algemene Be graafplaats plaats vinden. SUCCES VOOR ALKMAARSE FIRMA In de afgelopen week heeft in Scha den een étalage-wdstrijd plaatsgevon den, georganiseerd door het Schager Middenstandscomité De deelnemers aan. deze wedstrijd dongen mee naar de wis selbeker, evenals vorig jaar het geval was. De eerste prijs, de beker, werd ge wonnen door het reclamebureau Redo van de heer Balder alhier, die hier mede voor de tweede keer beslag op cte beker heeft gelegd Dit jaar was de wedstrijd gespl'tst in een beroeps- en een amateursafdeling. Uiteraard dong Redo mede in de professionale klasse. EXAMENCOMMISSIE Hpovn*XTE Tot leden van de examencommissie oor de hoofdakte te Haarlem zijn be noemd de heren: J. van der Worp. in specteur L.O. in de Inspectie Hoorn (te kens ondervoorzitter); P. W M. Aal- bers, leraar R.K. Lyceum; C. J. Knook, directeur Rijkskweekschool; H. B. J. Vlas, leraar R.K. Lyceum, allen te Alk maar. Beheerste gratie Zaterdagavond hielden de dames en heren van „Turnlust", die op 5 Juli naar Bath zullen vertrekken, een slot- repetitie van een gedeelte van het aldaar te brengen programma, in hun gymnastieklokaal aan de Nieuwesloot. Wat wjj hier zagen, gaf ons een in druk van 't werk dezer turnsters en turners, waarop wij, vanuit Engeland uitvoeriger hopen terug te komen. Sierlijk rhythmisch knotsenwerk za gen wijeen beheerst spel met draaien de, zwaaiende, withouten knotsen, le nige lichamen, gratie en kracht; een charmante dansende vlotheid, waar aan men z(jn pleizier beleeft. Men ziet leze gymnasten marcheren en men wist niet, dat een mens zo koninklijk lopen kan. Wij zagen een harmonische lichaamsbeheersing in de spier- en rompoefeningen. Wij zagen de groeps- oefeningen, waarin hoog gegrepen wordt, en die een summum zullen zijn van kracht, lenigheid en gratie, wan neer er hier en daar nog wat geoefend en geschaafd zal zijn. Stelt u zich voor: een ensemble van lenige licha men tot één harmonische figuur ge worden, een toren van drie mensen hoog, met levende steunberen. En wij zagen een originele uitbeelding van de Alkmaarse kaasmarkt, die het ka rakteristiek Alkmaarse accent in de Engelse demonstratie zal brengen. Twee damestientallen maken met Alk maarse vlaggen en een Alkmaarse kaasberrie, gedragen door kaasdra gers, een vlotte entree. Ballen hebben vorm en kleur van Alkmaars kaas en wij zien dan ook rhythmische oefenin gen met de bal, sierlijk en charmant gedaan, waarna het ensemble afmar cheert op dezelfde wijze als waarop het kwam. Een uitstekend circus nummer: Circus Renz, brengt be wonderenswaardig individueel werk; lenige sprongen, elastische lichamen, prachtige spierbeheersing, een meis jeslichaam als een hoepel achterover rondgebogen. Dit zijn toppunten van individuele prestaties en de virtuoze humor van het nummer der circus- paarden is werkelijk alleraardigst. Wat Turnlust op deze repetitie bracht, is slechts een gedeelte van dat, wat de gyfhnasten dezer vereniging in En geland ten beste zullen geven. Er dient nog wat geschaafd en vervol maakt te worden aan het programma, doch wij zijn er van overtuigd, dat individuele oefening en gezamenlijk re peteren aan het werk der Engeland vaarders de finishing touch zal ver lenen, die het behoeft ènver dient. Bisschop mgr. Huibers in Alkmaar Zondag 3 Juli zal de bisschop van Haarlem, mgr. Huibers in de drie pa rochiekerken in Alkmaar het H. Vorm sel toedienen. Noord-Hollands Grortdcrediet In het verslag over 1948 van de hy potheekbank Noord-Hollandse