Mitchells vielen de vloot aan Kort Bestek Dit jaar overdracht souvereiniteit? Minister Joekes bedolven onder talrijke amendementen Lesvliegtuig in het IJselmeer gestort Van Zeeland voert besprekingen Donderdag 30 Juni 1949 VERENIGDE NOORD-HOLLANDSE DAGBLADEN 146e Jaargang No. 151 DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN VaMVM Minister constateerde goede wil Internationale valse muntersbende Overbruggingsuitkering aan bouwvakarbeiders Vele wensen bij verplichte werkloosheidsverzekering Piloot klom op de vleugel Belgische Spitfires schoten te hulp! Formateur wil slagen ■M 3okken aan boord van „Kota Inten" bureau administratie Voordam 9, Tel. 3320 Postgiro «.87294 redactie Achterdam 20, Tel. 2274 Directie: J. BIJLSMA en C. KRAK Hoofdredacteur: A KAPTEIN ALKMAARSCHE COURANT Advertenties. 16 cent per millimeter Familieberich ten 20 cent per millimeter Vraag en aanbod tot 15 woorden f 1.elk woord meer 5 cent, uitsluitend contant Abonnementen: 1.40 per maand, 4.— per kwartaal plus Incassokosten Minister Van Maarseveen op de thuisreis Minister Van Maarseveen is met de Constellation „Gouda" naar Nederland vertrokken. Hij werd uitgeleide ge daan door een zeer groot aantal auto- liteiten, onder wie het lid der Republi keinse delegatie, dr. Leimena. In antwoord op de vraag of hij ge looft, dat de overdracht der souvereini teit vóór het eind van 1949 mogelijk zal zijn, antwoordde de minister bevesti gend. Voorts zeide de minister o.a. dat z'n bezoek aan Indonesië van korte duur moest zijn omdat zijn aanwezigheid in Nederland, in het bijzonder met het oog op de voorbereiding van de Ronde Tafel-conferentie, wordt vereist. „Mijn besprekingen met de Republi keinse autoriteiten en leden der BFO hebben mij de overtuiging gegeven dat het inzicht algemeen wordt, dat de hui dige moeilijkheden door gemeenschap pelijke krachtsinspanning kunnen wor den overwonnen, om op korte termijn te worden besloten door de overdracht der souvereiniteit, die Indonesië zijn onafhankelijkheid zal geven en de tra ditionele goede betrekkingen tussen Nederland en Indonesië, zowel in het verband der Unie als daarbuiten, zul len bestendigen", aldus Z. Excellentie. Spr. vertrok met de innige hoop dat de moeilijkheden, welke vier jaren lang de wederopbouw van Indonesië hebben vertraagd, spoedig tot het ver leden zullen behoren. De minister zeide tenslotte: „Als men nagaat, wat in weerwil van deze hoogst ernstige moei lijkheden sedert 1945 in Indonesië tot stand is kunnen worden gebracht, zal men zich een idee kunnen vormen van hetgeen straks in eensgezindheid zal kunnen worden bereikt, wanneer deze moeilijkheden zullen hebben opgehou den te bestaan." Minister Van Maarseveen wordt Vrij dagmiddag op Schiphol verwacht. Vier Nederlandse leden Na een langdurig onderzoek, dat met medewerking van de Antwerpse politie en de Nederlandse recherche is ingc steld, hebben de Parijse commissaris Banhamou en zijn mannen een einde gemaakt aan de bedrijvigheid van een bende valse munters, die valse Belgi sche, Nederlandse en Zwitserse bank biljetten en valse dollars in Europa in omloop brachten. De bende had haar zetel in het café „Le Duo d'Aumale" in de Avenue de La Rochefoucauld te Parijs. Onlangs ar resteerde de politie te Antwerpen een der vaise munters, de 36-jarige Jean Dirk Meyer, die leefde onder de naam Roelof van Buur. De 22e Juni werden drie Hollanders en een Belgische aan gehouden, in een grote Amerikaanse auto. Zij waren in het bezit van valse Zwitserse bankbiljetten, die zij zo juist in Le Due d'Aumale hadden ontvangen. Het waren de Nederlanders Johannes Pieters, 34 jaar, Cornelis Verdaasdonck, 84 jaar Johannes Bockhoorn, 33 jaar en de Belgische Clara Usser, 25 jaar. Alle vier werden door de Belgische en Ne derlandse politie gezocht. Op 27 Juni werden te Parijs nog vijf andere mede plichtigen gearresteerd. Algemene staking in Londense haven uitgeroepen In de Londense haven is opnieuw een staking