grond- crediet N. V. wordt eerst gememoreerd, dat het aanbod tot overneming van de aandelen dezer instelling in Februari j.l. door de N. V. hypotheekbank maat schappij voor hypothecair crediet in Nederland te 's-Gravenhage gedaan, door bijna alle aandeelhouders geac cepteerd is. De zetel der vennootschap, voorheen te Alkmaar, is verplaatst naar 's-Gravenhage. Aan de hypotheekporte feuille kon een kleine uitbreiding ge geven worden, de gemiddelde hypo theekrente bedroeg 3.921 pet. en de gemiddelde pandbriefrente 3.155, laten de een marge van 0.766 pet (0.865), Het winstsaldo bedraagt f 15.215 (f 13.782). Voorgesteld wordt een on veranderd dividend van 5 pet. over het gestorte kapitaal. Eindexamen Lyceum Voor het eindexamen van het R. K. Lyceum alhier zijn voor het HBS- gedeelte B. geslaagd de leerlingen Lia Henneman, J. Geels, E. de Kort, J. Kramer, B. de Lange, P. Pannekeet, H. vd Peet en A. Smorenberg allen te Alkmaar. T. van Cranenburgh te Cas- tricum, F. Stam te Assendelft en H. Koot te Warmenhuizen. Afgewezen w»rden 2 candidaten. BEROEPBAAR. Ds. J. Haitsma alhier, tot voor kort ger predikant is na colloquium doctum in de Ned. Herv, Kerk beroepbaar ge steld. PRIJZEN BEHAALD. Op het concours te Hoogkarspel be haalde in de afd, Uitmuntendheid de Gem. Koren van Zanglust uit Sint Pancras, een le prijs met 331 punten. .Zanglust" verkreeg tevens de tweede ereprijs. Besommingen IJmuiden De aanvoer aan de Rijksvisafslag bestond Zaterdag uit 1025 kisten, t.w.: 95 tarbot en tong, 10 schartong en tongschar, 10 rode poon, 100 kabelauw, 110 wijting, 80 schel vis, 500 schol, 100 schar, 20 diversen. De besommingen waren: KW 59, 1620: KW 89, 5520; IJm. 53, 1460; V1D 79, 3780; id. 125, 1210; IJm. 229, 1520; KW 92 1670; IJm 203, 230; id. 230 1150; id. 241, 410; ia. 203, 620; id. 11, 590; id. 218, 990; id. 249, 24. De prijzen waren: heilbot 2,15—2,05; gr. tong 2,50—2,25; gew. tong 2,30—2,05; kl. tong 2,25—2,05; tong I 2,45—2,05; tong II 1,80-1,30 (alles per kg). tarbot II 96—82; id. Ill 94—87; id. IV 41—33; schartong 28; tongschar 54,50-52,50; gr. schol 57-47; mid. schol 44-22,50; kl. schol 27-12; schar 21- 13; bot 15; kl. rode poon 19—12,50; millen 8-7; kl. haai 20; kl. gut 28-18,50; gr. schel vis 39; mid. schelvis 40,50; kl. schelvis 32; kl. schelvis li 22,50-20; wijting 20,50-15; gr. gut 33; poontjes 7,50—5,70; horsmakreel 7; pieterman 32—28 (alles per 50 kg); Ka beljauw 132-102; gr. wolf 100 (per 125 kg). Het was Zaterdag veertig jaar gele den, dat de tramdienst Bergen-binnen Bergen aan Zee werd geopend. Het was op 25 Juni 1909 dat het trammetje voor het eerst doorreed naar zee. Bergen aan Zee, dat tot die dag slechts te be reiken was per pedes apostolorum of per lorrie getrokken door een viervoe ter langs een decauville spoor (in de zomer-van '48 brachten op deze wijze nog 14.400 personen een bezoek aan de opkomende badplaats!) was uit zijn isolement verlost. „De wagen gedreven door zich zelf" opende nieuwe pers pectieven voor Bergen aan Zee, zou welvaart brengen. Onder grote belangstelling werd Za terdag dit „veertig-jarig ambtsjubileum van het trammetje herdacht en in alle toonaarden werd de jubilaris bezongen. Bij aankomst te Bergen-binnen om 15,30 uur stond het college van B. en W., het VVV-bestuur en Bergens Harmonie, omstuwd door een enthouisaste menig te gereed om de oude getrouwe een warme ontvangst te bereiden. Als vertegenwoordigers van de Ned. Spoorwegen waren meegekomen de he ren Van Meurs, hoofdinspecteur van vervoer te Amsterdam. Löhr, inspecteur vervoer te A'dam, J. Voerman uit Den Haag voor de Stichting Tramarchief, J. A. Bonthuis, 2e voorzitter Ver. Belang stellende in spoor- en tramwezen, ir. Felix uit A'dam, hoofdingenieur N. S., Veelders pl. v. stationschef Alkmaar, J. D. H. Klein, stationschef Bergen, en verder opzichter van Weg en Werken, loc. en treindienst, loc. deport, seinwe- zen e.a. Na een korte begroeting en nadat Bergen's Harmonie vrolijke wijsjes had doen horen, beklom burgemeester dr. Huygens het ijzeren gevaarte om vanaf zijn hoge plaats enkele woorden te richten tot vertegenwoor digers van de N. S. en het publiek. Spreker wees er op wat de jubilaris had betekend voor Bergen, hier wél vaart had gebracht en uitte zijn grote dank voor wat de N. S. in de 40 voor bije jaren voor de badplaats had gedaan- De heer Roggeveen, voorzitter van de VVV memoreerde hoe de heer en mevrouw Van ReenenVölter met ver vooruitziende blik indertijd de stoot ons land, op deze feestdag, beschenen door een stralend zonnetje. Te Bergen aan Zee wachtte de jubi laris een nieuwe verrassing. Honderden kinderen van de koloniehuizen „Voor Jong Nederland" en „Bio Vacantie- oord" onder de veilige hoede van di rectrice en leidsters stonden al te wach ten en al zwaaiende met hun vlagge tjes riepen ze de feestvierende een hartelijk welkom toe. Ook hier sprak de burgervader tot de menigte, waar na de heer J. Mosk namens de vereni ging Paal 33 het woord voerde en nog eens onderstreepte, dat de tram voor Bergen aan Zee onmisbaar is. Met Bergens Harmonie voorop, werd hierna nog een rondgang gemaakt door het badplaatsje, er werden verver singen aangeboden en toen was het weer retour. Het negende lustrum is begonnen. Moge het trammetje nog tal van jaren een zegen zijn voor heel Bergen! Het duo Wi-Jo op de planken Het gezelschap „Duo Wi-Jo!' trad in De Rustende Jager op met een spe ciaal voor de „gasten" bestemd pro gramma, d.w.z. met een programma samengesteld uit nummers van de laat ste jaren. Het was nog te vroeg in het seizoen om de zaal geheel gevuld te krijgen met gasten. Het succes was er echter niet minder om. Leek het eerst of er geen lachje af kon bij de vreem de bezoekers, al spoedig lieten ze hun gereserveerde houding varen, het ge zelschap had de harten stormender hand veroverd en kon met Julius Cea- sar zeggen: „veni, vidi, vici", ik kwam, zag en overwon. De zingende gooche laar, pro. Remidol, dat bedeesde, ver legen manAeke, was de eerste verras sing: dit gezelschap had toch wel iets in zijn mars. En toen de gasten met Rie en Annie en Jo en Wim een avond je in Tirol hadden meegemaakt en daarna nog het Westfriese boertje Jaap zijn belevenissen met Jansje hadden horen vertellen, toen was er helemaal contact tussen de partijen aan weerskanten van het voetlicht. Er werd dapper meegezongen en genoten van de liedjes van Ria Brinkman en Annie Hof, die zich ontpopte als een allround artiste, er werd flink gehuiverd bij het mysterieuze nachtelijke gebeuren, men hadden gegeven aan het totstand ko- "|tte zijn bewondering voor Wim die men van deze tramverbinding. De tram, aldus deze spreker, is vergroeid met Bergen, wij kunnen en wij willen geen geloof hechten aan de telkens weer opdoemende geruchten, als zou het trammetje moeten verdwijnen. Spreker eindigde met een hartstochte lijk beroep te doen op de heer Van Meurs, de directie van de N. S. te wil len overtuigen van de noodzakelijkheid van een spoorverbinding