uitgebroken, die een algemeen karakter dreigt aan te nemen. De lei ders van de staking hebben gistermor gen een oproep gericht tot alle Londen se havenarbeiders om eveneens het werk neer te leggen. De vakbondsafge vaardigden hebben zich tegen staking verzet. Er werd door de arbeiders een stormachtige protestvergadering bjj de ingang van de havens gehouden. Er worden niet-officiële comité's gevormd en vrijwilligers gaan de havens af om alle arbeiders, die nog aan het werk z:jn, tot staken te bewegen. Ongeveer zesduizend arbeiders van de Koningshaven en nog negenhon derd in de Surrey-havens zouden reeds in staking zijn. Aan het sterfbed van de cigarettenbon Zo is dan aan de drukkende heerschappij der cigarettenbon- nen eindelijk 'n einde gekomen. Geen gebedel meer bij vrouwe lijke familieleden of kennissen, als zich onder hen tenminste een niet-rookster bevond, om a.u.b. een „half-om-half" kaart te ne men bij de nieuwe uitreikingen, die pa of zoonlief ten koste van de baby omruilde voor diens snoepkaart, geen bonnenschulden meer bij uw goedhartige winke lier, geen ruzie meer met uw moderne echtgenote, die jaren lang hardnekkig is blijven ont kennen, dat ze ooit meer gerookt heeft dan haar eigen rantsoen en vooral: geen ergernis meer, om dat u zich genoodzaakt zag aan „zwarte" cigapetten een in ver houding tot uw nimmer toerei kende inkomen veel te hoog be drag uit te geven. Daarom: Vaarwel cigarettenbon. Rust zacht. Evenals vorig jaar zal in de a.s. ver plichte vacantieweek in het bouwbe drijf aan de bouwvakarbeiders geen bijslag op de vacantiebonnen worden verstrekt, behalve aan bouwvakarbei ders, die aan een Rijkswerkplaats voor vakontwikkeling een cursus heb ben gevolgd en daarna in het bouw bedrijf zijn tewerkgesteld, doch op grond van de korte tijd van tewerk stelling na het verlaten van de cursus niet voldoende vacantiebonnen hebben kunnen sparen. Niet-bouwvakarbeiders werkzaam bij de DUW, en aan bouw vakarbeiders, die niet vallen onder de bepalingen van de circulaire van 18 Maart 1948 en als gevolg van de tijd doorgebracht in militaire dienst niet in het bezit zijn van voldoende vacan tiebonnen. Aan bovengenoemde drie groepen van arbeiders kan een bijslag worden verleend, gelijk aan het verschil tus sen de waarde van de beschikbare va cantiebonnen en het bedrag dat zij in gevolge de overbruggingsregeling over die dagen zouden hebben ontvangen, indien zij in deze regeling zouden zijn opgenomen. Amerikaans-Tsjechische iinale te Wimbledon Vrijdag a.s. zullen Ted Schroeder, de 28-jarige Californiër, die dit jaar te Wimbledon debuteerde, en de Tsjech Jaroslav Drobny elkaar ontmoeten in de finale van het heren enkelspel. Gisteren had Schroeder in de halve eindwedstrijden, die door 17.000 toe schouwers werden bijgewoond, twee uur nodig om zich met veel moeite in vijf sets van Sturgess te ontdoen. Drobny van zijn kant rekende in iets meer dan een uur met de blonde Au straliër John Bromwich af, die in de drie sets slechts 6 games kon winnen. In de halve finales van het dames enkelspel is het al Amerika wat de klok slaat. Louise Broughn, de titel- houdster, speelt tegen Pat Todd, en Margaret Dupont Osborne komt uit tegen Helen Ribany. Gistermiddag is kort na drie uur een lesvliegtuig van de Rijksluchtvaart school neergestort In het IJselmeer na bij Durgerdam. Er vielen geen slacht offers. De 23-jarige leerling-vlieger Alings wist zich te redden. Ooggetuigen zagen de machine enige vreemde manoeuvres maken, voordat het ongeveer honderd meter uit de kust nabij Durgerdam even voorbij het Kin- selermeer in het water van het IJsel meer stortte. Hoewel het toestel met zijn neus op het water dook en in de modderige bodem bleef steken, zodat alleen het staartstuk nog boven Let water uitstak, zag de piloot onmiddel lijk kans zijn veiligheidsgordel los te maken. Hij kroop boven op de vleugel en ontdeed zich van zijn vliegpak. Uitverkoop van puntenvrije textiel Naar „Het Parool" verneemt, ligt