met Bergen en Bergen aan Zee. De heer Van Meurs. de sprekers be antwoordende, dankte voor de vrien delijke woorden tot de N. S. gericht, zei er van overtuigd te zijn dat de tram die zoveel had bijgedragen tot de wel vaart van Bergen, onmisbaar was, maarde toekomst ligt verborgen in de schoot der Goden. Naar Bergen aan Zee. Nadat een grote krans, aangeboden door VVV, vóór op de locomotief was bevestigd, en alles was ingestapt, werd het 41ste jaar ingeluid met een ritje door één der mooiste gedeelten van Deze reeds 66 jaren bestaande ver eniging organiseerde Vrijdag haar jaarlijks schoolfeest voor de circa 80 leerlingen en oud-leerlingen der o. 1. school Zuid. Het moet gezegd worden, dat het bestuur, de heren Jc. Stekel bos, voorzitter, A. Kooy secretaris en de leden mevr. De Ruiter en L. P. v. Graft, een schoolreisje voor elkaar hebben gebracht, dat zo afwisselend was en zo zeer in de smaak van allen viel, dat er maar één roep klonk: Wat een mooie prettige reis. De tocht ging door Alkmaar, waar het traditioneel geworden bezoek aan de Hout niet werd overgeslagen. Vervolgens ging het naar Velsen en de ruïne van Bredero- de. De omloop op de trans en 't mooie vergezicht van 't door zonlicht overgo ten landschap was verrukkelijk. De tocht ging vandaar naar de uitspanning „Groenendaal" over het Kopje van Bloemendaal. Kinderen en ouderen vermaakten zich kostelijk in de speel tuin. Omtsreeks half drie vertrokken de bussen naar het Bloemendaalse strand. Het mooie weer werkte aan het strandbezoek mede. Te vijf uur vond de aftocht naar IJmuiden plaats waar de sluizen bekeken werden en waar tot aller groot genoegen een boottochtje volgde tussen de pieren en op het grote zilte nat. Toen de boot de pieren weer binnenstoomde. klonk een „wat jammer!" Vrolijk en opgewekt werd de thuisreis daarna aanvaard. Voor de inwendige mens was uitste kend gezorgd. Heerlijke belegde brood jes en allerlei andere tractaties. Circa 9 uur bij aankomst ter plaatse wachtte allen een verrassing. De muziekvereni ging Hugo verwelkomde de terugke- renden met enige nummers. Het hoofd der school dankte voor deze aardige attentie, bracht verder allen dank die meegewerkt hadden het feest te doen slagen en de inwoners der gemeente die voor het schoolfeest steeds zo ruim schoots offerden. Een prachtfeest m ieder opzicht. Nieuwe Lagere Tuinbouw school De minister van Landbouw is bereid een rijkssubisidie te verlenen voor de inrichting van een alhier te stichten lagere tuinbouwschool der LTB. Daar aan zal dan jaarlijks een subsidie wor den gegeven. uit de kachelhoutjes, die hij voor moe der de vrouw had verzameld, zulke vrolijke wijsjes wist te toveren en stond verbaasd bij wat prof. Remidol als goochelaar en telephaat presteerde. Kortom het gezelschap Duo Wi-Jo handhaafde weer zijn oude roem en het publiek was gul met zijn applaus. Zomerdiensfregeling tram Wij vestigen er de aandacht van onze lezers op, dat de tram Alkmaar- Bergen aan Zee met ingang van Za terdag 2 Juli volgens een dienstrege ling rijdt, die geldig blijft tot en met 12 September en waarbij het mogelijk is, elk uur naar en van Bergen aan Zee te reizen. Jammer genoeg gaat de tram die om 22.10 uur uit Alkmaar vertrekt niet verder dan Bergen-Binnen, zodat men evenals gedurende de winter maanden reeds om 21.10 uur in Alk maar moet zijn om nog per spoor naar Bergen aan Zee te kunnen komen. De laatste tram uit Bergen-Binnen naar Zee vertrekt dientengevolge om 21.25 uur. NIEUW