bet In de bedoeling in de tweede helft van Juli een puntenvrije uitverkoop van textielgoederen te houden. Waarschijn lijk zal hieraan, evenals bij vorige ge legenheden, een prijskorting verbonden zijn. Nederlandse militairen naar Ardennen Nederlandse roepen gaan van 16 tot 26 Augustus in de Ardennen oefenin gen houden 'n groter verband dan tot nu toe geregel' het geval is geweest. Het betreft het depot Verbindingstroe- pen uit Utrecht, met daaraan toege voegd een depot Pioniers. Aan de oefe ningen nemen vijfhonderd Nederlandse militairen deel. Er gaan honderd mo torvoertuigen en vijftig motorrijwielen mee. De Wesieuropese marine-manoeuvres Diplomaten in gevaar De Britse minister van Buitenlandse Zaken heeft in het Lagerhuis ver klaard, dat „de taak om het diploma tieke werk achter het ijzeren gordijn uit te voeren zeer moeilijk is" en dat men voor de keus stond de onderhan delingen al of niet af te breken. Nie mand van de nationaliteit van het be trokken land of niemand die dichtbij die nationaliteit komt is veilig voor de N.K.V.D. Hij zeide dit naar aanleiding van het protest van conservatieve zijde tegen de arrestatie in de vorige maand van mevrouw Halina Firth, een Britse onderdane van Poolse geboorte, die in dienst stond van de Britse ambassade te Warschau. Bevin zeide de ambassa des en legaties te hebben gelast de kwestie van het in dienst nemen van dergelijke personen te herzien en geen risico's te lopen. De ANP-verslaggever aan boord van H.M.'s Plet Hein seinde gisteren: .Vanmorgen werd het convooi, dat uit gebreid was, eerst met vier Belgische mijnenvegers en om drie uur vanmor gen met drie Britse destroyers, aange vallen door vliegtuigen. Om kwart over vier meldde het radarschip Soemba vijandelijke vliegtuigen: Nederlandse Mitchell bommenwerpers, die tien mi nuten later, laag over het water sche rend, komend uit de richting van de Belgische kust, het convooi attaqueer den. De Piet Hein, die de achterhoede af sloot, kon de eerste klap uitdelen en trok een der bommenwerpers naar zich toe. Onmiddellijk vroeg de Tromp ja- gerbeschermiig van het dichts bijzijn- de bevriende vliegveld en inderdaad: elf Belgische Spitfires kwamen het convooi te hulp, niet echter dan nadat df Mitchell bommenwerpers enkele malen laag over het convooi hadden escheerd. On een doel dat 500 meter achter de Piet Hein gesleept werd, werden tot tweemaal toe bommen ge worpen. Een half uur daarna waren snelle Spitfires boven het convooi "n werd de aanval der bommenwerpers DUITSE CLUBS TOEGELATEN TOT FIA. Twee Duitse automobiel clubs, de AVD en de ADAC, zijn wederom toe gelaten tot de Internationale Automo biel Federatie. Hiertoe werd besloten op de dezer dagen gehouden algemene vergadering van de internationale fe deratie. Weerbericht Verwachting tot Vrijdagavond. Aanvankelijk afnemende, maar later weer toenemende bewolking. Op de meeste plaatsen overwe gend droog weer. Zwakke tot ma tige wind hoofdzakelijk tussen noordwest en west. Hogere tem peraturen dan vandaag. afgeslagen. Wel verschenen nog onver wacht een Mosquito en een motortor pedoboot van de RAF, de laatste voor het geval het vliegtuig in zee zou stor ten. Om kwart voor zes werd het sein „all clear" gegeven. Aan boord van de Piet Hein had alles prachtig gefunc- tionneerd. Schip en bemanning hadden de aanval glansrijk doorstaan. Hoe de situatie was aan boord van de andere schepen, was niet te bekijken. De af stand tussen de Piet Hein en de Britse jagers, welke het convooi openden, was n.l. naar schatting 7 km. De oefening was zeer realistisch, al bleef ook dit maal het schieten achterwege. De vol ledige bemanning was in actie. Het convooi slaagde er in, koers en for matie te behouden. De reis wordt in zuid-westelijke richting vervolgd, nieu we avonturen tegemoet. Gecompliceerd verkeers ongeval Gistermorgen is op de Moerstraatse- baan te Bergen op Zoom de melkrijder P. van G. het slachtoffer geworden van een gecompliceerd verkeersongeval Van de richting Moerstraten kwam een met paard bespannen -vagen gereden. Een militair? vrachtwagen kwam de wagen achterop en bij het passeren op deze vrij smalle weg reed de auto te een voor hem links van de weg -•taande telefoonpaal. Deze knapte af en viel op het oofd van de uit de rich ting Bergen op Zoom komende melk rijder Van G. De man was vrijwel op -dag dood. Van de wal af had men het ongeluk zien gebeuren en terstond roeide men met een bootje naar het verongelukte vliegtuig, waar men de piloot kon op pikken. Het bleek, dat hij geen ver wondingen heeft opgelopen. De leerling-vlieger verklaarde te genover de politie, dat hij wat laag had gevlogen en tijdens het nemen van een bocht naar zijn schatting op 'n kleine 200 meter hoogte plotseling de motor was afgeslagen. Het toestel stortte naar beneden en kwam in het water terecht. (Van onze parlementaire redacteur) Is het een wonder, dat de minister van Sociale Zaken, mr. A. M. Joekes, Woensdagmiddag in de Tweede Kamer het voor hem staande glaasje water omstootte? Zeker niet! Het zjj hem vergeven, niet alleen, omdat hjj gepro beerd heeft met zijn zakdoek de spo ren van dit ongelukje weg te nemen, maar ook en vooral, omdat hjj zich ge plaatst zag tegenover 30 amendementen op zijn wetsontwerp betreffende de wettelijk geregelde, verplichte wacht geld- en werkloosheidsverzekering. Aanvankelijk waren er twaalf voor stellen tot wijziging van het ontwerp, maar alsof dit niet genoeg was, dien den de communisten er nog achttien in. Veel genoegen heeft de fractie van de CPN er echter niet van beleefd. De heren konden praten als Brugman, de Kamer voelde er weinig voor om de als steeds weer overvragende commu nisten hun zin te geven. Alle achttien amendementen werden verworpen met slechts vijf stemmen die van de CPN vóór en een wisselend aantal stemmen, schommelend om de 70, tegen. Meer succes hadden de heren W. J. Andriessen (KVP) c.s. met hun amen dementen om ook de DUW-arbeiders onder de wet te brengen. Het ontwerp sloot hen, met enkele uitzonderingen van de verplichte werkloosheidsverze kering uit. De heer Andriessen wilde hen juist opnemen, evenwel met en kele door de minister aan te wijzen uitzonderingen. Mr. Joekes nam de desbetreffende amendementen over, nadat zich er een korte gedachtenwisseling over ontspon nen had. Evenzo handelde hij met de amen dementen van de heer A. Stapelkamp (AR) om ook de deelvissers, dat zijn vissei die hun loon in een deel van de besomming uitbetaald krijgen, onder de wet te brengen. Het gewichtigs^ amendement was dat van de heer H. J. v. d. Bom (PvdA) om de premie voor de wacht geldverzekering geheel door de werk gevers en niet door de werkgevers en werknemers gezamenlijk te doen beta len. Zijn argument hiervoor was, dat het wachtgeldfonds een bedrijfsbelang door een wachtgelduitkering bindt de werkgever namelijk de arbeider aan zijn onderneming. Vandaar dat vol gens de heer v. d. Born de werkgever de premie in haar geheel behoort t« betalen. De minister was het daarmede niet eens. Hij legde de nadruk op het be staan van een bedrijfsgemeenschap van werkgevers en werknemers met geza menlijke belangen en dus met de wen selijkheid om ook gezamenlijk de premie te voldoen. De fractie van de P.v.d.A. steunde de heer v. d. Born tegen haar eigen mi nister in. Eigenaardig kreeg de socialis tische mr. Joekes de steun van de KVP. Daarmede was het lot van het amen dement beslist. De Kamer verwierp het met 45 tegen 31 stemmen. Vóór stem den alleen de PvdA en de CPN. Paul van Zeeland verklaarde Woens dagmiddag om 18 uur aan de journa listen, dat hij besprekingen gevoerd heeft met de heren Devéze, liberaal lid van de Kamer van de volksverte genwoordigers; Max Buset, voorzitter van de socialistische partij; Motz, libe raal senator en Van Acker, socialis tisch minister van verkeerswezen in 't afgetreden kabinet. Heden zal hij de onderhandelingen voortzetten met de heren Dierckx, liberaal