GARAGE-BEDRIJF De firma Breed Zn. uit Wieringer- waard, als vroegere bewoners van Klein Zwitserland te Schoorl geen on bekenden aan de Duinkant, opende Zaterdag aan de Breelaan in een mooi pand met alle exploitatiemogelijkheid een garagebedrijf annex verhuurinrich- ting. Het geheel maakt binnen en bui ten een frisse, prettige indruk. De rui me gelegenheid voor stalling was ter gelegenheid van de opening in een ware bloemenhof herschapen. In de goed geoutilleerde werkplaats is ge legenheid voor reparaties aan auto's en motoren door gediplomeerd monteur in bezit van patroonsdiploma Bovag. Wij voegen gaarne onze beste wensen bij de vele, die de ondernemende zaken man bij de opening van het nieuwe bedrijf mocht ontvangen. KERMIS Zaterdag 2, Zondag 3, Maandag 4 en Dinsdag 5 Juli a.s. zal het weer kermis zijn in Bergen. De eerste wagen is al gearriveerd. Evenals het vorig jaar wordt de kermis gehouden in de Stationsstraat en het Van Reenenpark. EXAMENS Geslaagd voor het vakexamen café houder van Horeca, mevr. E. M. N. Verwer-v. Reysen te Bergen aan Zee. De leerlingen der lagere scholen zul len ook dit jaar weer hun jaarlijks schoolreisje maken. De drie hoogste klassen der o.l. school zullen 8 Juli per kindertrein naar Arnhem trekken. Een bezoek zal worden gebracht aan het park Sonsbeek—Burgers dierenpark, ttrwijl men per boot naar de Wester- bouwing zal varen. 30 Juni gaan de drie laagste klassen naar Bergen en Bergen aan Zee. De chr. school doe! het zeker niet minder. 29 Juli trekt de gehele scho-1 per autobus naar Den Haag, alwaar een bezoek wordt ge bracht aan panorama Mesdag, Gevan genpoort. het Binnenhof en het paleis va H M. de koningin. Verder zullen ze een bezoek brengen aan het strand te Scheveningen. De r.k. parochiale school gaat nog verder Hiervan gaan de 3 hoogste klassen op 8 Juli naar Rot terdam. De kinderen zullen de Maas tunnel bezichtigen en een tour door de I avens maken. Op de terugweg wordt Haarlem aangedaan en een speeltuin bezocht. De crie lagere klassen zullen II Juli Bergen en Bergen aan Zee be zoeken. (Ongecorrigeerd) Indien de situatie het toelaat, zal Sultan van Djokja 3 Juli een telegrm. naar Bangka en Batavia sturen vooi de overkomst van de Republikeins, regering naar Djokja. Indien dit door. gang vindt, wordt de Republikeins, regering op 5 Juli verwacht, aldus deelde de Sultan van Djokja exclusiel aan Aneta mede. Hij zeide, dat Dins, dagmiddag om 12 uur de overdracht van de civiele diensten geschiedt, Woensdagmiddag volgt de ontruiming van de stad door de Nederlandse troe- pen en Donderdagmiddag de officiël» overdracht van de residentie Djokja aan de Sultan. Pas na deze overdracht mogen rood- witte vlaggen gehesen worden. Donderdagmiddag zal de Sultan een verklaring uitgeven en die dag om 20 uur Indonesische standaardtijd zal hij voor radio-Djokja spreken. De avond, klok zal na de overdracht gehandhaafd blijven. Uitslagen Belgische Senaatsverkiezingen Hier volgen de uitslagen betreffende de zetelverdeling in de Senaat: Provincie Luxemburg: 3 CVP) winst 1). Provincie Limburg: 5 CVP (winst 1), Provincie Luik: 5 Socialisten (statu quo), een Communist (verlies twee). 