senator, Buset en Van Acker. „De problemen, die wij Woensdag hebben behandeld", aldus de katholie ke minister van staat, „zijn zó talrijk en zó gecompliceerd, dat ik niet eerder dan morgen mijn conclusies zal kunnen trekken". Naar Van Zeeland verder mededeelde, zijn de besprekingen voor namelijk gegaan over het programma der toekomstige regering. In antwoord op een vraag van een der journalisten of hij als informateur en niet als for mateur te beschouwen is, zoals één der Belgische dagbladen heeft opge merkt, antwoordde Van Zeeland: „Ik ben vastbesloten mijn taak als forma teur tot een goed einde te brengen. Tenslotte verklaarde hij waarschijnlijk niet eerder dan hedenavond concrete mededelingen te kunnen doen over de stand der besprekingen. Rijverbod na T.T.-races gedeeltelijk opgeheven De minister van Verkeer en Water staat heeft ontheffing verleend van het Zondags-rijverbod voor de nacht van Zaterdag 9 Juli op Zondag 10 Juli tot des morgens vier uur. Deze ontheffing geschiedt ten behoeve van de afvoer der duizenden auto's en motorrijwielen na afloop van de TT-races die op Zater dag 9 Juli op het Circuit van Drente worden gehouden. Bij de reeks van kerken, die op het ogenblik door het gehele land worden gerestaureerd, behoort ook het kerkje van Amerongen, dat uit begin 1600 dateert. De toren van dit Ned. Hervormde kerkje gaat geheel verscholen in de stei gers. Ook om het kerkgebouw bevinden zich nog stellages. Al die berichten over Russische uitvinders hebben de Amerika nen er toe gebracht, hun borst nat en hun biceps rond te maken. En nu be- niiiiimiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii maal is Amerikaans kapitaal belegd in Zuidafrikaanse goudmijnen. Klein be. ginnetjé: 2i/2 millioen dollar. In Velp moest een trein stoppen omdat gint ook daar de propaganda-machine Zoek naar de aapmens van Skoura. En tW(Te kleutertjes heel genoeglijk op de rails zaten te spelen met een poppen- wagentje. te draaien en cijfers te spuwen over de hij heeft 'm voor zijn lens gekregen: macht en de glorie en de grootheid der een wezen met behaarde schedel zon- United States, zogezegd Gods own ^er voorhoofd, flaporen, diepe ogen, country. En daar gaat'ie dan maar lange armen en korte benen. Stoot weer: Er zijn 76000 zendamateurs, de smakkende geluiden uit en verscheurt Christelijke Jongemannen Organisatie ane textiel. Film zal wel verboden heeft 1.800.000 leden, 16 millioen arbei- worden. Op de Sch. 107, dobberend ders zijn lid van een vakvereniging, hij Doggersbank, kreeg de schipper het Marshall-plan kostte in Mei 5450 een gevaarlijke neusholte-ontsteking, millioen dollar, er werden in Maart 5 zijn leven werd bedreigd. Radio-con- millioen banden voor luxe auto's ge- tact bracht uitkomst: gisteren heeft, op maakt, er zijn 4 millioen centrale ver- doktersadvies, een vliegtuig blikken k°™en °var ®fnnPaar dafen de blauw® warmingen en 6500 ziekenhuizen. Het me^ penicilline en een spuitje bij de "Star of East"- 95 karaat e" waarde 1 aantal echtscheidingen kan niet op een vissersschuit gedropt, n Voor de eerste mlllloen en een van de twee groene telraam worden bijgehouden. Klei- a;«> JTdward Monroe, die beweerde de zoon van wijlen president Mon roe en 133 jaar oud te zijn, is in Jack sonville overleden; hij ging er prat op sergeant te zijn geweest in de oorlog tegen Mexico (18451848). Naar de diamanttentoonstelling in Amsterdam KONING LEOPOLD IN FRANKRIJK Koning Leopold van Belgie is gister avond te Perly de FransZwitserse grens overgestoken en heeft zich naar Aix-Les-Bains begeven, waar hij zal verblijven. Hij kwam uit Lausanne. ne echo uit Londen: In Engeland ver schijnen vierduizend dagbladen. De voetbalclub Roda uit Bovenkerk heeft twee grensrechters voor de gewone rechter gedaagd, omdat zij valse ver klaringen zouden hebben afgelegd over een niet toegekend doelpunt. In de staat Alabama is het dragen van mas kers verboden; een slag voor de zotten van de Klu Klux Klan. O Burgemees ter d'Ailly kreeg een kist Havannasi garen van zijn ambtgenoot uit Havan na, als geurig antwoord op een hoffe lijke brief. F\e Nederlandse filmer Van Sijn heeft wekenlang tussen de ber berstammen in Marokko geleefd op Weet je nou wel zeker, Theodoor, dat we persoonlijk moeten meedoen met die vloot- oefentngenf diamanten, die de aarde heeft opgele verd. o Mocht u neigingen hebben te telexen met telexbezitters in Berlijn, dan kunt u na 1 Juli uw hart weer op halen. Praag zal van sociaal karak ter veranderen: de witte boordenbuur ten worden verkleind, de bourgeois, elementen worden weggezuiverd en de stad wordt aan de arbeiders gegeven Aldus een communistische mededeling. Q Zes woonwagenbewoners toerden in twee auto's door Nederland en namen hier en daar een borreltje om het af te leren. Toen gingen ze zigzaggen en op twee wielen door de bochten gie ren en tenslotte lagen de twee au.to' in puin over elkaar en de zwierepiere waaiers lagen er gewond omheen. Eén ging er naar het ziekenhuis, drie naar hsds en twee naar <te ceL Aan boord van het troepentransport schip „Kota Inten", op weg van Ba tavia naar Nederland, hebben zich vier ziektegevallen voorgedaan, die sterk in de richting wijzen van pokken. Drie zieken zijn opgenomen in een zieken huis in Aden. Helaas is één patiënt reeds vóór Aden overleden. Alle maatregelen zijn getroffen, op dat de ziekte zich niet zal uitbreiden aan boord. Alle opvarenden zijn op nieuw gevaccineerd, een militaire arts en een hoogleraar in tropische ziekten vliegen naar Egypte om de medische staf aan boord te versterken. In aan sluiting hierop deelde dr. Banning, geneeskundig hoofdinspecteur van de volksgezondheid mede, dat er geen re den tot ongerustheid is. Treinverkeer in Berlijn nog niet hervat' Gisteren liepen in West-Berlijn nog geen treinen. Een woordvoerder van het door de Russen beheerste spoor- wegbestuur heeft gezegd, dat „de scha de, veroorzaakt door westelijke sabo teurs" zo snel mogelijk wordt hersteld. Een aantal stakers, die zich op da gewone wijze op het werk meldde, is aangezegd, dat zij in Berlijn overtollig zijn, doch in verafgelegen gebieden in de Sowjetzone aan het werk kunnen gaan. „Wanneer zij weigerden, werden zij ontslagen", aldus een woordvoerder. De CCD in Mei 1949 In Mei 1949 maakten ambtenaren van de Centrale controle Dienst 2561 pro- cessenverbaal op. Hierbij waren 3545 verdachten betroken, van wie er 70 in verzekerde bewaring werden gesteld. De meeste overtredingen werden ge constateerd op het gebied van vee en vlees, n.l. 950. Het aantal geconstateer de vergrijpen op het gebied van de akkerbouwproducten bedroeg 657, op het gebied van pluimvee, eieren, etc: 311, op dat van de sierteelt, groenteen fruit: 283 en op zuivelgebied: 189. Onder meer werden in beslag geno men: 7479 kg granen, en peulvruchten, 40.069 kg gort, 1102 kg vlees en spek, 25.480 stuks eieren, 15 runderen en 36 varkens. Vliegtuig viel op huls Een straalgevechtsvliegtuig van de RAF, dat deelnam aan de manoeuvre» van de luchtstrijdkrachten der Weste lijke Unie en V.S., is neergestort op 'n huis te Ipswich (Oost Engeland). De Engelse vlieger-escadeleider Bed- dow kwam om het leven. Het hui» werd totaal vernield. Een vierjarige jongen werd gewond, doch zijn ouders kregen geen letsel. Djokja thans ontruimd Woensdagmiddag om half zes xfln alle Nederlandse troepen uit Djokja te Medari aangekomen. De ontruiming van de stad geschiedt volgens plan en zonder incidenten. NIEUWE BANKBILJETTEN IN FRANKRIJK. De gouverneur van de Banque de France, Baumgartner, heeft aangekon digd, dat binnenkort biljetten van 5.000 en 10.000 frs in omloop gebracht zullen worden. NIEUWE VAKBOND IN ITALIË. In Italië is door republikeinen en rechtse socialisten een nieuwe vak bond gevormd, de Italiaanse vakbond genaamd, die zich heeft afgescheiden van het door de communisten geitide algemene vakverbond, dat zes milHoem leden teü i

Alkmaarsche Courant | 1949 | | pagina 1