4 CVP (statu quo), 2 Liberalen (winst twee). Provincie West-Vlaanderen: 3 Socia- listen (statu quo), 8 CVP (statu quo), een Liberaal (winst één). Provincie Henegouwen: 8 Socialisten (statu quo), 2 Communisten (verlies 2), 4 CVP Xstatu quo), 2 Literalen (winst twee). Provincie Antwerpen: CVP 9 (statu quo), Socialisten 5 (statu quo), Libe ralen 2 (winst één). De uitslagen voor de Kamerverkie zingen voor zes provincies gezamenlijk (Antwerpen, Limburg, Luxemburg, He- negouwen, Luik en West-Vlaanderen) luiden: Chr. Volkspartij 1.309.807 stemmen Socialisten 933.511 stemmen Liberalen 389.349 stemmen Communisten 241.496 stemmen Minister Schokking bezocht Den Helder in verband met de receptie bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Kon. Marine Jachtclub. De raad van Texel verleen)}? de erepen ning aan de heer L. Dalmeyer te De Koog. die 50 jaar als klokkenist in dienst der gemeente was. Te Callantsoog is het l'lt jaar oude zoontje van de familie v. d. Woude te water geraakt en verdron ken. De gemeenteraad van Blokker besloot tot verbreding van de weg t. Westerblokker en voteerde daar voor een crediet van 36.000 Tevens werd het sluitingsuur der café's ver lengd tot 11 uur op werk- en 12 uur op Zondagen. Eén der raadsleden was tegen verlenging: hij vond 11 uur laat genoeg, „want we moeten op tijd naar bed". De wethot. ..er van Onderwijs van Velsen, dr. A. J. van Leusen <P. v. d. A.' zal ziph voor de komende zittingsperiode wegens zijn drukke praktijk niet meer als wethouder be schikbaar stellen. Tot de slachtoffers van de vlieg ramp met de „Roermond" behoren twee Zaankanters. De heer S. C. van 't Hof, wiens moeder, mevr. de wed. Van 't Hof op Wandelweg 82 in Wo"- merveer woont (doch tijdelijk in Amerika vertoeft) en zijn echtgenote mevr. L. van 't TTnfDijkstra, wier ouders Hoogendijk 73 in Zaandam wonen. O In Westzaan had de P.v.d. A. juist één stem tekort voor de vijfde zetel. Bonk Schellingerhoudt. Cor Bakker en Gerard van Beek zullen worden aangezocht, deel uit te maken van de Nederlandse ploeg die van 8 tot 23 Augustus de Ronde van Polen zal rijden. ERNSTIG ONGEVAL Dezer dagen had alhier een ernstig ongeval plaats. Mw K. Alles, Oosteinde no 1, is door kanteling van de zolder- i adder, toen zij deze afdaalde, van gro te hoogte op de stenen vloer gevallen. Aanvankelijk vreesde men dat een do delijk ongeval had plaatsgevonden. De dokter liet zeer lang op zich wachten, aangezien de doorverbinding naar De Rijp niet functionneerde. Tenslotte wist men dr. Heringa uit Stompetoren te bereiken. Deze constateerde een zware hersenschudding. Mevr. Alles klaagt over hevige pijn in haar rug. De toe- tand is nog steeds ernstig. Marktberichten NOORDER MARKTBOND. 27 Juni: 65.000 kg aardappelen, eerstelingen f 8.80—f 10.30, drielingen f 7.50—f 8.30, kleine f 3.70f 5.20, rode eerstelingen f 10.80f 11.20, 850 stuks bloemkool IA f 11, I f 7. 5000 stuks kropsla f 120. WARMENHUIZEN, 27 Juni 1949. Aanvoer 4500 kg aardappelen. Schotse muizen 8,8010; drielingen 88,70; kriel 4.30—4,70. OBDAM, 25 Juni. Aardappelen 8.50 •9, Bonte 8—8,40, Rode Schotten 10.60 10,90; Bonte Schotten 9.509.80, Drie lingen 7—8,50, Kriel 4—4,80. MEDEMBLIK, 24 Juni. 21.400 kg. vroege aardappelen, grof 99.50, groot 9.20—9.70, driel. 7.20—8.80. kriel 3.20- 5.20; Rode Eerstelingen gr. 10,7011,70, dr. 5.106.30; Eigenheimers gr. 11.50— 12.50; bloemkool I 1014.20; kropsla I 1.50—2. Even vóór de aanvang van d den bezoekers van hei» Olympis; waarop de Koninklijke familie postharmonie het Wilhelmus ii was echter niet slechts als toesi hij ingeschreven voor het sprinj gezelschap een uitstekend figui van de laatste hindernissen eve gtrafpunten toegekend moesten Organisatorisch is de tiende van de sportieve prestaties niet anders altijd het hoogtepunt, tui land was zeer matig. De Zwits; klasser en dat de onzen met 4— de Nederlandse ploeg. De turners openden het pro met een waardige poging o nieuws te brengen. In tegenstel andere jaren werden Zondag tend massale oefeningen uitf De heren verwerkten vrije oei met wederkerige ondersteuning, de moderne richting sterk tot king kwam. De samenstelling oefening was bijzonder aardii helaas was de uitvoering een maal niet geheel correct. Aanm beter was het optreden van c giade-afdeling van het KNGV. Een veertigtal dames in 1 smetteloos witte, turnkleding o.a. hoepeloefeningen op sierlijk uit. Het optreden van de Ling deling, welke deze zomer naar holm gaat, lokte een ovatie uit nutenlang aanhield. FANNY—F( Voor het publiek was het ei rassing, dat op de 100 meter pen dames het duel tussen Blankers-Koen en Foukje Dille snel opgekomen Friese ster, zo den uitgevochten. Fanny had n niet op de 100 meter ingeschre Van het duel is echter in feit weinig terecht gekomen. Kort had Foukje Dillema een lichte blessure opgelopen, een onwillig tje dat haar zichtbaar bij het hinderde. Weinig had het gesel de Friezin had zelfs niet aan t kunnën verschijnen, maar de officials uit het Noorden achtl tenslotte wel verantwoord, dat lopen. Reeds dadelijk na de start la{ Je enkele meters op Fanny ach de onwillige spier hiervan de i was of een tekort aan techniel nen wij niet met zekerheid zegg voor ons geloven dat Foukje m geen Fafiny is en nog wel een ei heeft te leren. Tot haar eer m zegd worden, dat zij moedig st verde en na veertig meter het met haar grote rivale niet grote Ook de 3000 meter werd nie men er van had verwacht. De Nybey moest wegens ziekte ven ten gaan, zodat Slijkhuis een kelijke zege behaalde. Hooi was het goede lopen van de man Harting, een jonge Zeeu\ in goede stijl achter Slijkhuis tweede plaats eindigde. Een uil de prestatie als men weet dat L Walstra en andere routiné's ir wedstrijd meeliepen. De Kroon bleef op de 400 me der de 50 seconden, terwijl Gabe ten het nummer 200 meter ha voor zijn rekening nam. Ab Zweedse middenafstandloper, 1< een perfecte stijl de 800 meter de tijd van 1 minuut 52,3 sec., Knop en Kist noteerden voor o een fraaie tijd, want voor beide 1 minuut 55,4 sec. afgedrukt. O] meter horden had Fanny BI Koen, die even vóór dat numi gon in de koningskamer van K Juliana de versierselen va de orde van Oranje Nassau had gen, nadat burgemeester d'Aill K. B. van de onderscheiding ha gelezen, geen concurrentie van nis, hetgeen de tijden duidelij tonen. BLOEDARMOEDE 1 AMATEURSPRINTE Als wij zeggen dat er bij de teursprinters bepaald bloede bestaat zeggen wij toch werkeli te veel. De oude Bern. Leene, was hij reeds een van de sterk derlandse amateursprinters, v sprintnummer, en Buchly, d reeds menig jaartje meeloopt tweede. Het is te hopen dat de ge Geukens, die op de derde eindigde en gisteren zijn derde IN DE OOOR TJEERD ADEM A Zijn reisgenoot drukte hei adreskaartje in de vingers en aanstalten om hem op de tocl de residentie te begeleiden, Steensma slaagde el- in hem drukte in de tunnel te verlie sloeg langzaam de weg m.ar 1 kenhuis in. Hij koos voorzichtigheidsha stille straten en bedacht, dat alle tijd had, omdat hij toch ni donker over het hek van dc n zou kunnen klimmen. Hij kuierde op zijn gemak gi en daar eens voor een étalage s bereikte de straat achter het huis, toen het reeds te donker de voorbijgangers goed te kun; derscheiden. Hij keek links en rechts d

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 2